Autor Wątek: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]  (Przeczytany 26148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« dnia: Lutego 02, 2010, 19:23:32 pm »
Jako, ze juz pare osob z forum przeszlo gierke, a pisanie w tag'ach spoiler nie jest za wygodne to pozwolilem sobie stworzyc taki temat ;]

Pytania:
1. Jak wyglada koncowka ME 1 i jak wygladaja stosunki w Cytadeli w ME 2 jesli w ME 1 wybralismy ratowanie Council?
2. Czy Udina wybrany na kanclerza jest tez tak hate'owany przez reszte ras w radzie jak Cpt. Anderson?
3. Czy Protheanie na pewno zostali zniewolenii przez Reaperow? Harbinger w ostatniej cut-scence robi 'assuming control' na statek wygladajacy jak Sovereing. Czyzby to nadal byli Protheanie, ale Ci zli, ktorzy zmieniajac sie w Reaperow zyskiwali niesmiertelnosc?
Niby Sovereing w 1 mowil, ze byli dawno przed Protheanami, ale przeciez Collectors to Protheanie.
W ogole od razu jak nasza doktor powiedziala, ze 'miela' ludzi to wiedzialem, ze robia kolejnego Reapera :P
4. Kogo wybraliscie na Scouta w Suicide Mission? Ja wybralem Tali i mi zginela, Legion jest lepszy?
5. Co sie dzieje jesli ktos nie ma lojalki zrobionej podczas Suicide Mission? U mnie tylko Miranda nie miala, bo na statku poklocila sie z Subject Zero.

Wybory z 1, 2 i konsekwencje w 3.
1. Rachni. Jak myslicie czy zobaczymy ich w trojce? Czy pomoga nam walczyc z Reaperami? W dwojce przeciez sie z nami kontaktuja na Illium przez Asarii. W jednym news'ie tez jest info, ze jeden statek mial stycznosc ze statkiem Rachni.
2. Co sie dzieje z uczniem Mordina jak sie go uratuje Paragon Action? Myslicie, ze jest szansa by w trojce usunac badz zmodyfikowac Genophage? W koncu mozna bylo zostawic Mordinowi kopie pracy jego ucznia.
3. Zniszczyliscie zle Geth'y czy nie? Ja np przeprogramowalem, bo wydaje mi sie, ze to moze pomoc w ME 3
W ogole dla mnie caly ten watek byl wielkim, pozytywnym zaskoczeniem ;] Baza byla nudna sama w sobie, ladna byla, ale pomieszczenia jakies takie, nijakie.
4. Co sie dzieje z fabula jesli nie wykupimy upgrade'ow dla Normandy? Giniemy?
5. Da sie zniszczyc baze Collectorow, zamiast oddawac ja Cerberusowi?

el becetol

  • Gość
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 02, 2010, 21:48:48 pm »
2. Czy Udina wybrany na kanclerza jest tez tak hate'owany przez reszte ras w radzie jak Cpt. Anderson?

4. Kogo wybraliscie na Scouta w Suicide Mission? Ja wybralem Tali i mi zginela, Legion jest lepszy?

5. Co sie dzieje jesli ktos nie ma lojalki zrobionej podczas Suicide Mission? U mnie tylko Miranda nie miala, bo na statku poklocila sie z Subject Zero.

2. Co sie dzieje z uczniem Mordina jak sie go uratuje Paragon Action? Myslicie, ze jest szansa by w trojce usunac badz zmodyfikowac Genophage? W koncu mozna bylo zostawic Mordinowi kopie pracy jego ucznia.

2. Udina hejtowany jest głownie przez Andersona i Sheparda (przynajmniej mojego 8) ), za brak zdecydowanych działań i marnowania czasu na "nawiązywanie przyjaznych stosunków" z innymi rasami. Jakoś nie kojarzę komentarzy na jego temat od innych ras.

4. Ja wybrałem Tali i mi nie zginęła. A zdążyłeś otwierać jej zapory na czas?

5. U mnie też się pokłóciła, ale lojalkę dla obu zrobiłem wcześniej. Więc wszyscy u mnie mieli lojalki pod koniec. A co się zmienia jak ktoś nie ma, u ciebie Miranda? U mnie dowodziła przy pierwszej akcji misji samobójczej.

2. Co się dzieje? Idzie sobie. Daje do zrozumienia że nie porzuci prac nad lekiem. Dane zachowałem dla siebie, nikomu nie przesłałem.

Ja też mam pytanie:

Jaką podjeliście końcową decyzję?

Ja oddałem bazę Zbieraczy Cerberusowi i chociaż wszyscy mnie zjebali i dostałem punkty renegata, to uważam że to była prawidłowa decyzja i taka zachowam na sejwie do ME3. Jak zniszczycie ten statek to załoga to popiera?
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2010, 21:52:47 pm wysłana przez el becetol »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 02, 2010, 21:53:42 pm »
Cytuj
4. Ja wybrałem Tali i mi nie zginęła. A zdążyłeś otwierać jej zapory na czas?
Tak, dostala strzala, bo dzwi sie przyblokowaly i jak je domykalismy to ja trafili ...

Cytuj
5. U mnie też się pokłóciła, ale lojalkę dla obu zrobiłem wcześniej. Więc wszyscy u mnie mieli lojalki pod koniec. A co się zmienia jak ktoś nie ma, u ciebie Miranda? U mnie dowodziła przy pierwszej akcji misji samobójczej.
Ja tez mialem zrobiona lojalke, ale przy klotni racje stwierdzilem Subject Zero i lojalka mi spadla :P

Cytuj
Ja oddałem bazę Zbieraczy Cerberusowi i chociaż wszyscy mnie zjebali i dostałem punkty renegata,
Kto Cie zjebal? Ja po rozmowie z Illusive Man'em nie mialem juz rozmowy z zaloga, a tez oddalem stacje, ale po klotni :P

Czemu grales, az 50h? :> Tez przechodziles na Insanity?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 02, 2010, 22:01:27 pm »
Cytuj
Wybory z 1, 2 i konsekwencje w 3.
1. Rachni. Jak myslicie czy zobaczymy ich w trojce? Czy pomoga nam walczyc z Reaperami? W dwojce przeciez sie z nami kontaktuja na Illium przez Asarii. W jednym news'ie tez jest info, ze jeden statek mial stycznosc ze statkiem Rachni.
2. Co sie dzieje z uczniem Mordina jak sie go uratuje Paragon Action? Myslicie, ze jest szansa by w trojce usunac badz zmodyfikowac Genophage? W koncu mozna bylo zostawic Mordinowi kopie pracy jego ucznia.
3. Zniszczyliscie zle Geth'y czy nie? Ja np przeprogramowalem, bo wydaje mi sie, ze to moze pomoc w ME 3
W ogole dla mnie caly ten watek byl wielkim, pozytywnym zaskoczeniem ;] Baza byla nudna sama w sobie, ladna byla, ale pomieszczenia jakies takie, nijakie.
4. Co sie dzieje z fabula jesli nie wykupimy upgrade'ow dla Normandy? Giniemy?
5. Da sie zniszczyc baze Collectorow, zamiast oddawac ja Cerberusowi?

1. Pomogą, królowa Rachni wyraźnie o tym wspomina.

3. Przeprogramowałem, głupotą jest pozbawiać się sojuszników.

4. Ginie jedna osoba na każdy nie-wykupiony upgrade podczas lotu do bazy Zbieraczy.

5. Da się, wtedy podczas rozmowy z Ilusive Man'em słońce za nim ma barwę niebieską (jak Paragon). Teraz robię Insanity to rozwalę bazę.

el becetol

  • Gość
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 02, 2010, 22:12:24 pm »
Cytat: KRRT
Tak, dostala strzala, bo dzwi sie przyblokowaly i jak je domykalismy to ja trafili ...

Dziwne. U mnie przy zamykaniu bramy strzała dostał Garrus (był u mnie w moim oddziale), ale złapał sie za brzuch, potem spojrzał na Sheparda i był gotowy do dalszej drogi.  :lol:

Cytat: KRRT
Ja tez mialem zrobiona lojalke, ale przy klotni racje stwierdzilem Subject Zero i lojalka mi spadla

Hmm ja chyba zachowałem się obiektywnie, bo nikomu lojalka nie spadła.

Cytuj
Ja oddałem bazę Zbieraczy Cerberusowi i chociaż wszyscy mnie zjebali i dostałem punkty renegata,
Kto Cie zjebal? Ja po rozmowie z Illusive Man'em nie mialem juz rozmowy z zaloga, a tez oddalem stacje, ale po klotni :P

Czemu grales, az 50h? :> Tez przechodziles na Insanity?

No po kredytach masz dwie opcje "kontynuuj grę" albo zaimportuj postać i zacznij od początku. Wybrałem to pierwsze, i poszedłem pogadać za załogą. Nikomu nie podobała się opcja oddania złomu Cerberusowi. Nawet pracownikom Cerberusa :roll:

A grałem 50 godzin bo przeskanowałem wszystkie planety i pokończyłem wszystkie misje poboczne. Chciałem z gry 100% wyciągnąć za pierwszym razem, zresztą tyle na grę czekałem że nie chciałem jej za szybko kończyć. 8)


KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 02, 2010, 22:22:30 pm »
Cytuj
4. Ginie jedna osoba na każdy nie-wykupiony upgrade podczas lotu do bazy Zbieraczy.
Aha ... Nie wykupilem glupiego Medical Bay, ktorego nie chcialem, bo akurat blizny Shepard mi sie podobaly - fail ze strony BIoware ;p

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 02, 2010, 22:26:58 pm »
Cytuj
4. Ginie jedna osoba na każdy nie-wykupiony upgrade podczas lotu do bazy Zbieraczy.
Aha ... Nie wykupilem glupiego Medical Bay, ktorego nie chcialem, bo akurat blizny Shepard mi sie podobaly - fail ze strony BIoware ;p

Med Bay się nie liczy. Potrzebne ulepszenia to wzmocniony kadłub, wzmocnione osłony, oraz działa turiańskie.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 02, 2010, 22:29:54 pm »
No to mialem wykupione wszystko ... Dziwne, musze przejsc to jeszcze raz, bo wiem, ze jeszcze ktos mi zdechl, ale nikt wazny chyba :P

A wyslaliscie kogos z zaloga, ktora uwolniliscie na Suicide Mission, czy poslaliscie samych na pastwe do losu do Normandy? :>

BTW co mysliscie o tym Harbingerze? Assuming control na statku Reaperow jest dla mnie conajmniej dziwne.

Cytuj
Dziwne. U mnie przy zamykaniu bramy strzała dostał Garrus
U mnie tez, ale przy drugim otwieraniu. Garrus to mocny skurwiel ;] Lubie go.

Z dwojki najbardziej podobal mi sie Mordin oraz Samara - zajebiste postaci, nie dosc z fajnym story, to jeszcze niezle w walce. Kurcze z Samara to nawet bym osobna gre chcialbym miec :P Justicars to chyba najlepszy watek poboczny w ME 2.

el becetol ja przeszedlem w 43.5, praktycznie wszystkie misje poboczne zrobilem poza anomaliami [tu chyba z 3-4 tylko], ale gralem na Insanity ;p, tez pewnie lizales kazdy rog ;]
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2010, 22:34:51 pm wysłana przez KKRT »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 02, 2010, 22:34:59 pm »
Jak mają wszyscy przeżyć:

-wszystkie upgrade statku
-wszyscy Loyal
- Tali vs. Legion oraz Jack vs. Miranda - wybrana opcja Paragon lub Renegade, nie możesz opowiedzieć się po żadnej ze stron

-tuba:Tali (lub Legion, ale dla pewności Tali)
-pierwszy squad: Miranda

-drugi squad: Garrus

-osłanianie załogi do statku: Mordin

-biotyk: Samara

Voila.


A Harbringer na końcu był WTF moment - dowód, że Reaperzy kontrolowali Zbieraczy przez cały czas. Teraz jak gram ponownie i wiem, że to Reaper do mnie mówi... :lol:
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2010, 22:36:46 pm wysłana przez Castor Krieg »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 03, 2010, 08:44:03 am »
Jak wygląda gra w sytuacji, kiedy nie mamy do dyspozycji save'u z części pierwszej - czy rada istnieje, kto w niej zasiada - Anderson czy Udina, co z Rakni, co z towarzyszami - Alenko/Ash i Wrexem?

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 03, 2010, 11:08:43 am »
U mnie zginął "murzyn" kazałem mu wejść w tubę, był jedyną ofiarą.

ps Jack u mnie nie miał czerwonego koła pod nogami a i tak przeżył misje.

Panowie znacie jakąś stronkę z wypisanym całym ekwipunkiem jaki można znaleźć w grze ?
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2010, 11:17:33 am wysłana przez Soul »

lupinator

  • Gość
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 03, 2010, 11:44:48 am »
U mnie tak samo - padł murzyn z tym ze to było oczywiste, że umrze po uwadze Mirandy i świadomie posłałem go na śmierć, nie przepadałem za nim i całą grę czekałem na taką okazję.  :lol: Z teamem 1 posłałem Garrusa, do obrony załogi niewalczącej Grunta, bariera - Samara i później wystraszyłem się, że ktoś jednak będzie musiał zginąć na koniec z teamu 2 i postanowiłem ze sobą zabrać tych, którym śmierci nie życzyłem, czyli Mirandę i Garrusa i z drugiego teamu w filmiku na ziemi leżał Mordin, czego żałowałem, bo był zajebisty. Baze zostawiłem Cerberusowi i trochę mnie zdziwiło, jak wszyscy mnie za to zjebali  :lol:

Ktoś grał z sejwem, gdzie Wrex nie żyje? Jak wtedy wygląda sytuacja na Tuchance?

el becetol

  • Gość
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 03, 2010, 12:22:26 pm »
Jak wygląda gra w sytuacji, kiedy nie mamy do dyspozycji save'u z części pierwszej - czy rada istnieje, kto w niej zasiada - Anderson czy Udina, co z Rakni, co z towarzyszami - Alenko/Ash i Wrexem?

Własnie zacząłem gre od nowa, nie importując postaci, żeby sprawdzić inne wybory. I trochę się zawiodłem - rada nie żyje, nie mamy wpływu na tą decyzję (myślałem że będzie możliwość wyboru tak jak z przeszłością Sheparda). W pierwszej scenie po rozpoczęciu gry jest rozmowa Mirandy z Iluzją i juz wtedy ona oznajmia że rada nie żyje. Co z  towarzyszami, hmm wybrałem Shepard kobiete tym razem i żyje Alenko (przybiegł mnie ostrzec w czasie ataku na pierwszą Normandie, kiedy grałem zaimportowanym Shepardem, zrobiła to Liara), zmarła Ashley. Co do ludzkiego ambasadora, to w czasie testu, jaki robi ci Miranda i Jacob na po ucieczce z laboratorium Cerberusa zadają ci pytanie "czy pamiętasz kto został przewodniczącym rady?" i możesz wybrać Udina/Anderson - to tak naprawdę nie odpowiadasz na pytanie tylko wybierasz kto ma nim zostać. Jak odpowiesz Udina, będzie nim Udina, odpowiesz odwrotnie - będzie nim Anderson. Tak samo jest nawet jak importujesz sejw - twoja decyzja z jedynki się nie liczy... 

Do Raknii i Wrexa nie dotarłem jeszcze, idę zgodnie z fabułą, gram na insane, nie wiem czy sie nie wje**łem zaczynając na tym poziomie trudności grę postacią od zera, w dodatku adeptem 8) Jak dotrę dalej to napiszę.

Ma ktoś sejwa z jedynki na którym rada przeżyła? Co się wtedy dzieje?


KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 03, 2010, 12:34:24 pm »
Cytuj
Ktoś grał z sejwem, gdzie Wrex nie żyje? Jak wtedy wygląda sytuacja na Tuchance?
Jego brat jest liderem jednego z wiekszych klanow i tylko z nim mozna o Wrex'ie pogadac. Jak zabijemy stworka podczas inicjacji Grunta to jest tekst o tym, ze to drugi raz w historii po Wrex'ie gdy ktos go zabil 'on foot'.

lupinator

  • Gość
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 03, 2010, 12:35:40 pm »
A, to niewielka zmiana. Trochę słabo, że nie można wybrać własnej wersji przyszłości jeśli nie posiada się już sejwa. Mój Xbox raczej nie dociągnie do Mass Effect 3.

el becetol

  • Gość
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 03, 2010, 12:58:41 pm »
Lista decyzji z ME1 które mają wpływ na ME2

Cytuj
Achievements:
- Rich Yes/No


Random:
- Full Paragon/Renegade bar
- Paragon/Renegade points
- Childhood choice Spacer/Earthborn/Colonist
- Reputation choice Sole Survivor/War Hero/Ruthless
-?Quartermaster licenses all elkoss


Party Members:
- Garrus recruited Yes/No
- Wrex recruited Yes/No
- Garrus is Paragon/Renegade
- Tali side quest done Yes/No
- Romanced someone Yes/No
- Romanced Ashley/Kaidan/Liara


Citadel:
- Dr. Chloe Michel blackmailer Killed/Persuaded
- Asari Consort sidequest done Yes/No
- Asari Consort sexytime Yes/No
- Interview outcome Refused to do interview/Punch out/Apologize
- Had first conversation with The Fan (Conrad Verner) Yes/No
- The Fan last conversation outcome Paragon(Stay at home)/Renegade(Threaten)
- Harkin talked to Yes/No (tied in to Garrus recruitment)
- Accepted quest from Chorban to scan Keepers Yes/No
- Number of Keepers scanned
- Jahleed quest outcome (Chorban) Scared off/Killed
- Fist outcome Let go/Killed
- Old Friends quest (Earthborn background ONLY), talked to Finch Yes/No
- Old Friends quest (Earthborn background ONLY), Finch killed Yes/No
- Talked to your mom after talking to Lieutenant Zabaleta Yes/No (Spacer background ONLY, Citadel: Old, Unhappy, Far-Off Things)
- Citadel: I Remember Me (Colonist background ONLY), Talitha talked down from killing herself Yes/No
-?Possibly a 2nd check for Citadel: I Remember Me present, whether you Forced/Convinced Talitha to take the sedative
- Citadel: Homecoming Body returned to Samesh Yes/No
-?105a "And 105a might be relating to whether or not you gave Schnells the Salarian gambler his data or gave it to the bartender." OR Citadel: Reporter's Request Handed over data to the reporter Yes/No.


Feros:
-?The company man (Ethan Jeong, ExoGeni Corporation representative) outcome good/good+ (outcomes listed here http://masseffect.wikia.com/wiki/Ethan_Jeong, not sure which is which)
- Number of colonists killed
- Colony outcome Good+/Good/Fail/Renegade
- Possessed Asari (Shiala(Thorian plant)) Freed/Killed


Noveria:
- Gianna Helped(evidence handed over)/Betrayed/Evidence handed over to Lorik
- Han Olar talked to Yes/No
- Rachni Queen released Yes/No


Virmire:
- Wrex killed by player/killed by Ashley/killed by Ashley without permission
- Geth Flyers disabled Yes/No (Captain Kirrahe saved or not)
- Psyrana dead Yes/No (Asari assistant in one of the labs let go or not inside the facility)
- Rescued Ashley/Kaidan


Endgame
- Old Council Saved/Killed
- Choice for new council Anderson/Udina
- Game complete Yes/No


Sidequests:
- UNC:Hostile Takeover Accepted Money/Persuaded to disband gang
- Know about Slaver Asari quest Yes/No
- Slaver Asari quest outcome (Killed Sister) Yes/No
-?UNC: Lost Module, unsure what is actually tracked here. "unc:module says easter egg so I assume it means the silver sphere you find on that planet that has 3 pages of text http://masseffect.wikia.com/wiki/Eletania#The_Vision"
-?UNC: Cerberus Heard of Cerberus Yes/No (ie did you do UNC: Missing Marines leading to this quest or not.
-?UNC: Hades' Dogs Cerberus files found. Not sure what is tracked, probably if you returned them or gave to the Shadow Broker.
- UNC: Hostage Chairman died Yes/No
- UNC: Hostage Biotics Surrendered/Killed
- UNC: Dead Scientists Killed Scientist/Convinced Corporal Toombs to lower weapon

Większość tych decyzji to pic na wodę, zmieniają jakąś jedną linijkę dialogową, albo dodają npc, z którym zamienisz kilka zdań zanim zniknie - ale ich ilość robi wrażenie.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 03, 2010, 12:59:21 pm »
Domyślną osobą, która ginie pod koniec ME1 jest Kaidan? Bo przy gadkach weryfikujących Szeparda na początku dwójki wspominają właśnie o Kaidanie.

el becetol

  • Gość
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 03, 2010, 13:24:35 pm »
Domyślną osobą, która ginie pod koniec ME1 jest Kaidan? Bo przy gadkach weryfikujących Szeparda na początku dwójki wspominają właśnie o Kaidanie.

Jak grasz w ME2 bez importu kobietą, to nie żyje Ashley i o niej mówią przy gadkach weryfikujących Szepardową.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 03, 2010, 13:26:08 pm »
Aha, to w tę stronę ;) Kurde, szkoda, że nie mam już sejwów jedynki, bo parę rzeczy tu by mi się przydało.

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 03, 2010, 14:35:54 pm »
Jak mają wszyscy przeżyć:

-wszystkie upgrade statku
-wszyscy Loyal
- Tali vs. Legion oraz Jack vs. Miranda - wybrana opcja Paragon lub Renegade, nie możesz opowiedzieć się po żadnej ze stron

-tuba:Tali (lub Legion, ale dla pewności Tali)
-pierwszy squad: Miranda

-drugi squad: Garrus

-osłanianie załogi do statku: Mordin

-biotyk: Samara

Voila.


A Harbringer na końcu był WTF moment - dowód, że Reaperzy kontrolowali Zbieraczy przez cały czas. Teraz jak gram ponownie i wiem, że to Reaper do mnie mówi... :lol:


Udało mi się ocalić wszystkich, Jack jako jedyna nie była za, ona kontra Miranda, wybrałem tą drugą a i tak przeżyła.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 03, 2010, 16:53:28 pm »
LOL
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Gregory

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-01-2006
  • Wiadomości: 95
  • Reputacja: 0
  • X360
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 03, 2010, 21:27:48 pm »
Kurcze zrobiłem wszystkie upgradey i lojalki a i tak Tali zebrała head shota przy drzwiach... hmm spórbuje wpusic legiona do tego kanału... Reszta przeżyła

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 04, 2010, 16:54:04 pm »
Mnie zastanawia to, że wszyscy pokazani dotąd Reaperzy (poza bossem) wyglądają tak samo. EDI wspomina, że prawdopodobnie wygląd Reapera jest wzorowany na gatunku, z którego jest robiony.ps. Czy ktoś miał takiego buga, że jedna z tub Human-Reapera była niezniszczalna? Mnie się przytrafiło jak pierwszy raz miałem tę walkę i chyba z godzinę ładowałem ammo i moce :P

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Gregory

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-01-2006
  • Wiadomości: 95
  • Reputacja: 0
  • X360
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 04, 2010, 21:35:26 pm »
u mnie było ok... chyba rozkminiłem o co chodzi z tym przewodem którym posyłamy Tali albo Legiona... Chodzi o to, żeby jej tam za długo nie trzymać... Żeby nie marudziła, że gorąco itd. Za pierwszym razem ledwo dawałem rade uruchomic jej te przejscia bo sie meczyłem z wrogiem. Potem odpaliłem na easy i poszło szybciutko. Cały team przeżył...

Gram teraz na Insane swoją postacią. Szturmowcem z 26 levelem... I nie ma lekko;-)

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 08, 2010, 00:36:30 am »
No u mnie zginął dość 'losowo' Mordin (nie wykupiłem tylko apgrejdu Samary, tego z paliwem) :) Posłałem Legiona do tuby, Samarkę jako barierę przeciw Swarmom i Garrusa jako lidera drugiego teamu (tak, żeby sobie odpokutował poprzednie czyny :D).

Co do ciekawych eventów: specjalnie ustawiłem się na sex z Tali, żeby zobaczyć twarz Quarian, a tu dupa - wycięte :) Ogólnie to przeleciałem Jack i Tali - więcej chyba nie da rady (Miranda albo Tali - obu za jednym zamachem się nie da zaliczyć) :P

Generalnie to zakończenie mnie trochę rozczarowało. Nie było pierdolnięcia takiego jak w jedynce (planeta Prothean pod koniec - ŁAŁ), ot tylko wejście do bazy Collectorów, rozpierdzielenie jej i zmycie się.

A, i liczyłem, że Ashley odegra większą rolę w drugiej części. Jakieś pojawienie się przy Omega 4 Relay czy cosik. A tu nic :)
« Ostatnia zmiana: Lutego 08, 2010, 00:46:58 am wysłana przez blach0r »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 08, 2010, 03:33:56 am »
Mnie zastanawia to, że wszyscy pokazani dotąd Reaperzy (poza bossem) wyglądają tak samo. EDI wspomina, że prawdopodobnie wygląd Reapera jest wzorowany na gatunku, z którego jest robiony.ps. Czy ktoś miał takiego buga, że jedna z tub Human-Reapera była niezniszczalna? Mnie się przytrafiło jak pierwszy raz miałem tę walkę i chyba z godzinę ładowałem ammo i moce :P

Jak masz Artbook z CE jest tam podobno pokazany Reaper - to co widzisz to jego "szkielet" tzn. pojazd. Nie mogę zobaczyć, ponieważ nie mam mnie w domu. Co do Mordina - niech wróci z innymi na Normandię, inaczej jest spora szansa że zginie.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 11, 2010, 16:37:44 pm »
-wszystkie upgrade statku
-wszyscy Loyal
- Tali vs. Legion oraz Jack vs. Miranda - wybrana opcja Paragon lub Renegade, nie możesz opowiedzieć się po żadnej ze stron

-tuba:Tali (lub Legion, ale dla pewności Tali)
-pierwszy squad: Miranda

-drugi squad: Garrus

-osłanianie załogi do statku: Mordin

-biotyk: Samara

Ogólnie wygląda to tak:
Technik: Tali/Legion
Przywódca (niezależnie której grupy): Miranda/Garrus - u mnie dwukrotnie była to Miranda i nie było żadnych kłopotów; chociaż Jack miałem cały czas przy sobie w razie czego :P
Biotyk: Samara/(przypuszczam, bo jej nie zwerbowałem) Morinth/Jack

A wrócić może najwidoczniej ktokolwiek; ja puściłem Grunt'a, Mordina (jako, że ma kulę zapalającą - jedna z lepszych rzeczy do pokonywania osłon) zostawiłem dla siebie ;).

Da się uratować na końcu całą załogę statku uprowadzoną przez Zbieraczy? U mnie, gdy dotarłem do kokonów, żyła jeszcze tylko Dr Chakwas oraz jakiś randomowy gościu, cała reszta umarła. Patrzyłem nawet, jak Kelly się "roztapia" (pokrywało ją takie czerwono-czarne żyłki) :(
Dr Chakwas powiedziała mi, że gdybym przybył wcześniej to miałbym szansę ich uratować; nie wiem jednak, czy powiedziała to jako wyrzut, czy też jako podpowiedź na przyszłość (pomiędzy atakiem na Normandię a wyruszeniem na samobójczą misję przeczesywałem jeszcze całą galaktykę, by mieć pewność, że wszystkie misje wykonałem, więc trochę czasu mi to zabrało).

A bazy Zbieraczy nie zniszczyłem, oddałem ją Illusive Man, bo w końcu przyda się każda pomoc w walce  Reaperami, ale podczas jego ostatniej gadki go jeszcze zjebałem i kazałem Jokerowi go odłączyć :lol:. I faktycznie najlepsze jest to, że jedyną osobą, która poparła fakt, że zachowałem bazę i oddałem ją Cerberusowi, był Garrus (pochwalił, że to zrobiłem, ale zaniepokoił się, co Cerberus może z tym zrobić). Nawet Miranda i Jacob mnie za to zganili - śmieszne po tym, jak przedtem chwalili, jaki to Cerberus jest zajebisty i jak dba o ludzi ;D.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2010, 16:43:36 pm wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 11, 2010, 16:46:44 pm »
To coś zepsułeś :)
Ja uratowałem całą załogę statku włącznie z Chakwas i Kelly. No ale nie wykupiłem jednego apgrejda do Normandy i mi Mordin tylko się przekręcił.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 11, 2010, 17:07:01 pm »
Żeby uratować całą załogę to trzeba chyba od razu po włączeniu modułu IFF polecieć do bazy Collectorów, nie robić innych questów

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 11, 2010, 17:10:12 pm »
Żeby uratować całą załogę to trzeba chyba od razu po włączeniu modułu IFF polecieć do bazy Collectorów, nie robić innych questów
Możliwe, sam tak zrobiłem.

Gregory

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-01-2006
  • Wiadomości: 95
  • Reputacja: 0
  • X360
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 11, 2010, 17:24:52 pm »
dokładnie tak trzeba zrobić... jak wybierzemy opcje z przygotwnaiem sie to załoga sie przekreci... stad opcja z kontynuacja gry;-) Żeby nadrobic ewentualne braki w questach... Ja przechodze teraz gierke na Insane i jestem tak w połowie... są momenty, że musze wylaczyc gierke i ochlonac bo mnie #$%@ strzela:-)

Aha i gram teraz złym szepim i ze szramami na twarzy wyglada złowieszczo :-)

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 11, 2010, 18:33:08 pm »
dokładnie tak trzeba zrobić... jak wybierzemy opcje z przygotwnaiem sie to załoga sie przekreci... stad opcja z kontynuacja gry;-) Żeby nadrobic ewentualne braki w questach... Ja przechodze teraz gierke na Insane i jestem tak w połowie... są momenty, że musze wylaczyc gierke i ochlonac bo mnie #$%@ strzela:-)

Aha i gram teraz złym szepim i ze szramami na twarzy wyglada złowieszczo :-)
Z czym masz problemy? BTW grasz na X0 czy na PC? Bo dla mnie Insanity poza jednym fragmentem na ktorym testowalem nowego skilla i sniperke byl wzglednie latwy.

Gregory

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 31-01-2006
  • Wiadomości: 95
  • Reputacja: 0
  • X360
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 11, 2010, 18:36:53 pm »
gram na Xo i jest ciezko... czesto trzeba powtarzac walke bo rzadko za pierwszym razem idzie wygrac... (dopiero na tym poziomie trudnosci zobaczylem jak wkurzajace sa loadingi w tej grze). Mowie ofkoz o ciezszych starciach;-) trzeba obczaic gdzie sie ustawic, kogo zlikwidowac na poczatek itd... Ale fajnie sie tak gra... dla mnie podstawowa moc dla szepiego to teraz bariera ;-) żeby na klate przyjac wiecej hehe

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 11, 2010, 18:46:58 pm »
u mnie było ok... chyba rozkminiłem o co chodzi z tym przewodem którym posyłamy Tali albo Legiona... Chodzi o to, żeby jej tam za długo nie trzymać... Żeby nie marudziła, że gorąco itd.

To, czy osoba w przewodzie przeżyje (tzn. nie dostanie kulki po otworzeniu drzwi), zależy ponoć również od lidera drugiej drużyny. Jeżeli na lidera wyznaczysz kogoś nielojalnego bądź komu brakuje zdolności przywódczych (czyli nie Miranda, Garrus lub Jacob), wówczas technik ginie.

Na forum BioWare jest też napisane, o co chodzi z randomową śmiercią któregoś z członków drużyny, który zostaje by osłaniać drzwi:
http://social.bioware.com/forum/1/topic/105/index/1117936/2#1121084

W skrócie: postacie takie jak Mordin, Jack czy Tali nie są dobre w osłanianiu się przed wrogami przez dłuży czas; postacie takie jak Grunt, Garrus czy Zaeed są do tego doskonale stworzeni. Jeżeli więc zostawi się tam przy drzwiach same osoby "słabe", bądź osoby potrafiące dobrze działać w defensywie, ale nielojalne, to wówczas ktoś na pewno zginie.


Ogólnie końcówka powinna być jednak dłuższa i mieć więcej tego typu decyzji, kto ma gdzie iść. :/
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 11, 2010, 19:49:52 pm »
Przy okazji, jeżeli ktoś nie widział tego w grze: śpiewający Morind :lol:

Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

el becetol

  • Gość

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 11, 2010, 23:39:51 pm »
W ogóle ponoć, gdy za pomocą save editora, włączy się Legiona do drużyny wcześniej niż dzieje się to w grze, to okazuje się, że większość dialogów do misji, które wykonuje się nawet na początku gry, ma nagrane. Gdzieś na YouTube jest nawet filmik, jak Legion jest obecny podczas rekrutacji Jack.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 11, 2010, 23:48:14 pm »
Legion na lojalce Tali  8)

http://www.gametrailers.com/user-movie/spoilers-talis-mission-w-special/339751?playlist=featured
LoL, swietne, nie wpadlbym na to by go wziac do Quarian :p, zbytnio sie zawsze wczuwam w klimat, ale to jest bardzo dobre ;p

el becetol

  • Gość
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 11, 2010, 23:58:04 pm »
Cytuj
W ogóle ponoć, gdy za pomocą save editora, włączy się Legiona do drużyny wcześniej niż dzieje się to w grze, to okazuje się, że większość dialogów do misji, które wykonuje się nawet na początku gry, ma nagrane. Gdzieś na YouTube jest nawet filmik, jak Legion jest obecny podczas rekrutacji Jack.
Możliwe, może we wcześniejszym zalożeniu miał być rekrutowany jak każdy inny. Był na materiałach promocyjnych więc sam się ździwiłem że podłączył się do ekipy dopiero pod koniec.  

A co do dialogów, to większość postaci i tak powie to samo w tych samych momentach historii. Mogli to bardziej urozmaicić. Grałem z Garrusem pierwszy raz, teraz gram z Gruntem i powtarza te same kwestie co Garrus. Jak do Garrusa pasowały, tak do Grunta często nie. Jeez , on ma kilka dni, nie powinien być tak ogarnięty jak wyjadacz Garrus. Ale i tak gra mistrzowska.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: Mass Effect 2 - Rozmowy o fabule [spoilery!]
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 12, 2010, 18:26:02 pm »
No Grunta można wytłumaczyć, że miał w tej 'komorze' w miarę aktualizowane informacje o świecie. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Ale ja i tak doceniam fakt, że twórcom się 'chciało' nagrywać te gadki dla każdej postaci z teamu, a mało ich nie jest.