Autor Wątek: Luźne rozmowy o PSP  (Przeczytany 131814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #240 dnia: Września 25, 2009, 15:55:42 pm »
to raczej kierować się z zapytaniem do jakiegoś sklepu wysyłkowego ,który specjalizuje się w tego tybu ''dystrybucjach'' . Mogę polecić http://norbit.pl/ fachowa i rzetelna obsługa , zamawiałem multum razy ,prawie ani razu się nie zawiodłem . Proponowałbym zakup używanej konsolki ,bo to raczej słaby sprzęt w kwestii gierek . Emulacja jest chyba też na PS3 ,także bym uderzał , co do za saysfakcja grać w Residenta bez odpowiedno podkręcanych głośniczków ;0
W gry na PSP nie mozna grac na PS3. Jedyny wyjatek to Resistance Retirbution, ale to raczej smaczek no i trzeba miec Resistance 2 PS3.

Co do emulacji na PSP-3000 - z tego co wiem nadal nie udalo sie wgrac CFW na PSP-3000, z powodu innej budowy plyty glownej. Jesli sie to uda dostaniesz emulatory. Poki co jedyna metoda to CFW na PSP-2000.

BudziejPL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-01-2008
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 0
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #241 dnia: Listopada 05, 2009, 20:39:21 pm »
Dobra Panowie
Mam zamiar kupić w końcu PSP (może nawet jutro się przejadę) i stąd mam parę pytań:
1. Który model byście bardziej polecili? Nie zależy mi na przeróbkach bo i tak gry są dosyć tanie, a nadmiar gier też źle robi (mam DSa i R4 :oops:). W modelu 3000 jest ten wyświetlacz z felerem jakimś. Bardzo jest to widoczne i uciążliwe przy graniu?
2. Jak oceniacie czarną obudowę? Bardzo się rysuje, łapie palce itp? Czarną mogę kupić za 550 PLN, inne kolory zaczynają się od 600. No i czarna będzie mi jednak pasowała do innych konsol  :-P
3. Jedno pytanie odnośnie gier. Cholernie nęcą mnie Patapony, stąd pytanie czy można od razu inwestować w drugą część czy najpierw wypadałoby zapoznać się z jedynką?

Jeszcze 2
4. Czy do konsoli dodają jakąkolwiek choćby najmniejszą kartę pamięci? Czy trzeba od razu kupić?
5. Czy jest możliwość użycia konta PSN z PS3? Ewentualnie wysyłanie wiadomości do PS3-ziomków z poziomu PSP?
« Ostatnia zmiana: Listopada 05, 2009, 21:40:47 pm wysłana przez haeelen »

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #242 dnia: Listopada 06, 2009, 10:32:17 am »
Kartę pamięci masz chyba 32 mega w zestawie. Jeśli zamierzasz grać na oryginałach, to w zupełności starczy. Gorzej, jak chcesz posłuchać muzykę, jakieś themy powrzucać ;)

Patapony lepiej zacząć od jedyneczki, bo po przejściu dwójki możesz nie zechcieć zagrać w jedynkę (dużo usprawnień w dwójce w mechanice).

Felerne były chyba pierwsze wypusty psp 3k. Czy jednak wszystkie?
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

Tidus

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-11-2007
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 0
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #243 dnia: Listopada 06, 2009, 22:44:48 pm »
1. Bierz 3000 ;) Co prawda ten "feler" jest w każdym egzemplarzu... że niby widać tam poziome linie przy szybko zmieniających się ekranach, ale za to w PSP 1000/2000 było ogromne smużenie. Dodatkowo w 3000 jest lepsze podświetlenie ekranu i kolory, także teraz naprawdę można grać poza domem (wcześniej nie było nic widać jak słońce świeciło na ekran). Ja zmieniłem 1000 na 3000 i jestem zadowolony.
2. Ja mam czarną... jest spoko... wolałbym białą, ale ujdzie. Ten sam materiał co ps3 - tak samo się palcuje ;)
3. Przeszedłem całą jedynkę i dwójka to dokładnie to samo. Radziłbym Ci kupić od razu dwójkę. Nie dałem rady drugi raz przejść tego samego i gra leży na półce :P
4. Karty NIE MA żadnej :/ Przynajmniej w 4 PSPkach które kupowałem nie było.
5. Używasz oczywiście tego samego konta co w PS3... do logowania się do PS Store. Przyjaciół na PSP zoabczyć nie możesz. Chyba, że użyjesz funkcji Remote Play (PSP służy jako ekranik i wyświetla obraz przekazywany przez PS3 ;) )

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #244 dnia: Lutego 01, 2010, 23:28:27 pm »
Da się jakoś zrobić, by była polska czcionka podczas surfowania po necie na PSP?

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #245 dnia: Lutego 16, 2010, 15:46:50 pm »
Jako że ja mam okazję trochę dłużej pobawić się PSPkiem... to powiem co mi się nie podoba w konsoli:
ona jest cholernie nie poręczna, po dłuższej grze drętwieje mi mały palec, brakuje takich chwytaków jak z pada (mówię o gołej wersji bez żadnych dodatków). Jasne konsolę można chwycić wyżej...ale wtedy R i L się ciężko wciska, a analogiem się strasznie ch**owo gra...zresztą sam analog...mam czasem wrażenie że się zacina, nie łapie mi kierunków.  Ewidentnie brakuje drugiego...co szczególnie widać w GoW:CoO bo uniki czasem przy większej zadymie wchodzą randomowo*, lub w demku Syphon Filter'a lub MGS:PW. Czasami jeszcze napęd płytki za głośno chodzi.

*A jak już jesteśmy przy GoWie to powiem że to chyba jedyny GoW w którym można się zaciąć. A to wszystko przez zwaloną kamerę która nie pokazuje tego co powinna. W jednym miejscu gdzie należy przepchnąć skrzynię na przełącznik dobre 3 minuty szukałem tej skrzyni...kamera była tak ustawiona że jej nie pokazywała, dopiero jak zacząłem biegać po całej miejscówce to ją znalazłem--należało biec w "stronę" gracza. Albo w miejscu gdzie należało rozbić ścianę by wyciągnąć skrzynię ściana była tak ustawiona że za cholerę nie wiedziało się czy można ją rozbić.
Ogólnie gra...taka se. Te uniki mnie strasznie wkurzały + jakiś dziwnie zrobione countery, nie jak w 1 czy 2, gdzie miało się dość sporo czasu na wciśnięcie bloku, tu trzeba wcisnąć zaraz po tym jak przeciwnik zacznie atakować (nie jak atak dolatuje do Kratosa)...co jest cholernie dziwne. Jak już piszę o dziwnych rzeczach to wspomnę o (dla mnie) głupim machaniu rękoma podczas biegu. 

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 554
  • Reputacja: 251
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #246 dnia: Lutego 17, 2010, 14:41:32 pm »
Też miałem lekki problem z ową skrzynią. Później raz jeszcze kamera mam babola strzela.
Co do konsoli, kwestia przyzwyczajenia. Początkowo w T: DR kompletnie juggles mi nie wychodziły. Po jakimś czasie nawet taką postacią jak Hwo szło szaleć.

Hearthland93

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 28-02-2010
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #247 dnia: Lutego 28, 2010, 09:47:13 am »
Kamera jest dobra, nie wiem w czym rzecz. Tak samo ma się sprawa z drugim analogiem , sterowanie jest bardzo łatwe, możesz już wydorośleliście z takich małych gadżetów, stąd gorzej Wam się grało?

iko

  • Gość
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #248 dnia: Kwietnia 21, 2010, 11:39:50 am »
Zastanawia mnie jedna jedyna rzecz na temat bytu PSP na rynku.. pytanie:
Jakim cudem ta konsolka jeszcze wegetuje skoro piractwo jest tak bardzo szeroko rozwinięte na tej maszynce. Strony dedykowane grom w pliku ( i to w jakieś 90% biblioteki gier tego sprzętu) To jest chore, ale i ogromnie interesujące. Sony musi dawać imo kupe szmalu, by PSP 'istniało'.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2010, 11:43:21 am wysłana przez iko »

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #249 dnia: Kwietnia 21, 2010, 12:00:57 pm »
Tak naprawdę, to Japonia trzyma PSP na powierzchni. Tam PSP jest popularne na równi z DSem. Gry i konsole sprzedają się w dużych ilościach.
Ma to swoje potwierdzenie w zapowiedziach i premierach na PSP. Zdecydowana większość gier ekskluzywnych na tę konsolę pochodzi z Japonii.
Na tą chwilę nie przypominam sobie, by jakiś zachodni developer 3rd party tworzył duży tytuł ekskluzywny na PSP.

Przyczyną takiego stanu rzeczy jest między innymi piractwo. W tej chwili nie widzę szans na zmianę tego trendu.
Konsola sprzedaje się coraz gorzej na zachodzie - ponieważ aktualnych modeli nie da się spiracić. Ludzie chyba przyzwyczaili się, że grają na PSP za darmo - teraz nic tego nie jest w stanie zmienić.
Mam cichą nadzieję, że SONY uda się tak zabezpieczyć nowe gry, by nie dało się ich uruchomić na CFW - może wtedy tytuły takie jak MGS: PW osiągną sprzedaż taką, na jaką zasługują...



Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #250 dnia: Kwietnia 21, 2010, 12:32:33 pm »
Sony powinno pomyśleć o PSP2, piractwo zniszczyło psp, na początku szło bardzo dobrze, teraz gry zalegają na półkach, łatwiej ściągnąć i jak Adriano rzekł, weszła moda że można grać za darmo, to ludzie grają. Wydali nie do złamania GO i okazuje się że samo GO nie sprzedaje się, choć sam sprzedałem psp niedawno aby kupić właśnie wersję GO, jakoś podoba mi się ten model, mniejszy, duża pamięć. Z jednej strony złamanie konsoli dało jej bardzo dużo ciekawych funkcji, świetny przenośny kombajn multimedialny, z drugiej, mała a raczej wielka porażka Sony, mam nadzieje tylko że nie zrezygnują i PSP2 się pokaże w przyszłosci :]

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #251 dnia: Kwietnia 22, 2010, 10:12:01 am »
W tej chwili absolutnie nie widzę miejsca dla PSP2.
Na pierwsze PSP jest zapowiedziane wiele świetnych gier. Przydałby się update blokujący piractwo(chociaż nie wiem, czy jest to w tej chwili w ogóle możliwe) - może wtedy ludzie wróciliby do kupowania gier.
IMO za rok SONY zaprezentuje urządzenie w stylu plotkowanego wielokrotnie PSPhone - czyli konkurenta dla iPhone'a.
Kolejna generacja konsol przenośnych to będzie integracja z telefonami komórkowymi. Prawdopodobnie tylko Nintendo zostanie przy tradycyjnym sprzęcie.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #252 dnia: Kwietnia 22, 2010, 13:24:14 pm »
No teraz PSP2 nie, ale w sensie ze za 2-3 lata mogliby wydać  :)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #253 dnia: Kwietnia 25, 2010, 16:08:03 pm »
W tej chwili absolutnie nie widzę miejsca dla PSP2.
Na pierwsze PSP jest zapowiedziane wiele świetnych gier. Przydałby się update blokujący piractwo(chociaż nie wiem, czy jest to w tej chwili w ogóle możliwe) - może wtedy ludzie wróciliby do kupowania gier.
IMO za rok SONY zaprezentuje urządzenie w stylu plotkowanego wielokrotnie PSPhone - czyli konkurenta dla iPhone'a.
Kolejna generacja konsol przenośnych to będzie integracja z telefonami komórkowymi. Prawdopodobnie tylko Nintendo zostanie przy tradycyjnym sprzęcie.

Muszą coś pokazać na E3, ponieważ inaczej nie będzie wesoło. To prawda, PSP trzyma się dzięki japończykom. DS'a też łatwo spiracić, ale na Zachodzie DS ma dużo zwolenników w wieku 30+, którzy nie piracą.

PSPhone mi się nie widzi, Sony musiałoby zapewnić niesamowite wsparcie, aby coś zrobić Apple. Tak źle i tak niedobrze.

Co do update'u blokującego piractwo - coś takiego jest niemożliwe. Nawet jeśli jakoś zablokujesz to płytą główną hakerzy opierają się na błędach w programowaniu gier i.e. Hello World na PSP Go stało się możliwe przez lukę w Patapon 2. Pamiętamy przecież jak powstawały pierwsze CFW, które dało się wgrać za pomocą Lumines, GTA:VC, itd.

DevilDante750

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-11-2008
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 0
  • PSN: BattlefieldPL
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #254 dnia: Września 07, 2010, 22:33:46 pm »
Mam problem. Kupiłem Oddworlda na PSN poprzez PS3 i przerzuciłem go do PSP. Tyle że w  PSP mam inne konto niż w PS3. I teraz po jakimś tygodniu użytkowania gdy chcę uruchomić go wyskakuje mi komunikat, że nie mogę tej gry odpalić na tym koncie. Ja się pytam WTF jak wcześniej działało. 3 razy tak miałem. Miał ktoś już takie doświadczenia?

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #255 dnia: Września 07, 2010, 23:41:58 pm »
Mam problem. Kupiłem Oddworlda na PSN poprzez PS3 i przerzuciłem go do PSP. Tyle że w  PSP mam inne konto niż w PS3. I teraz po jakimś tygodniu użytkowania gdy chcę uruchomić go wyskakuje mi komunikat, że nie mogę tej gry odpalić na tym koncie. Ja się pytam WTF jak wcześniej działało. 3 razy tak miałem. Miał ktoś już takie doświadczenia?

A logowałeś się w międzyczasie na psn na swoje pspkowe konto? PSP możesz mieć skojarzone tylko z jednym konten, jeżeli to zmienisz to wszystko co dotychczas ściągnąłeś przestanie działać. Tak przynajmniej wynika z moich doświadczeń.

DevilDante750

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-11-2008
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 0
  • PSN: BattlefieldPL
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #256 dnia: Września 08, 2010, 08:31:41 am »
Możliwe, że się nie logowałem. Ale konta w PSP nie zmieniałem. Ostatecznym wyjściem z tej sytuacji będzie ustawienie takiego konta w PSP jak na PS3 z którego ściągałem Oddworlda :-?

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #257 dnia: Grudnia 27, 2010, 12:30:32 pm »
Wszystko od nowa, od początku...

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #258 dnia: Stycznia 02, 2011, 00:05:58 am »
Zastanawia mnie jedna jedyna rzecz na temat bytu PSP na rynku.. pytanie:
Jakim cudem ta konsolka jeszcze wegetuje skoro piractwo jest tak bardzo szeroko rozwinięte na tej maszynce. Strony dedykowane grom w pliku ( i to w jakieś 90% biblioteki gier tego sprzętu) To jest chore, ale i ogromnie interesujące. Sony musi dawać imo kupe szmalu, by PSP 'istniało'.

Przecież na DS'a piracenie jest nawet łatwiejsze i jakoś się trzyma.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #259 dnia: Stycznia 02, 2011, 00:41:44 am »
Zastanawia mnie jedna jedyna rzecz na temat bytu PSP na rynku.. pytanie:
Jakim cudem ta konsolka jeszcze wegetuje skoro piractwo jest tak bardzo szeroko rozwinięte na tej maszynce. Strony dedykowane grom w pliku ( i to w jakieś 90% biblioteki gier tego sprzętu) To jest chore, ale i ogromnie interesujące. Sony musi dawać imo kupe szmalu, by PSP 'istniało'.

Przecież na DS'a piracenie jest nawet łatwiejsze i jakoś się trzyma.

Po pierwsze kolega odświeża stare tematy, tylko rozdrapujecie stare rany :P
Po drugie PC jakoś istnieje chociaż niektórzy nie widzieli oryginalniej płyty na oczy w życiu.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Arkan

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2012
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 8
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #260 dnia: Czerwca 17, 2012, 13:28:36 pm »
Moja siostra posiada PSP (sprzęt kupiła ze względu na Crisis Core, Dissidie oraz Type-0 czyli serię Final Fantasy) i miałem okazję grać na tym sprzęcie. Muszę przyznać, że pomimo tylu lat od premiery PSP posiada jeszcze bardzo dużo mocy, a takie gry jak Type-0 czy np. God of War pokazują, że grafika może być bardzo, ale to bardzo dobra. Do tego możliwości multimedialne czyli np. odtwarzanie filmów (to czego mi brakuje w 3DSie, a chciałbym sobie obejrzeć na małym ekranie np. FullMetal Alchemist). Szkoda, że Sony wyskoczyło z Vitą, ale jak pokazuje Japoński rynek - PSP rządzi i miejmy nadzieję, że część z tych ciągle zapowiadanych gier dotrze na stary kontynent.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #261 dnia: Czerwca 27, 2012, 12:56:42 pm »
Moja siostra posiada PSP (sprzęt kupiła ze względu na Crisis Core, Dissidie oraz Type-0 czyli serię Final Fantasy) i miałem okazję grać na tym sprzęcie. Muszę przyznać, że pomimo tylu lat od premiery PSP posiada jeszcze bardzo dużo mocy, a takie gry jak Type-0 czy np. God of War pokazują, że grafika może być bardzo, ale to bardzo dobra. Do tego możliwości multimedialne czyli np. odtwarzanie filmów (to czego mi brakuje w 3DSie, a chciałbym sobie obejrzeć na małym ekranie np. FullMetal Alchemist). Szkoda, że Sony wyskoczyło z Vitą, ale jak pokazuje Japoński rynek - PSP rządzi i miejmy nadzieję, że część z tych ciągle zapowiadanych gier dotrze na stary kontynent.

Fajną masz siostrę.

Z innej beczki - padła mi karta MS Duo do PSP, save'y z DJMP, DJMP2, Clazzi, Black Square, DJMP3 poszły się  :evil: Chyba kupuję Vitę.

svonston

  • Gość
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #262 dnia: Czerwca 27, 2012, 13:04:30 pm »
Ty tak czesto zmieniasz swoje plany odnosnie kupna konsoli przenosnej, ze juz chyba nikt nie bierze na powaznie twoich postow. Juz nawet skladales zamowienia, pozniej je odmawiales, zamawiales inna konsole, ale tez odmawiales, pozniej znow wracales do pierwotnego zamowienia, ale go nie realizowales. I to jeszcze przed premiera Vity. Daj se siana.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #263 dnia: Czerwca 27, 2012, 14:41:10 pm »
Ty tak czesto zmieniasz swoje plany odnosnie kupna konsoli przenosnej, ze juz chyba nikt nie bierze na powaznie twoich postow. Juz nawet skladales zamowienia, pozniej je odmawiales, zamawiales inna konsole, ale tez odmawiales, pozniej znow wracales do pierwotnego zamowienia, ale go nie realizowales. I to jeszcze przed premiera Vity. Daj se siana.

Stalker-san. 8)

Arkan

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2012
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 8
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #264 dnia: Czerwca 28, 2012, 11:26:12 am »
Pomału zbliżają się urodziny mojej siostry i chciałbym jej zakupić jakiś prezent (oczywiście padło na grę, bo siorka to zapalony gracz). Siostra dość często teraz gra na PSP (więcej nawet niż na PS3 !) i chciałbym jej zakupić grę na tę platformę. Szukam tytułu, który ma bardzo wciągająca fabułę, jest długi i posiada dość ładną grafikę (w takim razie jRPG). Gry z serii FF odpadają, gdyż ma je już wszystkie. Czekam na wasze propozycje ;).

svonston

  • Gość
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #265 dnia: Czerwca 28, 2012, 11:27:47 am »
Legend of Heroes.

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #266 dnia: Czerwca 28, 2012, 13:13:00 pm »
Jak siostra lubi gry ala Final Fantasy Tactics, to polecam Jeanne d'Arc, oraz była jeszcze taka jedna, bardzo wysoko oceniana, tylko że zapomniałem nazwy. Bodajże jest to jakiś remake, i chyba pierwowzór został zrobiony przez dawne Quest czy jakoś tak...

EDIT. Znalazłem, gra nazywa się Tactics Ogre: Let us Cling Together.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 28, 2012, 13:18:09 pm wysłana przez ubol »

Arkan

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2012
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 8
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #267 dnia: Czerwca 29, 2012, 12:34:23 pm »
Jeanne d'Arc posiada :P. Z tych innych gier co podaliście odpadają. Tytuł ewentualnie może być "action-jRPG", ale o podobnych kryteriach (głównie o wspaniałej fabule).

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #268 dnia: Czerwca 30, 2012, 08:48:56 am »
Seria YS może się jej spodobać, jeśli szuka action jRPG. Polecam zacząć od dwójki, bo pierwsza część ma specyficzny system walki.

Arkan

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2012
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 8
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #269 dnia: Czerwca 30, 2012, 12:51:49 pm »
Dobra przeszukiwałem internet w poszukiwaniu dość ciekawych gier i natrafiłem na:

Kingdom Hearts:Birth by Sleep
White Knight Chronicles: Origins
Persona 3 Portable
Star Ocean: First Departure

Ktoś grał w którąś z tych gier ?

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #270 dnia: Lipca 01, 2012, 08:36:07 am »
Ja grałem w Kingdom Hearts BBS i jeżeli podobały Ci się wcześniejsze części, to bierz śmiało. Samo przejście gry wszystkimi trzema postaciami to 30 godzin gry, ale zawsze można z niej wyciągnąć jeszcze więcej. ;)

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #271 dnia: Lipca 02, 2012, 12:37:55 pm »
Dobra przeszukiwałem internet w poszukiwaniu dość ciekawych gier i natrafiłem na:

Kingdom Hearts:Birth by Sleep
White Knight Chronicles: Origins
Persona 3 Portable
Star Ocean: First Departure

Ktoś grał w którąś z tych gier ?

Kingdom Hearts BBS jest fajne, ale jak siostra lubi fabułę to trzymaj się z daleka od KH. KH1 było zrozumiałe, od tego czasu jest to niesamowity badziew fabularny. Poważnie, nigdy nie kupuj KH dla fabuły.

White Knight Chronicles to gówno.

Kup Persona 3 Portable - siostra może grać dziewczyną, fabuła jest zrozumiała, Megaten uniwersum fabularnie jest lepsze niż FF. Brak postaci moe, kawai, innych tego typu. Siostrze z pewnością spodoba się postać Mitsuru.

Gra jest na 50-60H minimum.

Masz intro, poczuj moc:


A jak spodoba jej się Persona 3, to możesz łatwo łapać Personę 4 na PS2/PSVita. Poza tym gry z serii Megaten są na PS2 oraz NDS.

Star Ocean jest niezły, Second Story (SO2) jest lepszą grą. Ale jak wybierasz pomiędzy P3P a SO to bierz Personę.
« Ostatnia zmiana: Lipca 02, 2012, 12:41:06 pm wysłana przez Castor Krieg »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #272 dnia: Lipca 04, 2012, 18:47:17 pm »
Arkan, jak masz możliwość kupić coś na US PSN przez cały lipiec gry od Atlusa są 50% off = P3P za 9.99$.

Arkan

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 16-06-2012
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: 8
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #273 dnia: Lipca 04, 2012, 20:48:36 pm »
Wolę jednak, aby prezent był "namacalny" ;) . Zastanawiam się teraz pomiędzy P3, a KH. Wiem, że obie gry ją bardzo interesują, ale która da więcej radochy ?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #274 dnia: Lipca 04, 2012, 21:04:58 pm »
Wolę jednak, aby prezent był "namacalny" ;) . Zastanawiam się teraz pomiędzy P3, a KH. Wiem, że obie gry ją bardzo interesują, ale która da więcej radochy ?

Piszesz, że musi mieć dobrą fabułę, KH ma fabułę do dupy, jest to niesamowity bełkot Nomury. Poza tym P3P ma walki bardziej jak FF, czyli turowe. W KH walczysz w czasie rzeczywistym.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #275 dnia: Sierpnia 23, 2012, 18:47:21 pm »
O dziwo nikt tutaj nie wspomniał o jednej z pierwszych i zarazem zarąbistych gierek na PSP - Brave Story. Świetny jRPG z początków PSP. Jak komuś się spodoba to jest jeszcze do niego seria anime :)

A tak jeszcze z nowszych informacji. Ostatnim tygodniem lipca wyszła angielska wersja Growlanser 4: Wayfarer of Time. Jeśli nie graliście kiedykolwiek w żadną część ( na PS2 były chyba ze dwie po angielsku) to ogromnie polecam. To jest port wydanej w 2004 czwórki Growlansera na PS2, który dostał remake na PSP z dodatkową zawartością w 2011 w JP, a niedawno wyszedł w USA. Fabuła genialna, od razu praktycznie wciąga, a do tego ma prześliczne character design, które tworzy dla całej tej serii Satoshi Urushihara, jak dla mnie genialny rysownik, który jest mistrzem w rysowaniu ślicznych kobiet (zwłaszcza cycków!).

Poniżej intro. Jak ktoś nie grał to nadrabiać!


Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #276 dnia: Sierpnia 25, 2012, 18:44:14 pm »
O dziwo nikt tutaj nie wspomniał o jednej z pierwszych i zarazem zarąbistych gierek na PSP - Brave Story. Świetny jRPG z początków PSP.
Sam ostatnio go sobie załatwiłem - bardzo ciężko dostępny tytuł, ale warto było, 40 godzin świetnej zabawy. :)

Calam

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 20-12-2010
  • Wiadomości: 411
  • Reputacja: 17
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #277 dnia: Sierpnia 25, 2012, 19:56:12 pm »
A tak jeszcze z nowszych informacji. Ostatnim tygodniem lipca wyszła angielska wersja Growlanser 4: Wayfarer of Time.
Kilka tygodni temu zastanawiałem się jeszcze czy ten tytuł ukaże się na zachodzie. Teraz mam nadzieję, że pojawi się też w eu. Chociaż z atlusem to różnie bywa :(
Btw. ostatnio skończyłem ff4 na psp i jest świetne imho. Jeżeli ktoś się zastanawia nad zakupem, to polecam.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #278 dnia: Września 27, 2012, 17:08:35 pm »
Satoshi Urushihara, jak dla mnie genialny rysownik, który jest mistrzem w rysowaniu ślicznych kobiet (zwłaszcza cycków!).

Czy on aby nie tworzył animacji do....

/sprawdza Wiki

Owszem, tworzył. Nic dziwnego, że zapadło mi w pamięć.  :P

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 256
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Luźne rozmowy o PSP
« Odpowiedź #279 dnia: Listopada 29, 2012, 16:10:21 pm »
Siemka chłopaki. Chce kupić PSP, kompletnie nie znam się na tym. Doradzcie mi co najlepiej brać. Może być używane. Głównie chce ograć klasyki z psx.