Autor Wątek: TUROK  (Przeczytany 6196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tango

  • Gość
TUROK
« dnia: Stycznia 15, 2008, 17:11:15 pm »
Jako, ze premiera gry juz niedlugo i demko na marketplace dostepne zapraszam do debaty. Zaraz mi sie sciagnie wersja demonstracyjna to opisze pierwsze wrazenia.

- dwie giwery pod dwoma sputami
- giwery w dowolnej konfiguracji
- KLIMAT dla mnie jest swietny i odrazu sie wkrecilem
- gra jest dynamiczna
- fajne pateny = rzucil sie na mnie dinozuar szybko krecisz analogiem zeby jakos przetrwac, za chwile rzucil sie kolejny dinus, ja przygotowany na krecenie analogiem sie zdziwilem gdyz wyskoczyly mi "spusty"
 naciskam szybko naprzemian typek z kamery tpp dzga nozem dinozaura w szybkim tempie, leje sie piekna posoka  :D

- gra toczy sie wlasnym zyciem wieksze dinozaury poluja na mniejsze a Ty w srodku cyrku  :P
- z broni to standard pistolet, shotgun, maszynowka jakas, luk i finka
- spodobaly mi sie zmiany widoku na tpp, np zakradasz sie powolutku zeskakujesz ze skarpki i finka w szyje dinozaura :P z kolei takie malusenkie stworzonka podnosi lewa reka za szyje do gory i prawa podrzyna gardziel  8)
- oczywiscie mozna takze polowac na ludzi, zakradasz sie od tylu kneblujesz goscia kosa w klatke piersiowa i po krzyku 8)
Troszke chaotycznie opisalem, ale na szybkiego chcialem przekazac pierwsze wrazenia.
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2008, 03:58:26 am wysłana przez Tango »

Miazga

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 3 839
  • Reputacja: 0
  • lol pozdro rasta power
Odp: TUROK
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 15, 2008, 22:53:48 pm »
grafika ładna?

Arcan

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 06-09-2005
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Odp: TUROK
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 16, 2008, 02:01:22 am »
Kurde a miałem isc wczesniej spac  :twisted: Tak jak napisał Tango, pare fajnych patentów, swego rodzaju QTE, fajnie wyglada zarzynanie gadzin nożem. Graficzka moim zdaniem niezła, ładnie prezentujaca sie fauna i flora, odbicia, moze nie ma jakiegos zrywania bereta, ale jak narazie bardzo dobrze. Józek daje rade ;)

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: TUROK
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 30, 2008, 20:15:08 pm »
Grafika ogólem ujdzie, ładne modele postaci, broni, twarze, lecz otoczenie kijowe. Dzungla wogole dzungli nie przypomina, a ta sztuczna trawa a fee juz w far cry instincts predator dzungla i trawa wygladała duuuzo lepiej.

Giera srednia szkoda ze nie mozna zabijac po cichu kiedy sie ze chce tylko kiedy autorzy dadza taka mozliwosc (wysoka trawa)

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: TUROK
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 30, 2008, 22:35:49 pm »
Gra maksymalnie średniacka.

qbes

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 30-11-2006
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 1
Odp: TUROK
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 31, 2008, 09:03:45 am »
Czekam na tą gierkę.  :P

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: TUROK
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 31, 2008, 12:09:02 pm »
Turok, pfff, badziew na maksa!

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: TUROK
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 31, 2008, 13:42:40 pm »
Kun badziew to to nie jest ale zwykły średniak. Idzie pograć bo nie jest aż tak złe :)

crasch

  • He?
  • Bohater wojny GOjczyźnianej
  • *****
  • Rejestracja: 17-02-2006
  • Wiadomości: 1 660
  • Reputacja: 0
Odp: TUROK
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 31, 2008, 13:45:19 pm »
Do mnie to nie przemawia, raz odpaliłem i nie mam ochoty na więcej.
Już King-Kong ma lepszy klimat i to zdecydowanie  8-)

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Odp: TUROK
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 31, 2008, 17:40:51 pm »
Ta gra wygląda ładnie? O_o nie wiem, chyba ze mną coś nie tak ;p

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: TUROK
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 31, 2008, 20:35:24 pm »
Gra jest fatalna, zero funu z rozgrywki. Juz lepiej sobie kupic CoD4 (ktos tego nie ma?? :) )

szpynda

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 28-01-2007
  • Wiadomości: 165
  • Reputacja: 0
Odp: TUROK
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 01, 2008, 14:44:02 pm »
Po demie mogę stwierdzić, że to zwykły średniak. Po takich tytułach jak OrangeBox, BioShock, CoD4 czy Mass Effect aż głupio się w to gra. Oj, ciężko będzie teraz o dobry tytuł.

skunek

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 25-09-2005
  • Wiadomości: 141
  • Reputacja: 0
Odp: TUROK
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 01, 2008, 17:32:03 pm »
Demko jest jakies dretwe,wieje nuda grafika dosc slaba dzwieki takie sobie i cos powatpiewam zeby w pelnej wersji bylo lepiej...
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2008, 17:39:37 pm wysłana przez skunek »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: TUROK
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 02, 2008, 03:51:53 am »
Nie wiem nie gralem ani w demo, widzialem tylko kilka screenow, ale dzis gre dostalem to jak troche pogram to zobacze czy cos sie zmienilo w pelnej wersji :)

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Odp: TUROK
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 02, 2008, 14:49:27 pm »
Turok-typowy Jan Kowalski  :P

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: TUROK
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 03, 2008, 12:09:44 pm »
Nie wiem co tyle osób tak narzeka. Mi gierka strasznie przypadła do gustu (trzyma klimat jedynki) i na pewno kiedyś ją zakupię.

Po demku wygląda to tak:
Grafika: 7+ (super zrobione dinozaury, niezły design, ale do czołówki jeszcze trochę brakuje)
Dźwięk: 8+ (świetny voice acting)
Grywalność: 8 (klimat jedynki, bronie, prawie wszystko :))

Ps. Jestem wielkim fanem Turoka jedynki, i tylko jedynki, bo reszta to był syf (no dwójka jeszcze ujdzie, ale to już nie to samo).

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: TUROK
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 03, 2008, 12:41:01 pm »
Nie wiem co tyle osób tak narzeka. Mi gierka strasznie przypadła do gustu (trzyma klimat jedynki) i na pewno kiedyś ją zakupię.

Po demku wygląda to tak:
Grafika: 7+ (super zrobione dinozaury, niezły design, ale do czołówki jeszcze trochę brakuje)
Dźwięk: 8+ (świetny voice acting)
Grywalność: 8 (klimat jedynki, bronie, prawie wszystko :))

Ps. Jestem wielkim fanem Turoka jedynki, i tylko jedynki, bo reszta to był syf (no dwójka jeszcze ujdzie, ale to już nie to samo).
:shock: Klimat jedynki?!? :shock:

To chyba w inne demo gralismy.

AZAKIEL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-02-2006
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 0
Odp: TUROK
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 03, 2008, 12:44:36 pm »
Mam już FULL-a  i pograłem troszke więc napiszę pare słow od siebie.

GRAFIKA

oceniam na 6 - 8 ...taka rozpiętość dlatego że grafika jest dosyć nierówna, niektóre wnętrza wyglądają gorzej niż w HALO 3 (a tam wiadomo nie grzeszyły pięknością), odrobinę lepiej wypadają otwarte tereny (ale z tym tez róznie bywa), Postacie od strony stylistycznej są niezłe (mam na mysli design), natomiast od strony graficznej średnio (widac że oszczędzali na polygonach). Tekstury w grze niestety nie powalają (nie mają zbyt wysokich rozdzielczosci i ich róznorodnośc też jest niska, szczególnie widać to we wnętrzach, jest bardzo surowo)

AI przeciwników

no cóż, nie jest różowo, jest to poziom typowy dla takich shooterków..co ciekawe mocno to w grze nie przeszkadza (w ferworze walki aż tak nie rzuca się w oczy), jak się lepiej przyjrzeć postacie nie są zbyt inteligentne "delikatnie mówiąc" heh (zapomnijcie więc o akcjach typu okrążanie przeciwnika (czyli Turoka) czy jakaś komunikacja między nimi), są pewne pozory inteligencji ale wynikające z sytuacyjnych skryptów.

Gameplay

Mimo tego że gra jest zaskryptowana w stopniu takim jak większosc tego typu strzelawek i jest bardzo liniowa to gra się imho całkiem przyjemnie, w grze jest pomysł z dwoma broniami (znany juz np z halo) czyli albo jeden karabin ale celniejszy albo dwa ale mniej celne (lub np kombinacja pistolet i karabin naraz), patent z nożem ..czyli ciche zabijanie (fajne cutscenki w trybie TPP podczas finishów), łuk dobry na dystans (pod warunkiem ze przeciwnik się nie rusza za bardzo (ah te joypady ;-P  ), trochę głupio że nie można wyciągać strzał z zabitych (chyba że o czymś niewiem). No i małe złudzenie żywego ekosystemu (dinozaury walczą między sobą i między żołnierzami)

Podsumowując mocny średniak (mi przypadł do gustu).


Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: TUROK
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 03, 2008, 12:53:30 pm »
Mi też demko przypadło do gustu. Na pewno nic wybitnego, ale jak będzie tańszy to kupię. Btw. Wersja na X360 wygląda, według mnie, lepiej niż ta na PS3 (sprawdzałem dema na obu platformach).

Tango

  • Gość
Odp: TUROK
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 04, 2008, 00:54:52 am »
Długo wyczekiwany przez wielu graczy (również przeze mnie) Turok został wreszcie oceniony. GameTrailers oceniło najnowsze dziecko Propaganda Games na 8,3. IGN zaś dał Josephowi 7,3. Oprócz tego potwierdzone zostały plotki o tym jakoby Turok na XO wyglądał znacznie lepiej niż na PS3. Jak twierdzi IGN wersja na konsolę Sony została wyposażona w znacznie gorsze tekstury. Zaskoczeni?

giery.eu
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2008, 04:59:43 am wysłana przez Tango »

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: TUROK
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 04, 2008, 11:40:06 am »
Troche !!! az 8.3 przez GT wiec nie jest zle a moze poprostu demo jest kijowe ?!

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: TUROK
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 04, 2008, 11:53:11 am »
. Oprócz tego potwierdzone zostały plotki o tym jakoby Turok na XO wyglądał znacznie lepiej niż na PS3. Jak twierdzi IGN wersja na konsolę Sony została wyposażona w znacznie gorsze tekstury. Zaskoczeni?
Nie, nie jestesmy zaskoczeni!

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: TUROK
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 04, 2008, 19:15:46 pm »
ale, że różnica będzie aż tak widoczna?? nieeee.
poza tym to kupa z tego Turoka i tyle.

lupinator

  • Gość
Odp: TUROK
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 04, 2008, 21:42:56 pm »
Cytuj
ale, że różnica będzie aż tak widoczna?? nieeee.

XO po lewej, PS3 po prawej

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: TUROK
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 04, 2008, 22:20:19 pm »
Cytuj
ale, że różnica będzie aż tak widoczna?? nieeee.

XO po lewej, PS3 po prawej
Tutaj piszą, że wersje sa bardzo podobne.
http://n4g.com/NewsCom-102461.aspx?CT=1
Nie czytałem całego artykułu, więc i ja moge się mylić.

Tez tylko mi sie coś przypomniało :)

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: TUROK
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 13, 2008, 00:55:26 am »
Turok ukonczony i coz, mile zaskoczenie. Nastawialem sie na sredniaka a okazalo sie ze gra jest swietna, moze poczatek troszke przynudza, ale dalej jest naprawde rewelacyjnie. Moim zdaniem godny nastepca jedynki i dwojeczki. Grafika na pierwszych poziomach jest powiedzmy sobie srednia, ale to co dalej mozna zobaczyc wyglada doprawdy swietnie. Do tego zarowno muzyka jak i glosy urzyczone naszym wojakom wypadaja rewelacyjnie. Poziom trudnosci bardzo dobrze wywazony, nie jest latwo ale nie jest tez cholernie trudno (nie ma poziomu easy). Multiplayer skazalem na porazke zanim wogole w niego zagralem, bo nie sadzilem ze moze byc chociaz sredni, ale okazalo sie zupelnie inaczej. Gra sie naprawde swietnie, moze nie jest to klasa Halo czy CoD4 ale jest dobrze. Co bardzo mnie zdziwilo to ilosc osob grajaca w to online :) nie ma zadnego problemu zeby znalezc gre. Osobiscie to dalbym turokowi tak z 8/10. Moze nie jest to jakis killer ale naprawde solidna produkcja.



« Ostatnia zmiana: Lutego 13, 2008, 00:59:39 am wysłana przez _ReD_ »

nakimushi

  • Gość
Odp: TUROK
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 13, 2008, 22:11:30 pm »
to ja dodam ze gra sprzedaje sie lepiej w anglii niz Burnout paradise  :o
Opublikowane: Luty 13, 2008, 00:37:50
bardzo duza ilosc conceptow i modeli z gry _ naprawde kozackie prace  :eek:

http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?t=118126

Tango

  • Gość
Odp: TUROK
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 14, 2008, 00:06:59 am »
Gra w pelnej wersji jest dla mnie duzo lepsza, nie wiem skad oni wyciagneli to demo chyba z dupy:/ Gra mi sie podoba wstepnie 8-

Gibbon

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-09-2005
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: TUROK
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 15, 2008, 16:26:17 pm »
Uwazam ze Turok zostal bardzo pokrzywdzony ocenami krazacymi w wielu serwisach/czasopismach. Nie wiem czy wynika to z fatalnego dema czy jakiegos powierzchownego badania tej gry (na podstawie dema, pierwszego levelu czy jak) ale po raz kolejny przekonalem sie ze nie zawsze warto kierowac sie ocenami renomowanych serwisow. Wyglada to tak, jakby pojawily sie pierwsze 3 recki i srednia wersja demonstracyjna i juz utarlo sie ze to sredniak i nikt nie bedzie poza taka ocene wychodzil. Podobnie bylo z MGS 2 tylko w przeciwna strone  :?. Sprawdzcie watek tej gry na forum gamefaqs - wiele osob jest bardzo zaskoczonych jak dobry to tytul, po przeczytaniu niepochlebnych recek.

Anyway
Rzecz faktycznie ma nierowna grafike ale jej wahania ocenilbym na 7-9. Dzungla w tej grze wyglada imo znacznie lepiej niz w takim Halo 3 a miejscami moglaby konkurowac z Crysisem niemalze (przeszedlem na PC, ustawienia High i czasem Very High). Muzyka jest swietna, dzwiek takze, voice acting daje rade. Gra jest stosunkowo trudna (upierdliwy system checkpointow), ale mimo wszystko chce sie grac. Gra ma w sobie "to cos" w przeciwienstwie do np. totalnie bezplciowego i nijakiego Timeshifta. Patent z nozem i kamera tpp jest znakomity i chcialbym takie dynamiczne przeskoki fpp/tpp w kazdej strzelance - lepiej mozna sie utozsamic z bohaterem. Jedyne dwa znaczace minusy jak dla mnie to zbyt "tradycyjne" bronie, seria slynela z wykreconych ale zajebistych giwer - tutaj mamy dosc sztampowo - pistolet, machinegun, pompka (shotgun), snajperka, wyrzutnia rakiet...buerk. Dobrze ze oprocz tego jest fajny plasma gun, minigun (animacja przeladowywania nigdy sie nie nudzi  :)) i luk (mozna zmieniac grot na wybuchowy !). Drugi zonk to jakies dziwne sterowanie (wspominal o tym Qsh w N+) - przeszedlem niejednego fpsa na padzie ale tu naprawde mialem jakies problemy z celowaniem przez cala gre. Cos jest nie tak z kalibracja galek a recznie zbyt drastycznie tego zmienic nie mozna.
Generalnie klimat Turoka to polaczenie Jurrassic Park z Aliens (misje wewnatrz baz/statkow kosmicznych), przyprawione Killzone'em (design ludzkich przeciwnikow i baz) oraz starym Klimatem Turoka 1 i 2. Poza wymienionymi powyzej dwoma minusami nie mam grze nic do zarzucenia. Grafa potrafi byc raz znakomita by 10min pozniej stac sie sredniawa ale nie schodzi ponizej pewnego poziomu, ma swoj urok i po prostu przyjemnie sie na to patrzy w ruchu. Udzwiekowienie swietne, klimat jest, nawet fabula calkiem ciekawa.

Dla mnie spokojnie i z czystym sumieniem 8+/10
Jesli przeszliscie juz CoD4, Bioshocka i Halo3 (kolejnosc nieprzypadkowa) to dajcie szanse Josephowi Turokowi  :D.