Autor Wątek: inFamous 2  (Przeczytany 141470 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #640 dnia: Stycznia 01, 2012, 13:06:04 pm »
Nie mam z rana weny na dłuższe posty tudzież minirecenzje, więc będzie konkretnie.
W weekend skończyłem grę i wystawiam jej bardzo wysoką notę. Długa, ciekawa i zróżnicowana - bardzo potężnie rozbudowali koncept z jedynki. Technicznie oceniam ją pomiędzy U2 a U3 - takiego sandboxa jeszcze nie widziałem. Główna cecha to płynność, coś na co zwykle ten rodzaj gier cierpi - tu wszystko zapitala jak po maśle, świetnie się na to patrzy. Sama końcówka, gdy
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
rozkurwia. Bardzo dobry jest też soundtrack. Minusem jest fabuła - nie ma tutaj niczego głębszego od standardowego holiłódzkiego filmu sci-fi. Nadrabia za to misjami.
Pozycja obowiązkowa dla peestrójkowców, ja zabieram się za drugie przejście, tym razem jako zły madafaka.
Uwielbiam jego recenzje. Są przepełnione pasją, jak i młodzieńczą kreatywnością.

Ja tam mam inF2 od jakiegoś czasu. Sądzę, że za kilka tyg. skuszę się nań. Pierwszą część zaliczyłem na 100%. bardzo dobra to pozycja, choć przy zdobywaniu platyny nieco monotonna (powtarzalność misji).
Niemniej, jeśli komuś inF się podoba, z miejsca niech kupi "festiwal krwi". Bardzo dobry DLC. 4 godziny sympatycznej bitwy z wampirami.

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #641 dnia: Stycznia 01, 2012, 14:54:46 pm »
A wiesz ile przeplaciłeś?

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #642 dnia: Stycznia 02, 2012, 08:21:09 am »
Uwielbiam jego recenzje. Są przepełnione pasją, jak i młodzieńczą kreatywnością.
Wow z tą młodzieńczością dowaliłeś z grubej rury, ale w płot.  ;)

Za drugie przejście iF2 się jeszcze nie zabrałem, ale na dniach ruszam. Teraz od czasu do odpalam sobie kilka misji użytkowników: niektóre całkiem dobrze opracowane, choć edytor to jednak nie jest poziom LBP. Pochwalić jednak trzeba SP za ten tryb. Cała gra jest zresztą dopakowana, dopieszczona i rozbudowana. Czysta przyjemność i frajda. DLC też kupiłem, za 18 zł uważam, że było warto.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #643 dnia: Stycznia 07, 2012, 21:04:32 pm »
Przeszedłem jako "dobry" Cole i muszę powiedzieć, że gra jest świetna. Chwilami była jednak troszkę monotonna, zwłaszcza niektóre misje poboczne wydają się być wepchnięte na siłę. Graficznie jest świetnie, gra potrafi na ekranie nieźle namieszać, ale w ogóle nie uświadczyłem chrupnięcia w animacji. Walki z bossami bardzo fajne, jednak szkoda, że nie było większej ilości dużych (mam na myśli DUŻYCH) bestii po walki.

Zabrałem się od razu za drugie przejście tym razem jako "zły" Cole i prart - ostrzegam - jeśli planujesz to samo to daj sobie jakiś czas przerwę, bo jednak raz za razem gra robi się monotonna.

Pojawiła się jeszcze jedna ważna rzecz, ale ta bardziej dotyczy samego Sony, niż gry jednak poruszę ją tutaj. Otóż InFamous 2 to nie jest gra pod PS Move. W sumie to tych nawet największy mędrzec świata nie rozkminiłby jakby kontroler ruchu zaimplementować do tej gry, żeby dało się w to grać. Zatem teraz zapytam, czemu u licha przy uruchamianiu gry na 15 sekund pojawiają się ekrany obsługi PS Move i kilka uwag odnośnie użytkowania, których nie da się w żaden sposób pominąć? To, że PS Move to niewypał wiadomo było od dawna, ale że Sony jest tak zdesperowane, że w taki sposób reklamuje ten niewypał to już jest po prostu debilizm. Brawo Sony, po raz kolejny udowadniacie, że w niektórych aspektach ssiecie na całej linii.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #644 dnia: Stycznia 07, 2012, 21:30:47 pm »
Zatem teraz zapytam, czemu u licha przy uruchamianiu gry na 15 sekund pojawiają się ekrany obsługi PS Move i kilka uwag odnośnie użytkowania, których nie da się w żaden sposób pominąć?
Chodzą plotki że jak dusisz ciągle X to jest odrobinę szybciej.
I to nie jest "reklama" tylko obrona przed debilami którzy rozwalają mieszkanie a potem chcą pozywać Sony za to że przez move poniszczyli rzeczy.

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #645 dnia: Stycznia 07, 2012, 23:00:59 pm »
Nie uświadczyłem monotonii. Platyna wpadła sama, a przejście evil Cole'm zaraz po ukończeniu 'niebieskiej' kampanii jest raczej wskazane. Gra się lepiej i dynamiczniej moim zdaniem. Jedna z lepszych konsolowych gier 2011 roku.

Co do PS move...nie wiem czy to w tej aktualizacji tak namieszali, ale musiałem ściągać grę raz jeszcze - 15 GB. PSM nie używam. Po kiego mam się męczyć skoro szukam relaksu i spokoju w grach.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #646 dnia: Stycznia 09, 2012, 08:45:45 am »
Przecież Move`em można grać zarówno w singla jak i w misje użytkowników. Abstrahując od tego czy jest to wygodne czy nie - jest i stąd ekrany przed uruchomieniem gry. Można je skipnąć, jak pojawia się plansza z ustawieniem kamery.

Drugie przejście jako zły zrobiłem dwa tygodnie po pierwszym - włączyłem najwyższy poziom trudności i przeleciałem przez grę w jeden dzień (jest łatwo), pomijając zwykłe misje pobocze (żółte) i robiąc tylko misje fabularne i "złe" pobocze (czerwone). Świetna gra a zakończenie złego dużo lepsze niż dobrego i zaskakujące.

Z rozpędu zrobiłem też Festiwal (DLC) - dobry choć krótki. Za 18 zł warto, ale nie więcej. Ciekawostka - zauważyłem, że Festiwal ma częste problemy z utrzymaniem płynności i chodzi wyraźnie gorzej niż pełna wersja z płyty. Pewnie problemy z IO dysku twardego (zamiast równoległej pracy HDD+napędu jest tylko HDD). Jak tak samo działa pełna wersja PSNowa, to lipa.

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #647 dnia: Stycznia 09, 2012, 20:40:55 pm »
Nie uświadczyłem żadnych zgrzytów w trakcie gry, a miałem ją właśnie z PSS.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #648 dnia: Stycznia 10, 2012, 08:27:34 am »
No to zjebali coś z tym DLC, bo momentami miałem bardzo wyraźne spadki animacji, podczas gdy pełna wersja z płyty śmiga wspaniale.
Momentami ta gra robiła na mnie większe wrażenie pod względem oprawy niż U3.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #649 dnia: Stycznia 16, 2012, 01:39:12 am »
prart ma rację. Gra prezentuje się znakomicie. Coś niesamowitego, nie tylko jak na grę z otwartym światem. Brawa dla twórców, że dokonali takiego skoku w stosunku do poprzedniczki, która przecież nadal wygląda bardzo dobrze. Muzyka ma swój urok, nie powiem. Brakuje mi tylko czegoś na wzór szybkiego (i jakże efektownego) przemieszczania się po mieście, w formie jaką można przybrać w FK (nietoperze).
Grałem jako zły. Bestia jest niczego sobie (podobnie jak Nix). Może skuszę się na platynę i przejdę grę jako dobry - wszytko (nie licząc misji innych graczy) zaliczone, no będzie trzeba jeszcze 960 ptk. zdobyć na ostatnią moc. Trochę zaniedbali to. Walki nie unikałem, wszystkie sześćdziesiąt misji wykonałem. A po ukończeniu głównej osa fabularnej, dalej brakuje tyle punktów (właściwie to brakowało niemal 1600, jednak coś tam zebrałem - przeciwników zbyt wielu nie ma, jedynie co, to napady mogę udaremniać). 

nakimushi

  • Gość
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #650 dnia: Stycznia 16, 2012, 16:42:38 pm »
ja sobie nawet nie potrafie wyobrazic jak ta gra bedzie wygladac na nastpnej konsoli sony  :grin:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #651 dnia: Stycznia 16, 2012, 18:56:22 pm »
Słuszna uwaga. Ale takiego typu rozmyślania można podciągnąć pod wiele innych, znakomitych graficznie pozycji : GoW, Rage, następne BlazBlue, czy Kz3.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #652 dnia: Lutego 01, 2012, 18:23:40 pm »
Gra wygląda fantastycznie. Przynajmniej klasę lepiej od poprzedniczki. Heh, gra z otwartym światem, a wizualnie miażdży niemal każdą inna grę. Takie coś pomiędzy U2, a U3. Kapitalne tekstury. Osoby broniące DkS, że to niby SB, niech lepiej inF2 kupią. Audio także znacznie lepsze niż poprzedniczka. Sama gra, co najmniej bardzo dobra. Zakończenie dobra >>>> zła.

Właśnie wpadła platyna.
Teraz może odpocząć na półce niedaleko swej starszej siostry.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #653 dnia: Czerwca 17, 2012, 23:24:45 pm »
Odkopię bo mi dziś platyna wpadła i trochę napiszę na temat tej gry.

