Autor Wątek: Kilka pytań dotyczących PS2 slim  (Przeczytany 6677 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

MindCrime1988

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 10-11-2007
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 1
Kilka pytań dotyczących PS2 slim
« dnia: Listopada 10, 2007, 17:13:43 pm »
Witam

W nastepnym tygodniu mam zamiar kupić sobie Playstation 2:) Jakoże nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tą konsolą chciałem zadać kilka podstawowych pytań:

1.Jak wielka jest awaryjność ps2 slim ? Czy z góry wiadomo ,że konsola pochodzi jakiś czas ,a potem siądzie jej laser?

2.Lepiej zakupić ps2 slim czy też tą "grubą" wersję czarnulki?

3.Czy taki kabel RGB wystarczy aby solidnie poprawić jakość obrazu w grach?: http://www.ultima.pl/RGB_AV/i1994/?oid=1a1d809f14350cacdaf63410a4bc1cf0&onet=1

4.Lepiej zakupić oryginalną kartę pamięci SONY 8 MB czy też tańszą podróbkę 64 megabajtową?

5.Czy są jakieś konkretne sposoby na oszczędzanie lasera ? Tak aby konsolka mogła pochodzić długie lata?


Wiem,że pytania mogą wydawać się banalne ,ale jestem totalnym laikiem jezeli chodzi o playstation - pada w rękach trzymałem moze ze dwa razy w życiu :)

Pozdrawiam!


Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Kilka pytań dotyczących PS2 slim
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 10, 2007, 22:28:17 pm »
Cytuj
1.Jak wielka jest awaryjność ps2 slim ? Czy z góry wiadomo ,że konsola pochodzi jakiś czas ,a potem siądzie jej laser?
Bez przesady. Slimy nie są wiele bardziej awaryjne od zwykłej wersji.
Cytuj
2.Lepiej zakupić ps2 slim czy też tą "grubą" wersję czarnulki?
Na ten moment zdecydowanie brałbym Slim.
Cytuj
3.Czy taki kabel RGB wystarczy aby solidnie poprawić jakość obrazu w grach?: http://www.ultima.pl/RGB_AV/i1994/?oid=1a1d809f14350cacdaf63410a4bc1cf0&onet=1
Wydaje mi się, że tak, chociaż nie jestem na 100% pewien.
Cytuj
4.Lepiej zakupić oryginalną kartę pamięci SONY 8 MB czy też tańszą podróbkę 64 megabajtową?
Nie kupuj podróbek zarówno memorek jak i padów (i nie kupuj na allegro). Podziałają chwile i zaraz się rozwalą. A oryginały (zazwyczaj) są niezawodne :)
Cytuj
5.Czy są jakieś konkretne sposoby na oszczędzanie lasera ? Tak aby konsolka mogła pochodzić długie lata?
Nie grać na piratach, czyścić co jakiś czas.

MindCrime1988

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 10-11-2007
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 1
Odp: Kilka pytań dotyczących PS2 slim
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 10, 2007, 23:09:58 pm »

Cytuj
3.Czy taki kabel RGB wystarczy aby solidnie poprawić jakość obrazu w grach?: http://www.ultima.pl/RGB_AV/i1994/?oid=1a1d809f14350cacdaf63410a4bc1cf0&onet=1
Wydaje mi się, że tak, chociaż nie jestem na 100% pewien.

Na Ultimie są też kable RGB po 85 zł ,ale jak dla mnie to stanowczo za drogo :/ Nie wiem czym charakteryzuje się az tak drogi kabel? Bo różnica w cenach jest ogromna.Dlatego kupię jednak standardowy kabelek za 15 zł.

Cytuj
5.Czy są jakieś konkretne sposoby na oszczędzanie lasera ? Tak aby konsolka mogła pochodzić długie lata?
Nie grać na piratach, czyścić co jakiś czas.

Piracić nie mam zamiaru tym bardziej,ze gry na ps2 nie są juz wcale takie drogie:) Co do czyszczenia ,chodzi o przeczyszczanie laseru czy poprostu dbanie o to aby czarnulka się nie zakurzyła?

Wielkie dzięki za odpowiedz i zachęcam także innych userów do wypowiedzenia się w tym temacie  :smile:

ps. jakie gry polecacie na początek ? Lubię wszelakie gry akcji oraz bijatyki ,a więc myślałem nad kupnem: Tekken 5,Resident Evil 4 ,Metal Gear Solid 3 i God of War.
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2007, 23:12:33 pm wysłana przez MindCrime1988 »

Spidey^

  • Gość
Odp: Kilka pytań dotyczących PS2 slim
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 10, 2007, 23:34:10 pm »

Cytuj
3.Czy taki kabel RGB wystarczy aby solidnie poprawić jakość obrazu w grach?: http://www.ultima.pl/RGB_AV/i1994/?oid=1a1d809f14350cacdaf63410a4bc1cf0&onet=1
Wydaje mi się, że tak, chociaż nie jestem na 100% pewien.

Na Ultimie są też kable RGB po 85 zł ,ale jak dla mnie to stanowczo za drogo :/ Nie wiem czym charakteryzuje się az tak drogi kabel? Bo różnica w cenach jest ogromna.Dlatego kupię jednak standardowy kabelek za 15 zł.

Ale po co od razu kupować kabel za 85zł, wystarczy jakiś za 30-50zł, bo ten za 15 to gówienko. Miałem kiedyś i różnica względem zakupionego wcześniej za 50 zyla była spora.

Cytuj
5.Czy są jakieś konkretne sposoby na oszczędzanie lasera ? Tak aby konsolka mogła pochodzić długie lata?
Nie grać na piratach, czyścić co jakiś czas.


bullshit, wystarczy nie rysować płyt i nie paćkać ich palcami oraz oczywiście chronić przed kurzem zarówno konsole jak i płyty i wszystko będzie cacy.

ps. jakie gry polecacie na początek ? Lubię wszelakie gry akcji oraz bijatyki ,a więc myślałem nad kupnem: Tekken 5,Resident Evil 4 ,Metal Gear Solid 3 i God of War.

Resident Evil 4 i God of War to zakupy obowiązkowe. Ja bym jeszcze do tego dorzucił GTA: San Andreas i Canis Canem Edit(Bully)
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2007, 23:36:17 pm wysłana przez Spidey^ »

MindCrime1988

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 10-11-2007
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 1
Odp: Kilka pytań dotyczących PS2 slim
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 11, 2007, 00:08:24 am »
A co sądzicie o tym kablu? http://www.ultima.pl/Kabel_Component_/i4589/

Mam zarówno zwykły tiwik Soniacza jak i LCD (firmy LG) ,akurat ten kabel jest pod telewizor LCD. Słyszałem,że grafika ps2 wyświetlana na telewizorach LCD jest fatalna ,czy ten kabel coś zmienia,poprawia znacznie grafikę?

A co do kabli RGB to Ultima oferuje jedynie dwa rodzaje:ten za 15 zł oraz za 89 zeta ;)

Spidey czy mógłbyś podać jakieś linki z ofertami kabli RGB takich do 50 zł? Byłbym bardzo wdzięczny.



znalazłem jeszcze takie cudo :

http://hitcenowy.pl/Kabel_RGB_z_AV_do_PlayStationis1742-92076.html



« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2007, 00:27:16 am wysłana przez MindCrime1988 »

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Kilka pytań dotyczących PS2 slim
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 11, 2007, 15:41:28 pm »
Cytuj
bullshit, wystarczy nie rysować płyt i nie paćkać ich palcami oraz oczywiście chronić przed kurzem zarówno konsole jak i płyty i wszystko będzie cacy.
W sumie masz rację, ale przeczyszczenie lasera raz na jakiś czas nie zaszkodzi, a może baaardzo pomóc (jak to miało miejsce np. w przypadku mojej konsoli). A co do gier polecam TEN temat, powinien pomóc :)

Spidey^

  • Gość
Odp: Kilka pytań dotyczących PS2 slim
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 11, 2007, 18:20:46 pm »
Spidey czy mógłbyś podać jakieś linki z ofertami kabli RGB takich do 50 zł? Byłbym bardzo wdzięczny.



znalazłem jeszcze takie cudo :

http://hitcenowy.pl/Kabel_RGB_z_AV_do_PlayStationis1742-92076.html

Swój kupiłem w jakimś sklepie wysyłkowym który się reklamował w PSX Extreme, więc linku wkleić nie da rady. Ten który znalazłeś jest pozłacany więc obraz na pewno będzie w porządku. Tak naprawdę to nawet najgorszy kabel rgb jest dużo lepszy od tych padak dodawanych do konsol wiec warto jakiś kupić.

MindCrime1988

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 10-11-2007
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 1
Odp: Kilka pytań dotyczących PS2 slim
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 11, 2007, 19:54:21 pm »
Dziekuje za pomoc koledzy :)  Dzis zamówiłem sobie dwie gry: Tekken5 i God of War oraz kartę pamięci SONY - 8 mb.Kiedy rozpracuje juz te giery to mam zamiar kupić "Metal Gear Solid 3" oraz "Resident Evil 4" ,a pózniej pomyślimy bo wybór to ja mam ogromny :wink:

Jutro zamawiam z 'Ultima.pl' PS2 SLIM za 499 zł + koszty wysyłki kurierskiej (15 zł).Nad wyborem kabla RGB zastanowie sie do jutra :)

Wiele osób twierdzi,iż nie opłaca się kupywać PlayStation 2 z uwagi na pojawienie się next-genów.Podobno grafika w grach jaką oferuje Playstation 2 jest juz poprostu przestarzała i brzydka.Jednak szczerze mówiąc mnie to nie interesuje,najbardziej liczy sie grywalnosc a pod wzgledem gier PS2 cały czas wiedzie prym. Poza tym mam juz staruśkiego kompa i najlepsze graficznie gry jakie zdażyłem odpalic na moim kompie to Hitman 2:Silent Assasin ,GTA:Vice City,Mafia , Jedi Outcast,Max Payne 2 czy Enter of Matrix  - na tego typu grach jezeli chodzi o grafikę zatrzymałem swój rozwój ,heh ;) Od tamtej pory nie widzialem,na żywo zadnych lepszych graficznie gier. :P Także myśle ,że PS2 moze mnie pod tym względem jeszcze niezle zaskoczyć :)  Przecież z tego co widziałem na you tube - Resident Evil 4 czy God of War wyglądają super:D



« Ostatnia zmiana: Listopada 11, 2007, 19:56:11 pm wysłana przez MindCrime1988 »

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Odp: Kilka pytań dotyczących PS2 slim
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 11, 2007, 22:12:44 pm »
Cytuj
Tekken5 i God of War, "Metal Gear Solid 3" oraz "Resident Evil 4"
Świetne wybory. co do MGS'a, polecam wersje Subsistance.
Cytuj
Wiele osób twierdzi,iż nie opłaca się kupywać PlayStation 2 z uwagi na pojawienie się next-genów.Podobno grafika w grach jaką oferuje Playstation 2 jest juz poprostu przestarzała i brzydka
BULLSHIT :D
Grafika na PS2 ciągle mnie potrafi zaszokowa, np. ostatnio grająć w MGS'a 3 lub God of War 2.
A jeśli wcześniej nie miałeś PS2 to znajdziesz wieeeele świetnych gier na dłuuuugie godziny grania.

Kopersztyk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-05-2007
  • Wiadomości: 1 836
  • Reputacja: 39
  • Why so serious?
Odp: Kilka pytań dotyczących PS2 slim
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 11, 2007, 22:18:00 pm »
Nawet teraz jak grałem w Final Fantasy X zdarzyły się momenty, że szczena mi spadała na podłogę. Jeszcze się zdziwisz do czego Czarnula jest zdolna.

michaan

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 13-11-2007
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: Kilka pytań dotyczących PS2 slim
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 14, 2007, 21:46:57 pm »
Dziekuje za pomoc koledzy :)  Dzis zamówiłem sobie dwie gry: Tekken5 i God of War oraz kartę pamięci SONY - 8 mb.Kiedy rozpracuje juz te giery to mam zamiar kupić "Metal Gear Solid 3" oraz "Resident Evil 4" ,a pózniej pomyślimy bo wybór to ja mam ogromny :wink:

Jutro zamawiam z 'Ultima.pl' PS2 SLIM za 499 zł + koszty wysyłki kurierskiej (15 zł).Nad wyborem kabla RGB zastanowie sie do jutra :)

Wiele osób twierdzi,iż nie opłaca się kupywać PlayStation 2 z uwagi na pojawienie się next-genów.Podobno grafika w grach jaką oferuje Playstation 2 jest juz poprostu przestarzała i brzydka.Jednak szczerze mówiąc mnie to nie interesuje,najbardziej liczy sie grywalnosc a pod wzgledem gier PS2 cały czas wiedzie prym. Poza tym mam juz staruśkiego kompa i najlepsze graficznie gry jakie zdażyłem odpalic na moim kompie to Hitman 2:Silent Assasin ,GTA:Vice City,Mafia , Jedi Outcast,Max Payne 2 czy Enter of Matrix  - na tego typu grach jezeli chodzi o grafikę zatrzymałem swój rozwój ,heh ;) Od tamtej pory nie widzialem,na żywo zadnych lepszych graficznie gier. :P Także myśle ,że PS2 moze mnie pod tym względem jeszcze niezle zaskoczyć :)  Przecież z tego co widziałem na you tube - Resident Evil 4 czy God of War wyglądają super:D





MindCrime1988 i jak sie sprawuje PS2 bo mam ten sam problem z konsolą co TY. I po sugestiach Hubi też kupię ps2 :lol:

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Kilka pytań dotyczących PS2 slim
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 14, 2007, 22:12:32 pm »
Teraz jest najlepszy okres by kupić ps2 (bądź jeszcze inną kosolkę- polecam ngc gdzie jest może niewiele gierek, ale kilka to prawdziwe killery), niskie ceny, powszechna dostepność gier w niskich cenach i spora baza użytkowników.

MindCrime1988

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 10-11-2007
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 1
Odp: Kilka pytań dotyczących PS2 slim
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 15, 2007, 21:18:39 pm »
Dziekuje za pomoc koledzy :)  Dzis zamówiłem sobie dwie gry: Tekken5 i God of War oraz kartę pamięci SONY - 8 mb.Kiedy rozpracuje juz te giery to mam zamiar kupić "Metal Gear Solid 3" oraz "Resident Evil 4" ,a pózniej pomyślimy bo wybór to ja mam ogromny :wink:

Jutro zamawiam z 'Ultima.pl' PS2 SLIM za 499 zł + koszty wysyłki kurierskiej (15 zł).Nad wyborem kabla RGB zastanowie sie do jutra :)

Wiele osób twierdzi,iż nie opłaca się kupywać PlayStation 2 z uwagi na pojawienie się next-genów.Podobno grafika w grach jaką oferuje Playstation 2 jest juz poprostu przestarzała i brzydka.Jednak szczerze mówiąc mnie to nie interesuje,najbardziej liczy sie grywalnosc a pod wzgledem gier PS2 cały czas wiedzie prym. Poza tym mam juz staruśkiego kompa i najlepsze graficznie gry jakie zdażyłem odpalic na moim kompie to Hitman 2:Silent Assasin ,GTA:Vice City,Mafia , Jedi Outcast,Max Payne 2 czy Enter of Matrix  - na tego typu grach jezeli chodzi o grafikę zatrzymałem swój rozwój ,heh ;) Od tamtej pory nie widzialem,na żywo zadnych lepszych graficznie gier. :P Także myśle ,że PS2 moze mnie pod tym względem jeszcze niezle zaskoczyć :)  Przecież z tego co widziałem na you tube - Resident Evil 4 czy God of War wyglądają super:D





MindCrime1988 i jak sie sprawuje PS2 bo mam ten sam problem z konsolą co TY. I po sugestiach Hubi też kupię ps2 :lol:


Plejak sprawuje się super! Dostałem go dzisiaj kurierem :)  Zrezygnowalem z usułg Ultima.pl ponieważ zabrakło im ps 2 slim i kupiłem swoją czarnulkę na Robson.pl :)

Narazie gram w "Tekken 5" oraz pokonałem Hydrę w "God of War" i na tym zakończyłem granie ponieważ nie mam jeszcze karty pamięci - dojdzie jutro.

Grafika zrobiła na mnie spore wrażenie acz kolwiek nie zostałem powalony na kolana.Byc moze to wina tego ,ze gram przez standardowe łącze i mam problemy z kablem RGB.Mój problem polega na tym ,iż podłączajac kabel mam tylko dzwięk a brak obrazu :/ Wie ktoś co jest nie tak? Podłączam kabel do złącza SCART oraz do PS2 rzecz jasna.

Oto mój kabelek:

http://www.robson.pl/index.php?p=16&id=3235


Nie wiem co jest nie tak.Zauważyłem,że ten kabel nie jest wyposażony w żółty czincz (video - wizja) także byc moze w tym tkwi problem?

Spidey^

  • Gość
Odp: Kilka pytań dotyczących PS2 slim
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 15, 2007, 23:19:59 pm »
Spróbuj zmienić w System Configuration - Component Video Out na RGB, u niektórych pomaga.

MindCrime1988

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 10-11-2007
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 1
Odp: Kilka pytań dotyczących PS2 slim
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 16, 2007, 14:47:37 pm »
Oki ,podłączyłem juz odpowiednio kabel RGB - obraz jest lepszy ,poza tym doszła do mnie przed chwilą karta pamięci :) Nie pozostaje mi nic innego jak iść i zagłębiać się w świat God of War  8-)

michaan

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 13-11-2007
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: Kilka pytań dotyczących PS2 slim
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 20, 2007, 20:50:49 pm »
Oki ,podłączyłem juz odpowiednio kabel RGB - obraz jest lepszy ,poza tym doszła do mnie przed chwilą karta pamięci :) Nie pozostaje mi nic innego jak iść i zagłębiać się w świat God of War  8-)

no i jak wrażenia? 8)

MindCrime1988

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 10-11-2007
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 1
Odp: Kilka pytań dotyczących PS2 slim
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 20, 2007, 22:53:00 pm »
Oki ,podłączyłem juz odpowiednio kabel RGB - obraz jest lepszy ,poza tym doszła do mnie przed chwilą karta pamięci :) Nie pozostaje mi nic innego jak iść i zagłębiać się w świat God of War  8-)

no i jak wrażenia? 8)

Super! Jezeli chcesz wiedziec wiecej do zapraszam do topicu o "God of War" gdzie dosyc szczegółowo opisałem swoje wrażenia jakie towarzyszyły mi podczas grania :) Dodam jeszcze,że obraz po podłączeniu kabla RGB znacznie sie poprawił - szczególnie kolory ,są takie głębokie i pełne :D 

Ogólnie polecam kupno PS2 slim ,ja z dwoma oryginalnymi grami,kablem rgb i kartą pamieci dałem za PS2 niewiele ponad 600 zł.
« Ostatnia zmiana: Listopada 21, 2007, 11:21:47 am wysłana przez MindCrime1988 »

michaan

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 13-11-2007
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: Kilka pytań dotyczących PS2 slim
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 22, 2007, 17:53:47 pm »
dzięki ja zakupie w przyszłym tygodniu .
no to miłego grania