Autor Wątek: Wii U - Wątek główny  (Przeczytany 397824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Wii U - Wątek główny
« dnia: Czerwca 07, 2011, 23:38:22 pm »
Temacik będzie wałkowany pewnie przez następne 5 lat dlatego warto założyć. :)

Najważniejsze cechy:
-Zupełnie nowy sprzęt. Potrafiący generować dobrej jakości grafikę w FullHD
-Kontroler z dotykowym ekranem multitouch o przekątnej 6.2 cala, kamerą patrzącą na gracza oraz mikrofon, sensory ruchu + guziki jak z typowego pada.
-Konsola przesyła obraz (w rozdzielczości SD) do kontrolera. Zależnie od gry można grać na samym padzie, na telewizorze lub naraz na telewizorze i padzie.
-Akcesoria do Wii są kompatybilne z WiiU. (Dobry powód na zakup Wiimote Plus, będzie działał z wiiu :) )
-Konsola uruchamia też gry z Wii. Będzie dużo dystrybucji sieciowej. Łączność z 3dsem. Funkcje internetowe, przesyłanie i odpalanie wszelakich mediów itp.
http://en.wikipedia.org/wiki/Project_Caf%C3%A9

Niny najwidoczniej się zmienia co powoli zaczął pokazywać 3ds a już w pełni udowodniła prezentacja na tegorocznym E3. Nowy sprzęt niny nie będzie skierowany tylko do niedzielnych graczy ale też do typowych core gamerów. Lista tytułów robi zajebiste wrażenie a jeszcze około rok do premiery.
Co do grafiki trudno na razie mówić. Szoku nie doznałem choć jest na dzisiejsze standardy (pc) bardzo dobrze. Prezes EA mówił że konsola pociągnie Battlefielda3 z zajebistą grafiką (frostbite engine) w HD czyli na pewno nie można już mówić że to sprzęt z grafiką poprzedniej generacji (jak wii). Trudno jeszcze prorokować jak będzie wypadał w porównaniu z konkurencją, ja bym poczekał na trailery gier.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 13:47:25 pm wysłana przez monio4 »

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 07, 2011, 23:54:18 pm »
XO/PS3 z wykur**ście wielkim stacjonarnym handheldem w zestawie. Można też korzystać z 124234 przystawek do Wii. AWSOME!
SW-5606-3156-4802

Shaman

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 03-09-2006
  • Wiadomości: 523
  • Reputacja: 3
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 08, 2011, 00:29:03 am »

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 08, 2011, 00:52:44 am »
Eurogamer hands-on
"As soon as you pick that controller up, you understand the genius of Nintendo's idea."
http://www.eurogamer.net/articles/2011-06-07-wii-u-hands-on

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 08, 2011, 01:21:59 am »
Kontroler od Nintendo podoba mi się jako pilot 'uniwersalny' do obsługi konsoli.

Jeśli gry będą w FullHD to może być ok na dzisiejsze standardy. Co będzie po wypuszczeniu konsol od Sony i M$ się zobaczy.

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 08, 2011, 01:34:21 am »
Wii U demo used Unreal Engine?

A tech demo demonstrating the Wii U's graphical prowess shown during Nintendo's E3 presser today may have been powered by Unreal Engine, judging by a Tweet from Epic boss Mark Rein.

A post on Rein's Twitter feed following the event stated, "No announcement to make today but let's just way 'Water meet fish'".

http://www.eurogamer.net/articles/2011-06-07-wii-u-demo-used-unreal-engine

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 08, 2011, 07:30:15 am »
XO/PS3 z wykur**ście wielkim stacjonarnym handheldem w zestawie.
X0/PS3 to technologia sprzed 5 lat. O ile Nintendo nie pożałowało budżetu na konsolę, konsola wręcz musi mieć dużo mocniejsze parametry techniczne (szczególnie jeżeli znowu nie chcą wypaść z gry, gdy MS i Sony ogłoszą swoje nowe konsole).

Jedyne co mnie dziwi to fakt, że ponoć można będzie używać tylko jednego takiego kontrolera z konsolą, co jest dość dziwnym koncepcją. Chociaż z drugiej strony, aktualnie jest tak mało gier multiplayerowych offline (prócz bijatyk, wyścigów i jakichś arcade'owych gier nic mi nie przychodzi do głowy), że nie będzie to chyba aż tak wielki problem. Domyślam się, że reszta graczy będzie mogła i tak posługiwać się Wiimotami; mam nadzieję, że wraz z premierą Wii U Nintendo wycofa ze sprzedaży zwykłe Wiimoty, i będzie sprzedawało już takie w wbudowaną przystawką Motion+.

Wii U demo used Unreal Engine?
Jeżeli to było faktycznie zrobione na UE3, to jestem zaskoczony; głównie tym, że to nie wyglądało jak standardowa gra na UE3 (gdzie można od razu stwierdzić, że to właśnie ten silnik jest wykorzystywany :P)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 07:32:01 am wysłana przez Mr_Zombie »
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

inż. Oscyp

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 20-01-2010
  • Wiadomości: 4 132
  • Reputacja: 63
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 08, 2011, 08:20:35 am »
Eurogamer hands-on
"As soon as you pick that controller up, you understand the genius of Nintendo's idea."
http://www.eurogamer.net/articles/2011-06-07-wii-u-hands-on

Po przeczytaniu tego artykułu mój sceptycyzm trochę osłabł, ale bardzo brakuje mi choćby 5 prawdziwych gier napisanych specjalnie na Wii U. 5 tech demek, które pokazano w ogóle mnie nie podnieca, przez co do zestawu konsol, których premiera kompletnie mnie nie wzruszyła składającego się z PSP i PSV dołącza nowe Nintendo. Gry od thirdparty producentów na zwiastunie sprawiają wrażenie zwykłych konwersji ze stacjonarek obecnych już na rynku. Obawiam się jednak wystąpienia syndromu Dreamcasta. Wii U jest w jakimś tam stopniu mocniejsze od PS3/XO i prezentacje po cichu mówią, że N chcę trochę przystopować z robieniem naleśników w Cooking Mama na rzecz zwykłych gier. W skrócie - różnice między podejściem MS/Sony, a podejściem N maleją. Pierwszy rok po premierze konsoli może być bardzo dobry dla firmy, ale potem pokażą się następcy pozostałych currentgenów i może być kłopot. 10 lat temu w głowie klienta zachodziła nierówność: PSX/N64 < Dreamcast < PS2/Xbox i tak też może być już niedługo: PS3/XO < Wii U < Nowy PS/Nowy Xbox.
SW-5606-3156-4802

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 08, 2011, 09:20:25 am »
Reggie mowił, że przez resztę dni które pozostały na E3 będą rzucać ochłapami z "Nintendo franchise" to może pokażą coś więcej.


Wii-U: Iwata asks
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 09:35:09 am wysłana przez tarniak »

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 08, 2011, 09:48:21 am »
Monio żaden multitouch - chyba że sam Reggie nie wie co tak naprawdę mają
Tak samo nie przyznał się jaka ekipa robiła tech demo
Zarazem powiedział że na pewno nie będzie BR bo to ma konkurencja.
Niby do końca tygodnia mają ujawnić jak będzie wyglądać usługa sieciowa (odpowiednik psn live)
Co do grafiki powtarzał że generuje grafikę HD, nie przyznał że będzie lepsza niż na x360 i dodał że wszystko zależy od twórców
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 09:50:45 am wysłana przez Magiq »

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 08, 2011, 09:50:32 am »
Monio żaden multitouch - chyba że sam Reggie nie wie co tak naprawdę mają
Tak samo nie przyznał się jaka ekipa robiła tech demo
Zarazem powiedział że na pewno nie będzie BR bo to ma koknurencja
Masz powyżej napisane, że najprawdopobniej Epic robił tech demo. Z relacji EG czy IGN, bo już mi się pierdoli info, wynika, że mieli też dużo lepiej wyglądające demka z lepszymi teksturami i efektami. Tech demo z ptaszkiem i rybami pochodzi podobno z wczesnego dev kitu.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 08, 2011, 09:51:40 am »
Monio żaden multitouch - chyba że sam Reggie nie wie co tak naprawdę mają
Tak samo nie przyznał się jaka ekipa robiła tech demo
Zarazem powiedział że na pewno nie będzie BR bo to ma koknurencja
Masz powyżej napisane, że najprawdopobniej Epic robił tech demo. Z relacji EG czy IGN, bo już mi się pierdoli info, wynika, że mieli też dużo lepiej wyglądające demka z lepszymi teksturami i efektami. Tech demo z ptaszkiem i rybami pochodzi podobno z wczesnego dev kitu.
Wiem przeczytałem - napisałem tylko że się chujek nie przyznał kto to robił

