Autor Wątek: Need for Speed SHIFT  (Przeczytany 27389 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #120 dnia: Września 28, 2009, 10:28:09 am »
Gram już któryś dzień i nie mogę wyjść z podziwu jak po dwóch kiepskich częściach NFS wrócił na dobry tor. Gra się świetnie, poczucie prędkości w lepszych wózkach jest ogromne, a grafika naprawdę niezła. Jest tylko jeden mankament. Gra traci praktycznie wszystko po wyjściu z kokpitu.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #121 dnia: Września 28, 2009, 10:38:40 am »
Racja. Zgadzam się w pełni +
Widok FPS jest najlepszy jaki widziałem w grach wyścigowych. Poczucie prędkości wcale Burnout Paradise nie ustępuje, a widok TPP (TCP raczej powinno być=)
Poprzednie NfS były jakie wiemy. Na tyle liche, że w życiu bym nie przypuszczał, że Shift kupię. A jednak. Brawa.

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #122 dnia: Września 28, 2009, 11:01:11 am »
Gra jest naprawdę fajna, ale niszczy ją nieszczęsny bug w modelu jazdy, znany jako bunny car. Mocniejsze auta podskakują jak zające na łące. :)

Mrocz

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #123 dnia: Września 30, 2009, 17:46:01 pm »
Gra jest naprawdę fajna, ale niszczy ją nieszczęsny bug w modelu jazdy, znany jako bunny car. Mocniejsze auta podskakują jak zające na łące. :)


Co do tego mam mieszane uczucia... Z jednej strony fakt trochę irytuje, z drugiej, nie do końca jest to bug... Samochód "wydaje nam się", że podskakuje, przez kamerę z kokpitu która symuluje ruchy kierowcy... W miejscach gdzie auto traci przyczepność od tego "rzekomego" podskakiwania wcale nie... podskakuje, sprawdźcie na replayach... Dla mnie to zwyczajny efekt utraty przyczepności na nierównościach... Co jest chyba dosyć nawet realistyczne... Żeby było ciekawiej w GT 5 w podobnych momentach i w podobnych maszynach też tracimy przyczepność...

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #124 dnia: Października 01, 2009, 10:52:03 am »
Na dobrą sprawę wielu tego nawet nie zauważy. Dopiero jak przeczytają o tym , powiedzą "acha, no tak, w rzeczy samej jest takie coś". Element nieprzeszkadzający w zabawie.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #125 dnia: Października 01, 2009, 20:02:53 pm »
Demko jest nawet w porzadku, gra sie fajnie, widok z wnetrza bardzo fajny ogolnie to nie mam wiekszych zatrzezen, ale niestety tez nie odczulem zadnych rewelacji. Niby gra zbierala swietne noty, ale jakos nie wydalo mi sie ze gralem w gre na 9. Ogolne wrazenie pozytywne ale mokro w majtkach nie mialem :)

Tango

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #126 dnia: Października 02, 2009, 05:45:33 am »
Demko jest nawet w porzadku, gra sie fajnie, widok z wnetrza bardzo fajny ogolnie to nie mam wiekszych zatrzezen, ale niestety tez nie odczulem zadnych rewelacji. Niby gra zbierala swietne noty, ale jakos nie wydalo mi sie ze gralem w gre na 9. Ogolne wrazenie pozytywne ale mokro w majtkach nie mialem :)


same here

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #127 dnia: Października 02, 2009, 13:27:35 pm »
Wiecie. Podobnie miałem przy demie inFamous. Demo, to demo. Daje minimalny obraz faktycznej zabawy. Choć oczywiście wcale nie musi być tak, że coś nam się później spodoba.
Ja zassałem owo demo i nie wypada przyznać, że graficznie (a to ci niespodzianka) znacznie odbiega od PC ver. Dużo bardziej niż GRID. Choć powodów do marudzenia nie ma.

Czy wato? Sprawa indywidualna. Mnie nie zawiodła. Ba, jestem zachwycony. Jak pisałem, NfS mnie od lat nie ruszają. Ta część absolutnie urzekła.

Gro osób z forum przyzna mi rację - Mrocz, North.

Tylko co ciekawe. Ktoś wspominał, że przy Shifcie czuje się jakby na lodowisko wyszedł. Kupiłem wczoraj Dirt 2 .... Tam dopiero pojazdy bawią się w saneczkowanie.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #128 dnia: Października 02, 2009, 14:56:12 pm »
Kupilem wczoraj fulla, w sumie to nie demo mnie do gry przekonalo a filmik na live, ktory przedstawial Nürburgring a ja w prost uwielbiam ten tor. Kupil bym dla niego kazda gre (czy ktos moze orientuje sie czy Nürburgring dostepny jest w RacePro?), co prawda w jednych grach wyglada lepiej w innych gorzej ale najwazniejsze ze da sie po nim poszalec. Jakies zmiany wzgledem dema? Jak narazie wiekszych nie odnotowalem ale jak sie tak troche pojezdzi to nawet idzie sie przyzwyczaic do tego modelu jazdy. Przede wszystkim nalezy wszystkie wpomagacze wylaczyc, bo domyslnie to nawet auto hamowanie i pomoc w sterowaniu jest wlaczona, przez co praktycznie nie czuje sie kontroli nad samochodem, najlepiej wylaczyc wszystko i wtedy mozna zaczac grac. Mimo wylaczenia wszystkiego nadal czuc duza nadsterownosc ale moza sie troche pobawic w ustawieniach i defekt ten wyeliminowac. Po tym wszystkim jezdzi sie naprawde przyjemnie. Fakt ze predkosc urywa dupe i troszeczke jest przesadzona, ale nazwa w koncu zobowiazuje. EA postanowilo odciac kawalek tortu Polyphony i Turn 10, niestety jeszcze nie tym razem. Mimo ze gra sie naprawde przyjemnie to mimo wszystko do GT czy Forzy to ma jeszcze daleko. Ale z drugiej strony jak sie tak glebiej zasanowic to SHIFT raczej nie sili az tak bardzo na realizm. Gra ma arcadowe korzenie i uwazam ze stara sie je utrzymac, mimo calkiem innego klimatu i otoczki to nadal jest gra arcade. Ogolnie calkiem niezly krok ze strony EA, bo te wszystkie Undergroundy, Carbony i Pro Streety zabily kompletnie ta serie. Mimo ze nadal tesknie za NFS'ami z czasow Hot Pursuit, z pieknymi krajobrazami i slicznymi autkami, to mimo wszystko wole aby seria podazala w kierunku jaki obrala przy okazji SHIFTa niz miala by wrocic do Undergroundow.

 Czy komus sie gra podoba czy nie to juz jego osobista sprawa ale na pewno nie mozemy tu mowic o grze slabej, ktora SHIFT na pewno nie jest. Jest po prostu gra inna niz dotychczasowe NFSy. Nie jest moze gra na 9, tak jak to opisaly rozne pismaki, ale taka osemeczke to spokojnie mozna dac i postawic SHIFTA na rowni z DIRT 2. Mimo ze to tak naprawde rozne gry to jednak tak bardzo do siebie podobne.


PS. Widok z wnetrza zabija
« Ostatnia zmiana: Października 02, 2009, 15:09:00 pm wysłana przez _ReD_ »

Mrocz

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #129 dnia: Października 02, 2009, 17:46:00 pm »
Gro osób z forum przyzna mi rację - Mrocz, North.

Owszem przyznam rację... Zwłaszcza jako stary weteran serii który zna ją od dosłownie pierwszej części. I jako osoba co z bólem patrzyła co się wyprawia z tą szlachetną serią od czasów Underground po Undercover... :/

Shift to pewnego rodzaju powrót do jakości, dla mnie 8+ to w pełni zasłużona ocena... Czemu nie 9? No ma swoje błędy, choćby AI trochę jednak czasem oszukuje :wink: ... GRID ma jednak AI o klasę wyżej... Ale sam model jazdy to niesamowity postęp po ostatnich potworkach... Ba jest lepszy od GRID'a

BTW. Gra MA potencjał:

Patrzcie jaki fajny modzik do wersji PC wyszedł... Aż żal że nie mam tej wersji gry :/ Takich uszkodzeń troszkę zabrakło od początku... I przydałby się tego typu patch dla PS 3 i Xbox360 ale niestety wątpię by coś takiego weszło w życie...

http://nfsplanet.pl/news.php?extend.872

Jest nawet filmik udowadniający że to działa... ;]

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #130 dnia: Października 02, 2009, 17:57:05 pm »
Ja aktualnie na przemian gram w Shift i Dirt 2. Ciężko na chwilę obecną osądzić, która jest lepsza. Same samochody, widok z kokpitu przemawiają na stronę NfS. Ale to nie wszytko. Grafika, również trudno ocenić. NfS mam na PC, Dirt 2 na PS3, więc pojedynek nieco nierówny, ale trzeba zaznaczyć, że Dirt 2 wygląda znakomicie. Sam model jazdy ....  jeszcze pogram zanim ostateczny weredyk podam.
Na pewno obie są o niebo bardziej przystępne niż Ferrari Challange.

Co ciekawe. Nie sądziłem, że jeśli brać pod uwagę oddanie prędkości, obie zawstydzą Burnout Paradise. Acha, uszkodzenia, na korzyść Colina.
Tylko samochody dziwnie koziołkują - o wiele razy za dużo.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #131 dnia: Października 03, 2009, 14:39:52 pm »
Shift wydaje się ładniejszy od Forzy, ale ten model jazdy coś nie taki, jak trzeba. Duża nadsterowność? Pokonywanie każdego zakrętu driftem? Trochę do dupy. Widok z kabiny za to urywa jajka. ;)

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #132 dnia: Października 03, 2009, 16:55:27 pm »
No co ty, jesli chodzi o grafike to SHIFT nie ma porownania ani do Forzy ani do GT. Owszem wnetrze pojazdu bardzo ladnie wykonane i pod tym wzgledem przebija obie produkcje, ale samochody jak i otoczenie niestety nie daje rady.  Jak sie powylacza wszystkie wspomagacze i pobawi w ustawieniach to  idzie pozbyc sie nadsterownosci i mozna niezle pojezdzic.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2009, 16:59:59 pm wysłana przez _ReD_ »

nakimushi

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #133 dnia: Października 03, 2009, 17:05:16 pm »
bez przesady - otoczenie jest bardzo fajne i wyglada lepiej niz w gt5 /

demo super - mam nadzieje ze kumpel mi pozyczy szybko swoja wersje bo bardzo fajnie sie gra / i cieszy ze NfS wraca do formy bo az wstyd sie przyznac bylo mojemy znajomemu w pracy ze kupil ta gre  :lol:

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #134 dnia: Października 03, 2009, 17:13:23 pm »
bez przesady - otoczenie jest bardzo fajne i wyglada lepiej niz w gt5 /

demo super - mam nadzieje ze kumpel mi pozyczy szybko swoja wersje bo bardzo fajnie sie gra / i cieszy ze NfS wraca do formy bo az wstyd sie przyznac bylo mojemy znajomemu w pracy ze kupil ta gre  :lol:

LoL wez przejedz sie po Nürburgring i popatrz na drzewa. Jak sie szybko zapierdziela to tego nie widac ale przejedz sie powoli po kazdym torze a zobaczysz sporo niedociagniec. Shift nie jest gra brzydka w zadnym razie, jest po prostu gra ladna i schludna z zajebistym widokiem z wnetrza ale nic ponad to.

Mrocz

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #135 dnia: Października 03, 2009, 17:39:14 pm »
Shift wydaje się ładniejszy od Forzy, ale ten model jazdy coś nie taki, jak trzeba. Duża nadsterowność? Pokonywanie każdego zakrętu driftem?

Nie wiem jak wy jeździcie, ale jakoś nie mam problemów z pokonaniem zakrętu bez poślizgu i to z wyłączonymi wspomagaczami. Kwestia wprawy i odpowiedniego dozowania gazem :)

nakimushi

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #136 dnia: Października 03, 2009, 20:55:47 pm »
bez przesady - otoczenie jest bardzo fajne i wyglada lepiej niz w gt5 /

demo super - mam nadzieje ze kumpel mi pozyczy szybko swoja wersje bo bardzo fajnie sie gra / i cieszy ze NfS wraca do formy bo az wstyd sie przyznac bylo mojemy znajomemu w pracy ze kupil ta gre  :lol:


LoL wez przejedz sie po Nürburgring i popatrz na drzewa. Jak sie szybko zapierdziela to tego nie widac ale przejedz sie powoli po kazdym torze a zobaczysz sporo niedociagniec. Shift nie jest gra brzydka w zadnym razie, jest po prostu gra ladna i schludna z zajebistym widokiem z wnetrza ale nic ponad to.

czyli ze co - drzewa z gt5 sa niby ladniejsze ?  :grin:

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #137 dnia: Października 04, 2009, 05:51:18 am »
Nie wiem czy sa ladniejsze czy nie, ale na pewno dalekie od perfekcji. Ogolnie grafa szalu nie robi w SHIFT, owszem jest ladna ale nie rewelacyjna.

Kurde wlaczylem sobie Time Attack, zeby porobic troche czasowek i mysle sobie wrzuce sobie muze podczas jazdy to przy okazji sprawdzi sie jaki soundtrack, a tu jebudu, pierwszy kawalek i spiewaja po polsku lol. Nawet nie wiedzialem ze Jamal zalapal sie na Soundtrack lol

BTW: Wszystkie zakrety na wszystkich trasach wymasterowane :)

: Październik 03, 2009, 15:57:50 pm
Kurde nawet nie wiedzialem, ze jest w SHIFT Photo mode i tym samym walnolem pare fotek :)













« Ostatnia zmiana: Października 04, 2009, 07:19:14 am wysłana przez _ReD_ »

Diuk

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #138 dnia: Października 04, 2009, 09:23:16 am »
Fotograf z Ciebie marny  :-P

Ohtar

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #139 dnia: Października 04, 2009, 14:44:22 pm »
Co Ty gadasz. Śliczne Chevy.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #140 dnia: Października 04, 2009, 15:29:10 pm »
Ta bo Diuk to taki krytyk troche jest, strasznie ciezko go zadwolic i wszystko mu sie nie podoba. Ale gdyby chociaz raz zagral w SHIFTA to wiedzial by jak bardzi mizerny, prymitywny i zbugowany jest tryb photo mode a zlapac jakie kolwiek dobre ujecie w nim to masakra.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #141 dnia: Października 04, 2009, 19:52:03 pm »
Pograłem w demko i jestem bardzo zawiedziony. Wszyscy mówią, że odrodzenie NFS-a, a dla mnie to kolejne staczanie sie w dół.

Grafika troche gorsza od Forzy 2, tylę że gra Turn 10 śmiga w 60 klatakch. Samochody średniusko wykonane, z trasami jest różnie. O ile Londyn wygląda nawet ładnie to Spa jest brzydalem jakich mało. Ocena 7=/10

Model jazdy. Po pierwsze w ogóle nie czuś samochodu, nie czuć przyczepności, nadsterowności czy podsterowności. Ogólnie samochód pływa na asfalcie i bez różnicy czy jedziemmy leciutkim Elise, czy Nissanem z napędem 4x4 czy tylnionapędowym Viperem - wszystkimi samochodami jeździ sie tak samo.

Sterowanie. Zauważalny input lag. Samochód reaguje na nasze czynności z duzym opóźnieniem, chyba nawet więkzym niż w PGR4. Chyba przesadzili z post-procesingowymi efektami. Na kierownicy w ogóle nie da się grac przez opóźnienie (poza tym force feedback jest bardzo słaby).

Fizyka zderzeń. Wystarczy napisać jedno " :lol: ". Fizyka jest komiczna, samochody latają jak kartonowe pudełka. Opóźnisz hamowanie, przywalasz zawodnikowi przed pobą w tył samochodu to podrzucasz go do góry i przejeżdzasz pod nim  :lol: Ogólnie śmiech na sali.

Słynne poczucie prędkości. Jest duże rzeczywiście. Na początku robi wrażenie, ale jestono dwu krotnie przesadzone. Przy niektórych dostepnych kamerach to jak jedziemy to się wydaje, że wchodzimy w nadprzestrzeń. Perspektywe tak przesadzili, że zakręt który jest za 100m wydaje się być za dobre 400m.

Jeszcze słynniejsza kamera z kabiny. Hmmm jest efektowna, ale niech ktoś mi wytłumaczy, co te samochody mają z zawieszeniem, albo dlaczego w grze jest trzęsienie ziemi. No ludzie, to co się dzieje w kabinie to przechodzi ludzkie pojęcie. Kierowce w środku miota na wszystkie strony, głowa mu drga jakby po polskich drogach jechał. Kamera fajna na 5 minut. Więcej nie da się grać na niej.

Zawiodłem się na gridzie, który okazał się być średnia arcadówką, ale to co reprezentuje NFS to już żal komentować.
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2009, 20:29:39 pm wysłana przez Piter_neo »

oleka20

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 15-04-2009
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #142 dnia: Października 04, 2009, 20:49:29 pm »
moze nie graj w wyscigi bo sie nie znasz....no chyba ze grales na ps3 bo ta wersja jest "dopieszczona" :grin:

Diuk

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #143 dnia: Października 04, 2009, 20:50:37 pm »
moze nie graj w wyscigi bo sie nie znasz....no chyba ze grales na ps3 bo ta wersja jest "dopieszczona" :grin:

Co masz na myśli?

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #144 dnia: Października 04, 2009, 20:51:47 pm »
moze nie graj w wyscigi bo sie nie znasz....no chyba ze grales na ps3 bo ta wersja jest "dopieszczona" :grin:

Co masz na myśli?

Pewnie chodzi mu o te pseudo zniszczenia, które nie mają wpływu na jazdę i były dodane za pomocą łatki do wersji na PS3.

Mrocz

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #145 dnia: Października 04, 2009, 20:59:25 pm »
Model jazdy. Po pierwsze w ogóle nie czuś samochodu, nie czuć przyczepności, nadsterowności czy podsterowności. Ogólnie samochód pływa na asfalcie i bez różnicy czy jedziemmy leciutkim Elise, czy Nissanem z napędem 4x4 czy tylnionapędowym Viperem - wszystkimi samochodami jeździ sie tak samo.

Sterowanie. Zauważalny input lag. Samochód reaguje na nasze czynności z duzym opóźnieniem, chyba nawet więkzym niż w PGR4. Chyba przesadzili z post-procesingowymi efektami. Na kierownicy w ogóle nie da się grac przez opóźnienie (poza tym force feedback jest bardzo słaby)

Emmm... Jak nie czuć przyczepności? :0 Różnica między Elise a Nissanem w Shift jest dosyć kolosalna, przynajmniej ja ją czuje... O Viperze nie wspominam, bo on to już kompletnie inaczej się prowadzi...

No i... Gram na kierownicy, i wydaje mi się, ze idzie mi bardzo dobrze, a Force Feedback jest dosyć mocny, mocniejszy niż w GRID dla przykładu ( mam ustawionego na MAKS... ). Żadnego imput lag nie czuje...

Może masz włączone jakieś durne wspomagania których nie zauważyłeś? Bo przyznam, że gra traci dosłownie wszystko gdy choć jedna "pomoc" jest włączona. Najlepiej ustawić model jazdy na PRO i wyłączyć kontrole trakcji, ABS i kontrole stabilności...

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #146 dnia: Października 04, 2009, 22:24:49 pm »
Kwestia gustu. Dobrze North prawi, że sporo Shift traci jeśli nie gramy z widokiem FPP (z kokpitu). Oprawa....Jest różnie. Pojeździłem nieco wolniej. To tu, to tam przystanąłem na chwilę i faktycznie, są niedoróbki , ale .... ale w Burnout Paradise, też tak samo jest. Tylko powiedzcie, kto w tego typu grach jeździ z prędkością melexa, lub zatrzymuje się gdzieś w połowie trasy podziwiać otoczenie?

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #147 dnia: Października 04, 2009, 22:31:42 pm »
Sylvan Wielki, ja juz sie przyzwyczailem ze sa osoby na tym forum, ktore ciagle sie na wszystkim zawodza, w sumie to nie ma jeszcze gry, ktora spelnila by ich oczekiwania. Jezeli Piter uwaza GRIDA za srednia gre to wogole nie powinien brac sie za SHIFTA. Sa gusta i gusciki, kazdy lubi co innego i moze SHIFT nie powalil mnie na ziemie to i tak uwaam ze jest to dobra gra, momentami bardzo dobra.

lupinator

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #148 dnia: Października 04, 2009, 22:38:18 pm »
Po pierwszym tierze jestem zachwycony. Gra strasznie przypadła mi do gustu, widoku FPP nawet nie zmieniałem na inny, żeby sprawdzić, jak się spisze - jest świetny. Miałem ostatnio ochotę na jakieś wyścigi, demo Forzy mnie trochę rozczarowało, do GT kupa czasu i tu wjechał Need for Speed, którego nigdy nie lubiłem, ale od Shifta będę patrzył na nowe odsłony zdecydowanie przychylniej.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #149 dnia: Października 04, 2009, 22:38:30 pm »
Na wstępie po odpaleniu dema wyłączyłem wszystkie, wspomagacze, ABSy itp.

Input lag na kierownicy:
http://w71.wrzuta.pl/film/2xJj5uUzr10/movie

Oraz input lag na padzie:
http://w71.wrzuta.pl/film/2RJ1A8y1PI6/movie_0001

Mrocz

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #150 dnia: Października 04, 2009, 22:41:02 pm »
Input lag na kierownicy:
http://w71.wrzuta.pl/film/2xJj5uUzr10/movie

Oraz input lag na padzie:
http://w71.wrzuta.pl/film/2RJ1A8y1PI6/movie_0001

Może z kierownicą masz coś nie tak? Ewentualnie pokombinuj z ustawieniami sterowania. U mnie działa normalnie. Dokładnie tak jak w GRID, GT 5 i każdej innej samochodówce :/ A przynajmniej ja nie odczułem żadnej różnicy.
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2009, 22:42:35 pm wysłana przez Mrocz »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #151 dnia: Października 04, 2009, 22:43:08 pm »
Może nawet jej dać 4/10....albo ocenę maksymalna. Jego święte prawo. Twoje zresztą też. Mnie , jak już wspominałem, Shift niezwykle pozytywnie zaskoczył. Takiej prędkości, takiego widoku z kokpitu, takich fur i ogólnie takiej zabawy życzymy innym grom wyścigowym.

Jednym NfS:S podoba się bardziej, innym mniej. To naturalna kolej rzeczy. Osobiście oceniam niezwykle wysoko. Oceny innych dla tej gry , już mało mnie obchodzą (by nie napisać w ogóle). Przecież to ja na nią wydałem pieniądze i to mój czas na przemian z Dirtem 2 aktualnie zabiera.

Jednak co należy zaznaczyć.

Gra nieco słabiej się trzyma niż wspomniany konkurent. Shifta można kupić już za 140 zł. Szutrowe zabawy z Blockiem trzymają dalej swoja cenę.

Mrocz

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #152 dnia: Października 04, 2009, 23:18:59 pm »
Może nawet jej dać 4/10....albo ocenę maksymalna. Jego święte prawo. Twoje zresztą też. Mnie , jak już wspominałem, Shift niezwykle pozytywnie zaskoczył. Takiej prędkości, takiego widoku z kokpitu, takich fur i ogólnie takiej zabawy życzymy innym grom wyścigowym.

Dobrze powiedziane, choć czasem wole się upewnić czy osoba krytykująca wszystko ma dobrze ustawione. Dziś do gry przekonałem mojego znajomego tylko dlatego, że zapomniał pozmieniać ustawienia realizmu... Był przekonany, że gra w kolejnego NFS'a dla dzieciarni, a okazało się, że gra na poziomie casual :)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #153 dnia: Października 04, 2009, 23:28:14 pm »
Takie coś powinno być dostępne w każdej grze tego typu (no, może nie licząc Burnout). Faktycznie, przy odpowiednich ustawieniach gra daje popalić. Nie jest to co prawda dalej Ferrari Challange, ale ....

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #154 dnia: Października 04, 2009, 23:53:19 pm »
Ja poprostu trzeźwo oceniam gry. Nie mam tak jak wszyscy co każdej grze by dawali 9/10 jak jest dobra, 7/10 jak jest słaba. Mamy skale 10 stopniową, więc gra na 5/10 jest gra średnią. 10/10 - to gra objawienie, super-hipermega-hit, kamień milowy. 9/10 to jest rewelacyjny tytuł, jeden z najlepszych w swoim gatunku, mega-hit, 8/10 to jest gra bardzo, bardzo dobra, pierwszoligowy tytuł i tak dalej.

Porównując Shifta do konkurencyjnych wyścigów (w ogólności arcade i sim).

10/10 - to może na taką ocenę będzie zasługiwało GT5 (jak będą zmienne warunki atmosferyczne, zmienna pora dnia)
9/10 - zapewne FORZa 3
8/10 - PGR4, Burnout Paradise, Forza 2
7/10 - Grid, Dirt
6/10 - Test Drive, Midnight Club,

Chyba większość powinno mniej więcej zgodzić się z moim zestawieniem na liście. Teraz IMO Shift (po tym co grałem) napewno nie jest tak wielki jak FORZA3, z takimi hitami jak PGR4 czy Forza 2 również nie może konkurować- więc i od tych tytułów powinien mieć niższą ocenę. Gra jest napewno lepsza od Test Driva i Midnight club, ale troche gorsza od Dirta czy Grida. Porównując więc do innych gier gra zasługuje na 6+ albo 7=.

Jezeli ktoś ocenia SHifta na 8 albo 9 na 10 to stawia gre obok takich tytułów jak Forza2, Forza3, PGR4 czy Burnout Paradise.


Inna sprawa, że 99% osób, źle postrzega sytem oceniania jak jest w skali 10 punktowej. Dla większości (w tym... albo głównie w przypadku recenzentów) oceny oznaczają:

10/10 - mega-hit, rewelacyjny tytuł
9/10 - świetna gra, tytuł wyróżniający się
8/10 - bardzo dobra gra
7/10 - gierka średnio- dobra, solidny tytuł ale raczej rozczarowanie i nic szczególnego
6/10 - słaba gra, niewypał
5/10, 4/10, 3/10, 2/10, 1/10 - tragedia, beznadziejny tytuł, omijać, kaszana

Z 10-cio stopniowego sytemu robią sześcio. Mimo iż 5 jest środkiem skali ocen i powinna byc przyznawana grom średnim, to teraz gry na 7 sa średniakami, a gry z ocenami 5 i mniej są już crapami, nie ważne czy ocena wynosi 5 czy 3.

Mrocz

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #155 dnia: Października 05, 2009, 00:38:29 am »
No przy takim rozpatrywaniu to można się jeszcze zgodzić (recenzje w internecie itp, jednak przyzwyczajają do czegoś innego). Nie mniej przy TWOJEJ skali ocen moim zdaniem, Shift zasługuje na 8/10 a Grid na dokładnie tą samą ocenę... Nie jestem wstanie powiedzieć, która gra jest lepsza, są one wbrew pozorom... Inne. W Shift samo prowadzenie samochodu to czysta adrenalina i emocje, natomiast w GRID sam wyścig z rewelacyjną AI kierowców to po prostu coś niesamowitego. Wiadomo, że takie tytuły jak GT 5 i Forza będą w czystej czołówce ich to nawet porównywać nie będę do Shift'a. Ale nie zmienia to faktu, że w moich oczach zarówno Shift jak i GRID to solidne samochodówki na poziomie Burnout Paradise właśnie :)

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #156 dnia: Października 05, 2009, 01:01:41 am »
Samochod Dnia: Porsche Cayman S










nakimushi

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #157 dnia: Października 05, 2009, 02:38:58 am »
mi tam sie shift duzo bardziej podoba niz Grid - ktorego wrecz nie znosze /
dla mnie ta gra to solidne 8+ albo nawet 9
: Październik 05, 2009, 01:38:39 am
ps  - super foty RED

North

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 23-12-2008
  • Wiadomości: 1 013
  • Reputacja: 1
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #158 dnia: Października 05, 2009, 07:39:01 am »
W sobotę skończyłem Shift'a. Podtrzymuję swoje zdanie, świetny racer. Końcówka to już najmocniejsze pojazdy. Ostatnia, finałowa seria, to kilka wyścigów po 5 okrążeń każde. 4 i pół okrążenia na pierwszym miejscu, jeden błąd pod koniec i zaczynamy od początku. W niczym ta gra nie przypomina czerstwych i suchych NFSów z poprzednich lat.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #159 dnia: Października 05, 2009, 10:15:48 am »
Ja poprostu trzeźwo oceniam gry. Nie mam tak jak wszyscy co każdej grze by dawali 9/10 jak jest dobra, 7/10 jak jest słaba. Mamy skale 10 stopniową, więc gra na 5/10 jest gra średnią. 10/10 - to gra objawienie, super-hipermega-hit, kamień milowy. 9/10 to jest rewelacyjny tytuł, jeden z najlepszych w swoim gatunku, mega-hit, 8/10 to jest gra bardzo, bardzo dobra, pierwszoligowy tytuł i tak dalej.

Porównując Shifta do konkurencyjnych wyścigów (w ogólności arcade i sim).

10/10 - to może na taką ocenę będzie zasługiwało GT5 (jak będą zmienne warunki atmosferyczne, zmienna pora dnia)
9/10 - zapewne FORZa 3
8/10 - PGR4, Burnout Paradise, Forza 2
7/10 - Grid, Dirt
6/10 - Test Drive, Midnight Club,

Chyba większość powinno mniej więcej zgodzić się z moim zestawieniem na liście. Teraz IMO Shift (po tym co grałem) napewno nie jest tak wielki jak FORZA3, z takimi hitami jak PGR4 czy Forza 2 również nie może konkurować- więc i od tych tytułów powinien mieć niższą ocenę. Gra jest napewno lepsza od Test Driva i Midnight club, ale troche gorsza od Dirta czy Grida. Porównując więc do innych gier gra zasługuje na 6+ albo 7=.

Jezeli ktoś ocenia SHifta na 8 albo 9 na 10 to stawia gre obok takich tytułów jak Forza2, Forza3, PGR4 czy Burnout Paradise.


Inna sprawa, że 99% osób, źle postrzega sytem oceniania jak jest w skali 10 punktowej. Dla większości (w tym... albo głównie w przypadku recenzentów) oceny oznaczają:

10/10 - mega-hit, rewelacyjny tytuł
9/10 - świetna gra, tytuł wyróżniający się
8/10 - bardzo dobra gra
7/10 - gierka średnio- dobra, solidny tytuł ale raczej rozczarowanie i nic szczególnego
6/10 - słaba gra, niewypał
5/10, 4/10, 3/10, 2/10, 1/10 - tragedia, beznadziejny tytuł, omijać, kaszana

Z 10-cio stopniowego sytemu robią sześcio. Mimo iż 5 jest środkiem skali ocen i powinna byc przyznawana grom średnim, to teraz gry na 7 sa średniakami, a gry z ocenami 5 i mniej są już crapami, nie ważne czy ocena wynosi 5 czy 3.

Masz w pełni rację. Dodać należy o ocenach babolach w pewnym konsolowym piśmie (te tragiczne 9+ dla co drugiego hitu).

Tylko należy pamiętać, iż każdy gracz ma swój gust. Ja również nie jestem za naciąganiem ocen, czy dawaniem co rusz 9 (9+,  :D skubane 9 extreme +), ale jak już wspominałem, oceny danych pozycji, sprawa indywidualna. W CDA przykładowo Shift dostał 8+, a Grid całe 10/10. Dirt 2 wstępnie 9+. Ale to chłopaki z CDA ocenili. Ktoś inny może dać inne oceny i też będzie.

Zresztą, jakby nie było, Shift i tak ma bardzo wysoką średnią.

Choć jak wspominasz. Podniecanie zaczyna się w okolicach 96%.