Autor Wątek: Child of Eden  (Przeczytany 7264 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Child of Eden
« dnia: Czerwca 14, 2011, 21:25:22 pm »
Trailer:
http://gamersyde.com/stream_child_of_eden_trailer-20409_en.html

Skriny:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Średnia: 86% po 9 ocenach.
http://www.metacritic.com/game/xbox-360/child-of-eden/critic-reviews

Wersja na Xa już wyszła (obsługuje Kinecta, ale go nie wymaga), a wersja na Ps3 wyjdzie we wrześniu (będzie współpracować z Move).

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 14, 2011, 23:09:35 pm »
Ja pozniej cos naskrobie, poki co gra mi sie zajebiscie podoba, czasami jest taka psychodela, ze czuje sie jakbym na jakichs tabsach jechal :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 14, 2011, 23:33:41 pm »
Pomyśl w takim razie, co by było jakbyś faktycznie coś łyknął :D

Oceny gierka zbiera bardzo dobre. Napisz jak wygląda z długością, jakie mamy tryby itd.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 15, 2011, 02:29:20 am »
Znalazlem taki cytacik na Joystiq, z ktorym sie w 100% zgadzam.

Cytuj
"As several more hours of testing would prove, my scores were fairly even between the two control methods, but my experiences could not have been more disparate. With Kinect, this is synthetic tourism, a 10-minute (per level) trip into a gorgeous, abstract world where you're the most powerful being in existence. With a controller, Child of Eden is a video game."

POK, w grze jest tylko jeden tryb dla silnge player, takie jakby story, z reszta bardzo podobny do tego z REZ. Do przejscia jest 5 poziomow (rowniez tak jak w REZ) a po zaliczeniu wszystkich przynajmniej na Normal odblokowuje sie szosty, taki swego rodzaju challenge. Szostego poziomu jeszcze nie przeszedlem ale z tego co czytalem to zaliczenie jego zajmuje okolo 30 minut. W grze jest trzy poziomy trudnosci Hard, Normal i Feel Eden, w ktorym ne da sie zginac i lata sie bezstresowo cieszac sie gra. Calosc spokojnie mozna zaliczyc w dwie godziny ale jak wiadomo nie o to chodzi w tego typu grach aby je przejsc i odlozyc. Tu gra sie dla funu, dla polepszania wynikow, dla osiagniecia 100% Puryfikacji na kazdym poziomie a powiem, ze wyczyn wcale nie nie jest to latwy. Do tego odblokowuje sie galerie, nowe dzwieki, filtry graficzne i cala mase pierdolek do glownego Menu. Child of Eden nie jest gra trudna do pogrania ale nie jest gra latwa do wymasterowania, nie jest to tez gra, ktora sie konczy i odklada szybko na polke. Kazde poprawienie wyniku, kazde masterowanie poziomu zajebiscie motywuje do dalszej gry. Jedyna rzecz jakiej mi brakuje to 3D, bez tego czuje sie jak na tabsach a jesli doszlo by jeszcze 3D to przypal maxymalny. Graficznie jest bajecznie, ktos naprawde walnal wyobraznia i zaszalal na calego ( REZ przy Child of Eden wyglada bardzo slabo). Jesli chodzi o muzyke i ogolne udzwiekowienie to uwrywa dupsko, tak samo jak w REZ mamy tu elektronike i to wcale nie byle jaka. Gameplay pozostal w sumie bez wiekszych zmian, doszedl tylko nowy rodzaj tracera i teraz mamy dwa, jeden jak w REZ lock on a drugi strzelanie. Uzywa sie ich w zaleznosci od przeciwnikow, kiedy przeciwnik jest tylko zarazony to uzwya sie lock-on (prawa reka na Kinect), jesli jest zarazony i do tego ma tam jakas oslonke to najpierw uzywa sie strzelania, zeby zbic oslone (lewa reka na Kinect) a potem Lock on zeby go wyleczyc. Do tego jest jeszcze euphoria, taka jakby bomba, ktora niszczy wszystko na planszy i aktywuje sie ja podnoszac obie rece do gory. Jesli uzywa sie Lock on to zaznaczamy cele przesuwajac reke i jesli chcemy wyslac impuls to wysuwamy ja lekko do przodu. Sterowanie jest naprawde swietne i bardzo naturalne. Jestem pod wrazeniem jak bardzo precyzyjne i szybkie jest, jest to pierwsza gra w ktorej jest praktycznie zerowy lag. W sumie nie wiem co wiecej, jesli ktos ma jakies pytania to niech wali smialo a chetnie na wszystkie odpowiem.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2011, 07:32:00 am wysłana przez _ReD_ »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 18, 2011, 00:18:03 am »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 18, 2011, 01:28:34 am »
W sumie to nie ma sie czemu dziwic, bo Child of Eden to naprawde fantastyczna gra, czy na padzie czy Kinect, COE oferuje naprawde niezapomniane doznania zarowno muzyczne jak i wizualne. Ja osobiscie ocenil bym COE troche wyzej niz srednia na MC, tak na 9,5/10 bo tak naprawde to nie ma sie do czego przyczepic w tej grze. Czesto mowi sie o tym, ze gry sa jak sztuka lub tez moga nia byc. Child of Eden jest tego swietnym przykladem, dla mnie jest to takie elektroniczne dzielo sztuki, bo mimo iz jest to gra to tak naprawde po zaglebieniu sie w ten swiat calkowicie sie o tym zapomina.

Cytat, jednego ze szczesliwych posiadaczy gry na NeoGAF, ktory bardzo mi sie spodobal.

Cytat: Coldsnap
I believe every hardcore gamer should hold this game dear to their hearts. After playing the first level I was taken over with a feeling of appreciation that this game exists.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2011, 06:26:51 am wysłana przez _ReD_ »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 19, 2011, 13:37:43 pm »
Normal juz wymasterowany, 100% przedmiotow, 100% oczyszczenia, 100% nagrod i wszystko na piec zlotych gwiazdek. Od jutra zabieram sie za masterowania hard a bedzie to dorga przez pot i lzy

Przy okazji tak sie pochwale bo na Beauty mam w tej chwili najlepszy wynik na swiecie, na reszcie poziomow jestem na piatym miejscu ale za bardzo na wyniki jeszcze nie gralem. Jak skoncze z masterowaniem hard to wezme sie za polepszanie wynikow.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 19, 2011, 13:46:11 pm »
Ta gra jest od twórców REZ'a?

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 19, 2011, 13:48:07 pm »
Tak, za Child of Eden odpowiada Tetsuya Mizuguchi i jego Q Entertainment, ten sam koles co zrobil REZ i Lumines.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2011, 13:50:30 pm wysłana przez _ReD_ »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 19, 2011, 13:50:05 pm »
Jak najbardziej :)
Tak właśnie pomyślałem po 5 sekundach przykładowego gameplay'a. ;] Wszyscy duchowi następcy REZ'a jak najbardziej na plus. Tak w ogóle to gratuluję wyniku _ReD_ ;]

Spidey^

  • Gość
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 19, 2011, 13:52:46 pm »
Tutaj mniej przychylna recenzja.

2 godziny gry? :o

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 19, 2011, 13:55:25 pm »
2 godziny gry? Surprised
Nawet jeśli, to w grach tego typu chodzi o powtarzanie poziomów i przechodzenie ich dla funu.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 19, 2011, 14:09:06 pm »
reza było można w godzinkę z haczykiem pyknąć, a co ja spędziłem z tą grą to głowa mała.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 19, 2011, 14:17:19 pm »
reza było można w godzinkę z haczykiem pyknąć, a co ja spędziłem z tą grą to głowa mała.
Pamięta, jak mój brat miał REZ na Dreamcasta. Śmiali się z kumplem ze mnie, że chce w to grać. chu**. Dopiero po czasie przekonali się, jaki power drzemie w tym tytule.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 19, 2011, 14:24:44 pm »
też grałem na drimie. pierwsze wrażenie miałem na nie. włączyłem na małym telewizorku ze słabym dźwiękiem i jakoś to wszystko się nie kleiło. dopiero jak podłączyłem na duży tv i jako taki soundsystem to gra dostała skrzydeł.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 19, 2011, 14:29:17 pm »
Normal juz wymasterowany, 100% przedmiotow, 100% oczyszczenia, 100% nagrod i wszystko na piec zlotych gwiazdek. Od jutra zabieram sie za masterowania hard a bedzie to dorga przez pot i lzy

Przy okazji tak sie pochwale bo na Beauty mam w tej chwili najlepszy wynik na swiecie, na reszcie poziomow jestem na piatym miejscu ale za bardzo na wyniki jeszcze nie gralem. Jak skoncze z masterowaniem hard to wezme sie za polepszanie wynikow.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Te wyniki to na kinect czy padzie?

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 930
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 19, 2011, 14:31:09 pm »
Pewnie Kinect

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 19, 2011, 16:48:12 pm »
Normal juz wymasterowany, 100% przedmiotow, 100% oczyszczenia, 100% nagrod i wszystko na piec zlotych gwiazdek. Od jutra zabieram sie za masterowania hard a bedzie to dorga przez pot i lzy

Przy okazji tak sie pochwale bo na Beauty mam w tej chwili najlepszy wynik na swiecie, na reszcie poziomow jestem na piatym miejscu ale za bardzo na wyniki jeszcze nie gralem. Jak skoncze z masterowaniem hard to wezme sie za polepszanie wynikow.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Te wyniki to na kinect czy padzie?

Te akurat robione sa na padzie, na Kinect ciagle ucze sie grac  :)

Tutaj mniej przychylna recenzja.

2 godziny gry? :o

Sorry ale nie bede komentowal tej recenzji, po prostu nie chce sie denerwowac. Sam tytul recenzji mowi wszystko za siebie

"Jeśli Child of Eden jest sztuką, to ja podziękuje za taki artyzm - wolę pograć w coś bardziej urozmaiconego. I dłuższego."

W sumie to ch**, rozbiore to na czynniki pierwsze.

Cytuj
Pierwszy pozwala na zaznaczanie celów, nawet do kilkunastu naraz,
Dupa bo tylko osiem mozna maksymalnie zaznaczyc.

Cytuj
a salwę odpalamy machając szybko ręką w prawo.
I znowu dupa, bo robimy to wysuwajac reke do przodu, ktos chyba nawet z instrukcja sie nie zapoznal a juz na pewno nie sprawdzil sterowania, wiec teraz macha reka.

Cytuj
Jakie są wady alternatywnego trybu prowadzenia ostrzału? Nie można w nim zaznaczać przeciwników, a przez to budować combosów dających więcej punktów.
Ja pier**le, po to wlasnie jest ten drgi strzal, bo uwywa sie go tylko do rozwalania pociskow i sciagania oslonki z przeciwnikow, reszte sie nabija lock-onem. Do tego jesli mamy mnoznik X8 to strzelanie przydziela wieksza liczbe punktow.

Cytuj
Oglądając pokazy gry miałem wrażenie, że grając w Child of Eden będę czuł się jak dyrygent, demiurg, który ruchami dłoni będzie rozkazywał swojemu otoczeniu. Prawda jest jednak taka, że granie w Child of Eden za pomocą Kinecta jest po prostu męczące.
O tym juz pisalem, jesli ruszanie reka czy tez rekami jest meczace to ktos naprawde albo ma w ch** nadwage albo wogole nie ma ruchu na codzien.

Cytuj
W innych grach pozycje trzeba cały czas zmieniać, tu gracz bez ustanku stoi z wyciągniętymi przed siebie rękami, co takiego "sportowca" jak ja wykańcza w ciągu kilkudziesięciu minut.
W sumie sam odpowiedzial lol Rak nie trzeba tak bardzo przed siebie wyciagac, wazne aby byla wysunieta troche przed cialo i to w zupelnosci wystarczy.

Cytuj
Abstrakcyjne projekty etapów są ładne, choć nie ma tu niczego, co zaskoczyłoby fanów REZa albo japońszczyzny. Ja w każdym razie niczym nie byłem jakoś specjalnie powalony na kolana, czy zaskoczony - tak, nawet wieloryb zmieniający się w feniksa to w dzisiejszych czasach już nic specjalnego.
Gosc jest mistrz, ja po dzis dzien zagrywam sie w REZ i po tym jak zobaczylem COE to myslalem, ze mi galki wypali a on nawet nie czuje sie zakoczony lol
Cytuj
Największą wadą etapów jest jednak fakt, że jest ich tylko pięć.
Jest ich w sumie 6 ale pewnie receznent nawet nie zaliczyl gry bo byla za trudna, przeciez w trybie Feel Eden nie da sie odblokowac nowych plansz lol

Cytuj
Co prawda etapy można powtarzać wielokrotnie, bo gra ofiaruje za to graczowi nowe obiekty do ogrodu Lumi, kobiety, którą ratujemy w Child of Eden. Niech nie zwiedzie Was jednak ta wyniosła nazwa - w rzeczywistości po prostu w menu głównym gry (to ten ogród) zaczynają się pojawiać nowe cyfrowe zwierzątka i przedmioty.
Ale o tym, ze odbloskowuje sie przedmioty w galeri, nowe filmiki, efekty muzyczne, dzwieki czy tez filtry graficzne ani slowa? Mhm bo na wiekszosc trzeba cos zrobic, trzeba gre ukonczyc i takie tam a ten pewnie nawet nie dal rady.
Cytuj
Recenzja jest krótka, bo i gra jest krótka, niestety za małą ilością nie podąża wysoka jakość.
On chyba raczy sobie zartowac?

Cytuj
Gdyby Child of Eden został wydany w cyfrowej dystrybucji bezapelacyjnie stałby się hitem na Xbox Live i PlayStation Network, a tak zostaje tylko niesmak po chciwości Ubisoftu.
Ah ten chciwy UbiSoft, kazal skrocic gre i wydac jako wersje pudelkowa, zeby wiecej kasy zarobic. REZ rowniez wyszedl jako gra pudelkowa i kosztowal dokladnie tyle samo.

Cytuj
"Sprytny" plan wydawcy polega zapewne na tym, że baza pudełkowych gier na zabawkę Microsoftu jest nadal mizerna, więc dorzucenie kolejnej do oferty nie zaszkodzi, nawet jeśli trwa tyle, co dobry kinowy film.
Niestety to pozostawie bez komentarza, bo teraz to juz je**em.



Wiadomość scalona: Czerwca 19, 2011, 17:30:34 pm
Jesli ktos nie ma zamiaru kupic gry to polecam ponizsze filmiki, jesli ktos nosi sie z zamiarem zakupu to lepiej nie ogladac, kazde archiwum najlepiej zaliczyc po praz pierwszy samemu na zywo.





« Ostatnia zmiana: Czerwca 19, 2011, 17:30:34 pm wysłana przez _ReD_ »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 24, 2011, 10:52:25 am »
Recka na GT:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Child of Eden
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 19, 2011, 09:17:47 am »
http://www.ppe.pl/
Cytuj
Wszyscy spragnieni przebijania się przez oniryczne światy Child of Eden (PS3) za pomocą PS Move, będą mogli dokonać tego już 23 września. I to za godną pochwały cenę... w Europie. W naszym kraju szykujcie się raczej na wydatek rzędu 100 zł.

 :angel: