Autor Wątek: Ninja Gaiden Sigma 2  (Przeczytany 46203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #280 dnia: Września 17, 2009, 21:15:44 pm »
wczesniej nie gralem na mn ale powiem ze jest strasznie trudno. tak jak pisal soul 1 rzut i nie ma paska, zdarzylo mi sie rowniez, ze stracilem cala energie po zwyklym cieciu. troche nie podoba mi sie fakt ze nie mozna dokonac dekapitacji po wykonaniu niektorych ot. wyglada to troche srednio, na x0 bylo lepiej.
« Ostatnia zmiana: Września 17, 2009, 21:53:47 pm wysłana przez aphelion »
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #281 dnia: Września 17, 2009, 23:16:10 pm »
A gdzie Twoje tradycyjne fotki nakimushi  :mad: !!??

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #282 dnia: Września 18, 2009, 01:07:20 am »
Cytuj
wczesniej nie gralem na mn ale powiem ze jest strasznie trudno
mn = mentor? Jest trudno, ale bez przesady ;] chociaz fakt, ze rzuty wkurwiaja, ale mnie tam bardziej wkurwiaja jak dostaje jakims fireballem oraz jakos brak rolla, niby jest dash, ale to nie to samo. No i drazniace jest, ze wciaz mamy glupie loadingi po otworzeniu skrzynki tak samo jak przy wyborze broni ...
Ayane dziwnie sie gra, kompletnie inaczej niz w DoA, no i ma zajebiste strzalki :P szkoda, ze ryu z takim wypas sprzetem nie biega ;p
Ogolnie gra bardzo fajna ;]


Aaaa i kamera dalej ssie, nawet chyba bardziej niz w sigma 1 ;\
« Ostatnia zmiana: Września 18, 2009, 11:24:17 am wysłana przez KKRT »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #283 dnia: Września 18, 2009, 01:19:54 am »
Miałem na myśli Master Ninja.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #284 dnia: Września 18, 2009, 09:02:17 am »
No i drazniace jest, ze wciaz mamy glupie loadingi po otwarciu skrzynki tak samo jak przy wyborze broni ...
E tam, wystarczyło zgrać grę na twardy i problem znikał  :P

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #285 dnia: Września 18, 2009, 10:19:26 am »
Recka videogamera
http://www.videogamer.com/ps3/ninja_gaiden_2_sigma/review-2.html

Gameplay   9
Graphics    8
Sound       8

    + Awesome boss battles
    + Lots of extra content
    + Fluid combat

    - Gore is toned down

9/10

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #286 dnia: Września 18, 2009, 10:56:45 am »
MN jest prostszy niż na X360, IS ninja tak nie świrują i jest ich dużo mniej, co do kamery to lata grania w tą grę mnie już do niej przyzwyczaiły i szczerze, uważam że to najlepiej zrobiona kamera ever! Potrafię nad nią zapanować nie mal że w 100% :)


Grafika PS3 VS X360

http://www.gameswire.net/comparisons/ninja-gaiden-sigma-2-playstation-3-vs-xbox-360-comparison_26.html

Na PS3 jest oczywiście dużo lepiej.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #287 dnia: Września 18, 2009, 11:25:41 am »
Cytuj
E tam, wystarczyło zgrać grę na twardy i problem znikał
Kompletnie znikal, czy loadingi byly krociutkie?

@Soul
Nie zdecydowanie nie jest to najlepsza kamera ever, raczej jedna z najgorszych.

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #288 dnia: Września 18, 2009, 12:32:35 pm »
Cytuj
E tam, wystarczyło zgrać grę na twardy i problem znikał
Kompletnie znikal, czy loadingi byly krociutkie?
Z otwieraniem skrzyń, przy zmianie broni było praktycznie natychmiastowo, a loadingi przed rozpoczęciem misji też są zauważalnie krótsze.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #289 dnia: Września 18, 2009, 13:56:54 pm »
Grafika PS3 VS X360

http://www.gameswire.net/comparisons/ninja-gaiden-sigma-2-playstation-3-vs-xbox-360-comparison_26.html

Na PS3 jest oczywiście dużo lepiej.
Ale i tak wszystko blednie przy braku gore na PS3 :???: W 90% przypadkach nawet nie wiem, że odciąłem typowi kończynę, a dowiaduje się, jak mnie dorwie i leżę na ziemi, tracąc wchuj HP.

