Autor Wątek: Jak & Daxter Collection  (Przeczytany 13466 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Jak & Daxter Collection
« dnia: Października 11, 2011, 07:49:07 am »
fapfapfap

Cytuj
During Uncharted 3-press conference in Oslo, Justin Richmond from Naughty Dog asked a lot, including Jak and Daxter series. When he managed to go neck themselves, by saying that there will be a Jak and Daxter collection of Playstation 3 in 2012. This package will contain the first three games of the series and all will be upgraded to HD.

Ale zajebiście. :grin:

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #1 dnia: Października 11, 2011, 08:21:45 am »

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #2 dnia: Października 11, 2011, 08:30:50 am »
I ch**, dla tej kolekcji temat musi być. :troll:

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #3 dnia: Października 11, 2011, 08:57:02 am »
Zgadza się.
Retromaszynka SONY rozkręca się na maxa.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #4 dnia: Października 11, 2011, 09:08:46 am »
Nie wiem, czym się jaracie. Ja liczyłem na reedycję pierwszego Jaka z oprawą na poziomie Uncharted, a tu zwykła fuszera i pójście na łatwiznę.

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #5 dnia: Października 11, 2011, 13:07:55 pm »
Ja wszyscy ostatnio. Tak naprawdę to te kolekcje są robione coraz gorzej na odpierrr... Reedycja Halo 1 to rozumiem, ale zwykłe podbicie do HD nie wystarczy w dzisiejszych czasach. A szkoda bo serię J&D po prostu kocham.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 987
  • Reputacja: 132
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #6 dnia: Października 11, 2011, 13:09:03 pm »
Spoko spoko, teraz wersja HD, a później może i nowa część w obłędnej grafice  8)  Choć wiadomo, sam wolałbym coś jak Halo właśnie, tylko że za takie Halo przyjdzie zapłacić prawie normalną cenę jak za grę, a za wersje 3 gier w wydaniu HD, wyjdzie pewnie 130 zł.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #7 dnia: Października 11, 2011, 13:12:24 pm »
Prędzej nowego Jaka zobaczę na Vita niż na PS3.

iko

  • Gość
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #8 dnia: Października 11, 2011, 13:33:32 pm »
Nie wiem, czym się jaracie. Ja liczyłem na reedycję pierwszego Jaka z oprawą na poziomie Uncharted, a tu zwykła fuszera i pójście na łatwiznę.

Pełnowartościowy remake (jak choćby remake Halo), a grafa podciągnięta do standardów HD to zupełnie coś innego, ale Ciebie akurat nie trzeba tego tłumaczyć. ;)

Ja osobiście liczę na powrót Jaka, na powrót Renegade, na powrót wielkiej metropolii. NaughtyDog ma do udowodnienia jedną rzecz, że można zrobić grę otykającą się o ideał. Liczę na coś takiego jak RAGE w klimatach Jak'a 2/3 z dojrzałą grafiką. Mad Max pełną gębą!? :)

« Ostatnia zmiana: Października 11, 2011, 13:35:45 pm wysłana przez Mateo »

prart

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2009
  • Wiadomości: 3 920
  • Reputacja: 95
  • PSN ID: prarts
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #9 dnia: Października 11, 2011, 13:33:37 pm »
Nie wiem, czym się jaracie.
Jednymi z najlepszych peesdwójkowych tytułów w HD. Moim zdaniem jest czym.

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #10 dnia: Października 11, 2011, 15:47:12 pm »
Nie wiem, czym się jaracie.
Najlepszymi peesdwójkowymi tytułami w HD. Moim zdaniem jest czym.
Fixed ;)

Palpantine

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 31-03-2006
  • Wiadomości: 834
  • Reputacja: 11
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #11 dnia: Października 13, 2011, 13:36:36 pm »
Fakt faktem, jest to najlepsza seria platformówek akcji na PS2 (imo, ale raczej mało kto będzie się tu sprzeciwiać), ale ostatnio te kolekcje w hd są po prostu żałosne. Ilość gier wypuszczanych w kolekcjach i edycjach hd jest coraz większa - i przykład SH pokazuje, że twórcy zrobią wszystko, nawet potną, pozmieniają grę, tylko po to, aby z debili jeszcze drugie tyle wycisnąć. Ja jestem ogólnie przeciwny wszelkim takim wydaniom, imo za wcześnie na to - te gry nie mają z 20 lat, aby były zapomniane, one wyszły na poprzednią generację!
Atari created it, Nintendo pioneerd it, Sony popularized it, Microsoft bought it...

