Autor Wątek: Outland  (Przeczytany 3524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Outland
« dnia: Września 03, 2010, 23:24:40 pm »
Outland to nowa gra twórców kapitalnego StarDust HD.
Patrząc na pierwsze zdjęcia, wygląda obiecująco:




Mrocz

  • Gość
Odp: Outland
« Odpowiedź #1 dnia: Października 03, 2010, 11:45:00 am »


MEGA! :) Gra wygląda naprawdę rewelacyjnie :) Warto będzie obczaić :)

Spyro

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 14-12-2008
  • Wiadomości: 490
  • Reputacja: 3
  • PS3 ID---->Sqero
Odp: Outland
« Odpowiedź #2 dnia: Października 03, 2010, 12:20:21 pm »
Rewelacja! zapewne nie pojawi się na BD tylko w PSN...jest na co czekac, szykuje sie kolejna perełka.

Tanner

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2007
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 4
  • jeje...
Odp: Outland
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 19, 2011, 19:40:54 pm »
wypowie sie ktos kto zakupił? widze ze recki ma outland bardzo dobre... gralem tylko w demko, ktore imo swietne jest. Trzyma poziom do konca?  Warto brac za te 36zl?

_Maniek_

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 545
  • Reputacja: 0
Odp: Outland
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpnia 19, 2011, 20:02:54 pm »
Warto, 8-10 h dobrej zabawy (wliczając hełmy i wazy).

Tanner

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 22-01-2007
  • Wiadomości: 904
  • Reputacja: 4
  • jeje...
Odp: Outland
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpnia 19, 2011, 20:16:17 pm »
jesli 8-10h to pieknie, zaraz lece kupowac  :) thx :)

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Outland
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 12, 2012, 15:15:04 pm »
Wczoraj zacząłem grać, przeszedłem kilka etapów - dobra gra, głównie dzięki klimatowi, bo gameplay jest dość prosty.
Ktoś chętny na co-opa?

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Outland
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 16, 2012, 08:49:44 am »
No tak, widzę całe tłumy chętnych na tego co-opa.
Nic to, jednak udało mi się ten tryb sprawdzić. Nie było zabawnie, bo lag był przepotężny i gra przypominała animację poklatkową z przerwami dochodzącymi do 2~3 sekund pomiędzy klatkami ale to być może w powodu "egzotycznego" partnera.

Gra skończona i rozwalona na kawałeczki. Wszystko zrobione, (prawie) wszystko pozbieranie, w każdy kąt zajrzane i odkryte - bez żadnych przewodników zajęło mi to ok 12 godzin. Gra jest dobra, ale ma swoje problemy.
Na początku, zanim dojdą nowe umiejętności i moce głównego bohatera, gra razi prostotą. Cała mechanika jest podobna do klasyka Flashback (tylko zamienić giwerę na miecz), dość uproszczonego. Z czasem, gdy dochodzą kolejne skille i gra robi się ciekawsza. Za szczyt uznaję umiejętność zmiany kolorów (żywiołów) i związane z tą manipulacją zagadki. Dość świeże rozwiązanie (na wzór Ikaragua), wcześniej nie spotkałem go poza strzelaninami. Dało to kilka ciekawych pułapek (kilka z nich nie wiem jak przejść nietkniętym), ale potencjał nie został w pełni wykorzystany. Mam wrażenie, że można było bardziej to zgłębić. Jak już się to manipulowanie kolorami w chmurach dwukolorowych kulek ogarnie i ogra, całość zaczyna nużyć. Pod koniec w zasadzie wypatrywałem już tego końca, bo wiedziałem, że tu już nic nowego i zaskakującego nie będzie.

Gra może być trudna. Jak się nie wybija systematycznie wszystkiego na planszy i nie szuka waz z walutą, nie można kupić rozszerzenia energii i na późniejszych etapach jest łomot i zgrzytanie zębów. Jak się dopakuje postać, można w zasadzie biec na pałę do kolejnego checkpointa, nie bacząc na przeciwników i olewając zmiany kolorów. Ten luksus to jednak dopiero pod koniec gry. Pojedynki z bossami są trudne, z wyjątkiem pierwszego. Najpierw trzeba wyczaić jak ich pokonać. Ostatni, finałowy double boss, wkurwił mnie powyżej przeciętnej i wczoraj wieczorem kilkanaście prób poszło, zanim się udało. Nie jest to zupełnie lekka i lajtowa gierka pod tym względem.

W grze są też ciekawe patenty a la Zelda - nowe umiejętności pozwalają na odkrywanie nowych przejść i sekcji w już zaliczonych poziomach, które wcześniej były niedostępne (bo gracz nie miał możliwości np. wybicia się). Warto więc się cofnąć i sprawdzić poziomy już pod koniec gry, gdy ma się wszystkie umiejętności.
Gra ma świetnie zbudowany nastrój, dzięki muzyce, minimalistycznej grafice i nasyceniem elementami "tribal". Świetnie to ze sobą pasuje, a nastrój podbija skąpo dozowana przez lektora fabuła i brak jakichkolwiek dialogów podczas całej gry. Słowa "odosobnienie podczas tajemniczej wyprawy" są odpowiednie do jego określenia. Nie brakuje jej oryginalności. Brakuje jej za to wyważenia - albo ją deczko skrócić, albo ją bardziej zintensyfikować dokładając w to co jest jednego/dwóch bossów więcej lub też umiejętności, albo ją urozmaicić bardziej różnicując poziomy między sobą (niewielkie różnice pomijając grafikę), przeciwników i dołożyć puzzle.

Dobra to gra, warta swojej obniżonej ceny, długa i dość wymagająca. Jak koniecznie ktoś chce oceny punktowej, to 7/10.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Outland
« Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 16, 2012, 18:37:28 pm »
Będziesz chciał pograć w trybie wieloosobowym, daj znać  ;)

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Outland
« Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 17, 2012, 08:24:56 am »
Będziesz chciał pograć w trybie wieloosobowym, daj znać  ;)
Trza się było wcześniej zgłosić i stanąć w licznej kolejce chętnych. Miałbyś pierwszeństwo.

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 639
  • Reputacja: 252
Odp: Outland
« Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 20, 2012, 12:39:23 pm »
 :happy2:
ZakodowAne. . Wyjdzie sequel, zgłoszę się.