Autor Wątek: Kącik Melomana  (Przeczytany 165868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Unlimited

  • Gość
Kącik Melomana
« dnia: Stycznia 27, 2010, 16:25:45 pm »
Witam

Postanowiłem założyć wątek który będzie jednoczył wszystkich melomanów, posiadaczy zestawów stereo dla których muzyka, ale także jej brzmienie odgrywa istotną rolę w życiu.

Być może nie będzie Nas tu dużo, ale mam nadzieje że wątek będzie dostarczał wiedzy, wymiany poglądów, zaprezentowania swojego kąta audio i się rozwijał.

Zacznę z swoim budżetowym, ale bardzo dobrze sprawdzającym się zestawem.

Mój obecny zestaw to źródło z HDD i radiem internetowym Denon CHR-F103:





Ampli stereo Denon F102:



Kolumn Koda K-2000B:





Okablowania QED'a:



Cały zestaw gra w 12m2, kolumny stoją na standach i całość dzięki małemu przemeblowaniu i odseparowaniu go od sekcji Video, gra bardzo dobrym, zrównoważonym dźwiękiem, sprzyjającym długim sesją odsłuchowym. Do największych zalet zestawu zaliczam jakość i detaliczność średnicy, dzięki czemu poznajemy ukrytą zawartość na płytach a także naturalne głosy wokalistów, uniwersalność źródła(radio internetowe, HDD, CD) i bardzo uczciwe podane 2*40W przez amlituner stereo, jest wydajność prądowa, a nie tylko "papierowe" waty.

Tu można znaleźć recenzję kolumn:

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0812/koda.html

a tu bardzo podobnego zestawu do mojego, z tym że źródło bez hdd i radia internetowego a także zestaw ma firmowe tańsze kolumny:

http://audio.com.pl/testy/denon-d-f102:9

Zapraszam do dyskusji. 8)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2010, 16:27:36 pm wysłana przez Unlimited »

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 27, 2010, 18:23:14 pm »
Nie za wielu tu melomanów :]
Plus, bądź gotowy odpierac ataki w stylu "ale masz hajsu".

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 27, 2010, 18:32:32 pm »
ale masz hajsu

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 27, 2010, 18:38:48 pm »
hehehe ;)

To wcale nie kosztuję tak dużo jak się niektórym wydaję, poza tym to nie jest tak że to nagle kupiłem, tylko wpierw był Piano Craft na raty, potem sprzedaż Piano Crafta + za odłożone pieniądze kupno Denona, a potem zmiana kolumn(tu raz zyskiwałem hajsu, a raz ja musiałem te 100zł dorzucić) aż trafiłem na brzmienie które dobrze gra w całości. Mówiąc krótko 2 lata "zabawy". Mówiąc krótko jak się już raz zakupi, to potem łatwiej ew. zmieniać całość czy podzespoły, szukając swego brzmienia. ;)

« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2010, 18:42:31 pm wysłana przez Unlimited »

BudziejPL

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 13-01-2008
  • Wiadomości: 203
  • Reputacja: 0
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 04, 2010, 20:38:55 pm »
Panowie (Unlimited głównie na Ciebie liczę) co powiecie o tym sprzęcie
http://www.allegro.pl/item937873139_sony_cmt_eh10_mala_i_zgrabna_tanio_f_v_olsztyn.html
Od razu mówię że nie dla mnie, ale potrzebujemy ze starszymi jakiejś wieży za 250-400 PLN na 70 urodziny dla ciotki. Ojciec tego Soniaka wypatrzył, nada się to? Ewentualnie co byście polecili w tej cenie, tylko raczej ze sprzętu dostępnego od ręki w Saturnach, MM itd bo prezent ma być na przyszły weekend.
Normalnie bym kupił co podleci, ale ciotka mimo wieku jest z tych wymagających i obeznanych w nowinkach, dlatego raczej nie chcę kupić jakiegoś szajsu  :grin:

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 05, 2010, 07:48:34 am »
Ten Sony spokojnie się sprawdzi w swojej kwocie, ew. można jeszcze o tym Panasonicu pomyśleć(trochę lepiej wykonany i jak dla mnie przyjemniejsze brzmienie):

http://www.allegro.pl/item943918920_zestaw_hi_fi_panasonic_sc_pm5_nowosc.html

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 07, 2010, 15:21:08 pm »
Tu obiecany artykuł czyli HDMI/S-PDIF czy DLNA ?

http://hotfile.com/dl/31624092/7b2d537/kablowe_problemy.rar.html

Odnośnie mojego zestawu widocznego powyżej, już go nie ma, został sprzedany z przyczyn finansowych, aż łezka mi się w oku zakręciła jak go pakowałem. Ehhh :cry: Jednak dzielnie zastępuje go Bose Companion 3 series II którego recenzja już niebawem.
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2010, 15:23:44 pm wysłana przez Unlimited »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 07, 2010, 18:57:06 pm »
zawsze byłem ciekaw jak oni (audiofile recenzenci) mierzą/sopniują poczucie przejrzystości brzmienia, klarowność przekazu (tu nawet dał w procentach o_O), głębokość czy uporządkowanie(?) sceny dźwięku. nie twierdzę, że różnicy nie ma, ale połowa tych wszystkich testów ubersprzętu czy turbogadżetów do poprawy jakości dźwięku to chyba jakieś audiovoodoo ;)

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 07, 2010, 19:41:57 pm »
Są recenzje obiektywne, są mniej obiektywne, gdzie różnice dźwięku są subtelne.

Tu przykład wnętrzności odtwarzaczy BD, oczywiście każdy będzie w innej cenie, a różnice zapewne będą subtelne, i właśnie do takich recenzji w prasie podchodził bym sceptycznie, gdzie jedno się wychwala a drugie nie.

Tu ten przykład:

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=50203&p=1#k

tu portal gdzie są jedne z najbardziej obiektywnych i rzeczowych recenzji:

www.highfidelity.pl

I może jak już jesteśmy przy highfidelity.pl to dam parę artykułów z ich strony, warto się z nimi zapoznać:

SYSTEM DLA POCZĄTKUJĄCYCH:

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0508/system.html

SYSTEM DLA ŚREDNIOZAAWANSOWANYCH:

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0509/system.html

SYSTEM śREDNIOBUDŻETOWY:

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0510/system.html

Oczywiście nie należy ich traktować jako jedyna droga, jednak są to dobre propozycje dla tych którzy się nie orientują a chcą posłuchać dobrego dźwięku. I każdy z tych systemów, nawet dla początkującego ma już określone parametry brzmienia na pewnym pułapie niedostępnym dla masowych urządzeń. Oczywiście ceny tych urządzeń z artykułów są już sporo niższe. ;)


Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 07, 2010, 21:10:38 pm »
Cytuj
SYSTEM śREDNIOBUDŻETOWY

Cytuj
SKŁADNIKI

    * Odtwarzacz CD: Holfi XENIA - 4800 zł
    * Wzmacniacz: LAR AI-45 - 6900 zł
    * Kolumny: Revolver RW-45 - 6900 zł
    * Interkonekt: Eichmann eXpress 6 v2 - 790 zł/1m
    * Kabel głośnikowy: Eichmann eXpress 6 v2 - 1256 zł/2x3m (z bananami)
    * Przewody sieciowe (do CD i wzmacniacza): Eichmann eXpress Power AC - 1880 zł (2 x 990 zł)
    * Stolik: VAP TR-S2 (dwupółkowy): 620 zł

RAZEM: 23 246 zł

Pośmiałem się.

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 07, 2010, 21:27:19 pm »
Tak jak wspomniałem, ceny są nieaktualne. Co do kabli, ja nie wierze w ich super siłę, choć różnice tych lepszych rzeczywiście słychać, choć dawanie 59000 zł za 0,5 metra kabla interkonektu to przesada, tu jego test: http://www.highfidelity.pl/artykuly/0906/kts.html

Ja dałem za swoje byłe "druty" interkonekt + głośnikowe 250zł, różnice słychać, choć jest to tzw. kropka nad "i" niż zmiana brzmienia o 180stopni.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 07, 2010, 23:40:46 pm »
kabel do prądu za TYSIĄC złotych????????????

nie ma możliwości, żeby ktokolwiek usłyszał różnicę w dźwięku na sprzęcie podłączonym kablem za 5 zł i takim za 990 zł.

btw. trzeba przyznać, że ktoś to sobie nieźle wykombinował i teraz trzepie znafcuf na grube siano.
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2010, 23:48:44 pm wysłana przez s00s »

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 08, 2010, 00:02:33 am »
A co ty o tym wiesz? Słuchałeś na kablu za 990 zł? Dopóki nie tego nie sprawdzisz, to masz dwa wyjścia: albo opierać się na tym co napisze ktoś kto tego używał, albo nie wypowiadać się wcale. Ewentualnie możesz wyrażać swoje zdanie z wyłaczeniem zwrotów typu "nie ma chu**/nie ma możliwości/pierdolą/bzdura itp. Tak samo jak są różnice między chinchem za 5 zł a chinchem za 250 zł tak samo jestem skłonny uwierzyć w to, że kabel zasilający za 990 zaowocuje lepszym dźwiękiem niż kabel za 5 zł. Choć sam znam 2345678 ciekawszych sposóbów na wydanie 985 zł.
SW-5606-3156-4802

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 08, 2010, 00:17:18 am »
masz dwa wyjścia: albo opierać się na tym co napisze ktoś kto tego używał, albo nie wypowiadać się wcale.

jako, że sam nie testowałem to rzeczywiście opieram się na tym co ktoś napisze. z tym, że nie opieram się na wywodach kilku kolesi co dali tysiące/miliony na niezły efekt placebo (pomijam całkowicie tych co na tym zarabiają), a na testach i informacjach "trochę" konkretniejszych. powiedzmy, że suche fakty przemawiają do mnie bardziej niż opinie opierające się na całkowicie subiektywnym "poczuciu przejrzystości brzmienia" czy "klarowności przekazu".


literatura:
wyniki ślepego testu właśnie na kablach zasilających:
http://www.hometheaterhifi.com/volume_11_4/feature-article-blind-test-power-cords-12-2004.html

skrót po polsku:
http://audio.x.pl/audio/audiovoodoo/blind.htm

wyniki ślepego testu na interkonektach:
http://audio.x.pl/audio/audiovoodoo/inter.htm

a tu już całkowita rozkminka o kablach:
http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm

btw. wojteq ty naprawdę jesteś w stanie uwierzyć, że kabel dostarczający prąd do urządzenia wpływa na jakoś dźwięku przez nie generowanego? przecież to jest przelol.
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2010, 00:27:28 am wysłana przez s00s »

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 08, 2010, 08:15:53 am »
Akurat ślepe testy mają się nijak. Sam kiedyś w jednym uczestniczyłem i po prostu po entym razie, słuch głupieje lub się przyzwyczaja można to na różne sposoby interpretować. Poza tym na odbiór muzyki w danym miejscu oprócz walorów brzmieniowych elektroniki, ma także Nas nastrój, pora dnia, oświetlnie etc. ;)

Powiem tak, interkonekt za 5zł, a interkonekt za 200zł daję wyraźną różnicę, nie mówię już o kablach głośnikowych, bo one także wpływają na kreowanie dźwięku, jednak tak jak mówię to jest dla mnie kropka nad "i", a nie zmiana o 180 stopni. Przykład kabli, może także obalać sprzęt choćby marki Bose, który gra na normalnych "drutach" a wytwarza bardzo muzykalny i stojący na wysokim poziomie dźwięk, np. moje Companion 3 Serries II grają bardzo blisko jakości dźwięku z Piano Crafta, choć Bose trochę upiększają dźwięk(nie są w 100% neutralne) to jednak słucha się je z przyjemnością. Reguła jest prosta kupując kable do sprzętu kierujmy się współczynnikiem 10% wartości całego sprzętu i ani my nie ucierpimy, ani nasz sprzęt. Odnośnie prądu, to tanie listwy mają wpływ na jakość dźwięku, po prostu go degradują(przez swoje układy), najlepiej podłączać od razu do gniazdka w sieci, lub kupić listwę lepszej jakości.

Jeśli ktoś ma słabość do dobrych mini to zapraszam do lektury tego wątku:

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=39295&p=1#k

a tu jeden z najpiękniejszych wątków(można czerpać multum inspiracji jeśli chodzi o wnętrza, sprzęt etc.):

http://www.audiostereo.pl/forum_wpisy.html?temat=3609&p=1#k
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2010, 08:28:54 am wysłana przez Unlimited »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 08, 2010, 10:55:32 am »
to się zgodzę, że interkonekt za 5 zł =/= takiemu za 200. ale kable za 1k czy więcej to już paranoja i trzepanie leszczy z kasy. o kablach zasilających nie wspominam,bo one fizycznie nie mogą mieć żadnego wpływu na jakość dźwięku.
co do ślepych testów to są jak najbardziej miarodajne. albo słyszysz różnicę albo nie, a nie że "oświetlenie", "nastrój" czy "pora dnia" ;)

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 08, 2010, 11:02:41 am »
To ja się dopiszę
wzmak Onkyo Integra a-8850 +
kolumny Focal Chorus 816 W SE +
źródło komputer + Bersford DAC

W kabelki nie wierzę tzn mam jakieś interkonekty za 50 zł sztuka oraz głośnikowe Procaby po 7 zł za metr i moim zdaniem wystarczy. W powszechnym odczuciu kable mają znaczenie drugorzędne w przeciwieństwie do np. prawidłowego ustawienia kolumn czy zadbania o akustykę pomieszczenia. Co do kabli sieciowych - trafia do mnie argument, że droga sieciówka gówno daje bo w ścianie i tak z reguły leci 30 letnie utlenione aluminiowe okablowanie

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 08, 2010, 11:19:18 am »
@ s00s

Wybierz się na AudioShow w tym roku do W-wy(pewnie znów listopad) osłuchasz się za grosze. Ślepy testy, po entym razie przełączenia sprzętu legają w gruzach(świetny przykład to testy sprzętu wzmak/źródło gdzie na początku słyszysz wyraźną różnicę a potem zaczynają się one zamazywać), . Tak jak wspomniałem wcześniej, po pewnym czasie ucho najzwyczajniej w świecie się przyzwyczaja do dźwięku konfiguracji, a wierz mi że oświetlenie, Nasz nastrój, pora dnia ma także spory wpływ. To dlatego ludzie wolą chodzić do salonów Audio gdzie jest bardziej domowa atmosfera niż do wielkiego marketu ;)

@ Szymku

Bardzo dobra konfiguracja, pewnie gra to z wykopem znając Focale. Odnośnie Procabów to są dobre kable w swojej cenie, ale można lepiej w tej cenie(a na pewno bardziej gustownie np. tanie kable Atlasa czy Wireworld). Jednak zgodzę się z Tobą w tym że kable mają znacznie drugorzędne do ustawienia sprzętu i akustyki pokoju(trzeba poeksperymentować z ustawieniem, w miarę możliwości kupić standy dla kolumn podstawkowych i dać im trochę powietrza i przestrzeni). Najbardziej śmieszą mnie kolumny przy suficie lub na podłodze lub nie daj Boże jak są wciśnięte w półkę miedzy książki i płyty a co lepsze BS mają z tyłu obudowy. :D

Tak jak mówiłem na kable wydawać nie więcej niż 10% ceny całego systemu, ta zasada się spokojnie sprawdza.
« Ostatnia zmiana: Marca 08, 2010, 11:20:55 am wysłana przez Unlimited »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 08, 2010, 13:19:32 pm »
U mnie właśnie kolumny są wciśnięte między regał a telewizor nad czym niezmiernie ubolewam i co planuję zmienić. Jedyna zaleta takiego ustawienia to brak dewastacji sprzętu przez moje małe acz niszczycielskie pociechy. Tak czy inaczej do większego słuchania wystawiam je do przodu i daję im więcej oddechu.
Co do zestawu to jestem naprawdę zadowolony, chociaż dostrzegam pewne braki jeśli chodzi o muzykę rockową. Do takiej muzyki jest trochę zbyt neutralnie, co może dziwić przy Focalach. Zaś wzmacniacz choć wiekowy, to po skutecznej reanimacji u znajomego serwisanta gra naprawdę świetnie i z ogromną swobodą napędza niełatwe przecież kolumny.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 23, 2010, 09:35:40 am »
Unlimited możesz dać jakiś link gdzie piszą, że jakość dźwięku po HDMI jest słabsza od optyka?

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 23, 2010, 09:37:32 am »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 23, 2010, 09:39:56 am »
Oki, dzięki. Bo wyczytałem, że PS3 po HDMI ponoć lepiej sobie radzi z dźwiękiem. Poczytam chętnie to co dałeś.

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 23, 2010, 09:57:10 am »
Radzi sobie gorzej, lepiej jest po optyku, czy Chinchach.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 23, 2010, 09:58:46 am »
Jaki cudem skoro HDMI dużo wyższą przepustowość? Muszę poczytać ten artykuł.

Jak wytłumaczyć fakt że po HDMI PS3 puści Lincear PCM i nieskompresowane 5.1 a optyk tego nie potrafi.

Wiadomość scalona: Marca 23, 2010, 10:10:48 am
Po optyku puszcza jedynie nieskompresowane 2.0.
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2010, 10:10:48 am wysłana przez BoBaN »

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 23, 2010, 11:19:20 am »
Przeczytaj artykuł. HDMI ma sporo większy Jitter, a to on w dużej mierze kreuje brzmienie. ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 23, 2010, 16:14:01 pm »
Oki, ale zdecydowanie lepiej brzmi Linear PCM 5.1 niż Bitstream. Problem polega na tym, że po optyku nie poleci nieskompresowany 5.1, tylko co najwyżej 2.0 Linear. Jedynym wyjściem jest tutaj szukanie filmów ze znaczkiem True HD, gdyż bliżej temu do brzmienia nieskompresowanego, a taki sygnał optyk przepuści. Po HDMI oczywiście spokojnie śmiga Linear 5.1 a nawet 7.1.

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 07, 2010, 03:30:13 am »
Mialem okazje wczoraj u znajomego w zaciszu domowym posluchac KEF IQ90 napedzanych onkyo 905. Cos niesamowitego jak to gralo.Myslalem ze powyzej pewnego pulapu roznic juz nie bede dostrzegal az tu taka niespodzianka.Przyznam sie ze przez moment kombinowalem jak tu opchnac swoje 3 miesieczne kolumny co aby nabyc iq90 ,niestety szybko dotarlo do mnie ze onkyo 607 raczej sie nie nada do tych kolum a inwestowac 4k w nowe ampli mi sie nie widzi.Jesli ktos zbiera sie z zakupem jakiegos stereo i chce troche pieniazkow wydac szczerze polecam takie zestawienie.Naprawde warto

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 07, 2010, 14:53:44 pm »
Zamiast pchać się w nowe ampli(bez sensu) kupujesz używanego wzmaka do 2k zł które spokojnie napędzi te Kefy, a i bez problemu zagra lepiej niż jakikolwiek ampli do 4-5k zł, podłączasz go przez PRE OUT do obecnego ampli (w końcu do tego te złącze powstało), i cieszysz się bardzo dobrym dźwiękiem zarówno w stereo poprzez wzmaka, jak i w kinie poprzez ampli. Różnice słychać, jak byś posłuchał monitorów w cenie Kef'ów to pewnie minę byś miał jeszcze lepszą na dobrym materiale muzycznym ;) ehehe

 8)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2010, 15:00:09 pm wysłana przez Unlimited »

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 07, 2010, 16:10:12 pm »
Tak czy siak trzeba byloby troche wylozyc ( 2k wzmak wtedy 607 pozostaje +iq90 troche lekko 4k ) wiec odpada,zwlaszcza ze 3 miechy temu zaopatrzylem sie w nowy sprzet.Chwilowa podjara :D,jestem ciekaw jak z tym ampli zagraly by moje klipsch rf62,czuje ze przechwyce 905 na pare godzin od znajomego :).Co do monitorow jakos mi nie podchodza,slychalem chyba byly to RX6 albo RX8 i jakos opadu szczeny nie mialem,porownywalem akurat wtedy z rf82 ktore znacznie lepiej wypadly (moze jak by sie troszku monitorki wygrzaly bo byly to praktycznie nowki ledwo co z kartonu wyjete pokazalyby cos wiecej )Tak czy siak sa to pierwsze kolumny (mowa o ig90 ) ktore od dluzszego czasu bardziej mi podeszly niz marka klipsch (moze to tez kwestia serca zestawu ).Musze gdzies dorwac rf63 strasznie jestem ciekaw tych kolumn tylko i cena chyba jest zabojcza :cry:

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 07, 2010, 21:12:58 pm »
Jasne że trzeba trochę wyłożyć, ja na Twoim miejscu zobaczył bym jak grają Twoje kolumny z dobrym zestawem do 4k zł Stereo(źródło plus wzmak) np. NAD. Pewnie byś się zaskoczył, ile jeszcze jest w nich niewykorzystanego potencjału. Co do monitorów to mówię o monitorach typu Usher z serii XE lub BE, czy chociażby B&W CM5 lub Elac BS244, czyli tych powyżej 4k zł. ;)

Legrad

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-09-2007
  • Wiadomości: 1 012
  • Reputacja: 25
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 08, 2010, 02:00:58 am »
Ehh wszystko to wiem tylko problem lezy w sferze finansowej.Wiadomo,chcialo by sie postawic ampli porzadne ( onkyo 607 to raczej o kant dupy rozbic ale w tej cenie lepiej sie nie da ) do kina a obok jakis dobry wzmak stereo (podejzewam ze do 2,5 k wystarczy bo juz nie mowie o takich cudach http://allegro.pl/item985527597_creek_destiny_integra_zielona_gora.html ) do muzy ale niestety nie ma takiej mozliwosci.Wiec poki korzystam z PS3/X360 oraz ogladam sporo filmow czy to na dvd czy na BD niestety ale sprzet stereofoniczy nie stanie na mojej polce.Niestety jedno albo drugie  :( Za przeproszeniem od dupy strony jesli zalezaloby mi tylko i wylacznie na muzyce tez i bym sie nie pchal w kolumny klipsch ( no chyba ze w serie palladium :) pomazyc mozna )

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 08, 2010, 08:48:55 am »
Dokładnie tak, finanse to jedna z decydujących rzeczy poza zdaniem drugiej połówki i pomieszczeniem. Ja też teraz przejściowo(myślę że rok, dwa, lub trzy) jestem na Ps3 + Bose Companion 3 serries II. Jednak sprawdzają się w 100% te maleństwa, potrafią zadziwić i czarować. Myślę że z czasem zamiast pchać się w lepsze ampli po prostu dokup wzmaka, podłącz pod PRE OUT, a potem stopniowo możesz ew. fronty zmienić, gdyż reszta kolumn może być taka sama. Mi się marzy to cacko(obecnie za 5k zł do wyrwania):

http://audio.com.pl/pdf/testy/amplitunery_cd/primaredi10.pdf

Mam nadzieje że do dwóch, góra trzech lat sobie takie kupię. Kwestia kolumn pozostaję otwarta. ;)

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 08, 2010, 20:21:12 pm »
Warto kupić nawet jakiegoś wzmaka za 500-600 zł (nawet Onkyo 9511 czy 9711 do kompletu). Różnica nawet na obecnych kolumnach będzie kolosalna

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 09, 2010, 10:29:18 am »
Warto kupić nawet jakiegoś wzmaka za 500-600 zł (nawet Onkyo 9511 czy 9711 do kompletu). Różnica nawet na obecnych kolumnach będzie kolosalna

Yep :)

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 19, 2010, 21:07:55 pm »
Kurcze, przymierzam się do wymiany wzmacniacza, i nie wiem na co się zdecydować tj. czy Onkyo A-9755 w ramach lojalności do marki, która mnie nigdy nie zawiodła (no i jestem ciekaw klasy D) czy też Xindaka xa- 6950, który na chineese hifi co uk można kupić za naprawdę rozsądne pieniądze, a wszyscy wkoło chwalą... I tu pytanie do Dawida - słuchałeś może któryś z tych klocków i mógłbyś coś doradzić?

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 19, 2010, 21:26:14 pm »
Słuchałem Xindaka, ale niższego zestawu, dokładnie tego:

http://allegro.pl/item1030214671_xindak_a_06_c_06_gwpl_wraz_z_okablowniem_salon.html

+ Kolumny Triangla i ProAca, grało to bardzo przyjemnie :)

Tego wyższego modelu nie słuchałem, ale za taką kasę, jaką kosztuję XINDAK XA-6950, na Twoim miejscu brał bym coś z tych, w zależności w jakiej konfiguracji ma to grać:

http://allegro.pl/item1047708239_yamaha_a_s2000.html

http://allegro.pl/item1032195473_audio_analogue_puccini_settanta_rev2_0_lodz.html

http://allegro.pl/item1045473595_electrocompaniet_eci_3_hi_end.html

http://allegro.pl/item1040792673_marantz_pm8003_pm_8003_pm_8003.html

http://allegro.pl/item1035280639_creek_evolution_2_integra_zielona_gora.html

Te zaznaczone to moje typy(Sam bym się chyba skusił na Electrocompanienta-W dobrej konfiguracji to już prawie Hi-End), te niezaznaczone to wzmacniacze nowe które bym w tej kwocie wybrał.

DO zebrania informacji o tych cackach, polecam forum www.audiostereo.pl <---najlepiej zakładka kluby lub wyszukiwarka, czy portale www.Highfidelity.pl www.audio.com.pl www.av.com.pl  <-działy testy :)
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2010, 21:42:58 pm wysłana przez Unlimited »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 19, 2010, 22:43:12 pm »
Właśnie Xindak wyszedłby mi dużo taniej bo ok 2000 zet + max 400 zł VAT i cło
http://www.chinese-hifi.co.uk/xindak.htm

Swoją drogą dużo ostatnio electrocompaniet w ogłoszeniach

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 20, 2010, 09:14:36 am »
A w jakiej konfiguracji ma to grać(jaka jest reszta toru)?

Tzn. te używane wzmaki które podałem to może być tzw. sprzęt docelowy, to na prawdę górna półka(nowe kosztują ponad 6-7k zł), która przy dobrej konfiguracji sprawią że masz już praktycznie sprzęt do grobowej deski ;) A podałem Electrocompanienta dlatego że nie jest tak bezlitosny dla nagrań jak np. Yamaha S2000, tzn. gra po części trochę jak wzmak lampowy z górnej półki, czyli ma piękną barwę, ale przy okazji nie gubi kontroli basu itd. 8)
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2010, 21:15:56 pm wysłana przez Unlimited »

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 27, 2010, 11:46:11 am »
Dam coś co mnie zaintrygowało, Philips od dawien dawna nie zrobił sprzętu Audio powyżej 2k zł, od paru lat jednak trend powrotu do Stereo jest dużo wyższy niż KD. Dlatego Philips zrobił to co zrobił, wypuścił na rynek niezły sprzęt audio. Nazywa się Philips Sound Sphere i kosztuję około 4k zł, i jak dla mnie jest świetną alternatywą. Mamy w nim HDD, odtwarzacz CD/DVD, przesył danych z serwera muzycznego poprzez straming danych i co najważniejsze bardzo przyzwoity dźwięk jak za te pieniądze(korzysta z kolumn omnipolarnych, opartych na perlesie jak się nie mylę, także duża przestrzeń i dobra stereofonia gwarantowane).

Link do filmików(ten drugi polecam od 2 minuty):

http://www.accessoweb.com/Philips-SoundSphere-Le-son-a-l-etat-pur_a6141.html

http://www.dailymotion.pl/video/xd7xb2_live-soundsphere-de-philips_tech

« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2010, 11:48:24 am wysłana przez Unlimited »

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 20, 2010, 13:28:00 pm »
Czas na dalszą część poradników. Dziś dodaje kolejną część poradnika związanego z budową systemu HI-FI. Oraz artykuł poruszający kwestie basu w naszym systemie AV. Życzę miłej lektury. :)

Budowa systemu HI_FI część 2 Budowa systemu Hi-Fi cz2.rar

Bas w systemie AV Bas w systemie AV.zip

Oraz stronka która w bardzo widoczny sposób pokazuję jak niektóre płyty są zjeba** pod względem masteringu(loudness war), duża część płyt z okresu lat 80 i początku 90 brzmi lepiej niż ich remastery.

http://www.dr.loudness-war.info/
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2010, 19:50:18 pm wysłana przez Unlimited »