lupinator

  • Gość
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #12 dnia: Listopada 21, 2011, 22:55:46 pm »
   

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #13 dnia: Listopada 22, 2011, 09:48:20 am »
Nie wiem czy mam na to ochotę. Stara grafa, stara gra, którą już kiedyś ukończyłem. Szkoda, bo wygląda na to, że ND nie uraczy nas już niczym nowym na PS3.

yap

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 24-05-2005
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 29
  • GT: DARKERRYU PSN ID: YapPL
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #14 dnia: Listopada 22, 2011, 11:57:50 am »
Ja bardzo chętnie bym odświeżył, ale jest tyle gier, że nie wiadomo za co się chwycić, a lubię podbić każdą na maxa. Od dwóch lat nieczęsto decyduję się na poddanie platyny.
Jeśli najdzie mnie ochota to pewnie się skuszę. Dobrze jest mieć dwie najlepsze trylogie platformowe na dwóch płytach - tę i R&C.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #15 dnia: Listopada 22, 2011, 18:45:21 pm »
Ja tam się nawet nie zastanawiam - biorę to z miejsca. :D

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 22, 2011, 19:03:56 pm »
Ja tam się nawet nie zastanawiam - biorę to z miejsca. :D
Tak samo, a w pierwszą część nie grałem to będzie możliwość nadrobić zaległości.

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 22, 2011, 19:50:25 pm »
Wiadomo coś o cenie?

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #18 dnia: Listopada 22, 2011, 20:17:32 pm »
Ja tam się nawet nie zastanawiam - biorę to z miejsca. :D
Tak samo, a w pierwszą część nie grałem to będzie możliwość nadrobić zaległości.
:roll:
Ja bym łyknął tą edycję, gdyby nawet samą jedynkę dali. Kur**, nadzieja na pierwszego Jaka w oprawie Uncharted spaliła na panewce.

Lem++

  • Global Moderator
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 07-11-2008
  • Wiadomości: 10 698
  • Reputacja: 209
  • 07.11.2008 - 16.08.2010 †
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #19 dnia: Listopada 22, 2011, 20:59:21 pm »
Ja tam się nawet nie zastanawiam - biorę to z miejsca. :D
Tak samo, a w pierwszą część nie grałem to będzie możliwość nadrobić zaległości.
:roll:
Ja bym łyknął tą edycję, gdyby nawet samą jedynkę dali. Kur**, nadzieja na pierwszego Jaka w oprawie Uncharted spaliła na panewce.
No :(
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Mogli przynajmniej jakies AA konkretne wrzucic  :mad: ALE I TAK JUZ SIE NIE MOGE DOCZEKAC. LUTY PRZYBYWAJ!

Tomasz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2009
  • Wiadomości: 3 106
  • Reputacja: 42
  • TUSKU CHYTRUSKU TY je**ny ZŁODZIEJU!!!!
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 22, 2011, 21:58:36 pm »
kur** pamiętam jaki ta gra miała klimat, jak żadna inna w tej generacji

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 12, 2012, 22:56:26 pm »

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 12, 2012, 23:02:33 pm »
W tej serii strasznie mi brakuje strzelania jak z Ratcheta czyli tak jak z typowego TPP: z celownikiem po środku.

Mrocz

  • Gość
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 15, 2012, 14:34:53 pm »
A ja tam się cieszę, z kolejnych reedycji HD :D

Playstation 2 nie miałem osobiście i dzięki temu mogę poznać stare dobre serie i gry w solidnej rozdzielczości :)

