Autor Wątek: Która część Final Fantasy?  (Przeczytany 14912 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Która część Final Fantasy?
« dnia: Marca 31, 2006, 17:56:33 pm »
Chciałbym sobie kupić gre z serii FF i nie wiem którą. Nie grałem jeszcze w żadną część FF. Więc od której część powinienem zacząć. Czekam na wasze profesionalne opinie :) .
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 31, 2006, 18:22:29 pm »
Jeśli olewasz grafikę - FFVII na PSX. Jeśli chcesz grafikę - FFX na PS2, FFX-2 jest o wiele słabsze i nie nadaje się dla osób nie będących fanami serii.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 31, 2006, 18:27:40 pm »
zdecydowanie FF6

rainuS

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 23-04-2005
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 31, 2006, 18:59:47 pm »
Ja polecam FFIV. Grafa słaba, ale ciekawa fabuła i klimat. Później już finale się nieźle rozkręcają. Jednakże jak nie miałeś nigdy styczności z tą serią, to polecam coś nowszego. Inaczej grafa może Cię odrzucić i olejesz FFy. FFVIII, IX i X. One mają znacznie lepszą grafę. Jak Ci przypasi, to może zagrasz we wczesniejsze części, bo naprawdę warto. Ja zajarałem się FFVII, swego czasu wgniatała w fotel.

Gruuby

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 01-02-2006
  • Wiadomości: 77
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 31, 2006, 19:17:58 pm »
Final Fantasy VII jest najlepszy z całej serii. Nic go nie przebije wiec jeżeli nie wiesz w jakiego zagrać, zagraj właśnie w tego.

Generalnie każdy FF jest świetny i w każdego z powodzeniem możesz zagrać.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 31, 2006, 19:35:32 pm »
Cytat: "Gruuby"
Final Fantasy VII jest najlepszy z całej serii. Nic go nie przebije wiec jeżeli nie wiesz w jakiego zagrać, zagraj właśnie w tego.


wg. wieeelu własnie Final Fantasy VI jest najlepszy:]
A FF7 głównie dlatego, ze był pierwszym dla wielu RPG i FF na PSX oraz ogolnie pierwszym na konsoli granym w zyciu. dlatego taki kult tej częsci.
fabuła i klimat FF6 bije wszystkie.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 31, 2006, 19:39:10 pm »
Widze że nie jesteście jednomyślni... to bedzie cieżki wybór.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

KaKasHi

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 01-11-2004
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 31, 2006, 21:10:16 pm »
zdecydowanie FFVII.....FFVI ..Bedzie za brutalne...po zobaczeniu grafy...z reszta FFVII tez ..ale juz nie tak bardzo :D

Dante MUst Die :P

raqtimer

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 21-12-2005
  • Wiadomości: 271
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 31, 2006, 21:57:04 pm »
Cytat: "siudym"
A FF7 głównie dlatego, ze był pierwszym dla wielu RPG i FF na PSX oraz ogolnie pierwszym na konsoli granym w zyciu. dlatego taki kult tej częsci.


Albo poprostu dlatego,że jest taka dobra.

FFVII długo gługo nic potem pozostałe finale.A poza finalami nie ma już nic :twisted:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej - A. Einstein

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 01, 2006, 16:46:08 pm »
FFX. Chyba, ze grafa nie robi ci roznicy. Ja skombinowałem sobie FFVII na PC, pograłem kilka godzin i juz nie mogłem po prostu. Pixel na pixelu.
FFX ma swietna grafe, swietny system walki, piekne wstawki filmowe, fajny rozwoj postaci, spory swiat itd...

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 01, 2006, 16:51:12 pm »
Popieram w całej rozciągłości siudyma, fabuła w FFVI to majstersztyk, mnóstwo fajnych postaci, spory świat... Grafika jest w 2d, więc nie straszy tak bardzo jak ta z FFVII (dobre 2d nie zestarzeje się nigdy - choć FFVI, ma...erm, ŚREDNIO-DOBRĄ oprawę;). Polecam Ci wszystkie FF'y z SNESa (są w wersji na PSXa - anthalogy, chronicle etc.), ale FFVI najlepszy ;}.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 01, 2006, 17:09:02 pm »
Mam ten sam problem. Nie gralem jeszcze w zadna gre z serii i teraz, gdy bede juz mial PS2, chce naprawic blad. zaczne od FF VII. A co potem? Isc po kolei po kolejnych czesciach czy moze odrazu przesiasc sie na FF X?

michalc

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 21-06-2005
  • Wiadomości: 1 270
  • Reputacja: 1
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 01, 2006, 17:13:20 pm »
wedlug mnie zdecydowanie FFVII, gierka rzadzi na maxa spedzilem z nia naprawde wiele godzin.....

mejs

  • Gość
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 01, 2006, 17:18:55 pm »
Cytat: "raqtimer"
Cytat: "siudym"
A FF7 głównie dlatego, ze był pierwszym dla wielu RPG i FF na PSX oraz ogolnie pierwszym na konsoli granym w zyciu. dlatego taki kult tej częsci.


Albo poprostu dlatego,że jest taka dobra.

FFVII długo gługo nic potem pozostałe finale.A poza finalami nie ma już nic :twisted:


Oj jest. Vagrant Story, Chrono Chross,Chrono Trigger,Dragon Quest...czy mam wymieniąc dalej ? :D

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 121
  • Reputacja: 6
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 01, 2006, 17:22:17 pm »
Cytat: "KaKasHi"
zdecydowanie FFVII.....FFVI ..Bedzie za brutalne...po zobaczeniu grafy...z reszta FFVII tez ..ale juz nie tak bardzo :D


wrecz przeciwnie, to FF7 straszy potwornie kwadratowymi postaciami, a FF6 ma śliczną 2d grafikę.

Zagraj sobie w obydwa najlepiej;}

mejs

  • Gość
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 01, 2006, 17:24:23 pm »
Wogóle kup se FF:Anthology do tego FF6 i FF7 dodatkowo FF8 i FF9. nie będziesz się nudził a nie wyniesie cie to dużo :D

P.S. W poniedziałek pan w niebieskim kapeluszu wręczy mi FF:Anthology Bosko :twisted:

KaKasHi

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 01-11-2004
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 01, 2006, 18:46:26 pm »
no w sumie ładnie chwalicie tego FFVI... moze sobie załatwie :D
kto wie:D

Dante MUst Die :P

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 02, 2006, 10:52:19 am »
Cytat: "siudym"
Cytat: "KaKasHi"
zdecydowanie FFVII.....FFVI ..Bedzie za brutalne...po zobaczeniu grafy...z reszta FFVII tez ..ale juz nie tak bardzo :D


wrecz przeciwnie, to FF7 straszy potwornie kwadratowymi postaciami, a FF6 ma śliczną 2d grafikę.

Zagraj sobie w obydwa najlepiej;}

Ja tam wole topotną grafike 3d niż śliczną 2d :wink: .
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Akai

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-07-2005
  • Wiadomości: 216
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 02, 2006, 11:03:57 am »
Kolejnosc nieprzypadkowa:
 :arrow: Final Fantasy VII
 :arrow: Final Fantasy X
 :arrow: Final Fantasy IX
 :arrow: Final Fantasy IV
 :arrow: Final Fantasy VIII
 :arrow: Final Fantasy X-2
 :arrow: Final Fantasy VI

Jezeli nie przeszkadza ci kiepska grafa, lykaj FFVII, w innym wypadku FFX. Tylko FFX i FFX-2 maja powiazania fabularne, wiec nie ma znaczenia od ktorej czesci zaczniesz.



PSPower!!!

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 02, 2006, 12:26:18 pm »


VS



Z perspektywy czasu ładne 2D wygląda lepiej niż "stare" ładne 3D. Ale zostawmy kwestię wykonania, w RPGach najważniejsza jest fabuła i stopień rozbudowania. Fabułą FFCVI zjada VII, a system walki/przedmioty też wspaniały:). Fajna jest też czwórka, choć oprawa może odstraszyć (cukierkowa + malutkie obiekty), ale miło się gra. Typowo nastawiony na pakowanie! Z kolei V lekko niedomaga, stały 4 osobowy team, który w ogóle się nie zmienia, a i pod koniec przynudza, no i ten rzut GP (:mrgreen:).

Ale i tak najlepsza jest jedynka! (nie żartuję, bez kitu!)

Akai

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-07-2005
  • Wiadomości: 216
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 02, 2006, 16:13:09 pm »
A co niby jest takiego najlepszego w jedynce? Kiepska fabula, slaba grafa i system. Jedynie poziom trudnosci ciekawy.



PSPower!!!

Kimahri Ronso

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-04-2006
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 20, 2006, 13:05:16 pm »
Polecam FINAL Fantasy 7 a potem zagraj w FF 10
Zycie jest piekne powiedzał prosiaczek poczym skoczył w przepaśc.

Kirinji

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 05-04-2006
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 20, 2006, 13:30:11 pm »
suikodeny :wink:

Ayu

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 23-04-2006
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 23, 2006, 14:30:42 pm »
FF VI-X były świetne, we wcześniejsze prawie nie grałam.
No i XII..przecież tak się smacznie zapowiada(zapowiada dla mnie, bo nie grałam jeszcze ;))

EDIT:
Zapomniałam dodać ---> FFX-2 to totalna porażka, nie warto grać
Na skraju dwu światów:
jednego, z którego wyrasta,
który przerasta największym wysiłkiem
swego ducha,
i drugiego, do którego się zbliża w najcenniejszych swych wytworach,
stoi człowiek,
w żadnym z nich naprawdę nie będąc „w domu”

Tarniak

  • Gość
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 23, 2006, 18:28:13 pm »
Cytat: "Akai"
Kolejnosc nieprzypadkowa:
3 miejsce dla FF IX

Wreszcie ktoś, kto docenia tę odsłonę. :P

U mnie tak:
- FFVII
- FFVIII
- FFIX
- FFVI
- FFX

reszta mnie nie interesuje generalnie, chociaż grałem we wszystkie inne (najdłuzej z nich chyba w 1 i IV).
A w ogóle to załatw sobie Suikodena 2, Chrono Crossa czy Chrono Triggera :wink:.

pogibaniec

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 28-01-2006
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 24, 2006, 16:51:54 pm »
Sprawa jest prosta. Musisz zalatwic sobie wszystkie czesci. xD. Kazda z nich jest wyjatkowa i mega wypasiona.

Ja osobiscie bym zaczal od FFVII bo watpie zeby pare milionow graczy na swiecie "przez przypadek" uwzalo ja za najlepsza czesc... Ja tez tak uwazam.

Potem tylko jazda po calosci. Wszystkie fajnale (omin z daleka X-2, ale nie zapomnij o FFT), Chrono Cross, Chrono Trigger, Vagrant Story, Saga Frontier 1 i 2 itd,itp. Czyli jakies pol zycia masz z glowy xD.

pozdro

P.S. Tak w ogole to polecam zaczac od Chrono Triggera. Mnie osobiscie gra wgniotla w fotel.
Żubr występuje w puszce.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 25, 2006, 11:10:09 am »
Zaczalem swoja przygode z seria od FFX (nadarzyla sie okazja) i nie zaluje. Gra jest swietna, ale z czasem planuje zagrac w poprzednie czesci (glownie FF VII).

Cosmaty

  • Gość
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 25, 2006, 14:51:39 pm »
Przygodę z Finalami zaczynałem od siódmej części, ale to ósemka jest moim numerem jeden i dlatego ją polecam. Później siódemka, dziewiątka i dziesiątka. Dlaczego taka kolejność? W zasadzie to nie wiem i nie chce wiedzieć, jeszcze jakiś dziwnych rzeczy mógłbym o sobie się dowiedzieć :P Szkoda, że teraz już nie mam tyle czasu, bo bym z miłą chęcią sobie przypomniał FFVIII. Za to czekam na dwunastkę i jestem ciekawy, co ze sobą przyniesie.

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #28 dnia: Września 14, 2006, 23:59:31 pm »
Witam!
Po dłuższym rozmyślaniu, doszedłem do wniosku, że koło marca 2007 kupię sobie PS2  :D ("osiemnastka"  :wink: ) Na początku miałem w planach X360, ale doszedłem do wniosku, że 1. za drogi jednak jak narazie 2. chce poczekać na PS3 - co sobą pokaże 3. na PS2 mysle, że jest wiele gier które dadzą mi radość przez długi czas  :wink: Później, jak zarobie to przerzuce się na PS3  :) ale nie o tym miało być, bo to temat o Final'u. Jako jedną z pierwszych gier będzie God of War - na mur beton. I zastanawiam się od jakiegoś czasu nad Final'em X. Dużo się nasłyszałem zachwytów nad tym tytułem i chciałbym go sprawdzić. Tylko nie jestem pewien czy mógłby mi spasować - nigdy nie miałem do czynienia z japońskimi RPG, a jedynym eRPeGiem w jakiego grałem był Morrowind  :D Czy mnie, jako komuś, komu jRPG jest całkiem obce taka gra mogłaby podejść?
PSN ID: WojtqGO

Vitryna

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 20-04-2004
  • Wiadomości: 618
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #29 dnia: Września 15, 2006, 00:08:05 am »
Cytat: "pogibaniec"


Potem tylko jazda po calosci. Wszystkie fajnale (omin z daleka X-2, ale nie zapomnij o FFT)


Moim zdaniem jak nie lubi taktycznych RPG to niech sobie odpuści FFT ale chociaż niech to zobaczy, a FF X-2 wcale nie jest taka zła :) przeszedłem 3 razy i jest nieźle..jedyne drażniące sytuacje to akcje typu Aniołki Charliego i naciągane UWAGA MEGA SPOILER ;) "ożywienie Tidusa"

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #30 dnia: Września 15, 2006, 09:18:31 am »
Cytat: "Wojtq"
Witam!
Po dłuższym rozmyślaniu, doszedłem do wniosku, że koło marca 2007 kupię sobie PS2  :D ("osiemnastka"  :wink: ) Na początku miałem w planach X360, ale doszedłem do wniosku, że 1. za drogi jednak jak narazie 2. chce poczekać na PS3 - co sobą pokaże 3. na PS2 mysle, że jest wiele gier które dadzą mi radość przez długi czas  :wink: Później, jak zarobie to przerzuce się na PS3  :) ale nie o tym miało być, bo to temat o Final'u. Jako jedną z pierwszych gier będzie God of War - na mur beton. I zastanawiam się od jakiegoś czasu nad Final'em X. Dużo się nasłyszałem zachwytów nad tym tytułem i chciałbym go sprawdzić. Tylko nie jestem pewien czy mógłby mi spasować - nigdy nie miałem do czynienia z japońskimi RPG, a jedynym eRPeGiem w jakiego grałem był Morrowind  :D Czy mnie, jako komuś, komu jRPG jest całkiem obce taka gra mogłaby podejść?

Kupno ps2 to swietny wybor skoro jeszcze nie miales tej konsoli. A, że wychodzą next geny, to gry bedziesz kupował za grosze.

Wg mnie możesz spokojnie brać FFX. Chyba nie ma osób, które ta gra by sie nie zachwyciły (co najwyzej powiedzą, że inny FF jest lepszy), a i oceny na serwisach mowia same za siebie. Piekna grafa, design, dobra fabuła, no i mega miodność 8) Ja grałem po 6 godzin dziennie (wakacje miałem).

Co do tego czy ta gra Ci podejdzie, to mysle ze tak. Zreszta to nie nie jest jakas droga gra i sprobowac zawsze możesz.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

mateo

  • Gość
Re: Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #31 dnia: Września 15, 2006, 10:01:05 am »
Cytat: "DEVIL"
Chciałbym sobie kupić gre z serii FF i nie wiem którą. Nie grałem jeszcze w żadną część FF. Więc od której część powinienem zacząć. Czekam na wasze profesionalne opinie :) .


Devil niezastanawiaj się długo !!!!

                              FINAL FANTASY VII ,nie ma innej opcji .
to najlepszy Final jaki powstał.
A tak naprawde to bym ci polecił moją najlepszą gre życia czyli CHRONO CROSS ,również RPG.

Kolcz

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-10-2006
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #32 dnia: Października 01, 2006, 18:17:41 pm »
Gralem w I,II,III,IV,VIII,IX i X. Najlepsza zdecydowanie X,a zaraz po niej - FF IX:)

frioniel

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 21-07-2005
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #33 dnia: Października 01, 2006, 18:53:42 pm »
Ja polecam Final Fantasy VI- wspaniała fabuła, z której siódemka czerpała garściami, oraz wspaniały klimat. Chyba najmniej finalowy Final, co jest wielkim atutem. Następnym dobrym FF'em jest Final Fantasy Tactics (nie mylić z tym ^*#^$ crapem na GBA!). Na koniec polecam Final Fantasy VIII.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #34 dnia: Października 01, 2006, 19:26:37 pm »
Ja grałem w FFX i mi sie bardzo podobał system walki. Lubie turowe walik w rpgach.

Kolcz

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-10-2006
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #35 dnia: Października 01, 2006, 19:34:55 pm »
Cytat: "Solid Snake 1989"
Ja grałem w FFX i mi sie bardzo podobał system walki. Lubie turowe walik w rpgach.


Bo to są jRPG, a one z reguly są turowe :)

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #36 dnia: Października 01, 2006, 19:39:29 pm »
Nie wszystkie np FFVIII nie jest w pełni turowy. Ma takie paseczki które sie napełniają i dopiero można zadać cios/uleczyć sie/itp

Kolcz

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 01-10-2006
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #37 dnia: Października 01, 2006, 19:59:05 pm »
Star Ocean rowniez, ale nie o tym temat. Ja Ci polecam jeszcze z FF, nie grac w FF X-2. Porazka, ponoć :)

_cloud_

  • Gość
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #38 dnia: Października 05, 2006, 14:17:56 pm »
Cytuj
Star Ocean rowniez, ale nie o tym temat. Ja Ci polecam jeszcze z FF, nie grac w FF X-2. Porazka, ponoć


 FF X-2 jest bardzo dobry, odmienny i ciekawy, ale szkoda, że nie kontynuuje fabuły tak dobrze, jak powinien. A co do reszty, zgadzam się, VII i X były najlepsze, IX za to nie było za specjlane (IMO najgorsza część sagi).

Ring

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 637
  • Reputacja: 1
  • Że niby coś.
Która część Final Fantasy?
« Odpowiedź #39 dnia: Października 05, 2006, 22:12:09 pm »
Ja grałem w I,II,III (jp),IV,V,VI,VII,VIII,IX,X,X-2, XII i kilka osobnych (Tactics, Tactics Advance ,Mystic Quest, Dirge of Cerberus...) FFIII w wersji ang i FFXI Online są poza moim zasięgiem.

FFX-2 ma najlepszy system walki z całej serii (nie licząc 12) i potrafi zjeść więcej godzin grania niż FFX (jak ktoś próbował pokonać Tremę bez CatNipa to wie o czym mówie  :) ) gre osobiście polecam, po depresyjnym FFX mozna przynajmniej znaleźć trochę humoru. W zasadzie jedynymi minusami tej gry są: niezbyt wyszukana fabuła i infantylność powyżej średniej krajowej. A system walki, muzyka, żywotność gry, nieliniowość, i new game + to zdecydowane plusy tej gry.

W zasadzie to nie umiem nawet wskazać gry FF, w którą nie warto zagrać (no, może DOC...) Najlepiej bawiłem się na X, VII, VIII, Tactics i X-2.