Autor Wątek: Kącik Melomana  (Przeczytany 165889 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #560 dnia: Grudnia 30, 2013, 17:07:52 pm »
U mnie w podobnych warunkach stoi wzmacniacz 2x150w i nic się nie dzieje, ale producenci raczej nie zalecają.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #561 dnia: Grudnia 30, 2013, 17:34:53 pm »
Lepiej nie, bo zacznie wyciekać biały płyn przypominający mleko :troll:

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #562 dnia: Grudnia 31, 2013, 12:02:40 pm »
Tak jak mówi Szymku. Chociaż jak jeszcze jest luz z góry i z tyłu to powietrze powinno sobie poradzić z cyrkulacją, jak nie ma szyby z przodu. ;)

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #563 dnia: Grudnia 31, 2013, 12:43:43 pm »
Ponadto ten ampli z tym zestawem głośników  nie powinien grzać się jakoś szczególnie, chyba że zaczniesz do niego podłączać nagle 3 drożne podłogówki- wtedy temperatura może skoczyć.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #564 dnia: Stycznia 04, 2014, 19:39:47 pm »
A niech was ch** strzeli! Kupiłbym Logitechy i byłbym szczęśliwy, a teraz zacząłem czytać i pewnie ze 2k wywalę  :mad:

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #565 dnia: Stycznia 04, 2014, 20:40:39 pm »
He he he

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #566 dnia: Stycznia 04, 2014, 23:50:42 pm »
Minie ci. Jakieś 5 lat i 20 tysi później.

A co do kabli - Procab są dobre i tanie

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #567 dnia: Stycznia 05, 2014, 00:34:46 am »
Czyli ampli i kable wybrane  :lol:  Gorzej z głośnikami. Miałbym miejsce na kolumny, to Taga albo Koda i po sprawie, ale o plastikowych pizdrykach czasem trudno nawet info znaleźć, a co dopiero jakieś porównanie  :/

Wooyek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 01-01-1970
  • Wiadomości: 8 219
  • Reputacja: 67
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #568 dnia: Stycznia 05, 2014, 00:39:32 am »
Procab są dobre i tanie
Czyli będzie musiał kupić 2 rodzaje kabli, dobre i procab - tanie.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #569 dnia: Stycznia 05, 2014, 09:23:48 am »
Co do głośników - jakis zestaw Yamaha powinien być dobrym wyborem z reguly trzymają poziom, nawet w tanim sprzecie

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #570 dnia: Stycznia 05, 2014, 10:10:51 am »

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #571 dnia: Stycznia 05, 2014, 10:18:59 am »

Unlimited

  • Gość
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #572 dnia: Stycznia 05, 2014, 21:57:37 pm »
Mnie bardziej zainteresował nowy Piano Craft Yamahy. Pięknie wygląda, widać powrót do pierwszych edycji, bardzo porządnie wyposażony i przetowrniki w kolumnach wydają się być takie same jak w serii HS Yamahy. :grin: Jestem ciekaw jak to gra, jeśli tak jak wygląda, pewnie w tym roku zagości u mnie. 8)




kazdytekst

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 22-01-2014
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #573 dnia: Stycznia 22, 2014, 15:39:08 pm »
Co do Yamaha, również polecam. Kupiłem sprzęt na raty,nie z najwyższej półki i delektuję się dźwiękiem już 3 rok.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #574 dnia: Marca 28, 2014, 21:20:59 pm »
Prześliczne i nieźle grające głośniki multimedialne, aż zastanawiam się czy nie przesiąść się na nie z moich Bose Companion 2.



Choć w każdej recenzji którą oglądałem i czytałem jest ten sam problem i niewiedza z zakresu audio. Membrany z tyłu obudowy to membrany bierne(coś co może zastąpić port Bass Refleks w którym wydmuchiwane jest powietrze). Tu zaś przechodzi ono przez te pasywne membrany co powoduje zwiększenie basu w kolumnie. Także to kolumna dwu drożna(ma dwa aktywne głośniki i dwa bierne-zastępujące port BS).
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #575 dnia: Czerwca 11, 2014, 23:02:26 pm »
Ktoś tu obeznany w temacie dokanałowych słuchawek ?
Warto kupować coś takiego (polecają w internetach): http://allegro.pl/sluchawki-dokanalowe-brainwavz-delta-bas-krakow-i4307208427.html
Czy dużej różnicy nie będzie jak kupie ja kilkanaście PLNów jakieś pierwsze lepsze z avansa ?
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #576 dnia: Czerwca 11, 2014, 23:43:01 pm »
Nie lubie dokonalowych, na pewno w tej cenie dobrze grajac Senki Mx 365 lub Akg 321. W zaleznosci od dzwieku ktory bardziej preferujesz.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #577 dnia: Czerwca 30, 2014, 21:40:32 pm »
BIT BERFECT czyli gra muzyka z komputera

Poradników, w internecie jest wiele, ja zebrałem je w jedną spójną całość, plus dodałem to z czym ja się zetknąłem przy własnej konfiguracji. Niniejszy poradnik jest bazą wiedzy o PC-Audio dla wszystkich, którzy chcą poprawić brzmienie swoich komputerów. Najprostszy system PC-Audio to laptop i słuchawki hi-fi lub aktywne monitory hi-fi (aktywne, czyli które posiadają wbudowany wzmacniacz). Bardziej skomplikowane układy to dla przykładu zewnętrzny wzmacniacz i kolumny pasywne podpięte do PC. Niestety oprogramowanie Windows ani PC to nie jest najlepszy zespół by zagrał na miarę Naszych oczekiwań, trzeba je odpowiedno wyszkolić - wyelinować niepotrzebne zjawiska, i tu dochodzimy do kolejnego meritum czyli kolejnego akapitu.

Rozwiązania stosowane w systemach operacyjnych mają negatywny wpływ na jakość dźwięku – często dane, które otrzymuje DAC różnią się od tych zapisanych w plikach, plus ten nieznośny standardowy mikser Windows. Dochodzą do tego problemy z jitterem i zakłoceniami generowanymi przez zasilacz. To jest podstawa i można by wymieniać dalej w nieskończoność ale po co, przeciętny Kowalski i tak tego nie chce zrozumieć, ma być lepszy dźwięk i już.

Problem pierwszy - Windows czyli 14-bitowy dźwięk: Standardowy mikser systemu Windows to wyjątkowo źle zaprojektowane oprogramowanie. Mixer pośredniczy w przesyłaniu sygnału audio z odtwarzacza np. popularnego Winampa do sterownika karty dźwiękowej. Problem polega na tym, że mikser Windows obniża rozdzielczość sygnału audio do 14-bitów, po czym dopiero wysyła go do karty dźwiękowej, a ta do głośników lub słuchawek. Co z tego wynika? Przede wszystkim znaczące obniżenie dynamiki dźwięku z 96dB (dla dźwięku 16-bitowego) do 84dB (dla dźwięku 14-bitowego). Różnice słychać nawet na najtańszej karcie dźwiękowej. Mówiąc krótko niska dynamika to brak efektów, jednostajność dźwięku.

Problem drugi - nieszczęsny Resampling: Resampling to zmiana częstotliwości próbkowania sygnału. Może być on wymuszony przez ustawienia karty dźwiękowej lub spowodowany sumowaniem sygnałów z dwóch aplikacji o różnych szybkościach próbkowania. W dużym skrócie polega na rozciągnięciu bądź zagęszczeniu odstępów czasowych między kolejnymi próbkami sygnału. Powstaje wówczas problem wyliczenia wartości sygnału w chwilach dla których nie istnieją dane.

Tu dochodzimy do rozwiązania owych problemów. Tryb bit-perfect to taki tryb pracy programu, w którym dane audio przesyłane są do sterownika karty dźwiękowej w niezmienionej postaci, z pominięciem resamplingu i kontroli głośności w mikserze systemu. Jesteśmy uratowani...uffff. :)

Bitperfect można uzyskać na dwa sposoby:

- sprzętowo (pozwalają na to drogie zewnętrzne przetworniki cyfrowo-analogowe oraz profesjonalne urządzenia studyjne)

- programowo (dzięki wtyczkom do różnych odtwarzaczy np. Aimp 3, Foobar2000, Media Monkey..) – ten sposób pozwoli na poprawienie dźwięku nawet w przypadku tanich zintegrowanych kart dźwiękowych.

