4

Top 10 Najwybitniejszych developerów

Na stronach internetowych i w czasopismach papierowych dotyczących branży gier video pisze się głównie o najważniejszych produktach tegoż rynku, czyli o grach i platformach, na które są one wydawane. W dużo mniejszym stopniu poświęcamy uwagę osobom tworzącym gry. Na szczęście czasy się zmieniają, zmieniają się też tematy felietonów. Idąc za ciosem najnowszy mój tekst będzie w głównej mierze poświęcony całym zespołom, panom i paniom starającym się oddać w nasze ręce tytuł możliwie jak najlepszy. Oczywiście nadal będziecie mieli do czynienia z tekstem o grach, w końcu wielkość poszczególnych zespołów jest budowana na produkowanych przez nich grach. Zapraszam więc, abyście zaznajomili się z moim “top 10” developerów. Lista nie uwzględnia wydawców, skupiłem swoją uwagę tylko na ekipach tworzących gry.

Spodobał Ci się artykuł? Poleć go znajomym:

4 komentarzy:

 • Dużo jeszcze ekip brakuje, ale trudno jest wszystkie zmieścić, nawet mimo faktu, że sporo poszerzyłem “swoje” top 10. Inna sprawa, że o ile Bioware faktycznie miało pełne prawo by się w tym zestawieniu pojawić, tak już za Dice szczególnie nie przepadam ;P Niemniej nie chcę się o tym teraz rozpisywać.

  Cytat
 • Z tym, ze to przeważnie świetne studia zgadzam się całkowicie.
  Z samą kolejności w zestawieniu nie.
  Brakuje mi tu paru ekip, zestawienie przeciętnej jakości.

  Cytat
 • Jeśli senkal możesz, to poprosiłbym o twoje zestawienie :) Teksty tego typu nigdy nikomu nie dopasują w stu procentach, raczej miałem na celu skusisz czytelników do przedstawiania swoich list top 10. W ten sposób inny czytelnik nie tylko z mojego tekstu się dowie o dobrych developerach, ale i z komentarzy innych użytkowników. Więc senkal?

  Cytat

Ponieważ nie jesteś zalogowany, przed opublikowaniem Twój komentarz będzie musiał zostać zaakceptowany przez naszych moderatorów. Zarejestruj się lub zaloguj, jeżeli chcesz, by Twoje komentarze były automatycznie publikowane na stronie.

Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *