Autor Wątek: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS  (Przeczytany 104522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« dnia: Stycznia 27, 2010, 02:25:04 am »
Każdy gracz zarwał przed konsolą pewnie niejedną nockę. W nocy jak to w nocy - ciężko odpowiednio podkręcić kino domowe, a większość z nas lubi, kiedy w uszach dudni porządne surround. Z pomocą mogą przyjść słuchawki w systemach 5.1, wyposażone w dekodery Dolby Digital i DTS, podłączane optykiem bezpośrednio do konsoli.

Sam znam dwa urządzenia tego typu:

Sharkoon X-Tatic Digital



http://www.sharkoon.com/html/produkte/headsets/x-tatic_digital/index_en.html?id=2

http://allegro.pl/listing/search.php?sg=0&string=sharkoon+x-tatic+digital
http://www.ceneo.pl/;004+ssharkoon~~Mx~~Ftatic~~Mdigital
http://www.nokaut.pl/szukaj/sharkoon-x-tatic-digital.html

Tritton AX Pro



http://www.trittontechnologies.com/index.php/products/gaming_audio_technology/ax-pro/

Pierwsze są dość popularne na polskich forach, drugie polecane na zagranicznych, niestety u nas (w Europie) praktycznie niedostępne.

Aktualnie jestem żywo zainteresowany tematem (zresztą nie tylko ja), więc jeśli mieliście doświadczenie z tego typu słuchawkami, znacie inne o takich parametrach lub możecie cokolwiek na ten temat napisać, zachęcam do dyskusji.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 27, 2010, 09:10:02 am »
Może ktoś wyjaśnić jak niby działa mikrofon skoro podpina się do optykiem pod PS3?

mateo

  • Gość
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 27, 2010, 09:59:52 am »
Iras polecam ci z całego sumienia X-Tatic Sharkoona 5.1. Cena spadła solidnie w dół, a jakość dzwięku daje rade, aż miło. W graniu online to czysta frajda. Słyszysz dokładnie gdzie strzelają, czy nie masz tyłów itp. Świetna sprawa. W Uncharted 2  mam pełną wczuwe i nie tylko, czy to single, czy online. Są słuchawki, które kosztują po 1400zł(pioneer, sony), ale ja nie widze sensu tyle płacić..

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 27, 2010, 10:15:17 am »
Może ktoś wyjaśnić jak niby działa mikrofon skoro podpina się do optykiem pod PS3?

Sharkoon X-Tatic Digital

Specifications (SCU):
1 microphone connector for PS3 (USB A -> USB B)

Compatibility (SCU):
PS2® / PS3®: optical input / USB microphone connection

Tritton AX Pro

Compatibility    
PS2 / PS3     Fiber Optic Input / USB Microphone and Voice connection

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 27, 2010, 10:22:03 am »
To spoko sprawa. Ja używam słuchawek stereofonicznych dobrej klasy (nadszarpnęły mój budżet mocno) i granie w tym sprzęcie to zupełnie inny poziom niż na kinie. Mimo to że są to typowe słuchawki do muzyki. Ciekaw jestem jak działają takie z Dolby Digital. Czy jest aż tak duża różnica, bo na moich w stereo dokładnie słyszę co i gdzie się dzieje. Jeżeli różnica jest tak duża jak podczas gry na kinie w stereo i w 5.1, to będę musiał pomyśleć nad zakupem.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 27, 2010, 10:26:21 am »
FAK, teraz żałuję, że kupiłem zwykłe stereo słuchawki. Dopłaciłbym 50 zł i miałbym te Sharkoony.  :evil:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 27, 2010, 10:32:01 am »
Tylko jest jedno ale. Skoro to jest na optyka, a PS3 ma tylko jedno wyjście optyczne, to za każdym razem trzeba przełączać z tyłu konsoli kabelki jak ktoś ma kino przez optyk spięte.

mateo

  • Gość
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 27, 2010, 10:36:13 am »
ale przecież to jest chwilunia, lolzordon1! :P

Unlimited

  • Gość
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 27, 2010, 10:41:39 am »
W sumie zastanawiałem się nad jakimś soundbarem do Ps3, ale widzę że tu mogę więc lepiej za mniej :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 27, 2010, 11:11:57 am »
ale przecież to jest chwilunia, lolzordon1! :P

Zależy jak kto ma PS3 postawioną. Mi by się nie uśmiechało coś takiego. UBER LOLOZILLA!!!

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 27, 2010, 11:22:00 am »
A nie lepiej jest kupić słuchawki do muzyki, które mają bardzo bogatą scenę? Za takie pieniądze można kupić całkiem spoko słuchawki, które powinny zapewnić o wiele większą jakość odsłuchu muzyki a i w grach spisałby się bardzo dobrze.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 27, 2010, 11:24:21 am »
Ja używam Sonówek. Swego czasu dałem za nie coś około 570zł. Do muzyki po prostu wymiatają. Jestem z nich bardzo zadowolony. Dawno je kupowałem i nie pamiętam jaki to model, dlatego podałem cenę. Usprawiedliwiam się bo nie chcę być oskarżany o jakieś "Sylvaństwo".
Jednak bardzo chciałbym pograć na takich Sharkoon'ach i przekonać się jak duża jest różnica.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 27, 2010, 11:32:19 am »
Tylko jest jedno ale. Skoro to jest na optyka, a PS3 ma tylko jedno wyjście optyczne, to za każdym razem trzeba przełączać z tyłu konsoli kabelki jak ktoś ma kino przez optyk spięte.

Dużo zależy od tego, jaki masz amplituner. Może mieć wyjście optyczne i możliwość przesłania sygnału bez dekodowania dalej - np. do takich słuchawek.

A nie lepiej jest kupić słuchawki do muzyki, które mają bardzo bogatą scenę? Za takie pieniądze można kupić całkiem spoko słuchawki, które powinny zapewnić o wiele większą jakość odsłuchu muzyki a i w grach spisałby się bardzo dobrze.

Ale tutaj nie mówimy o odsłuchu muzyki tylko o grach, a w grach 5.1 > 2.0.

Unlimited

  • Gość
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 27, 2010, 11:34:37 am »
Iras

Scena w dobrych słuchawkach Stereo nieraz jest większa i daję lepsze efekty niż podczas tanich udających efekt KD. ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 27, 2010, 11:36:09 am »
Tylko jest jedno ale. Skoro to jest na optyka, a PS3 ma tylko jedno wyjście optyczne, to za każdym razem trzeba przełączać z tyłu konsoli kabelki jak ktoś ma kino przez optyk spięte.

Dużo zależy od tego, jaki masz amplituner. Może mieć wyjście optyczne i możliwość przesłania sygnału bez dekodowania dalej - np. do takich słuchawek.



Wystarczy jak amplituner ma funkcje "Direct", która umożliwia puszczanie sygnału bezpośrednio.

Wiadomość scalona: Stycznia 27, 2010, 11:38:10 am
Iras

Scena w dobrych słuchawkach Stereo nieraz jest większa i daję lepsze efekty niż podczas tanich udających efekt KD. ;)

Raczej nie w grach. Granie na stereo i na KD z 5.1 to ogromna różnica. Dlatego jestem ciekaw czy tak samo duża jest różnica między słuchawkami stereo i tymi z 5.1. Bo nie potrafię sobie wyobrazić że bez odpowiedniej odległości i przestrzeni, coś co mamy tak blisko uszu potrafi stworzyć dźwięk przestrzenny. Jakoś mi się to nie widzi.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2010, 11:38:10 am wysłana przez BoBaN »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 27, 2010, 11:39:16 am »
Cytat: aphelion  Dzisiaj o 11:22:00
A nie lepiej jest kupić słuchawki do muzyki, które mają bardzo bogatą scenę? Za takie pieniądze można kupić całkiem spoko słuchawki, które powinny zapewnić o wiele większą jakość odsłuchu muzyki a i w grach spisałby się bardzo dobrze.

