Autor Wątek: Bioshock 2  (Przeczytany 45083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #400 dnia: Lutego 26, 2010, 13:11:22 pm »
Z miejsca bolt gun z Kz2 się mi przypomniał. W rzeczy samej.

Grę ukończyłem niedawno. Co tu dużo pisać. Niektórzy zarzucają jej odtwórczość. Ja sądzę natomiast, że gdyby Bs ukazywał się raz w roku, to było by monotonnie. Ale tak nie jest.
Otrzymujemy grę lepszą w każdym aspekcie niż genialna poprzedniczka. Ten sam urzekający design, niebywały klimat, wspaniałą grafikę, znakomicie skonstruowany mechanizm walki (tu, nawet bardziej rozbudowany), a baza już i tak fantastycznych oponentów została rozbudowana. Już nawet nie chodzi mi o synonim tanka z L4D, ale nadal pamiętam pierwsze spotkanie z zabójczą Bs. Czy też BD model alfa.

Ktoś może twierdzi, iż gra zasługuje na zaledwie dobrą ocenę, ktoś inny może sobie zagrać 4 min (najlepiej w demo) i stwierdzić, że nic specjalnego. Tacy też są. Ale to ich zdanie.

Mojego nie neguje w żaden sposób. A ja osobiście w Rapture bawiłem się wprost wybornie.

9
10
10

10

Choć znajdą się i tacy, którzy mają anty sequelowskie nastawienia i dadzą 9.6/10.  :hihi:

luk

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-05-2007
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
  • PSN: splintersPL
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #401 dnia: Marca 11, 2010, 23:39:17 pm »
Ja pierdziele klocek mi zdechł już drugi raz i znowu na Bioshocku, tylko ty razem na części z numerem 2. To jest jakieś bioshockowe fatum. 2 zgony na tych samych grach w ciągu 2 lat. X360 to pier**lony bubel !!! Pora zmienić konsolę.
Różni się coś wersja bio 2 (PS3) od tej Xboxsowej ???

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #402 dnia: Kwietnia 23, 2010, 08:23:10 am »
od wczoraj na PSN jest latka v1.01 "Downloadable Content", ponad 20MB, robiaca podklad pod przyszle DLC. po aktualizacji wskoczyli mi 3-4 (nie pamietam juz) nowe puchary z niego.

od kilku dni, po wbiciu najwyszej 40 rangi online, gram w singla. bardzo, bardzo mi sie podoba, glownie z powodu klimatu, fabuly i klimatu.
grafika slabiutka momentami, framerate siada, po loadingach tekstury czasami wiodcznie wskakuja w wyzsze rozdzielczosci itp. video technicznie nie jest super.
ale audio jest swietne - bardzo dobrze slychac separacje kanalow, swietnie pracuje sub (LFE). graj jest bardzo dobrze udzwiekowiona i to podbija znaczaco klimat i wrazenia.

generalnie siedze przy tej grze juz kilkanascie dni (albo i lepiej - w singla gram powolutku, zagladam w kazdy kat) i nie mam dosc. bardzo dobra gra (8+/10).

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #403 dnia: Kwietnia 23, 2010, 15:45:58 pm »
Ja pierdziele klocek mi zdechł już drugi raz i znowu na Bioshocku, tylko ty razem na części z numerem 2. To jest jakieś bioshockowe fatum. 2 zgony na tych samych grach w ciągu 2 lat. X360 to pier**lony bubel !!! Pora zmienić konsolę.
Różni się coś wersja bio 2 (PS3) od tej Xboxsowej ???
Módl się zatem, by trzecia część ukazała się na następnej generacji. Opcjonalnie, zmień sprzęt do grania.

Praktycznie niczym. Podobnie jak PC ver. (choć ta oczywiście najlepsza jest).

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #404 dnia: Kwietnia 30, 2010, 17:58:43 pm »
Rapture Metro Pack DLC Trailer HD

luk

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-05-2007
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
  • PSN: splintersPL
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #405 dnia: Lipca 01, 2010, 10:05:38 am »
Sylvan ty tu jesteś kierownikiem zamieszania i kieruję to pytanie do Ciebie. Co to jest za opcja w Bio2 " Unlock Framerate" Włączając tą opcję wydaje mi się, ze obraz jest płynniejszy i taki bardziej przejrzysty. Wcześniej na klocku odpaliłem tą funkcję i po 15minutach się spierdolił na amen :evil: Tak więc teraz mam obawy co do tej opcji, ale znowu lepiej gra się prezentuje przy włączonym tym niby dopalaczu. Co począć ??? Ten plus, że gram teraz na PS3  8)

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #406 dnia: Lipca 01, 2010, 15:53:58 pm »
Graj śmiało, też to od razu włączyłem i bez problemu wszystko działa.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #407 dnia: Lipca 01, 2010, 18:37:27 pm »
New Single-Player DLC for BioShock 2, Protector Trials, to Test Players' Combat Prowess August 3, 2010
http://www.gamingeverything.com/2010/7/new_singleplayer_dlc_for_bioshock_2_protector_trials_to_test_players_combat_prowess_august_3_2010

Cytuj
New York, NY – July 1, 2010 – 2K Games announced today Protector Trials*, an all-new single-player focused downloadable game add-on for BioShock® 2 that puts players back into the boots of the Big Daddy as he defends his Little Sister against swarms of corrupt Splicers who are hell-bent on stealing the precious ADAM that she gathers from corpses. Available starting August 3, 2010, this exciting and action-packed addition will challenge players to use the full arsenal of the BioShock 2 tool set as they dispatch their foes and unleash their wrath on enemies across six different areas from the single-player experience.

“The team at 2K Marin has been working hard ever since the launch of BioShock 2 to develop ways for gamers to extend their time in the single-player world of Rapture,” said Christoph Hartmann, president of 2K. “I’m proud to announce the first of these experiences, the Protector Trials, which takes players back to some of their favorite places from the original game and features some of the biggest challenges that fans of this series have ever experienced. This is just the beginning. More single-player content is on the way that will deliver more of the intense action and story-driven gameplay that fans have been craving.”

Protector Trials is being developed by the core team behind BioShock 2’s single-player experience. It contains a series of challenges focused on frantic combat and fast-paced action that are designed to push players’ mastery of weapons and Plasmids. The goal is simple, but tough to achieve: players must keep their Little Sister safe from the intense onslaught of Splicers as she gathers ADAM from corpses.

The pack includes:

    * Six new maps: three unique difficulty levels, each based on favorite locales from BioShock 2;
    * New unlockables, including never-before-seen concept art and videos;
    * Seven new Achievements/Trophies.

Protector Trials will be available starting August 3, 2010 from the Xbox® LIVE Marketplace for the Xbox 360® video game and entertainment system from Microsoft and Games for Windows-LIVE for 400 Microsoft Points, and from the PlayStation®Network for the PlayStation®3 computer entertainment system for $4.99.

In the coming months, 2K Games will publish more downloadable content that extends the single-player experience, providing new insight into the world of Rapture. The next package will expand the narrative, and introduce new tools and new challenges that extend the lore and fiction of the failed utopia under the sea.

luk

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-05-2007
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
  • PSN: splintersPL
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #408 dnia: Lipca 01, 2010, 20:47:29 pm »
Graj śmiało, też to od razu włączyłem i bez problemu wszystko działa.
Dzięki. Powiem szczerze, że po wcześniejszym ograniu Gow 3 i Uncharted 1,2 miałem obawy co do jakości Bio2. Byłem niemal pewien, ze grafika i ogółem wszystkie błyskotrzaski będą juz nie do zjedzenia. Teraz nie żałuję zakupu, gra jest świetna pod każdym względem. Jak trzecia część czegoś nowego, świeżego do serii nie wniesie to juz takim hitem nie będzie.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #409 dnia: Lipca 12, 2010, 12:09:56 pm »
Co to jest za opcja w Bio2 " Unlock Framerate"
wlaczesz i wylaczasz v-sync. bez niego (opcja na "tak") masz plynniejsza gre ale scena moze sie pociac (clliping). z nim (opcja na "nie") masz mniej klatek, ale grafa sie nie rozjezdza.

luk

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-05-2007
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
  • PSN: splintersPL
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #410 dnia: Lipca 15, 2010, 23:30:33 pm »
Panowie w jaki sposób odblokować pucharek: "All Weapon Upgrades"  Jak podobno jest ok. 14 maszynek ulepszających, a broni (łącznie z wiertłem) jest chyba 7 jak się nie mylę, plus 3 warianty ulepszenia do każdej. Może coś mi się popieprzyło, ale z mojej rachuby wynika, że braknie mi kilka maszynek (jak zwał tak zwał :lol:) Przy pierwszym podejściu lizałem wszystkie ściany i nie było pomieszczenia w którym bym swojego wielkiego buciora nie postawił. Przy samym końcu gry zostało mi chyba 3-4 lub 5 broni do podrasowania, a maszynek polepszających brak  :-? Pominąłem tylko jedno pomieszczenie na samym końcu z zamkiem, do którego nie miałem kodu i nie wiedziałem skąd go wziąć. Tam na pewno nie było trzech lub czterech maszynek koło siebie  :roll:

Może chodzi tu o konkretne bronie ? No nie wiem i dlatego proszę o pomoc.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #411 dnia: Lipca 15, 2010, 23:46:30 pm »
Panowie w jaki sposób odblokować pucharek: "All Weapon Upgrades"  Jak podobno jest ok. 14 maszynek ulepszających, a broni (łącznie z wiertłem) jest chyba 7 jak się nie mylę, plus 3 warianty ulepszenia do każdej. Może coś mi się popieprzyło, ale z mojej rachuby wynika, że braknie mi kilka maszynek (jak zwał tak zwał :lol:) Przy pierwszym podejściu lizałem wszystkie ściany i nie było pomieszczenia w którym bym swojego wielkiego buciora nie postawił. Przy samym końcu gry zostało mi chyba 3-4 lub 5 broni do podrasowania, a maszynek polepszających brak  :-? Pominąłem tylko jedno pomieszczenie na samym końcu z zamkiem, do którego nie miałem kodu i nie wiedziałem skąd go wziąć. Tam na pewno nie było trzech lub czterech maszynek koło siebie  :roll:

Może chodzi tu o konkretne bronie ? No nie wiem i dlatego proszę o pomoc.



luk

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-05-2007
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
  • PSN: splintersPL
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #412 dnia: Lipca 16, 2010, 10:20:05 am »
Ryo aby zdobyć to trofeum trzeba po prostu odszukać wszystkie maszynki, a nie rozbudować wszystkie bronie ? Trochę źle zrozumiałem i dlatego mam z tym taki problem. Teraz już wiem gdzie wszystkie są i trofeum powinno wpaść  :angel: dzięki

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #413 dnia: Lipca 16, 2010, 10:45:20 am »
Tak patrząc na dzbany w tej grze, jak i w poprzedniczce to druga odsłona przygód w Rapture ma zdecydowanie łatwiejsze zdobycze.

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #414 dnia: Lipca 16, 2010, 11:42:46 am »
Nie wiem jak bylo w Bio 1 bo gralem na X0, ale dwojeczka faktycznie miala latwe trofiki  :P

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #415 dnia: Lipca 16, 2010, 11:44:27 am »
Nie wiem jak bylo w Bio 1 bo gralem na X0, ale dwojeczka faktycznie miala latwe trofiki  :P
Na X0 było to samo co na PS3. BioShock 2 to kolejna gra, którą mam zamiar kupić. Pierw jednak ogarnę to co już mam. :P

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #416 dnia: Lipca 16, 2010, 11:57:04 am »
Wyrwałem właśnie za 69zł na allegro  :P + jedynka za 55 którą myślę że warto sobie odświeżyć.  :D

luk

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 06-05-2007
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
  • PSN: splintersPL
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #417 dnia: Lipca 16, 2010, 18:50:45 pm »
Zdobyć rangę 40 i wygranie meczu z pośród 10 graczy to wcale nie takie łatwe trofea. Moim zdaniem dwa najtrudniejsze, szczególnie  to drugie jest najbardziej wkurwiające. Zawsze trafi sie jakiś poj** z rangą 40 lub 50 co kosi jak szalony 20 zabójstw i po meczu :/ Dopiero przy 40 podejsciu udało mi sie zdobyć ten srebrny dzbanek.
Panowie jest jakis szybki patent na zrobienie dwóch dzbanków, tych co trzeba kręcic filmy kamerą ? A tak w ogóle to o co w tym chodzi ?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #418 dnia: Kwietnia 05, 2011, 09:57:36 am »
Nie wiem jak bylo w Bio 1 bo gralem na X0, ale dwojeczka faktycznie miala latwe trofiki  :P
Na X0 było to samo co na PS3. BioShock 2 to kolejna gra, którą mam zamiar kupić. Pierw jednak ogarnę to co już mam. :P
No, w końcu prawie po roku kupiłem i zacząłem grać ;]

wygranie meczu z pośród 10 graczy to wcale nie takie łatwe trofea.
Mi wczoraj wpadło, nawet nie wiem kiedy. Nie wiem czy jakiś bug, ale nie przypominam sobie, bym był 1 w meczu, co najwyżej drugi.

Chyba pierwszy raz zrobię tak, że na początek pobawię się w multi, a potem na spokojnie przejdę singla. Powrócił ten fajny klimat jedynki, stare dobre Rapture, muzyczka i art deco style. <ok>

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #419 dnia: Kwietnia 18, 2011, 21:03:43 pm »
Mam Pytanie - aby mieć platynę trzeba znaleźć wszystkie Audio Dairies jak w jedynce? Bo qrwa nauczony pierwszą częścią teraz na koniec lvl sprawdzam, czy wszystkie zdobyłem i zobaczyłem, że na samym początku (Adonis Luxury Resort) ominąłem jeden, do którego sądzę już nie będę mógł wrócić :mad:

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #420 dnia: Kwietnia 18, 2011, 21:05:54 pm »
Na pewno musisz mieć wszystkie Audio Dzienniki.

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #421 dnia: Kwietnia 18, 2011, 21:33:46 pm »
Ja tam nie martwiłbym się o głupie dzienniki, ale raczej o zdobycie 40 rangi w multi... Multi w tej grze w ogóle mi nie podpasowało, dla mnie to zupełnie inna gra.
No i jeśli w ogóle zabierasz się za platynę, to wyłączyłeś możliwość odradzania się w Vita-Chambers?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #422 dnia: Kwietnia 18, 2011, 23:29:44 pm »
Ja tam nie martwiłbym się o głupie dzienniki, ale raczej o zdobycie 40 rangi w multi
Już mam ;)

No i jeśli w ogóle zabierasz się za platynę, to wyłączyłeś możliwość odradzania się w Vita-Chambers?
Tak.

Na pewno musisz mieć wszystkie Audio Dzienniki.
No to ch**. :mad: Wiedziałem, że jak odpalę singla 'na chwile', by zobaczyć jak wygląda to coś ominę... Cóż, tak jak w jedynce będę je zbierał na najwyższym poziomie trudności za drugim razem.


Wiadomość scalona: Kwietnia 19, 2011, 11:30:02 am
Na pewno musisz mieć wszystkie Audio Dzienniki.
Kumpel mi sprawdził w Trophy list (sam nie patrzyłem, żeby sobie secret Trophy nie spoilerować) i nie ma dzbana za wszystkie Audio Diaries. Jest tylko za 100. Czyli wychodzi, że do platyny nie są potrzebne wszystkie. Może Ci się Plihyn z jedynką pomyliło? ;]
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2011, 11:30:02 am wysłana przez Ryo »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #423 dnia: Kwietnia 19, 2011, 11:46:53 am »
Zapisów audio jest w całej grze trochę ponad 120, więc nie musisz zebrać wszystkich do platyny. Musisz jednak tego pilnować, żeby nie skończyć np. z 99.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #424 dnia: Kwietnia 19, 2011, 11:52:34 am »
Kumpel mi sprawdził w Trophy list (sam nie patrzyłem, żeby sobie secret Trophy nie spoilerować) i nie ma dzbana za wszystkie Audio Diaries. Jest tylko za 100. Czyli wychodzi, że do platyny nie są potrzebne wszystkie. Może Ci się Plihyn z jedynką pomyliło? ;]
Ja Platyny nie robiłem i myślałem, że w całej grze jest setka i trzeba mieć wszystkie jak w Bio 1. :angel:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #425 dnia: Kwietnia 19, 2011, 12:28:43 pm »
Zapisów audio jest w całej grze trochę ponad 120, więc nie musisz zebrać wszystkich do platyny. Musisz jednak tego pilnować, żeby nie skończyć np. z 99.
No to git. Staram się i tak zdobyć wszystkie 129, ponieważ dużo dają do fabuły i klimatu Rapture. Po przeszukaniu lokacji oraz tuż przed jej opuszczeniem sprawdzam, czy wszystkie znalazłem. Jeżeli brakuje, to wracam i szukam.