Autor Wątek: Forza 3 vs Gran Turismo 5  (Przeczytany 119110 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #40 dnia: Września 26, 2009, 19:44:20 pm »
Kilka filmikow z TGS, nie najlepszej jakosci ale lepszy rydz niz nic :)








Nie wiem czy bylo:

Cytuj
Celebrating the Japanese drift racing spirit, Microsoft and developer Turn 10 have revealed a set of new Japanese cars available in Forza Motorsport 3 at Tokyo Game Show. Additionally, they announced that the popular Fumiji Kaido track from the first game will be making its illustrious return, after being left out of Forza 2.


New cars revealed this week:

?2003 Honda S2000
?1997 Mazda RX-7
?2004 Mazda RX-8 Mazdaspeed
?1992 Nissan Silvia CLUB K's
?1993 Nissan Skyline GT-R V-spec
?1994 Nissan Silvia K's
?1995 Nissan GT-R V-spec
?2000 Nissan Silvia Spec-R
?2002 Nissan Skyline GT-R V-Spec II
?1985Toyota Sprinter Trueno GT Apex
?1992 Toyota Supra 2.0 GT Twin Turbo
?1998 Toyota Supra RZ


Hehe chlopaki Diuk z Jurassem nie wytrzymali i musieli dac po minusie, lol

« Ostatnia zmiana: Września 26, 2009, 19:57:25 pm wysłana przez _ReD_ »

Shaman

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 03-09-2006
  • Wiadomości: 523
  • Reputacja: 3
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #41 dnia: Września 26, 2009, 19:56:23 pm »
Cytuj
Celebrating the Japanese drift racing spirit, Microsoft and developer Turn 10 have revealed a set of new Japanese cars available in Forza Motorsport 3 at Tokyo Game Show. Additionally, they announced that the popular Fumiji Kaido track from the first game will be making its illustrious return, after being left out of Forza 2.
To moim zdaniem bardzo dobra wiadomość, lubiłem tą trasę i nigdy nie rozumiałem dlaczego ją (i kilka innych) wyrzucili z drugiej forzy.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #42 dnia: Września 26, 2009, 20:09:54 pm »
troszkę zawiodłem się na samochodach. gdyby podczas wyścigu wyglądały tak jak w menu byłoby ok, ale niestety w menu wyglądają lepiej niż podczas gry(ale i tak jest lepiej niż w gt5 ;))

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #43 dnia: Września 26, 2009, 21:23:04 pm »
Taka sobie ta grafika, po 15 minutach z demem

Kaszkietowy

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 421
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #44 dnia: Września 26, 2009, 21:23:08 pm »
troszkę zawiodłem się na samochodach. gdyby podczas wyścigu wyglądały tak jak w menu byłoby ok, ale niestety w menu wyglądają lepiej niż podczas gry(ale i tak jest lepiej niż w gt5 ;))

Dobra, nie bierz tego do siebie co napisałem w System Wars. Nie wiedziałem że rozmawiam z fanatykiem Forzy.

Czasem zadziwiają mnie ludzie, którzy tak sami siebie potrafią oszukiwać.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #45 dnia: Września 26, 2009, 21:34:36 pm »
trochę oliwy i już się palisz. wyluzuj ziomek.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #46 dnia: Września 26, 2009, 22:01:16 pm »
Taka sobie ta grafika, po 15 minutach z demem

Heheh najlepiej wygladajaca gra wyscigowa na X0 a on twierdzi ze taka sobie lol

Ja nie wiem ale mam wrazenie ze wy uzywacie jednych ustawien tv do wszystkich gier jak leci, pobawcie sie troche ustawieniami i zobaczycie jak gra nabierze rumiencow. Zle ustawione kontrasty, kolory i inne bajery potrafia oszpecic nawet najladniejsza gre. A jesli to nie pomoze przestancie siedziec z nosem w tv albo moze jakies badania wzroku? ;)


: Wrzesień 26, 2009, 15:50:56 pm
Wiekszosc z was pewnie nie kojazy lub nie pamieta filmiku jaki nagralem przy okazji premiery PGR4, spedzilem wtedy mase czasu na ustawianiu TV ale w koncu uzyskalem efekt jaki chcialem i PGR4 wygladal niemal realistycznie.