Ale tutaj nie mówimy o odsłuchu muzyki tylko o grach, a w grach 5.1 > 2.0.
Iras

Scena w dobrych słuchawkach Stereo nieraz jest większa i daję lepsze efekty niż podczas tanich udających efekt KD. ;)
O to mi właśnie chodzi.
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Unlimited

  • Gość
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #16 dnia: Stycznia 27, 2010, 11:39:18 am »
Tylko jest jedno ale. Skoro to jest na optyka, a PS3 ma tylko jedno wyjście optyczne, to za każdym razem trzeba przełączać z tyłu konsoli kabelki jak ktoś ma kino przez optyk spięte.

Dużo zależy od tego, jaki masz amplituner. Może mieć wyjście optyczne i możliwość przesłania sygnału bez dekodowania dalej - np. do takich słuchawek.



Wystarczy jak amplituner ma funkcje "Direct", która umożliwia puszczanie sygnału bezpośrednio.

Choć ten "Direct" i tak nie zapewnia pełnego "Direct" znanego z wzmaków stereo. Choć to temat nie o tym, tak tylko wspomniałem, ale MarcePan jak masz ampli to Ps3 pod Ampli podpiąć, a słuchawki pod ampli i problem z głowy. ;)

I jeszcze jedno podczas normalnego puszczenia w 5.1 i Stereo różnica jest, tu w zależności od posiadanego zestawu, mniejsza bądź większa. Jednak w słuchawkach różnica będzie wg. mnie mała między dobrymi słuchawkami Stereo a tymi udającymi tryby przestrzenne, tu nie ma jak oszukać ucha,(choć i tak już oszukujesz ucho słuchając z samych słuchawek) po prostu fale nie mają takiej przestrzeni do odbijania dźwięku itd. Problem jest jednak taki że zwykłe słuchawki nie mają mikrofonu, więc są mniej praktyczne np. podczas grania online.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2010, 11:43:45 am wysłana przez Unlimited »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 27, 2010, 11:58:38 am »
Lanie wody na temat sceny jest dobre w przypadku muzyki. Dwa głośniki nigdy nie zapewnią dźwięku docierającego wybiórczo z różnych kierunków, więc uprasza się stereo-faszystów stereo-ortodoksów o niezaśmiecanie tematu o słuchawkach 5.1  ;)

@aph - lepiej?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2010, 12:12:26 pm wysłana przez Iras »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 27, 2010, 12:05:50 pm »
Cytuj
stereo-faszystów
:-?
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Unlimited

  • Gość
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 27, 2010, 12:22:00 pm »
Iras
Za post wyżej, a szczególnie stereofaszystów :-? :/

Wyjaśnię Ci jednak coś, jak ma być punktowe źródło dźwięku w przypadku słuchawek, gdy już ucho jest najbliżej punktu odsłuchowego, fala nie ma się jak odbić, robi to w niewielkim zakresie, samo to że już znajdujemy się w "centrum wydarzeń" sprawia że dla wielu dobre słuchawki są najlepszym punktem odnośnie słuchania muzyki czy oglądania filmu. Dlatego wg. mnie dobre słuchawki stereo, a słuchawki z trybami które udają dźwięk do okólny to niewielka różnica, choć z praktycznego punktu widzenia, jako że te udające cyfrowo tryby do okólne mają też mikrofon, jest to lepsza opcja dla gracza.

Offtop.
Odnośnie lania wody, wpierw tą "wodę" usłysz, a potem się wypowiadaj. Bo widzę że nie miałeś do czynienia z dobrym stereo. Choć oczywiście jeśli chodzi o odsłuchy w tradycyjny sposób to masz rację że nic nie zastąpi normalnego 5.1 w grach filmach, problem jest taki że tanie 5.1 brzmi gorzej niż dobre stereo w grach i filmach, a dla jednego efektu nie będę pozbawiał się kilkunastu innych, na które bardziej zwracam uwagę.
Koniec Offtopa.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2010, 12:23:38 pm wysłana przez Unlimited »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 27, 2010, 12:52:51 pm »
Zamiast śmiecić tutaj, załóż własny temat o słuchawkach/kolumnach stereo - bo w takim celu ten dział został stworzony - i tam przelej na klawiaturę swoją wiedzę, to może się komuś przyda. Nie wydajesz się mieć doświadczenia ze słuchawkami 5.1, nie piszesz nic na temat konkretnych modeli, więc nic pożytecznego tutaj nie wniesiesz.

Nie wpada się do tematu "Jaki kupić motocykl?" z tekstem "lepiej kup rower"  :/

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 27, 2010, 13:00:33 pm »
Jeżeli ktoś ma porównanie tych słuchawek, które dał Iras do jakiś dobrych słuchawek stereo, to proszę o opinie.

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 24, 2010, 19:00:12 pm »
Dobra panowie potrzebuje waszej pomocy  ;)
Kumpel ma za kilka dni 18stke (ja w sumie tez  :P) i planujemy mu kupic sluchawki do kompa + BFa: Bad Comapny 2. Jakie sluchawki polecacie i jakie sa naprawde dobre? Cena mysle, ze max do 100zl (najlepiej jeszcze mniej bo trzeba jeszcze BF zakupic :grin: ) Myslalem o czyms takim:
http://allegro.pl/item960234122_philips_sluchawki_shp_2500_gwarancja_2_lata_f_vat.html
ewentualnie o czyms takim:
http://allegro.pl/item957449195_sluchawki_philips_shp_2700_f_vat.html
http://allegro.pl/item960232558_philips_sluchawki_shp_2700_gwarancja_2_lata_f_vat.html

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 24, 2010, 19:39:48 pm »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 02, 2010, 21:23:49 pm »
Kurde jak to sie stalo ze nie widzialem tego tematu wczesniej. Ja dzis postanowilem sobie sprawic nowe sluchawki, w sumie to dylematu raczej nie mialem bo mialem juz wiekszosc sluchwek z dzwiekiem przestrzennym ale te ktore nabylem dzisiaj klada wszystkie jakie do tej pory mialem. Wczesniej uzywalem Astro A40 i Turtle Beach Ear Force X4, mialem tez przyjemnosc testowac Logitech G35 ale te niestety nie obsluguja konsol i sa chyba najgorsze w jakich mialem przyjemnosc grac. Tym razem zdecydowalem sie na Tritton AX720 i powiem wam ze bylo to najlepiej wydane $150 w moim zyciu. Dzwiek jest tak czysty ze brak slow, basy sa swietne, normalnie jakbym mial dwa subwoofery przy uszach lol. Nie gralem moze na najdrozszych kinach domowych ale te sluchawki klada wszystkie na jakich gralem. Odkad je wlozylem granie nabralo naprawde nowego wymiaru, jesli ktos szuka dobrych sluchawek obslugujacych 5.1 za dobra cene to jest to chyba jedyny sluszny wybor :)





Wiadomość scalona: [time]Maj 02, 2010, 21:20:22 pm[/time]
Może ktoś wyjaśnić jak niby działa mikrofon skoro podpina się do optykiem pod PS3?

Nie wiem jak jest w przypadku Sharkoona, ale Trittony podlaczasz do PS3 optykiem i z tylu masz jeszcze jedno wyjscie na mic i podlaczasz je przez USB do Playstation.

Wiadomość scalona: [time]Maj 02, 2010, 21:22:06 pm[/time]
Ciekaw jestem jak działają takie z Dolby Digital. Czy jest aż tak duża różnica, bo na moich w stereo dokładnie słyszę co i gdzie się dzieje. Jeżeli różnica jest tak duża jak podczas gry na kinie w stereo i w 5.1, to będę musiał pomyśleć nad zakupem.

Nie ma porownania, wlasnie przechodze ponownie Bad Company 2 na tych nowych Trittonach i stary masakra normalnie, przysiegam czuje sie jakbym tam naprawde byl. Na Astronach bylo juz swietnie, ale na Trittonach jest jeszcze lepiej. Slysze dzwieki i odglosy, ktorych normalnie na kinie wogole nie slychac, lub gdzies sie gubia.
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2010, 03:32:44 am wysłana przez _ReD_ »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 03, 2010, 11:37:53 am »
_ReD_ dzięki za wyjaśnienia. Wygląda więc na to, że aby grać na takich słuchawkach to trzeba za każdym razem przepinać optyk z tyłu konsoli (z kina na słuchawki i odwrotnie). Nie uśmiecha mi się to. Chciałbym kiedyś sprawdzić jak śmigają takie sprzęty. Są w innych kolorach niż białe?

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 03, 2010, 12:16:44 pm »
Red a czy grałeś na Sharkoonach żeby mi je porównać?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #27 dnia: Maja 03, 2010, 12:27:07 pm »
AX 720 są tylko białe, zresztą to nie są prawdziwe słuchawki 5.1, bo na każde ucho przypada jeden 40-milimetrowy głośnik. AX Pro mają po cztery głośniki i są srebrne. Tak czy siak ciężko je w Polsce kupić. AX Pro można zamówić z pixmanii, przepłacając blisko dwukrotnie...

http://www.trittontechnologies.com/index.php/products/gaming_audio_technology/ax-720/
http://www.trittontechnologies.com/index.php/products/gaming_audio_technology/ax-pro/
http://www.pixmania.pl/gra-s-uchawki-ax-pro-5-1-pc-m/plpl5315354_jvart.html

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #28 dnia: Maja 03, 2010, 15:17:56 pm »
Te sluchawki wcale nie ustepuja wersji PRO, z reszta poczytaj sobie troche receznji a sam sie przekonasz. Ja ci gwarantuje ze grajac na AX720 i Prosach nie odnotujesz zadnej roznicy, wiec po co przeplacac? Przed kupnem testowalem obie wersje i naprawde ciezko bylo odnotowac jakas roznice. Do tego w wersji Pro przeraza ilosc kabli, do tego sluchawki potrzebuja odzielnego zasilania. Mialem Astro A40 za ktore zaplacilem dwa razy tyle co za AX720 i dzwiek spisywal sie gorzej niz na Trittonach.

Cytuj
Two drivers in each cup allow for simulated surround sound, which in our opinion sounded just as good as four driver in-ear setups

Cytuj
In terms of sound quality, we were very impressed with the overall performance of the AX 720. We played various games on all consoles including Gears of War 2 on Xbox 360, Resistance 2 on PlayStation 3, and Shadow of the Colossus on PlayStation 2, and the AX 720 was really sharp and precise. During the height of some gun-fighting sequences, you're really immersed in the experience, something even a great 5.1 home theater system isn't always able to do. The headphones' excellent noise canceling and sound isolation really allow for this type of intimate effect to shine

Cytuj
When I put on the headphones and powered them up, I felt like I was in an empty and acoustically perfect room.  The AX 720 produces beautiful and crisp sound.  The AX 720 processing box takes Dolby Digital 5.1 as an optical signal from any source and processes it using Dolby digital headphone technology rendering excellent binaural sound.  Binaural recordings or binaurally processed sound is reproduced specifically for your ears.  5 or 7 speaker sound is received by only your two ears, so the Dolby headphone technology does the job of simulating the room all those speakers would be sitting in and presents it as you'd hear it.  This elegant arrangement translates into a great gaming experience with excellent location resolution of the sounds you hear.


Wiadomość scalona: [time]Maj 03, 2010, 09:20:08 am[/time]
_ReD_ dzięki za wyjaśnienia. Wygląda więc na to, że aby grać na takich słuchawkach to trzeba za każdym razem przepinać optyk z tyłu konsoli (z kina na słuchawki i odwrotnie). Nie uśmiecha mi się to. Chciałbym kiedyś sprawdzić jak śmigają takie sprzęty. Są w innych kolorach niż białe?

Generalnie to ja tak wlasnie robie, chociaz od jakiegos czasu to tylko na sluchawkach gram. Trittony AX 720 sa tylko biale, wersja PRO jest tylko srebrna, z racji tego ze sluchawki maja oddzielne zasilanie to ten znaczek Trittona po bokach ladnie sie swieci na pomaranczowo. Tritton ma tez jakies stereo w kolorze czarnym, jak oni to mowia, dla gracz z malym budzetem :)

Wiadomość scalona: [time]Maj 03, 2010, 09:20:52 am[/time]
Red a czy grałeś na Sharkoonach żeby mi je porównać?

Niestety Wooyek nie gralem, nawet nie wiem czy sa gdzies tu dostepne. Postaram sie gdzies je znalezc i sprawdzic zeby dac ci porownanie.
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2010, 17:24:15 pm wysłana przez _ReD_ »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #29 dnia: Maja 11, 2010, 00:11:35 am »
Jezeli ktos nie gral na sluchawkach 5.1 i chce zobaczyc mniej wiecej jaki to jest efekt to niech kliknie na link i sciagnie ten kawalek mp3. Koniecznoscia jest sluchawnie go na sluchawkach, zamkniecie oczu pomaga w lepszych doznaniach :)

http://extra.listverse.com/amazon/au...ualhaircut.mp3

« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2010, 03:43:25 am wysłana przez _ReD_ »

sieq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-09-2006
  • Wiadomości: 2 841
  • Reputacja: 16
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 11, 2010, 08:20:57 am »
Jeśli jest tak jak Iras mówi to te słuchawki udają tylko dźwięk 5.1 coś jak Icemat syberia/steelsound z kartą dźwiękową (dla pro graczy). Głosy tylnie są inaczej odtwarzane. Grałem w csa kilka lat na icematach i przydawał się ten bajer choć trzeba było się przyzwyczaić (odróżniać dźwięki tylnie).  Jednak czy można mówić o prawdziwym 5.1 skoro są tam dwa głośniczki? :) Sam przymierzałem się do kupna słuchawek 5.1 jednak dałem sobie spokój i zakupiłem Sennheiser HD 555 podłączone do kina dają świetny efekt w grach o muzyce nie wspominam  :grin:. IMO na głowę tylko dobre stereo! Do 280zł lepszych słuchawek nie znajdziecie ;P Tylko właśnie jak ktoś niema wzmacniacza to inwestycja staje się już droższa i wtedy mogę się zgodzić z kupnem ustrojstwa z małym dekoderem.  ;)

opinie mówią same za siebie http://www.ceneo.pl/;01568320-10.htm warto pomyśleć również czy słuchawki są wygodne czy mają otwartą czy zamkniętą konstrukcje czy ucho będzie po godzinie się pocić czy ich ciężar stanie się mocno odczuwalny po godzinie itp. W temacie słuchawek to równie ważne sprawy jak jakość dźwięku gdyż nie zakładamy ich na 15min tylko na 3h grania.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2010, 08:40:57 am wysłana przez sieq »

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 11, 2010, 17:12:21 pm »
Siequ przeciez normalne jest ze udaja dzwiek 5.1, wszystkie sluchawki oznaczone sorround system udaja go. Nie wazne czy maja 2, 8 czy 64 glosniczki to i tak jest to dzwiek symulowany. Pytanie tylko jak to robia, a wiedz ze robia to niemal idealnie. Poczytaj troche recenzji a zobaczysz jak swietne sa sluchawki z 5.1, wedlug wielu recenzentow klada kina domowe z najwyzszych polek. Granie na sluchawkach stereofonicznych a 5.1 to niebo a ziemia. I co znaczy ze glosy tylnie sa inaczej odtwarzane? Ot dajmy przyklad Bad Company 2, jesli ktos probuje sie zakrasc od tylu to slyszysz go idealnie i dokladnie w miejscu w ktorym powinienes, mozesz rowiez ocenic srednia odleglosc w jakiej sie od ciebie znajduje. Jesli slyszysz goscia przeladywujacego gdzies bron to mozesz powiedziec dokladnie gdzie dany osobnik sie znajduje i jak daleko od ciebie mniej wiecej jest.

Naprawde mozna porownywc gry ze screenow i recenzji, ale zeby pisac o sprzecie A/V, ktorych nigdy sie nie testowalo to juz IMO czysta glupota.

Z reszta wejdz sobie na strone Dolby Digital i zobacz jakie sluchawki 5.1 sa tam wyszczegolnione
http://www.dolby.com/consumer/understand/enhancement/dolby-headphone.html
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2010, 17:53:51 pm wysłana przez _ReD_ »

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 11, 2010, 17:56:50 pm »
Całe to Dolby Headphone opiera się o symulowanie dźwięku przestrzennego w słuchawkach stereo. Tritton AX Pro, Psyko 5.1, Sharkoon X-Tatic to inna klasa urzadzeń, które niczego nie symulują, ale próbują dostarczać prawdziwy dźwięk wielokanałowy. Ilość głośników i ich rozmieszczenie są kluczowe dla osiągnięcia zamierzonego efektu.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 11, 2010, 18:30:35 pm »
A za ile takie dolby headphone mozna dostać?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 11, 2010, 18:48:49 pm »
Różnie. Astro Gaming A40 kosztują 250$, Trittony AX720 są trochę tańsze od AXPro. Dolby Headphone są w podobnej cenie do słuchawek 5.1 i są równie trudno dostępne w Polsce. Zresztą dla mnie to półśrodek i albo brałbym 5.1, albo dobre stereo.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 11, 2010, 18:51:09 pm »
Chce po prosyu dźwięku przestrzennego. Na zestaw głośników 5.1 mam za mały pokój. Więc pomyślałem o słuchawkach. Może ktoś rzuci jakieś linki, stronki gdzie moge takie coś dostac.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 11, 2010, 19:47:30 pm »
Windo wszystkie sluchawki powinienes bez problemu dostac na Amazonie. Nie sluchaj tez Irasa bo nie jest to zaden polsrodek. Przed zakupem testowalem AX Pro i AX 720 i nie ma praktycznie zadnej roznicy, poza tym ze AX Pro potrzebuje wiekszej ilosci kabli i dwu zrodel zasilania. Na Astro nawet nie patrz bo mialem je przed Trittonami i sa minimalnie gorsze. Nie zrozum mnie zle to nadal swietne sluchawki ale nie sa warte $250. Najlepszym wyjsciem dla Ciebie beda pewnie Sharkony bo chyba latwiej bedzie ci je dostac w Polsce no i nie sa takie drogie.

Tak z ciekawosci Iras, to na jakich sluchawkach 5.1 i dolby headphones grales?
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2010, 19:51:55 pm wysłana przez _ReD_ »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 11, 2010, 19:51:22 pm »
Cały czas sie zastanawiam co jest lepsze w mojej sytuacji z małym pokoikiem. Czy sprawdzi sie normalny zestaw 5.1

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 11, 2010, 19:55:27 pm »
Gosniki sie sprawdza na pewno, no chyba ze masz pokoj 2 na 2 :) Tylko grajac na glosnikach slyszysz tez glosy otoczenia, a na sluchawkach jestes tylko Ty i gra, bardzo dobrze wyciszaja otoczenie i przez to doznanie jest lepsze.

Ja mam zestawik glosnikow 5.1 a i tak caly czas gram na sluchawkach bo odczucie jest o wiele lepsze.

A i jeszcze jedno, jakbys mimo wszystko zecydowal sie na sluchawki to sa tez tanie Plantronics Gamecom 777 ale nie kupuj ich bo nijak sie maja do innych dobrych sluchawek Dolby, te sa po prostu slabe.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2010, 20:12:39 pm wysłana przez _ReD_ »

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Słuchawki 5.1 z dekoderem DD/DTS
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 11, 2010, 20:15:13 pm »
W temacie który założył A-n dałem propozycję słuchawek, powinny być wporzo :grin: