Autor Wątek: Silent Hill: Downpour  (Przeczytany 54327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #160 dnia: Sierpnia 20, 2011, 12:18:54 pm »
Ale grałeś zawsze z japońskim dubbingiem? :P Bo jeśli nie to chyba zgodzisz się, że obecny dubbing jest lepiej wykonany niż ten angielski z pierwszych Silentów :) A nas i tak wersja japońska mało obchodzi więc po co ją w ogóle brać pod uwagę..
Od jedynki na pewno. Od 2,3,4 nie. Co do synchronizacji głosu i ruchu ust to nie można jej oceniać jeśli gra była robiona pod Japończyków. Do języka japońskiego może pasować.
Cytuj
Akira mówił, że chętnie wróci do serii jeśli się dogada z Konami, więc podejrzewam że po prostu poczuł się zbyt pewnie (w końcu przy Homecoming Konami zrobiło go nawet producentem wykonawczym, więc baaardzo duża część winy za to jak słaba to była gra, spada na Akire..), i w końcu przestano spełniać jego wygórowane wymagania.. Ale to tylko moje domysły.
O ile mnie pamięć nie myli to Akira był też producentem  SH3 i 4, a jakościowo te dwie gry były duuużo lepsze niż SH5. Akira aż tak bardzo obniżył loty? Wątpie. To raczej przeniesienie produkcji gry do USA i powierzenie jej Amerykanom  sprawiło, że jego wpływy na kształt SH5 uległy osłabieniu. Mówiąc krótko - Akira dużo do gadania nie miał.
Cytuj
Akira mówił, że chętnie wróci do serii jeśli się dogada z Konami
Jeśli to co napisałem jest prawdą, to należy się zastanowić na czym to ,,dogadanie się" miałoby polegać. Powrót serii w ręce Konami Japan?  
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2011, 12:42:09 pm wysłana przez dante0 »

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #161 dnia: Sierpnia 20, 2011, 12:58:22 pm »
Akira był producentem wcześniejszych części, ale przy Homecoming został producentem wykonawczym. Taki człowiek jest odpowiedzialny za cały projekt, ma pod sobą wszystkie działy w firmie, zatwierdza wszystko i jak mu sie coś nie podoba to pracownicy muszą to zmienić. (no chyba, że ktoś kto był jeszcze wyżej od niego naciskał go by gra wyglądała tak a nie inaczej..)

Myśle, że poprostu Akira nie miał już siły na walkę z "wizją amerykanów" i poprostu dociągnął projekt do końca nie angażując się w niego za bardzo.. Może po tym konami chciało go zdegradować do niższej funkcji i się pokłócili? Ciężko powiedzieć.. 

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #162 dnia: Sierpnia 20, 2011, 13:16:15 pm »
Akira był producentem wcześniejszych części, ale przy Homecoming został producentem wykonawczym. Taki człowiek jest odpowiedzialny za cały projekt, ma pod sobą wszystkie działy w firmie, zatwierdza wszystko i jak mu sie coś nie podoba to pracownicy muszą to zmienić. (no chyba, że ktoś kto był jeszcze wyżej od niego naciskał go by gra wyglądała tak a nie inaczej..)

Myśle, że poprostu Akira nie miał już siły na walkę z "wizją amerykanów" i poprostu dociągnął projekt do końca nie angażując się w niego za bardzo.. Może po tym konami chciało go zdegradować do niższej funkcji i się pokłócili? Ciężko powiedzieć..  
Ciężko mi uwierzyć w to żeby Akira miał taki sam wpływ na serię jak kiedys po tym jak opuściła ona KKW. Zwłaszcza, że Konami ubzdurało sobie, że gry robione w zachodnim stylu są Cool i SH też musi taki być.  

Update:
No i ważni są też ludzie, z którymi się współpracuje. Ktoś musi napisać scenariusz, zrobić grafikę, potwory, postacie itd. Koleś dostał do współpracy przy SH5 team, któy nigdy nie zrobił gry z dobrą fabułą, więcej - nigdy nie zrobił porządnej gry(!!!!),  więc dużo sam zwojować nie mógł. Zwalanie na niego winy za słabego SH5 to lekka przesada. I napiszę to jeszcze raz. Nie wierzę, żeby jeden Japończyk mógł zdominować grupę Amerykanów. Nie wiemy też jak wyglądała ta wspólpraca. Równie dobrze DH mogło dłubać sobie przy grze w swojej siedzibie, a Akira siedzieć w w swojej ojczyźnie i być malowanym producentem. Dla mnie to więcej niz prawdopodobne. Przy SH3 i 4 miał dobry team to i efekty były o niebo lepsze.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2011, 14:25:25 pm wysłana przez dante0 »

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #163 dnia: Sierpnia 20, 2011, 15:58:28 pm »
Pewnie masz rację, ale jakby nie patrzeć teoretycznie miał przy tym projekcie więcej do powiedzenia niż kiedykolwiek wcześniej :P
Może się facet wypalił.. Nowe soundtracki do kolejnych silent hillów świeżością raczej nie zachwycały, a jak mu kazali pracować przy homecoming to się pewnie już zupełnie poddał hehe

Myślę, że dobrze by go zastąpił Charlie Clouser, bo bardzo klimatyczną muzykę do Horrorów tworzy.. Kojarzy się z Silent Hillem. No i kiedyś współpracował z Akirą. Aż dziwne, że Konami go nie zartudniło  :roll:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 20, 2011, 16:01:13 pm wysłana przez Madman »

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #164 dnia: Sierpnia 20, 2011, 16:04:36 pm »
Może się facet wypalił..
Nie wypalił się tylko był sam. Zresztą polecam OSTa z Shadow of the Damned - Akira znowu pokazuje pazury :) Tylko otoczenie zmienił.

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpnia 20, 2011, 22:11:26 pm »
Może się facet wypalił..
Zresztą polecam OSTa z Shadow of the Damned - Akira znowu pokazuje pazury :)

Ano. Szczególnie utwór z Elizabeth McGlynn daje radę :yes_anim:

Panel Downpour na Gamesconie:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
(Oby tylko obecność Pyramid Heada nie świadczyła o tym, że pojawi się w grze... )

I nowy, jeszcze ciepły wywiad z jednym z twórców:

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpnia 22, 2011, 12:02:07 pm »
Druga część wywiadu:

Fajnie, że woda będzie pełniła w tej części podobną rolę co kiedys radio- ostrzegała przed tym że zbliża się coś mocnego  :)

Po obejrzeniu jeszcze kilku wcześniejszych wywiadów, w których złapali twórców przy stoiskach z grami, dowiedziałem się na przykład że:
-nie będzie pyramid heada i narzucania na siłę wątku z Alessą (będą jedynie nawiązania i smaczki dla fanów)
-będzie kilka zakończeń
-wersja na ps3 będzie miała wsparcie 3d
-silnie skupiono sie na developingu postaci
-około dwudziestu wątków pobocznych
-Murphy odwiedzi niewidziane wcześniej rejony Silent Hill, które są znacznie większe niż to co widzieliśmy w poprzednich częściach
-jednokrotne przejście gry to jakieś 12h
-Murphy wie za co został skazany i za jakie przewinienia trafił do Silent Hill, gracz będzie musiał sam to odkryć

Jeszcze tylko dwa miesiące czekania  :angel:

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpnia 22, 2011, 17:29:58 pm »
Obawiam się, że to będzie zajebisty Silent Hill  :grin: :grin: Nie mogę się doczekać  8)

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #168 dnia: Sierpnia 22, 2011, 17:50:40 pm »
Z początku byłem fest zajarany, ale po paru filmikach (zwłaszcza tych przedstawiających walkę) mina mi zrzedła  :-?


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #169 dnia: Sierpnia 23, 2011, 09:33:26 am »
Ostatnia część wywiadu:


i wrażenia z dema na gamesconie:
Cytuj
Podejrzewam, że gdyby z tytułu gry wyrzucić frazę "Silent Hill", większość trąbiłaby o czarnym koniu tej jesieni. Marka Silent Hill to przekleństwo, tysiące fanów oczekujących nie wiadomo czego (albo wiadomo, Silent Hilla który będzie "jak jedynka i dwójka”) [...] To co zaprezentowano na targach Gamescom, rozbudza apetyt. Wszechobecny las spowity mrokiem, w którym jedynym źródłem światła była latarka to coś, na co jako fan horrorów po prostu "lece". Wielu zarzucało, że to taki klon Alan Wake z X360... odrzućcie te porównania, bo bardziej nowego Silent Hill skrzywdzić nie można.

Tutaj naprawdę "czuć" starego, dobrego Silenta przystosowanego do aktualnie panującej generacji sprzętowej. Gra świateł i cieni to coś, co "robi" najwięcej klimatu, widać, że twórcy przywiązali do tego elementu ogromną uwagę, gdyż jest to mistrzowski poziom wykonania. Pojedyncze snopy światła, elementy oświetlane przez latarkę. Wszystko to wygląda bardzo realnie. Grafika ogółem prezentuje się naprawdę dobrze, trzyma poziom i klimat. Bardzo ładnie wygląda przejście między jednym, a drugim światem, podobnie jak efekty ognia i wody.

Jednak to, co najważniejsze w Silent Hill to oczywiście klimat, zagadki i fabuła. [...] Czuć niepokój, gęstą atmosferę, strach i fakt znajdowania się w miejscu, które nie jest... normalne. Wplecenie w to sensownych zagadek i wreszcie dobrego systemu walki z przeciwnikami uczyniło przy pierwszym wrażeniu Silent Hill: Downpour grę, która deklasuje Homecoming i kilka innych gier z zasłużonej serii. Dla jednych może i będzie to herezja, ale jeśli Vatra Games nie spieprzy niczego do października, to otrzymamy bardzo dobry horror, który ma szansę namieszać w branży.
:)

http://www.ps3site.pl/gamescom-2011-gralismy-w-silent-hill-downpour/83695

iko

  • Gość
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpnia 23, 2011, 10:38:37 am »
Pamiętacie pierwszy trailer Downpour? (atmosfera, muzyka która naprawdę potęgowała klimat, ogólnie dosyć dobrze oddana stylistyka Cichego Wzgórza!) Dla mnie i tak czesi przeszli samych siebie.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpnia 23, 2011, 12:49:34 pm »
Cytuj
Podejrzewam, że gdyby z tytułu gry wyrzucić frazę "Silent Hill", większość trąbiłaby o czarnym koniu tej jesieni. Marka Silent Hill to przekleństwo, tysiące fanów oczekujących nie wiadomo czego (albo wiadomo, Silent Hilla który będzie "jak jedynka i dwójka”) [...] To co zaprezentowano na targach Gamescom, rozbudza apetyt. Wszechobecny las spowity mrokiem, w którym jedynym źródłem światła była latarka to coś, na co jako fan horrorów po prostu "lece". Wielu zarzucało, że to taki klon Alan Wake z X360... odrzućcie te porównania, bo bardziej nowego Silent Hill skrzywdzić nie można.

Tutaj naprawdę "czuć" starego, dobrego Silenta przystosowanego do aktualnie panującej generacji sprzętowej. Gra świateł i cieni to coś, co "robi" najwięcej klimatu, widać, że twórcy przywiązali do tego elementu ogromną uwagę, gdyż jest to mistrzowski poziom wykonania. Pojedyncze snopy światła, elementy oświetlane przez latarkę. Wszystko to wygląda bardzo realnie. Grafika ogółem prezentuje się naprawdę dobrze, trzyma poziom i klimat. Bardzo ładnie wygląda przejście między jednym, a drugim światem, podobnie jak efekty ognia i wody.

Jednak to, co najważniejsze w Silent Hill to oczywiście klimat, zagadki i fabuła. [...] Czuć niepokój, gęstą atmosferę, strach i fakt znajdowania się w miejscu, które nie jest... normalne. Wplecenie w to sensownych zagadek i wreszcie dobrego systemu walki z przeciwnikami uczyniło przy pierwszym wrażeniu Silent Hill: Downpour grę, która deklasuje Homecoming i kilka innych gier z zasłużonej serii :lol:. Dla jednych może i będzie to herezja, ale jeśli Vatra Games nie spieprzy niczego do października, to otrzymamy bardzo dobry horror, który ma szansę namieszać w branży.
Całe PS3 site. Grafika, grafika, efekty i jeszcze raz grafika (później taki Killzone 3 dostaje u nich 9 z plusem :lol:). No i mrok i latarka. Bez tego SH to nie SH (szkoda, że dla niektórych dobry SH to tylko ten, w którym można sobie lampką poświecić :lol:)

ps3 site
Cytuj
Silent Hill było niegdyś serią kultową. Jednak to, na co zapracowały pierwsze trzy części, od pewnego czasu próbuje niszczyć wydawany co jakiś czas kolejny potworek, który tylko kala markę Cichego Wzgórza. Konami zauważyło, że dzieje się coś niedobrego i postanowiło coś zrobić, odcinając Japończyków od serii (Akirę Yamaokę też)
Czyli okazuje się, że to jednak wredne Japończyki robiły SH5, SH0 i SH:SM. Wiedziałem, że coś jest nie tak. Na szczęście PS3 site jak zawsze jest dobrze poinformowane :lol: :lol: :lol: Dobrze, że Czesi biorą się za serię. Trzeba skończyć z ,,kalaniem" SH :lol:


Jacek84

  • Gość
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #172 dnia: Sierpnia 23, 2011, 12:55:50 pm »
Abstrahując od tego hejtu na Silent Hill, nikt przy zdrowych zmysłach nie czyta tej grafomanii z PS3Site. Przynajmniej mam taką nadzieję.

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpnia 23, 2011, 14:32:40 pm »
Pamiętacie pierwszy trailer Downpour? (atmosfera, muzyka która naprawdę potęgowała klimat, ogólnie dosyć dobrze oddana stylistyka Cichego Wzgórza!) Dla mnie i tak czesi przeszli samych siebie.
Bardzo fajnie promowany jest Downpour. Zamiast pokazywania potworów i cycków pielegniarek, widzimy tylko klimatyczne i niepokojace lokacje  :)

Cytat: dante0
Całe PS3 site. Grafika, grafika, efekty i jeszcze raz grafika (później taki Killzone 3 dostaje u nich 9 z plusem ). No i mrok i latarka. Bez tego SH to nie SH (szkoda, że dla niektórych dobry SH to tylko ten, w którym można sobie lampką poświecić )
Ciężko żeby w akapicie o grafice nie poruszali kwestii graficznych....... W całym tekście tylko w tych paru zdaniech autor wspomniał o oprawie.

Cytuj
Czyli okazuje się, że to jednak wredne Japończyki robiły SH5, SH0 i SH:SM.
A gdzie on coś takiego napisał? Jeszcze facet specjalnie zaznaczył, że chodzi mu głównie o to że teraz już nawet Akirę odcięli od projektu.
Nie ma to jak hejtować z zasady...

Abstrahując od tego hejtu na Silent Hill, nikt przy zdrowych zmysłach nie czyta tej grafomanii z PS3Site. Przynajmniej mam taką nadzieję.
Co by o tej stronie nie pisać, to u nich pojawia sie najwięcej świeżych newsów i relacji. Problem z nimi jest taki, że wtrącają wszędzie swoje opinie i czasami ciężko się to czyta.

I znowu jedziecie po facecie który GRAŁ w Downpour i wyraził swoją pozytywną opinię. A to tylko dlatego, że przecież nikt nie jest w stanie dorównać team silent, a downpour sie za bardzo różni od SH2 więc jest do bani.
Jezu Kryste.

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpnia 23, 2011, 15:05:53 pm »
Ciężko żeby w akapicie o grafice nie poruszali kwestii graficznych....... W całym tekście tylko w tych paru zdaniech autor wspomniał o oprawie.
Piszesz jakby ten tekst był epopeją jakąś. W paru zdaniach koleś podniecał się grafiką, a w kolejnych paru cieniami (co się łączy ze sobą).  Są trzy akapity ,,wstępu" w którym nie mówi się o niczym związanym gameplayem (pojawiają się jeszcze takie kwiatki jakoby SH5, itd. dalej robił TS), historią itp.,  i jeden akapit, który jak na ps3 site przystało, musiał oczywiście być poświęcony grafice.

Cytuj
Czyli okazuje się, że to jednak wredne Japończyki robiły SH5, SH0 i SH:SM.
Cytuj
A gdzie on coś takiego napisał? Jeszcze facet specjalnie zaznaczył, że chodzi mu głównie o to że teraz już nawet Akirę odcięli od projektu.
Nie ma to jak hejtować z zasady...
Nie ma to jak bronić SH dla zasady. Koleś wyraźnie napisał, że kolejne części były crapami i Konami postanowiło ratować serię odbierając ją Japończykom. Czyli równoznaczne jest to z tym, że przy SH dalej musieli dłubać Japończycy. Stąd mój tekst. Nie wiem jak można inaczej to interpretować :roll:

« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2011, 15:47:24 pm wysłana przez dante0 »

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #175 dnia: Sierpnia 23, 2011, 16:44:58 pm »
Facet pisał o świetnym klimacie i designie, zagadkach, dobrym systemie walki i gameplayu, a ty się przyczepiłeś że poświęcił też akapit na pochwalenie grafiki..
Tarniak za to założył, że tekstu nie warto czytać bo to ps3site więc opinia autora z góry jest nic nie warta  :-? Jakby nie patrzeć, pisał tą relację zwykły gracz któremu podobały się pierwsze Silent Hille i miał okazję zagrać w Downpour, więc dlaczego się nie liczyć z jego opinią?


Jacek84

  • Gość
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #176 dnia: Sierpnia 23, 2011, 16:54:33 pm »
Co ty pier**lisz? :lol: Skoro napisałem "ABSTRAHUJĄC od hejtu", to raczej nie do treści mam zastrzeżenia, tylko do formy. Jak widzę, że w zacytowanym fragmencie autor gubi przyimki, myli związki frazeologiczne i pisze gorzej niż na forum to coś tu nie gra. Jeśli ktoś oczekuje poziomu i warsztatu jak z komentów na Youtube, to lepiej sięgnąć do źródła i czytać komenty na Youtube. Proste. Do decyzji wydawcy SH odnośnie dewelopera ja tam zastrzeżeń nie mam, a grafika mnie pierdoli. Jeśli wyjdzie coś dobrego to fajnie, jeśli nie, to trudno. Tyle w temacie.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2011, 16:57:04 pm wysłana przez tarniak »

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #177 dnia: Sierpnia 23, 2011, 22:16:46 pm »
No dobra, przestaje sie czepiać.

SH:Downpour zdobył pierwsze miejsce w kategori "najlepszy horror" na gamescom  :)
http://www.gamingxp.com/lang/en/newsview-36894-gamingxp_best_of_gamescom_2011_winners.htm

Twórcy wypowiedzieli się też na temat podobieństwa nowego Silenta do Alan Wake.
Wg nich w Downpour lokacje są bardzo zróżnicowane i tylko ten las który pokazywali może się kojarzyć z Alanem, reszta jest zupełnie inna  :)

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #178 dnia: Sierpnia 23, 2011, 22:40:34 pm »
Nie wiem co oni wszczyscy z tym lasem i AW jakby we wczesniejszych tego typu grach takich  miejscowek nie bylo np AITD czy w  ED.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2011, 22:43:25 pm wysłana przez wsciekly_blondyn »

Nycek

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 21-02-2007
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 1
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #179 dnia: Sierpnia 23, 2011, 22:44:53 pm »
Cytuj
SH:Downpour zdobył pierwsze miejsce w kategori "najlepszy horror" na gamescom  Smile
A miał w ogóle jakąś konkurencję ? Jakoś nie kojarzę innych horrorów na tych targach...

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #180 dnia: Sierpnia 23, 2011, 23:34:56 pm »
Cytuj
SH:Downpour zdobył pierwsze miejsce w kategori "najlepszy horror" na gamescom  Smile
A miał w ogóle jakąś konkurencję ? Jakoś nie kojarzę innych horrorów na tych targach...
Nie jestem pewny które z tych horrorów były na gamescon, ale wszystkie czekają na premierę więc przynajmniej z częścią tych gier się zmagał nowy SH:
-Dead Island
-I Am Alive
-Resident Evil: Operation Raccoon City
-Amy
-Lucius
-Asylum
-Parasite Eve: 3rd birthday
-the darkness 2
-Aliens: Colonial Marines
-Ryse
-Metro: Last Light (to chyba też do horrorów można zaliczyć  :P)

Tak swoją drogą to jest nowy trailer downpour, ale krótki i bardzo podobny do tego który już pokazywano na E3:


A tutaj skrawki gameplayu dla narzekających na brak klimatu  :P
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 23, 2011, 23:59:02 pm wysłana przez Madman »

pachu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2006
  • Wiadomości: 2 886
  • Reputacja: 20
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #181 dnia: Sierpnia 24, 2011, 01:23:01 am »
Jeszcze raz się wypowiem, jako pochłaniacz wszelkich SH. Byndzie git  :grin:

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #182 dnia: Sierpnia 28, 2011, 09:31:19 am »

 :cool:

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 279
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #183 dnia: Sierpnia 28, 2011, 11:33:54 am »
A gdzie, kur**, The Room?

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #184 dnia: Sierpnia 28, 2011, 11:41:20 am »
Dobre pytanie.
Wcale bym się nie obraził, gdyby zechciano stworzyć remake "czwórki". I nie chodzi mi o podbicie rozdzielczości, ale stworzenie jakoby nowej gry, pozbawionej wad pierwowzoru (takich jak szafka, ograniczony inwentarz, powtórki z lokacji i inne irytujące badziewia, które przysłoniły trochę blask tej doskonałej pod względem fabularnym części). A najbardziej byłbym wniebowzięty, gdyby ktoś mądry zekranizował tę część, koniecznie z zakończeniem "21 Sacraments".
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2011, 11:44:50 am wysłana przez Wojtq »
PSN ID: WojtqGO

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #185 dnia: Sierpnia 28, 2011, 13:14:36 pm »
Narobiliście mi ochoty na The Room. Ten Silent był świetny i stawiam go zaraz za 2 częścią. Mam PS3, które ma wbudowany układ z PS2, ale dawno nie odpalałem gier z PS2, więc jestem ciekaw czy nadal działa (może któraś aktualizacja wyłączała możliwość odpalania gier z PS2). Chętnie dorwałbym SH4.

Wiadomość scalona: [time]Sierpień 28, 2011, 13:27:35 pm[/time]
Btw. Tak mi się przypomniało, że ogóle SH, kiedy pierwszy raz w niego zagrałem przypomniało mi klimatem grę z Amigi pt. Dylan Dog. Nie mieliście podobnych odczuć? Wiadomo, że wtedy inaczej odbierało się gry, ale mimo to czułem w SH klimat tamtej gierki.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2011, 13:28:11 pm wysłana przez BoBaN »

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpnia 29, 2011, 12:53:49 pm »
Mówili, że jeśli HD collection się dobrze sprzeda, to pomyślą nad The Room.
Czyli pewnie dostaniemy za jakiś czas drugą, podobną paczkę, tyle że tym razem z The Room, Origins i Shattered memories..

Trochę dziwnie wygląda screen z odświeżonego SH3 (góra) w porównaniu do wersji ps2   :lol:

Jacek84

  • Gość
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpnia 29, 2011, 14:04:40 pm »
To są chyba jakieś jaja? :lol:

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #188 dnia: Sierpnia 29, 2011, 14:36:12 pm »
To są chyba jakieś jaja? :lol:
Niestety nie..
A tu na przykład w porównaniu z wersją PC (górne są z HD collection)  :roll:
(może to jakaś pre-alpha.............)
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Oby tylko ścieżki dźwiękowej nie zmienili  :P
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2011, 14:39:58 pm wysłana przez Madman »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpnia 29, 2011, 15:00:50 pm »
Dobre pytanie.
Wcale bym się nie obraził, gdyby zechciano stworzyć remake "czwórki". I nie chodzi mi o podbicie rozdzielczości, ale stworzenie jakoby nowej gry, pozbawionej wad pierwowzoru (takich jak szafka, ograniczony inwentarz, powtórki z lokacji i inne irytujące badziewia, które przysłoniły trochę blask tej doskonałej pod względem fabularnym części). A najbardziej byłbym wniebowzięty, gdyby ktoś mądry zekranizował tę część, koniecznie z zakończeniem "21 Sacraments".
Też myślałem o tym, że powinni nakręcić film na podstawie The Room. Tak własciwie to mozna by rzec, że 4-ta część Silenta miała najlepszą fabułę.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2011, 15:02:51 pm wysłana przez Piter_neo »

Spidey^

  • Gość
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpnia 29, 2011, 15:12:36 pm »
Mówili, że jeśli HD collection się dobrze sprzeda, to pomyślą nad The Room.
Czyli pewnie dostaniemy za jakiś czas drugą, podobną paczkę, tyle że tym razem z The Room, Origins i Shattered memories..

Trochę dziwnie wygląda screen z odświeżonego SH3 (góra) w porównaniu do wersji ps2   :lol:


Co to kur** jest? Jak można było pogorszyć grafikę z PS2? Przecież ten odświeżony remake nie wygląda lepiej tylko gorzej, i to dużo gorzej. Gra świateł i cieni nie istnieje. Jest więcej takich screenów?

Chyba będę musiał darować sobie tą "kolekcje" :roll:
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 29, 2011, 15:14:23 pm wysłana przez amsterdream »

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #191 dnia: Sierpnia 29, 2011, 15:21:04 pm »
Screeny w wyzszej rozdziałce:


Ogólnie tragedia. Wygląda to jak jakis słaby port na Wii lub PSP

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #192 dnia: Sierpnia 29, 2011, 15:24:00 pm »
Co to kur** jest? Jak można było pogorszyć grafikę z PS2? Przecież ten odświeżony remake nie wygląda lepiej tylko gorzej, i to dużo gorzej. Gra świateł i cieni nie istnieje. Jest więcej takich screenów?
http://www.relyonhorror.com/latest-news/silent-hill-hd-collection-screens-rise-up-first-look-at-silent-hill-3/

Może to jakieś screenshoty z początków prac nad wersją HD, bo brakuje na nich wielu elementów w stosunku do oryginału..
Ale tak czy inaczej, to oficjalnie opublikowane przez developera materiały.

Spidey^

  • Gość
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #193 dnia: Sierpnia 29, 2011, 16:01:23 pm »
Jest gorzej niż źle. Zniknęła charakterystyczna mgiełka, ten "brudny" filtr uległ zdecydowanemu pogorszeniu, gra świateł i cieni nie istnieje (NIE ISTNIEJE !), wszelkie przedmioty i dekoracje wyglądają dużo gorzej... trudno mi uwierzyć że to jakaś wczesna wersją bo wtedy Konami raczej nie chwaliłoby się skrenami. Konami - what`s wrong with you?

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #194 dnia: Sierpnia 29, 2011, 23:09:49 pm »

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #195 dnia: Sierpnia 29, 2011, 23:29:52 pm »
Mnie się podoba.
PSN ID: WojtqGO

Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #196 dnia: Sierpnia 30, 2011, 09:48:31 am »
A mi sie nie podoba   :(
Dobrze, że to nieoficjalna okładka.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #197 dnia: Sierpnia 30, 2011, 10:03:26 am »
Dobre pytanie.
Wcale bym się nie obraził, gdyby zechciano stworzyć remake "czwórki". I nie chodzi mi o podbicie rozdzielczości, ale stworzenie jakoby nowej gry, pozbawionej wad pierwowzoru (takich jak szafka, ograniczony inwentarz, powtórki z lokacji i inne irytujące badziewia, które przysłoniły trochę blask tej doskonałej pod względem fabularnym części). A najbardziej byłbym wniebowzięty, gdyby ktoś mądry zekranizował tę część, koniecznie z zakończeniem "21 Sacraments".
Też myślałem o tym, że powinni nakręcić film na podstawie The Room. Tak własciwie to mozna by rzec, że 4-ta część Silenta miała najlepszą fabułę.

obejrzyj sbobie 1408. może poczujesz się jak w domu.

Pawlo_PL

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 05-01-2009
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
  • Chelsea! The Blues!
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #198 dnia: Sierpnia 30, 2011, 14:51:40 pm »
Okładka całkiem klimatyczna... Ale w okładki się nie gra. ;)



Madman

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-06-2007
  • Wiadomości: 2 317
  • Reputacja: 36
Odp: Silent Hill: Downpour
« Odpowiedź #199 dnia: Sierpnia 31, 2011, 09:51:56 am »
Nowa okładka z Amazona. Ale jeszcze nie potwierdzona przez Konami.