Autor Wątek: Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku  (Przeczytany 23647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku
« dnia: Października 01, 2009, 22:42:42 pm »
SOMA BRINGER



ACTION RPG, JAPONIA: LUTY 2008

Gra to action-RPG w rodzaju Diablo. Na początku wybieramy postać po czym gramy, zyskując poziomy oraz punkty umiejętności. Skille możemy levelować po czym przypisywać ja do X, Y, albo B, tak samo z przedmiotami. Gra ma cudowną grafikę 3D, wszystko działa bardzo płynnie. Cała fabuła obraca się wokół Przybyszów, i specjalnego oddziału utworzonego do walki z nimi, w skład którego wchodzi główny bohater. W pierwszej misji grupa spotyka tajemniczą dziewczynę, która nie pamięta niczego...

Gra nigdy nie wyszła poza Japonię, ale fani zrobili patcha który tłumaczy grę w 97.93%. Znalezienie ROMa bądź zakup oryginalnej gry pozostawiam wam, poniżej link do patcha:

http://www.mediafire.com/?ghn5zzomzm4

Filmiki z gry:

<---- trailer, można grać każdą z postaci wymienionych w trailerze

<---- duży boss

<---- również boss

Jak dla mnie jest to jedna z najlepszych gier na DSa, produkcja naprawdę wysokiej jakości.

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku
« Odpowiedź #1 dnia: Października 03, 2009, 19:28:29 pm »
Hej
A ty grasz na org grze czy romie z patchem wlasnie ? A jesli na org to gdzie kupywales ? I czy da sie grac po jap ? Czy trzeba choc posiadac minimalna znajomosc krzaczkow ?
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2009, 19:32:28 pm wysłana przez mic »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku
« Odpowiedź #2 dnia: Października 04, 2009, 00:15:09 am »
Hej
A ty grasz na org grze czy romie z patchem wlasnie ? A jesli na org to gdzie kupywales ? I czy da sie grac po jap ? Czy trzeba choc posiadac minimalna znajomosc krzaczkow ?

1. Gram na spatchowanym ROMie.

2. Oryginał można kupić chociażby w Play-Asia albo na eBayu

3. Po japońsku ciężko będzie, ilość tekstu jest dość duża.

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku
« Odpowiedź #3 dnia: Października 04, 2009, 10:15:10 am »
Troszke szkoda, bo nie gram na programatorach wcale, a gra mnie zaciekawila, na skizo chyba tez o niej czytalem :) jednak z tego co piszesz to przy kupnie oryginalu i braku znajomosci jap moze nie byc za kolorowo niestety...

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku
« Odpowiedź #4 dnia: Października 04, 2009, 12:35:08 pm »
Troszke szkoda, bo nie gram na programatorach wcale, a gra mnie zaciekawila, na skizo chyba tez o niej czytalem :) jednak z tego co piszesz to przy kupnie oryginalu i braku znajomosci jap moze nie byc za kolorowo niestety...
Kupuj programator, niedługo wychodzi fan-patch do ASH: Archaic Sealed Heat oraz Tales of Innocence.

mateo

  • Gość
Odp: Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku
« Odpowiedź #5 dnia: Października 04, 2009, 12:44:30 pm »
Castor, jak ogólnie ci się gra w Soma Bringer?
ps. Więcej czasu spędzasz przy handheldach, czy stacjonarkach?

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku
« Odpowiedź #6 dnia: Października 04, 2009, 13:52:46 pm »
Troszke szkoda, bo nie gram na programatorach wcale, a gra mnie zaciekawila, na skizo chyba tez o niej czytalem :) jednak z tego co piszesz to przy kupnie oryginalu i braku znajomosci jap moze nie byc za kolorowo niestety...
Kupuj programator, niedługo wychodzi fan-patch do ASH: Archaic Sealed Heat oraz Tales of Innocence.




Propozycja jest troszke kuszaca bo gry ktore wymieniles to tez pozycje, ktorymi pewnie bym byl zainteresowany :) Tylko bym sie bal, ze po zakupie programatora popadne w "efekt piratow" ;) czyli skonczona 1 gra na 20 z jednego packa sciagnietych romow :) na chwile obecna gram tylko na org na kazdej platformie i i tak mam ciagle zaleglosci w przechodzeniu gier :) A ty na DS tylko grasz na romach ? Czy dzieje sie tak tylko w przypadku gier ktore nie opuszczaja KKW, a reszta na oryginalach ?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku
« Odpowiedź #7 dnia: Października 04, 2009, 15:04:02 pm »
Castor, jak ogólnie ci się gra w Soma Bringer?
ps. Więcej czasu spędzasz przy handheldach, czy stacjonarkach?

Bardzo fajna gra, takiego Diablo na DSa brakuje. Grafika jest bardzo ładna i gra się przyjemnie. Co do tego na czym gram to teraz głównie na handheldach, wróciła mi miłość do DJ Maxa i bez ustanku katuję PSP. Powoli muszę się zabrać za PS3, mam do skończenia Folklore i Valkyria Chronicles. :lol:

@mic: Na ROMach gram. Tak wiem, zły człowiek ze mnie. :( "Efekt piratów" widoczny aż za bardzo. :cool:

mic

  • Budowniczy socjalizmu
  • *****
  • Rejestracja: 31-01-2005
  • Wiadomości: 676
  • Reputacja: 1
Odp: Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku
« Odpowiedź #8 dnia: Października 04, 2009, 15:22:04 pm »
Castor, jak ogólnie ci się gra w Soma Bringer?
ps. Więcej czasu spędzasz przy handheldach, czy stacjonarkach?

Bardzo fajna gra, takiego Diablo na DSa brakuje. Grafika jest bardzo ładna i gra się przyjemnie. Co do tego na czym gram to teraz głównie na handheldach, wróciła mi miłość do DJ Maxa i bez ustanku katuję PSP. Powoli muszę się zabrać za PS3, mam do skończenia Folklore i Valkyria Chronicles. :lol:

@mic: Na ROMach gram. Tak wiem, zły człowiek ze mnie. :( "Efekt piratów" widoczny aż za bardzo. :cool:

tego wlasnie sie obawialem ;)

mateo

  • Gość
Odp: Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku
« Odpowiedź #9 dnia: Października 04, 2009, 19:03:31 pm »
Castor, jak ogólnie ci się gra w Soma Bringer?
ps. Więcej czasu spędzasz przy handheldach, czy stacjonarkach?

Bardzo fajna gra, takiego Diablo na DSa brakuje. Grafika jest bardzo ładna i gra się przyjemnie. Co do tego na czym gram to teraz głównie na handheldach, wróciła mi miłość do DJ Maxa i bez ustanku katuję PSP. Powoli muszę się zabrać za PS3, mam do skończenia Folklore i Valkyria Chronicles. :lol:

@mic: Na ROMach gram. Tak wiem, zły człowiek ze mnie. :( "Efekt piratów" widoczny aż za bardzo. :cool:

a skończyłeś może The World Ends With You? :) Imo dla tej gry kupiłem nieświadomie DS'a. :)
Polecam wszystkim to Cudoo.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku
« Odpowiedź #10 dnia: Października 04, 2009, 22:10:37 pm »
Castor, jak ogólnie ci się gra w Soma Bringer?
ps. Więcej czasu spędzasz przy handheldach, czy stacjonarkach?

Bardzo fajna gra, takiego Diablo na DSa brakuje. Grafika jest bardzo ładna i gra się przyjemnie. Co do tego na czym gram to teraz głównie na handheldach, wróciła mi miłość do DJ Maxa i bez ustanku katuję PSP. Powoli muszę się zabrać za PS3, mam do skończenia Folklore i Valkyria Chronicles. :lol:

@mic: Na ROMach gram. Tak wiem, zły człowiek ze mnie. :( "Efekt piratów" widoczny aż za bardzo. :cool:

a skończyłeś może The World Ends With You? :) Imo dla tej gry kupiłem nieświadomie DS'a. :)
Polecam wszystkim to Cudoo.

No właśnie powiem ci, że swojego czasu nawet kupiłem oryginalne TWEWY z VG+, niestety zaginęła w transporcie. Grę oczywiście skończyłem, masę czasu nad nią siedziałem. Zresztą temat na NeoGo został założony przeze mnie.

mateo

  • Gość
Odp: Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku
« Odpowiedź #11 dnia: Października 04, 2009, 23:53:25 pm »
masz do gier pewną cmykałke.. mam nadzieje, że takich tematów będziesz zakładał więcej, a po World Ends With You czuje, że nadeszła pora na Some. (lekko naje**ny pisze ten post, ale jednak.. dobranoc)

ps. Nie mów, że nie miałeś styczności z Vagrant Story? Bo mnie po prostu oplujesz.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku
« Odpowiedź #12 dnia: Października 05, 2009, 11:36:22 am »
ps. Nie mów, że nie miałeś styczności z Vagrant Story? Bo mnie po prostu oplujesz.
Oczywiście, że miałem, ale nie kończyłem, odpychała mnie duża ilość typów broni i to że trzeba przy niej majstrować. Statystyki też były rozwalone na wszystkie strony. Historię VS ma świetną, ale widać że system gry Squaresoft mógł dopracować i to sporo. Pewnie jeszcze w to zagram, w końcu klasyk i trzeba skończyć.

mateo

  • Gość
Odp: Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku
« Odpowiedź #13 dnia: Października 05, 2009, 22:34:48 pm »
Mógłbyś pokrótce napisać jak ten patch połączyć z romem?

ps. albo coś mylę i jest to banalnie łatwe?

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku
« Odpowiedź #14 dnia: Października 05, 2009, 23:59:36 pm »
Mógłbyś pokrótce napisać jak ten patch połączyć z romem?

ps. albo coś mylę i jest to banalnie łatwe?


Jak masz w folderze patcha Drop ROM Here robisz dokładnie to - przenosisz rom na ten plik i czekasz aż się skończy.

mateo

  • Gość
Odp: Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku
« Odpowiedź #15 dnia: Października 11, 2009, 12:44:36 pm »
Pierwsze co rzuca się w oczy to jak na DS'a wyśmienita oprawa graficzna. Wystarczy przybliżyć na maxa kamere, by zobaczyć wykonanie postaci! Plus odnośnie Przyjaznego menu komend. Naprawde gra się w Some przyjemnie i co tu dużo mówić, już moge stwierdzić po godzinie grania, że jest to jRPG trzymający bardzo wysoki poziom. Skończe ją, to pewne. :)

dzięki Castor za udostępnienie tego patcha. mega pozytyw!

kilgort

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 12-11-2008
  • Wiadomości: 283
  • Reputacja: 0
Odp: Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku
« Odpowiedź #16 dnia: Października 12, 2009, 22:04:34 pm »
Dajcie panowie jakis stuuf do tego  :-D

mateo

  • Gość
Odp: Soma Bringer, czyli 97.93% po angielsku
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 26, 2009, 15:19:59 pm »
Troszkę już pograłem i napisze, że Soma Bringer jest banalnie łatwym tworem. :/  Klimat robi! (urocze tereny), jak na jRPG, ale gra się w to z przymrużeniem oka. Lecimy jak przecinak. Natomiast co mnie wessało to fabuła, która może być kluczem do jakiegoś większego zauroczenia tym szpilem. Zobaczymy, wstępnie 8.