Ankieta

Czy wierzysz w koniec świata?

Jeśli tak, weź czerwoną pigułkę.
7 (43.8%)
Jeśli nie, weź niebieską i spier**laj do wora.
9 (56.3%)

Głosów w sumie: 14

Głosowanie skończone: Września 22, 2012, 23:02:32 pm

Autor Wątek: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców [']  (Przeczytany 510382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Azaroth

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-08-2007
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #600 dnia: Stycznia 28, 2008, 22:42:24 pm »
Zupełnie z nudów po ostatnim zdanym egzaminie na studiach zacząłem czytać sobie forum na gameonly z danym tematem na czele i oniemiałem. Mój boże, ludzie, co za teoria spiskowa, jaki ogólnie planowany i utrzymywany w tajemnicy układ CIA, FBI i administracji Busha? Wydawało mi się, że w dzisiejszych czasach nikt już nie wraca do tych bzdur i się najzwyczajniej w świecie przejadły, jak Roswell 1947 czy fotomontaże z Big Footem. Siły woli wystarczyło mi tylko na pięć poprzednich stron gdzie wymieniacie się linkami z opiniami ekspertów i "ekspertów" z drugiej strony. Sama idea spiskowa jest stara jak ludzkość, wiec właściwie nie dziwi mnie, że możecie wierzyć w to, że tysiące amerykańskich agentów, urzędników, pilotów, planistów, strategów itd przez lata opracowywało plan przejęcia władzy nad światem/ złożami ropy na bliskim wschodzie, w tajemnicy utrzymując swe knowania, rozmieszczając potajemnie bomby w wieżach WTC, uderzając w Pentagon samolotem  wojskowym lub rakietą tylko po to, żeby posprzątać szczątki z samego centrum Waszyngtonu w przeciągu kilkunastu minut, żeby nikt nie zidentyfikował właściwego sprawcy zdarzenia itd. Nie dość że knuli przez lata, to jeszcze nic z tych knowań nie wydostało się na światło dzienne (prawie jak z tysiącami żołnierzy i robotników budujących tajną bazę dr No, Goldfingera tudzież dr Evil'a, o której nikt nie wiedział, nawet satelity:P) Oczywiście utrzymanie takich wieloletnich spisków w które zaangażowani są ludzie z pierwszych stron gazet jest o wiele bardziej prawdopodobne, niż fakt tak dużego skomplikowania rzeczywistości, że możliwość porwania samolotu przez grupę wykształconych islamskich ekstremistów i uderzenia w ikony amerykańskiej państwowości jest po prostu możliwe.

Nie obrażam nikogo, ale tylko postaram się wyjaśnić pewne mechanizmy leżące u podstawy takiego skrzywionego obrazu rzeczywistości. Paradoksalnie związane jest to z tzw. wizją dobrego świata. Najjaskrawszym przykładem myślenia typowego dla ludzi podzielających podświadomie tą wizję jest reakcja na informacje o gwałcie na młodej kobiecie, że "na pewno wyzywająco się ubierała/zachęcała napastników/miała coś na sumieniu, że chodziła późno w nocy sama" itd. Tacy ludzie po prostu nie mogą pojąć, że świat jest tak skonstruowany, że dobre i złe rzeczy dotykają każdego. W tym przykładzie winna musi być więc kobieta, bo gdyby była studentką wracającą z wieczornego wykładu przez park, to na pewno by jej się nic nie stało, bo złe rzeczy spotykają tylko złych ludzi. Na ogólnym, filozoficznym poziomie związane jest to z paradoksami teodycei, ale zostawmy to 8) No i człowiek o takim światopoglądzie staje się mega podatny na teorie spiskowe, bo o wiele łatwiej jest założyć, że za jakimś partykularnym złem tego świata stoi niecna organizacja przebrzydłych knujów, niż pogodzić się z faktem, że żyje się w bezdusznej rzeczywistości, w której można wpaść pod samochód i zginąć bez najmniejszego powodu.

Jako drugi psychologiczny filar wiary w spiskowe teorie dodam typowe dla homo sapiens wyszukiwanie sensu i znaczenia we wszystkim. Ta ewolucyjnie przydatna umiejętność w dzisiejszym świecie, w którym w ciągu 1 dnia w necie natykamy się na więcej inf. niż nasi przodkowie przez całe życie, a poziom stymulacji bodźcami jest tak wielki, że człowiek renesansu mógłby oszaleć przeniesiony w dzisiejsze czasy, staje się pewnym wręcz nieudogodnieniem. Bo skoro informacji jest tak wiele, to ewolucyjnie podejrzliwy człowiek z natury swej wyszukuje czegoś co je spaja. Kiedyś doprowadziło to do powstania religii (burza jest, bo bogowie są źli, pory roku się zmieniają, bo Kora wraca do Hadesu itd), dzisiaj pozwala na tworzenie kolejnych spiskowych teorii dziejów.

Żeby się nie rozpisywać :lol: dodam tylko, że z kolei za trwanie w wyjaśnianiu rzeczywistości układem, spiskami itd. odpowiedzialny jest najczęściej mechanizm selektywnej uwagi, który pozwala na wiarę w największe brednie, mimo dysonansów poznawczych, które tworzą się pod lawiną sprzecznych z nimi faktów (Na pohybel dysonansom!!-jak mawiał Zoltan Chivay).

Polecam ludziom poważnym program Bullshit niezrównanych Penna i Tylera. Obalają w nim wiele nienaukowych mitów i bredni, które wciska się ludziom. W programie o WTC niszczą nawet "ekspertów" piszących książki o teorii spiskowej i żerujących na powyższych ludzkich skłonnościach. Dla mniej chętnych zaś odcinek o 11 września South Parku, gdzie pojawia się kolejna teoria spiskowa, o której nie wspomnieliście (chyba). No i czy pojawiła się  tu teoria, że Bin Laden to tak naprawdę agent CIA wykorzystany jako marketingowy  symbol ??:roll:

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #601 dnia: Stycznia 28, 2008, 22:59:05 pm »
PS. Zresztą tych dwóch starszych panów żandymi ekspertami nie są. Podczs rozmowy o wykonywaniu połączeń z samolotu ten drugi mówi wyraźnie że rozmawiał z ekspertami (nie podaje żadnego nazwiska) i oni potwierdzają że w 2001 była możliwość wykonania telefonu z samolotu. Fenris czyżby znowu Twój angielski zawiódł?

Przysłuchajcie się co odpowiada pierwszy z tych "ekspertów" na zarzut Jason'a Bermas'a o wydaniu masy pieniędzy przez linie lotnicze na to by rozmowy telefoniczne mogły być wykonywane z samolotów. James Meigs wypowiada zdanie "nie twierdzimy że działały dobrze, twierdzimy że działały". LoL!

No pewnie że to nie są eksperci - sami to przyznają. To redaktorzy magazynu - którzy napisali artykuł KONTAKTUJĄC SIĘ Z EKSPERTAMI.

Azaroth też polecam Penn & Taller - najlepszy jest odcinek jak ekolodzy podpisują petycje o zbanowanie H2O :shock:
Opublikowane: Styczeń 28, 2008, 22:56:00
Zresztą dawałem link youtube do odcinka wyśmiewającego teorie spiskowe.
Opublikowane: Styczeń 28, 2008, 22:58:39
http://youtube.com/watch?v=zhTc2bu5lVw

O pse bardzo.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #602 dnia: Stycznia 28, 2008, 23:01:24 pm »
Cytat: Azaroth
Siły woli wystarczyło mi tylko na pięć poprzednich stron gdzie wymieniacie się linkami z opiniami ekspertów i "ekspertów" z drugiej strony.
Nawet... nie próbuj zagłębiać się w to bardziej - czytałem tego więcej i jestem szczerze mówiąc naprawdę zdołowany że oni to wszystko piszą na poważnie...
Cytuj
No pewnie że to nie są eksperci
W dosłownym sensie tego słowa oczywiście ci panowie nimi nie byli. Niemniej jednak czytając to sami piszą demaskując te teorie nie mam wątpliwości że ich wiedza jest na ten temat znacznie bardziej rzetelna niż tych dwóch studenciaków.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2008, 23:04:51 pm wysłana przez Leenk »

Azaroth

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-08-2007
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #603 dnia: Stycznia 28, 2008, 23:07:35 pm »
fenris, uwielbiam ten odcinek, a zwłaszcza wypowiedzi rzecznika prasowego ekologów, która nie wie naprawdę nic. 5 serii Bullshit to najlepsze co mnie spotkało do tej pory (chyba że WLiiA). Odcinki o prostytucji, wojnie z narkotykami i coachingu rozbrajają (a najbardziej o coachingu bo....sam będę prawdopodobnie coachem  :twisted:) a tak długiego posta napisałem, bo chciałem ujawnić prawdziwego autora wszystkich teorii spiskowych, spiskową teorię wszystkich spiskowych teorii, czyli...ludzki mózg ;))
Cholera, wyszło na to, że propaguję kolejną spiskową teorię. :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #604 dnia: Stycznia 28, 2008, 23:13:24 pm »
@Fenris

Mam pytanie odnośnie linków, które podałeś na poprzedniej stornie. Kto się pod nimi podpisuje? Kto jest ich autorem?
 

???

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #605 dnia: Stycznia 28, 2008, 23:18:33 pm »
http://youtube.com/watch?v=yi3erdgVVTw

Najlepszy program ever.

Marcepanku:

http://www.911myths.com/html/site_faq.html

Tylko widzisz tu jest różnica że oni odwołują się do faktów, dokumentów itp.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #606 dnia: Stycznia 28, 2008, 23:23:10 pm »
Dokumenty są sfabrykowane, a "fakty" to wielka mistyfikacja!  :lol:

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #607 dnia: Stycznia 28, 2008, 23:25:18 pm »
Marcepanku:

http://www.911myths.com/html/site_faq.html

Tylko widzisz tu jest różnica że oni odwołują się do faktów, dokumentów itp.

Fenrisku tu też odwołują się do faktów i dokumentów:

http://www.freedomfiles.org/war/pentagon.htm

http://www.911truestory.com/

PS. Jak miło że w Stanach powstają nawet zabawne filmy za wszelką cenę starające się ośmieszyć teorie spiskowe itp. Jak ulał pasuje tutaj stwierdzenie że media to 4 władza. Trzeba karmić społeczeństwo takimi rzeczami i wmawiać że każdy kto odważy się zakwestionować oficjalne rządowe informacje jest zły, niepoważny i gada pierdoły.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2008, 23:29:09 pm wysłana przez MarcePan »

Marins

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #608 dnia: Stycznia 28, 2008, 23:42:53 pm »
Tak jak myślałem marcepan nie jesteście w stanie odpowiedzieć na moje pytania coś nie dokładna ta teoria spisku a co z cytatami naocznych świadków też powiesz że odpowiedź znajdę w LC.


Acha i jeszcze jedno dwie osoby  dzwoniły z pokładu AA77 do swoich rodzin  O 9:12 Renee May i dwukrotnie po 9:16 Barbara K.Olson. Ta druga osoba raportowała swojemu mężowi o porywaczach z nożami.

To też uznasz za brednie ?

fenris

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-09-2005
  • Wiadomości: 549
  • Reputacja: 0
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #609 dnia: Stycznia 28, 2008, 23:43:55 pm »
Faktycznie do faktów i dokumentów - tylko że wybranych tak żeby zgadzały się ze z góry przyjętą teorią.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #610 dnia: Stycznia 28, 2008, 23:48:24 pm »
Acha i jeszcze jedno dwie osoby  dzwoniły z pokładu AA77 do swoich rodzin  O 9:12 Renee May i dwukrotnie po 9:16 Barbara K.Olson. Ta druga osoba raportowała swojemu mężowi o porywaczach z nożami.

To też uznasz za brednie ?

Mnie najbardziej zaciekawił telefon syna do matki, który dzwoni i przedstawia się imieniem i nazwiskiem.

Wyobraź to sobie. Cześć mamo tu Adam Nowak...

Też tak robisz Marins?

Faktycznie do faktów i dokumentów - tylko że wybranych tak żeby zgadzały się ze z góry przyjętą teorią.

Twoje linki pokazują dokładnie to samo tyle że w drugą stronę. Przedstawiają tylko wybrane dokumenty tak żeby zgadzały się przyjętą oficjalną, rządową wersją.


Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #611 dnia: Stycznia 28, 2008, 23:48:51 pm »
Zaciekawiła mnie historia podana przez autora strony 911myths.com jako powód stworzenia tejże... potwierdza jak bardzo śmieszne są podstawy tej całej spiskowej teorii.
Cytuj
It all started on an Internet message board, a couple of years ago. Someone was saying the WTC collapsed through demolition, and quoted the story of Kim White as partial evidence (she reported hearing a second explosion shortly after the other one).
This puzzled me. White said the second explosion occurred when she was on something like the 79th floor, yet she had time to get out. Demolition charges don't normally give you 30 minutes+ to escape, so how could this have anything to do with bringing the building down?

I decided to look into the story further, and headed off to Google. Searching for "Kim
White" pulled up only the same reports, "Kim White" +explosion was no different. So I tried "Kim White" +80 +floor, and found an answer high on the first page. There was the story of Susan A.F., who apparently worked with White, and said of the second "ka-boom":

I thought some part of the plane or some part of the building that had been hit by the
plane had exploded and debris was sliding down from the floors above us. I would later learn it was a second airplane diving into the other tower and it was debris from that explosion hitting the windows.
http://www.webscope.com/~larrygc/gra/wtc/sep11wtcdisaster.htm

This doesn't prove anything, obviously, but it's an interpretation that made more sense to me. So how many other sites had found it? I checked, and didn't find a single one. There were hundreds (at the time) using White's quote as evidence of bombs in the building, but no-one had done the two minutes research necessary to find an alternative explanation.

Why not? I began to realise that, despite the many claims of "finding the truth", that's not what most people really wanted to do. They thought they knew the truth already, and were simply seeking to prove it. As such they'd collect stories that seem to prove what they already believe, and republish them, without making any checks at all.
Nic dodać nic ująć...  :???:

Azaroth

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 10-08-2007
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #612 dnia: Stycznia 28, 2008, 23:51:22 pm »
Cytuj
PS. Jak miło że w Stanach powstają nawet zabawne filmy za wszelką cenę starające się ośmieszyć teorie spiskowe itp. Jak ulał pasuje tutaj stwierdzenie że media to 4 władza. Trzeba karmić społeczeństwo takimi rzeczami i wmawiać że każdy kto odważy się zakwestionować oficjalne rządowe informacje jest zły, niepoważny i gada pierdoły.

Mniemam że chodzi Ci o Bullshit. Najprawdopodobniej to Twoje pierwsze spotkanie z tym programem, więc tylko gwoli uściślenia : jest to niezależny program dwójki artystów kontynuujących dzieło demaskacji wszelkich oszustów wciskających ludziom Bullshit. Nie są tubą propagandową rządu, ba, są jego największymi krytykami
 http://youtube.com/watch?v=HRutaNMZt54
jako tylko jeden mały przykładzik. Demaskują absurdy zarówno z lewej, jak i prawej strony, dlatego np. zaraz po programie o kreacjonizmie czy przekłamaniach biblii mają program o hippisach czy recyklingu lub żywności transgenicznej. Nie tylko rząd ma monopol na głupotę i indolencję, nie tylko prawicowi ekstremiści, ale taka jest ludzka natura, a Penn i Teller stawiają prawdziwą naukę na piedestale. Dzięki czemu program mimo kontrowersyjności nie schodzi z anteny ABC.

Marins

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #613 dnia: Stycznia 28, 2008, 23:52:59 pm »
Wiesz marcepan ludzie jak panikują nie myślą racjonalnie - był w szoku dlatego ?
swoją drogą nie wiem co ma jedno zdanie "cześć mamo tu Adam Nowak" do całości ?
zresztą nie chce mi się z tobą już rozmawiać na ten temat - nie udzielasz mi odpowiedzi na moje pytania to jak ja mam cię traktować ?

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #614 dnia: Stycznia 29, 2008, 00:05:20 am »
Udzieliłem Ci odpowiedzi linkami podanymi na wcześniejszych stronach. Poczytaj. Ty dajesz linki i uważasz je za niezaprzeczalne fakty to ja też Ci podałem żebyś mógł sobie na spokojnie przejrzeć i znaleźć w całej masie odnośników odpowiedzi na te Twoje pytania.

BTW. Koleś, który dzwoni do mamy i przedstawia się imieniem i nazwiskiem nie brzmi jak ktoś kto jest w szoku. Poza tym to żadne tłumaczenie. Tak to sobie można wszystko usprawiedliwić. 

jaunty

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 04-09-2004
  • Wiadomości: 72
  • Reputacja: 0
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #615 dnia: Stycznia 29, 2008, 01:04:01 am »
Macie tu pożywkę , nie wiem czy była mowa o tym filmie. W sumie 2 godziny różnych teori, choć im dalej tym śmieszniej.


jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #616 dnia: Stycznia 29, 2008, 08:28:48 am »
Macie tu pożywkę , nie wiem czy była mowa o tym filmie. W sumie 2 godziny różnych teori, choć im dalej tym śmieszniej.

rozumiem ,że Unia PółnocnoAmerykańska to też wymysł spiskowców .


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80645,4878913.html

Cytuj
W swoim ostatnim orędziu o stanie państwa prezydent Bush zapowiedział walkę do zwycięstwa z Al-Kaidą w Iraku i na innych frontach wojny z islamskim terroryzmem. - Wróg będzie pokonany - mówił. Kilka godzin wcześniej tajne służby aresztowały mężczyznę, który pod Białym Domem wygrażał publicznie Bushowi, mając ze sobą podejrzany pakunek
Wasz wodz przemawia

Cytuj
W orędziu Bush ostrzegł Iran, że Ameryka "będzie bronić swych żywotnych interesów w rejonie Zatoki Perskiej" i wezwał go do "ponownego przyłączenia się do wspólnoty narodów". Jak wielokrotnie poprzednio, wyraził też poparcie dla ruchów demokratycznych na świecie i potępienie dyktatur, wymieniając tu Kubę, Białoruś i Birmę.
;] Już nie moge sie doczekać tej batali USA vs Iran i triumfującego Ahmadineżada .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #617 dnia: Stycznia 29, 2008, 11:02:01 am »
Cytuj
;] Już nie moge sie doczekać tej batali USA vs Iran i triumfującego Ahmadineżada .
Czasami myślę że  u nas tez powinni coś je*...ć...

Może by wtedy do niektórych dotarł debilizm porównywania demokratycznego kraju do bandyckich dyktatur. Chociaż wątpię.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #618 dnia: Stycznia 29, 2008, 11:11:47 am »
Jakoś Koreę Północną omija szerokim łukiem...


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #619 dnia: Stycznia 29, 2008, 11:22:49 am »
Jak już ta Ameryka chce być takim żandarmem świata to niech weźmie się za Koreę albo Chiny jak im tak przeszkadza dyktatura a nie cwaniakować tylko w na bliskich wschodzie gdzie opór jest znikomy i ta misja bardziej przypomina ćwiczenia. 
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2008, 11:24:30 am wysłana przez MarcePan »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #620 dnia: Stycznia 29, 2008, 11:35:34 am »
Naprawdę chcecie wojny Stanów z Chinami i Koreą?  :shock:

Chyba nawet nie zdajecie sobie sprawy z następst takiego konfliktu...

A skoro w względnie prosty sposób można obalić reżim Saddama czy Talibów, na prawdę tak wam to przeszkadza?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2008, 11:37:53 am wysłana przez Iras »

Marins

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #621 dnia: Stycznia 29, 2008, 11:36:57 am »
USA gdyby "zaatakowało" Chiny bądź Kore mamy przeje****  :shock:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #622 dnia: Stycznia 29, 2008, 11:37:32 am »
Naprawdę chcecie wojny Stanów z Chinami i Koreą?  :shock:

Tak samo jej nikt nie chce jak wojny Stanów z Iranem i ich barbarzyńskich działań na terenie innych krajów bliskiego wschodu.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #623 dnia: Stycznia 29, 2008, 11:43:00 am »
Skoro jesteś zdolny uwierzyć, że rząd Stanów Zjednoczonych zabił w atakach 11 września tysiące swoich obywateli, nawet nie dziwi mnie, że uważasz ich za barbarzyńców. Zastanawiam się tylko, jak można mieć tak skrzywione postrzeganie świata  :???:

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #624 dnia: Stycznia 29, 2008, 11:50:15 am »
Takie czasy... postawienie wszystkiego na głowie, zachwianie wszelkich proporcji.  :???: Stąd dla dzieciaków czerpiących "wiedzę" z internetu nie jest żadnym problemem porównać Busha do Hitlera czy Husseina, USA do nazistowskich Niemiec itd.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #625 dnia: Stycznia 29, 2008, 11:55:59 am »
Skoro jesteś zdolny uwierzyć, że rząd Stanów Zjednoczonych zabił w atakach 11 września tysiące swoich obywateli, nawet nie dziwi mnie, że uważasz ich za barbarzyńców. Zastanawiam się tylko, jak można mieć tak skrzywione postrzeganie świata  :???:

No jak oglądam filmy na których żołnierze w Iraku szaleją swoimi Hummer'ami taranując auta zwykłych obywateli i mają z tego ubaw po pachy to inaczej nazwać ich nie mogę. Panoszą się tam i nie mają poszanowania dla tamtejszej kultury i ludzi zupełnie niewinnych. Tak to oni są cwani ale już Korei to się boją jak ognia i nie mają odwagi nawet pierdnąć w sprawie dyktatury jaka tam panuje.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #626 dnia: Stycznia 29, 2008, 12:07:24 pm »
W Korei Płn jest milion ludzi pod bronią. Na jakikolwiek atak ten milion urządziłby gigantyczną rzeź w takim Seulu leżącym tuż przy granicy z Koreą Płn nie mówiąc o reszcie Korei Południowej. Nie wspominając już nawet o tym że prawdopodobnie mają atom.

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #627 dnia: Stycznia 29, 2008, 12:15:51 pm »
Mi chodzi tylko o to pieprzenie Bush'a, że uważajcie dyktatorzy na Świecie <nonono> ja Wam pokażę, a zdają się nie widzieć co się dzieje w Korei. Albo niech się odpieprzą od prowadzenia porządku na Świecie, albo niech zauważają każdy problem. W czym Iran jest lepszy od Korei?

To co się w Korei Północnej dzieje to ludzkie pojęcie przechodzi... tam nadal są obozy takie jak były w Polsce. Prąd wyłączają wieczorem i tylko podświetlają bilboardy z wizerunkiem wodza.
I tak pewnie obalenie Kim'a nic by nie dało skoro 90% obywateli Korei Płn. uważa go za Boga, a resztę Świata za zło.
Ale skoro ludzie uciekają stamtąd nawet przedzierając się przez pole minowe, dwa ogrodzenia pod wysokim napięciem i wiedzą, że przez to zginie jego rodzina to znaczy, że naprawdę tam musi być źle.

@Leenk: Pracujesz dla departamentu obrony USA, rozumiem?
Poza tym nie trzeba wszystkiego siłą robić. Można zabijać po cichu. vide Benazir Butto.


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #628 dnia: Stycznia 29, 2008, 12:18:26 pm »
Wydaje mi się, że problem Korei widzi każdy - również Bush.

Tylko narazie jest to problem, na który nie ma rozwiązania...

Krayzie

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 26-11-2006
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: 0
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #629 dnia: Stycznia 29, 2008, 12:23:30 pm »
"zdają się nie widzieć co się dzieje w Korei"
czyt. sprawiają takie wrażenie. ;)


LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #630 dnia: Stycznia 29, 2008, 12:35:33 pm »
haha....kolejny raz mnie rozbawila dyskusja w tym temacie, niektorzy pisza, ze to zle ze USA sie "panoszy" po swiecie, ze to zle ze chce byc "zandarmem swiata", a zaraz potem ta sama osoba pyta dlaczego USA nie interweniuja w Chinach ani Koreii Pln. ...masakra...


btw. Konflikt z Chinami skonczylby sie pewnie wojna atomowa!

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #631 dnia: Stycznia 29, 2008, 12:57:46 pm »
LoNdeK co Ty palisz że ciągle Cię coś śmieszy? Odstaw ten specyfik bo przez to zatracasz ironię wypowiedzi, którą starasz się cytować. Ogólny jej wydźwięk był taki żeby Ameryka przestała udawać wielkiego obrońcę świata i dała spokój tym Arabom albo jeśli chcą być konsekwentni to niech przestaną udawać że nie widzą co się dzieje w Korei. Korea nie zaprzecza że pracują nad bronią atomową albo że już ją mają a USA w tej sprawie kuli ogon i zasłania się jakimś debilnym terminem, który sobie wymyślił Bush czyli "Oś zła".
Opublikowane: Styczeń 29, 2008, 12:55:50
btw. Konflikt z Chinami skonczylby sie pewnie wojna atomowa!

Yhm. No ale jak widać wojna atomowa nie jest straszna dla rządu USA skoro szykują się na atak na Iran, który według ich niepotwierdzonych żadnym dowodem informacji posiada bombę atomową.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #632 dnia: Stycznia 29, 2008, 13:06:15 pm »
LoNdeK co Ty palisz że ciągle Cię coś śmieszy? Odstaw ten specyfik bo przez to zatracasz ironię wypowiedzi, którą starasz się cytować. Ogólny jej wydźwięk był taki żeby Ameryka przestała udawać wielkiego obrońcę świata i dała spokój tym Arabom albo jeśli chcą być konsekwentni to niech przestaną udawać że nie widzą co się dzieje w Korei. Korea nie zaprzecza że pracują nad bronią atomową albo że już ją mają a USA w tej sprawie kuli ogon i zasłania się jakimś debilnym terminem, który sobie wymyślił Bush czyli "Oś zła".
Opublikowane: Styczeń 29, 2008, 12:55:50
btw. Konflikt z Chinami skonczylby sie pewnie wojna atomowa!

Yhm. No ale jak widać wojna atomowa nie jest straszna dla rządu USA skoro szykują się na atak na Iran, który według ich niepotwierdzonych żadnym dowodem informacji posiada bombę atomową.

porownywanie chin do iranu jest troche na wyrost, Chiny maja najliczniejsza armie swiata, wiec raczej najpierw "mid-bossow" pokonac, by na koncu zajac sie najwiekszym, do tego jeszcze trzeba wziasc pod uwage, ze Chiny sa wielka gospodarka, wielkim rynkiem zbytu, i nie ma co sie oszukiwac, ze w tym wypadku kwestie ekonomiczne, maja duze znaczenie...

ps. sorki za bledy

btw. @Marcepan
nie pale zadnych specyfikow, nigdy za tym nie przepadalem :D:D

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #633 dnia: Stycznia 29, 2008, 13:08:35 pm »
Ale nie rozumiem co ma jedno do drugiego. W jaki sposób fakt, że Korei narazie nie da się ruszyć, wyklucza zaprowadzenie pokoju na bliskim wschodzie?  :|

BTW MarcePan musi coś jarać, bo na trzeźwo takich bzdur pisać się nie da.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #634 dnia: Stycznia 29, 2008, 13:09:36 pm »
@LoNdEk
No właśnie! Dlatego Ameryka powinna przestać nękać te biedne kraje bliskiego wschodu i dać im spokój. Tylko niestety oni mają coś na czym bardzo zależy Amerykanom. ROPĘ!

@Iras
Chcesz spróbować?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2008, 13:13:00 pm wysłana przez MarcePan »

b.szym

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 15-06-2007
  • Wiadomości: 1 264
  • Reputacja: 1
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #635 dnia: Stycznia 29, 2008, 13:15:38 pm »
Nie mogę, nie wierzę, że Iras popiera zbrodnicze plany Ameryki, w wojnie o dobro interesów USA. Tragedia, co telewizja robi z ludzi.
Swoją drogą Hugo Chavez miał genialny pomysł, by baryłke ropy liczyć w euro. To byłby piękny cios w gospodarkę ameryki

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #636 dnia: Stycznia 29, 2008, 13:17:44 pm »
...

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #637 dnia: Stycznia 29, 2008, 13:23:29 pm »
@LoNdEk
No właśnie! Dlatego Ameryka powinna przestać nękać te biedne kraje bliskiego wschodu i dać im spokój. Tylko niestety oni mają coś na czym bardzo zależy Amerykanom. ROPĘ!

nie wiem czy one takie biedne...ale napewno radykalne podejscie do islamu, takie jakie wlasnie prezentuje te kraje, wez pod uwage, ze nalozenie embarga zakazujacego handlu ropa na Iran, tylko podnioslo cene tego surowca na swiatowych rynkach, a co do atomu, to przeciez sam Iran przyznal sie, ze pracuje nad technologia atomowa, tylko, ze chodzi o jej zastosowanie np. w elektrowniach atomowych - czyli tzw. pokojowy program atomowy ( w co nie wielu jest w stanie uwierzyc)

FokA

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 20-03-2005
  • Wiadomości: 459
  • Reputacja: 0
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #638 dnia: Stycznia 29, 2008, 13:31:35 pm »
USA vs Chiny to by była masakra dla świata bo za Chinami poszła by Rosja,za USA pewnie NATO,zaowocowało by to pewnie wojną światową....ale wątpię żeby użyto broni atomowej.W wojnie chodzi(prawie zawsze o terytorium i ich bogactwa-wziałem poprawke na "prawie").po co komu terytorium skażone na którym przez setkę lat się nie da nic zrobic?

Marins

  • Gość
Odp: Teorie spiskowe - temat dla wybrańców ;]
« Odpowiedź #639 dnia: Stycznia 29, 2008, 13:32:28 pm »
Nie mogę, nie wierzę, że Iras popiera zbrodnicze plany Ameryki, w wojnie o dobro interesów USA. Tragedia, co telewizja robi z ludzi.
Swoją drogą Hugo Chavez miał genialny pomysł, by baryłke ropy liczyć w euro. To byłby piękny cios w gospodarkę ameryki

Ja by terroryści zabili 4k polskich cywilów i zginąłby ktoś z twoich bliskich to nie chciałbyś "zemsty" ?