Autor Wątek: Forza 3 vs Gran Turismo 5  (Przeczytany 119065 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #320 dnia: Stycznia 08, 2010, 21:50:03 pm »
@ Iras

Chce widzieć jak wygrywasz na kierownicy w dowolnej klasie na najtrudniejszym poziomie + wył. wszelkie asysty. Może jakiś replay? Bo póki co to tylko gadasz że jest łatwy, dla mnie on jest LEPSZY niż w FM2 i nie aż taki wcale łatwy(choć łatwiejszy niż w Gt5A, z kolei tam nie ma dachowań, dobijania podwozia o jezdnie na poziomie FM3).

Ps. Tak pad ma 90 stopni skrętu co bardzo ułatwia jazdę lub utrudnia jeśli gra jest źle do niego skalibrowana(czułość na wychylenia i ich siła).
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2010, 21:52:27 pm wysłana przez Unlimited »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #321 dnia: Stycznia 08, 2010, 21:55:44 pm »
Jakby ktos nie widzial, jeszcze jeden screen z CES




Cytuj
Chce widzieć jak wygrywasz na kierownicy w dowolnej klasie na najtrudniejszym poziomie + wył. wszelkie asysty.
Poczatkowe klasy sa tak banalne, ze wygrywalem je za pierwszym razem, grajac pierwszy raz na kierownicy. Na nurbugringu juz bylo ciezko i mi tak super nie szlo mocnymi wozami, ale raz kierownica kiepska, dwa nie bylem przyzwyczajony. Kumpel sobie dawal rade.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2010, 21:57:50 pm wysłana przez KKRT »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #322 dnia: Stycznia 08, 2010, 21:57:53 pm »
@ KKRT

Czekam na replay na poziomie przeciwników na HARD + asysty OFF oczywiście samochód równoważny tym które startują + jazda fair. I jeszcze jedno minimapka OFF, bo to mocno pomaga. ;)

PS. @ Gt5 @ Ces

Powiem szczerze że wygląda to na prawdę bardzo dobrze. :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2010, 22:00:15 pm wysłana przez Unlimited »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #323 dnia: Stycznia 08, 2010, 22:05:47 pm »
Tak pajacyku, już lecę do sklepu po drugiego klocka, Forzę i kierownicę (oczywiście Fanateca, bo inna nie oddaje zajebistości Forzy Motorsport 3), żeby być godnym dyskusji z tobą. Już się rozpędzam. Poza tym nie mówimy o poziomie przeciwników tylko modelu jazdy i trudności (a właściwie jej braku) w opanowaniu samochodu.

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #324 dnia: Stycznia 08, 2010, 22:07:21 pm »
Dwa nowe zdjecia :P Cos dla Unlimited

Che Chou grajacy w GT 5
http://image.motortrend.com/f/technology/first-drive-gran-turismo-5-ces-demo-edition-more-cars-more-tracks/27725140+w750/sony-playstation-3-gran-turismo-5.jpg
http://www.xboxygen.com/IMG/jpg/P1010326-2.jpg

Niestety replay'a nie dostaniesz, bo to kumpla xbox i wpadam do niego dosc rzadko :P [ja mieszkam przy centrum, on w piasecznie ;\, wiec podroz mi w jedna strone prawie 1.5h zabiera komunikacja miejska].

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #325 dnia: Stycznia 08, 2010, 22:11:17 pm »
@ Iras

Po pierwsze, przyhamuj ton wypowiedzi, zresztą moderacja powinna już swoje zrobić, no chyba że tylko ja za "NIC" dostaję ostrzeżenia.

Po drugie, widzisz jak się wymigujesz i zmieniasz tematy, teraz już że poziom trudności nie ma nic do rzeczy. Co do modelu jazdy, tak rzeczywiście łatwo jest opanować samochód w FM3, może jeszcze łatwiej niż w FM2 :lol:

Po trzecie, nikt Cię nie zmusza do biegu, możesz dreptać, jeśli zrozumiałeś przenośnie.

@ KKRT

Przecież to jest normalne :P Sam zbieram kasę na Ps3 i Gt5, dla tej gry kupuję Ps3.

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #326 dnia: Stycznia 08, 2010, 22:18:27 pm »
Panowie z Turn10 przyszli na darmowe ciastka i napoje. :lol:

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #327 dnia: Stycznia 08, 2010, 22:31:02 pm »
Wcześniej Panowie z PD też się załapali na szampana + zimną płytę Turn 10. :lol:

http://forums.forzamotorsport.net/blogs/turn_10s_forza_motorsport_blog/archive/2009/06/05/the-road-to-october-looking-beyond-e3-2009.aspx

Widocznie się wymieniają gościnnością :P

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #328 dnia: Stycznia 08, 2010, 22:37:21 pm »
Poczytałem ten tekst przy okazji i trochę mi się głupio zrobiło, bo lecą tam dosyć lekceważące PD słowa ze strony Chou. Zresztą to już nie pierwszy pokaz braku szacunku dla Polyphony ze storny Turn10. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to że gdyby nie seria GT to teraz Turn10 najprawdopodobniej nawet by nie istniało.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #329 dnia: Stycznia 08, 2010, 22:48:00 pm »
Mi się też polityka Chou nie podoba, gdyż zbyt szybko rzuca słowa na wiatr. Tak samo jak obiecywał że samochody z Photo Mode to Gameplay. Najbardziej lubię z ekipy Turn 10 Dana(spoko facet). Jeśli chodzi o Twoje ostatnie zdanie, zgodzę się z Tobą, tylko zauważ że kij ma dwa końce, więc gdyby nie Turn 10 i FM to PD z seria GT, mogła by dalej stać jak beton w niektórych elementach, nowa fizyka i detekcja kolizji, to dzięki konkurencji. Czekam na jakiś filmik potwierdzający te ficzery GT, jeśli okażą się one prawdą(a myślę że tak skoro Yamouchi je potwierdził a nie tylko obiecał) to być może moja miłość do tej serii odrodzi się na nowo(ostatnia wielka część to dla mnie Gt3). 8)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2010, 22:55:30 pm wysłana przez Unlimited »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #330 dnia: Stycznia 09, 2010, 00:38:45 am »
Geez ale wy macie problemy lol

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #331 dnia: Stycznia 09, 2010, 09:43:20 am »
Toyota FT-86


Widać że model jazdy tak jak wspomniałem na górze jest OK, fury mają WRESZCIE normalną reakcję po chopce, widać jak pracuję zawieszenie, a nie jak to było wcześniej(Gt5P) przyklejały się do asfaltu, widać też że jazda po trawie, jest chyba nawet bardziej tolerowana niż w FM3. Fury wyglądają bardzo ładnie, trasom też nie można niczego zarzucić, mają bardzo ładne oświetlenie i choć widać uproszczenia itd. jednak to koszem aut. Ja czekam ciągle na filmiki z zapowiadanymi innowacjami. :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2010, 10:15:26 am wysłana przez Unlimited »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #332 dnia: Stycznia 09, 2010, 13:35:43 pm »
Cytuj
przyklejały się do asfaltu, widać też że jazda po trawie, jest chyba nawet bardziej tolerowana niż w FM3.
. Dałeś już zajebisty popis niewiedzy odnośnie kierownic. Tu Ciągniesz to dalej wyrażasz opinie nie mając fizycznego kontaktu z g25 i gt5p/a. Powiem tak chu** się dowiesz oglądając filmiki... Nie będę się odnosił do wszystkiego co napisałeś bo to bezsensu. Może kiedyś zagrasz i zrozumiesz...

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #333 dnia: Stycznia 09, 2010, 13:38:25 pm »
Gram na kierownicy, jeżdżę samochodem więc widzę i wiem :P Nie grałem na G25 w Gt5p/a ale DF już tak.

Czekam na ten popis :grin:


sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #334 dnia: Stycznia 09, 2010, 14:32:08 pm »
Na fanatecu też nie grałeś ale mimo wszystko pozwoliłeś sobie je poszufladkować (według własnego widzi mi się i zaślepienia forzą z którą działa tylko jedno z tych kółek). Żadnego z Twoich postów nie będę brał już na poważnie. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Świetnie to do Ciebie pasuje.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #335 dnia: Stycznia 09, 2010, 15:22:58 pm »
Targi Poznań=możliwość gry na Fanatecu :P

Zlot sceny Xbox w Polsce=możliwość gry na Fanatecu :P

Prezentacje w Zabrzu w M1=możliwość gry na Fanatecu :P

Coś mało wiesz o prezentacjach tego kółka w Polsce. Fakt nie kupię Fanateca, bo nie stać mnie na kupno samego kółka za 1500zł, albo inaczej, stosunek cena/jakość w Polsce przy obecnych zarobkach jest mało interesujący, dlatego tak popularny jest Logitech.

I jeszcze jedno, niektórzy za NIC w świecie nie dają sobie wmówić WAD ich ukochanej gry(śpią z Nią czy co) :mad:
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2010, 15:31:34 pm wysłana przez Unlimited »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #336 dnia: Stycznia 09, 2010, 15:46:13 pm »
stosunek cena/jakość w Polsce przy obecnych zarobkach jest mało interesujący, dlatego tak popularny jest Logitech.

Po prostu nikt nie ma ochoty przepłacać za produkt gorszej jakości.

Swoją drogą to zabawne. Mnie każesz nagrywać replaye, a sam bardzo ochoczo wypowiadasz się na tematy z którymi nie miałeś kontaktu (G25). Brednie odnośnie Gran Turismo też pewnie piszesz w oparciu o filmiki z youtube. Jak jeszcze kiedyś będziesz forsował rewolucyjne teorie na temat braku czucia nawierzchni, mała prośba - sfotografuj swoją krzywą gębę na tle telewizora z odpalonym GT albo chociaż przyklej kartkę z nickiem do ekranu, żebyśmy wiedzieli, że miałeś z grą jakąkolwiek styczność. Replayów nagrywać nie musisz.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #337 dnia: Stycznia 09, 2010, 15:49:40 pm »
To wygląda niemal jak "kocie łby".



Asfalt na Nurburgring tak nie wygląda. Zresztą na mało której drodze tak wygląda. To przypomina jakiś żwir. Tym się właśnie różni Turn10 od Polyphony. Ci pierwsi próbują na siłę upiększyć swoją grę, a Polyphony odwzorowuje tory jak najbardziej realistycznie. Koniec, kropka. Nie ma o czym dyskutować w tej kwestii.
Przyłącze się do rozmowy. Ponieważ miałem przyjemność być na naurburgring to powiem, że asfalt zdecydowanie nie wygląda jak w Forzie 3. W rzeczywistości asfalt jest stary czyli gładki i dość jasny, bo kiedyś taki lali asfalt. W Forzie 3 na tym screenie jest asfalt jaki teraz się leje, ciemniejszy i z większymi kamyczkami.

@ Piter_Neo

Ta trasa ma mix asfaltów i kostki brukowej i jest to jedna z bardziej technicznych tras w racerach.
To nadal nie tłumaczy tego, że za dużo śladów opon jest na trasach w Forzie 3.

Pad=90stopni obrotu, co bardzo ułatwia manewrowanie + spusty które ułatwiają reakcję gaz/hamulec.

Kierownica=180/270/900 stopni obrotu skrętu, co utrudnia płynną jazdę(tzn. trzeba się nieźle namachać) + pedały gaz/hamulec/sprzęgło.

To jeśli chodzi o różnicę tych dwóch kontrolerów. Do tego dochodzi jeszcze FF który jeszcze Nam je utrudnia i daję większe czucie jezdni i zawieszenia.
To wszystko nie zmienia faktu, że zaimplementowany w trzeciej Forzy model jazdy jest łatwy.

Swoją drogą nie wiedziałem, że pad ma jakieś stopnie obrotu...
Przyznam się, że nie grałem jeszcze w Forze 3, ale model jazdy w F2 był dosyć łatwy. Na padzie spokojnie dało się grać bez wspomagaczy, bez ABS i to nawet na hardzie. W GT5:A na padzie praktycznie nie da się grać, a o kontrolowaniu poślizgów to nie ma mowy. IMO wystarczy sobie włączyć jakikolwiek filmik z Forzy i tam widać, jak goście bez najmniejszych problemów kontroluja każdy poślizg. Więcej się wypowiem jak zagram i przejde Forze 3.

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #338 dnia: Stycznia 09, 2010, 16:22:50 pm »
Do tego zauważyłem że na niektórych trasach jest 8 aut na trasie(czyli tyle samo co w FM3, a miało być ZAWSZE 16)

Że co? Ty już próbujesz prowokować ludzi i wymyślać błędy których nie ma... Ilość samochodów nie jest uwarunkowana przez trasę, lecz przez event'a... :/ Nie jeden był filmik z Tokyo czy Nurburgring z 16toma samochodami... Co ty uważasz, że każdy event będzie miał 16 samochodów "Bo tyle gra potrafi uciągnąć" Liczy się też pewien balans, i zróżnicowanie... A Gran Turismo 5 Prolouge też było parę eventów z 12'toma samochodami zamiast 16'toma... i co z tego? o__O

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #339 dnia: Stycznia 09, 2010, 16:35:36 pm »
@ Iras

To nie tylko moje zdanie, ale także ludzi którzy mają do czynienia z Gt5P/A i FM3. I jeszcze jedno czytaj z ZROZUMIENIEM, nikogo nie chce namawiać do kupna Fanateca, tylko to póki co JEDYNA kierownica na wysokim poziomie która obsłuży PS3, X360 i PC. Teraz powiedz mi co ma zrobić jegomość, który ma i X360 i Ps3 i lubi obie najlepsze wyścigowe produkcję na daną konsolę i chce mieć najbardziej uniwersalną i dobrą kierownicę.

@ Piter_Neo

AD.1

Ok, zgoda, tylko do tego dochodzi też różne oświetlenie(co za tym idzie odcienie i kolory także się zmieniają), i wcale nie próbuję przeforsować stwierdzenia że FM3 ma lepiej oddany realny asfalt, tylko to że nie jest on zły i wygląda nieźle.

AD.2

Mogę się zgodzić, trochę przesadzili z tymi śladami, ale cieszy to że powstają nowe na skutek naszej jazdy. Poza tym wytrawny gracz będzie widział gdzie ma już hamować.

AD.3

Na padzie da się spokojnie, bo dłuższej wprawie opanować pojazd bez asyst, jednak jest duża przewaga FM3 nad FM2 w odczuciu prowadzenia pojazdów o różnej konfiguracji napędu i silniku, mocy, dobijania podwozia, zawieszenia...jednak prawdziwą uciechę w tej grze daję jazda na kierownicy. Również zgadzam się że na Hardzie czy na symulacyjnych ustawieniach grać się w GT5A za bardzo nie da na padzie(podobnie jak w RBR), to świadczy o 2 rzeczach:

1) Gra nie jest dobrze pod pada na tych ustawieniach skalibrowana(być może celowo)

2) Gra ma trudny model jazdy, jednak jego opanowanie daję dużo satysfakcji.

@ Mrocz

Ok, tylko pytam, we wcześniejszych odsłonach GT tego nie było jak dobrze pamiętam :P

Tak samo jest w FM3, są zawody gdzie ściga się cała 8-ka lub 1vs1.

Nie stwarzaj sobie sztucznej pyskówki i wrzuć na luz. Może jakieś krople walerianowe lub redbull ;)

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #340 dnia: Stycznia 09, 2010, 16:37:44 pm »
Mówiono ze GT5 nie pociagnie zniszczeń, potem ze zmiennych warunków pogodowych i tak dalej i co z tego wychodzi ?  :angel:

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #341 dnia: Stycznia 09, 2010, 16:41:13 pm »
Widziałeś je na filmikach :P

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #342 dnia: Stycznia 09, 2010, 16:43:20 pm »
Ok, tylko pytam, we wcześniejszych odsłonach GT tego nie było jak dobrze pamiętam :P

Tak samo jest w FM3, są zawody gdzie ściga się cała 8-ka lub 1vs1.

Nie stwarzaj sobie sztucznej pyskówki i wrzuć na luz. Może jakieś krople walerianowe lub redbull ;)

Trudno się nie denerwować jak czytam takie kity? Sorry, jest pełno dowodów na to, że to co napisałeś było typowym problemem wyssanym z palca, tak jak wiele innych (jak twoje słynne drzewka 4D które są w każdej samochodówce :/)

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #343 dnia: Stycznia 09, 2010, 18:40:50 pm »
Cytuj
http://ces.gamespot.com/video/6245182/
Zderzenia wyglądają dobrze.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #344 dnia: Stycznia 09, 2010, 19:00:13 pm »
Zauważcie na świetną animację zmiany biegów łopatkami. Do tego ja nie wiem jak Polyphony to robi, ale mimo iż widać bardzo dużo dachu, to i tak tor jest widoczny doskonale, tak aby trafiać w szczyty zakrętów. Kolizje też znacznie poprawione, ale to już widać w GT: Academy. Jedynie dźwięk tego Lambo mi nie pasuje. Coś tu jest nie tak.

PS. Sam widok ze środka to poezja i czyste mistrzostwo świata.

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #345 dnia: Stycznia 09, 2010, 19:15:58 pm »
Jedynie dźwięk tego Lambo mi nie pasuje. Coś tu jest nie tak.

Dźwięk ma jak Audi R8 z Prolouge'a :/

A powinien brzmieć TAK: 1:20 ...

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #346 dnia: Stycznia 09, 2010, 19:16:27 pm »
Czy ja wiem czy ta animacja zmiany biegów jest świetna :?, mi się nie podoba :(
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2010, 19:20:14 pm wysłana przez Wooyek »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #347 dnia: Stycznia 09, 2010, 19:36:14 pm »
Tak Lamo powinien brzmieć:






Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #348 dnia: Stycznia 09, 2010, 19:52:21 pm »
Tak Lamo powinien brzmieć:






:-?
No nie bardzo.

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #349 dnia: Stycznia 09, 2010, 19:55:44 pm »
Tak Lamo powinien brzmieć:







Słabo :/ jedynie Gallardo brzmi ok, ale to też nie jest to samo co w filmiku zapodanym przeze mnie...

Najlepiej brzmi w Need For Speed Shift... (cokolwiek o tej grze nie powiecie... Dźwięk ma świetny i basta :P...) jedyne czego mogę się przyczepić to dźwięk Turbo... Ale reszta jak prawdziwe...



I porównaj to do filmika z PRAWDZIWYM Gallardo który dałem wyżej... Identyczne


Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #350 dnia: Stycznia 09, 2010, 19:57:42 pm »
Zauważcie na świetną animację zmiany biegów łopatkami. Do tego ja nie wiem jak Polyphony to robi, ale mimo iż widać bardzo dużo dachu, to i tak tor jest widoczny doskonale, tak aby trafiać w szczyty zakrętów. Kolizje też znacznie poprawione, ale to już widać w GT: Academy. Jedynie dźwięk tego Lambo mi nie pasuje. Coś tu jest nie tak.

PS. Sam widok ze środka to poezja i czyste mistrzostwo świata.
Ale przecież dzwięk silnika jaki do nas dochodzi jest inny w kabinie a inny na zewnątrz. Zresztą jak dzwięk sie może nie zgadzać jak PD nagrywa go specjalnie dla każdego samochodu osobno

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #351 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:00:31 pm »
Najlepszy dźwięk samochodu w grze komputerowej, zaczyna się od 1:10:


Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #352 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:01:51 pm »
Ale przecież dzwięk silnika jaki do nas dochodzi jest inny w kabinie a inny na zewnątrz. Zresztą jak dzwięk sie może nie zgadzać jak PD nagrywa go specjalnie dla każdego samochodu osobno

Szczerze to wątpię by nagrywali dla każdego samochodu osobno... Koszty zebrania kolekcji "over 1000 cars" do nagrań to naprawdę kosmos... Zapewne część samochodów nagrali, i dopasowali im te same dźwięki silnika... Ot choćby Audi R8 ma ten sam silnik co Gallardo... Więc dali ten sam dźwięk... Zapomnieli tylko, że wydech jest inaczej strojony dla obu samochodów i oba auta mają zasadniczo inny dźwięk silnika... Takie są moje obawy...

Nie mniej trzeba poczekać na jakiś replay z Gallardo i wtedy go posłuchać...

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #353 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:06:59 pm »
Ale przecież dzwięk silnika jaki do nas dochodzi jest inny w kabinie a inny na zewnątrz. Zresztą jak dzwięk sie może nie zgadzać jak PD nagrywa go specjalnie dla każdego samochodu osobno

Szczerze to wątpię by nagrywali dla każdego samochodu osobno... Koszty zebrania kolekcji "over 1000 cars" do nagrań to naprawdę kosmos... Zapewne część samochodów nagrali, i dopasowali im te same dźwięki silnika... Ot choćby Audi R8 ma ten sam silnik co Gallardo... Więc dali ten sam dźwięk... Zapomnieli tylko, że wydech jest inaczej strojony dla obu samochodów i oba auta mają zasadniczo inny dźwięk silnika... Takie są moje obawy...

Nie mniej trzeba poczekać na jakiś replay z Gallardo i wtedy go posłuchać...
Z tego co wiem, to każdy samochód musieli skanować by jego siatke mieć w grze. Również robili dziesiątki zdjęć każdego samochodu żeby mieć tekstury i zdjęcia wnętrza. Dlatego myśle, że przy okazji nagrywali dzwięk każdego samochodu.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #354 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:09:39 pm »
We wcześniejszych odsłonach GT wiele aut miało źle odwzorowany dźwięk silników.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Mrocz

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #355 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:14:39 pm »
We wcześniejszych odsłonach GT wiele aut miało źle odwzorowany dźwięk silników.

Dźwięk to dosyć spora wada serii moim zdaniem...

Świetne dźwięki ostatnio ma natomiast seria Need For Speed, nawet największe kaszany z tej marki, mają naprawdę świetnie nagrane sample... Posłuchajcie sobie SLR'a chociażby...

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #356 dnia: Stycznia 09, 2010, 20:51:00 pm »
We wcześniejszych odsłonach GT wiele aut miało źle odwzorowany dźwięk silników.

Dźwięk to dosyć spora wada serii moim zdaniem...

Świetne dźwięki ostatnio ma natomiast seria Need For Speed, nawet największe kaszany z tej marki, mają naprawdę świetnie nagrane sample... Posłuchajcie sobie SLR'a chociażby...
Prawda, NFS-y to najlepiej udźwiękowione wyścigi. Dzwięki samochodów są zawsze świetnie oddane.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #357 dnia: Stycznia 09, 2010, 21:15:11 pm »
Prawie prawda, najlepiej udźwiękowione wyścigi to dla mnie Richard Burns Rally :)

Ps. Ktoś chce sprzedać wersję na Xboxa :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2010, 21:19:47 pm wysłana przez Unlimited »

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #358 dnia: Stycznia 09, 2010, 21:47:23 pm »
Prawie prawda, najlepiej udźwiękowione wyścigi to dla mnie Richard Burns Rally :)

Ps. Ktoś chce sprzedać wersję na Xboxa :P
W takie gry to lepiej na PC sie gra ;]

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 3 vs Gran Turismo 5
« Odpowiedź #359 dnia: Stycznia 09, 2010, 21:53:18 pm »
Wiadomo Unlimited że wszystko co jest na Xboxa a nie ma na PS3 jest lepiej udźwiękowione, ma ładniejsza grafikę, lepszy model jazdy, lepsze trasy, lepszą kierownice...dopisz sobie co tam chcesz.

Wracając do tematu. NFS:Pro Street według mnie miał najlepiej odwzorowane silniki. Shift niestety pokpili i wiele aut brzmi niemal identycznie. Owszem są fury, które mają dźwięk wręcz idealny ale niestety większość to powielone sample tyle że lekko zmienione. W Gran Turismo nie jest najlepiej z dźwiękiem, aczkolwiek Prologue nieco nadziei na poprawę tego aspektu daje. Tak naprawdę w GT5:P odgłosy aut zaczynają brzmieć jak konkretnie podkręcimy kino domowe. Tutaj niestety (albo stety) Polyphony również postanowiło oddać realizm i bardzo głośny jest pęd powietrza przy większych prędkościach. Czyli tak jak w rzeczywistości. Minus jest taki że to mocno zagłusza dźwięk silnika i wydechu.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2010, 22:07:20 pm wysłana przez Kaszkietowy »