Tak dla przypomnienia
http://www.gametrailers.com/user-movie/pgr4-n-rburgring-is-so-real/116827

Dobre ustawienia tv to podstawa, bez tego duzo gier bedzie wygladalo srednio mimo ladnej grafiki. Na pewno nie poprawi to jakosci tekstur i detali ale ogolnie sprawi ze gra bedzie miala o wiele lepsza prezencje i bedzie o wiele bardziej naturalna.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2009, 22:05:47 pm wysłana przez _ReD_ »

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #47 dnia: Września 26, 2009, 22:11:48 pm »
Tak twierdze lol.

Jest ladna ale nijak sie ma do screenów lol.

Entuzjasta

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-09-2009
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #48 dnia: Września 26, 2009, 22:37:07 pm »
Jakie ustawienia tv, kalibracja nie sprawi ze nagle wyskoczą ci detale kokpitu których nie ma, nie ma tekstur, nic, te filmiki od ciebie tez to pokazują. Jest to gra wyścigowa a jak wiadomo na tapecie takich gier jest auto, nie sposób więc tego przegapić. Słuchaj gram teraz bardzo często w gry z ps2 i xboxa 1 i zwłaszcza na tym drugim nie mam tyle do narzekania bo ze świecą szukać tytułów w których nie było by kokpitu, no jaja sobie zrobili panowie z turn. W takim PGR3,4 wszystko jest jak należy.

bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #49 dnia: Września 27, 2009, 00:17:12 am »
nie wiem czy było ale panowie z T10 potwierdzili że to demo z e3 z 60fps w kokpicie.

Z tego co mówi Che Chu czy jak mu tam  :-P to w fullu samochody wyglądają tak jak w menu w replayach i photo mode zaś podczas wyścigu tak jak teraz z lepszym wygładzaniem + jakieś poprawki.

W gt5 tak samo jest tzn. brzydsze samochody podczas wyścigu ładniejsze w menu/photo mode  :D

Co do samej fm3 jestem bardzo zadowolony, kilka poprawek i perfect dla mnie  8) Najładniejszy racer, kosmicznie grywalny, świetny model jazdy mi wystarczy.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #50 dnia: Września 27, 2009, 00:58:54 am »
Z tego co mówi Che Chu czy jak mu tam  :-P to w fullu samochody wyglądają tak jak w menu w replayach i photo mode zaś podczas wyścigu tak jak teraz z lepszym wygładzaniem + jakieś poprawki.

Naprawdę? Nie wczytywałem się za bardzo w temat, ale z tego, co przeczytałem na NeoGAF (jest tam temat o GT5 vs Forza 3 - lepszy niż nasze System Wars :P) to ponoć padło stwierdzenie, że demo oddaje graficznie to, co będzie w pełnej wersji:

Cytat: Che
The demo is visually representative of the full-game so racing in-game won't look much different.
http://forums.forzamotorsport.net/forums/5/2975508/ShowThread.aspx
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #51 dnia: Września 27, 2009, 01:12:45 am »
Mr_Zombie, "Racing in game" tyczy sie gameplayu, wtedy kiedy sie scigasz i masz kontrole nad pojazdem. Tez czytalem gdzies o tym co pisal bigdaddy, chyba nawet na oficjalnym forum Forza 3, sam che odpisywal, ze w full wersji na replayach i photomode maja byc niby furki z Menu, ale czy to prawda ciezko powiedziec.

EDIT:

ooo znalazlem....

Cytat: Che Chou
Screenshots released so far have been photomode shots so yes that's what you'll see in exported replays and photomode. I should actually release some exported replay WMVs since they look really good and will give you an idea what you'll be able to do once the game comes out
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2009, 01:18:49 am wysłana przez _ReD_ »

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #52 dnia: Września 27, 2009, 01:19:08 am »
O photomode Che pisał kiedyś (kiedyś, kiedyś) na NeoGA, że w nim grafika będzie taka sama, jak w grze, ale z dodanym DOF, większym AA i efektami post-processing. Ale to było kiedyś, gdy jeszcze była mowa o tym, że modele samochodów w grze mają mieć 10x więcej polygonów i tekstury o 4x większej rozdzielczości w stosunku do F2 (czyt. gdy była mowa, że te wszystkie screeny wypuszczane przez T10 faktycznie pochodzą z gry).
Nie wiem, jak się sytuacja przedstawia w tej chwili.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #53 dnia: Września 27, 2009, 05:24:30 am »
Wlasnie ze nie, to jest swieza odpowiedz ponizej podaje link.

http://forums.forzamotorsport.net/forums/5/2975508/ShowThread.aspx
: Wrzesień 26, 2009, 19:20:30 pm

Forza Motorsport 3, Like the Real Thing!
http://www.akihabaranews.com/en/news-18966-%5BTGS09%5D+Forza+Motorsport+3%2C+Like+the+Real+Thing%21.html

Sprawdzcie przy okazji galerie, jak wyglada autko w srodku z demka na TGS, czy nie wydaje wam sie ze wyglada lepiej niz w tym demie, w ktore my gramy?

Jeszcze filmik z TGS do tego textu, ktory podalem wczesniej



: Wrzesień 26, 2009, 21:22:42 pm
Przez ostatnie pare godzin gralem sobie w Demko Forzy 2 (tylko po to by porownac do 3), napatrzylem sie na samochody w menusach, na samochody podczas jazdy, na otoczenie, poczulo sie model jazdy u starszej siostry i wiecie co? Przeciez to naprawde trzeba byc slepcem zeby nie widziec tego skoku jakosci. Demo Forzy 3 zjada Forze 2 pod kazym wzgledem, fury w menu wygladaja IMO gorzej niz Fury w demie 3 podczas wyscigu. Otoczenia nawet nie bede wspominal, a jesli porownac fury w menu w obu demach to roznica jest ogromna. Model jazdy jeszcze lepszy niz ten w 2, normalnie wszystko w 3 jest o wiele, ale to wiele lepsze niz w Forza 2.

Do osob grajacych w Demo 3, prosze was, ale tak naprwde was prosze, sciagnijcie sobie dmo 2 pograjcie w nie tak z 30 minut, poogladajcie fury w menu, przejedzcie pare wyscigow, przyjzyjcie sie otoczeniu, samochodom podczas jazdy i powtorki. A potem odpalcie sobie Demko Forzy 3, wtedy, moze wtedy docenicie robote jaka odwalili kolesie z Turn 10.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2009, 18:33:25 pm wysłana przez _ReD_ »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #54 dnia: Września 27, 2009, 10:11:54 am »
Heh... Po tym co pokazuje demo trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie ma żadnych szans, żeby pełna wersja miała w wyścigu takie same samochody jak w menu (no chyba że te drugie zdegradują do poziomu pierwszych). Gra to nic ponad lekko poprawioną Forzę 2 - coś jak Gran Turismo 3 i 4. Ten sam silnik, tylko dwa lata pracy - tu nie ma miejsca na cuda. Po prostu kolejna bajka ląduje na półce obok miliona poligonów i "my nie robimy bullshotów". Szkoda tych ściem, bo niesmak pozostanie i położy się cieniem na całkiem dobrym tytule.

PS: W dwójkę grałem całkiem niedawno, więc biorę za słowa pełną odpowiedzialność.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #55 dnia: Września 27, 2009, 10:16:02 am »
Heh... Po tym co pokazuje demo trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie ma żadnych szans, żeby pełna wersja miała w wyścigu takie same samochody jak w menu (no chyba że te drugie zdegradują do poziomu pierwszych). Gra to nic ponad lekko poprawioną Forzę 2 - coś jak Gran Turismo 3 i 4. Ten sam silnik, tylko dwa lata pracy - tu nie ma miejsca na cuda. Po prostu kolejna bajka ląduje na półce obok miliona poligonów i "my nie robimy bullshotów". Szkoda tych ściem, bo niesmak pozostanie i położy się cieniem na całkiem dobrym tytule.

PS: W dwójkę grałem całkiem niedawno, więc biorę za słowa pełną odpowiedzialność.

Podpiszę się pod tą opinią, a w dwójce nabiłem 90h jeszcze pod koniec tych wakacji.

Entuzjasta

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 24-09-2009
  • Wiadomości: 23
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #56 dnia: Września 27, 2009, 10:28:10 am »
ReD dzięki za link, ciekawe rzeczy można tam poczytać, ten che to jakiś tester turn10 tak ? O ulepszeniach coś tam mówił w photomode, prawdopodobnie będą wyglądać tak auta w finaly w tym trybie jak na tych zdj. wcześniej. 

KKRT

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2006
  • Wiadomości: 5 153
  • Reputacja: 18
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #57 dnia: Września 27, 2009, 10:49:45 am »
Che to community manager.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #58 dnia: Września 27, 2009, 11:23:09 am »
Obśmialiśmy grafikę i ściemy developera, więc można w końcu przejść do modelu jazdy. Wybrałem Audi R8 i wyłączyłem dokładnie wszystkie systemy. Gaz do dechy i heja banana - utrzymanie prosto samochodu z gazem w podłodze nie stanowi problemu nawet na starcie. Trzeba się naprawdę wysilić, żeby w ten sposób stracić przyczepność. Z hamulcem sprawa wygląda nieco inaczej - przynajmniej zablokowanie kół daje oczywisty afekt (uff), ale tutaj również gra nie wymaga przesadnego wyczucia.

Z premedytacją zahaczam o pobocze, czasem wyjeżdżam całym samochodem - lekko ściąga, ale delikatna kontra pozwala bez problemów wrócić na tor (oczywiście gaz cały czas pozostaje w podłodze). Efektownego bączka po jakimś błędzie jeszcze mi się nie zdarzyło wykręcić. Przynajmniej AI wydaje się nieco bardziej wymagające.

Zastanawiam się, czy Forza nadal pretenduje do miana symulacji, czy Turn10 postanowiło wypełnić lukę po Projekt Gotham Racing. Może jakiś tryb PRO uratowałby sprawę...

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 842
  • Reputacja: 16
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #59 dnia: Września 27, 2009, 11:29:39 am »
OOOO kto ma quattro ten ma przyczepność  :-D Tak na serio to właśnie forza powinna bronić się fizyką, tym że jest symulacją a grafika to już szczegół. Niezłe rewelacje Iras.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #60 dnia: Września 27, 2009, 11:59:48 am »
Miniakiem takich testów nie ma sensu przeprowadzać, Lancer także ma napęd 4x4, Porsche klasy R3 już w Forzy 2 prowadziło się świetnie, więc zostaje Ferrari California z napędem na tył, którym również można lecieć 90% wyścigu z gazem w podłodze - nie gorzej niż Audi quattro.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #61 dnia: Września 27, 2009, 12:20:35 pm »
Na jakiej grasz kierownicy Irasie?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #62 dnia: Września 27, 2009, 12:22:28 pm »
Na padzie.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #63 dnia: Września 27, 2009, 12:26:00 pm »
Aha. Mi w dwójce na najłatwiejszych ustawieniach trudno było nad niektórymi samochodami zapanować. :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #64 dnia: Września 27, 2009, 12:34:37 pm »
No to będziesz w niebie, bo tutaj bez żadnych systemów poziom trudności jest porównywalny do Forzy 2 z ABS, trakcją i stabilizację. Oczywiście nie wykluczam pojawienia się w pełnej wersji bardziej hardkorowych wózków, których się nie da normalnie prowadzić, ale to raczej będzie niewielki odsetek.

