Autor Wątek: Batman: Arkham Asylum  (Przeczytany 46213 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #280 dnia: Stycznia 14, 2012, 01:21:06 am »
Ciekawym elementem urozmaicającym rozgrywkę są również walki ze Scarecrow. Ostatnia akcja z tym panem, jak zapuszcza nam mindfucka w postaci zwiechy, nowego intra i game over nieźle mnie zaskoczyła.
Heh, grałem w Batmana jakiś czas po kupieniu TV HD, jeszcze byłem na etapie  "uważaj nie ubrudź";  "czy to martwy piksel czy brud?" etc.
Jak doszedłem do tego momentu to myślałem że mi się TV zjebał xD
To jest chyba jeden z najlepszych momentów w historii gier :D
Chyba każdy użytkownik Xa: "no kur** RROD..."  :lol:
Ja w sumie się kapnąłem, że to lipa, bo Batman tuż przed faktem zakasłał, co mogło oznaczać tylko jedno ;]

MGS 1 przy walce z Psycho Matis wyłączyłem konsolę, bo myślałem, że coś się zjebało xD

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #281 dnia: Kwietnia 25, 2012, 09:35:55 am »
Natchniony pozytywnymi wrażeniami z gry w Batka (obecnie jakiś czas po gonitwie w kanałach z Killer Croc'iem), wchodzę sobie do tego tematu poczytać o opiniach innych forumowiczów i ten suty spoiler na górze zjebał mi wrażenia i wiedziałem od razu, że to jednak nie gra się kaszani (choć rzeczywiście, można się domyślić, bo bohater podniósł rękę i zakasłał).

Pomijając powyższe, muszę napisać, że gra ma w sobie jakiś nieopisany magnes, który każe przeć do przodu i nie puszcza tak łatwo. Dzisiaj ledwo wstałem o brzasku po wieczornej, wydłużonej sesji z Nietoperzem. Wyśmienity klimacik (szczególnie w skrzydle penitencjarnym), grafa ok, miejscami pokazuje pazury nawet na ps3 (choć to nie pc i efekty Euphorii, no i znowu wyświechtany Unreal), walka jest świetna, animacja podczas counterów sprawia przyjemność oglądania, a ja niecierpliwie czekam na pojawienie się kolejnej grupy przeciwników, żeby zobaczyć ten "balet". Całościowo Batman: AA to bardziej przygodówka, niż naparzanka, co mnie osobiście bardzo cieszy. Jednak, jak komuś przeszkadzało, że Jeździec Apokalipsy w Darksiders przesuwa skrzynie, tak tutaj elementy platformowe nie pasują mi do postaci Batmana (szczególnie zwisanie i przesuwanie się po gzymasach - Batek wygląda komicznie i nie przystaje do jego "groźnej" stylówy). Dobrze, że chociaż czuć jego ciężar, nie biega po platformach, jak Książę w PoP - widać, że kawał z niego twardego chłopa. Męczą mnie nieco elementy zbieractwa, bo nie lubię przechodząc danej sekcji zostawiać za sobą czegoś "niezałatwionego", a tutaj to normalka (brak dostępu do danego pomieszczenia ze względu nie posiadania jeszcze odpowiedniego gadżetu), jak i denerwujące na dłuższą metę przeciskanie się po kanałach wentylacyjnych i nieuzasadnione "siłowanie" się Batka steryda z osłonami, które powinny pęknąć od jego jednego ruchu ręką).
Mam tendencję do odstawiania na półkę gier, których cały główny wątek już przeszedłem (z tego tytułu np. nie biegałem po krainach w Darksiders, żeby pozbierać pozostałe rzeczy, poza oczywiście armor setem), więc pewnie i po przejściu Batmana dam sobie spokój z pozostałymi "pytajnikami".

Pytania:
1. Czy po zakończeniu głównego wątku można normalnie biegać po wyspie, w celu odszukania reszty śmieci Riddlera i czy występują jacyś przeciwnicy (potrzebni do ładowania paska upgrade'ów)?
2. Czy druga część jest tak samo miodna, jak B:AA? Widziałem różne opinie, podobno nużąca i charakter otwartego świata jej nie służy.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #282 dnia: Kwietnia 25, 2012, 10:08:28 am »
1. Czy po zakończeniu głównego wątku można normalnie biegać po wyspie, w celu odszukania reszty śmieci Riddlera i czy występują jacyś przeciwnicy (potrzebni do ładowania paska upgrade'ów)?
Przed ostatnim bossem można pobiegać. Spokojnie będziesz wiedział, kiedy to. Po głównym wątku już nie, bo gra się po prostu kończy. Co do przeciwników to chyba nie występują.

2. Czy druga część jest tak samo miodna, jak B:AA? Widziałem różne opinie, podobno nużąca i charakter otwartego świata jej nie służy.
Ma nadzieję, że jest co najmniej tak samo miodna. Czekam na paczkę z grą, która już zrobiła milion zawirowań i się przekonam na własnej skórze. Jak pomyślę o lataniu po Gotham to aż mi się fajnie robi.

Genialnym elementem z jedynki są dla mnie taśmy z odsłuchami. Dają dużo do klimatu.

Natchniony pozytywnymi wrażeniami z gry w Batka (obecnie jakiś czas po gonitwie w kanałach z Killer Croc'iem), wchodzę sobie do tego tematu poczytać o opiniach innych forumowiczów i ten suty spoiler na górze zjebał mi wrażenia i wiedziałem od razu, że to jednak nie gra się kaszani (choć rzeczywiście, można się domyślić, bo bohater podniósł rękę i zakasłał).
Przepraszam :(
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2012, 10:10:23 am wysłana przez Ryo »

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #283 dnia: Kwietnia 25, 2012, 10:37:54 am »
Dzięki za info.

Genialnym elementem z jedynki są dla mnie taśmy z odsłuchami. Dają dużo do klimatu.
Tym bardziej, że nie trzeba siedzieć w menusach, aby ich wysłuchać. Przechadzanie się po Arkham z zapuszczonymi w tle przesłuchaniami nieźle nakręcają klimat. Na prawdę przemyślana gra, do tego zagadki Riddlera, polegające na szukaniu odpowiedzi i inspekcji otoczenia pod "L2", a także jego komentarze (na początku o tym, że Batek to kepski leszczyk z muskułami, potem stopniowa irytacja, gdy czynimy progres w odnajdywaniu i pociskowy tekst po odnalezieniu mapy z lokalizacją sekretów w stylu "łatwo jest mieć mapę, prawda PANIE DETEKTYWIE?") dodają fajnego urozmaicenia do i tak nieźle rozbudowanej rozgrywki. Tylko Harley Quinn mnie wkur**a, taka irytująca idiotka.

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #284 dnia: Kwietnia 25, 2012, 11:17:10 am »
1. Czy po zakończeniu głównego wątku można normalnie biegać po wyspie, w celu odszukania reszty śmieci Riddlera i czy występują jacyś przeciwnicy (potrzebni do ładowania paska upgrade'ów)?
Przed ostatnim bossem można pobiegać. Spokojnie będziesz wiedział, kiedy to. Po głównym wątku już nie, bo gra się po prostu kończy. Co do przeciwników to chyba nie występują.
No nie wiem, chyba graliśmy w inną grę, ja po przejściu głównego wątku mogłem hasać po AA do woli, w celu zebrania wszystkich śmieci Riddlera. Natomiast żadnych przeciwników nie miałem po zakończeniu gry (nie wiem jak wygląda sytuacja z nieubitymi przeciwnikami, czy są, czy nie, gdyż wszystkich ubijałem bez wyjątku).

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 333
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #285 dnia: Kwietnia 25, 2012, 11:20:50 am »
2. Czy druga część jest tak samo miodna, jak B:AA? Widziałem różne opinie, podobno nużąca i charakter otwartego świata jej nie służy.
Dla mnie miodniejsza. To samo tylko więcej i lepiej.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #286 dnia: Kwietnia 25, 2012, 11:24:35 am »
No nie wiem, chyba graliśmy w inną grę, ja po przejściu głównego wątku mogłem hasać po AA do woli, w celu zebrania wszystkich śmieci Riddlera.
Ej, z tego co pamiętam to:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #287 dnia: Kwietnia 25, 2012, 19:56:57 pm »
No nie wiem, chyba graliśmy w inną grę, ja po przejściu głównego wątku mogłem hasać po AA do woli, w celu zebrania wszystkich śmieci Riddlera.
Ej, z tego co pamiętam to:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Potwierdzam, że po zakończeniu wątku fabularnego można wybrać w menu "Continue story" i biegać sobie po Arkham w poszukiwaniu śmieci Riddlera. Niestety jest to zupełnie niespójne z grą i jej zakończeniem (lepiej byłoby umożliwić to przed zakończeniem i ostatnim bossem - co nie jest rozwiązaniem dla osób "niecierpliwych"), jednak taką możliwość witam z otwartymi rękami. Najfajniejsze, że co jakiś czas Riddler komentuje nasze poczynania, niezależnie czy hasamy sobie bezwiednie, czy szukamy "pytajników". Rozbawił mnie jego tekst o zarzutach poszukiwania odpowiedzi w internecie :lol:

Generalnie gra jest świetna, ale jestem zawiedziony ostatnią walką. Po tym, co dane mi było zobaczyć przez całą grę, potyczka z Jokerem jest zbyt słaba, schematyczna i szybka. Zdziwiłem też, że tak szybko po załatwieniu pani od roślinek wbiję na imprezę do głównego antagonisty.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #288 dnia: Kwietnia 25, 2012, 20:47:59 pm »
Potwierdzam, że po zakończeniu wątku fabularnego można wybrać w menu "Continue story" i biegać sobie po Arkham w poszukiwaniu śmieci Riddlera.
To w takim razie sorry za moje niedopatrzenie. ;)

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #289 dnia: Kwietnia 26, 2012, 09:49:02 am »
Zagadki Riddlera wspominam najlepiej z całej gry - oczywiście nie wszystkie, ale raczej były pomysłowe (poszukiwanie i układanie "?" w całość - dość oryginalne).
Dla mnie ta gra to pierwsza i jedyna jak na razie dobra gra o popkulturowym superbohaterze.

novy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 26-04-2012
  • Wiadomości: 150
  • Reputacja: 0
Odp: Batman: Arkham Asylum
« Odpowiedź #290 dnia: Kwietnia 26, 2012, 11:46:39 am »
Spidery niektóre są ok.