Muszę się przyznać że po filmiku z zabawą w chowanego i tym czymś ze statkiem i piratem - dostrzegam potencjał. O możliwościach jakie daje zastosowanie 2 ekranów nie trzeba pisać - wystarczy zagrać na dsie.
Tu mamy dwa ruchome ekrany więc kurde nawet mnie interesuje ta zabawka.  :grin:
Wszystko zależy jakie gry wypuszczą i w jakim stopniu będą one korzystać z dostępnych bajerów..
A co najistotniejsze ile za to coś będą sobie życzyć sałaty
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 09:58:36 am wysłana przez Magiq »

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 08, 2011, 10:04:30 am »
Dawno mnie nie bylo ,więc przywitam się kilkoma informacjami  :)
Nintendo considering Wii U games with two tablet controllers
Cytuj
“‘We’re considering our options with maybe two screens,’ Eguchi told Kotaku, who said he considers multiple New Controller games to be ‘an interesting idea.’ That would mean games that used two new Wii U controllers. Eguchi’s five-player prototype, here at E3, has one person using a new controller and four other people using Wii Remote-Nunchuck combos.”
http://nintendoeverything.com/66623/

Nintendo spokesperson says Wii U console and controller won’t be sold separately
Cytuj
Well, that does kind of sound odd to me. The tech demos at this point have only featured one tablet controller, but does this mean we won’t see any multi-tablet games in the future?
http://nintendoeverything.com/66621/

Wii U discs can store 25GB of data
Cytuj
According to Katsuya Eguchi, Wii U discs will be able to store 25 gigabytes of data. As we reported a few weeks ago, that’s triple the size of Wii and Xbox 360 discs. The number is also comparable to the Blu-ray discs that Sony use for the PlayStation 3.
http://nintendoeverything.com/66617/

Dzisiaj ma być zaprezentowany nowy Fps od Ubisoftu ,który pojawi się tylko na WiiU
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 10:19:32 am wysłana przez Malutki »

Patosław

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 18-01-2008
  • Wiadomości: 5 929
  • Reputacja: 147
  • Demons Souls <3
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 08, 2011, 10:11:45 am »
Niech ktoś przyklei temat

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 08, 2011, 10:43:53 am »
Darksiders dev talk up Wii U version, Wii U power and how it could lead to the best version of their game
Cytuj
"I think it’s cool, and the nice thing for us is that it’s compatible with what we’re doing. For me personally, I love Nintendo. I love Zelda. I love Mario, and I’ve never actually made a game that’s gone on a Nintendo platform, so for me that’s just awesome. I think that if you look at the Darksiders franchise, it’s a little more mature, but it has that similar aesthetic to a Nintendo game. I feel like it’s a natural fit from a gameplay and platform perspective." - Vigil general manager David Adams

"We’re not interested in any gimmicky stuff like with the Wii launch games, where it was basically like, this is exactly like a normal game except every once in a while you jab your controller at the screen to jump or something. I think the new system is better than the Wii controller in that it has a couple features that core games like ours can leverage and make use of." - Vigil technical director Colin Bonstead

When Mr. Bonstead was asked about the possibility of Darksiders 2 for Wii U being the best version, here's what he had to say.

"Yeah, just because the hardware is more powerful and it will have some extra features that I think will actually be useful to people playing the game. With it’s controller, [the Wii U version of Darksiders II] might be the best version of the game."
http://www.gonintendo.com/viewstory.php?id=160186

Ubisoft to reveal Assassin's Creed Wii U news tomorrow
Cytuj
“During our live interview, Ubisoft CEO teased Assassins Wii-U news tomorrow night at third party roundtable.”
http://www.gonintendo.com/viewstory.php?id=160185

IBM Microprocessors to Power the New Wii U System from Nintendo, same tech as Watson
Cytuj
ARMONK, N.Y., June 7, 2011 /PRNewswire/ -- IBM (NYSE: IBM) today announced that it will provide the microprocessors that will serve as the heart of the new Wii U™ system from Nintendo. Unveiled today at the E3 trade show, Nintendo plans for its new console to hit store shelves in 2012.

The all-new, Power-based microprocessor will pack some of IBM's most advanced technology into an energy-saving silicon package that will power Nintendo's brand new entertainment experience for consumers worldwide. IBM's unique embedded DRAM, for example, is capable of feeding the multi-core processor large chunks of data to make for a smooth entertainment experience.

IBM plans to produce millions of chips for Nintendo featuring IBM Silicon on Insulator (SOI) technology at 45 nanometers (45 billionths of a meter). The custom-designed chips will be made at IBM's state-of-the-art 300mm semiconductor development and manufacturing facility in East Fishkill, N.Y.

The relationship between IBM and Nintendo dates to May 1999, when IBM was selected to design and manufacture the central microprocessor for the Nintendo GameCube™ system. Since 2006, IBM has shipped more than 90 million chips for Nintendo Wii systems.

"IBM has been a terrific partner for many years. We truly value IBM's commitment to support Nintendo in delivering an entirely new kind of gaming and entertainment experience for consumers around the world," said Genyo Takeda, Senior Managing Director, Integrated Research and Development, at Nintendo Co., Ltd.

"We're very proud to have delivered to Nintendo consistent technology advancements for three generations of entertainment consoles," said Elmer Corbin, director, IBM's custom chip business. "Our relationship with Nintendo underscores our unique position in the industry -- how we work together with clients to help them leverage IBM technology, intellectual property and research to drive innovation into their own core products."

Built on the open, scalable Power Architecture base, IBM custom processors exploit the performance and power advantages of proven silicon-on-insulator (SOI) technology. The inherent advantages of the technology make it a superior choice for performance-driven applications that demand exceptional, power-efficient processing capability – from entertainment consoles to supercomputers.
http://www.gonintendo.com/viewstory.php?id=160189

Cube controllers not supported on Wii U
http://www.nintendoworldreport.com/news/26632



Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 08, 2011, 10:51:03 am »
Nintendo spokesperson says Wii U console and controller won’t be sold separately

No to zajebiście jak mi się ten kontroler zepsuje.

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 08, 2011, 10:52:02 am »
Durne posunięcie w ch**. :-?

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:05:01 am »
to jest jakaś bzdura. może chodzi o to, że nie będą sprzedawać konsoli bez pada, ale pada samego już tak.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:05:47 am »
EEE no będą musieli wypuścić też same kontrolery - przecież to by bez sensu było. Co jak mi np ekran się rozwali :F

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:06:48 am »
to jest jakaś bzdura. może chodzi o to, że nie będą sprzedawać konsoli bez pada, ale pada samego już tak.
Właśnie o to chodzi  :) .

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:20:03 am »
Nie chcą sprzedawać osobno bo głupio by wyglądało jakby się mówiło, że cena dodatkowego kontrolera to 400zł-500zł bo pewnie tyle by kosztował.

Shaman

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 03-09-2006
  • Wiadomości: 523
  • Reputacja: 3
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:31:19 am »
Nie chcą sprzedawać osobno bo głupio by wyglądało jakby się mówiło, że cena dodatkowego kontrolera to 400zł-500zł bo pewnie tyle by kosztował.
Pierdolenie o Szopenie :roll: Kontroler do Wii (komplet) też tyle kosztował, a jakoś sprzedawali osobno.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:36:33 am »
ms nie ma z tym problemu (kinect).

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 08, 2011, 11:54:05 am »
Skumajcie patent.
Na ekranie taki MGS - Stajesz przy ścianie i nie wiesz co za rogiem. Wychylasz sam kontroler po za obraz z tv i na nim widzisz typa. Robisz zoom i zdejmujecie go jednym strzałem w głowę :)
Drugi patent
Gracie z kumplem w Residenta - jeden na ekranie tv brnie do przodu, a druga osoba obraca się i na swoim kontrolerze widzi że od tyłu nacierają zombi! Patrząc na 6 calowy ekranik rozwala im łby po kolei chroniąc zadek obu :D
Kolejna gra BF - Prowadzisz czołg wokoło mnóstwo wrogów na ziemi i w powietrzu. Ty zdejmujesz potężnym działem cele naziemne, a Twój kompan na kanapie patrzy kontrolerem po niebie i rozwala nadlatujące cele z ciężkiego karabinu  :P

Przesadziłem?  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 12:18:16 pm wysłana przez Magiq »

Unlimited

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 08, 2011, 12:54:23 pm »
Nie :grin:

Intryguję mnie te Wii U. :)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 08, 2011, 13:24:43 pm »
X0/PS3 to technologia sprzed 5 lat. O ile Nintendo nie pożałowało budżetu na konsolę, konsola wręcz musi mieć dużo mocniejsze parametry techniczne (szczególnie jeżeli znowu nie chcą wypaść z gry, gdy MS i Sony ogłoszą swoje nowe konsole).

W kółko się trąbi, że konsola będzie miała GPU na poziomie Radka 4850 i sądzę, że to się potwierdzi. Poza tym nie wydaje mi się, żeby w tej skrzyneczce mogło się znacznie więcej zmieścić, więc mamy takiego kompa z demobilu, jakiego reklamował KKRT w innym temacie - na dzień dzisiejszy zdecydowanie najmocniejsza konsolka, ale kolejna generacja ją zmiecie.

Chociaż z drugiej strony, aktualnie jest tak mało gier multiplayerowych offline (prócz bijatyk, wyścigów i jakichś arcade'owych gier nic mi nie przychodzi do głowy)

Czyli znakomita większość. Jak się podliczy wszystkie fifki, pesy, maddeny, boksy, UFC, inne bijatyki, tenisy, wyścigi i resztę tego typu gier, to się okazuje, że cała reszta - w praktyce chyba tylko szuterki - stanowi niewielki odsetek, a przecież i strzelanek ze split-screenem trochę wychodzi. Szczerze życzę powodzenia w graniu w cokolwiek poza Mario Party trzymając w rękach odwróconego wiilota.

Magiq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2005
  • Wiadomości: 2 814
  • Reputacja: 66
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 08, 2011, 13:31:26 pm »
Satoru Iwata w wywiadzie dla japońskiej gazety "The Nikkei" stwierdził, że cena Wii U będzie wyższa niż 20 tys. jenów, co można przeliczyć na około 250 dolarów.

Znając Nintendo ja w tą cenę nie wierzę  :P

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 08, 2011, 13:45:33 pm »
Czyli znakomita większość. Jak się podliczy wszystkie fifki, pesy, maddeny, boksy, UFC, inne bijatyki, tenisy, wyścigi i resztę tego typu gier, to się okazuje, że cała reszta - w praktyce chyba tylko szuterki - stanowi niewielki odsetek, a przecież i strzelanek ze split-screenem trochę wychodzi. Szczerze życzę powodzenia w graniu w cokolwiek poza Mario Party trzymając w rękach odwróconego wiilota.
Przecież istnieje możliwość podłączenia również klasycznego kontrolera z resztą tak jak już wcześniej wspomniałem Big N rozważa przynajmniej użycie dwóch nowych padów.
Cytuj
“‘We’re considering our options with maybe two screens,’ Eguchi told Kotaku, who said he considers multiple New Controller games to be ‘an interesting idea.’ That would mean games that used two new Wii U controllers. Eguchi’s five-player prototype, here at E3, has one person using a new controller and four other people using Wii Remote-Nunchuck combos.”

Chce zobaczyć nowego Metroida z wykorzystaniem wszystkich funkcji tableta . Użycie vizorów , skanowanie pomieszczeń ... normalnie poezja już Retrosów w tym głowa ,aby przenieść to na nowy wymiar rozgrywki elektronicznej   :-)

monio4

  • Nintendofanboj
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 2 948
  • Reputacja: 25
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 08, 2011, 15:24:40 pm »
Zastanawiają się nad możliwością grania na 2 kontrolerach. Jeśli się zdecydują to bankowo będzie można dokupić nowy kontroler.
http://nintendoeverything.com/66623/

Dyski po 25giga czyli jeszcze do przełknięcia ale mam nadzieje że zwiększą objętość chociażby do 50. Dla porównania obecne gry na ps3 średnio uzyskują 15 giga (ale nie wiadomo ile z tego do zdublowane dane, czasami nawet 20%, zależne od gry).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 15:27:01 pm wysłana przez monio4 »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 08, 2011, 16:38:58 pm »
Nintendo powinno zainwestować w nowe IP. Najlepiej w jakąś grę trochę bardziej dorosłą, tak aby przyciągnąć trochę starszych graczy.

Konsola zapowiada się fajnie. Pytanie tylko, czy jej możliwości zostaną należycie wykorzystane? Ogólnie prezentacja była do dupy. Na razie nie zapowiedziano żadnej gry, dla której warto by kupić nową konsolkę niny. Gry multiplatformowe, o których wiedzieliśmy dużo wcześniej, są średnio ekscytujące. Nawet najlepiej zapowiadająca się konsola nie przekona mnie, jeśli nie będzie na nią gier.

Wii U ma wyjść za około rok, półtora. Jeśli na święta 2012 nie będzie żadnego hitu od Nintendo, to będzie słabiutko.

Nintendo na przykładzie Wii pokazało, że nawet słabiutka konsola może się świetnie sprzedawać jeśli jest dobrze promowana, dlatego stawiam, że Wii U sprzeda się równie zajebiście. Mimo zapowiedzi będzie to wciąż konsola głównie dla casuali i kilka gier tego nie zmieni.

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 08, 2011, 16:47:33 pm »
Nintendo stock falls to lowest in five years following Wii U announcement

Cytuj
After Nintendo announced Wii U at E3 yesterday, share prices for the firm were the lowest in five years, according to Bloomberg.

Nintendo stock fell 5.7 percent to 16,930 yen at the close of trading in and over 2.2 million shares changed hands, compared with the  six-month daily average of about 720,000 shares moved.

http://www.vg247.com/2011/06/08/nintendo-stock-falls-to-lowest-in-five-years-following-wii-u-announcement/#more-178451

Coś czuję, że jednak nic z Wii-U nie będzie... :(

bebbop

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2004
  • Wiadomości: 1 595
  • Reputacja: 10
  • Memento Mori...
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 08, 2011, 16:48:14 pm »
Najbardziej wkurza mnie to, ze w specyfikacji nie uwzgledniono wyjscia optycznego. Standardowo 5.1 otrzymamy przez nowe amplitunery posiadajace wejscia hdmi. Mam nadzieje, ze pojawi sie jakas przejsciowka  z optycznym ala ta w componencie od 360.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 08, 2011, 17:03:43 pm »
Nintendo stock falls to lowest in five years following Wii U announcement

Cytuj
After Nintendo announced Wii U at E3 yesterday, share prices for the firm were the lowest in five years, according to Bloomberg.

Nintendo stock fell 5.7 percent to 16,930 yen at the close of trading in and over 2.2 million shares changed hands, compared with the  six-month daily average of about 720,000 shares moved.

http://www.vg247.com/2011/06/08/nintendo-stock-falls-to-lowest-in-five-years-following-wii-u-announcement/#more-178451

Coś czuję, że jednak nic z Wii-U nie będzie... :(
Notowaniami giełdy bym się obecnie nie sugerował. Niny pokazało zdecydowanie za mało i to jest fakt. Brak zapowiedzi dobrych, nowych gier bije po oczach. Gry na 3DSa również wydawały się średnio rajcujące (no dobra, Mario 3D nie liczę ;)), a obecnie kieszonsolka radzi sobie nie najlepiej. Po premierze Wii U sytuacja może się jednak obrócić o 180 stopni, bo zapowiada się zajebisty gadżet. Wystarczy kilka ciekawych pozycji (takich jak Wii Sports swego czasu) i reszta rozkręci się sama.

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 08, 2011, 17:13:59 pm »
Ja niestety z innej strony, a nie tylko "czy Nintendo się to opłaci", bo byt ogromnych koncernów interesuje mnie jak zeszłoroczny śnieg. Bardziej obawiam się kapitulacji z powodów finansowych i powrotu do założenia z Wii, które owszem popchnie sprzedaż konsoli, ale zrobi to przy pomocy softu który mnie, jako gracza (bez przydawki, mam to gdzieś), niespecjalnie interesuje.

Teraz myślą dobrze, robią to czego mi brakowało. Gry 1st party od Nintendo, które uważam za zajebiste, plus "hardkorowe" (tfu! ale co zrobić z tym utartym podziałem casual-hardcore) tytuły. To czego zabrakło na Wii, a co mogło wyrwać Nintendo z "limbo" może im się najzwyczajniej w świecie nie opłacić. A wtedy dostaniemy Wii-bis... Jeszcze biorąc poprawkę na "syndrom Dreamcasta", może się to wszystko skończyć tak, że Sony i MS rozniosą Nintendo jak gnój po polu (stacjonarnym ;)).

Niemniej koncepcja jest dla mnie zajebista i gorąco kibicuję Nintendo, które mimo wszystko stara się robić coś innego, a nie tylko pakować nowe CPU i GPU do nowych plastików. Co kto lubi, ale dzięki temu że jest Wii-mote i PS Move - coś się dzieje ze status quo (Kinect pominąłem celowo, bo to co MS pokazał na konferencji było po prostu ordynarną ściemą).
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 17:18:47 pm wysłana przez tarniak »

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 08, 2011, 17:53:54 pm »
Nintendo stock falls to lowest in five years following Wii U announcement

Cytuj
After Nintendo announced Wii U at E3 yesterday, share prices for the firm were the lowest in five years, according to Bloomberg.

Nintendo stock fell 5.7 percent to 16,930 yen at the close of trading in and over 2.2 million shares changed hands, compared with the  six-month daily average of about 720,000 shares moved.

http://www.vg247.com/2011/06/08/nintendo-stock-falls-to-lowest-in-five-years-following-wii-u-announcement/#more-178451

Coś czuję, że jednak nic z Wii-U nie będzie... :(

do spadków 2008 to i tak nie ma startu. zresztą to jest raczej kontynuacja trendu, a nie nagły zwrot.

do tego zetknięcie się 25 miesięcznej średniej sesyjnej z 5 miesięczną może sugerować zmianę tego trendu ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2011, 17:56:36 pm wysłana przez s00s »

Mrocz

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 08, 2011, 20:32:30 pm »
Skumajcie patent.
Na ekranie taki MGS - Stajesz przy ścianie i nie wiesz co za rogiem. Wychylasz sam kontroler po za obraz z tv i na nim widzisz typa. Robisz zoom i zdejmujecie go jednym strzałem w głowę :)
Drugi patent
Gracie z kumplem w Residenta - jeden na ekranie tv brnie do przodu, a druga osoba obraca się i na swoim kontrolerze widzi że od tyłu nacierają zombi! Patrząc na 6 calowy ekranik rozwala im łby po kolei chroniąc zadek obu :D
Kolejna gra BF - Prowadzisz czołg wokoło mnóstwo wrogów na ziemi i w powietrzu. Ty zdejmujesz potężnym działem cele naziemne, a Twój kompan na kanapie patrzy kontrolerem po niebie i rozwala nadlatujące cele z ciężkiego karabinu  :P

Przesadziłem?  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ja mam ciekawy pomysł... Korzystanie z UAV ala Call Of Duty, gdzie widok z kamery UAV będzie wyświetlany na małym ekraniku... :P

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 08, 2011, 20:43:40 pm »
Nintendo stock falls to lowest in five years following Wii U announcement

Cytuj
After Nintendo announced Wii U at E3 yesterday, share prices for the firm were the lowest in five years, according to Bloomberg.

Nintendo stock fell 5.7 percent to 16,930 yen at the close of trading in and over 2.2 million shares changed hands, compared with the  six-month daily average of about 720,000 shares moved.

http://www.vg247.com/2011/06/08/nintendo-stock-falls-to-lowest-in-five-years-following-wii-u-announcement/#more-178451

Coś czuję, że jednak nic z Wii-U nie będzie... :(

do spadków 2008 to i tak nie ma startu. zresztą to jest raczej kontynuacja trendu, a nie nagły zwrot.

do tego zetknięcie się 25 miesięcznej średniej sesyjnej z 5 miesięczną może sugerować zmianę tego trendu ;)
Wciąż, wg tego co piszą, najniżej w ciągu ostatnich 5 lat.

Extended Developer Testimonials

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 08, 2011, 22:10:36 pm »
Rozszerzone demo prezentujące mozliwości WiiU:

Inwentarz pokazywany na tablecie w Darksiders 2 :

Miyamoto and Iwata agree: Wii caused the core/casual split, but Wii U will fix it
Cytuj
"One of the key reasons that such things as the core and the casual exist today is that we decided not to adopt HD on the Wii console." - Miyamoto

"I'm sure everyone would agree that we tried really hard to go wider, but even though we worked aggressively to go deeper in certain areas, the general public's impression that Nintendo was casual grew as time went by." - Iwata

"I think this (Wii U) is an opportunity for those games that were considered to be core up to now, to evolve into something [with an] even more interesting structure. That core vs. casual debate seems like something that can never see a resolution, but with Wii U, I have a feeling that it all may change. If we are able to break those psychological barriers with Wii U, I feel like we will be able to take our goal of expanding the gaming population even further to the next step." - Miyamoto
http://www.gonintendo.com/viewstory.php?id=160244
EA ponders Wii U's game-changing abilities, confirms FIFA for the platform
Cytuj
"FIFA has the great fortune of being invited to all the VIP parties. This concept of cleaning up everything you see on the big screen and putting all that here [on the controller screen], is an interesting proposition. We don't have that problem solved, but the opportunity to change the way you interact with a game based on moving everything from the HUD to here, is interesting. The radar can go there. You could trigger wing play. You could play an offside trap here. There are a whole bunch of things you could do here that before, you had to remember a two-button combination or a d-pad combination, or you had to see it represented up on a screen, which meant if anyone else was watching they saw it. Between now and when that launches, we'll be working diligently to make sure it adds value, that it's not a gimmick, but it truly adds value. As a FIFA gamer, if I could have touch-screen controls that said wing play, offside trap, push forward, pull back – all these things that no longer were assigned to a d-pad – I would feel pretty good about it. I'm sure we're going to do more than that, but as the lowest common denominator, that would be pretty cool. That would change the way I play."
http://www.gonintendo.com/viewstory.php?id=160242

More fan-made Wii U concepts


Pozostałe fanowskie pomysły :
http://kotaku.com/5809816/these-are-the-wii-u-games-of-your-dreams/gallery/3
First Aliens: Colonial Marines Wii U details
Cytuj
This information comes from Gearbox’s Randy Pitchford…

- Can play through the entire game with the television off
 - Play through the game while someone else is watching TV
 - Pitchford says there are very neat things players can do with the controller
 - The controller will sometimes be the game’s motion tracker
 - The tracker is a device in the Alien universe that can track the location of enemies and friendlies by their motion
 - Might be asked to sweep the controller around, looking for approaching enemies
 - They’ll show up as blips on the controller display
 - Controller will sometimes be a fully interactive map
 - Play with a full map of the area similar to what has been seen with Private William Hudson doing in the movie Aliens
 - Use the display on the controller to play a mini-game used to hack doors
 - Pitchford: “The Wii U is really bad ass. We have a lot of great ideas that we’re already working on.”
 - Pitchford said that his studio’s game won’t be on the 3DS as of now
http://nintendoeverything.com/66755/

Jacek84

  • Gość
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 08, 2011, 22:14:32 pm »
Rozszerzone demo prezentujące mozliwości WiiU:

To pewnie to o czym pisali na IGN. Ja pierdziele, czemu Nintendo wycięło w wersji na briefing akurat najfajniesze momenty? :O

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Wii U - Wątek główny
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 08, 2011, 22:33:41 pm »
Rozszerzone demo faktycznie się lepiej prezentuje. A możliwości nowego kontrolera są naprawdę zajebiste:
Cytuj
- The controller will sometimes be the game’s motion tracker
:o
Pamiętajmy, że kontroler ma wybudowane głośniczki. Klimat na maxa :grin: