Autor Wątek: Forza 4 vs GT5  (Przeczytany 299128 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2240 dnia: Grudnia 19, 2011, 09:34:33 am »
heh ;)

Myślę że PD ma już tak sporo do powiedzenia w świecie motorowym, czy wyścigowym że raczej SONY nie będzie tak głupie i tego wizerunku nie zniszczy. Myślę że jeśli wykorzystają Move to raczej do B-Spec(którego ciągle nie ruszyłem w GT5), czy może do pokazywania aut jak Auto Vista w FM4. Nie zapominajmy że to GT5 udziela Nam o wiele więcej informacji(dane techniczne, opis, muzeum itd.) o każdym samochodzie niż FM4, jeśli to jakoś inteligentnie połączą to będziemy mieć jeszcze głębszą wirtualną encyklopedię motoryzacji. Co do przemeblowania to myślę że pójdą jeszcze bardziej w kierunku SIM(będą chcieli pozyskać kolejne licencje).

drumnbassfan

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 30-10-2011
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2241 dnia: Grudnia 22, 2011, 21:16:48 pm »
@Unlimited: myślę , że Paweł ma rację. Wydaje mi się , że po tych całych łatkach jakie wprowadziło PD sama rozgrywka stała się prostsza ( to jest tylko moje odczucie ). Bardzo możliwe , że w tej chwili KAZ myśli o dotarciu do szerszej rzeszy graczy.

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2242 dnia: Grudnia 22, 2011, 21:24:07 pm »
Nie sądzę, gra nie jest prostsza. Kaz'owi na twiterze spodobał się pomysł by było nawet 36 samochodów na torze w poszczególnych eventach(np. po 10/12 fur dla danej klasy wyścigowej przy wyścigach wytrzymałościowych), choć to pewnie w GT na kolejnej generacji. GT to encyklopedia motoryzacji,  przedstawienia piękna samochodów, ale w tej odsłonie KAZ sporo postawił także na racing(m.in szkoła GT Academy, która odnosi sukcesy). W styczniu czeka Nas kolejny wyścig z cyklu 24H, tym razem w Dubai'u, nie muszę mówić że drużyna GT Academy będzie walczyć o 1 miejsce w swojej klasie. Ciekawe jak to będzie wykorzystane w GT na kolejnej generacji. Nie sądzę że KAZ i PD miało by iść na kompromisy, co widać także teraz, jak dopieszczają swój produkt, który wyszedł za wcześnie. ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 22, 2011, 21:26:33 pm wysłana przez Unlimited »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2243 dnia: Grudnia 22, 2011, 23:26:52 pm »
@Unlimited: myślę , że Paweł ma rację. Wydaje mi się , że po tych całych łatkach jakie wprowadziło PD sama rozgrywka stała się prostsza ( to jest tylko moje odczucie ). Bardzo możliwe , że w tej chwili KAZ myśli o dotarciu do szerszej rzeszy graczy.

Patrząc na wyniki sprzedaży GT5, to on już teraz dotarł do szerszej rzeszy graczy, a kto inny musi się tu martwić jak ten wynik dogonić. Ja nie odczułem aby GT5 było łatwiejsze. Może w singu, ale tego nie wiem bo nie grywam. Sam model jazdy nadal pozostaje wymagający.

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2244 dnia: Grudnia 23, 2011, 08:19:24 am »
Gra jest sporo łatwiejsza w tym względzie, że szybciej zdobywa się doświadczenie i kasę a co za tym idzie szybciej ma się dostęp do samochodów, szybciej przechodzi się A-Spec i B-Spec i duuuużo łatwiej i szybciej o platynę. Mam na myśli głównie zawody sezonowe, ale też np. kupony na samochody.
Ułatwienie gry (przez patche) dot. modelu jazdy, zachowania AI, wspomagań itp itd nie ma oczywiście miejsca.

drumnbassfan

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 30-10-2011
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2245 dnia: Grudnia 23, 2011, 19:54:22 pm »
Ja wolę być nastawiony pesymistycznie do następnej części Gran Turismo. Nie będę na razie wiązał jakiś ogromnych nadziei , że KAZ wyda coś jeszcze dużo lepszego ( chodzi mi głownie o fizykę jazdy ).
BTW: myślę , że jednak w trybie online też gra się dużo prościej niż kiedyś. Chyba , że po prostu gram za dużo w Forze i model jazdy wydaje mi się łatwiejszy w GT.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2246 dnia: Grudnia 23, 2011, 20:02:04 pm »
Może coś w tym jest, bo ja np wylaczylem pomagacz - wskaznik sugerowanego biegu, ktorego uzywalem do hamowania.
No i bez niego idzie mi calkiem niezle, w dodatku prościej jest ustawic zawieszenie, bo jakos latwiej obczaic w czym tkwi problem...

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2247 dnia: Grudnia 23, 2011, 20:03:25 pm »
BTW: myślę , że jednak w trybie online też gra się dużo prościej niż kiedyś. Chyba , że po prostu gram za dużo w Forze i model jazdy wydaje mi się łatwiejszy w GT.

Co? :lol:

Ja wczoraj zasiadłem do online i różnic w modelu jazdy żadnych nie widzę. Nie ma ukrytych wspomagaczy, auto samo nie skręca, samo nie kontruje. Jest identycznie jak było na początku.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 23, 2011, 20:05:05 pm wysłana przez BoBaN »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2248 dnia: Grudnia 23, 2011, 20:04:11 pm »
@ drumnbassfan

Wydaję Ci się, albo jeździsz na lamerskich oponach w GT5. :P Zresztą test F40 czy Ford GT w GT5 na stockowych oponach vs F40 czy Ford GT w FM4, wył. asysty i wszystko jasne. ;)

Ja jestem nastawiony optymistycznie, gdyż GT5 nie zawiodło, co prawda z początku mogło się tak wydawać przy premierze gry, ale dało Nam tyle nowych rzeczy że nie mam prawa się obawiać o następną część GT. Obojętnie które GT odpalisz, ale ta seria ma w sobie coś czego nie ma żadna inna gra o motoryzacji.

Ps. W singlu jeżdżę z widoku z kokpitu(dla fur premium) z wył. hudem, największa frajda z jazdy(ew. włączam sobie czas i tyle).

drumnbassfan

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 30-10-2011
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2249 dnia: Grudnia 23, 2011, 20:20:20 pm »
Jeżdżę na oponach albo komfortowych albo sportowych. Tylko do " szuflad " , gt500 albo gt300 używam wyścigowych twardych ( wspomagaczy nigdy nie używałem w gt5 ). A tak po za tym zapraszam unlimited na jakiś wyścig w forzy 4 bo widzę po wypowiedziach , że masz tą grę.
Mój Gamer Tag: marcinb1986

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2250 dnia: Grudnia 23, 2011, 20:25:29 pm »
Nie mam X'a, sprzedałem dawno temu, ale styczność z FM4 miałem. Parę kółek po różnych torach zrobiłem. ;)

Ps. Również zapraszam na jazdę w GT5, za 5 minut będę online. :)

drumnbassfan

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 30-10-2011
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2251 dnia: Grudnia 23, 2011, 20:51:17 pm »
Pewnie możemy jechać ale pod jednym warunkiem - będziemy jechać tak jak powinno się jeździć czyli według zasad crc. Myślę , że je znasz bo widzę , że " profesjonalnie " podchodzisz do gt. Albo się mylę.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2252 dnia: Grudnia 23, 2011, 21:25:43 pm »
Zna, bo kilka razy z nim jeździłem i wie jak się zachować na torze.

pawel_k

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2253 dnia: Grudnia 23, 2011, 21:55:50 pm »
Zna, bo kilka razy z nim jeździłem i wie jak się zachować na torze.
potwierdzam, grzecznie czeka na starcie i czeka aż odjadą szybsi :D

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2254 dnia: Grudnia 23, 2011, 22:05:58 pm »
Zna, bo kilka razy z nim jeździłem i wie jak się zachować na torze.
potwierdzam, grzecznie czeka na starcie i czeka aż odjadą szybsi :D

:P

pawel_k

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2255 dnia: Grudnia 23, 2011, 22:07:25 pm »
w każdym razie drumnbassfan zapraszamy na jazdy :) i powiedz co to te zasady crc żebym się nauczył ;)

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2256 dnia: Grudnia 23, 2011, 22:08:31 pm »
Pośmigał bym z Wami, ale nie mam tv wolnego :(

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2257 dnia: Grudnia 24, 2011, 08:36:34 am »
Jeżdżę na oponach albo komfortowych albo sportowych. Tylko do " szuflad " , gt500 albo gt300 używam wyścigowych twardych ( wspomagaczy nigdy nie używałem w gt5 ). A tak po za tym zapraszam unlimited na jakiś wyścig w forzy 4 bo widzę po wypowiedziach , że masz tą grę.
Mój Gamer Tag: marcinb1986
Dlaczego w F4 a nie gt5? wnioskuje z wypowiedzi ze masz. Dlaczego na tym forum nikt nie banuje takich podwójnych kont? Jak tak dalej pójdzie to zostanie tutaj 3 osoby, ktore bedą ze sobą dyskutowac na 18różnych kontach :mad:

drumnbassfan

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 30-10-2011
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2258 dnia: Grudnia 24, 2011, 12:04:48 pm »
Tak czy inaczej Panowie , obojętnie kto co woli, czy Forzę czy GT , życzę Wam wszystkiego dobrego z okazji świąt, zdrowia , szczęścia , pomyślności oraz szczęśliwego nowego roku :)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2259 dnia: Lutego 10, 2012, 21:42:24 pm »
Trochę odświeżę temat. ISR oceniło ostatecznie Forze 4. Tu filmik:



W najistotniejszych aspektach na które najbardziej zwracają uwagę fani sim racingu, Foza 4 zebrała nieco niższe (ale niewiele) noty od GT5.

Fizyka jazdy: GT5 - 12.5/15   Forza 4 - 11.5/15
Force Feedback: GT5 - 9/10   Forza 4 - 7.5/10

Forza 4 wygrała w kategorii auta i słusznie. Jednak mimo mniejszej liczby oferuje nowsze i ciekawsze fury. Natomiast GT5 zwyciężyło w kategorii tras. Też w tym nic dziwnego, bo w końcu ma laserowo skanowane tory, a przez to znacznie lepiej odwzorowane.

Jeśli kogoś interesuje ocena za grafikę, to tutaj GT5 również zgarnęło wyższą ocenę.

Co do samej recenzji, to chciałbym aby teraz zrecenzowali GT5, kiedy gra ma za sobą już te wszystkie DLC i łatki. Wtedy porównanie mogłoby wyjść jeszcze ciekawiej. Sporo wspominają o comunity w FM4, wychwalając ten aspekt. Spoko, ale GT5 na tym polu również jest potężnie rozbudowane, a w recenzji praktycznie o tym nie wspominali. Btw. w recenzji FM4 pokazana jest nawet polska stronka fanów FM4.

pawel_k

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2260 dnia: Lutego 11, 2012, 16:30:18 pm »
nie wiem czy porównywanie community z GT5 i FM4 ma sens, bo jednak to z GT5 jest mega ubogie - samo online community nie czyni, a poza tym wycieli takie rzeczy jak durny time trial który był w GT5: P...

w każdym razie recenzja dość nudna, czekam na porównanie head-to-head które zapowiadają na końcu (gdzie mają porównać bezpośrednio obie gry z uwzględnieniem Spec II)...

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2261 dnia: Lutego 11, 2012, 17:35:38 pm »
Trochę odświeżę temat. ISR oceniło ostatecznie Forze 4. Tu filmik:



W najistotniejszych aspektach na które najbardziej zwracają uwagę fani sim racingu, Foza 4 zebrała nieco niższe (ale niewiele) noty od GT5.

Fizyka jazdy: GT5 - 12.5/15   Forza 4 - 11.5/15
Force Feedback: GT5 - 9/10   Forza 4 - 7.5/10

Forza 4 wygrała w kategorii auta i słusznie. Jednak mimo mniejszej liczby oferuje nowsze i ciekawsze fury. Natomiast GT5 zwyciężyło w kategorii tras. Też w tym nic dziwnego, bo w końcu ma laserowo skanowane tory, a przez to znacznie lepiej odwzorowane.

Jeśli kogoś interesuje ocena za grafikę, to tutaj GT5 również zgarnęło wyższą ocenę.

Co do samej recenzji, to chciałbym aby teraz zrecenzowali GT5, kiedy gra ma za sobą już te wszystkie DLC i łatki. Wtedy porównanie mogłoby wyjść jeszcze ciekawiej. Sporo wspominają o comunity w FM4, wychwalając ten aspekt. Spoko, ale GT5 na tym polu również jest potężnie rozbudowane, a w recenzji praktycznie o tym nie wspominali. Btw. w recenzji FM4 pokazana jest nawet polska stronka fanów FM4.

Fajne owijanie w bawełnę na przykładzie wybranych podocen... a wystarczyło przecież powiedzieć wprost że Inside Sim Racing dało wyższą ocenę końcową Forzy 4 niż GT5  8) No cóż - widać najwięksi spece od simów wyzej stawiają "arcadową nierealistyczną ścigałkę co sama skręca" niż "genialny fotorealistyczny symulator" :lol:

pawel_k

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2262 dnia: Lutego 11, 2012, 19:12:02 pm »
to że Forza jest lepszą grą (co od dawna mówiłem) nie czyni ją lepszym symulatorem, a to dla wielu osób jest wyznacznikiem porządnej ścigałki i o to chodziło Bobanowi... ale spoko. można podniecać się że FM4 dostała raptem ułamek lepszą ocenę ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2263 dnia: Lutego 11, 2012, 19:26:54 pm »
Więcej za fizykę, więcej za force feedback, WIĘCEJ ZA AI, a nawet za grafikę  :lol:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2264 dnia: Lutego 11, 2012, 20:46:20 pm »
Fajne owijanie w bawełnę na przykładzie wybranych podocen... a wystarczyło przecież powiedzieć wprost że Inside Sim Racing dało wyższą ocenę końcową Forzy 4 niż GT5  8) No cóż - widać najwięksi spece od simów wyzej stawiają "arcadową nierealistyczną ścigałkę co sama skręca" niż "genialny fotorealistyczny symulator" :lol:


Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2265 dnia: Lutego 11, 2012, 20:50:17 pm »
Becet to nie polityka, skończ. :P Jak dla mnie wyjdzie jeszcze SPEC 3.0 dla GT5, bo pod paroma względami jest gorsza od GT4, a na to PD i KAZ sobie nie pozwolą. Zresztą GT5P też miało SPEC 2 i SPEC 3. ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2012, 20:52:23 pm wysłana przez Unlimited »

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2266 dnia: Lutego 11, 2012, 20:56:56 pm »
Warto było czekać jak sonoklapy będą ryczeć że ich ukochany Inside Sim Racing uznał ze Forza to lepsza gra niż GT5. Płaczcie, odwracajcie kota ogonem, nieumiejętnie używajcie memów faktu nie zmienicie - wasze pierdolenie obalili wasi idole - zamiast tak jak twierdziliście dać 1/10 Forzy nazywając ją marnym arcade, wprost mówią że to sim i dają wyższą ocenę niż GT5. Kurtyna opada, już wiadomo kto jest lepszy zdaniem znawców symulacji.

to że Forza jest lepszą grą (co od dawna mówiłem) nie czyni ją lepszym symulatorem, a to dla wielu osób jest wyznacznikiem porządnej ścigałki i o to chodziło Bobanowi... ale spoko. można podniecać się że FM4 dostała raptem ułamek lepszą ocenę ;)

Inside Sim Racing nigdzie nie mówi że Forza to arcade a GT sim, tylko obie określa mianem symulatorów i obie ocenia w tej samej kategorii, więc radzę skończyć z tym fanbojskim twierdzeniem że Forza to arcade a GT symulator.

więcej za force feedback

Jak tam FF w twoim padzie? Daje radę jak u sim fana Unlimiteda? :lol:

to nie polityka, skończ.

O, już się offtopy zaczynają, brak argumentów to trzeba wmieszać politykę. Widać panikę  :lol:
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2012, 20:58:34 pm wysłana przez el becetol »

pawel_k

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2267 dnia: Lutego 11, 2012, 21:00:54 pm »
to że Forza jest lepszą grą (co od dawna mówiłem) nie czyni ją lepszym symulatorem, a to dla wielu osób jest wyznacznikiem porządnej ścigałki i o to chodziło Bobanowi... ale spoko. można podniecać się że FM4 dostała raptem ułamek lepszą ocenę ;)

Inside Sim Racing nigdzie nie mówi że Forza to arcade a GT sim, tylko obie określa mianem symulatorów i obie ocenia w tej samej kategorii, więc radzę skończyć z tym fanbojskim twierdzeniem że Forza to arcade a GT symulator.
WSKAŻ
MI
PROSZĘ
JEDNO
JEDYNE
MIEJSCE
W KTÓRYM
OKREŚLIŁEM
FORZE 4
JAKO
A R C A D E
! ! ! ! ! ! ! !

a żeby Ci ułatwić sprawę - NIGDZIE TAK NIE OKREŚLIŁEM FORZY 4 ANI ŻADNEJ INNEJ CZĘŚCI TEJ WSPANIAŁEJ SERII!!!! a żeby Ci jeszcze bardziej ułatwić - NIE RAZ I NIE DWA PISAŁEM O FORZY JAKO O WSPANIAŁYM SYMULATORZE KTÓRY BARDZO MAŁO ALBO WCALE NIE USTĘPUJE W TYM PUNKCIE GT5!!!!

skończ z wojnami, zacznij czytać i nie dopowiadaj sobie bajek do moich wypowiedzi...
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2012, 21:05:47 pm wysłana przez pawel_k »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2268 dnia: Lutego 11, 2012, 21:09:00 pm »
Becet kręci beke, bo nie wierzę, że mógłby aż takie głupoty pie**olić. To nierealne.

Btw. ISR nie są specami tylko od symulacji. Przecież oni testują też Dirty, Gridy itp. arcade'owe gierki.

Co do samej recki FM4 i GT5, to FM4 słusznie zbiera wyższą notę, bo jest grą uderzającą do szerszego grona graczy i posiada bardziej aktualny content oraz ogromne community (głównie za sprawą rozbudowanego edytora). Natomiast dla fanów sim'ów jednak GT5 jest lepszym wyborem, co pokazuje ta właśnie recenzja. W podkategoriach najistotniejszych dla fanów sim racingu (czyt. fizyka jazdy, ff, tory) to właśnie GT5 zwycięża.

Dobry jest jeden komentarz na YT pod tą recką. Jest tam napisanie mniej więcej coś takiego: GT5 - symulator z elementami arcade, FM4 - arcade z elementami symulacji, iRacing - 100% symulator.

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2269 dnia: Lutego 11, 2012, 21:20:41 pm »
Gdzieś napisałem ze ty? Piszesz post w obronie Bobana z zaznaczeniem:

i o to chodziło Bobanowi...

To ja co powtarzam o co chodzi Bobanowi, na poparcie kilka wpisów z głównej:

Cytat: Boban
GT5 to symulator, a Forza marne arcade.

Cytat: Boban
Moderacja nie widzi co te dzieci arcade Forzy tutaj robią?

Cytat: Boban
20zł jest warty ten syf. Więcej nikt normalny nie zapłaci za przestarzałą technologicznie konsolę i jakiegoś arcadeowego racera. Sad but true.

Cytat: Boban
polecam każdemu fanowi sim’ów (nie dotyczy fanów Forzy, bo to arcade)

Cytat: Boban
a jak wiadomo Forza to arcade

Teraz widoczne?

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2270 dnia: Lutego 11, 2012, 21:28:56 pm »
Becet nigdy nie spanikuję przed prawicą, ani tym bardziej grami arcade. O :P

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2271 dnia: Lutego 11, 2012, 21:30:55 pm »
Gdzieś napisałem ze ty? Piszesz post w obronie Bobana z zaznaczeniem:

i o to chodziło Bobanowi...

To ja co powtarzam o co chodzi Bobanowi, na poparcie kilka wpisów z głównej:

Ja pier**le, poj**ało chłopa do reszty. Pawel_k dobrze zrozumiał mój post do którego się odnosił. Teraz próbujesz na swoją obronę zmydlić oczy wypowiedziami z głównej gdzie droczyłem się z trollami.

Nie wierzę, że muszę to tłumaczyć dorosłemu człowiekowi, ale widocznie nie każdy grzeszy inteligencją. Otóż tak na serio serio (nie w wojenkach z trollami od Forzy) uważam FM za grę typu sim. Inna sprawa, że gra poszła na zbyt dużo kompromisów (auto kontra, cofanie czasu, ugrzeczniona fizyka) i przez to na konsolach są pozycje oferujące w tematyce sim więcej (np. GT5). Podsumowując więc, obie gry to sim, ale GT5 jest bardziej sim niż Forza. Już prościej wytłumaczyć tego nie mogę.
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2012, 21:33:40 pm wysłana przez BoBaN »

Unlimited

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2272 dnia: Lutego 11, 2012, 21:32:48 pm »
Nie wiem jak można prościej. Chyba że Becet(z którym czasem się zgadzam) to typ ala mało kumate dziecko z Afryki(nie sądzę..bo czasem mądrze prawi) któremu chcesz wytłumaczyć że hodujesz farmę na kompie czy smartphonie, gdzie on ciągle uprawiał farmę w realu. Zgrywa się i tyle. ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2012, 21:35:12 pm wysłana przez Unlimited »

el becetol

  • Gość
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2273 dnia: Lutego 11, 2012, 21:44:13 pm »
Otóż tak na serio serio (nie w wojenkach z trollami od Forzy) uważam FM za grę typu sim.

Dobra, czyli od dawna powtarzasz na co najmniej kilku różnych stronach dotyczących konsol że Forza to arcade, bronisz tego stanowiska dzielnie już któryś rok z rzędu (i to nie przenośnia, faktycznie robisz to już kilka LAT), chociaż tak naprawdę uważasz że Forza to sim?





BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2274 dnia: Lutego 11, 2012, 21:56:30 pm »
Otóż tak na serio serio (nie w wojenkach z trollami od Forzy) uważam FM za grę typu sim.

Dobra, czyli od dawna powtarzasz na co najmniej kilku różnych stronach dotyczących konsol że Forza to arcade, bronisz tego stanowiska dzielnie już któryś rok z rzędu (i to nie przenośnia, faktycznie robisz to już kilka LAT), chociaż tak naprawdę uważasz że Forza to sim?

Naprawdę nie wiem jak jeszcze prościej to wyjaśnić. Wszystko zostało napisane tutaj.

Otóż tak na serio serio (nie w wojenkach z trollami od Forzy) uważam FM za grę typu sim.

Jeśli tego nie ogarniasz, to ja już nic nie mogę na to poradzić.

piter86

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-10-2005
  • Wiadomości: 4 105
  • Reputacja: 97
Odp: Forza 4 vs GT5
« Odpowiedź #2275 dnia: Lutego 11, 2012, 22:48:56 pm »
Za przeproszeniem pierdolicie jak potłuczeni Panowie  8)