Autor Wątek: Bioshock 2  (Przeczytany 45137 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

gawi

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 26-04-2006
  • Wiadomości: 671
  • Reputacja: 3
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #360 dnia: Lutego 09, 2010, 17:44:16 pm »

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #361 dnia: Lutego 09, 2010, 18:40:54 pm »

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #362 dnia: Lutego 09, 2010, 19:32:27 pm »
Już trochę pograłem i mogę powiedzieć, że gra miażdży :evil:.
Wszystko od nowa, od początku...

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #363 dnia: Lutego 09, 2010, 21:15:31 pm »
IGN US dal 9.1
IGN UK dal 9.0
IGN AU dal 9.1

Czyli jest dobrze, a nawet bardzo, ale mimo wszystko gorzej od jedynki. No cóz poczekam az troszeczke stanieje i kupuje  8)

Video recka IGNu
http://xbox360.ign.com/dor/objects/14240341/bioshock-2/videos/bioshock2_vdr_020410.html

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #364 dnia: Lutego 09, 2010, 22:53:18 pm »
Nie jest gorsze tylko mniej świeze, stąd oceny sa nizsze. :angel:

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #365 dnia: Lutego 09, 2010, 23:29:36 pm »
Jak ktos chce zadac pare pytan tworcom i zobaczyc pierwsza godzine gry, to za 30 minut pod tym adresem - http://www.gametrailers.com/hour-one/bioshock-2/
bedzie live broadcast ;]

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #366 dnia: Lutego 10, 2010, 06:03:41 am »
Jestem po kilku godzinach grania i jak dla mnie to gra na mocne 9
ps.gdyby gra wychodzila tylko na x to i oceny byly by lepsze w amerykanskich serwisach...

Tango

  • Gość
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #367 dnia: Lutego 10, 2010, 06:16:02 am »
Jestem po kilku godzinach grania i jak dla mnie to gra na mocne 9
ps.gdyby gra wychodzila tylko na x to i oceny byly by lepsze w amerykanskich serwisach...

 :lol: :lol: :lol:

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #368 dnia: Lutego 10, 2010, 14:58:35 pm »
Przeszedłem, dobraa rzecz. Nie wiem czy lepsza od jedynki, troche szybsza, to na pewno, ale ja stawiam je na równi.

Fabularnie - cudo.

Trójka pewnie będzie i to może być coś zajebistego, hehe.

Koncówka i
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #369 dnia: Lutego 10, 2010, 18:32:25 pm »
Cytuj
OŚWIADCZENIE

Bioshock 2 jest grą dla dorosłego odbiorcy. Na froncie pudełka jest czerwona ikona PEGI 18+, która jasno symbolizuje iż  jest to produkcja dla osób, które ukończyły 18 rok życia. Z tyłu pudełka są dodatkowo informacje o tym iż w grze są elementy przemocy i wulgarnego języka. Także odbiorca jest w pełni świadomy zakupu i treści w niej zawartych. Odnośnie zarzutów,  iż gra promuje przemoc wobec dzieci, zmuszania ich do zbierania narkotyków, wykorzystywania czy promowania świata bez zasad i reguł moralnych - Bioshock 2 jest wyjątkową kreacją artystyczną, określoną wizją twórców i podobnie jak w przypadku innych dóbr popkultury takich jak muzyka, książki czy filmy, mają do niej pełne prawo. W odczuciu firmy Cenega gra Bioshock 2 absolutnie nie obraża nikogo i nie promuje złych wartości. Co więcej, w zalewie nijakich, płytkich produkcji, wyróżnia się pokazując jak wyglądałby świat bez Boga, zasad i wartości moralnych, czyli pełni rolę moralizatorską poniekąd. Angażuje  i zmusza odbiorcę do refleksji. Ocenę treści przedstawionych w tej wyjątkowej grze pozostawiamy odbiorcom. Szczerze polecamy każdemu zagrać w Bioshock 2 i przekonać się na własne oczy, bo tak wyjątkowe pozycje jak Bioshock 2 trafiają się raz na kilka lat.

