Autor Wątek: [PS Move] miCoach  (Przeczytany 4330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zenek82

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 05-11-2012
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
[PS Move] miCoach
« dnia: Listopada 15, 2012, 09:14:11 am »
Zachęcony trailerem w weekend kupiłem sobie miCoacha. Gram w piłkę, więc pomyślałem, że fajnie mieć trenera Kake za jedyną stówkę:D Obecnie jestem na etapie testowania gry, więc może niebawem zamieszczę jakąś recenzję.

svonston

  • Gość
Odp: [PS Move] miCoach
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 15, 2012, 12:17:44 pm »
ok

zenek82

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 05-11-2012
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
Odp: [PS Move] miCoach
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 20, 2012, 09:26:14 am »
Wstęp

Zapowiadałem recenzję i oto ona. MiCoach to jak dla mnie mniej gra sportowa, a więcej treningowa -  zabawy jest mniej, za to wyciskanego potu więcej. I tak ma być! MiCoach jest rozwinięciem całego programu sportowego marki Adidas. Dla tych, którzy nic nie słyszeli na ten temat wspomnę, że jakiś czas temu Adidas wprowadził akcesoria dla ludzi uprawiających sport, które m.in. mierzą puls, pokonany dystans i spalane kalorie. Można je nosić na ręce lub w bucie.  Dane są zliczane i wysyłane na profil użytkownika. Aplikacja ta została stworzona aby pomóc w treningach i planowaniu wysiłku. Gra Adidas miCoach jest kolejnym etapem uzupełniającym ten program. Tym razem jednak w formie alternatywny dla treningu poza domem.


Sprzęt

Wystarczy PlayStation Move i przynajmniej jeden kontroler.

Gra

Można korzystać z 6 dostępnych dyscyplin sportowych: bieganie, piłka nożna, koszykówka, rugby, tenis i football amerykański. Mamy do wyboru trzy główne opcje gry, tj. program treningowy, pojedyncze ćwiczenia i zestaw ćwiczeń. Zestaw ćwiczeń zalecany jest amatorom sportu, którzy chcą się trochę porozciągać i generalnie poruszać w zaciszu swojego domu.  Ćwiczenia trwają z reguły około 20 minut i połączone są z programami treningowymi oraz gierkami. Możesz porzucać do kosza, stanąć na bramce albo dostać do ręki rakietę tenisową. Gry są fajnym dodatkiem i z pewnością uatrakcyjniają cały trening. Ponadto każda gierka posiada kilka scenariuszy uwzględniających poziom trudności. Po przejściu kolejnego poziomu naliczane są punkty, także można porywalizować nie tylko ze sobą, ale i z domownikami.


Komunikacja

Gra jest dość dobrze zsynchronizowana z movem. Przed każdym treningiem zaznacza się swoją wysokość, tak aby dopasować aktywny obszar. Podczas wykonywania ćwiczeń widzimy się na ekranie telewizora obok swojego trenera. Mamy więc nie tylko pewność, że jesteśmy we właściwym miejscu, ale i możemy cały czas podglądać swoje ruchy. Aby przejść do następnego ćwiczenia trzeba poprawnie wykonać poprzednie. W tym celu ruchy muszą być naprawdę dokładne.


Moje obserwacje

plusy
- profesjonalni, znani sportowcy, jako indywidualni trenerzy (gratka zwłaszcza dla młodych adeptów sportu, np. piłki nożnej)
- profesjonalne ćwiczenia, takie, jakie faktycznie wykonują zawodnicy danej dyscypliny sportu
- faktyczny trening (przy którym na prawdę można się zmęczyć), mniej rozrywka
- możliwość  profesjonalnego treningu  bez wychodzenia z domu lub zatrudniania indywidualnego trenera
- oszczędność czasu i pieniędzy (nie trzeba dojeżdżać np. na siłownię, gra kosztuje ok 100 PLN)

minusy
- brak polskiej wersji
- dla laika, który np. dopiero kupił sobie konsolę gra może być trudna w obsłudze (zwłaszcza gdy ktoś nie zna angielskiego)
- wymagające warunki – sporo wolnego miejsca, jasne pomieszczenie
« Ostatnia zmiana: Listopada 20, 2012, 09:29:40 am wysłana przez zenek82 »

tomash23

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 27-11-2012
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: [PS Move] miCoach
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 27, 2012, 15:13:57 pm »
Siema
Mam pytanie odnośnie opisanej gry.
Czy uważasz, że bedzie odpowiednia dla kogoś, kto dopiero zaczyna ćwiczyć? Czy raczej dla osób, które juz mają w tym jakieś "doświadczenie" ?
Niby to gra, ale jednak wygląda na dość dobrą i z braku możliwości próbnej gry wole dopytać, kogoś kto miał z tym stycznośc!
z góry dzięki!
 

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: [PS Move] miCoach
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 27, 2012, 16:55:27 pm »
 :lol:

Coraz lepsze te boty mają.

zenek82

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 05-11-2012
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
Odp: [PS Move] miCoach
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 28, 2012, 08:18:19 am »
Siema
Mam pytanie odnośnie opisanej gry.
Czy uważasz, że bedzie odpowiednia dla kogoś, kto dopiero zaczyna ćwiczyć? Czy raczej dla osób, które juz mają w tym jakieś "doświadczenie" ?
Niby to gra, ale jednak wygląda na dość dobrą i z braku możliwości próbnej gry wole dopytać, kogoś kto miał z tym stycznośc!
z góry dzięki!
 

Jasne! MiCoach jest zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów (z tym, że dla profesjonalistów jest cały program Adidasa i tym samym masa możliwości w związku z ćwiczeniami). Dzięki różnym poziomom ćwiczeń, stopniowo będziesz nabierał kondycji i wdrażał się w całość treningową.   

svonston

  • Gość
Odp: [PS Move] miCoach
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 28, 2012, 08:55:32 am »
Ciekawe, ile studenci za to dostajo.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: [PS Move] miCoach
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 28, 2012, 09:07:05 am »
1 gr od znaku :angel:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: [PS Move] miCoach
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 28, 2012, 09:11:51 am »
Nawet Wora szkoda robić :mad:

svonston

  • Gość
Odp: [PS Move] miCoach
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 28, 2012, 09:13:21 am »
Zamykam. Boty ze zlamano psychiko z neogo nie mogo sie wpisywac.

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: [PS Move] miCoach
« Odpowiedź #10 dnia: Listopada 28, 2012, 09:19:50 am »
Alez sie nakrecilem na ta gierke. Co jeszcze możecie mi fajnego o niej powiedzieć bo się ostro zastanawiam nad kupnem?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: [PS Move] miCoach
« Odpowiedź #11 dnia: Listopada 28, 2012, 09:40:30 am »
Ja mam pytanie, czy można w dwóch ćwiczyć jednocześnie? Bo mam kolegę, on jest Niemcem, i chcielibyśmy poprawić swoją sprawność fizyczno. I czy jedzenie chabowych znacząco obniży moje wyniki i wpłynie na spadek efektywności ćwiczeń?

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: [PS Move] miCoach
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 28, 2012, 10:14:34 am »
I czy jedzenie chabowych znacząco obniży moje wyniki i wpłynie na spadek efektywności ćwiczeń?
Na to pytanie moge ja odpowiedziec. Sam ostatnio wpierdalam schabowe jak wariat i nie wplynelo to negatywnie na moje cwiczenia, a wrecz przeciwnie czuje sie silniejszy i przystojniejszy.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: [PS Move] miCoach
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 28, 2012, 10:22:48 am »
Czerwone mięso jest ok, ale też nie należy go za dużo żreć. Dzisiaj akurat sam machnę duszona karkóweczkę, którą wczoraj zamarynowałem w czosnku, cebuli, przyprawach i oleju rzepakowym. ŻEGNAJ SKURWIAŁA NADWAGO.

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: [PS Move] miCoach
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 28, 2012, 10:30:00 am »
No i teraz nie wiem czy ci dac plusa czy minusa za ta karkoweczke bo mi smaka narobiles :(

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: [PS Move] miCoach
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 28, 2012, 11:17:35 am »
No i teraz nie wiem czy ci dac plusa czy minusa za ta karkoweczke bo mi smaka narobiles :(