Autor Wątek: Która część Final Fantasy?  (Przeczytany 14910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

_cloud_

  • Gość
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #40 dnia: Października 06, 2006, 14:44:09 pm »
Cytat: "Ring"
FFX-2 ma najlepszy system walki z całej serii (nie licząc 12) i potrafi zjeść więcej godzin grania niż FFX (jak ktoś próbował pokonać Tremę bez CatNipa to wie o czym mówie Smile ) gre osobiście polecam, po depresyjnym FFX mozna przynajmniej znaleźć trochę humoru. W zasadzie jedynymi minusami tej gry są: niezbyt wyszukana fabuła i infantylność powyżej średniej krajowej. A system walki, muzyka, żywotność gry, nieliniowość, i new game + to zdecydowane plusy tej gry.


Zgadzam się w całęj rozciągłości, jedni uważają tą część za najgorszą - w końcu liczy się przyjemność z grania, a X-2 doatrczyło mi jej sporo. Nie mówię, że to najlepszy FF, ale jest po prostu dobry i... inny. I chyba ta inność zadecydowła, że mi się tak spodobał. W porównaniu do FF X wypada blado, a w przypadku FF VII, to już lepiej nie mówić. Ale co bym złego nie powiedział, to i tak go polubiłem - za samą *rozrywkowość*.

Ring

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 637
  • Reputacja: 1
  • Że niby coś.
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #41 dnia: Października 07, 2006, 03:07:42 am »
Mi się spodobał głównie dlatego, że jest bardzo wymagający przy próbie przejścia w 100%. Choć, nie tak bardzo jak FFX. Początkowo też mnie nieco odrzuciła "babskość" gry, ale później to już z górki. No i był to pierwszy powiew świeżości w serii.

_cloud_

  • Gość
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #42 dnia: Października 07, 2006, 08:26:58 am »
Nowa Yunie nie tylko jest ZUA, ale jej mózg wyparował,  :D . Ale za to się fajnie ubiera :D . A tak po prawdzie - obiektywna ocena oceną obiektywną, ale liczy się to, jak ci się coś podoba, nie?

Od gier jRPG zwykle wymagam ZNACZNIE więcej niż to, co dostarcza X-2 i też uważam ją za średnią, jesli chodzi o fakt bycia kontynuacją FF X (a IMO VII i X są najlepsze w serii), ale po prostu grało mi się w nią całkiem przyjemnie. I nie mogę powiedzieć, żebym się nudził - całkowicie odmienna i znacznie bardziej rozrywkowa i to właśnie sprawiło, że uważam ją za dobrą. No i bohaterki. W skali serii jest fabularnym i charakterologicznym krokiem w tył, ale nie jest to kolejna, "duża" część, tylko sequel i to podobny mission packom. Powagi i złożoności fabuły i posatci będę oczekiwał od FF XII, od tego raczej nie.

Ring

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 637
  • Reputacja: 1
  • Że niby coś.
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #43 dnia: Października 07, 2006, 09:43:34 am »
http://www.kotaku.com/gaming/clips/clips-enchanted-arms-gets-all-tingley-195768.php

Jesli coś takiego mozna przeżyć w JRPG, to nic nas już raczej nie zaskoczy  :D

Jak na kontynuację, to gra trzyma bardzo wysoki poziom. Dobrze, że Square poszedł po rozum do głowy, i postanowił odświeżyć i zmodyfikować znacząco rozgrywke. Także cieszę się, że nie doszło do powstania tych gier o podtytułach Rikku version i Yuna Version (wtf) A co do FFXII i bohaterów tej gry, to z tego co na razie ugrałem mogę powiedzieć, że są przemyślani rewelacyjnie. Nawet główny bohater nie jest denerwujący niczym Tidus  :twisted:

frioniel

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 21-07-2005
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #44 dnia: Października 07, 2006, 15:52:11 pm »
Cytat: "Ring"
Jesli coś takiego mozna przeżyć w JRPG, to nic nas już raczej nie zaskoczy

WTF?! Ta gra z pewnością zachęci Japończyków do Xboxa360- tylko czekać aż wybije się na pierwsze miejsca tamtejszych list sprzedawanych gier i sprzętu ;)

A na serio- czasem Nomura nie maczał palców w tym tytule? Tak właśnie wyobrażałem sobie grę jego produkcji ;D

Kolcz

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-10-2006
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #45 dnia: Października 07, 2006, 18:38:46 pm »
A kto z Was grał już w FF XII? Jest juz na torrentach, ja tez od dzisiaj ją będe miał  8)

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #46 dnia: Października 07, 2006, 19:58:55 pm »
Cytat: "Kolcz"
A kto z Was grał już w FF XII? Jest juz na torrentach, ja tez od dzisiaj ją będe miał  8)


Nikt, bo wiekszosc czeka, az wyjdzie u nas oryginal :F

Tak, zeby nie bylo oft: to w ogole nie gram w FF :) dla mnie ta gra jest zbyt nudna ;)
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

_cloud_

  • Gość
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #47 dnia: Października 08, 2006, 12:12:32 pm »
Cytat: "Ring"
gre osobiście polecam, po depresyjnym FFX mozna przynajmniej znaleźć trochę humoru. W zasadzie jedynymi minusami tej gry są: niezbyt wyszukana fabuła i infantylność powyżej średniej krajowej. A system walki, muzyka, żywotność gry, nieliniowość, i new game + to zdecydowane plusy tej gry.


Podam sytucaję, bo tekstami z pamięci nie rzucam - jak tańczyła z Rikku dla Hypello i jej legendarny tekst po tym. Czy każda sytyacja "Ratujmy świat!" + debilna muzyczka i podskoki. Więcej (detalicznych) grzechów nie pamiętam (bo grałem w to ostatni raz rok temu)

ot taki inny final, co jest przeznaczone do dobrej zabawy, ma fajny system, trochę humoru i ładne, oraz ciekawie odziane bohaterki... Innymi słowy - Final na wesoło. Choć niektórzy powiedzą: komercja (i mają rację), ewentualnie profanacja (po części racja). Ale, że to dobry Final jest, to nic tego nie zmieni - tak jak tego że jest lepszy niż FF IX :P .

Ring

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 637
  • Reputacja: 1
  • Że niby coś.
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #48 dnia: Października 08, 2006, 12:32:51 pm »
Rikku można było jeszcze przeżyć, ale Paine, która w połowie gry zaczęła wykazywać oznaki debilizmu swojej koleżanki z Al Bhed to już niewybaczalne  :lol:

A czy lepszy niż FFIX, no nie wiem. Mi się osobiście dziewiątka podobała  :wink: Nie wiem co widzisz w niej takiego strasznego (prócz fabuły, która psuje się na 3 CD)

_cloud_

  • Gość
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #49 dnia: Października 08, 2006, 12:56:52 pm »
Może to ryzykowne stwierdzenie, ale wolę X-2 od IX. W sumie trudno mi powiedzieć czemu, ale nie przypasował mi klimat, kilka innych rzeczy, a zwłaszcza postacie. Wiem, że taka miała być konwencja tej części, ale nie mgogłem na nich patrzeć. Najgorsze w nich było, że ich przeszłość i charaktery - były na tle serii - IMO, delikatnie mówiąc, słabo zarysowane i oddane (choć z wyjątkami, bo o Zidanie było sporo wiadomo). Jedyne dwie postacie jakie polubiłem to Freya i Vivi (tendencyjne, nie :P ?).

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 835
  • Reputacja: 81
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #50 dnia: Października 12, 2006, 11:51:56 am »
Cytat: "_cloud_"
Może to ryzykowne stwierdzenie, ale wolę X-2 od IX. W sumie trudno mi powiedzieć czemu, ale nie przypasował mi klimat, kilka innych rzeczy, a zwłaszcza postacie. Wiem, że taka miała być konwencja tej części, ale nie mgogłem na nich patrzeć. Najgorsze w nich było, że ich przeszłość i charaktery - były na tle serii - IMO, delikatnie mówiąc, słabo zarysowane i oddane (choć z wyjątkami, bo o Zidanie było sporo wiadomo). Jedyne dwie postacie jakie polubiłem to Freya i Vivi (tendencyjne, nie :P ?).


Mam nadzieję, że kolega się myli co do 9, bo właśnie ją zamówiłem, a że X-2 oceniam najgorzej jak się da, to nie przeżyłbym wyrzucenia pieniędzy w błoto. Choc, ta gra - FF9 - to prawdziwy rarytas, a poza tym najlepiej oceniany Final w historii spośród wszystkich części. Mam nadzieję, że warto będzie w niego zagrac.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

_cloud_

  • Gość
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #51 dnia: Października 13, 2006, 22:32:41 pm »
Cóż, gry staram się oceniać obiektywnie i zawsze je przechodzę, IX przeszłem dwa razy i nie mówię że to knot totalny - ale nie ma tego czegoś co mają inne Finale.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #52 dnia: Października 13, 2006, 22:38:49 pm »
Ciekawe jaka jest XII. W końcu to zupełnie nowe spojrzenie na serie FF. Jakie jest wasze zdanie? Warto na to czekć?

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #53 dnia: Października 13, 2006, 22:44:20 pm »
FF X-2 mnie oczarowało beztresową rozgrywką (w sensie lekką bez poważnych i smutnych zwrotów) i bogatym systemem walki. W miarę przyjemnie skończyłem tą część, choć sama końcówka jest tak biedna, że szkoda mówić.

No i absolutnie nie miałem siły drugi raz do niej podejść- new game+ został niewykorzystany przezemnie.

Irytuje i to bardzo infantylna fabuła (czemu najpotężniejszymi ugrupowaniami rządzą 18 i 19 latkowie? No litości...), przegłupie minigierki i trochę męczy w miarę czasu, by osiągnąć jak napisałem wcześniej apogeum na samym końcu.
Jak ktoś się chce odstresować- proszę bardzo.
Kto oczekuje poważnej rozgrywki- odradzam.