Diuk

  • Gość
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #290 dnia: Września 18, 2009, 14:28:55 pm »
Bez przesady z tym "dużo lepiej".

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #291 dnia: Września 18, 2009, 14:32:38 pm »
Cytuj
E tam, wystarczyło zgrać grę na twardy i problem znikał
Kompletnie znikal, czy loadingi byly krociutkie?

@Soul
Nie zdecydowanie nie jest to najlepsza kamera ever, raczej jedna z najgorszych.
Mu chodzi tylko o serie NG.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #292 dnia: Września 18, 2009, 20:42:47 pm »
Cytuj
E tam, wystarczyło zgrać grę na twardy i problem znikał
Kompletnie znikal, czy loadingi byly krociutkie?

@Soul
Nie zdecydowanie nie jest to najlepsza kamera ever, raczej jedna z najgorszych.

Nie radzisz sobie z nią, w NGS częściej się gubiła, zwłaszcza podczas walk z bossami.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #293 dnia: Września 20, 2009, 19:23:50 pm »
Z ciekawości sprawdziłem na necie jaka jest różnica pomiędzy najw. poziomem w Sigmie 2 i zwykłej 2. Powim, że jest dosyć spora bo wersja na ps3 ma o wiele mniej przeciwników. Co prawda miałem wrażenie, że np ninjasy ze szponami są o wiele wytrzymalsi ale tak jak pisal Soul są mniej agresywni. Tak czy inaczej dla mnie MN w Sigmie 2 jest bardzo trudny i narazie demo (na tym poziomie) ukończyłem raz.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #294 dnia: Września 20, 2009, 20:13:04 pm »
Ja czytałem, że są wytrzymalsi, ale te jabane strzałki wybuchające nie zabierają tyle energii no i jest mniej przeciwników. Imo mniej hardkorowo, ale bardziej skillowo.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #295 dnia: Września 20, 2009, 21:42:55 pm »
Jest dużo mniej ISów  :D nie spamują tak nimi, zachowują się jak czarni ninja w NGS, no ale coś za coś rzut zabiera prawie całego HP. Jak dla mnie rozwiązanie jest kapitalne 8)

Lista "nowości"


-Reduced blood and gore, limbs disappear into a purple mist effect (no decapitations in some regions, it will still be an OT, but a throat slit instead)
-Font color change, everything that was red is now blue
-Censored cutscenes, there's slicing but no dicing (lots of blood and gore taken out)
-Cutscenes are now 30fps but have a boost in lighting and textures
-Updated graphics, lighting, textures on Ryu and an added depth of field effect from Sigma1
-720p resoulution and 2X MSAA

-Some levels are slightly tweaked as far as item placement/save placement
-Crystal Skulls are now an item used in Muramasa's store
-3 new characters are implemented into the story mode with one chapter each
-2 new bosses and 1 returning boss from NG1 for these new characters
-3 new bosses for Ryu to fight in story mode, some bosses are replaced or taken out altogether
-Genshin now fires Ninpo and clashes weapons with Ryu
-Fiend Ryu is back possibly in Story mode, for sure in co-op mode
-ToVs are gone (unknown what is replaced for them).
-Holding R1, Ryu now looks at where to go next

-2 new weapons for Ryu. Enma Fang (a heavy sword) and a Hand Cannon (projectile)
-Projectiles are unlimited (for the 3 girls anyway, Ryu is still in question. All are unlimited in co-op)
-2 Projectiles can be equipped at once designated to R2 and "O" button (or the regular Shuriken + something like the bow)
- L2 is aim and R2 is shoot (If secondary projectile like bow is equipped)
-Projectile UTs are gone (from the Demo at least)
-Weapon upgrades are limited to one per shop now
-Life of the Thousand Gods are automatic upgrades as soon as you obtain them, they do not refill your health bar like NG2 (although this may be changed in the final version)

-Overall difficulty has been "balanced" for this edition (more health, less enemy count and projectile spam)
-Chapter Select is now available upon game completion
-Weapon Master achievements in NG2 are now trophies obtained by killing 1000 enemies per weapon (Some trophies are the same as their 360 counterparts, some are different or replaced altogether. No trophies for completing chapters tho. Some secret trophies for bosses and difficulty completion.)
-2 player co-op mode with 30 missions and 4 difficulties (offline co-op with 1 player and an Ai partner)


-Returning costumes for Ryu:
Falcon Fiend
Legendary Black Falcon (default)
Biometal (uncertain, but it is Fiend Ryu's default)
-New to this edition:
Ryuken
Ashtar
Joe Hayabusa (pre-order, possible DLC later on)
-2 Female characters have 1 unlockable costume Rachel has 3 hairstyles to unlock, no costumes

-Shake the controller and you shake the girl's boobs

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #296 dnia: Września 21, 2009, 09:59:15 am »
Pograłem wczoraj trochę w demko i trzeba przyznać gierka jest dalej konkretna. Tylko nie wiem czy jest sens kupować po raz kolejny grę którą się przeszło, chociaż dodatki działają na wyobraźnie.

mateo

  • Gość
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #297 dnia: Września 21, 2009, 10:11:57 am »
Dla mnie ta gra to must have. Gram teraz w Sigme i mnie po prostu nokautuje. Nie przeszkadza mi sterylnośc miejscówek (w sumie mają swój charakter), ale rozgrywka to numero uno w tego typu grach.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #298 dnia: Września 21, 2009, 10:21:48 am »
Dla mnie ta gra to must have. Gram teraz w Sigme i mnie po prostu nokautuje. Nie przeszkadza mi sterylnośc miejscówek (w sumie mają swój charakter), ale rozgrywka to numero uno w tego typu grach.
Mi właśnie ta sterylność przeszkadza. Może wezmę jak będzie za rok po 75zł, na razie mam inne rzeczy na PS3 (Valkyria, Toro, Katamari) a w stronę tej góry nie skończonych gier z PSP i DS to się nawet boję spojrzeć.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #299 dnia: Września 21, 2009, 12:41:35 pm »
Dobra zagrałem w demko. Na pierwszy rzut oka rzuca sie słaba grafika. Gra wygląda jak tytuły z poprzedniej generacji tylko w podbitej rozdziałce. Grafika plastikowa, sterylna i w ogóle pustawo tak wszędzie. Tekstury również średnie, mało jakiś next-genowych efektów. Za grafike dałbym 6/10* (aż nie chce wiedzieć jak wygląda wersja na XO)

Design postaci, scenki to tandeta zmieszana z kiczem. Zero jakiegokolwiek klimatu (chyba, że filmów anime klasy B), ogólnie słabizna.

Kamera to kolejny element całkowicie zjebany element gry. Jeżeli ktoś nażekał, że w Genji 2 kamera utrudnia rozgrywkę to nie powinien nawet zasiadać za NGS2. Gra jest cholernie szybka, a kamera zamiast pokazywać akcje z dalszej perspektywy to lata chaotycznie za postacią. Walka z przeciwnikami to połowa trudności gry, walka z kamerą stanowi o poziomie trudności tej gry.

Samo rozgrywka jest jednak jak najbardziej bardzo dobra. Szybka, wymagająca dużego refleksu i dająca duużo satysfakcji. Jedyne co mi przeszkadza to zrąbane uniki, ale może za mało grałem i nie opanowałem postaci wpełni.


* dla porównania za grafike u mnie 10/10 - Uncharted, Killzone 2, 9/10 GoW2, Wipeout HD, PGR4, 8/10 Mirrors Edge, Mass Effect, 7/10 - COD4, Fallout 3, Dead Space, Far Cry 2


ps: z tego co grałem, widziałem na screenach i filmikach to nie wiem kto śmiał porównywać NG do DMC. DMC to wyższa pólka.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #300 dnia: Września 21, 2009, 13:01:12 pm »
Twoim zdaniem oczywiście.

btw: Siejesz herezje.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #301 dnia: Września 21, 2009, 17:00:54 pm »
Twoim zdaniem oczywiście.

btw: Siejesz herezje.
Właśnie nie moim zdaniem, a obiektywnie.

Elementy chyba bezdyskusyjne z którymi chyba każdy powinien się zgodzić:
Grafika jest słaba (nawet bardzo).
Kamera jest tragiczna.
Design postaci kiczowaty.
Design przeciwników jeszcze bardziej kiczowaty.
Słaby klimat (jeżeli jest jakikolwiek).
Słabe dialogi, scenki przerywnikowe i jeszcze gorsza fabuła.

Sama gra właściwa, model walki jest jak jajbardziej bardzo dobry - tak też napisałem wcześniej.

Może chodzi ci o porównanie do DMC. Nie chce tutaj wywoływać wojny, ale również bezdyskusyjnie DMC4 ma lepszą grafikę, lepszą kamerę, lepszy design postaci jak i przeciwników, lepszy klimat i lepszą fabułę. Jedynie można dyskutować która gra ma lepszy model walki. Tutaj jest podział, więc powiedzmy, że tutaj jest remis, tak samo jeżeli chodzi o ścieżkę dźwiękową - też remis. Podsumowując grafika,kamera,postacie,przeciwnicy,klimat,fabuła jest za DMC, dzwieki, model walki jest remis. Ogolnie więc DMC4 wypada lepiej.

johnny23

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 558
  • Reputacja: 4
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #302 dnia: Września 21, 2009, 17:11:17 pm »
Ahh znowu DMC VS NG...
Pozwolę sobie zabrać głos. Design, muzyka, mnie osobiście bardziej podobają się w DMC, nie przeczę, NG ma całkiem sporo fajnych kawałków, które zagrzewają do walki i o to właśnie chodzi. Jeśli zaś mowa o designie przeciwników, to nie mam nic do wojowników ninja ze szponami, mieczami i innymi takimi, ale już te całe fiendy jakoś średnio do mnie trafiają (zwłaszcza te małe demony ze stożkowatymi kończynami - imo tragedia). Bossowie są spoko, system walki mimo iż zupełnie inny niż w DMC to i tak jest bardzo dobry. Ja tam Sigme2 kupie, ale później, jak stanieje tak do 80zł.
Aha co do grafiki to dla mnie jest schludnie bez żadnych "och", "ach", ale nie widziałem jeszcze wszystkiego. Na pewno ma parę momentów, które potrafią zadziwić.
« Ostatnia zmiana: Września 21, 2009, 17:14:41 pm wysłana przez johnny23 »

Ciapkas

  • Gość
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #303 dnia: Września 21, 2009, 17:15:29 pm »
Twoim zdaniem oczywiście.

btw: Siejesz herezje.
Właśnie nie moim zdaniem, a obiektywnie.

Elementy chyba bezdyskusyjne z którymi chyba każdy powinien się zgodzić:
Grafika jest słaba (nawet bardzo).
Kamera jest tragiczna.
Design postaci kiczowaty.
Design przeciwników jeszcze bardziej kiczowaty.
Słaby klimat (jeżeli jest jakikolwiek).
Słabe dialogi, scenki przerywnikowe i jeszcze gorsza fabuła.

Sama gra właściwa, model walki jest jak jajbardziej bardzo dobry - tak też napisałem wcześniej.

Może chodzi ci o porównanie do DMC. Nie chce tutaj wywoływać wojny, ale również bezdyskusyjnie DMC4 ma lepszą grafikę, lepszą kamerę, lepszy design postaci jak i przeciwników, lepszy klimat i lepszą fabułę. Jedynie można dyskutować która gra ma lepszy model walki. Tutaj jest podział, więc powiedzmy, że tutaj jest remis, tak samo jeżeli chodzi o ścieżkę dźwiękową - też remis. Podsumowując grafika,kamera,postacie,przeciwnicy,klimat,fabuła jest za DMC, dzwieki, model walki jest remis. Ogolnie więc DMC4 wypada lepiej.

Obiektywnie oceniłeś, że design jest hujowy. Brawo. Imo design to jedna z bardziej subiektywnych rzeczy i mi się ten z NG cholernie podoba. Ja mogę powiedzieć, że nie leży mi cyniczny wypierdek z mieczem większym od niego. No to co zostaje: grafika-ok, kamera-ok, fabuła-ok. Za to dmc jest zajebiście wolne i ma dużo gorszy gameplay. Koniec wojny, ng wygrywa. :)

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #304 dnia: Września 22, 2009, 01:31:39 am »
Twoim zdaniem oczywiście.

btw: Siejesz herezje.
Właśnie nie moim zdaniem, a obiektywnie.

Elementy chyba bezdyskusyjne z którymi chyba każdy powinien się zgodzić:
Grafika jest słaba (nawet bardzo).
Kamera jest tragiczna.
Design postaci kiczowaty.
Design przeciwników jeszcze bardziej kiczowaty.
Słaby klimat (jeżeli jest jakikolwiek).
Słabe dialogi, scenki przerywnikowe i jeszcze gorsza fabuła.

Sama gra właściwa, model walki jest jak jajbardziej bardzo dobry - tak też napisałem wcześniej.

Może chodzi ci o porównanie do DMC. Nie chce tutaj wywoływać wojny, ale również bezdyskusyjnie DMC4 ma lepszą grafikę, lepszą kamerę, lepszy design postaci jak i przeciwników, lepszy klimat i lepszą fabułę. Jedynie można dyskutować która gra ma lepszy model walki. Tutaj jest podział, więc powiedzmy, że tutaj jest remis, tak samo jeżeli chodzi o ścieżkę dźwiękową - też remis. Podsumowując grafika,kamera,postacie,przeciwnicy,klimat,fabuła jest za DMC, dzwieki, model walki jest remis. Ogolnie więc DMC4 wypada lepiej.

Grafika :

Lekka przewaga DMC4. Element, który utkwił mi w pamięci najbardziej to ohydne dynamiczne cienie.

Kamera :

Przewaga DMC4 wynika z tego, że kamera jest statyczna. Prawdą jest, że takie rozwiązanie nie sprawia problemów lecz cierpi na tym dynamika rozgrywki, która jest nieporównywalnie mniejsza niż w serii NG.

Design postaci jak i przeciwników:

Główni protagoniści:

DMC4 wypada ciut normalniej. Brak obcisłego lateksu i olbrzymich bubsów można zaliczyć na plus. Z drugiej jednak strony w NG jest więcej strojów do wyboru i nie trzeba grać ninja, który świeci się jak psu jajca.

Reszta:

Zarówno DMC4 jak i NG2 są siebie warci. Z jednej strony mamy walki z żabami, szybami..., papieżem i workami z piachem a z drugiej psy z shurikenami, mechy, zombie z piłami łańcuchowymi czy robaki. Remis jak nic (Bossowie: Osobiście bardziej do gustu przypadły mi potyczki z bossami w NG2. Elizabet (moj ulubiony ^^), Wolf (szczególnie walka z nim i jego pomagierami na polanie) i Genshin).

Klimat:

Remis, dlaczego? Tu i tu jest nijaki, bezpułciowy. (DMC 1 miał świetny, DMC3 podobny aczkolwiek nie tak "intensywny")

Fabuła:

Jesteś dobry, zabij tego złego x2. Zero zwrotów akcji oraz totalna przewidywalność. Remis

Dialogi, scenki przerywnikowe.

Tu przewage ma DMC ale tylko dlatego iż wprowadza trochę humoru. Dante gra lekkiego błazna a Nero (któremu daleko do Dantego z DMC1) stara się być ironiczny. Może się to podobać pewnej części odbiorców mi natomiast nieszczególnie.
W przypadku NG nie ma dzołków, ironii itp. Ryu jest "zabójcą" i tyle. Odcina to co ma odciąć i basta. Mi to wystarczy.

Podsumowanie:

Sami sobie dopiszcie to co wam najbardziej pasuje.
« Ostatnia zmiana: Września 22, 2009, 01:33:29 am wysłana przez aphelion »
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #305 dnia: Września 22, 2009, 01:45:24 am »
Cytuj
Fabuła:
Jesteś dobry, zabij tego złego x2. Zero zwrotów akcji oraz totalna przewidywalność. Remis
Moim zdaniem jedną bramką wygrywa DMC4, ponieważ jak ktoś nie obczajał newsów przed premierą, to dla niego zwrotem była przesiadka w połowie gry na Dantego.
Na upartego można powiedzieć, że to było przewidywalne, iż Dante w jakiś sposób będzie grywalny.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #306 dnia: Września 24, 2009, 22:32:34 pm »
Pograłem w demko i..mam wrażenie jak by gra była przekombinowana, może to wina tego że od początku dostajemy bronie na 3 levelu, gdy patrzę na listę combosów to mnie krew zalewa, bo 90% tego w walce nie wykorzystam, bo:
albo mnie walnie przeciwnik,
albo coś nie wklepię na czas i nie wejdzie (vide--izuma [czy jak to się pisze] drop--w Sigmie 1 chwila treningu i wchodziło, tu raz mi się udało)
no i trzeba mieć niezłego skilla na te bloki...
Bardziej podobało mi się demko 1 (hehehe to się nazywa profesjonalizm--oceniać po demku), choć tu na +
grafika--całkiem ładna, bez fajerwerków, ale człowiek się nie krzywi patrząc na nią
te szpony a'la zabójczyni z diablo--fajnie się nimi zabija
egzekucje...z tym że naprawdę brakuje krwi.
in minus--mniejsza tolerancja kombosów, szybsza gra (ja czasami w demie 1 nie wyrabiałem...), imo niepotrzebne komba z "biegu"--tu chodzi mi o te kombosy w trakcie których trzeba machnąć kierunek, nigdy nie lubiłem takich rzeczy bo nigdy mi nie wchodzą i tylko mi psują kombo bo nauczyłem się robić stojąc, a gdy trzymam kierunek to wchodzi zupełnie co innego.

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #307 dnia: Września 24, 2009, 22:41:42 pm »
Po demku jestem oczarowany :D Grałem w 2 na Boxie, ale czego Pachu nie zrobi dla nowych bossów :D Tylko przydałoby się skombinować jeszcze Sigme. Soul bo ty tu jesteś guru jakie nowości były w Sigmie 1 ???

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #308 dnia: Września 25, 2009, 00:24:38 am »
SS1989 to kwestia wprawy bo izuna naprawdę wchodzi jak nóż w masło. A jeszcze 1 martwiłeś się o 100hit combo. Powiem ci, że bez problemu je wklepiesz, nawet w demie.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #309 dnia: Września 25, 2009, 17:32:35 pm »
SS1989 to kwestia wprawy bo izuna naprawdę wchodzi jak nóż w masło. A jeszcze 1 martwiłeś się o 100hit combo. Powiem ci, że bez problemu je wklepiesz, nawet w demie.
co do izuna...może
co do 100hit combo...w demie wklepałem 37...shurikeny pomogły hehehe :P
a pro po to fajnie że licznik hitów dość długo się utrzymuje.
pogram jeszcze trochę, zobaczymy, ale wydaje mi się że Sigmę 2 kupię dopiero jak będzie miało tą brzydką żółtą okładkę.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #310 dnia: Września 25, 2009, 17:36:52 pm »
Heh 100 hitów każdy zrobił, kraby + nieskończona ilośc szurikenów= voila!


aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #311 dnia: Września 26, 2009, 00:38:30 am »
Otórz to :)
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #312 dnia: Września 26, 2009, 12:24:06 pm »
Nie wiem, nadal nie mogę się przekonać, pewnie jeszcze za mało grałem (czasu nie ma), ale wkurza to że biegniesz i zza rogu dostajesz od jakiegoś typa, nie miałeś prawa go widzieć, wkurza też jakieś opóźnienie na bloku, blokuję cios, chcę wyjść z kontrą a postać stoi i przyjmuje miecz na klatę.No i przeciwnicy szybciej się ruszają niż w S1.
Ehhh chyba trzeba poczekać na GoW3, bo NG nie są dla mnie.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #313 dnia: Września 26, 2009, 21:54:11 pm »
Solid

Ninja Gaiden jest zrobiona przez panów odpowiedzialnych za serię DOA, żadna to nowa wiadomość, ale do czego zmierzam ? A no do tego że tu wszystko rządzi się tymi samymi prawami, combo trzeba wiedzieć kiedy odpalić żeby siadło całe, tu po cisach masz recovery, dla tego też nie wciśniesz sobie bloku w każdym momencie jak w GOW. Każdy atak musi być przemyślany, po każdym ataku trzeba wiedzieć jaka jest kara gdy chybimy, trzeba wiedzieć który atak daje Iframes( klatki nietykalności). Ataki z biegu są przydatne a to z tego względu że mają wysoką skuteczność pozbawiania przeciwników kończyn, co na wyższych poziomach bardzo się przydaje.
Z wklepywanie combosów nie pomogę to się ma już w palcach  :-P ;-) ja z niczym nie mam problemu.

Cytuj
Soul bo ty tu jesteś guru jakie nowości były w Sigmie 1 ???

Selfshadow, nowe chaptery (dupkami), nowi bosowie, nowa broń i podciągnięta grafika.

Co do 100Hit combo, shoryukeny dużo ułatwiają, mi w demku na 4 panach na MN udało się walnąć 86 hit A zapewniam że jest wiele miejsc gdzie zrobimy to bez problemu samymi shoryukenami  :cool:

SS respów mobów trzeba się nauczyć, w tedy nikt Cię nie zaskoczy ;-)
: Wrzesień 26, 2009, 20:48:03 pm
Na PS3 wygląda po prostu "lepiej"  8)


X360: http://www3.telus.net/public/dhwag/NG2vsSigma_03.jpg
PS3: http://www3.telus.net/public/dhwag/NG2vsSigma_04.jpg

X360: http://www3.telus.net/public/dhwag/NG2vsSigma_07.jpg
PS3: http://www3.telus.net/public/dhwag/NG2vsSigma_08.jpg

X360: http://www3.telus.net/public/dhwag/NG2vsSigma_09.jpg
PS3: http://www3.telus.net/public/dhwag/NG2vsSigma_10.jpg

X360: http://www3.telus.net/public/dhwag/NG2vsSigma_11.jpg
PS3: http://www3.telus.net/public/dhwag/NG2vsSigma_12.jpg

X360: http://www3.telus.net/public/dhwag/NG2vsSigma_13.jpg
PS3: http://www3.telus.net/public/dhwag/NG2vsSigma_14.jpg

X360: http://www3.telus.net/public/dhwag/NG2vsSigma_15.jpg
PS3: http://www3.telus.net/public/dhwag/NG2vsSigma_16.jpg

X360: http://www3.telus.net/public/dhwag/NG2vsSigma_17.jpg
PS3: http://www3.telus.net/public/dhwag/NG2vsSigma_18.jpg

X360: http://www3.telus.net/public/dhwag/NG2vsSigma_19.jpg
PS3: http://www3.telus.net/public/dhwag/NG2vsSigma_20.jpg

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #314 dnia: Września 26, 2009, 22:08:47 pm »
Damn, jaki progress :) Szczerze to nie wiedzialem, ze gra az tak zyskala, myslalem, ze podbili tylko rozdzialke, oswietlenie i postaci.

Diuk

  • Gość
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #315 dnia: Września 26, 2009, 22:59:06 pm »
Wersja na x0 wygląda lepiej i tyle  :o

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #316 dnia: Września 26, 2009, 23:16:20 pm »
 8-)
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #317 dnia: Września 27, 2009, 10:52:44 am »
Nie dość, że gra ma duuużo lepsze tekstury, więcej detali i lepsze oświetlenie, to jeszcze śmiga w pełnym 720p.


ps. nie zmienia to faktu iż gra wygląda średnio.

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #318 dnia: Września 27, 2009, 16:52:43 pm »
Ktoś mi wytłumaczy, co trzeba zrobić, aby grać we dwóch w Team Mission? W ogóle można, czy tylko przez net?

hunkyz

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 18-09-2008
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 0
Odp: Ninja Gaiden Sigma 2
« Odpowiedź #319 dnia: Września 27, 2009, 18:19:37 pm »
Jesli dobrze pamiętam to tylko przez neta.