Serio ten Jack And Daxter jest taki genialny? Chyba trzeba będzie kupić :P

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #24 dnia: Stycznia 15, 2012, 14:59:08 pm »
Dużo robi sentyment. Z tego co zauważyłem, fani J&D generalnie dzielą się na dwa obozy:
1. Tych, dla których jedynka jest najlepszą częścią serii, ze świetną grafiką, miodnym i niczym nieskrępowanym gameplay'em oraz stanowi wiernego spadkobiercę po Crash Bandicoot. Kolejne części zniweczyły ten klimat przez dodanie broni, masowej strzelanki i nieśmiesznego Daxtera, upodabniając serię Naughty Dog do Ratchet&Clank, który też w pierwszej części nie był mocnym shooterem. Narzekanie na nabranie mocy słowa "action" w produkcjach ND przeniosło się na nowy system, wraz z serią Uncharted.
2. Tych, dla których Jak 2 i w mniejszym stopniu Jak 3 stanowią dobitny przykład rozwoju serii i ewolucji z platformówki w prawdziwą grę action-adventure przez dodanie broni, możliwości zdobywania umiejętności i gadżetów, otwartego świata, lepszej oprawy wizualnej, poważniejszego klimatu i mnóstwa pobocznych rzeczy do zrobienia.

Ja widzę się w pierwszej opcji.
Zagraj i sam zadecyduj, gdzie możesz się wpasować, chyba, że nie lubisz być szufladkowany i napiszesz: najlepsza seria platformowa/przygodowa na ps2 od magików z ND i jest git.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2012, 15:01:08 pm wysłana przez Kert »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 631
  • Reputacja: 252
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #25 dnia: Stycznia 16, 2012, 15:21:30 pm »
Spoko spoko, teraz wersja HD, a później może i nowa część w obłędnej grafice  8)  Choć wiadomo, sam wolałbym coś jak Halo właśnie, tylko że za takie Halo przyjdzie zapłacić prawie normalną cenę jak za grę, a za wersje 3 gier w wydaniu HD, wyjdzie pewnie 130 zł.

Otóż to. Jak odświeżona wersja, to albo ma się prezentować, jak RE z GC, albo Halo z x0.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 27, 2012, 15:18:00 pm »





















Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 27, 2012, 18:52:26 pm »
Swoją drogą gra/grał to ktoś? Od wczoraj się zastanawiałem jak ja w tym na PS2 wbiłem 101% czy ile tam jest. Teraz już wiem...
Pierwsza część jest ewidentnie spierdolona (2 i 3 póki co nie odpalałem), a dokładniej zakres widzenia w pionie:



Fajnie się zeskakuje na oślep [']
Owacje dla patałachów za rimejk hd ,który nawet hd nie jest...

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 29, 2012, 23:08:40 pm »


Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
« Ostatnia zmiana: Lutego 29, 2012, 23:10:49 pm wysłana przez Juras »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 27, 2012, 13:22:33 pm »
Skończyłem cała kolekcję.

Jak i Dexter: Dziedzictwo Prekursorów
Pierwsza część to platformówka pełną gębą, kolorowy świat, zero strzelania (poza kulami ognia), parę razy sekcje "jeżdżone" i kilka mini gierek. Reszta to skakanie po platformach i kombinowanie jak zebrać kule prekursorów. Do tego zróżnicowane lokacje, jest i zieleń, piasek, woda, śnieg, jaskinie, trochę technologii, ale w normie. I tak ma wyglądać platformówka.  Z tych negatywnych aspektów to Jak niemowa i KAMERA, która jest zjebana niemiłosiernie i w paru momentach doprowadza do frustracji (dwa posty wyżej
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
), do tego osie XY działają na odwrót w trybie tpp i fpp i przestawienie ich nie ma wpływu na ten drugi, jakby leworęcznemu kazać pisać prawą... . Graficznie trochę odstaje od pozostałych części ale utrzymuje framerate na stałym poziomie 60fps (na pS2 też było tak raczej było), sub hd i brak aa "boli" oczy, toć to jest 10 letnia gra z poprzedniej generacji, na szczęście nie wycięli żadnych efektów względem oryginału, dźwięk w DTS. Isi platynka, także mój drogi kolega może śmiało zainwestować kazimierza z hakiem.
Ocena z dupy: -9.

Jak II: Renegat...czyli jak ND zdradziło platformera i przeszło na stronę szutera.
Świat nadal jest kolorowy ale industrialny i laserkowy, nie lubieć. O ile część pierwsza była platformerem z dodatkami tak tutaj mam wrażenie że elementy platformowe są dodatkiem do nieustannego strzelania, latania po mieście i wykonywania grantefałtowych misji.
Strzelaj, skacz, strzelaj, strzelaj, strzelaj, skacz, strzelaj, strzelaj, strzelaj. Zdarzają się misje polegające wyłącznie na zmianie magazynków,za to, o ironio, nie przypominam sobie żadnej w 100% platformowej, no może jedna ale tutaj 90% czasu to jazda i skoki po rynnach przy użyciu deski anty grawitacyjnej, a ja jakoś nigdy nie byłem fanem Tony Hawka i Powrotu do Przyszłości, tym bardziej ich mixu. Etapy które klasyfikuje się jako pierwszo-osobowy-szynowy-szuterek w parze z pracą kamery (ten sam problem z osiami XY i ogólnie tak samo przykra kamera jak w pierwszej części) to już w ogóle przegięcie, no i dość rzadko rozsiane punkty kontrolne. Do tego dwie misje niezbędne do wykonania by pchnąć fabułę do przodu, w których należy wcisnąć kilkaset razy XO/\[] z ograniczonym limitem pomyłek -_-.
Graficznie jest zauważalnie lepiej, taki las wygląda prawie jak w Oblivionie, miasto pełne szwendających się bez celu ( i lewitujacych w swoich pojazdach) głupich Npcków, świecących lamp/szyldów, rozpalonych beczek, do tego płynnie zmieniające się pory dnia ( w pierwszej części też) i nawet burze. Na PS2, mimo gorszego frameratu (juz nie stałe 60fps i brak synchronizacji pionowej) robiło to wrażenie. Na PS3 też nie jest najgorzej, ale sub hd, brak aa i sporadyczne gubienie klatek animacji przy większych zadymach trochę to psują. Dźwięk w DTS jak zwykle na plus. Platynka znacznie trudniejsza ze względu na konieczność wykonania wszystkich dodatkowych zadań. Także tutaj ostrożnie z kazimierzem i jego hakiem.
Ocena z dupy: 7+.

Jak 2,5 chociaż ND oznaczyło go jako 3.
Ogólnie to samo z tą różnicą że mniej kolorów a więcej strzelania. Połowa gry to pustkowia i strzelanie za pomocą samochodzików z zamontowanym arsenałem do non stop pojawiających się przed maską samochodzików wroga. Druga połowa gry to po części przemodelowane/zniszczone Niebiańskie miasto z dwójki z nieskończonym odradzaniem się metalowych głów, niebieskich żołnierzy i maszyn. Zresztą teraz prawie w każdej lokacji/misji wrogowie mają nieskończony limit na pojawianie się z tej samej dupy co moje oceny, co w parze z udoskonalonymi pukawkami ( teraz każda ma trzy tryby strzelania) daje nam na ekranie więcej laserków niż we wszystkich Gwiezdnych Wojnach i Haloach razem wziętych...
Z lokacji poza wspomnianymi pustkowiami, znanym z dwójki mieście, jakąś tam światynia, jaskinią, fabryką doszły
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
ja pier...
Graficznie też niby to samo ale wydaję się gorzej (technicznie tak samo jak reszta kolekcji), do tego w niektórych lokacjach gra non stop gubi klatki, czasami zanikały niektóre efekty dźwiękowe (nadal DTS) a w jednej misji nie doczytywała się plansza, po prostu pusta przestrzeń w którą się wpadało i ginęło i nad którą lewitował cel misji-obiekt do zniszczenia, nie pomógł restart, wczytanie od nowa (włącznie z restartem konsoli), musiałem wrócić do wcześniejszego zapisu, na szczęście tuż przed rozpoczęciem tej misji.
Praca kamery dalej ta samą z tą różnicą, że w końcu osie XY można edytować. Platynka wydaje się łatwiejsza niż w dwójce, jednak nie polecam marnować na nią kazimierza, co najwyżej samego haka.
Fajne są bonusy z możliwością obejrzenia modeli bohaterów (dlatego plus przy piątce a nie minus).
Ocena z miejsca z którego się pojawiają przeciwnicy: 5+.

Pozdrowienia dla operatora bata, który określił ta serię jako ta w której jest względnie mało strzelania.

A i moja piątka to taka ósemka Kyokushinman'a czyli średnia gra. :


 


« Ostatnia zmiana: Marca 27, 2012, 13:34:43 pm wysłana przez Juras »

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 631
  • Reputacja: 252
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #30 dnia: Marca 27, 2012, 15:04:03 pm »
Skończyłem cała kolekcję.

Isi platynka, także mój drogi kolega może śmiało zainwestować kazimierza z hakiem.

Platynka znacznie trudniejsza ze względu na konieczność wykonania wszystkich dodatkowych zadań. Także tutaj ostrożnie z kazimierzem i jego hakiem.
Ocena z dupy: 7+.

nie polecam marnować na nią kazimierza, co najwyżej samego haka.
Fajne są bonusy z możliwością obejrzenia modeli bohaterów (dlatego plus przy piątce a nie minus).


Pozdrowienia dla operatora bata, który określił ta serię jako ta w której jest względnie mało strzelania.

A i moja piątka to taka ósemka Kyokushinman'a czyli średnia gra. :

Kolego....
A za dobry smak żartu - plusy polecą. Co zrobi Lem, jego sprawa.

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #31 dnia: Marca 27, 2012, 15:35:21 pm »
I parę co najwyżej cielaczkoszotów ze spoilerami:



Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #32 dnia: Marca 29, 2012, 16:23:08 pm »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Dopiero teraz przeczytałem. Jako, że najbardziej doceniłeś jedyneczkę i nie zostawiłeś suchej nitki na pozostałych dwóch - OGROMNY WPIS.
Czy na prawdę nie lepszym pomysłem byłoby zrobienie konkretnego remake tylko pierwszej części, zamiast ładować 3 kiepskie? Ocena powędrowałaby ostro w górę, a tak mamy kozaka na początek i coraz większy niesmak z kolejną częścią. Już nawet Daxter z dwójki nie jest tak śmieszny, jak w pierwszej (poważnie, coś zjebali) - o ile humor przypominał styl bajek Warner Brothers, tak kolejne części to coś w stylu Disney'a (chodzi o zdolność do rozśmieszania).

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 631
  • Reputacja: 252
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 09, 2012, 03:12:38 am »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
Dopiero teraz przeczytałem. Jako, że najbardziej doceniłeś jedyneczkę i nie zostawiłeś suchej nitki na pozostałych dwóch - OGROMNY WPIS.
Czy na prawdę nie lepszym pomysłem byłoby zrobienie konkretnego remake tylko pierwszej części, zamiast ładować 3 kiepskie? Ocena powędrowałaby ostro w górę, a tak mamy kozaka na początek i coraz większy niesmak z kolejną częścią. Już nawet Daxter z dwójki nie jest tak śmieszny, jak w pierwszej (poważnie, coś zjebali) - o ile humor przypominał styl bajek Warner Brothers, tak kolejne części to coś w stylu Disney'a (chodzi o zdolność do rozśmieszania).

Bardzo słuszne, Kert. Notabene z tym co napisał Juras także się zgadzam. Sytuacja analogiczna jak przy Sly. Im dalej w las, tym gorzej.

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 10, 2012, 01:44:17 am »
Właśnie ogrywam 3-cią część Jaka, która dla mnie jest najgorszą częścią trylogii. Bardzo wielki wpływ na to ma pustynia, a właściwie to co się na niej dzieje. Jeżdżenie po niej pojazdami, oraz strzelanie do ciągle respawnujących się samochodzików wroga strasznie mnie wkur... denerwuje.

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 10, 2012, 08:47:38 am »
Skończyłem cała kolekcję.

Jak i Dexter: Dziedzictwo Prekursorów
Pierwsza część to platformówka pełną gębą, kolorowy świat, zero strzelania (poza kulami ognia), parę razy sekcje "jeżdżone" i kilka mini gierek. Reszta to skakanie po platformach i kombinowanie jak zebrać kule prekursorów. Do tego zróżnicowane lokacje, jest i zieleń, piasek, woda, śnieg, jaskinie, trochę technologii, ale w normie. I tak ma wyglądać platformówka.  Z tych negatywnych aspektów to Jak niemowa i KAMERA, która jest zjebana niemiłosiernie i w paru momentach doprowadza do frustracji (dwa posty wyżej
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
), do tego osie XY działają na odwrót w trybie tpp i fpp i przestawienie ich nie ma wpływu na ten drugi, jakby leworęcznemu kazać pisać prawą... . Graficznie trochę odstaje od pozostałych części ale utrzymuje framerate na stałym poziomie 60fps (na pS2 też było tak raczej było), sub hd i brak aa "boli" oczy, toć to jest 10 letnia gra z poprzedniej generacji, na szczęście nie wycięli żadnych efektów względem oryginału, dźwięk w DTS. Isi platynka, także mój drogi kolega może śmiało zainwestować kazimierza z hakiem.
Ocena z dupy: -9.

Jak II: Renegat...czyli jak ND zdradziło platformera i przeszło na stronę szutera.
Świat nadal jest kolorowy ale industrialny i laserkowy, nie lubieć. O ile część pierwsza była platformerem z dodatkami tak tutaj mam wrażenie że elementy platformowe są dodatkiem do nieustannego strzelania, latania po mieście i wykonywania grantefałtowych misji.
Strzelaj, skacz, strzelaj, strzelaj, strzelaj, skacz, strzelaj, strzelaj, strzelaj. Zdarzają się misje polegające wyłącznie na zmianie magazynków,za to, o ironio, nie przypominam sobie żadnej w 100% platformowej, no może jedna ale tutaj 90% czasu to jazda i skoki po rynnach przy użyciu deski anty grawitacyjnej, a ja jakoś nigdy nie byłem fanem Tony Hawka i Powrotu do Przyszłości, tym bardziej ich mixu. Etapy które klasyfikuje się jako pierwszo-osobowy-szynowy-szuterek w parze z pracą kamery (ten sam problem z osiami XY i ogólnie tak samo przykra kamera jak w pierwszej części) to już w ogóle przegięcie, no i dość rzadko rozsiane punkty kontrolne. Do tego dwie misje niezbędne do wykonania by pchnąć fabułę do przodu, w których należy wcisnąć kilkaset razy XO/\[] z ograniczonym limitem pomyłek -_-.
Graficznie jest zauważalnie lepiej, taki las wygląda prawie jak w Oblivionie, miasto pełne szwendających się bez celu ( i lewitujacych w swoich pojazdach) głupich Npcków, świecących lamp/szyldów, rozpalonych beczek, do tego płynnie zmieniające się pory dnia ( w pierwszej części też) i nawet burze. Na PS2, mimo gorszego frameratu (juz nie stałe 60fps i brak synchronizacji pionowej) robiło to wrażenie. Na PS3 też nie jest najgorzej, ale sub hd, brak aa i sporadyczne gubienie klatek animacji przy większych zadymach trochę to psują. Dźwięk w DTS jak zwykle na plus. Platynka znacznie trudniejsza ze względu na konieczność wykonania wszystkich dodatkowych zadań. Także tutaj ostrożnie z kazimierzem i jego hakiem.
Ocena z dupy: 7+.

Jak 2,5 chociaż ND oznaczyło go jako 3.
Ogólnie to samo z tą różnicą że mniej kolorów a więcej strzelania. Połowa gry to pustkowia i strzelanie za pomocą samochodzików z zamontowanym arsenałem do non stop pojawiających się przed maską samochodzików wroga. Druga połowa gry to po części przemodelowane/zniszczone Niebiańskie miasto z dwójki z nieskończonym odradzaniem się metalowych głów, niebieskich żołnierzy i maszyn. Zresztą teraz prawie w każdej lokacji/misji wrogowie mają nieskończony limit na pojawianie się z tej samej dupy co moje oceny, co w parze z udoskonalonymi pukawkami ( teraz każda ma trzy tryby strzelania) daje nam na ekranie więcej laserków niż we wszystkich Gwiezdnych Wojnach i Haloach razem wziętych...
Z lokacji poza wspomnianymi pustkowiami, znanym z dwójki mieście, jakąś tam światynia, jaskinią, fabryką doszły
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
ja pier...
Graficznie też niby to samo ale wydaję się gorzej (technicznie tak samo jak reszta kolekcji), do tego w niektórych lokacjach gra non stop gubi klatki, czasami zanikały niektóre efekty dźwiękowe (nadal DTS) a w jednej misji nie doczytywała się plansza, po prostu pusta przestrzeń w którą się wpadało i ginęło i nad którą lewitował cel misji-obiekt do zniszczenia, nie pomógł restart, wczytanie od nowa (włącznie z restartem konsoli), musiałem wrócić do wcześniejszego zapisu, na szczęście tuż przed rozpoczęciem tej misji.
Praca kamery dalej ta samą z tą różnicą, że w końcu osie XY można edytować. Platynka wydaje się łatwiejsza niż w dwójce, jednak nie polecam marnować na nią kazimierza, co najwyżej samego haka.
Fajne są bonusy z możliwością obejrzenia modeli bohaterów (dlatego plus przy piątce a nie minus).
Ocena z miejsca z którego się pojawiają przeciwnicy: 5+.

Pozdrowienia dla operatora bata, który określił ta serię jako ta w której jest względnie mało strzelania.

A i moja piątka to taka ósemka Kyokushinman'a czyli średnia gra. :
U mnie średnia gra ma Panie 7 :P. Jak wolisz to pisz to 3 na 5 (skala studiów) hehe. Ja oceniam głównie od 7 do 9 (w takie gry gram), tytuł który dostanie więcej niż 9 trafi się średnio u mnie raz może dwa na 5 lat. W tej generacji niestety w taką grę jeszcze nie grałem, chociaż dziewiątki były aż cztery.  Jak wiadomo na studiach nie zaliczenie egzaminu równe jest otrzymanie noty poniżej 3 (moje 7). Wychodzi na to że wszystkie tytuły poniżej 70% na gamerankings nie warte są świeczki i kasy (oczywiście zdarzają się wyjątki). Czaisz trochę :puppy-eyes:.


Co do ocen poszczególnych części to zdecydowanie jak dla mnie wygrywa Jak 2.
Poniżej dawne oceny poszczególnych części:

Jak 1: 8-
Jak 2: 9-
Jak 3: 7+

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 10, 2012, 14:15:18 pm »
U mnie średnia gra ma Panie 7 :P. Jak wolisz to pisz to 3 na 5 (skala studiów) hehe. Ja oceniam głównie od 7 do 9 (w takie gry gram), tytuł który dostanie więcej niż 9 trafi się średnio u mnie raz może dwa na 5 lat. W tej generacji niestety w taką grę jeszcze nie grałem, chociaż dziewiątki były aż cztery.  Jak wiadomo na studiach nie zaliczenie egzaminu równe jest otrzymanie noty poniżej 3 (moje 7). Wychodzi na to że wszystkie tytuły poniżej 70% na gamerankings nie warte są świeczki i kasy (oczywiście zdarzają się wyjątki). Czaisz trochę :puppy-eyes:.


Co do ocen poszczególnych części to zdecydowanie jak dla mnie wygrywa Jak 2.
Poniżej dawne oceny poszczególnych części:

Jak 1: 8-
Jak 2: 9-
Jak 3: 7+
Aha, kupujesz/preorderujesz (nie wnikam) grę i z góry wiesz, że minimalna ocena jaka jej się należy to 7? CDCH?
Jest tak jak mówiłem, stosujesz 3 stopniową skalę ocen...
Dlaczego taka wysoka ocena dla pierwszej części? Tarniaka się boisz?

Figaro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 18, 2012, 23:26:29 pm »
Jako że seria Jak jest mą "najulubieniejszą" z PS2, to na kolekcję czaję się niczym mój kot na plasterek szynki z Lidla (kocur mało wybredny).

Ostatnio widziałem w sklepie kolekcję ICO i SoTC za 50 zł. Jeśli za taką cenę znajdę HaeDową wersję przygód Dżaka i fretki (wiewiórki?), to łyknę bez popity i ogórka.

PS. Dwójka najlepsza. U mad?

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 18, 2012, 23:27:52 pm »
Ostatnio widziałem w sklepie kolekcję ICO i SoTC za 50 zł
Where?

Figaro

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 13-11-2008
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 1
Odp: Jak & Daxter Collection
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 18, 2012, 23:34:33 pm »
Poznań, sklep Tryton.