Autor Wątek: Need for Speed SHIFT  (Przeczytany 27280 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #240 dnia: Grudnia 01, 2009, 22:56:05 pm »
Mrocz.... U mnie do poziomu 4 - jeszcze nie tykam. Mam najwięcej rekordów, zaraz za mną niejaki .... Mrocz :D
Też tak masz?

Mrocz

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #241 dnia: Grudnia 02, 2009, 00:23:35 am »
Dziwisz się, skoro jesteśmy chyba jedynymi co ciągle w tą grę grają :lol: ?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #242 dnia: Grudnia 02, 2009, 00:46:44 am »
Tak gadacie o tej grze, że aż zastanawiam, żeby obczaić fulla :lol: Demo mi się podobało. Nie przepadam za tą serią (co zaznaczyłem zakładając ten temat), ale ta część o dziwo mnie zaciekawiła.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #243 dnia: Grudnia 02, 2009, 00:51:54 am »
Dziwisz się, skoro jesteśmy chyba jedynymi co ciągle w tą grę grają :lol: ?
Ano  :D

Ryo, kupuj. Ja bynajmniej bawię się przednio. Tuż obok BP, jak i Dirt2, najlepsze co się w tym segmencie przytrafiło obecnej generacji - chyba, że coś pominąłem.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #244 dnia: Grudnia 02, 2009, 01:45:41 am »
No pominoles, Forza3 :) Pewnie nadal gral bym w Shifta ale niestety z Forza nie bardzo moze konkuowac :)

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #245 dnia: Grudnia 02, 2009, 08:44:23 am »
Nowa promocja w Empiku - kupując wersję na PS3 dostaje się w prezencie model Burago BMW Z4 w skali 1:24 a na X0 Porsche.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #246 dnia: Grudnia 03, 2009, 12:46:31 pm »
Blisko 40 poziomów wstecz mogli taką promocję dać, a nie teraz ....

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #247 dnia: Grudnia 26, 2009, 14:54:45 pm »
A propos tych zniszczeń. Jak dla mnie wygląda to dobrze - sam do tego stanu doprowadziłem  :grin:



Wiadomość scalona: [time]Grudzień 26, 2009, 15:55:31 pm[/time]


Wiadomość scalona: [time]Grudzień 26, 2009, 15:56:24 pm[/time]


Wiadomość scalona: Grudnia 26, 2009, 14:57:10 pm
« Ostatnia zmiana: Grudnia 26, 2009, 14:57:20 pm wysłana przez Sylvan Wielki »

Mrocz

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #248 dnia: Grudnia 26, 2009, 15:02:19 pm »
Dobrze wygląda... ale słabo się czuje... W tym rzecz... W Gridzie mimo też słabego "czucia" dużo większe uczucie było niż w Shifcie no i dało się furę całkowicie skasować...

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #249 dnia: Grudnia 26, 2009, 15:12:46 pm »
Niby tak. Tu maska odleciała. Lekko blacha pogięta. Podrapany lakier, pęknięta szyba, coś tam odpadło. W zasadzie tyle. Ale i tak nie jest źle. Przynajmniej się nie "ożywiają" jak w Burnout  :grin:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #250 dnia: Marca 29, 2010, 23:54:11 pm »
Kupiłem ten nowy dodatek. Podoba mi się. Sporo aut, ciekawe nowe trasy. Ogólnie zabawa na dobrych kilka(nascie) godzin. A to za niecałe 40zł.

Mrocz

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #251 dnia: Marca 30, 2010, 19:44:44 pm »
Kupiłem ten nowy dodatek. Podoba mi się. Sporo aut, ciekawe nowe trasy. Ogólnie zabawa na dobrych kilka(nascie) godzin. A to za niecałe 40zł.

Kurde, kupiłbym sobie go, ale obecnie mam deficyt kasowy :/ :/ :/


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #252 dnia: Kwietnia 02, 2010, 14:07:11 pm »
Wpadnie co nieco, to kup koniecznie Mrocz. Znakomity jest. Reszta niech pokornie czeka na swoje GT  8)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #253 dnia: Kwietnia 02, 2010, 14:17:53 pm »
Reszta niech pokornie czeka na swoje GT  8)

:whistle: :whistle: :whistle:

Proszę Cię, przestań porównywać arcade'ówke z dennym modelem jazdy do GT. Równie dobrze mógłbyś napisać "Idę pograć sobie w Batmana a inni niech sobie czekają na swoje GT", bo tak duża różnica jest między serią NFS a serią GT.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #254 dnia: Kwietnia 02, 2010, 17:21:57 pm »
No można w sumie. Przecież komuś Batman może się bardziej podobać. W segmencie wyścigów, Shift również. Pamiętaj BoBaN, że NfS jest namacalny. To czy komuś się podoba, czy nie, to już zależy od danej osoby. Mnie, Tomaszowi, Mrocz'owi sie podoba przykładowo.

To troszkę tak jakby młody facet napisał "weź, nie porównuj Karoliny , mnie się nie podoba, a tobie tak, mam to w nosie, ja poczekam na Martę, ta to dopiero bedzie".

"Czekaj" odpowiadam. Ja też czekam, ale będę miał jedno przyłożenie więcej.

Oczywiście jestem przekonany niemal, że GT5 będzie w większości aspektów górować, ale jak na razie , to Shift dał mi kilkadziesiąt godzin kapitalnej zabawy. Co dało mi GT5. Kolejny rok oczekiwania.
To sobie poczekam, a pewnie, ale do tego czasu idę pograć w NfS:S.  :grin:

maertin

  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2009
  • Wiadomości: 1 722
  • Reputacja: 4
  • !
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #255 dnia: Kwietnia 02, 2010, 19:13:22 pm »

To sobie poczekam, a pewnie, ale do tego czasu idę pograć w NfS:S.  :grin:

Wolałbym się zająć Karoliną  :lol:

Don't mess with the best, 'cause the best don't mess!

Mrocz

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #256 dnia: Kwietnia 02, 2010, 20:20:43 pm »
Mrocz'owi sie podoba przykładowo.

Owszem podoba mi się.... Ale trzeba mieć nierówno pod sufitem by porównywać GT 5 do NFS Shift... :roll:

Shift to tylko mała rozgrzewka przed GT 5... :/

Unlimited

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #257 dnia: Kwietnia 02, 2010, 20:28:41 pm »
Proszę mi zejść z Batmana bo to bardzo dobra gra, w dodatku pięknie wykonana. :P

Odnośnie NFS Shifta to bardzo dobra alternatywa dla tych którzy oczekują GT, choć nie powinno się tych dwóch serii porównywać, NFS choć dobry, to ciągle efekciarski NFS. ;)

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #258 dnia: Kwietnia 04, 2010, 13:08:30 pm »
Mrocz'owi sie podoba przykładowo.

Owszem podoba mi się.... Ale trzeba mieć nierówno pod sufitem by porównywać GT 5 do NFS Shift... :roll:

Shift to tylko mała rozgrzewka przed GT 5... :/
Wiesz, ktoś tam też może stwierdzić " chyba jesteś kopnięty, skoro MK do Tekken przyrównujesz, rozbudowanie systemu, oprawa, bla, bla" co nie oznacza, iż każdy gracz sądzi , że MK jest gorszy.

Mało tego, słyszałem opinie, że kilku osobom Darksiders bardziej się podoba niż .... GoW III. Nie powinno się pisać "śmieszny jesteś i się nie znasz", przecież ma swój gust chłopak.


To sobie poczekam, a pewnie, ale do tego czasu idę pograć w NfS:S.  :grin:

Wolałbym się zająć Karoliną  :lol:
"Czekaj" odpowiadam. Ja też czekam, ale będę miał jedno przyłożenie więcej. <- to też napisałem.  8) Ale "po", raz jeszcze, a później to łyżeczka, albo binarna przyjemność. Nikt nie jest Rohnem Jeremym na sterydach  :angel:


Mrocz

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #259 dnia: Kwietnia 04, 2010, 13:14:02 pm »
Wiesz, ktoś tam też może stwierdzić " chyba jesteś kopnięty, skoro MK do Tekken przyrównujesz, rozbudowanie systemu, oprawa, bla, bla" co nie oznacza, iż każdy gracz sądzi , że MK jest gorszy.

Mało tego, słyszałem opinie, że kilku osobom Darksiders bardziej się podoba niż .... GoW III. Nie powinno się pisać "śmieszny jesteś i się nie znasz", przecież ma swój gust chłopak.

Zarówno MK jak i Tekken mają typowo zręcznościowe podejście...

Darksiders jest zbliżony do GoW 3 także (choć osoby które to stwierdziły na bank nie mają PS 3... )

Natomiast Shift vs GT 5 to tak jakby porównywać zaawansowany symulator lotu na PC typu LockOn z Ace Combat czy innym HAWX :/ :/

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #260 dnia: Kwietnia 05, 2010, 11:42:53 am »
Tak jest w mordobiciach, bez zręczności ani rusz - aphelion, A-n, przyznają mi rację jako uznani gracze. Ale Tekken jest bardziej rozbudowany i techniczny, przecież jedna postać po danym juggles ma więcej setupów niż wszystkie postaci w MK razem wzięte.

W Ds i GoW III są rękawice. Na tym podobieństwa się kończą.  :grin:

Co do GT5 i Shift.... Cóż, przypominam, że tego pierwszego nie ma. A jak wyjdzie to zapewne żadnym symulatorem nie będzie. Nie jeździłem Veyronem, ale Clarkson (TG) przetasował pojazdy i zero jedynkowe w GT i te namacalne. Stwierdził, że GT symulatorem nie jest.

Tak , czy siak, przyznasz chyba Mrocz, że w NfS:S gra się znakomicie. A to , że GT5 będzie lepsze w ogólnym założeniu. To raczej dyskusji nie podlega. Powiedzmy  8)

Mrocz

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #261 dnia: Kwietnia 05, 2010, 19:55:03 pm »
Co do GT5 i Shift.... Cóż, przypominam, że tego pierwszego nie ma. A jak wyjdzie to zapewne żadnym symulatorem nie będzie. Nie jeździłem Veyronem, ale Clarkson (TG) przetasował pojazdy i zero jedynkowe w GT i te namacalne. Stwierdził, że GT symulatorem nie jest.

Tak , czy siak, przyznasz chyba Mrocz, że w NfS:S gra się znakomicie. A to , że GT5 będzie lepsze w ogólnym założeniu. To raczej dyskusji nie podlega. Powiedzmy  8)

Sorry ale to bredzenie mnie trochę męczy... Po pierwsze Clarkson nie przyznał, że GT symulatorem nie jest... Chyba oglądasz z jakimś lewym tłumaczeniem w oryginalnej wersji ewidetnie podkreślił, że ten czas dałoby się wykręcić gdyby nie psychika... W grze nie czuć stracha przed wypadnięciem z toru jak w realu, i głównie tym się to różni...

Podkreślił, że GT jest bardzo realistyczny w pewnych kwestiach w innych mniej...

PS. Inna sprawa, że Clarkson zrobił faila wykręcając czas w GT 4 na... PADZIE... gdzie w realu używał kierownicy...
Ja kiedy kupiłem sobie kierownice początkowo miałem problem zbliżyć się do moich starych czasów na padzie, teraz to na padzie słabiej mi idzie...

I tak w NFS: SHift gra mi się rewelacyjnie, ale strasznego faila popełniasz porównując to do GT5... Bo idąc tym tokiem rozumowania zaczniemy porównywać Burnouta Paradise do GT 5...

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #262 dnia: Kwietnia 06, 2010, 14:19:03 pm »
Co do GT5 i Shift.... Cóż, przypominam, że tego pierwszego nie ma. A jak wyjdzie to zapewne żadnym symulatorem nie będzie. Nie jeździłem Veyronem, ale Clarkson (TG) przetasował pojazdy i zero jedynkowe w GT i te namacalne. Stwierdził, że GT symulatorem nie jest.

Tak , czy siak, przyznasz chyba Mrocz, że w NfS:S gra się znakomicie. A to , że GT5 będzie lepsze w ogólnym założeniu. To raczej dyskusji nie podlega. Powiedzmy  8)

Sorry ale to bredzenie mnie trochę męczy... Po pierwsze Clarkson nie przyznał, że GT symulatorem nie jest... Chyba oglądasz z jakimś lewym tłumaczeniem w oryginalnej wersji ewidetnie podkreślił, że ten czas dałoby się wykręcić gdyby nie psychika... W grze nie czuć stracha przed wypadnięciem z toru jak w realu, i głównie tym się to różni...

Podkreślił, że GT jest bardzo realistyczny w pewnych kwestiach w innych mniej...

PS. Inna sprawa, że Clarkson zrobił faila wykręcając czas w GT 4 na... PADZIE... gdzie w realu używał kierownicy...
Ja kiedy kupiłem sobie kierownice początkowo miałem problem zbliżyć się do moich starych czasów na padzie, teraz to na padzie słabiej mi idzie...

I tak w NFS: SHift gra mi się rewelacyjnie, ale strasznego faila popełniasz porównując to do GT5... Bo idąc tym tokiem rozumowania zaczniemy porównywać Burnouta Paradise do GT 5...

Zapominasz chyba, że większość (znaczna) graczy nie jest pure HC. Zaproś kuzyna, dziewczynę, którzy niespecjalnie orientują się w grach i daj do porównania Shift i GT5P. Mało tego. Dodaj do tego później BP właśnie. Popytaj przy czym bardziej się bawili. Przy efektownym BP, którego z miejsca ogarnęli, czy przy GT5P, gdzie zapewne zakrętu nie zabrali.
Spytaj się czy widzą jakieś podobieństwa.... Powiedzą, że obie są grami wyścigowymi, ale BP jest szybsze i auta się niszczą. Ogólnie są ciekawsze.

Liczy się radość z gry. Nie powiesz chyba, że tej Shift, czy BP nie dostarcza.

Ja natomiast uważam za niekoniecznie rzetelne porównywać grę, która wyszła w ubiegłym roku, do gry która miała wyjść w ubiegłym roku, a premierę o kilka miesięcy przełożyli, a później o kolejne.... Zobaczymy co w 4tym kwartale będzie.

Troszkę jak w DI zaczyna się dziać, gdzie kilka osób stwierdziło, że nie można porównywać DI do GoW III, ale już bez jakiejś wyszukanej argumentacji. Padało tylko : bo lepsza , ładniejsza ta druga.

W zasadzie można to tak podsumować. Kto grał w NfS: S, a kto w GT5. Tyle  8)

A o mój ang. nie martw się, po 16tu latach nie potrzebuję tłumacza. A całość i tak była przytoczona z magazynu TG, a nie tamtego odcinka.

kilgort

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-11-2008
  • Wiadomości: 283
  • Reputacja: 0
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #263 dnia: Kwietnia 06, 2010, 18:33:16 pm »
LOL, nie macie się o co kłócić. Ale zgadzam się, to , że nie można (niby z jakiej racji) przyrównywać GT5 do Need for Speed : Shift, to fail.
Zresztą pogadamy o tym za rok. Albo dwa. Kiedy tam wyjdzie konkurencja  :)

Unlimited

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #264 dnia: Kwietnia 06, 2010, 21:31:15 pm »
NFS Shift jest generalnie spoko, to jest dobra gra, tylko że na tym filmiku widać że to nie ta klasa odwzorowania detali i smaczków, i nie mam tu na myśli grafiki, bo ta w Shift na plus zaskakuję, szczególnie wnętrza(wg. mnie obok GT5P ma je najładniejsze), mam na myśli choćby ruch kierownicy, ten element w NFS Shift jest niedopracowany, wygląda to znacznie mniej realistycznie niż w GT5P, no i wiadomo 30fps do 60fps to też ciężko porównać, ale wiadomo że Shift to nie symulacja, tylko arcade z takimi naleciałościami. A jeśli mowa o tych smaczkach czy detalach do których się przyczepiam to na tym filmiku to dobrze widać, no i nawiązuję on trochę do Gt5 :P


Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #265 dnia: Kwietnia 06, 2010, 22:18:45 pm »
Daję głowę mego ulubionego moderatora, że wygląda to znacznie lepiej. Może to przez to auto - ślamazarne. Ale sterując potężniejszymi furami, przy większych zakrętach, ta praca jest o wiele bardziej dynamiczna. Liczę (bardzo), że w GT5 będzie równie obłędny widok FPS. Bowiem ten z Shift spisuje się na celujący. Jego brak zdyskwalifikował u mnie wersję na PSPka, a przy samej dużej wersji, nawet bym 1/4 tego co spędziłem, nie ugrałbym.
To ogromny plus tej gry.

Unlimited

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #266 dnia: Kwietnia 06, 2010, 22:29:55 pm »
Nie jest celujący, trochę za bardzo buja, poza tym te zamazywanie ekranu jest przesadzone, tzn. efekciarskie, no i praca kierownicy i kierowcy nie jest odwzorowana z takim pietyzmem jak na filmikach z Gt5. Niemniej, tak jak wspomniałem, to drugi poza GT najładniejszy kokpit w grze. ;)

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #267 dnia: Kwietnia 06, 2010, 22:43:56 pm »
Porownywanie Shifta do GT5 ma taki sam sens jak porownywanie NBA Street do do serii 2K lol
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 06, 2010, 22:46:05 pm wysłana przez _ReD_ »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #268 dnia: Kwietnia 06, 2010, 23:24:14 pm »
Nie jest celujący, trochę za bardzo buja, poza tym te zamazywanie ekranu jest przesadzone, tzn. efekciarskie, no i praca kierownicy i kierowcy nie jest odwzorowana z takim pietyzmem jak na filmikach z Gt5. Niemniej, tak jak wspomniałem, to drugi poza GT najładniejszy kokpit w grze. ;)
Osobiście obstawiam na odwrót. Ale aż włączę sobie GT5P dla porównania świeższego.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #269 dnia: Kwietnia 06, 2010, 23:39:44 pm »
Nie jest celujący, trochę za bardzo buja, poza tym te zamazywanie ekranu jest przesadzone, tzn. efekciarskie, no i praca kierownicy i kierowcy nie jest odwzorowana z takim pietyzmem jak na filmikach z Gt5. Niemniej, tak jak wspomniałem, to drugi poza GT najładniejszy kokpit w grze. ;)
Osobiście obstawiam na odwrót. Ale aż włączę sobie GT5P dla porównania świeższego.

Obstawiałbyś na odwrót gdyby Unlimited zamiast słowa "poza" przed "GT", użył "po". Porównanie nie jest konieczne, a i trochę prądu zaoszczędzisz.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #270 dnia: Kwietnia 06, 2010, 23:49:13 pm »
Spokojna głowa tytacz. Moje rachunki są odgórnie płacone przez odpowiednie osoby, więc specjalnie się nie wykosztuje ;)
A Unlimited zapewne chciał użyć słowa "po", ale może Donalda nie lubi , lu/i nie chce anty PiS'owskiej postawy prezentować.

Być może kokpit w GT5 będzie lepiej się prezentował, ale czy równie dobrze co w Shift na nim będzie się grało.
Mnie osobiście grało się wybornie używając FPS w niej - właściwie to tylko na takim widoku grałem.




Przyrównanie - choć podobno nie wypada.




BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #271 dnia: Kwietnia 07, 2010, 09:10:28 am »
Wy dalej bawicie się w te durne porównania? Powiedzmy sobie wprost. Shift to mający gówno wspólnego z symulacją tytuł z gatunku arcade. Nie będę tutaj pisał o całej tej dennej fizyce itp. GT5:P w trybie PRO jest grą trafiającą do zupełnie innej grupy graczy. Ja po początkowej (krótko trwającej) podjarce Shiftem, zostałem od tego tytułu odrzucony kiedy na jaw zaczęło wyłazić coraz więcej przeszkadzających w grze niedoróbek. Porównywanie NFS:S do GT5:P czy niewydanego jeszcze GT5 jest totalną pomyłką i proponuje zakończyć te durnoty.

Unlimited

  • Gość
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #272 dnia: Kwietnia 07, 2010, 09:29:59 am »
Odnośnie porównania wnętrz. Może porównajmy dwa te same samochody:

Bezpośrednie porównanie Z-tki.



Lub RX7:

GT5P:



NFS S:



Pomijając nienaturalną i za szybką pracę rąk kierowcy w NFS S, trochę zbyt nachalnym trzęsieniu kabiny oraz zbyt efekciarskim rozmyciem obrazu, i różnicach przy odległości za którą siedzą kierowcy w obu produkcjach, skupmy się na grafice. NFS S ma ładnie odwzorowane wnętrza, w dodatku są one podświetlane, co dodaje realizmu i smaczku przy wieczornych przejazdach, mam nadzieje że i w pełnej wersji Gt5 doczekamy się podświetlenia kokpitów przy wieczornych przejazdach. Niemniej nie ma tak fantastycznie dobranych tekstur jak w Gt5P, gdzie widać doskonale fakturę elementów w kabinie, przykłady to np. faktura obicia drzwi w Rx7 w Gt5P a Shifcie na tych filmikach, czy np. w nowszej wersji NSX w Gt5P siateczka z której wykonane są fotele, czy materiał kabiny w Tusanie. W Gt5P jest też trochę więcej detali, no i nie zapominajmy o widoku na tył kabiny w Gt5, gdzie w niektórych wozach możemy popatrzeć na pracujący silnik. Także dla mnie GT ma najlepiej wykonane kokpity, na drugim miejscu jest Shift.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2010, 10:02:35 am wysłana przez Unlimited »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #273 dnia: Kwietnia 07, 2010, 19:06:37 pm »
Zgadzam się w pełni. Był tu jeden żołnierz, który twierdził, że na jego 4870 Shift zje GT....
Mam o wiele potężniejsza kartę i Shif umywa się na niej do GT5.

Przyrównując jednak kokpity, mam wrażenie jakby ten z Shift oferował nieco większe pole widzenia.
Zobaczymy jak to będzie.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #274 dnia: Kwietnia 07, 2010, 19:08:14 pm »
Zakończcie już pisanie o GT w tym wątku.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Need for Speed SHIFT
« Odpowiedź #275 dnia: Kwietnia 08, 2010, 15:42:24 pm »
Te zakręty, to jakiś zabawny random. Brakuje mi 4 do platyny, ni jak zaliczyć nie chce. Dodatkowo coś chyba w kodzie się sypie. 40 km i mam platynową wstęgę za jazdę pojazdami japońskimi. Przebiłem ową wartość kilkukrotnie i nie zaliczyło także.