Autor Wątek: Electronic Arts rezygnuje z instrukcji w swoich grach  (Przeczytany 2746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Electronic Arts rezygnuje z instrukcji w swoich grach
« dnia: Marca 07, 2011, 21:19:42 pm »
http://www.gram.pl/news_8QTgGui5_Electronic_Arts_rezygnuje_z_instrukcji_w_swoich_grach.html

Cytuj
Jak poinformowało nas Electonic Arts wszystkie gry wydane po pierwszym kwietnia nie będą posiadały papierowych instrukcji – te będzie można odnaleźć wyłącznie na płycie z grą. W pudełkach, prócz płyty, znajdziecie jedynie ulotkę (jakieś 4-8 stron) zawierającą wymagane przez prawo informację, jak ostrzeżenie o epilepsji i dane o prawach autorskich.

Electronic Arts zamierza stosować tą politykę we wszystkich grach wydawanych na PC, PS3 i X360, które, jak już wcześniej pisałem, trafią na rynek po pierwszym kwietnia.

Pierwszym tytułem bez instrukcji będzie najprawdopodobniej Shift 2, choć jemu może się jeszcze upiec, bo premierę gry przesunięto w ostatniej chwili i książeczki mogły być przygotowane wcześniej. Instrukcji za to na pewno nie będzie miał Portal 2.

Wcześniej z papierowych instrukcji zrezygnował Ubisoft. Oficjalnym powodem takiego ruchu było dbanie o środowisko.

lupinator

  • Gość
Odp: Electronic Arts rezygnuje z instrukcji w swoich grach
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 07, 2011, 21:23:41 pm »
Nie podoba mi się ten fakt nawet pomimo tego, że instrukcji nie czytam. Kupowanie oryginalnych gier nieodłącznie wiąże się z trzema elementami - płyta, pudełko, instrukcja. Sranie w banie, środowisko, czy raczej cięcie kosztów? Pewne rzeczy powinny zostać na swoim miejscu zważywszy, że niedługo i tak cyfrowa dystrybucja wyprze pudełka całkowicie.

szmajdzik

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 13-01-2006
  • Wiadomości: 2 799
  • Reputacja: 50
Odp: Electronic Arts rezygnuje z instrukcji w swoich grach
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 07, 2011, 22:02:29 pm »
Nie podoba mi się ten fakt nawet pomimo tego, że instrukcji nie czytam. Kupowanie oryginalnych gier nieodłącznie wiąże się z trzema elementami - płyta, pudełko, instrukcja. Sranie w banie, środowisko, czy raczej cięcie kosztów? Pewne rzeczy powinny zostać na swoim miejscu zważywszy, że niedługo i tak cyfrowa dystrybucja wyprze pudełka całkowicie.
Popieram (choć ja akurat czytam przeważnie) i mam nadzieję, ze cyfrowa dystrybucja NIGDY nie wyprze fizycznych nośników. <spoglądnął na półkę ze swoimi limitkami...>