I bardzo słuszna odpowiedź.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #370 dnia: Lutego 10, 2010, 19:19:21 pm »
+1 dla Cenegi!
Ale i tak imo jeden z gorszych wydawców--zwłaszcza jeśli chodzi o polskie wersje.

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #371 dnia: Lutego 10, 2010, 19:54:48 pm »
Cenega, to ja się dziwię że jeszcze działa wogóle :]

Tango

  • Gość
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #372 dnia: Lutego 14, 2010, 05:42:48 am »
Dzis przeszedlem i moge z czystym sumieniem postawic na rowni z czescia pierwsza :D Jak ktos gral w jedynke poczuje sie jak w domu :D

Hoobertoo

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-02-2009
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #373 dnia: Lutego 15, 2010, 13:33:35 pm »
Ok - o Bioshock 2 mogę się wypowiedziec po tych kilku/kilkunastu godzinach grania. Grę przeszedłem wczoraj i było to bardzo miłe i klimatyczne doświadczenie.

Paradoksalnie podchodziłem do gry jak pies do jeża. Nic dziwnego, skoro miałem w pamięci zalety pierwszej części. Teraz już wiem, że moje nastawienie było niesłuszne. Grając po prostu "lizałem" każdą ścianę, czytając i oglądając każdy plakat, szukając każdego nagrania. Było warto - poznawanie historii stopniowo rosnących wpływów Dr Lamb, konfliktu z A. Ryanem, czy losów nieszczęsnego ojca (odwiedzającego Rapture w poszukiwaniu zaginionego dziecka), dawało mi poczucie zgłębiania się w histrię tego świata.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Bioshock to gra na naprawdę wysokim poziomie. Potrafi nadal zaciekawić, nie nuży (co w pewnym momencie wydawało mi się przypadłością jedynki). Walka stała się bardziej zażarta, ale równocześnie zmusza nas do kobinowania (grałem na poziomie Normal). uwolnienie ostatniej Little Sisisers na danym poziomie zawsze skutkuje przywołaniem jej starszej sistry, dlatego lepiej zaczaić się na tą ostatnią w pobliżu jakieś kamery, wieżyczki strzelniczej, wczesniej dbając też o to, by na danym terenie rozstawione były odpowiednie płapki.

Podsumowując B2 to wspaniała gra, której przejście dało mi więcej frajdy niż Mass Effect 2 z czego jestem zdumiony.
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2010, 13:39:25 pm wysłana przez Hoobertoo »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #374 dnia: Lutego 15, 2010, 13:36:19 pm »
Po tych wszystkich komentarzach, chyba się skuszę, bo również byłem lekko sceptycznie nastawiony do nowej części BioShocka i czekałem na jakieś opinie.

Hoobertoo

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-02-2009
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #375 dnia: Lutego 15, 2010, 13:43:46 pm »
Hakowanie jest dużo lepsze, dość z układaniem elementów rurki, teraz liczy się nasz refleks, fajnie, że jest opcja hakowania maszyn na odległość

Jeśli mam być szczery to hakowanie w B2 zupełnie nie przypadło mi do gustu... :roll:

Wolałem układanie tych rurek i dbanie o to, aby woda nie dotrała do nieukończonej części rurociągu. Więc o ile IMHO hakowanie w Mass Effect 2 jest lepsze niż w jej pierwowzorze, tak hakowanie w Bioshock 2 < Bioshock. :-?
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2010, 13:45:19 pm wysłana przez Hoobertoo »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #376 dnia: Lutego 16, 2010, 12:58:20 pm »
Zobaczmy,y. Ukończyłem Demon's Souls dzisiaj, stąd wieczorem zabieram się na Bs2 właśnie w pierwszej kolejności.

Wiadomość scalona: [time]Luty 17, 2010, 14:21:12 pm[/time]


Pierwszą ubiłem dzisiaj w nocy  :angel: Sama gra fenomenalna. Piękna, z jeszcze lepszą sferą audio, w co ciężko uwierzyć, jeszcze cudowniejszym klimatem i rozrywką, jaką mało, która gra zapewnia.


Wiadomość scalona: Lutego 17, 2010, 14:35:02 pm
http://gameonly.pl/forum/index.php/topic,2178.21860.html

Motyw z teksturami.
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2010, 14:35:03 pm wysłana przez Sylvan Wielki »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #377 dnia: Lutego 19, 2010, 21:30:42 pm »
Prawie skończyłem, ale końcówka jutro - za dużo crapu jak na jeden dzień. Z Bioshocka 1 - opowieści o Utopii Ryana, nawiązującej do książek Ayn Rand zrobili Bioshocka 2 - nieskładne fantasy/sci-fi, pełne odjazdów, mesjanizmu, psychologii, itd. Story jest, za przeproszeniem, gówniane, i nie umywa się do jedynki. Sama walka jest ok, nie po to się gra w Bioshocka. Hakowanie jest do kitu.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #378 dnia: Lutego 19, 2010, 21:33:50 pm »
Mnie tam zabawa potencjometrem się podoba. Co do samego tytułu, to przede wszystkim gra akcji. I jako taka spisuje się wybornie.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #379 dnia: Lutego 20, 2010, 00:58:48 am »
Skończyłem, końcówka gówniana a ostatnia lokacja była niepotrzebna. Wystarczyło trochę rozbudować poprzednią lokację. Ostatnia walka tragiczna, nie mogłem uwierzyć że będzie tak mizerna. :mad:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #380 dnia: Lutego 20, 2010, 16:35:19 pm »
Ale przyznaj, że urozmaicenie większe. Motyw z chronieniem malej podczas zabawy ze strzykawką, oraz novum - BS. O ile BD potrafi dać w kość, tak ta pannica zdrowo szaleje.
Wytrzymała jak diabli, ciężka do trafienie, niebywale szybka , a ofensywa jej równie mocarna.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #381 dnia: Lutego 20, 2010, 16:38:07 pm »
Motyw z chronieniem malej podczas zabawy ze strzykawką,

Który był już w jedynce w małej dawce, a i tak był wkurzający. Z tego co widzę to tutaj mamy to na porządku dziennym  :-x

Hoobertoo

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-02-2009
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #382 dnia: Lutego 20, 2010, 20:29:57 pm »
Skończyłem, końcówka gówniana a ostatnia lokacja była niepotrzebna. Wystarczyło trochę rozbudować poprzednią lokację.

Rozumiem, że grasz w każdą "gównianą" grę i męczysz sią niemiłosiernie (torturując się "gównianym" scenariuszem) by dotrwać do jej końca :?:

Bez urazy, ale chyba zbyt kategorycznie osądzasz B2. Rozumiem, że gra moze Ci nie podejść, ale to nie znaczy, że musisz po niej TAK jechać... Bo jednak zadałeś sobie trud jej przejścia. Co do settingu gry - mi akurat podobało się to, że mieliśmy okazję lepiej poznać Rapture i jego historię (także nowych poprańców w nim żyjących). Pod tym względem chyba każdy się zgodzi, że B2 fajnie uzupełnia motywy jedynki (choćby wspomniany tutaj wyżej patent z prezentacją Rapture oczami Little Sisters).  

Ostatnia walka tragiczna, nie mogłem uwierzyć że będzie tak mizerna. :mad:

Nie wiem jaki jest Twój stosunek do zakończenia w Bioshock 1, ale IMHO tam to dopiero końcówka była kijowa...

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2010, 20:32:32 pm wysłana przez Hoobertoo »

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #383 dnia: Lutego 20, 2010, 20:49:23 pm »
Cytuj
Nie wiem jaki jest Twój stosunek do zakończenia w Bioshock 1, ale IMHO tam to dopiero końcówka była kijowa...
W dodatku sama walka z bossem byłą łatwiejsza niż niektóre spotkania z Big Daddym....
wystarczyło strefować na boki strzelać ze wszystkiego co się miało...zresztą cała gra była łatwa, jedynie na survivalu sprawiała jakieś problemy.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #384 dnia: Lutego 20, 2010, 21:18:39 pm »
Kwestia scenariusza - sprawa mocno subiektywna. Trudność potyczek, również. Mnie tam scenariusz nie zachęcił do wystawienia innej noty niż maksymalna.
Bs, cudowna pozycja. Wg mnie kontynuatorka jeszcze lepsza. Choć oczywiście jeśli ktoś nie grał w poprzedniczkę, to dobrze nadrobić zaległości.
Dodatkowo gra posiada jednego z najwspanialszych przeciwników w historii gier.
BS dołącza do owego grona , choć BD > BS jak dla mnie.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #385 dnia: Lutego 20, 2010, 22:53:17 pm »
Wkurzają mnie te dzienniki :( Chociaż w jedynce też mnie wkurzały, to tutaj jakoś bardziej.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #386 dnia: Lutego 20, 2010, 23:11:30 pm »
Rozumiem, że grasz w każdą "gównianą" grę i męczysz sią niemiłosiernie (torturując się "gównianym" scenariuszem) by dotrwać do jej końca :?:


Biorąc pod uwagę, że Bioshock 1 to dla mnie jedna z najlepszych gier ostatnich lat, która przekonała mnie do przeczytania książek Ayn Rand postawiłem sobie za sprawę honoru skończenie Bioshocka 2. Ta gra była niepotrzebna, albo należało radykalnie zmienić jej design. A tak wyszedł Bioshock 1.5, z tym że jak mówiłem gra mission-packa nie potrzebuje.

Hoobertoo

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-02-2009
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #387 dnia: Lutego 21, 2010, 13:13:59 pm »
Rozumiem, że grasz w każdą "gównianą" grę i męczysz sią niemiłosiernie (torturując się "gównianym" scenariuszem) by dotrwać do jej końca :?:


Biorąc pod uwagę, że Bioshock 1 to dla mnie jedna z najlepszych gier ostatnich lat, która przekonała mnie do przeczytania książek Ayn Rand postawiłem sobie za sprawę honoru skończenie Bioshocka 2. Ta gra była niepotrzebna, albo należało radykalnie zmienić jej design. A tak wyszedł Bioshock 1.5, z tym że jak mówiłem gra mission-packa nie potrzebuje.

OK. Takie Twoje zdanie. Ale jeśli traktowac B2 w kontekście "kolejnego skoku na kasę graczy dokonanego przez chciwego developera", to przyznasz, że zdążyliśmy już widzieć oboje większe tragedie w tym temacie... Więc nie można powiedzieć, ze B2 to czysto "gówniana" gra.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #388 dnia: Lutego 22, 2010, 05:35:29 am »
Jest wyzszy poziom trudnosci niz hard? Wlasnie na nim przeszedlem (co wcale trudne nie bylo) i nie widze niczego nowego w menu.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #389 dnia: Lutego 22, 2010, 11:49:31 am »
Dzięki VC bardzo ciężko nie jest, ale chyba nie powiesz, że przeprawa z BS to kaszka z mleczkiem, albo zabawa z BD, czy tymi dwoma nowymi gatunkami stworów - te brzydactwa z hakami rodem z Time Splitters, czy ten mini czołg prosto z L4D2.

Rozumiem, że grasz w każdą "gównianą" grę i męczysz sią niemiłosiernie (torturując się "gównianym" scenariuszem) by dotrwać do jej końca :?:


Biorąc pod uwagę, że Bioshock 1 to dla mnie jedna z najlepszych gier ostatnich lat, która przekonała mnie do przeczytania książek Ayn Rand postawiłem sobie za sprawę honoru skończenie Bioshocka 2. Ta gra była niepotrzebna, albo należało radykalnie zmienić jej design. A tak wyszedł Bioshock 1.5, z tym że jak mówiłem gra mission-packa nie potrzebuje.

OK. Takie Twoje zdanie. Ale jeśli traktowac B2 w kontekście "kolejnego skoku na kasę graczy dokonanego przez chciwego developera", to przyznasz, że zdążyliśmy już widzieć oboje większe tragedie w tym temacie... Więc nie można powiedzieć, ze B2 to czysto "gówniana" gra.

Jak dla mnie Bs pierwszy, to jedna z najwspanialszych pozycji jaka się ukazała. Gdyby sequel co roku wychodził, zapewne seria wypaliła by się jak TR, czy THPS przykładowo. A tak, po tak sporym okresie dostaję kontynuację. Fakt, bardzo podobna, ale przecież poprzedniczka fantastyczna była. Dostajemy zatem cudowną grę z niesamowitym klimatem, oprawą A/V z najwyższej półki, et cetera.

Zmian sporo jest. Kombinacja plazmity + broń. Sama postać głównego bohatera, motyw z LS, kapitalna BS. Oczywiście przełomu nie ma, ale dla mnie ta konwencja jest najwyższej próby.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #390 dnia: Lutego 22, 2010, 14:07:58 pm »
Mam Bajoszoka dwójkę.
Na razie średnio mnie jara, ale uwielbiam ten klimat  :angel:
Dla mnie ten styl, art deco, lata w jakich toczy się gra i inne rzeczy tworzące klimat to najzajebistsze rzeczy w historii gameingu.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #391 dnia: Lutego 22, 2010, 14:31:36 pm »
Klimat pierwsza klasa. To fakt. Dodam do tego kapitalną sferę audio, oraz jednych z najwybitniejszych przeciwników w grach w ogóle (BD, BS, szczególnie ten pierwszy).
Postać małych sióstr również robi swoje. Zawsze ją oszczędzam, a wy ....  :angel::evil:

Ciapkas

  • Gość
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #392 dnia: Lutego 23, 2010, 17:19:28 pm »
Em. Zjebali kilka rzeczy. I te kilka rzeczy sprawiają, że gra się staje monotonna.

Po pierwsze siostrzyczki. Te małe. Żeby kupić sobie plasmidy i toniki trzeba za tym cholerstwem łazić, bronić przed splicerami jak wysysają adama(jak są trzy w levelu to 3*2=6 stanowczo za dużo) a potem jeszcze odprowadzać. Jedyny plus tych zabaw jest taki, że kilka razy pojedynkujemy się z BD i raz z przezajebistą BS.  :angel:

Powinno być tak, że Plasmidy, Toniki i apgrejdy różnego rodzaju dostaje się wraz z postępem w grze. A tak to już w jedynce się wkopali twórcy, teraz nie ma odwrotu. Bio jest długa gra i dobrze, ale niech połowy czasu gry nie zajmuje taka monotonia.

Dwa poziom trudności. Jeśli ktoś grał w jedynkę to hard nawet będzie dla niego zbyt łatwy. Zwłaszcza korzystając z vita chambers. Jedynie BS daje radę- jest mocna sucz.

Strasznie mi szkoda, że tak zajebisty koncept i klimat się marnuje, inaczej tego niestety nie nazwę. W jedynce to przeszłoby bo wszystko było świeże, gra miała naturalny immunitet zajebistości, teraz tego nie ma. Jak na razie po jakiś 6 godzinach grania i obwąchiwania ścian daję mocną siódemkę.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 628
  • Reputacja: 252
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #393 dnia: Lutego 23, 2010, 22:50:49 pm »
Ale taki koncept gry jest. O tym mówi historia, jak i fabuła. Małe po to są, a BD pełnią rolę ich ochroniarza. Tak się składa, że nim sterujemy. Osobiście uważam, iż te motywy są dobrze przedstawione.
Troszkę jak zabawa z plujkami w L4D2 i późniejszym atakiem hordy. Mała robi swoje , a my szykujemy się na małą rzeź.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #394 dnia: Lutego 23, 2010, 23:07:18 pm »
Ale taki koncept gry jest. O tym mówi historia, jak i fabuła. Małe po to są, a BD pełnią rolę ich ochroniarza. Tak się składa, że nim sterujemy. Osobiście uważam, iż te motywy są dobrze przedstawione.
Troszkę jak zabawa z plujkami w L4D2 i późniejszym atakiem hordy. Mała robi swoje , a my szykujemy się na małą rzeź.

Jemu chodzi o to, że robienie tego samego 6 razy podczas jednego levelu to trochę za dużo. Zgadzam się z tym.

Hoobertoo

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 16-02-2009
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 0
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #395 dnia: Lutego 24, 2010, 08:43:18 am »
Ale taki koncept gry jest. O tym mówi historia, jak i fabuła. Małe po to są, a BD pełnią rolę ich ochroniarza. Tak się składa, że nim sterujemy. Osobiście uważam, iż te motywy są dobrze przedstawione.
Troszkę jak zabawa z plujkami w L4D2 i późniejszym atakiem hordy. Mała robi swoje , a my szykujemy się na małą rzeź.

Jemu chodzi o to, że robienie tego samego 6 razy podczas jednego levelu to trochę za dużo. Zgadzam się z tym.

OK. Rozumiem Wasze argumenty i zgadzam się z nimi do pewnego stopnia. Ale... nikt nam nie każe ratować Little Sisters. Można z nich odrazu wyjać ADAM, można je olać i pójść dalej (no za wyjatkiem jednego levelu w którym wymaga się od nas ubicia/uratowania 3 LS).

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #396 dnia: Lutego 24, 2010, 08:53:50 am »
Cytuj
Jemu chodzi o to, że robienie tego samego 6 razy podczas jednego levelu to trochę za dużo. Zgadzam się z tym.
Oj nie przesadzajcie pozniej dochodzi Hack Tool -Miniature Turret i plasmy mozna laczyc Cyclone Trap i Electro Bold czy jeszcze Trap Rivet poprostu zamiast tylko strzec trzeba uzywac mozgu i rozstawiac pulapki  i to daje swietna zabawa  online rowniez  ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2010, 08:57:29 am wysłana przez wsciekly_blondyn »

Qjvt

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-10-2008
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 0
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #397 dnia: Lutego 25, 2010, 09:09:22 am »
Em. Zjebali kilka rzeczy. I te kilka rzeczy sprawiają, że gra się staje monotonna.

Po pierwsze siostrzyczki. Te małe. Żeby kupić sobie plasmidy i toniki trzeba za tym cholerstwem łazić, bronić przed splicerami jak wysysają adama(jak są trzy w levelu to 3*2=6 stanowczo za dużo) a potem jeszcze odprowadzać. Jedyny plus tych zabaw jest taki, że kilka razy pojedynkujemy się z BD i raz z przezajebistą BS.  :angel:

Sęk w tym, że absolutnie nie trzeba bronić za każdym razem wszystkich siostrzyczek żeby mieć wystarczającą ilość ADAM'a. Jeśli ci się nie chce tego robić, to tego nie rób - co prawda będzie cię stać na kilka upgrade'ów mniej, ale nie jest to jakaś znacząca ilość i w ogóle nie utrudnia przejścia gry.

Mnie dla odmiany motyw z bronieniem Little Sisters bardzo się spodobał. Pobieranie przez nią ADAM'a nie trwa zbyt długo (dwie minuty?), a bronienie się przed pokaźną grupą Splicerów jest naprawdę przyjemne.

Zresztą cały sequel Bioshocka bardzo mi się podoba. Prawie każdy element gry jest na poziomie jedynki, a często nawet na wyższym. W moim odczuciu główną wadą gry jest to, że Rapture już nas tak nie szokuje jak za pierwszym razem, przez co gra trochę traci na swojej wyjątkowości i stąd też niższe oceny od krytyków. Ale i tak gorąco polecam Bioshocka 2 każdemu, komu podobał się pierwowzór i nie przeszkadzałby mu powrót do podwodnego świata.


Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #398 dnia: Lutego 25, 2010, 10:05:15 am »
Giera super,szkoda tylko że grafika taka sama jak w jedynce.Mogli ją troche polepszyć(lenie).

Ciapkas

  • Gość
Odp: Bioshock 2
« Odpowiedź #399 dnia: Lutego 25, 2010, 10:25:27 am »
Qjvt, to nie jest tak, że mi się nie podoba. Podoba się, ale uczucie nudy w TAKIEJ gierce jest okropne.

A czego wg mnie brakuje? Grubych momentów, które co chwilę były w jedynce(np. spektakl czy scena z Ryanem). Tu mi tego brak.

A co mi się bardzo podoba to nowa broń, bodajże harpun to jest. Świetnie wygląda 'lot' splicera i wbicie się głową w ścianę wraz ze spearem.