Autor Wątek: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]  (Przeczytany 26674 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 12, 2010, 18:30:54 pm »
Grunt przecież miał podawane różnego rodzaju informacje o Kroganach i świecie, gdy był w komorze tak, by po "narodzinach" być w 100% sprawnym, idealnym dorosłym Kroganem. Podczas jednej z rozmów z Shepardem przywołuje nawet jakieś wspomnienie z historii Krogan (wspomnienie, nie suchą informację - opowiada to, jakby był tam na miejscu i obserwował wszystko; dotyczyło to znęcania się nad jakimś turianem), którego nie miał prawa doświadczyć osobiście.

A co do niewykorzystanych dialogów - na necie można znaleźć dialog, jak Shepardówna flirtuje z Tali ;].
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2010, 18:32:25 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mrocz

  • Gość
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 14, 2010, 10:21:00 am »
Właśnie ukończyłem, i jestem pod mega wrażeniem :D Genialna seria, zastanawia mnie tylko jedno...

Ten żniwiarz na końcu? lol... Wyglądający jak człowiek, to trochę dziwne, żniwiarze zawsze wydawali się być rasą ogromnych statków kosmicznych... A to coś wyglądało jak człowiek, to jak by to latało w przestrzeni kosmicznej? xD Jak superman? :P

I swoją drogą widzę, że jestem tutaj jedyną osobą co za pierwszym razem postanowiła zniszczyć stacje kosmiczną... Nie do końca ufałem człowiekowi iluzji, i przyznam, że będzie niezłe szambo w trzeciej części z tym wszystkim... Nawet jeśli udałoby się ludziom własnego żniwiarza zbudować, to mam wrażenie, że nie umieliby go kontrolować. W końcu już raz majstrowali przy starym żniwiarzu i wiadomo jak to się skończyło :P :P

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 14, 2010, 12:26:19 pm »
Ten żniwiarz na końcu? lol... Wyglądający jak człowiek, to trochę dziwne, żniwiarze zawsze wydawali się być rasą ogromnych statków kosmicznych... A to coś wyglądało jak człowiek, to jak by to latało w przestrzeni kosmicznej?

Nie słuchałeś EDI na końcu, prawda?
http://www.youtube.com/watch?v=vQPsJfgCdtQ#t=4m07s

Nawet jeśli udałoby się ludziom własnego żniwiarza zbudować, to mam wrażenie, że nie umieliby go kontrolować. W końcu już raz majstrowali przy starym żniwiarzu i wiadomo jak to się skończyło

Tu chyba nie chodzilo o to, żeby Cerberus zbudował sobie własnego Żniwiarza, ale bardziej o to, by poznali technologię Żniwiarzy i ewentualnie mogli wykorzystać ją przeciwko nim. Jakby nie patrzeć bowiem, cała technologia, którą posługuje się cały wszechświat w Mass Effect, jest wytworzona przez Żniwiarzy właśnie po to, by te wszystkie rasy mogły się rozwijać a następnie stać się dla nich pożywką. Wszystko jest ściśle kontrolowane. Poznanie czegoś więcej, niż to, co Żniwiarze chcieli, byśmy poznali, już daje rasom Cytadeli większe szanse w walce z nimi.
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2010, 12:42:19 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mrocz

  • Gość
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 14, 2010, 14:17:17 pm »
Ten żniwiarz na końcu? lol... Wyglądający jak człowiek, to trochę dziwne, żniwiarze zawsze wydawali się być rasą ogromnych statków kosmicznych... A to coś wyglądało jak człowiek, to jak by to latało w przestrzeni kosmicznej?

Nie słuchałeś EDI na końcu, prawda?
http://www.youtube.com/watch?v=vQPsJfgCdtQ#t=4m07s

Słuchałem, i dopiero teraz zrozumiałem, że ten "człowiek" to jakby mózg statku tak jakby... czaję...

Nawet jeśli udałoby się ludziom własnego żniwiarza zbudować, to mam wrażenie, że nie umieliby go kontrolować. W końcu już raz majstrowali przy starym żniwiarzu i wiadomo jak to się skończyło

Tu chyba nie chodzilo o to, żeby Cerberus zbudował sobie własnego Żniwiarza, ale bardziej o to, by poznali technologię Żniwiarzy i ewentualnie mogli wykorzystać ją przeciwko nim. Jakby nie patrzeć bowiem, cała technologia, którą posługuje się cały wszechświat w Mass Effect, jest wytworzona przez Żniwiarzy właśnie po to, by te wszystkie rasy mogły się rozwijać a następnie stać się dla nich pożywką. Wszystko jest ściśle kontrolowane. Poznanie czegoś więcej, niż to, co Żniwiarze chcieli, byśmy poznali, już daje rasom Cytadeli większe szanse w walce z nimi.

Właśnie tu o to chodzi, Cerberus jest fanatyczną organizacją działającą dla dobra tylko ludzkości :) Może i by wykorzystali technologię do pozbycia się Żniwiarzy, ale nie wiesz czy nie wykorzystają tego dalej, próbując wznieść ludzkość na wyżyny... Ludzie mogliby się stać kolejnymi Żniwiarzami, ludzie by zapanowali sobie nad resztą galaktyki :P Już pomijam fakt, że technologia ta jest nieco nie przewidywalna, sam widzisz jak skończyło się badanie starego Żniwiarza... Uważam, że zbiera się tak dużą liczbę sojuszników, że Żniwiarzy pokona się jednak... Dołączają do nas Gethy wzmocnieni przez heretyków, Raknii w moim przypadku no i oczywiście dołączą się wszystkie pozostałe rasy. Żniwiarzy zamierzam pokonać nie tracąc tego co czyni Sheparda człowiekiem :P Tak gram idealistą, którego priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom galaktyki :P

Swoją drogą co się dzieje jeżeli bazy nie zniszczysz? Co się dzieje ze Zwiastunem (grałem z Polskimi napisami, tak nazywał się ten dowodzący zbieraczami koleś)... W moim zakończeniu on się przeniósł na statek przypominający Żniwiarza, by ratować się przed zniszczeniem stacji... Jeśli w tym zakończeniu zbieracze zostali na stacji to naraziłeś kolejne kolonie na porwania... :P

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 14, 2010, 14:48:31 pm »
Jeżeli decydujesz się na niezniszczenie bazy, to wówczas Shepard uruchamia bombę, która niszczy wszystkie żywe organizmy (ale sam budynek zostaje), a Zwiastun również przenosi się na statek Żniwiarzy.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mrocz

  • Gość
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 14, 2010, 15:00:35 pm »
Jeżeli decydujesz się na niezniszczenie bazy, to wówczas Shepard uruchamia bombę, która niszczy wszystkie żywe organizmy (ale sam budynek zostaje), a Zwiastun również przenosi się na statek Żniwiarzy.

Aha to w sumie nieźle... Jestem ciekaw jakie szambo wyjdzie w Mass Effect 3 i kto dobrze wybrał... To mi się podoba w ME... Nasze decyzje naprawdę mają na coś wpływ i świat się do nas dostosowuje :)

Gregory

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-01-2006
  • Wiadomości: 95
  • Reputacja: 0
  • X360
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 14, 2010, 15:09:05 pm »
kurcze przechodze gre drugi raz i mam chyba jakiegos buga... Chodzi o quest Liary na Illium - ten w którym musimy hackowac te terminale i potem szukac drugiego terminala do przechwycenia danych... mianowice po zhackowaniu pierwszego terminala nie mogę odebrac danych z drugiego terminala pomimo, że jestm 100% pewien ze chodzi o właściwy (zgodnie z tymi licznikiem)... ktos miał cos takiego? Za pierwszym razem wszystko bylo ok... Moze cos sie zwaliło przez dodatek ktory zassałem (zbroja plus strzelba)...

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 14, 2010, 15:40:53 pm »
To mi się podoba w ME... Nasze decyzje naprawdę mają na coś wpływ i świat się do nas dostosowuje Smile

Akurat z tym to bym nie przesadzał. Wszyscy sądzili, że końcowy wybór z ME1 - dać zginąć Radzie czy ją uratować - będzie miał wielki wpływ na wygląd świata w ME2. Całość sprowadziła się tylko do jednej cut-scenki :/
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mrocz

  • Gość
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 14, 2010, 17:40:36 pm »
To mi się podoba w ME... Nasze decyzje naprawdę mają na coś wpływ i świat się do nas dostosowuje Smile

Akurat z tym to bym nie przesadzał. Wszyscy sądzili, że końcowy wybór z ME1 - dać zginąć Radzie czy ją uratować - będzie miał wielki wpływ na wygląd świata w ME2. Całość sprowadziła się tylko do jednej cut-scenki :/

To wszystko i tak robi moim zdaniem wrażenie...

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 14, 2010, 18:44:50 pm »
Szczerze, to spodziewałem się, że decyzje podejmowane w ME1 będą miały dużo większy wpływ na świat w ME2. Pamiętam, jak się ludzie zastanawiali, jak BioWare rozwiąże sprawę z Radą, Z Raknii, jak wielki wpływ może mieć np. decyzja o oddaniu ciała Nirali Bhatia jej mężowi zamiast dania Przymierzu możliwości przeprowadzenia na nim eksperymentów itp itd. Okazało się, że wszystkie te decyzje miały jedynie kosmetyczny wpływ. Jasne, fajnie było dostać kilka maili w stylu "co się stało po naszym spotkaniu 2 lata temu", fajnie było spotkać kilka znajomych osób czy usłyszeć w radio o jakichś wydarzeniach z ME1, bo wówczas czuło się, że to faktycznie jest ten świat, w którym się było te 2 lata temu*. Jednakże to wszystko to były tylko takie kosmetyczne zmiany oraz jedna czy dwie dodatkowe misje od osób, które się znało z ME1, nic więcej. Przypuszczam, że ludzie po prostu liczyli na coś więcej.

*efekt psuje jedynie Konrad :/ Czemu BioWare musiało spieprzyć sprawę i za kanoniczne wydarzenie uznać, że Shepard pogonił Konrada przykładając mu spluwę do głowy, przez co Konrad stał się skończonym dupkiem? Ja byłem dla niego miły i mu ładnie wytłumaczyłem, dlaczego nie może być Widmem, a mimo to Konrad u mnie dalej mi wmawiał, że celowałem mu z pistoletu w twarz :(

W ogóle patrząc na domyślne decyzje (zabicie Wrexa, zabicie Rady, Shepard grożący Konradowi) wychodzi na to, że domyślny Shepard to dupek :?.
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2010, 18:46:29 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mrocz

  • Gość
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 15, 2010, 10:38:37 am »
W ogóle patrząc na domyślne decyzje (zabicie Wrexa, zabicie Rady, Shepard grożący Konradowi) wychodzi na to, że domyślny Shepard to dupek :?.

Grałeś bez Save'a z jedynki? W sumie, mnie nie obchodzą te domyślne decyzje :P U mnie i tak Wrex żył, Rada żyła (choć żałuje teraz ich uratowania... :P ) Generalnie mam wrażenie, że część tych decyzji większy wpływ będzie miało przy bitwie ze Żniwiarzami... Chyba nie zapomną o wsparciu Raknii, Gethów łącznie z tymi przeprogramowanymi (chyba, że ktoś je zniszczył) i tym, czy zniszczyliśmy stację czy nie...

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 15, 2010, 11:20:36 am »
<-- Nie, grałem swoim Shepardem z ME1 :P
Ale na próbę zobaczyłem, jakie decyzje są domyślne.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 15, 2010, 17:40:38 pm »
JZwiastun również przenosi się na statek Żniwiarzy.
Zwiastun nigdzie się nie przenosi, Zwiastun jest Żniwiarzem, czyli tym statkiem
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2010, 18:31:34 pm wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Gregory

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-01-2006
  • Wiadomości: 95
  • Reputacja: 0
  • X360
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 15, 2010, 18:39:52 pm »
Czy ktoś pozbył się Samary na korzyść jej córeczki? Jak to wtedy wyglada? Ma takie same moce jak mama? ;-)

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 15, 2010, 18:44:09 pm »
Ja się pozbyłem. Morinth udaje Samarę przed resztą załogi. Moce ma takie same, poza lojalnościową- Dominate. Działa jak hakowanie SI, tyle, że na organicznych przeciwników. Przespanie się z nią powoduje śmierć :D

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

el becetol

  • Gość
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 15, 2010, 19:16:51 pm »
Ja się pozbyłem. Morinth udaje Samarę przed resztą załogi. Moce ma takie same, poza lojalnościową- Dominate. Działa jak hakowanie SI, tyle, że na organicznych przeciwników. Przespanie się z nią powoduje śmierć :D
:o
Ta gra > wszystko.

Gregory

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-01-2006
  • Wiadomości: 95
  • Reputacja: 0
  • X360
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 15, 2010, 20:05:41 pm »
Ja się pozbyłem. Morinth udaje Samarę przed resztą załogi. Moce ma takie same, poza lojalnościową- Dominate. Działa jak hakowanie SI, tyle, że na organicznych przeciwników. Przespanie się z nią powoduje śmierć :D
hehe dobre a to dominate może być naprawde przydatne... kozak;-)

Mrocz

  • Gość
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 18, 2010, 22:56:36 pm »
Pytanie do ludzi co przeszli już nie jeden raz Mass Effect 2 :P Bo właśnie zabrałem się za przechodzenie tej gry drugi raz moją postacią by na maksa się rozwinąć :) I miałem szczerą nadzieje, że w Misji na "Opuszczonym" statku zbieraczy (chodzi mi o tą pułapkę) dostajemy możliwość wybrania sobie jednej z trzech broni specjalnych (Karabin Maszynowy, Krogańska strzelba i Ciężki karabin Snajperski Wdowa... ) Przy pierwszym podejściu wybór padł na tą snajperkę, jest niezastąpiona owszem... Ale liczyłem na to, że przechodząc drugi raz grę (z całym ekwipunkiem z ostatniego razu) położę swoje ręce na Karabinie Maszynowym... I co? Nie było tego wyboru w trakcie tej misji :/ Ktoś wie, czy pozostałe te bronie można gdzieś kupić/zdobyć? później? Chciałem pełen ekwipunek zdobyć przy tym podejściu :/

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 18, 2010, 23:24:57 pm »
Pytanie do ludzi co przeszli już nie jeden raz Mass Effect 2 :P Bo właśnie zabrałem się za przechodzenie tej gry drugi raz moją postacią by na maksa się rozwinąć :) I miałem szczerą nadzieje, że w Misji na "Opuszczonym" statku zbieraczy (chodzi mi o tą pułapkę) dostajemy możliwość wybrania sobie jednej z trzech broni specjalnych (Karabin Maszynowy, Krogańska strzelba i Ciężki karabin Snajperski Wdowa... ) Przy pierwszym podejściu wybór padł na tą snajperkę, jest niezastąpiona owszem... Ale liczyłem na to, że przechodząc drugi raz grę (z całym ekwipunkiem z ostatniego razu) położę swoje ręce na Karabinie Maszynowym... I co? Nie było tego wyboru w trakcie tej misji :/ Ktoś wie, czy pozostałe te bronie można gdzieś kupić/zdobyć? później? Chciałem pełen ekwipunek zdobyć przy tym podejściu :/

Nie można. I tak wziąłeś najlepszą broń, karabin maszynowy jest meh, ma za duży rozrzut.

el becetol

  • Gość
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 19, 2010, 00:15:34 am »
Pytanie do ludzi co przeszli już nie jeden raz Mass Effect 2 :P Bo właśnie zabrałem się za przechodzenie tej gry drugi raz moją postacią by na maksa się rozwinąć :) I miałem szczerą nadzieje, że w Misji na "Opuszczonym" statku zbieraczy (chodzi mi o tą pułapkę) dostajemy możliwość wybrania sobie jednej z trzech broni specjalnych (Karabin Maszynowy, Krogańska strzelba i Ciężki karabin Snajperski Wdowa... ) Przy pierwszym podejściu wybór padł na tą snajperkę, jest niezastąpiona owszem... Ale liczyłem na to, że przechodząc drugi raz grę (z całym ekwipunkiem z ostatniego razu) położę swoje ręce na Karabinie Maszynowym... I co? Nie było tego wyboru w trakcie tej misji :/ Ktoś wie, czy pozostałe te bronie można gdzieś kupić/zdobyć? później? Chciałem pełen ekwipunek zdobyć przy tym podejściu :/

Nie można. I tak wziąłeś najlepszą broń, karabin maszynowy jest meh, ma za duży rozrzut.

Raczej karabin to najlepszy wybór, bo Wdowe ii tak potem znajdziesz, a strzelbe sobie (Gruntowi) wynajdziesz, a i tak jest gorsza niż ta z ostatniego DLC. Ja wziąłem karabin, i miałem cały ekwipunek za pierwszym razem.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #60 dnia: Lutego 19, 2010, 10:42:27 am »
Pytanie do ludzi co przeszli już nie jeden raz Mass Effect 2 :P Bo właśnie zabrałem się za przechodzenie tej gry drugi raz moją postacią by na maksa się rozwinąć :) I miałem szczerą nadzieje, że w Misji na "Opuszczonym" statku zbieraczy (chodzi mi o tą pułapkę) dostajemy możliwość wybrania sobie jednej z trzech broni specjalnych (Karabin Maszynowy, Krogańska strzelba i Ciężki karabin Snajperski Wdowa... ) Przy pierwszym podejściu wybór padł na tą snajperkę, jest niezastąpiona owszem... Ale liczyłem na to, że przechodząc drugi raz grę (z całym ekwipunkiem z ostatniego razu) położę swoje ręce na Karabinie Maszynowym... I co? Nie było tego wyboru w trakcie tej misji :/ Ktoś wie, czy pozostałe te bronie można gdzieś kupić/zdobyć? później? Chciałem pełen ekwipunek zdobyć przy tym podejściu :/

Nie można. I tak wziąłeś najlepszą broń, karabin maszynowy jest meh, ma za duży rozrzut.

Raczej karabin to najlepszy wybór, bo Wdowe ii tak potem znajdziesz, a strzelbe sobie (Gruntowi) wynajdziesz, a i tak jest gorsza niż ta z ostatniego DLC. Ja wziąłem karabin, i miałem cały ekwipunek za pierwszym razem.

O ile pamiętam Wdowa dostępna jest tylko dla Legionu, na takiej samej zasadzie jak Strzelba dla Grunta.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #61 dnia: Lutego 19, 2010, 10:50:27 am »

O ile pamiętam Wdowa dostępna jest tylko dla Legionu, na takiej samej zasadzie jak Strzelba dla Grunta.
Niestety tak ;\

Mrocz

  • Gość
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #62 dnia: Lutego 19, 2010, 14:46:09 pm »
Ogólnie słabo... Broni w ME 2 jest na tyle mało, że mogliby jakoś udostępnić te giwery graczowi jednocześnie, a nie takie numery robić. No nic... Mam nadzieje, że jakieś przyszłe DLC dadzą dużo więcej broni :P

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #63 dnia: Lutego 21, 2010, 13:23:21 pm »
Wygląda na to, że jakieś info o Kasumi (postaci z nadchodzącego DLC) znajduje się już na płycie, ponieważ gdy oszuka się grę, że została ona już zwerbowana, Kasumi pojawia się w scenie planowania ataku na bazę Zbieraczy:
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 986
  • Reputacja: 132
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #64 dnia: Lutego 24, 2010, 22:37:06 pm »
uff ME ukończony, gra zalatuje czasem nudnymi schematami, lecisz na misje, zabijasz, rozmawiasz, lecisz na inną, zabijasz, rozmawiasz. Chciałbym czasem wiecej gadania, no ale co by nie było przeżyli u mnie wszyscy łacznie z załogą, czy trzeba mieć każdego na loyal ? Nie, 4 osobom questów nie zrobiłem i nie byli mi lojalni, podstawa to nie wybierać w misjach samobójczych to przeżyją, aha no i nie zostawiłem pod koniec nikogo przy drzwiach, pewnie by padł   ;)  Generalnie fabuła jest czasem trochę pokręcona, końcówka miażdży, jest świetna, masa statków zbieraczy, ciekawi mnie trzecia część, mam nadzieje że zrezygnują ze skanowania planet, na PC to jeszcze jakoś ale jak na xboxie zobaczyłem jakie to wolne to za głowę się złapałem. Jako kobiete na nocne chwile wybrałem Tali, myslałem że pokażą twarz a tu dupa  8)  Gra świetna, wciąga niesamowicie ale wciąż brakuje mi czasem większej tzw walki słownej, widać że skupili się na walce, a tu czasem kopie rutyna.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #65 dnia: Lutego 13, 2011, 14:03:06 pm »
Wczoraj skończyłem ME2 (60h) oraz przeczytałem chyba całe MassEffect.wikia.com

Mnie interesuje kilka rzeczy. Czy potępianie za każdym razem Quarian do ataku Gethów będzie miało wpływ na wydarzenia w ME3. Jeżeli ich się zachęcało do odzyskania planety, może okazać się w ME3, że toczą wojnę z Gethami i jedni i drudzy będą po niej wyniszczeni i nie będą mogli pomóc w walce ze Żniwiarzami.

Kolejna sprawa jaka mnie zastanawia to czy wydarzenia z DLC do ME2 będą miały wpływ na fabułę w ME3. Jak wiemy DLC jest o bardzo istotnej postaci w świecie ME czyli Shadow Broker oraz o Liarze.

Z tego co czytałem to około 1000 decyzji podjętych w ME1 i ME2 będzie miało wpływ na wydarzenia w ME3. Wiele decyzji z ME1 będzie miało wpływ na fabułę w ME3, mimo iż nie miały wpływu na ME2. Relacje miłosne i wierność zarówno z ME1 czy ME2 będa miały wpływ na relacje miłosne w ME3. Czyli pewnie jak się związało z Ashley w ME1 i w ME2 z nikim się nie romansowało, to w ME3 będzie można do nie wrócić.

Ogólnie to jak wyjdzie ME3 to nie wiem czy nie przejdę jeszcze raz ME1, ME2 oraz wszystkie DLC.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2011, 14:40:04 pm wysłana przez Piter_neo »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #66 dnia: Lutego 14, 2011, 17:13:28 pm »
Czy potępianie za każdym razem Quarian do ataku Gethów będzie miało wpływ na wydarzenia w ME3. Jeżeli ich się zachęcało do odzyskania planety, może okazać się w ME3, że toczą wojnę z Gethami i jedni i drudzy będą po niej wyniszczeni i nie będą mogli pomóc w walce ze Żniwiarzami.
Wut? :> Jakie potepianie Quarian, kiedy Quarianie chcieli sie klepac z Geth'ami w dwojce?

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #67 dnia: Lutego 14, 2011, 17:28:51 pm »
Wut? smile2 Jakie potepianie Quarian, kiedy Quarianie chcieli sie klepac z Geth'ami w dwojce?
Podczas misji lojalnościowej Tali każdy z admirałów ma inny pogląd na przyszłość Quarian: jedni chcą się poddać i szukać nowej planety do zamieszkania (Zaal'Koris), inni chcą prowadzić badania nad Gethami, by ponownie zmusić je do bycia poddanymi Quarian (Daro'Xen vas Moreh), jeszcze inni chcą walczyć o planetę i zniszczyć Gethy (Han'Gerrel). Każdego z nich można umocnić w ich poglądach, lub spróbować ich od nich odwieźć.

Kolejna sprawa jaka mnie zastanawia to czy wydarzenia z DLC do ME2 będą miały wpływ na fabułę w ME3. Jak wiemy DLC jest o bardzo istotnej postaci w świecie ME czyli Shadow Broker oraz o Liarze.
BioWare oświadczyło, że Lair of the Shadow Broker to właśnie jedno z DLC, które ma fabularnie łączyć ME2 z ME3 (kolejne DLC ma być dopiero zapowiedziane). Biorąc pod uwagę fakt, że Liara została nowym Shadow Brokerem, a co za tym idzie, Shepard ma teraz dostęp do największego źródła informacji, jakie ktokolwiek może sobie wyobrazić, wątpię, by BioWare pominęło ten fakt w ME3.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

To są raczej spekulacje, bo nic takiego nie zostało potwierdzone (chyba, że się mylę, to niech ktoś mnie poprawi). Po prostu biorąc pod uwagę standardowy szablon fabularny w grach BioWare jest to najprawdopodobniejsze rozwiązanie ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 14, 2011, 17:32:43 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #68 dnia: Lutego 14, 2011, 18:52:30 pm »
Wut? smile2 Jakie potepianie Quarian, kiedy Quarianie chcieli sie klepac z Geth'ami w dwojce?
Podczas misji lojalnościowej Tali każdy z admirałów ma inny pogląd na przyszłość Quarian: jedni chcą się poddać i szukać nowej planety do zamieszkania (Zaal'Koris), inni chcą prowadzić badania nad Gethami, by ponownie zmusić je do bycia poddanymi Quarian (Daro'Xen vas Moreh), jeszcze inni chcą walczyć o planetę i zniszczyć Gethy (Han'Gerrel). Każdego z nich można umocnić w ich poglądach, lub spróbować ich od nich odwieźć.
Również pod koniec mowy obronnej przed radą mozna albo życzyć powodzenia w walce o planete albo nawrzeszczeć na nich by tego nie robili. Podczas samej misji lojalnościowej można Tali powiedzieć, że nie powinni odbijać swojej planety, albo mówić, że powinni walczyć z Gethami.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #69 dnia: Lutego 14, 2011, 21:30:10 pm »
Kurcze cos mi swita, ze niby sie o tym gadalo, ale to nie bylo nic poza rozmowa. A podczas ostatniej lojalki nawet nie wyszlismy z tematem walki z Gethami tylko gadalismy o Tali i jej przyszlosci oraz badaniach jej ojca.

A Shadow Brokera musze kiedys przejsc lub przynajmniej obejrzec.