bigdaddy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 20-11-2008
  • Wiadomości: 213
  • Reputacja: 0
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #65 dnia: Września 27, 2009, 18:16:29 pm »
Heh... Po tym co pokazuje demo trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie ma żadnych szans, żeby pełna wersja miała w wyścigu takie same samochody jak w menu (no chyba że te drugie zdegradują do poziomu pierwszych). Gra to nic ponad lekko poprawioną Forzę 2 - coś jak Gran Turismo 3 i 4. Ten sam silnik, tylko dwa lata pracy - tu nie ma miejsca na cuda. Po prostu kolejna bajka ląduje na półce obok miliona poligonów i "my nie robimy bullshotów". Szkoda tych ściem, bo niesmak pozostanie i położy się cieniem na całkiem dobrym tytule.

PS: W dwójkę grałem całkiem niedawno, więc biorę za słowa pełną odpowiedzialność.

LOL weź ściągnij demo fm2 i odpal je po demie fm3 albo na odwrót...jak ogromna różnica. Ze słabszymi samochodami podczas wyścigu trzeba było się liczyć, tak jest w większości gier wyścigowych.

Ciekawi mnie skoro che chu mówi że samochody jak na screenach będą w repleyach/photo mode to czy bedą np: w drag race czy time trial bo wtedy mamy jeden samochód na ekranie więc teoretycznie nie byłoby problemów utrzymanie detali.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #66 dnia: Września 27, 2009, 18:32:30 pm »
Sorry Iras ale twoje opinie, opinia czlowieka, ktory kupil X0 za kare, to jakos srednio mnie interesuja, przynajmniej nie na temat gier na X0. Chlopie mam oczy i ewidentnie widac ogromna roznice. Sorrry stary ale tak bardzo na sile starasz sie dopiepszyc noej forzie ze az ci to nie wychodzi. To samo z modelem jazdy, czy w rzeczywistosci masz problemy z prowadzeniem samochodu? Czy rzuca ci nim na lewo i prawo przy predkosci 80 km/h? Pewnie ze nie. Samochod jadac powoli prowadzi sie prowadzi sie latwo. Duzo rzeczy poprawiono wzgledem 2 i wszystko na plus.

Diuk

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #67 dnia: Września 27, 2009, 18:34:27 pm »
Cytuj
Sorry Iras ale twoje opinie, opinia czlowieka, ktory kupil X0 za kare, to jakos srednio mnie interesuja, przynajmniej nie na temat gier na X0.

Ale poczekaj, więc według Ciebie skoro kupujesz daną markę\rzecz\whateva to wszystko od niej i na nią włącznie musi Ci się podobać? Co to w ogóle za chore rozumowanie?

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #68 dnia: Września 27, 2009, 18:36:43 pm »
To nie jest chorero zumowanie i czytaj ze zrozumieniem na przyszlosc, ale kazdy wie ze Iras to fanboy Sony i X0 kupil tylko dlatego bo nie bylo go stac na Pleja albo chcial sobie na zlosc zrobic lol
A ty Diuk cipko sie nie wypowiadaj bo twoje opinie tez mi kolo zada lata lol

Tu masz Iras opinie kolesia, ktory w odroznieniu od ciebie prowadzil te autka na prawde.

Cytuj
As you may now I'm quite a petrol head and thanks to both NihonCar.com and ManualGear.com I had the chance to test drive real monsters, like the Lamborghini LP560-4, and the Aston Martin DBS (three times), the Audi R8 and other impressive machines. Unlike many at the TGS, I can tell you if the game is close to reality.

FM3 and GT5 are more than games for me, they are also an interesting approch to testing cars virtually before driving them for real. Of course FM3 is a game and can't hammer as hard and drive flat out like in a real R8 V10? However, FM3 really impressed me, way better than FM2. I even prefer FM3 to GT5 (we'll talk about GT5 later).

It's important to note that my settings were pretty impressive with 3 Full HD screen, a seat that moved and Microsoft's latest driving gear. Once seated, the game put in MT and all the safety settings except ABS removed I was ready to enjoy Audi?s latest R8 with its V10.

Together with a Microsoft steering wheel and three screens, FM3 AMAZED me? Sensations are ALMOST identical to the real thing, almost since you can't really feel the pressure you give to a car when breaking, and can't feel the kick in the ass each time change gear (like the Corsa Mode on the LP560-4). Besides that the car behaves almost like a real one, and I after the first 10 seconds I started concentrated as much as when test drving a real car. Turn after turn I could feel my R8 going from under steering to over steering and enjoy drifting with it, something that I would never dare to do in real life on a mountain road? Yes FM3 is magic and gave me a lot of enjoyment, however, you'll have to at least invest in a Microsoft steering wheel to really expierence it? Both GT5 and FM3 are more than jgames and can't fully be enjoyed with a simple pad.
 Trochę kultury Red
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2009, 18:40:06 pm wysłana przez _ReD_ »

Diuk

  • Gość
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #69 dnia: Września 27, 2009, 18:38:48 pm »
Cytuj
A ty diuk cipko sie nie wypowiadaj bo twoje opinie tez mi kolo zada lataja lol

Nie ma to, jak proste i konkretne argumenty :lol:

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #70 dnia: Września 27, 2009, 18:49:32 pm »
Cytuj
Ale poczekaj, więc według Ciebie skoro kupujesz daną markę\rzecz\whateva to wszystko od niej i na nią włącznie musi Ci się podobać? Co to w ogóle za chore rozumowanie?

To nie jest tak ze we wszystkim musi sie wszystko podobac, ale powiedz mi co ma mi sie nie podobac w Forzie 3 bo naprawde nie mam pojecia. Wszystko jest duzo lepsze niz w 2, wiec na co mam narzekac?

Ja pisalem to pod Irasa bo to jemu ciagle wszystko i we wszystkim co jest na X0 sie nie podoba, moze on juz taka maruda jest z natury, nie mam pojecia, ale skoro wedlug niego gry na Pleja sa o wiele lepsze to czemu nie sprzeda w cholere X0 i nie kupi Pleja? Czy kupil bys cos czego nie lubisz? Czy trzymal bys cos co nie spelnia twoich oczekiwan? Ja na przyklad nie i to jest dla mnie chore lol.

Forza3 jest/bedzie swiena gra i takie gadanie tego nie zmieni, kto bedzie chcial i tak zagra a jesli komus sie nie podoba taka jej forma to niech nie kupuje fulla i nie pieprzy potem jakie to gowno i jak bardzo sie zawiodl.
« Ostatnia zmiana: Września 27, 2009, 18:55:25 pm wysłana przez _ReD_ »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 295
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #71 dnia: Września 27, 2009, 19:02:14 pm »

Forza3 jest/bedzie swiena gra i takie gadanie tego nie zmieni, kto bedzie chcial i tak zagra a jesli komus sie nie podoba taka jej forma to niech nie kupuje fulla i nie pieprzy potem jakie to gowno i jak bardzo sie zawiodl.
Popraw mnie jeśli sie myle, ale chyba taki jest sens istnienia forum. Tu sie rozmawia o tym co sie komuś podoba a co nie, wymiana poglądów itp.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #72 dnia: Września 27, 2009, 19:21:30 pm »
Czy ty przeczytales to co napisalem? Chyba napisalem ze jesli sie nie podoba juz teraz to nie kupowac fulla i potem nie pisac jak bardzo sie ktos zawiodl.

W wymianie poglodow i pisaniu co sie komu podoba nie ma nic zlego, ale w pisaniu glupot typu Forza 3 to tylko Forza 2+ juz jest bo jest sa to kompletne bzdury.


Koniec pisania o dupie marynie i prosil bym aby wrocic do tematu Forzy, jesli ktos chce kontynuowac dyskusje na temat samej gry to bardzo chetnie, jesli ktos ma pisac o byle czymaby napisac to ja dziekuje.
: Wrzesień 27, 2009, 13:05:25 pm
Cytat: Che
One clarification about photomode and screenshots we've released so far. Aside from the added effects such as AA, DOF, and motion blur, all assets you see in photomode are the same -- although I do stand corrected on one factor which is the player car. They do have higher detail in photomode while all other cars, the environments, etc. are exactly what you see in game.

That said, many of the screenshots we've released thus far have used the in-game graphics car models since we often shoot a scene including cars that aren't the player car. -shrug- It all looks good and representative of the game, imo.

Zanim ktos bedzie sie staral mnie przekonac ze tak nie jest powiem tylko ze nie jest to moje zdanie czy tez moja opinia, wiec wyluzujcie. Czy tak wszystko bedzie wygladac w photomode? Za pare tygodni sie przekonamy.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #73 dnia: Września 27, 2009, 19:27:15 pm »
Czyili w grze nadal nienaturalnie ściąga jak się wyjedzie poza trasę? Ehhh.. myślałem, że to poprawią. Pamiętam w Forza 2 jak się wyjeżdżało na trawę to bardzo ściągało poza asfalt, tak bardzo, że niektóre zakręty brało się w taki sposób, że się wyjeżdżało kołami poza asfalt na wewnętrznej części zakrętu i wtedy trawa zaczynała przyciągać i przy duzo większej prędkości można było zakręty brać.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #74 dnia: Września 27, 2009, 19:34:46 pm »
Czyili w grze nadal nienaturalnie ściąga jak się wyjedzie poza trasę? Ehhh.. myślałem, że to poprawią. Pamiętam w Forza 2 jak się wyjeżdżało na trawę to bardzo ściągało poza asfalt, tak bardzo, że niektóre zakręty brało się w taki sposób, że się wyjeżdżało kołami poza asfalt na wewnętrznej części zakrętu i wtedy trawa zaczynała przyciągać i przy duzo większej prędkości można było zakręty brać.

Troche moze i sciaga ale to jest naprawde minimalne, moze zle sie wyrazilem, nie tyle co sciaga a tracisz przyczepnosc (wiadomo trawa to nie asfalt) tak tylko abys poczul ze popieprzasz po czym innym niz asfalt. Teraz jak chcesz to smialo mozesz jechac po trafie bez obawy ze jakos nie naturalnie cie sciagnie. Ten element zostal poprawiony.

Leenk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-09-2005
  • Wiadomości: 3 753
  • Reputacja: 1
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #75 dnia: Września 27, 2009, 19:37:50 pm »
ReD, ja Cię podziwiam, że chce się Tobie w ogóle tutaj dyskutować...  

Ja generalnie jestem załamany tym zalewem głupoty w tym (i nie tylko wątku). Daruję sobie po parodniowej lekturze tego wątku.

Rzygajcie chłopcy dalej. Dobrze Wam idzie.  :cool:


« Ostatnia zmiana: Września 27, 2009, 19:40:43 pm wysłana przez Leenk »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #76 dnia: Września 27, 2009, 19:42:25 pm »
Wlasnie ze mi sie nie chce, dlatego coraz mniej aktywny jestem na forum, stary sie czlowiek zrobil. Ale wiesz co jest gorsze od pisania glupot? Pozwalanie na to :) Ja tam nie mam zamiaru z nikim walczyc, chlopaki sie w minusach odgrazaja, wiec troche obsrany jestem ;) Ja pisze tylko czyste fakty, a to ze komus sie nie podobaja lub ktos na sile probuje je zmieniac to juz nie moj problem.

Marciin

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 24-08-2005
  • Wiadomości: 442
  • Reputacja: 10
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #77 dnia: Września 27, 2009, 19:45:01 pm »
Wlasnie ze mi sie nie chce, dlatego coraz mniej aktywny jestem na forum, stary sie czlowiek zrobil. Ale wiesz co jest gorsze od pisania glupot? Pozwalanie na to :) Ja tam nie mam zamiaru z nikim walczyc, chlopaki sie w minusach odgrazaja, wiec troche obsrany jestem ;) Ja pisze tylko czyste fakty, a to ze komus sie nie podobaja lub ktos na sile probuje je zmieniac to juz nie moj problem.

Chodzi o to że fani GT5:P potrafią przyjąć do wiadomości że otoczenie w ich ulubionej grze ssie, natomiast fani Forzy3 nie potrafią się pogodzić z FAKTEM że samochody wyglądają gorzej niż u konkurencji... ale pewnie się nie znam i zaraz zostanę zjechany.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #78 dnia: Września 27, 2009, 19:45:56 pm »
To samo z modelem jazdy, czy w rzeczywistosci masz problemy z prowadzeniem samochodu? Czy rzuca ci nim na lewo i prawo przy predkosci 80 km/h? Pewnie ze nie. Samochod jadac powoli prowadzi sie prowadzi sie latwo.

Misiu-pysiu, a czy ja mówiłem o jechaniu powoli? Chyba nie - wręcz przeciwnie, mówiłem o jeździe z gazem wciśniętym w podłogę. Tak więc czy jesteś w stanie wsiąść do ponad 400-konnego potwora z napędem na tylną oś, wyłączyć kontrolę trakcji, wdepnąć gaz do dechy i ruszyć bez zarzucania na prawo i lewo? W rzeczywistości to niemożliwe, a w trzeciej Forzy taka sztuka nie stanowi problemu. Idąc dalej, czy ktoś normalny w takich samochodach wyłącza ABS? Nie, bo to samobójstwo, a w nowej Forzy bez ABS jeździ się wyjątkowo łatwo.

Kwestionujesz to co napisałem - że Forza Motorsport 3 z wyłączonymi wszystkimi systemami stanowi podobne wyzwanie, jak dwójka z ABS, trakcją i stabilizacją?

Ja pisalem to pod Irasa bo to jemu ciagle wszystko i we wszystkim co jest na X0 sie nie podoba...

No popatrz, a jednak Mass Effect potrafiłem docenić. Są gusta i guściki - jedni zachwycają się grami wybitnymi, inni pieją z podniecenia nad Onechanbarą. Życie. Jeśli developer rzuca bullshoty i bajki o milionie poligonów na samochód, nie zamierzam na siłę chwalić produktu mocno odstającego od wizji, które jeszcze niedawno przede mną roztaczano.

W wymianie poglodow i pisaniu co sie komu podoba nie ma nic zlego, ale w pisaniu glupot typu Forza 3 to tylko Forza 2+ juz jest bo jest sa to kompletne bzdury.

Ten sam silnik, w grze te same modele samochodów, takie same zniszczenia, graficzny progres głównie w temacie zastosowanych efektów, dachowanie i (kiepski) widok z wnętrza. Zdaniem niektórych miała zredefiniować gatunek gier wyścigowych, a wyszła właśnie dwójka na sterydach. W każdym bądź razie nowej jakości w demie nie uświadczyłem.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Forza Motorsport 3
« Odpowiedź #79 dnia: Września 27, 2009, 19:50:44 pm »
Cytuj
Chodzi o to że fani GT5:P potrafią przyjąć do wiadomości że otoczenie w ich ulubionej grze ssie, natomiast fani Forzy3 nie potrafią się pogodzić z FAKTEM że samochody wyglądają gorzej niż u konkurencji... ale pewnie się nie znam i zaraz zostanę zjechany.

A przeciez nikt tu nie mowi ze samochody w GT5 wygladaja gorzej, bynajmniej nie ja. Nie specjalnie interesuje sie grami na PS3 dlatego tez nie wypowiadam sie i nie porownuje do nich innych gier. Jesli GT wyglada duzo lepiej niz Forza no to super, bardzo sie z tego ciesze bo to zmusi to do wysilku T10 przy nastepnej czesci Forzy (obstawiam ze pojawi sie jeszcze jedna forza na X0, no chyba ze chlopaki wezma sie za PGR po Forzie) i pomoze w zrobieniu jeszcze lepszej gry. Pamietajcie ze Forza to calkiem mloda seria i jako jedyna godnie stawia czola GT, czy tego chcecie czy nie jest gra swietna, a to ze nie w oczach wszystkich to juz inna sprawa.