Skupimy się teraz na jak to można osiągnąć, wpier jednak jeszcze trochę teorii.

Kernel Streaming

Jest to tryb bezpośredniego przesyłania danych audio do sterownika karty dźwiękowej. W Windows XP jest niekompatybilny z dużą częścią USB DACów, za to Windows 7 działa poprawnie i jest polecany przez autorów Jplay i XXHighend.

ASIO – Audio Stream Input Output


Interfejs ASIO został opracowany przez firmę Steinberg (oddział Yamahy), twórcy m.in. Cubase. Obecnie ASIO jest obsługiwane przez wszystkie programy muzyczne i większość odtwarzaczy, choć w wielu wypadkach konieczne będzie pobranie odpowiedniej wtyczki. Aby karta dźwiękowa obsługiwała ASIO producent musi napisać odpowiednie sterowniki, co jest standardem dla kart studyjnych. Dla kart bez takich sterowników ratunkiem jest ASIO4ALL – aplikacja pozwalająca na emulowanie funkcji ASIO.
ASIO4ALL w uproszczeniu działa na zasadzie konwersji strumieni ASIO do Kernel Streaming, choć działa z większą liczbą kart.

WASAPI – Windows Audio Session Application Programming Interface

Interfejs ten, wprowadzony w Windows Vista pozwala na pominięcie miksowania dźwięku i podnosi priorytet aplikacji multimedialnych oraz dba o ciągłość transmisji i niskie opóźnienia. Działa na każdym urządzeniu audio obsługiwanym przez system. Nas w szczególności interesuje tryb WASAPI Exclusive, gwarantujący najbardziej czystą i stabilną komunikację z kartą dźwiękową, dając aplikacji odtwarzającej wyłączność na urządzenie.

Dodam że w kartach Creative X-Fi, Audigy i Asus dochodzi jeszcze problem z wewnętrznym resamplingiem stosowanym przez te karty. Jedynym sposobem, aby zapobiec wewnętrznemu resamplingowi w kartach Creative X-Fi i Asus jest używanie ASIO lub używanie właściwych trybów pracy i ustawień dla danej karty w odpowiednich warunkach (np. dla Xonar Asusa będzie to tryb Hifi i Wasabi Exclusive). Audigy i wcześniejsze mają już gorzej, ponieważ nie potrafią wewnętrznie pracować na 44,1 kHz.

Wpierw zmieniamy w ustawieniach dźwięku w systemie na STEREO, 44,1 kHz / 24 bit. Głośnośc ustawiona pomiędzy 80-95%. Następnie odtwarzacz muzyczny. Polecanym przeze mnie odtwarzaczem jest Aimp 3 który ma wbudowany natywyny tryb odtwarzania Bit Perfect poprzez np. Wasabi Exclusive. Po uruchomieniu klikamy w lewy górny róg odtwarzacza w ikone o kształcie narzędzia i otworzy się Nam takie okno, wybieramy Wasabi Exclusive Speakers, wpierw sprawdzamy w trybie Event, jesli nie gra ustawiamy tryb push. Tryb Event jest zalecany. Oczywiscie wyl. wszelkie EQ.



Wybieramy i cieszymy się wreszcie poprawnym dźwiękiem w Naszym komputerze. Konfiugracja w Foobarze jest podobna, musimy jedynie wpierw ściągnąć potrzebny Nam plugin: ASIO, Wasabi etc.

Problem trzeci - zadbaj o jakość materiału muzycznego: Aby otrzymać dobrej jakości dźwięk, należy sięgnąć do samych źródeł, czyli cyfrowej kopii, z której odtwarzamy muzykę. To generalnie wyklucza stosowanie stratnych formatów dźwiękowych, takich jak na przykład MP3, jeśli nie mamy wyjścia, zadbajmy chociaż o to by było to 320kbps. Polecam w to miejsce bezstratny format FLAC – niestety jest on zazwyczaj dziesięć razy większy... i dziesięć razy lepszy. Tutaj pojawia się druga strona tego medalu – 24-bitowe pliki FLAC. Konwertowanie 16-bitowych albumów CD w 24-bitowe pliki cyfrowe nie powoduje, że usłyszymy więcej lub lepiej. Jest to bezsensowna strata miejsca na dysku twardym, która w niektórych przypadkach może wręcz pogorszyć jakość odsłuchu. Aktualnie 24-bitowe pliki można nabyć na zagranicznych stronach z audiofilskimi albumami, które wychodzą w takiej jakości prosto ze studia masteringowego, wtedy tą jakość usłyszymy mająć odpowiedni sprzęt odsłuchowy.

Problem czwarty - Karta dźwiękowa: Jeśli używasz lepszej klasy słuchawek, powiedzmy od kwoty 100zł w górę lub aktywnych głośników, powiedzmy 200zł w górę za 2.0-2.1. Warto zaopatrzyć się w lepszą kartę dźwiękową niż to co masz w laptopie czy PC. Z reguły jest to sucho, tanio brzmiąca karta zintegrowana, najczęściej marki Realtek. Jeśli chcesz podłączyć pod komputer wzmacniacz i kolumny stereo to jest to element absolutnie niezbędny, aby osiągnąć jakikolwiek zadowalający efekt. Zewnętrzne karty dźwiękowe klasy hi-fi, zwane bardziej profesjonalnie przetwornikami DAC (Digital-Analog Converter) zazwyczaj oparte są o przetworniki cyfrowo-analogowe uznanych producentów takich jak: Burr-Brown czy Wolfson. Z tanich najlepszych wyborów polecam Hifiman 101. Z kolei firmy które produkują karty dźwiękowe znane użytkownikom komputerów polecam karty marki Asus z serii Xonar. Każdy wybór da Wam diametralną zmiane przy odsłuchu muzyki, czy seansie filmowym.

Mam nadzieje że nie zanudziłem, że choć jedna osoba będzie zadowolona i nauczy się przy okazji czegoś nowego.  8)
« Ostatnia zmiana: Lipca 01, 2014, 08:17:32 am wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #578 dnia: Czerwca 30, 2014, 21:47:21 pm »
No ja już sprawdzam  :)

Dzięki.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #579 dnia: Czerwca 30, 2014, 21:54:22 pm »
Zdaj relacje z testu. Uslyszysz roznice. :)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #580 dnia: Czerwca 30, 2014, 22:00:52 pm »
Mam w sumie dobre stereo i od zawsze korzystam z DAC i flac, do tego spory ubytek słuchu.Także pewnie będę musiał posłuchać dłużej żeby wychwycić różnicę.

Niemniej chyba faktycznie jest odrobinę lepiej, czyli coraz bliżej do jakości CD puszczonego przez ten sam DAC.

Aha, ustawiłem w Aimp3 WASAPI Exclusive realtek HD DigitalOutput. Nie mogę tylko zmienić próbkowania na 24 bit.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #581 dnia: Czerwca 30, 2014, 22:05:02 pm »
Wpiere zmieniasz w ustawieniach systemowych dzwieku, potem w programie. Roznica na Dacu powinna byc znaczna, wzgledem integry. Mozesz tez sprawdzic Asio ale jest bardziej skomplikowany i mimo ze na Nim mam lepsza scene, to jednak moj Xonar woli Wasabi Exclusvie, calosciowo dla mnie pelniejszy dzwiek.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #582 dnia: Czerwca 30, 2014, 22:14:38 pm »
W systemowych mam jakość studyjną 24 bit, tylko w Aimp nie mogę zmienić

A powiedz czemu głośność ustawiamy na 85-95? Przy 100 jest jakiś upmix?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #583 dnia: Czerwca 30, 2014, 22:23:50 pm »
Przy 100 moga wystapic trzaski czy szumy. Choc to zalezne od karty dzwiekowej. W Aimp masz input i output, przy input mozesz miec 16 bitow bo np. tak zostak zgrany utwor, poprawnie dodam.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #584 dnia: Czerwca 30, 2014, 22:30:50 pm »
Mam output 16 bit.

Tak czy inaczej - jest lepiej - bardziej szczegółowo, lepsza scena. Podoba mi się.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #585 dnia: Czerwca 30, 2014, 22:32:45 pm »
Ja mam tak:



W przyszłości myśle własnie o systemie opartym na bezgłosnym kompie + dobry dac + wzmak + kolumny pasywne i do tego gramofon do vinyli. Generalnie pliki plus vinyle. :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2014, 22:36:11 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #586 dnia: Czerwca 30, 2014, 22:43:10 pm »
Ok, myślę że jest to kwestia wersji programu - ja mam jakąś z grudnia 2012. Już ściągam nową.
--------------------------------
Ok - działa.

Czym się różni WASAPI Exclusive Event od Push?
--------------------------------
Znalazłem

http://wiki.jriver.com/index.php/WASAPI_Event_Style
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2014, 23:07:11 pm wysłana przez Szymku »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #587 dnia: Czerwca 30, 2014, 23:07:28 pm »
Push - pcha dane z aplikacji. Event - ciągnie dane, lepiej działa, ale niektóre urządzenia nie są z nim zgodne.

Tu info: http://wiki.jriver.com/index.php/WASAPI_Event_Style
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #588 dnia: Czerwca 30, 2014, 23:17:43 pm »
Fajny poradnik Unli, plus.

Pytanie - jeżeli mam aktywne głośniki 2.0 podłączone do integry Analog Devices AD1988B na płycie, to trzeba ustawić w Wasapi Output na event, czy push?
Obydwa tryby działają przy odtwarzaniu, a różnicy nie słyszę. Z tego, co przeczytałem na forum audiostereo: event - dane "wyciąga" z komputera dac, push - odtwarzacz "pcha" dane do dac.

Zrzut ekranu z ustawień w pluginie Foobara:



Edit: OK, w postach powyżej już wyjaśnione.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2014, 23:19:39 pm wysłana przez Kert »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #589 dnia: Czerwca 30, 2014, 23:19:46 pm »
Bez wiekszej roznicy, choc jak dziala event, wybierz event. Teraz czas na lepsza karte dzwiekowa/dac Kert. Wycisnij wszystko z Twoich kolumn. :)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #590 dnia: Czerwca 30, 2014, 23:23:02 pm »
Kiedyś pytałem na innym forum, czy Maya U5 da radę, tym bardziej przy aktywnych kolumnach (nie wiem, czy czasem się nie kłóci taki konfig), ale ponoć zgrywa się dobrze z CAL! i mógłbym podłączyć jeszcze ps3 do całości. Uzmysłowiłem sobie jednak, że to tak małe i lekkie pudełeczko, że zrobiłbym tylko burdel kablami na biurku, a zysk na dźwięku nie byłby warty takiego zachodu.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #591 dnia: Czerwca 30, 2014, 23:33:33 pm »
http://m.allegro.pl/karta-muzyczna-asus-xonar-u3-usb-i4369433516.html

Tanio a dobrze. Dzwiek znacznie lepszy niz z lapkowej integry.
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #592 dnia: Czerwca 30, 2014, 23:55:42 pm »
Dzięki. Jedyne co mnie powstrzymuje to fakt, że na stacjonarnym kompie lata ta integra, o której napisałem. Czytałem, że jakość dźwięku generowanego przez ten model AD 1988B jest na bardzo wysokim poziomie jak na integrę, ale także co najmniej dobrym jak na kartę dźwiękową. Gdybym miał pakować do lapka Xonara, to jak najbardziej, bo tam lata jakiś szrot, nie karta. Nad Mayą zastanawiałem się dlatego, że umożliwia podłączenie wielu sprzętów naraz. Może jednak się skuszę i wezmę na próbę tego Xonara, którego poleciłeś.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #593 dnia: Lipca 03, 2014, 20:13:57 pm »
Jeszcze w kwestii powyższego poradnika Klosz/Unli.
Mieliście problem (Szymku, Unli), że przy ustawieniu WASAPI w odtwarzaczu (w moim przypadku Foobar) wszystkie dźwięki poza ww. aplikacją przestają działać?
Odpalam nutę w Foobarze i przestaje odtwarzać dźwięk w WMP, YouTube z poziomu przeglądarki itp. Dopiero kolejne zatwierdzenie w systemowych ustawieniach dźwięku go przywraca. Dostałem tę kartę Maya U5 i sytuacja przez zewnętrznego DAC wygląda identycznie. Upierdliwe na dłuższą metę.

Edyta:
WASAPI output support
Adds Windows Audio Session API exclusive mode output support, allowing bit-exact output and muting all other sounds


WASAPI and WASAPI are two
    shared mode, the output of WASAPI is routed through the Windows Audio Engine. This is the mixer so it is possible to play multiple audio streams
    exclusive mode: the output is send straight to the sound card. Bypassing the mixer is what might yield a benefit in sound quality.

As exclusive mode bypasses the audio engine:

    the mixer is bypassed so you can only play 1 stream
    no SRC (sample rate conversion) is applied, what you send to the sound card must match its capabilities. If not it will yield an error

WASAPI in shared mode make no sense to me, you might as well use DS, the Windows default.
I do hear a difference between WASAPI in exclusive mode and DS. WASAPI sounds a tat more transparent.
As YMMV, do a listening test and compare DS with WASAPI exclusive.
If you don’t hear a difference, stick to DS for a hassle free operation.
If you do favour WASAPI exclusive, you have to live with the fact that anything not matching the capabilities of the sound card won’t play.


Czyli trzeba się bawić, bo "It's not a bug, it's a feature" :lol: :(
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2014, 20:22:22 pm wysłana przez Kert »

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #594 dnia: Lipca 03, 2014, 20:55:06 pm »
To jest ficzer, omija resampling systemowy i mixer windowsowy ktore to wlasnie znacznie pogarszaja jakosc dzwieku. Dla mnie to przydatne.  8)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #595 dnia: Lipca 03, 2014, 20:59:19 pm »
W Aimp takiego problemu nie ma...

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #596 dnia: Lipca 03, 2014, 21:59:15 pm »
Ogarnąłem już (pośrednio). Trzeba dać w Foobarze "full stop", a nie pauzę, odświeżyć stronę w przeglądarce/puścić film od nowa w wmp i dźwięk wraca. Pewnie po prostu system musi dostać impuls o przełączeniu źródła, po wyłączeniu wasapi w aplikacji przerzuca na DirectSound. Dziwne, ale co zrobić.

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 718
  • Reputacja: 74
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #597 dnia: Lipca 03, 2014, 22:18:57 pm »
Powiem ci, że przez wiele lat używałem Foobar, właśnie z uwagi na teoretycznie lepszą jakość dźwięku. Jednak niedostatki interfejsu, problemy z playlistami, integracją z Windows powodują że przesiadłem się Aimp. I tobie też polecam, tym bardziej że z instrukcją Dawida jakość dźwięku jest taka sama

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #598 dnia: Lipca 03, 2014, 22:32:36 pm »
Wszystko spoko, tylko że problemu nie upatruję w Foobarze, a po prostu ustawieniach systemowych Win8. No nic, na razie i tak jestem zadowolony. Konfig wasapi + foobar + utwory we flac + Maya U5 + CAL! po recablingu/Modecom MC-HF32 ładnie się komponuje. Oczywiście brak tutaj jakichkolwiek melomańskich zapędów, ale jak na budżetowe mocno granie jest pozytywnie.

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: Kącik Melomana
« Odpowiedź #599 dnia: Lipca 03, 2014, 22:34:17 pm »
Zgadza się, co prawda są jeszcze lepiej brzmiące programy, ale to już dla absolutnie maniaków dźwięku którzy mają nie byle jaki setup.

http://www.klub.audiostereo.pl/felietony/pc-audio-czii-jplay-i-steal-art276.html

Generalnie paradoksalnie, im bliżej audiofilskiej nirvanie zwanej hi-end tym coraz bardziej ograniczony muzykalnie jesteś, gdyż nie każdy gatunek będzie już brzmiał na tym samym poziomie, wyjdą jego wady produkcyjne etc. Dlatego warto samemu sobie powiedzieć gdzie jest moja nirvana i gdzie chce się zatrzymać. :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 03, 2014, 22:38:20 pm wysłana przez Klosz »
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'