Po pierwsze..co oni zrobili z Colem??
Straszny cwaniaczek się zrobił co w ogóle mi nie pasuje do tego co było w 1 części, a nawet mnie drażni.
Filmiki przed misjami są bezpłciowe (no jeden jest spoko), na siłę starają się być "neutralne". Moim zdaniem...to już lepiej jak by posiedzieli nad grą trochę dłużej i zrobili osobne filmiki zależne od naszej karmy.
Na + zakończenia które są mega odmienne, ale zarazem
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Grafika bardzo ładna, ale kontrastuje to ogólnie z "technikaliami" gry--nadal są takie drobne błędy jak z 1.
To co mnie trochę wkurza to...poczucie niemocy, niby mamy więcej rodzai mocy, niby Cole też powinien być silniejszy..ale jak ja mam to czuć jak po 2-3 atakach muszę szukać "gniazdka" żeby sobie prąd wyssać?
Przeciwnicy też są denerwujący, ogólnie..mam wrażenie jak by ta część mnie bardziej denerwowała niż bawiła.

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #654 dnia: Czerwca 18, 2012, 09:01:13 am »
Miałem odwrotnie. Mi grało się płynnie, szybko i bez zgrzytów. Fakt, że czasem trzeba było się trzymać "bateryjek", ale mimo wszystko Cole został tak dopakowany, że zamiatałem ulice w okrutny sposób. Grając "czerwoną" ścieżkę gry można brnąć bez najmniejszego problemu, nawet przez większe hordy czy przywielkich przeciwników.
Co do zakończenia...będzie, będzie.  Zawsze można coś wymyślić.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #655 dnia: Grudnia 13, 2012, 12:05:26 pm »
Skończyłem jako dobry i więcej grał w to nie będę. Nuda, nuda, nuda i schematy. Powtarzanie podobnych do siebie zadań po kilka razy, sztuczne wydłużanie czasu gry w i tak nudnych zadaniach, słaba historia, irytujące niektóre postacie. Jedynka choć szału nie robiła, to jednak była lepsza - 6/10.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #656 dnia: Grudnia 13, 2012, 12:09:19 pm »
Kiedyś miałem ochotę na kontynuację, bo przy InFamous nieźle się bawiłem. Kilka komentarzy w tym temacie mocno ostudziło mój entuzjazm. Szkoda.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2012, 12:19:11 pm wysłana przez Kert »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #657 dnia: Grudnia 13, 2012, 13:12:10 pm »
Zerowy poziom trudności to się gra nudna wydaje.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #658 dnia: Grudnia 13, 2012, 14:09:14 pm »
Zerowy poziom trudności to się gra nudna wydaje.
Nie wydaje się, bo akurat na poziom trudności nie narzekam. Standard w grach. Misje są strasznie nudne i bez pomysłu.

maly_pinki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2008
  • Wiadomości: 4 089
  • Reputacja: 44
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #659 dnia: Grudnia 13, 2012, 14:15:24 pm »
Zerowy poziom trudności to się gra nudna wydaje.
Nie wydaje się, bo akurat na poziom trudności nie narzekam. Standard w grach. Misje są strasznie nudne i bez pomysłu.
Hard jest łatwiejszy niż normal w inFamous 1, więc lekka lipa jest.
Wszystko od nowa, od początku...

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #660 dnia: Grudnia 13, 2012, 14:25:47 pm »
Zerowy poziom trudności to się gra nudna wydaje.
Nie wydaje się, bo akurat na poziom trudności nie narzekam. Standard w grach. Misje są strasznie nudne i bez pomysłu.
Hard jest łatwiejszy niż normal w inFamous 1, więc lekka lipa jest.
Ok, przyjąłem do wiadomości, ale to nie przez poziom trudności gra jest nudna.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 726
  • Reputacja: 74
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #661 dnia: Grudnia 13, 2012, 14:55:55 pm »
No ja się nie zgadzam, dla mnie jedna z najlepszych gier generacji - ładna, długa, urozmaicona, w dodatku żaden sandbox nie oferuje rozpierduchy na taką skalę.

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #662 dnia: Grudnia 21, 2012, 08:22:17 am »
Z chęcią przyjmę jakiegoś newsa na temat trzeciej części. Trochę dupa, jeśli nie będzie trylogii.

Wie ktoś co teraz robią Sucker Punch?

Gremlin88

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2010
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: 13
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #663 dnia: Grudnia 21, 2012, 08:34:05 am »

Wie ktoś co teraz robią Sucker Punch?

Nie, ale mam nadzieję, że jest to projekt na PS4 ;)

LukeSpidey

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 10-05-2010
  • Wiadomości: 1 451
  • Reputacja: 10
Odp: inFamous 2
« Odpowiedź #664 dnia: Grudnia 21, 2012, 09:34:28 am »
Ja bym się nie obraził, gdyby trafił jednak na PS3.

Nowe konsole kupię gdzieś pewnie nie wcześniej niż 1,5-2 lata od premiery, kiedy będzie już w co ciorać.