Autor Wątek: Filmy  (Przeczytany 820581 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5080 dnia: Stycznia 18, 2011, 10:27:01 am »
Co do DiCaprio, miałem obrzydzenie po Titanicu "bo tak", potem jednak obejrzałem "Chłopięcy świat" gdzie w/w grał obok DeNiro i czułem respekt. Mały chłopiec odebrał palmę pierwszeństwa tak zasłużonemu już wtedy aktorowi. Koronnym przykładem są sceny, gdy Leo naśladuje postać DeNiro. Polecam mocno ten film, bo obok "Co gryzie Gilberta Grape'a" to najlepszy przykład niewątpliwego talentu, jakim może się pochwalić Leonardo.

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5081 dnia: Stycznia 20, 2011, 23:27:25 pm »
coś nowego dobrego lata teraz w kinach albo na torrentach ?

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5082 dnia: Stycznia 20, 2011, 23:43:00 pm »
PSN ID: WojtqGO

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5083 dnia: Stycznia 21, 2011, 10:38:22 am »
Na zakończenie lista kilku filmów, które albo bardzo wpłynęły na moje życie albo swoim estetycznym pięknem powaliły na kolana, pisane z głowy, więc wiąże się z okrutnymi pominięciami, ale pewne obrazy pomijam zupełnie celowo i skupiam się na filmach mniej znanych. Czyż sens jest jeszcze raz polecać Odyseję?

Co z tej listy wynika? Nic. Proszę was jednak, byście wszystkie te filmy zaznaczyli "do obejrzenia", bo jeżeli choć w ułamku wywrą na was takie wrażenie jak na mnie, to będziecie mi wdzięczni do końca życia za polecenie ich.
:)
L'Atalante
Kwaidan
Złodzieje rowerów
To wspaniałe życie
Cena strachu
Na nabrzeżach
La strada
Kwiat granatu
Noc (Antonioniego)
Harfa Birmańska
Koyaanisqatsi, Powwaqatsi, Naqoyqatsi
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2011, 16:18:07 pm wysłana przez setezer »

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5084 dnia: Stycznia 21, 2011, 13:25:04 pm »
Setezer naprawdę myślisz, że ktoś obejrzy te filmy? Z cały szacunkiem do Ciebie, znając twoje upodobania nawet nie chcę mi się sprawdzić na filmwebie ich opisów;)

otto

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 29-11-2003
  • Wiadomości: 275
  • Reputacja: 1
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5085 dnia: Stycznia 21, 2011, 13:34:53 pm »
Jeżeli chodzi o Dicaprio, to pomijając sławnego Titanica, to ma facet szczęście do gry w naprawdę dobrych filmach. Nie wiem na ile wpływa na to jego talent, może po prostu polubił się z odpowiednimi reżyserami, ale większość filmów z nim to conajmniej dobre propozycje.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5086 dnia: Stycznia 22, 2011, 09:29:11 am »
Moim nowym idolem jest Michael Sheen. Facet jest niesamowity. Widziałem go do tej pory w trzech filmach i w każdym z nich popisał się niebywałymi zdolnościami tworząc mistrzowskie kreacje. W 'Frost/Nixon' dziennikarz playboy, 'Tron: Legacy' - Zuse, który skradł cały film, i na koniec 'Unthinkable', gdzie wcielił się w torturowanego terrorystę. Każda jego rola jest diametralnie inna od poprzedniej, gość jest jak kameleon. Aktor z prawdziwego zdarzenia.
PSN ID: WojtqGO

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5087 dnia: Stycznia 22, 2011, 13:52:44 pm »
Setezer naprawdę myślisz, że ktoś obejrzy te filmy? Z cały szacunkiem do Ciebie, znając twoje upodobania nawet nie chcę mi się sprawdzić na filmwebie ich opisów;)
Osobiście mam podobne podejście, ale wychodzę z założenia, że może za parę lat coś mnie najdzie i zacznę oglądać filmy tego typu, to przekartkuję strony w temacie. W końcu wychodzę z założenia, że byle gówna by setezer nie polecał tak mocno ;)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5088 dnia: Stycznia 22, 2011, 14:07:55 pm »
Wczoraj byłem na czarnym łabędziu, premiera, pelna sala ludzi i o dziwo była cisza. Do pewnego momętu miałem wrażenie, jak to często bywa z tak chwalonymi filmami, że się zawiodę. Nudno, brak emocji. Pozniej wszystko zaczęło nabierać tempa wraz z
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
. Za to ostatnie okolo 30 min wbiło mnie w fotel tak że jeszcze kilka minut po seansie obserwowałem nieruchomo napisy i łabędzie pióra przemykające po ekranie. Świetny film. Polecam.

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5089 dnia: Stycznia 22, 2011, 20:24:05 pm »
Na zakończenie lista kilku filmów, które albo bardzo wpłynęły na moje życie albo swoim estetycznym pięknem powaliły na kolana, pisane z głowy, więc wiąże się z okrutnymi pominięciami, ale pewne obrazy pomijam zupełnie celowo i skupiam się na filmach mniej znanych. Czyż sens jest jeszcze raz polecać Odyseję?

Co z tej listy wynika? Nic. Proszę was jednak, byście wszystkie te filmy zaznaczyli "do obejrzenia", bo jeżeli choć w ułamku wywrą na was takie wrażenie jak na mnie, to będziecie mi wdzięczni do końca życia za polecenie ich.

L'Atalante
Kwaidan
Złodzieje rowerów
To wspaniałe życie
Cena strachu
Na nabrzeżach
La strada
Kwiat granatu
Noc (Antonioniego)
Harfa Birmańska
Koyaanisqatsi, Powwaqatsi, Naqoyqatsi


Ok - dodałem.

W końcu Lost in translation. Moje osobiste 8,5/10. I nic nie będę więcej pisał - a po ch** to komu ;0.
GT: Trusio

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5090 dnia: Stycznia 22, 2011, 20:25:46 pm »
W końcu Lost in translation. Moje osobiste 8,5/10. I nic nie będę więcej pisał - a po ch** to komu ;0.
Po ch** w ogóle się tutaj wypowiadasz?
PSN ID: WojtqGO

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5091 dnia: Stycznia 23, 2011, 01:48:17 am »
To było bardzo autoironiczne, takie prawie weltszmercowe, spleenowe "pochuj" (było? O_o). Po ch** to komentujesz?
GT: Trusio

Straszakq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-02-2006
  • Wiadomości: 2 829
  • Reputacja: 111
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5092 dnia: Stycznia 25, 2011, 12:12:22 pm »
Wczoraj byłem na czarnym łabędziu, premiera, pelna sala ludzi i o dziwo była cisza. Do pewnego momętu miałem wrażenie, jak to często bywa z tak chwalonymi filmami, że się zawiodę. Nudno, brak emocji. Pozniej wszystko zaczęło nabierać tempa wraz z
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
. Za to ostatnie okolo 30 min wbiło mnie w fotel tak że jeszcze kilka minut po seansie obserwowałem nieruchomo napisy i łabędzie pióra przemykające po ekranie. Świetny film. Polecam.
Jestem świeżo po seansie i w sumie to nie zdawałem sobie sprawy że film opowiadający historię baletnicy może być b.dobry. :) Za 2h zostaną ogłoszone nominacje do Oskarów, więc pewnie Portman, oprócz globu otrzyma jeszcze jedną statuetkę w tym roku.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5093 dnia: Stycznia 27, 2011, 14:36:25 pm »
Tak, jeśli ktoś chce się wybrać do kina, to koniecznie na 'Czarnego Łabędzia'. A jeśli ktoś nie chce iść do kina, to i tak niech idzie na 'Czarnego Łabędzia'!!! Piękny, wstrząsający film. Pod koniec siedziałem wbity w fotel z gęsią skórką, a jak wychodziłem z kina czułem jak nogi mi lekko drżą - dawno nie doznałem takich przeżyć podczas filmu. Aronofsky świetnie buduje napięcie (co może wydawać się z początku nudne) serwując co jakiś czas jakiś niepokojący motyw, żeby w drugiej części filmu przywalić widzowi prosto w pysk. Natalie zasłużenie zbiera te wszystkie nagrody i nominacje, zresztą wszyscy aktorzy spisali się znakomicie (Cassel jako instruktor erotoman). Polecam!

PS. Byłem w pełnej sali (wiadomo, środa z orange) i nie trafiłem na tak dobrą publikę jak windomearl. Wiele osób myślało chyba, że przyszło na jakąś historię miłosną, nie wiem. Wnioskuję to po śmiechu który się przeniósł po sali podczas sceny, gdy instruktor pyta się Niny, czy kiedykolwiek uprawiała seks. No kur**! A jeszcze większym dramatem było, kiedy jacyś debile zaśmiali się gdy
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Przypuszczam, że większość z tych idiotów nawet nie skumała symboliki tej metafory. Razem z kumplem doszliśmy do wniosku, że powinno się wprowadzić czytniki inteligencji przy wejściu na salę. Wielu z takich kretynów zostałoby odesłanych na jakiś inny film, np. Och Karol 2. I nigdy już nie pójdę w 'środę z Orange' na tak późny seans (19:30), kiedy cała hołota się zjeżdża, żeby miło i bezmyślnie spędzić wieczór.
PSN ID: WojtqGO

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5094 dnia: Stycznia 27, 2011, 14:46:17 pm »
Tak, jeśli ktoś chce się wybrać do kina, to koniecznie na 'Czarnego Łabędzia'. A jeśli ktoś nie chce iść do kina, to i tak niech idzie na 'Czarnego Łabędzia'!!! Piękny, wstrząsający film. Pod koniec siedziałem wbity w fotel z gęsią skórką, a jak wychodziłem z kina czułem jak nogi mi lekko drżą - dawno nie doznałem takich przeżyć podczas filmu. Aronofsky świetnie buduje napięcie (co może wydawać się z początku nudne) serwując co jakiś czas jakiś niepokojący motyw, żeby w drugiej części filmu przywalić widzowi prosto w pysk. Natalie zasłużenie zbiera te wszystkie nagrody i nominacje, zresztą wszyscy aktorzy spisali się znakomicie (Cassel jako instruktor erotoman). Polecam!

PS. Byłem w pełnej sali (wiadomo, środa z orange) i nie trafiłem na tak dobrą publikę jak windomearl. Wiele osób myślało chyba, że przyszło na jakąś historię miłosną, nie wiem. Wnioskuję to po śmiechu który się przeniósł po sali podczas sceny, gdy instruktor pyta się Niny, czy kiedykolwiek uprawiała seks. No kur**! A jeszcze większym dramatem było, kiedy jacyś debile zaśmiali się gdy
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Przypuszczam, że większość z tych idiotów nawet nie skumała symboliki tej metafory. Razem z kumplem doszliśmy do wniosku, że powinno się wprowadzić czytniki inteligencji przy wejściu na salę. Wielu z takich kretynów zostałoby odesłanych na jakiś inny film, np. Och Karol 2. I nigdy już nie pójdę w 'środę z Orange' na tak późny seans (19:30), kiedy cała hołota się zjeżdża, żeby miło i bezmyślnie spędzić wieczór.
Ja byłem w dniu premiery wiec możliwe że trafiłem z ludźmi którzy naprawde przyszli na ten film a nie "bo bilety tanie" i "co tam grają wieczorem?". A pod twoimi odczuciami moge sie podpisać. Miałem podobnie.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5095 dnia: Stycznia 27, 2011, 14:48:49 pm »
No ja niestety nie miałem możliwości być wcześniej, więc trafiłem tak nieszczęśliwie.
PSN ID: WojtqGO

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5096 dnia: Stycznia 27, 2011, 15:15:44 pm »
Napalony byłeś strasznie na film i wybrałeś "tanią środę z Orange"? Z założenia wiadomo, że multipleks + tanie bilety + godzina wieczorna = tłum i hołota. Tak, jakbyś szedł pooglądać występ kwartetu smyczkowego do galerii handlowej. Zrobiłeś to sobie na własne życzenie :) Mam to szczęście, że w Kraku jest kilka kameralnych sal kinowych, odpowiednich dla takich produkcji. Nikt nie wrzeszczy, jest przytulnie nawet wtedy, gdy są "tanie poniedziałki" i sale pełne studentów.
Między innymi tutaj się o tym wypowiedziałem:
Generalnie żałuję nieco, że nie poczekałem na wersję kinową, bo warto przejść się np. do "Kina Pod Baranami" i zobaczyć to w godnych warunkach. Nie w multipleksie, a właśnie w kameralnej sali. Choć ta "ogólnie dostępna" nie jest zła, to oglądanie "Black Swan" na kanapie w stanie wieczornego zmęczenia to kastracja wrażeń.

Uważam, że początkowy entuzjazm po oglądnięciu tego filmu opadł, na trzeźwo stwierdzam, iż "Black Swan" jest po prostu dobry (jako całokształt, bo gra aktorska wiadomo - wisienka). Choć ostatnie 30 min filmu, które swoją sugestywnością i przekazem nadają ton ten produkcji, nadal siedzą mi w głowie, to całościowo nie wpadam w spazmy. Rozumiem jednak, że należy wspinać się na szczyty wrażliwości, aby w pełni docenić przekaz i metafory "Czarnego Łabędzia". Na pewno nie jest to poziom "Pi" i "Requiem dla snu", ale blisko wierzchołka dokonań tego reżysera.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2011, 15:17:34 pm wysłana przez Kert »

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5097 dnia: Stycznia 27, 2011, 15:22:08 pm »
Napalony byłeś strasznie na film i wybrałeś "tanią środę z Orange"? Z założenia wiadomo, że multipleks + tanie bilety + godzina wieczorna = tłum i hołota.
Biję się w pierś. Następnym razem będę mądrzejszy.
Nie było co prawda aż tak źle, jak można wywnioskować z trucizny i obelg wylewających się z mojego postu, ale mogło być o wiele lepiej.

Teraz czaję się na 'Prawdziwe męstwo' Coenów. O ile do premiery nie ukaże się w dobrej jakości, to pójdę do kina.
PSN ID: WojtqGO

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5098 dnia: Stycznia 27, 2011, 18:15:06 pm »
Na pewno nie jest to poziom "Pi" i "Requiem dla snu", ale blisko wierzchołka dokonań tego reżysera.

eeeee.... biorąc pod uwagę, że Pi to jest najlepszy film Aronofsky'ego, a Requiem najgorszy, to coś pier**lisz. Przy czym najgorszy nie oznacza tutaj zły, bo Aronofsky jeszcze złego filmu nie nakręcił. Black Swan ląduje wg mnie na drugiej pozycji ex aequo z The Fountain.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5099 dnia: Stycznia 27, 2011, 21:03:49 pm »
Co sądzicie o nadchodzącej konfrontacji Aronofsky'ego z kinem bardziej komercyjnym pod postacią 'The Wolverine' (aka. Wolverine 2)? Poprzedniego filmu o tym herosie nie oglądałem, ale słyszałem, że był gówniany (mówiąc łagodnie). Sądzę jednak, że w przypadku nieformalnej 'dwójki' spodziewać się można ciekawego miksu na wzór Batmanów Nolana, w których czuć, jakby to ująć, "twórczego ducha". Co prawda trudno mi sobie wyobrazić rozpierduchę w wykonaniu tego reżysera, ale dobrze zarysowanych bohaterów możemy być pewni. Atutem może być tutaj wykonawca głównej roli - Hugh Jackman, z którym Darren miał już sposobność pracować.
Mówi się dodatkowo, że Aronofsky miałby przejąć Batmana po Nolanie. Niektórzy mogą nie być tego świadomi, ale to właśnie on jako pierwszy był brany pod uwagę jako reżyser nowej serii.
PSN ID: WojtqGO

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5100 dnia: Stycznia 30, 2011, 15:28:57 pm »
Exit Through The Gift Shop - dokument Banksy'ego, nominowany do tegorocznego Oskara. Świetny, zabawny dokument o street arcie. Bardzo polecam :)

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5101 dnia: Lutego 01, 2011, 01:15:54 am »
Aż wstyd się przyznać ale dopiero co skończyłem oglądać "Obcego Ósmego pasażera Nostromo" (taka mała wczuwa podczas grania w Dead Space 2 :)) Ten film jest kapitalny. To nic, że aliena widać może z 6 razy podczas całego filmu ale cholera, to ma klimat!! Ten film ma ponad 30 lat!

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5102 dnia: Lutego 01, 2011, 08:56:25 am »
Aż wstyd się przyznać ale dopiero co skończyłem oglądać "Obcego Ósmego pasażera Nostromo" (taka mała wczuwa podczas grania w Dead Space 2 :)) Ten film jest kapitalny. To nic, że aliena widać może z 6 razy podczas całego filmu ale cholera, to ma klimat!! Ten film ma ponad 30 lat!


Zdajesz sobie sprawę, że to jest film gdzie absolutnie wszystko symbolizuje gwałt?

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5103 dnia: Lutego 01, 2011, 10:34:06 am »
Obejrzałbym jeszcze coś w takich klimatach - polecacie cos? Pandorum, Cargo i Event Horizon widziałem, więc odpada. No resztę części Obcego też.

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5104 dnia: Lutego 01, 2011, 12:37:20 pm »
The fighter - kolejny Oskarowy film, Christian Bale mistrzowsko zagrał swoją rolę i chociażby dla niej warto film obejrzeć. Do tego świetne sceny walki (ponoć Wahlberg przygotowywał się 2 czy 3 lata do tej roli) i oryginalna historia. Ode mnie 9/10

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5105 dnia: Lutego 01, 2011, 13:24:55 pm »
The fighter - kolejny Oskarowy film, Christian Bale mistrzowsko zagrał swoją rolę i chociażby dla niej warto film obejrzeć. Do tego świetne sceny walki (ponoć Wahlberg przygotowywał się 2 czy 3 lata do tej roli) i oryginalna historia. Ode mnie 9/10
Dzięki, teraz już jestem pewny żeby go w kinie oglądnąć :)

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5106 dnia: Lutego 01, 2011, 17:11:01 pm »
The fighter - kolejny Oskarowy film, Christian Bale mistrzowsko zagrał swoją rolę i chociażby dla niej warto film obejrzeć. Do tego świetne sceny walki (ponoć Wahlberg przygotowywał się 2 czy 3 lata do tej roli) i oryginalna historia. Ode mnie 9/10

Film świetny, ale walki na poziomie Rocky'iego... Ja tam tych lat treningu nie widzę

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5107 dnia: Lutego 02, 2011, 19:02:24 pm »
Aż wstyd się przyznać ale dopiero co skończyłem oglądać "Obcego Ósmego pasażera Nostromo" (taka mała wczuwa podczas grania w Dead Space 2 :)) Ten film jest kapitalny. To nic, że aliena widać może z 6 razy podczas całego filmu ale cholera, to ma klimat!! Ten film ma ponad 30 lat!

Zdajesz sobie sprawę, że to jest film gdzie absolutnie wszystko symbolizuje gwałt?
Rozwiń.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5108 dnia: Lutego 02, 2011, 19:44:11 pm »
Aż wstyd się przyznać ale dopiero co skończyłem oglądać "Obcego Ósmego pasażera Nostromo" (taka mała wczuwa podczas grania w Dead Space 2 :)) Ten film jest kapitalny. To nic, że aliena widać może z 6 razy podczas całego filmu ale cholera, to ma klimat!! Ten film ma ponad 30 lat!

Zdajesz sobie sprawę, że to jest film gdzie absolutnie wszystko symbolizuje gwałt?
Rozwiń.

Miłego:

http://www.cracked.com/article_18932_alien-film-franchise-based-entirely-rape.html

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5109 dnia: Lutego 03, 2011, 18:25:36 pm »
Heh niezłe. Wychodzi na to, że za młodu nie bałem się kosmitów a ...
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5110 dnia: Lutego 05, 2011, 09:32:13 am »
FASTER - zwracam uwagę fanów filmów akcji na ten film, Dwayne Johnson po raz pierwszy obsadzony zgodnie ze swoimi warunkami, Billy Bob Thorton jak zwykle rewelacyjny, do tego cała plejada aktorów powyciąganych z seriali (Lost, Californication, Dexter). Jako wisienka na torcie naprawdę dobre zdjęcia, bez których byłby to kolejny film o zemście.

Polecam 8/10

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5111 dnia: Lutego 05, 2011, 15:18:51 pm »
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5112 dnia: Lutego 07, 2011, 14:05:07 pm »
Jakie polecacie najlepsze westerny? Zawsze omijałem ten gatunek, gdyż wydawał mi się raczej nieciekawy, ale po przeczytaniu 'Krwawego Południka' mam ochotę wgłębić się w te realia. W przyszłym tygodniu wybiorę się prawdopodobnie na 'Prawdziwe Męstwo'. Szukam raczej brutalnej wersji dzikiego zachodu, nie romantycznych ballad o szeryfach i złoczyńcach (tak zawsze kojarzyłem ten gatunek). Z ostatnich filmów dziejących się w tamtych czasach widziałem "Aż poleje się krew" (btw. cudo, 10/10) i '3:10 do Yumy'. Macie jakieś sugestie?
PSN ID: WojtqGO

el becetol

  • Gość
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5113 dnia: Lutego 07, 2011, 14:18:50 pm »
Ja dzisiaj idę na Prawdziwe Męstwo, spodziewam się właśnie raczej brutalnej wersji dzikiego zachodu, bo typowych spagetti westernów nie trawię.

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5114 dnia: Lutego 10, 2011, 14:58:12 pm »
The Troll Hunter - norweski film o trollach :). Może brzmi głupio, ale jak komuś podobał się Projekt Monster (Cloverfield) to ten się też spodoba. Ja się nie zawiodłem, świetny klimat, film trzyma w napięciu i widoki zasługują na wielki plus. Polecam sprawdzić trailer, który mnie mocno zachęcił.




Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5115 dnia: Lutego 10, 2011, 20:14:27 pm »
ale jak komuś podobał się Projekt Monster (Cloverfield)

Czekam kto pierwszy się tu przyzna do czegoś takiego.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5116 dnia: Lutego 10, 2011, 20:48:32 pm »
Uuu...teraz wszyscy sikają po gaciach ze strachu. Jak możesz nawet brać pod uwagę możliwość, że widząc takie słowa, ktoś przyzna się do swoich sympatii?!

Uwaga, teraz będzie strzał. Moim zdaniem Cloverfield był całkiem przyzwoity. Nic wybitnego, ale oglądało się przyjemnie.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
PSN ID: WojtqGO

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 721
  • Reputacja: 74
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5117 dnia: Lutego 10, 2011, 21:24:47 pm »
Ja widziałem i Cloverfield i Troll hunter i generalnie jestem na nie....

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5118 dnia: Lutego 11, 2011, 00:39:10 am »
ale jak komuś podobał się Projekt Monster (Cloverfield)

Czekam kto pierwszy się tu przyzna do czegoś takiego.



Mi się nawet bardzo podobał :). Now you can officialy burn me  :evil:

Wuher

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 20-05-2004
  • Wiadomości: 1 622
  • Reputacja: 5
Odp: Filmy
« Odpowiedź #5119 dnia: Lutego 11, 2011, 01:02:15 am »
Niestety panowie, jakkolwiek pomysł połączenia Godzilli i Blair Witch Project jest co najmniej tak genialny jak pomysł połączenia masła i orzechów, to w przypadku tego pierwszego wykonanie było, żeby nie używać mocnych słów, ch**owe w ch**.