Autor Wątek: Jaki RPG jest najlepszy!  (Przeczytany 56313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« dnia: Sierpnia 20, 2004, 23:51:21 pm »
Witam!!!
Mam do Was pytanko, jaki rpg jest najlepszy na konsole PS2.
FFX mi si bardzo spodobal i chcialbym kupic sobie innego rpg'a.
Co proponujecie i dlaczego? ( pytam poniewaz nie jestem za bardzo obcykany w tej dziedzinie gier ) mam nadzieje, ze mi cos podpowiecie :)

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Humulus

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2004
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 21, 2004, 07:24:58 am »
Każdemu polecam Breath of Fire: Dragon Quarter, którego uważam za najlepszy jRPG po FFX na PS2. Ma wprawdzie ubogą grafikę - niewiele obiektów i monotonne tekstury ale nadrabia to fajnym systemem walki, świetną oprawą dźwiękową (ale nie ma mówionych dialogów), całkiem niezłą fabułę, w której nie chodzi o ratowanie świata ale czegoś zupełnie innego (fabułę w pełni poznaje się dopiero po kilkukrotnym ukończeniu), ciekawy pomysł, z kończącym się czasem głównego bohatera na pobyt na tym świecie. Podstawą tej gry jest eksploracja labiryntów i rozmaitych lochów oraz walka z licznymi przeciwnikami. Pod tym względem przypomina Vagrant Story z PSOne (nie tylko pod tym względem - muzykę skomponował także ten sam gość). Wiele osób mierzi ten tytuł, bo nie lubią Cel-Shadingu (wcale nie rzuca się on w oczy) albo odmawiają kontaktu z inną serią niż FF (osobliwa postawa). Czas na 100-procentowe ukończenie gry jest zbliżony do FFX bo grę trzeba ukończyć kilka razy (otwierają się nowe sekcje lochów). Klimat gry jest ciężki - momentami przypomina FFVII co bardzo mi się podoba. Aha - czy wspomniałem o bardzo wysokim, szczególnie na początku, poziomie trudnośći i jednym z najcięższych wyzwań w RPG, jakie spotkałem (50-piętrowy ultratrudny loch Kokon-Horay)?
"Lose yourself in a jungle of ambient sound" - CoLD SToRAGE "Canada"

Anonymous

  • Gość
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 21, 2004, 08:17:18 am »
Dark Cloud 2. ALe czuje, że jak Wiola zobaczy tego posta, to nie będzie sielsko :wink:.

Ryo-San

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-12-2003
  • Wiadomości: 132
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 21, 2004, 13:29:02 pm »
hmmmm zależy na jaką konsolę...
dla mnie najkepszym RPG'iem jaki wyszedł był/jest i będzie Xenogears
Gra poprostu nie ma sobie równych...najlepsza muzyka jaką możemy usłysześ w grach RPG, a fabuła to poprostu klasa sama w sobie...
a jeżeli chodzi o next-geny to najlepszym RPG'em jest oczywiście Xenosaga Episode I: Der Wille zur Macht
Specjalnie dla tej gry kupiłem PS2 NTSC
Wspaniała fabuła, muzyka - oczywiście poziom niżej od Xenogears'a;]
Szkoda tylko ze design mechów troche skopali i niestety w Epizode II nic z tym nie zrobią..no ale to tylko detal  8)

Xenosaga oraz Xenogears nie zostały wydane(i nie zostaną) w Europie ze względu na swoją dosyć kontrowersyjną fabułe(antychrześcijańską)

Trusio

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2003
  • Wiadomości: 2 124
  • Reputacja: 3
  • Dr Trusio
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 21, 2004, 20:55:40 pm »
Zanotowac: kupić w końcu FF Tactics, Xenogears i Xenosagę, jak tylko przerobisz konsole... Jeszcze jakieś klasyki NTSC only byście polecili??
GT: Trusio

Alundra

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-07-2004
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 21, 2004, 20:57:37 pm »
Warto kupić Dark Cloud 2. Piękna grafika i animacja jak bajka.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpnia 21, 2004, 21:03:57 pm »
Dzieki Wam wszystkim za propozycje, jeszcze sie spytam, czy macie jakies stronki, ze screnami, lub trailerami do tych gier???

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Alundra

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-07-2004
  • Wiadomości: 177
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpnia 21, 2004, 21:48:28 pm »
Cytat: "Ako"
Dzieki Wam wszystkim za propozycje, jeszcze sie spytam, czy macie jakies stronki, ze screnami, lub trailerami do tych gier???


Są trailery:
http://www.gametrailers.com/gt_vault/t_darkcloud2_1.html
http://www.gametrailers.com/gt_vault/t_darkcloud2_2.html
http://media.ps2.ign.com/media/481/481952/vids_1.html

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpnia 21, 2004, 22:50:11 pm »
W drugim filmiku jest super muzyczka (taka lubie).
Zauwazylem, ze walki w DC2 sa zrecznosciowe, nie tak jak np. FFX? czy sie myle? chyba nie?.
Mozecie mi cos powiedziec o systemie walk?

Do Ryo_San: Ktore jest fajniejsze (podkreslam, ze wersja PS2) - Xenogears, czy Xenosaga i w jakim jezyku jest gra. Ty tez, jakbys mogl mi cos kruciutko powiedziec o systemie walk (ala FFX, czy inny).

P.S pewnie zadaje troche glupie pytania, ale nie mam polskiej recenzji tych gier, moze Wy znacie link z recenzja tych gier (najlepiej po polsku).

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Anonymous

  • Gość
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpnia 21, 2004, 23:12:25 pm »
Dark Cloud 2 jest na GameOnly, wystarczy poszukać. Xenogears to gra na PSXa więc pewnie odpada, ale Xenosaga to już PS2. A co do DC2 wszystko jest w recenzji :wink:.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpnia 21, 2004, 23:21:55 pm »
Dzieki, racja jest recenzja na gameonly :/ juz troche wiem o tej grze, ale jeszcze mnie ciekawi Xenosaga i czekam na Ryo, az cos mi o niej powie :p

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Platon

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 26-07-2004
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpnia 25, 2004, 11:27:00 am »
Najlepszy jrpg na PS2 to zdecydowanie Suikoden 3. Mimo że nie grałem. :P

Anonymous

  • Gość
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpnia 25, 2004, 15:50:32 pm »
ok Xsenosaga mam te gre ziom... zapytaj lepiej na gg moj kuzyn twierdzi ze zaje***a a ja ze taka sobie , grafa na srednim poziomie walczysz jakimiś lipnymi robotami lub postaciami tez jakies pedaly i latarnice i wogole fabula do bani fakt jest jeden + walki sa jak w serii final fantasy
podrowka dla redakcji :D

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpnia 25, 2004, 20:30:30 pm »
Cytat: "radzik"
ok Xsenosaga mam te gre ziom... zapytaj lepiej na gg moj kuzyn twierdzi ze zaje***a a ja ze taka sobie , grafa na srednim poziomie walczysz jakimiś lipnymi robotami lub postaciami tez jakies pedaly i latarnice i wogole fabula do bani fakt jest jeden + walki sa jak w serii final fantasy
podrowka dla redakcji :D


CO? widziałes Xenosaga? ja sie zastanawiam, czy to kupic, bo nic niewiem o tej grze, a ty cos o niej wiesz  :twisted: Masz byc czesciej na gg, bo jak nie to boksa Ci zadam  :twisted:

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Anonymous

  • Gość
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpnia 25, 2004, 21:51:57 pm »
to tak lepiej poszukaj innej gry chyba ze lubisz" transformersy " LoL

wiola

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 25-07-2004
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #15 dnia: Września 01, 2004, 20:31:15 pm »
Cytuj

ja sie zastanawiam, czy to kupic, bo nic niewiem o tej grze

jak znasz dosc dobrze angielski to mozesz sobie sprawic XENO... bo gra jest warta uwagi.
jRPG rula.....

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #16 dnia: Września 01, 2004, 21:22:31 pm »
Cytat: "wiola"
Cytuj

ja sie zastanawiam, czy to kupic, bo nic niewiem o tej grze

jak znasz dosc dobrze angielski to mozesz sobie sprawic XENO... bo gra jest warta uwagi.


dziex, chyba sie na nią skusze ( cos tam anglika znam :) ), tyle, ze narazie niemam kasy, bo se zakupiłem singstara.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

ÓFO

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2004
  • Wiadomości: 1 837
  • Reputacja: 1
  • ale mi ręce gównem śmierdzą :x
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #17 dnia: Września 13, 2004, 19:19:12 pm »
Cześć
Nie znam sie zbytnio na erpegach.Podoba mi sie ffx ale w niego nie grałem z powodu swapa tylko oglądałem.Nie wim na co sie zdecydować Xenosaga czy DarkCloud2 a morze kingdomHerts .Kupłem se Suikodana3 ale mi się nie podoba.może wy mi doradzita POMOCy!!

pozdro ako :P

Anonymous

  • Gość
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #18 dnia: Września 13, 2004, 20:02:21 pm »
nigdy never nie !!!!! nie kupuje kingdom hearts to jest *************************************************************
*************************************************************
*************************************************************
*************************************************************
*************************************************************
*************************************************************
********** na początku fajny ale pozniej *************************************************************
*********************

Anonymous

  • Gość
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #19 dnia: Września 13, 2004, 20:04:45 pm »
z tego co mi widomo dark cloud jest wypas a xsenosaga przemawia tylko do części graczy (wsumie dark cloud tez) ale obie gry są warte uwagLecz


ja bede mial Starocean3 i bedzie wypas!!!!!!!!!! najlepszy rpg jaki ma wyjsc teraz a moze i wogole najlepszy na ps2

Tidus-X

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 09-09-2004
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #20 dnia: Września 14, 2004, 07:58:05 am »
ja teraz kupuje gre STAR OCEAN  kolega mowil ze to jest prawie to samo co FFX wierze :) o właśnie ona jest na 2 DVD czyli jest duża
jak zagram i mi ise spodoba to ci ją polece
C:/pulpit/uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.bmp-Paint

wężyk

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 26-02-2004
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #21 dnia: Grudnia 05, 2004, 23:30:07 pm »
Nie będe zakładał nowego tematu z powodu dylematu,a mianowicie niewiem na jaką gre mam się zdecydować(chodzi o rpg).Na uwadze mam dark chronicle(chyba dark cloud 2),breath of fire 5:dragon quarter i władca pierścieni trzecia era.Może graliście w te gry i moglibyście cos powiedzieć na ich temat,no i jaki wybór będzie najlepszy.
Z góry dzięki...

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #22 dnia: Grudnia 06, 2004, 00:03:32 am »
Trzecią Erę bym nie polecał. Grałem i niby fajne to, niby grafa ok, ale zżynka z FFX na maxa, a i historia nie wgniata w fotel. Szpil na "8" co dla mnie w przypadku RPG jest obrazą...
Co do DC2 i BoF, to wydaje mi się, że w DC2 więcej jest różnych pierdół typu budowa tego, budowa tamtego, zbieranie tego, zbieranie tamtego. Oczywiście BoF też tego trochę ma, ale jakoś lepiej to upakowane. No i BoF ma wyższy poziom trudności, co jest dla mnie zaletą...

wężyk

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 26-02-2004
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #23 dnia: Grudnia 06, 2004, 00:50:47 am »
Cytat: "Castor Krieg"
Trzecią Erę bym nie polecał. Grałem i niby fajne to, niby grafa ok, ale zżynka z FFX na maxa, a i historia nie wgniata w fotel. Szpil na "8" co dla mnie w przypadku RPG jest obrazą...
Co do DC2 i BoF, to wydaje mi się, że w DC2 więcej jest różnych pierdół typu budowa tego, budowa tamtego, zbieranie tego, zbieranie tamtego. Oczywiście BoF też tego trochę ma, ale jakoś lepiej to upakowane. No i BoF ma wyższy poziom trudności, co jest dla mnie zaletą...


W finala nigdy niegrałem więc włądca pierścieni to może być to.A wiecie   może ile trzeba godzin(średnio)by przejść władce pierścieni??

Humulus

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-04-2004
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #24 dnia: Grudnia 06, 2004, 06:34:38 am »
Cytat: "wężyk"
Nie będe zakładał nowego tematu z powodu dylematu,a mianowicie niewiem na jaką gre mam się zdecydować(chodzi o rpg).Na uwadze mam dark chronicle(chyba dark cloud 2),breath of fire 5:dragon quarter i władca pierścieni trzecia era.Może graliście w te gry i moglibyście cos powiedzieć na ich temat,no i jaki wybór będzie najlepszy.
Z góry dzięki...

BoF: DQ aż żal nie polecić jeśli szukasz gry, do której będziesz wielokrotnie wracał w celu ukończenia na 100%. BoF jest w znacznie mniejszym stopniu liniowy niż seria FF i wielokrotnie oferowanych jest kilka dróg do celu. Ma dość wysoki początkowo stopień trudności co IMO tylko zwiększa miodność tego tytułu (w grze zawarty jest megatrudny loch Kokon Horay, którego przejście jest nie lada wyczynem). Fabularnie gra jest niezła choć scenki przerywnikowe są oszczędne (także tylko na początku) lecz nie ma co porównywać do FF X. Grafika jest bardzo słaba jak na możliwości PS2 a tekstury monotonne ale nie wywołuje to wielkiego skrzywienia (fajny jest natomiast efekt wody w jednej z lokacji). Udźwiękowienie to najwyższa klasa (nad muzyką pracował znany z FFT i Vagrant Story Hitoshi Sakimoto pod nadzorem Yasunoriego Mitsudy). I najważniejsze: gra ma "duszę". Nie wiem jak to wyjaśnić ale żaden tytuł (Jak II, Onimusha 3, Burnout 3, Project Zero 2)z wyjątkiem Forbidden Siren nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak piąta część smoczej sagi  (nabyłem ją rok temu). To chyba najlepsza rekomendacja. Aha - sorki dla modów za zachwycanie się tym tytułem po raz n-ty ale nie mogłem wytrzymać.
"Lose yourself in a jungle of ambient sound" - CoLD SToRAGE "Canada"

vivi

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 03-12-2004
  • Wiadomości: 330
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #25 dnia: Grudnia 09, 2004, 04:11:32 am »
jak dla mnie square rula i nie chodzi mi o finala (a wlasciwie nie tylko), Front Mission, Vagrant Story, oraz boskie Chrono Cross i wszystko jasne :D
-kekika mikataka??
-its your servant .... mine mastah ....

Lord Gumiś

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 20-04-2004
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #26 dnia: Grudnia 09, 2004, 23:48:59 pm »
Jesli miałbym ci polecić gry jrpg na ps2 to polecam Star Ocean 3, Wild Arms 3, Dark Chronicles, Dragon Quarta V, 10-2....te gry napewno powinien mieć każdy fan jrpg posiadać na ps2 nie muwiac już o następnych cześciach Xeno, i innych jak  Disnegae oraz Lapucelle Tactics.

Jednak  kiedy muwimy o jrpg na psx...mamy tu większą kolekcje jak np. Finale od I do IX oprócz III bo nie wyszła...Vagrant Story, Xenogears, Legend Of Mana, FF Tactics, Wild Arms, Valkyria Profile, Chrono Trigger, Chrono Cross i wile nnych mało znanych lecz udanych jrpg...
Niech moogle będą z wami zawsze...^_^

vivi

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 03-12-2004
  • Wiadomości: 330
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #27 dnia: Grudnia 09, 2004, 23:56:33 pm »
nie wiem jak wam ale mi bardzo podobaly i podobaja sie obydwie czesci ZoE'y mysle ze mechy to tez fajna sprawa przy okazji rpgow (przyklad fron mission)
-kekika mikataka??
-its your servant .... mine mastah ....

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #28 dnia: Grudnia 11, 2004, 20:26:38 pm »
1.V-STORY
2.CRONO-C
3.FFX
4.PE2

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #29 dnia: Grudnia 20, 2004, 22:41:45 pm »
teraz oczekuje odpowiedzi :twisted:

Znacie jakieś fajne "Tactics RPG" na ps2??? o tym gatunku na ps2 niemam zielonego pojecia, podajcie mi ciekawe tytuły, w które moge się zaopatrzyć.
FF i Onimusha Tactics na GBA bardzo mi się podobały.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #30 dnia: Grudnia 20, 2004, 22:51:06 pm »
FFX jest najlepszym RPG, z taktycznych RPG to chyba jest jakies fire emblem na PS2.
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

Blink

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 22-07-2004
  • Wiadomości: 348
  • Reputacja: 0
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #31 dnia: Grudnia 21, 2004, 00:59:12 am »
Cytat: "Wudi"
FFX jest najlepszym RPG, z taktycznych RPG to chyba jest jakies fire emblem na PS2.


 :lol:  :lol:  :lol: Wudi, no offence ale teraz to pokazales jak sie znasz na grach na ps2, fire emblem na ps2 :lol:

zeby powiekszyc goraca atmosfere :twisted: napisze ze ps2 moze tylko mazyc o takiej grze jak FE :wink: no offence

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #32 dnia: Grudnia 21, 2004, 08:34:19 am »
Ej, ale wymieni mi ktos jakis ciekawy tacticks RPG na ps2 :) mam chętke no, niech ktoś pomoże.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Havana

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 19-04-2004
  • Wiadomości: 882
  • Reputacja: 0
  • PSN - Havcio
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #33 dnia: Grudnia 21, 2004, 10:35:27 am »
Disgaea
Front Mission4


lepszych nie ma :]


a jak jesteś bardzo cierpliwym i upartym człowiekiem to polecam ci jeszcze

Hoshigami: Running Blue Earth na psx'a jeszcze. ja tego nie skończyłem :(

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #34 dnia: Grudnia 21, 2004, 15:54:42 pm »
:oops: shame on meeeee  :oops:
FE to w moim przekonaniu najlepszy RPG taktyczny jaki powstal ( w zadne inne nie gralem). Pamietam jak gralem w to na SNES'ie.
Poza tym w Saga Frontier 2 jest taki moment w ktorym gra sie jak w taktycznym RPG.
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #35 dnia: Grudnia 21, 2004, 16:30:17 pm »
IMO FFX jest najlepszy, chociaż za jRPGami nie przepadam. Jeszcze Disgaea jest niezła.:). I tak KOTOR rządzi....  :twisted:
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

peps

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 29-12-2004
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #36 dnia: Grudnia 29, 2004, 18:22:18 pm »
a Dark Cloud 1 ???  Czy pierwsza część jest dobra  ? oceńcie ;)
tu prawo sie kończy a ja zaczynam!

FAX

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 26-05-2004
  • Wiadomości: 1 282
  • Reputacja: 0
  • Easy Rider
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #37 dnia: Grudnia 29, 2004, 20:06:33 pm »
Nie za bardzo, tym bardziej w tej chwili, po 3 Erze, po Star Ocean, itd.

Tarniak

  • Gość
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #38 dnia: Grudnia 29, 2004, 20:29:03 pm »
Cytat: "peps"
a Dark Cloud 1 ???  Czy pierwsza część jest dobra  ? oceńcie ;)

Dark Cloud 1 jest na poziomie DC. 2-jka to inna bajka...lepsza... :twisted: duuużo

Wudi

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2004
  • Wiadomości: 524
  • Reputacja: 0
Jaki RPG jest najlepszy!
« Odpowiedź #39 dnia: Grudnia 29, 2004, 21:55:28 pm »
Zmienilem zdanie, najlepszym RPG jest Legend of Mana, a jednym z najciekawszych jest Silver.
You're asking: how? My answer is : long and hard :wink: .