Autor Wątek: Czego nie lubicie w grach?  (Przeczytany 11903 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sambady

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-05-2005
  • Wiadomości: 2 257
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #40 dnia: Stycznia 20, 2006, 23:32:06 pm »
Czego nie lubię w grach?

- liniowości,
- niedokładnej kamery,
- krótkiego / nędznego scenariusza,
- braku oryginalności,
- bugów,
- słabej grafiki,
- kiepskiej ścieżki dźwiękowej,
- trudnego sterowania.

Itd., itp.

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #41 dnia: Stycznia 20, 2006, 23:53:01 pm »
Cytat: "sambady"
- liniowości,

każdemu z Was przeszkadza liniowość, a ja napiszę tak:

moze to wam sie wyda dziwne wręcz śmieszne, ale ja lubię liniowość w grach i wcale mi ona nie przeszkadza. Jeżeli gra jest liniowa to jest napewno bardziej dopracowana niż ta nieliniowa. Weźmy np. takiego KillZona'a, gra liniowa ale jakże cudowana(wg mnie najlepszy shooter, taki mam gust i wg. mnie bije na głowę Halo i całą resztę).

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #42 dnia: Stycznia 20, 2006, 23:59:32 pm »
Dla mnie tez liniowosc nie zawsze jest minusem. KL jest swietnyym tego przykładem. Zwiedzanie duzych placówek ofkors tez jest swietne, choc mnie zawsze nęka myśl, ze czegos nie zobaczyłem, cos ominąłem... i to mnie drażni.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 21, 2006, 09:56:52 am »
No, ale musi być też umiar w tej liniowości. Bo jeśli nie ma ŻADNEGO rozwidlenia w grze to jest do du*y. Dobry przykład Medal of Honor: Rising Sun, takie coś jest jak najbardziej wporzo. Latasz po dżungli i myślisz "o rany ale masa przejść", po 30minutach stwierdzasz, że jednak wszystko sprowadza się do jednego. Gorzej gdy kompletnie nie masz wyboru, jest droga w bok, idziesz 2metry i "Closed" - wracasz. To wynika z lenistwa programistów. To trzeba tempić, w kwestii idealnej liniowości lub jej braku rządzi seria Zelda (masz item możesz przejść, jak nie to wracaj go szukać).

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 21, 2006, 10:05:54 am »
Bez przesady- Killzone nie byl AŻ tak liniowy. Zagrajcie sobie w King Konga a zobaczycie co to liniowosc. Przez cala gre nie uswiadczylem 2 przejsc. Ciagle idziemy "po szynach".

W grach przeszkadza mi rowniez czas, potrzebny na ukonczenie. Wezmy na przyklad ww. King Konga. Gra bardzo mi sie spodobala, ciekawie sie gralo, a tu koniec po zaledwie kilku godzinach gry. Gdyby nie ten krotki czas, to King Kong bylby gra IMO świetna, tak jest tylko dobrą. Tak samo czas gry przeszkadzal mi min. w ShellShock lub Jak 3.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #45 dnia: Stycznia 21, 2006, 10:11:06 am »
Sprawa czasu gry to bardzo rozbudowana rzecz. Dużo ludzi woli gry krótkie ( :shock: ), więc twórcy wychodzą im na przeciw. W usa, dzieciaki kupują po 6 (lub więcej) gier miesięcznie, więc zwyczajnie nie mają czasu na zbyt długie przygody z jednym tytułem. To samo w japoni, z tym, że tam to najlepiej gdyby gry były jedno godzinne. King Konga za bardzo nie wyobrażam sobie dłuższego, po prostu byłby naciągany, a wtedy też wszyscy by narzekali. To jest problem gierek opratych na scenariuszach, bo jak twórcy dodadzą za dużo od siebie zacznie się kolejne narzekanie.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #46 dnia: Stycznia 21, 2006, 10:40:25 am »
Cytat: "setezer"
King Konga za bardzo nie wyobrażam sobie dłuższego, po prostu byłby naciągany, a wtedy też wszyscy by narzekali. To jest problem gierek opratych na scenariuszach, bo jak twórcy dodadzą za dużo od siebie zacznie się kolejne narzekanie.

Peter Jackson mowil, ze mial wiele nowych pomysłow, ktore chcial wrzucic do filmu, ale nie pozwolil mu na to ograniczony czas. Szkoda wiec ze przynajmniej kilku z tych akcji nie zawarto w grze. Jakby sie postarac, mozna vy to gre zrobic dluzsza.

mauzuri

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 17-07-2005
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #47 dnia: Stycznia 21, 2006, 15:08:19 pm »
Nie śledziłem tematu od początku, ale muszę napisać, że w grach nie lubię:
-niewidzialnych ścian;
-skopanego AI;
-przesadnej dawki przemocy (vide Manhunt);
-"rozbierzności klimatycznej" (od miecza po czołg - nie licząc RTSów)

Tarniak

  • Gość
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #48 dnia: Stycznia 21, 2006, 18:19:25 pm »
Długich i częstych loadingów (np. Shenmue) i handicapu (Burnout, PES (:!: :!: w sumie wszystkie spórtówki prawie :P )

fazanaldo

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 11-01-2006
  • Wiadomości: 98
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #49 dnia: Stycznia 21, 2006, 18:31:49 pm »
Ja osobiście nie znoszę "odcinania kuponów":) (wszystkie gry z serii_THPS)
DRES GENERATION MEMBER

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 21, 2006, 20:51:09 pm »
Cytat: "Tarniak"
Długich i częstych loadingów (np. Shenmue) i handicapu (Burnout, PES (:!: :!: w sumie wszystkie spórtówki prawie :P )

Dobrze ze o tym wspomnialem - strzelanie goli w doliczonym czasie gry, albo szybka utrata prowadzenia o 20 sekund bardzo denerwują. Inana sprawa, ze handicap jest marny w wielu grach...

i kto tu ma najwiekszego gs ??

Tarniak

  • Gość
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 21, 2006, 20:56:20 pm »
Chodziło mi bardziej o tajemnicze słupki, dziwne wypadki i inne takie związane z serią PES niźli takie w sumie zdarzenia losowe :)

Slay

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 512
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 21, 2006, 20:57:37 pm »
Cytat: "Tarniak"
Chodziło mi bardziej o tajemnicze słupki, dziwne wypadki i inne takie związane z serią PES niźli takie w sumie zdarzenia losowe :)

I tak na jedno wychodzi :P A tam mialo byc wspomniałes a nie wpomnialem btw.

[Tarniak: No właśnie tu sie rozchodzi o tę subtelną różnicę :] Casper zapewne wie o czym mówię]

i kto tu ma najwiekszego gs ??

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 21, 2006, 22:19:55 pm »
Dzisiaj zawiodłem się trochę na PES5. Ja oddałem 19 strzałów z czego 14 celnych, mój rywal 5 z czego 3 celne i przegrałem 3:2? Cały mecz atakuje, cisne go, miałem 2 słupki przy jednym strzale :shock: i przegrałem :cry: .  Moi na pustą nietrafiali a on takie bramki z ok 25 m przy słupku po ziemi Henrym :cry: Poszły 3 kontry, 3 bramki i cio bambino :cry: . W sumie na prawdziwych meczach też tak bywa, i nie mam tego hadnicapu twórcą za złe :wink:.

CassSept

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-01-2005
  • Wiadomości: 2 194
  • Reputacja: 0
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 21, 2006, 22:28:56 pm »
A tam bugowy PES.
w Fifie mój przeciwnik miał rzut wolny. Moi piłkarze ustawili mur...
Byłem Manchesterem United (z kupionym bartezem xD), strzela Henry i co? Piłka przeleciała nad murem, przez brzuch (!!!) Barteza i miałem gol w plecy :lol:

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 21, 2006, 22:33:05 pm »
W Fifa Worl Cup 2002 jak strzelałes karnego to piłka przelatywała bramkarzowi przez twarz :!:  Juz nie wspomnę o tym że piłkarze sobie po banerach reklamowych przechodzili...

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 23, 2006, 07:07:06 am »
A ja w grach nie lubie najbardziej:
-niskiego poziomu trudnosci
-glupich zagadek
-niewidzialnych scian
-walki z 5 na krzyz rodzajami przeciwnikow przez cala gre
-kiepskiej muzyki ;]
-skopanego sterowania
-rwacej animacji
-15 godzinnych walk z bossami ;]
-tragicznej grafiki ( kiepska jestem w stanie przelknac, ale nie tragiczna)
-nie lubie gdy gry sa za krotkie
- znalazlo by sie jeszcze tego troche ale sie wstrzymam bo jezcze wymienie wszystko i ktos mnie zapyta po co wogole gram heheheh;]

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Czego nie lubicie w grach?
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 28, 2006, 12:07:05 pm »
Po graniu w CoD2 dopisze jeszcze jedna rzexz, jakiej nie lubie w grach. A mianowicie.
Grajac w ww. gre przez wszystkie misje szlo sie z ekipa. Gdy np. wpadlismy pod ostrzal wroga i, dajmy na to, Niemcy obstrzeliwali moich kompanów z CKM'u, ja chcialem wuchylic sie lekko z durgiej strony i go zestrzelic. Oczywiscie Niemiec musial zaczac mnie obstrzeliwac, chociaz naprawde by mnie nie zobaczyl.
Ta sama sprawa mila miejsce, gdy np. wszedlem od tyłu za zapore Niemców. Wokol wybuch i strzaly, a Ci oczywiscie jakims cudem mnie uslyszeli i sie odwrocili do mnie, zanim podszedlem.