Autor Wątek: Dragon Age II  (Przeczytany 62936 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #240 dnia: Marca 13, 2011, 22:13:13 pm »
Ale już Qunari prezentują się znacznie posępniej.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Jak tak dalej pójdzie, to przy kolejnej części otrzymają z miejsca angaż jako przeciwnicy w kolejnym D* Souls.
Widzę, że nie tylko aparat masz marnej jakości ale i monitor/tv też.

Kerth

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-08-2010
  • Wiadomości: 268
  • Reputacja: 1
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #241 dnia: Marca 14, 2011, 01:41:37 am »
Haters gonna hate :>  :angel:

Mam tą grę dopiero parę dni, a na liczniku już ponad 35 godzin... a końca na razie nie widać. Dawno gra mnie tak nie wciągnęła - w ciągu ostatnich dobrych kilku lat tylko DA:O mnie tak zakotwiczył przed Tv.

Największa wadą jak na razie na pewno jest mała różnorodność lokacji i parcie cały czas przed siebie. W orgins było podobnie, ale tam czasem mieliśmy chociaż drugi korytarz, stanowiący alternatywę, a tutaj nic.
Jednak jak dla mnie to tylko mało znacząca pierdoła w takiej grze, więc specjalnie na to uwagi nie zwracam.

Natomiast bardzo, ale to bardzo podoba mi się system podejmowania decyzji. Na początku podejmujemy decyzje typu "dać mu te grzyby, czy może go zabić i sprzedać grzyby?", natomiast w miarę zdobywania sławy/pieniędzy/pozycji nasze wybory są dużo bardziej znaczące i wpływają na wiele osób. Dodatkowo często trzeba traktować je osobiście, bo zależy od nich też los naszych towarzyszy albo nasz zysk itd.

Btw mój PSN ID dalej nie chce współpracować z zasranym kontem EA, przez co nie mogę uzyskać żadnych itemów bonusowych. Jedyną opcją było bo chyba napisać do nich w tej sprawie, ale jakoś nie wydaje mi się to warte zachodu... Generalnie porażka, bo reklamują swoje usługi jako "szybkie i wygodne"...

lupinator

  • Gość
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #242 dnia: Marca 14, 2011, 02:09:12 am »
Również jestem bardzo zadowolony z jakości gry. Pierwszą część odpuściłem z powodu złych recenzji (nie tylko profesjonalnych recenzentów), ale dzisiaj przy drugiej bawiłem się 14 godzin bez przerwy. Coś fantastycznego, naprawdę świetna gra, warta polecenia.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #243 dnia: Marca 16, 2011, 00:05:59 am »
Cytuj
Dragon Age II do gry wymaga połączenia z kontem EA. Okazuje się, że z tego względu trzeba uważać co pisze się na oficjalnym forum gry - można zarobić czasowego bana.
Użytkownik o pseudonimie Arno boleśnie przekonał się o tym, że czasami lepiej trzymać język za zębami. Na oficjalnym forum BioWare napisał (według Rock, Paper, Shotgun) posta o treści: "Czy zaprzedaliście dusze diabłom z EA?". Najwyraźniej moderatorowi pracującemu dla amerykańskiego giganta ta wypowiedź się nie spodobała na tyle, że założył 72 godzinnego bana na sieciowe konto użytkownika (jak wiadomo, konta na forum BioWare i EA są ze sobą połączone). Normalnie nie byłoby to nic wielkiego (w końcu kto się przejmuje trzydniowym banem na forum?), ale w tej sytuacji blokadzie uległa również możliwość grania w Dragon Age II, a to już znacznie poważniejszy problem.

Czy ukarany użytkownik może cokolwiek zrobić? Niezbyt, gdyż EA zastrzegło sobie prawo banowania w umowie, którą musimy zaakceptować w trakcie instalacji gry.
Nieładnie z ich strony.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #244 dnia: Marca 22, 2011, 18:51:35 pm »
Musze przyznac, ze jedank pochopnie ocenilem DA2. Po przejsciu gry 3 razy (na tyle mnie wciagnela), zrobieniu wszystkich mozliwych questow, zebraniu wszystkich przedmiotow i zlapaniu wszystkich mozliwych gliczy (podczas drugiego przejscia glownie) musze przyznac, ze gra jest naprawde dobra, miejscami nawet bardzo dobra. Niestety nie powiem, ze jest rewelacyjna, bo sporo rzeczy moglo byc lepiej zrobionych. Najwieksza wada jest monotonia lokacji, wszystko dzieje sie w kolko tylko w kilku lokacjach, ktorych jest stanowczo za malo i ktore nadal uwazam za bardzo nudne. Do tego wszystkie jaskinie czy i inne podziemia wygladaja tak samo. Gra ma takze mase bledow i glitczy, jedne mniejsze inne wieksze i jest ich naprawde duzo. Mimo wszystko uwazam jednak, ze DA2 to bardzo dobra gra godna polecenia.
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2011, 18:53:22 pm wysłana przez _ReD_ »

lupinator

  • Gość
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #245 dnia: Lipca 07, 2011, 22:49:25 pm »
Właśnie EA zapowiedziało konkretne duże DLC pod tytułem Legacy, nowe lokacje, zadania, bestie i pewne zmiany w gameplayu. Wideo z live dema to kwestia czasu.

Premiera 26 lipca.
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2011, 22:52:42 pm wysłana przez Lupi »

Jacek84

  • Gość
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #246 dnia: Lipca 08, 2011, 09:49:30 am »
DLC za 9.99$/800 MP czyli małe. Lair of the Shadow Broker to to nie będzie.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #247 dnia: Lipca 08, 2011, 10:09:44 am »
Właśnie EA zapowiedziało konkretne duże DLC pod tytułem Legacy, nowe lokacje, zadania, bestie i pewne zmiany w gameplayu. Wideo z live dema to kwestia czasu.
Premiera 26 lipca.
Oby te lokacje były naprawdę nowe, a nie skopiowane z dwójki. :troll:

Jacek84

  • Gość
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #248 dnia: Lipca 08, 2011, 13:45:11 pm »
Lokacje będą pewnie nowe, ale na assetsach z podstawy.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #249 dnia: Sierpnia 01, 2011, 12:55:26 pm »
Nie ma co płodzić elaboratów, czy wysublimowanych tekstów. Zrecenzować Dragon Age II można komiksowym : whooooa.

Absolutnie wspaniała to pozycja. Przy poprzedniczce bawiłem się znakomicie, ale DA II wchodzi na wyższy bieg. FF XIII przy nim to obraza dla gatunku RPG, która zachwyca tylko oprawą i otrzymuje plus za bardzo dobry system walki. DA II przebija ją jednak pod każdym (nie licząc oprawy graficznej) względem. Wyraziste, budzące autentyczną sympatię postaci, ciekawa fabuła, klimat, design, mechanika rozrywki.... Długo by wymieniać.

Kręcę nieco nosem tylko na ostatecznego przeciwnika. Już w DA:P nie przypadł mi do gustu (choć to klasyka fantasy), tu też wzorcowo nie jest. Niby wredna postać i z przyjemnością ostrze w niej zatapiamy, ale nie tego się oczekuje po takiej pozycji.

Podoba mi się bardziej dynamiczna rozgrywka. Dodatkowo jeszcze w żadnym innym RPG wojownik z dwuręcznym mieczem nie prezentował się tak wybornie.

Świetna pozycja z mocno przesadzonym magiem (ale co tam).

Niezwykle przyjemnie zdobywało się w niej platynę. Każde możliwe DLC już zakupione. Niebawem powrót do świata Dragon Age II.

Moja postać:



Wzorowana na:




Czyli jeden z bossów z Vanqish i Gnomeo z Gnomeo i Julia.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #250 dnia: Sierpnia 02, 2011, 17:16:18 pm »
Można w jakiś względnie normalny sposób ustawić obsługę pada na PC? Byłem święcie przekonany, że obsługa pada zostanie zaimplementowana do gry, a tu zonk. W demo na Xie grało mi się dużo przyjemniej niż na klawiaturze. Zaczynam żałować, że wybrałem wersję na blaszaka :(  Pocieszający jest jedynie fakt, że grafika jest trochę lepsza (choć też nie na tyle by robiło to wielką różnicę).

Wiadomość scalona: Sierpnia 03, 2011, 16:50:29 pm
Recenzja najnowszego DLC:
http://polygamia.pl/Polygamia/1,108240,10047521,Dragon_Age_II_Dziedzictwo__czyli_trupy_w_szafie_rodu.html?bo=1
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 03, 2011, 16:50:29 pm wysłana przez POK »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #251 dnia: Sierpnia 04, 2011, 00:45:53 am »
I kolejna recenzja dodatku. Tym razem na onlinecenter.
http://www.onlinecenter.pl/Recenzje-Xbox-360/Dragon-Age-II-Legacy-DLC.html
Cytuj
"Legacy", które kosztuje 800 MSP na Rynku Xbox Live, jest pozycją dedykowaną tylko i wyłącznie fanom Dragon Age II. Jeżeli komuś nie podobała się druga odsłona gry, to nie ma tutaj czego szukać. Muszę przyznać, że trochę rozczarowuje fakt, iż BioWare nie podjęło się kontynuacji wątku kończącego grę, ale ten pewnie zostanie podjęty dopiero wraz z trzecią częścią serii. "Legacy" to po prostu 2-3 godziny dodatkowej zabawy z Dragon Age II, nowy ekwipunek, który może być bardzo użyteczny jeżeli jesteśmy na samym początku gry, a także kolejne lokacje i cztery osiągnięcia. Cena może wydawać się trochę wygórowana, więc osobiście poleciłbym się wstrzymać parę miesięcy i poczekać na obniżkę. Fani nie powinni się jednak zawieść - to najzwyczajniej trochę więcej Dragon Age II.

Jacek84

  • Gość
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #252 dnia: Sierpnia 04, 2011, 09:32:44 am »
Byli bardzo delikatni. EG nie było takie szczodre:

5/10

Cytuj
Legacy is virtually a template for not-bad-but-must-try-harder DLC. It has a story that is adequate but ultimately redundant. It has lots of combat, but few encounters that really test your skills or party management. It has plot twists, but anyone who has ever played an RPG before (particularly a BioWare one) will see them coming the moment certain characters are introduced. And the loot is good, but not enough to justify the whole enterprise.

That's a lot of buts, and when you sift through them you get a passable addition to the game, but one that doesn't do anything to make itself essential. Better than a lot of BioWare DLC packs, but nowhere near as satisfying as their best work.

http://www.eurogamer.net/articles/2011-08-02-dragon-age-ii-legacy-review?page=2

Z "their best work" obstawiam, że piją do Lair Of The Shadow Broker i Overlorda. Wszak LotSB kosztuje dokładnie tyle samo...

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #253 dnia: Sierpnia 05, 2011, 00:23:31 am »
Muszę z pewnym zaskoczeniem stwierdzić, iż DA2 strasznie mi się spodobał. Fakt, że niepotrzebnie wprowadzono pewne uproszczenia (np. ograniczona customizacja sprzętu towarzyszy), jednak sam gameplay i znakomity interface skutecznie przyćmiewają wszelkie wady. Jak dla mnie jest to cholernie dobra gra. Dużo inna od jedynki i nie tak staroszkolna, ale nadal świetna. Taki mix pierwszego Dragon Age z Fable. Jestem prawie pewien, że po przejściu (choć do tego jeszcze bardzo daleko) zacznę drugie podejście.

Imo najlepiej by było gdyby nieparzyste gry z serii DA prezentowały stare podejście do tego typu gier (różne klasy, linijki dialogowe itd.), a parzyste były właśnie takie lżejsze, jak DA2, czy Mass Effect, bardzie skupiając się na indywidualnej narracji. Przynajmniej stale zachowana byłaby świeżość.

Kiedyś Jak 2 pokazał jak powinno się robić sequele. Teraz DA2 również dorzuciło coś od siebie w tej kwestii. Oby tylko kolejna część DA znowu mile zaskoczyła (powrót do formuły jedynki byłby mile widziany). Osobiście nie przepadam za robieniem sequeli na zasadzie "więcej, lepiej" i bardzo doceniam próby zmian. Z Mass Effect 2 przedobrzyli i wyszło jak wyszło, tutaj natomiast zachowano całkiem rozsądne proporcje i gra nie utraciła swojego uroku.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 627
  • Reputacja: 252
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #254 dnia: Października 11, 2011, 01:27:19 am »
DLC z Sebastianem warto mieć (choćby dla postaci z łukiem). "Legacy" jest mocno przereklamowany, ale ciekawie się w niego grało po przeczytaniu Dragon Age : Powołanie. No i te "kilka godzin zabawy" w bajki można włożyć.

100% w ogólnym rozrachunku (z DLC) przeszło, póki co, koło nosa, ponieważ w "Legacy" trzeba mieć w drużynie kogoś z rodziny, a wiadomo co się stało, jak dokonamy takiego, a nie innego wyboru. Chyba, żeby w "Legacy" zagrać od jakiegoś początkowego stanu gry.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #255 dnia: Maja 21, 2012, 16:40:18 pm »
Jaką klasą postaci lepiej/fajniej/przyjemniej przechodzić za pierwszym razem? Magiem czy wojakiem?

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #256 dnia: Maja 21, 2012, 19:48:40 pm »
Mnie magiem gralo sie najgorzej ze wszystkich postaci, ale pewnie dla tego, ze ja praktycznie wogole magami nie gram w rpg :D
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2012, 20:18:26 pm wysłana przez _ReD_ »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #257 dnia: Maja 21, 2012, 20:14:33 pm »
Jaką klasą postaci lepiej/fajniej/przyjemniej przechodzić za pierwszym razem? Magiem czy wojakiem?
Tą, którą lubisz.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #258 dnia: Maja 22, 2012, 12:47:57 pm »
Jaką klasą postaci lepiej/fajniej/przyjemniej przechodzić za pierwszym razem? Magiem czy wojakiem?
Tą, którą lubisz.
Ciężko mi powiedzieć, którą lubię, bo jeszcze nie grałem za długo w grę  ;)

Np. w Demon Souls ja bym odradzał grac magiem, bo jest za łatwo i odbiera się przyjemność z walki, która jest bardzo skillowa i wymagająca.

Z tego co widziałem w DA2 to walka wojakiem to trochę takie maszowanie x-a i dodatkowo raz na jakiś czas odpalanie umiejętności.

Gra Magiem wydaje się być bardziej wymagająca i urozmaicona i taktyczna.

Z drugiej strony fajnie szlachtuje sie przeciwników wojakiem, przyjemnie sie rzeź robi, a magiem gra się z daleka i wydaje się, że gra się łatwiej (fireball i 5 gości na raz się pozbywa) i bezpieczniej.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #259 dnia: Maja 22, 2012, 15:44:41 pm »
Ja grałem na PC i tam nie musiałem mashować. Ale wojakiem grało mi się spoko. Teraz brat niedawno zaczął grać wojakiem i początkowo był na nie (co do całej gry), ale szybko się wciągnął i teraz nie narzeka w ogóle.

Magiem też trochę grałem. Na początku jest ciężko, bo brakuje zaklęć i trzeba dużo spierdalać. Gdy jednak nauczymy się paru sztuczek, zaczyna robić się ciekawie. Warto zainwestować w "uderzenie umysłu" i "miażdżące więzienie" (nieważne jakie inne drzewka rozwijasz).

Tutaj masz poradniki:
Wojak: http://www.gram.pl/art_9wTrGe6_Dragon_Age_II_Poradnik_wojownika.html
Łotrzyk: http://www.gram.pl/art_9gviH,4_Dragon_Age_II_Poradnik_lotrzyka.html
Mag: http://www.gram.pl/art_9gviG,3_Dragon_Age_II_Poradnik_maga.html

Nie radzę się zbyt sugerować tymi poradami, ale może pomogą Ci przy wyborze klasy :)

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9968
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #260 dnia: Maja 22, 2012, 17:45:02 pm »
Ciężko mi powiedzieć, którą lubię, bo jeszcze nie grałem za długo w grę  ;)

Np. w Demon Souls ja bym odradzał grac magiem, bo jest za łatwo i odbiera się przyjemność z walki, która jest bardzo skillowa i wymagająca.

A to nie wiedziałem nawet i mi nie odebrało przyjemności :(.

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #261 dnia: Sierpnia 26, 2012, 17:48:36 pm »
Mam na liczniku ponad 60h, końca nie widać.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Dużo jeszcze do końca? Bo jeżeli ponad 10h to chyba sobie odpuszę tę gierkę. Strasznie monotonna, schematyczna, drętwa i fabularnie nic się nie dzieje.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Dragon Age II
« Odpowiedź #262 dnia: Sierpnia 27, 2012, 06:54:50 am »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)