Autor Wątek: Dark Souls - taktyki, spoilery  (Przeczytany 34859 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Dark Souls - taktyki, spoilery
« dnia: Października 12, 2011, 09:03:47 am »
@tytacz

Jak Tobie wypadł ten miecz z jego ogona?
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Waliłem tak długo, aż odpadł ;). Wbrew pozorom nie trzeba było dużo, bo może jakieś 50-70 strzał. Waliłem w niego od dołu w tym przejściu pod mostem, niedaleko 3 szczurów.

Co do smoka:
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Trzeba mu zadawać po ok 40 obrażeń cały czas, bo od połowy HP mu sie regeneruje :P. Mi się zglitchował i sam się zabił, a 10k dusz wpadło  :lol:
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2011, 09:07:02 am wysłana przez tytacz »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #1 dnia: Października 12, 2011, 09:11:41 am »
Hehe. Na razie sobie go odpuszczam. Brnę dalej w podziemia zamku ;]

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #2 dnia: Października 12, 2011, 09:20:03 am »
Skoro jest osobny topic to nie będe bawił się w tag spoiler:

To jak z tymi gargulcami? Macie jakiś pomysł jak sobie z nimi poradzić kiedy nie mam już pyłku do nadawania broni elementu thunder, a rycerz npc którego przyzwałem dawał sobie świetnie rade, ale zginąłem na ogniu. W ogóle co to za chory pomysł żeby dwóch gargulców z adhd posyłać na biednego gracza :(?

Dotarł ktoś z Was do drugiego bosa który jest w miasteczku pod samym mostem? Skądś miałem klucz do drzwi obok rycerza na moście i mogłem zejść do slumsów gdzie walczy się z złodziejami i psami, a na końcu jest walka z wielkim bossem-shamanem, który ma mnie na dwa strzały.

Ogólnie tez zauważyłem, że już przy dwóch przeciwnikach sprawa się bardzo komplikuje jeśli chodzi o skuteczne unikanie i eliminowanie ich ;)

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #3 dnia: Października 12, 2011, 09:22:43 am »
Trzeba mu zadawać po ok 40 obrażeń cały czas, bo od połowy HP mu sie regeneruje Razz. Mi się zglitchował i sam się zabił, a 10k dusz wpadło  Laughing
Ja mu na spróbę zapodałem kilka strzał spod mostu w skrzydło i robiłem dmg ~12. Ogon jest bardziej wrażliwy i dmg jest większy czy po prostu Ty miałeś lepszy łuk/większy lvl itp.?

Gra jest wyjebista. Wczoraj kolejne dłuższe posiedzenie i kolejni bossowie poszli do piachu. Jak dla mnie fajnie się odkrywa różne taktyki walki z pomiotami a kolejne zgony nie frustrują lecz jeszcze bardziej motywują ;] Tym bardziej większa frajda, jak w końcu się uda.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #4 dnia: Października 12, 2011, 09:26:58 am »
Gargulce mi się udało samemu pokonać, bez wspomagaczy. Taktyki nie miałem wyszukanej bo wystarczyło uskakiwać i tyle :P. No, ale nie wiem kim grasz, więc może magiem walka jest przejebana :P

U mnie podstawa to dobra zbroja i dobra zwinność, żeby robić uniki ;).

Ja mu na spróbę zapodałem kilka strzał spod mostu w skrzydło i robiłem dmg ~12. Ogon jest bardziej wrażliwy i dmg jest większy czy po prostu Ty miałeś lepszy łuk/większy lvl itp.?

Waliłem w ten ogon aż odpadł. Też nie zadawałem mu dużych obrażeń, bo po 12 jak u Ciebie ;).
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2011, 09:29:10 am wysłana przez tytacz »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #5 dnia: Października 12, 2011, 09:30:14 am »
To jak z tymi gargulcami? Macie jakiś pomysł jak sobie z nimi poradzić kiedy nie mam już pyłku do nadawania broni elementu thunder, a rycerz npc którego przyzwałem dawał sobie świetnie rade, ale zginąłem na ogniu. W ogóle co to za chory pomysł żeby dwóch gargulców z adhd posyłać na biednego gracza Sad?
Ja siekałem toporem w obu rękach. Miałem silny weapon, więc jak wypadł drugi koleś to tego pierwszego miałem już na jeden cios. Ten z ogniem jest prosty - ognisty podmuch można przyblokować tarczą a jak on zieje, to jest bezbronny, obchodzimy go dookoła/podbiegamy bokiem i lejemy.

Dotarł ktoś z Was do drugiego bosa który jest w miasteczku pod samym mostem? Skądś miałem klucz do drzwi obok rycerza na moście i mogłem zejść do slumsów gdzie walczy się z złodziejami i psami, a na końcu jest walka z wielkim bossem-shamanem, który ma mnie na dwa strzały.
Tak. Zaciukałem go, choć jest stresujący. Pierwszy jago atak na wejście można przyblokować, ale leci cała stamina. jak najszybciej rozwalić pieski i podstawa to wejście po schodach na lewo. Potem w prawo po gzymsie i można poczekać blokując tarczą, aż boss nam zada cios. My przyblokujemy a on spadnie na dół. Wtedy już tylko atak z zeskoku i można powtórzyć. Ogólnie szybki boss i dlatego czasem jest chaos w walce ;]

Wiadomość scalona: [time]Październik 12, 2011, 09:32:27 am[/time]
U mnie podstawa to dobra zbroja i dobra zwinność, żeby robić uniki Wink.
Również głównie stawiam na uniki i zwinność, tak więc pakuję staminę. Dzięki temu mogę zadać dodatkowe szlagi albo spierdolić jak włączy się danger i zrobi się gorąco ;]

Wiadomość scalona: Października 12, 2011, 12:19:12 pm
Waliłem w ten ogon aż odpadł. Też nie zadawałem mu dużych obrażeń, bo po 12 jak u Ciebie Wink.
Rozumiem, że wtedy broń z ogona wypadnie za smokiem, czy nam przed nogi na 'pod mostem'?
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2011, 12:19:12 pm wysłana przez Ryo »

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #6 dnia: Października 12, 2011, 12:23:31 pm »
Najlepszą taktyką na wszystkich boss'ów jest ... Wezwać do pomocy innych graczy bądź npc. Wczoraj np. ubiliśmy tak smoka w kanałach, gargulce, ćmę i minotaura z tasakami - lekko łatwo i przyjemnie. Obmyślam właśnie sposób na Hydrę i Wilka z mieczem w pysku to jak na razie najpotężniejsze bydle z jakim się spotkałem. Aha jeśli ktoś z Was ma kłopoty z kościotrupami w katakumbach - polecam nabycie jakiejś błogosławionej broni. Podobnie jak w Demon's działa na nie najlepiej.

Jeśli macie problem z pokonaniem minotaurowatego koleżki w towarzystwie dwóch piesków oto sposób. Wystarczy przebiec za niego (co może być trudne do puki żyją psy), wbiec na schody i na ich końcu zejść w prawo. Koleżka zablokuje się tam, a my będziemy mogli spokojnie go ubić.
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2011, 12:29:08 pm wysłana przez kun »

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #7 dnia: Października 12, 2011, 12:25:15 pm »
Ja na razie muszę podpakować siłę, bo miecz od smoka mogę używać jedynie oburącz, przez co obrona nie jest za ciekawa.
Na razie daruję sobie dalszą eksplorację zamku - akurat jestem tuż za smokiem, Dark Knight na wieży załatwiony a w oddali już czeka na mnie kolejne stworzenie, a skieruję się chyba do podziemi, bo tam jeszcze nie byłem. :angel:

Rozumiem, że wtedy broń z ogona wypadnie za smokiem, czy nam przed nogi na 'pod mostem'?
Broń automatycznie wpadnie Ci do ekwipunku. Oczywiście, będziesz miał informacje o tym.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #8 dnia: Października 12, 2011, 12:26:49 pm »
Wczoraj np. ubiliśmy tak smoka w kanałach
Ja gram na razie bez pomocy. Obczaiłem banalny sposób na smoka w kanałach i poszło gładko. Kwestia wybadania jego ruchów.

Po bossach, których wymieniłeś widzę, że już daleko gdzieś zaszedłeś ;]

Wiadomość scalona: Października 12, 2011, 12:27:55 pm
Broń automatycznie wpadnie Ci do ekwipunku. Oczywiście, będziesz miał informacje o tym.
Git.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #9 dnia: Października 12, 2011, 12:48:16 pm »
Mam dobre miejsce na farmienie: lecimy do kowala w zamku i dalej w dół. Mijamy miejsce gdzie wcześniej był bezgłowy boss z jedną nogą (sic!) i dalej do lasu. Biegniemy sobie prosto, zabijamy napotkane drzewacze. Dobiegamy do miejsca z kawałkiem zrujnowanego muru. Widzicie bramę zamkniętą magicznym znakiem? Można ją otworzyć okrągłym herbem kupionym od wspomnianego przeze mnie kowala (20 tys. dusz). Na lewo od bramy znajduje się iluzoryczna ściana, a za nią ognisko. Mamy tu świetną bazę wypadową na tereny znajdujące się za bramą. Krąży tam wielu wrogo nastawionych poszukiwaczy przygód, każdy wart po kilka tysięcy dusz. Uważajcie jednak, bo nie są to leszcze!

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #10 dnia: Października 12, 2011, 14:55:48 pm »
Chyba sam przestanę tu zaglądać, by nie spoilerować sobie co jest dalej ;]

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #11 dnia: Października 12, 2011, 14:58:53 pm »
Najlepszą taktyką na wszystkich boss'ów jest ... Wezwać do pomocy innych graczy bądź npc.

W jaki sposób? NPC miałem do przywołania tylko raz, po czym jak zginąłem już się znak do przywoływania nie pojawił. A z itemków które posiadam to tylko ten do summoning sign mam, ale on mnie przenosi do cudzego świata. Jak w ten sposób zalicze bosa z kimś to też mi go zaliczy?

Rozumiem, że muszę po prostu wypatrywać summon sign innych graczy?

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #12 dnia: Października 12, 2011, 16:20:13 pm »
Musisz być żywy.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #13 dnia: Października 12, 2011, 16:25:25 pm »
Co daje Kindle przy ognisku? Zwiększa maksymalną liczbę Estus Flask? Bo jak to zrobiłem to potem nagle miałem 11 zamiast 10.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #14 dnia: Października 12, 2011, 22:06:03 pm »
Co daje Kindle przy ognisku? Zwiększa maksymalną liczbę Estus Flask? Bo jak to zrobiłem to potem nagle miałem 11 zamiast 10.

Czasami wpada po 1 jak inni gracze w pobliżu zapalą ognisko.

Ja mam SL 54 i Sif'a nie mogę rozwalić, a szkoda, poniewaz przydałby się Greatsword of Arthorias, Black Knight Sword niesamowicie mnie męczy. Spróbuję może jeszcze kilka razy, albo pójdę do Blighttown.
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2011, 22:07:48 pm wysłana przez Castor Krieg »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #15 dnia: Października 12, 2011, 23:24:46 pm »
Gaping Dragon padł wyjątkowo łatwo i to za pierwszym razem. Wystarczyło trzymać go na dystans i lać od tyłu przy okazji ucinając ogon :P

W salce z nim jest zajebista zbroja, bo nie dość, że mocniejsza od mojej starej to jeszcze lżejsza  :grin:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #16 dnia: Października 12, 2011, 23:51:31 pm »
albo pójdę do Blighttown
Wbiłem tam trochę ale wylazłem. Nienawidzę tego typu lokacji (a'la 5 świat w DarS). Dodatkowo poison i mega przycinki gry. Poza tym chyba do Blighttown można też wejść od drugiej strony, jak się zjedzie windą w dół przy Firelink. Kiedyś tam na pozątku wszedłem na rozeznanie ale od razu zwiałem, jak przeczytałem napisy graczy "strong poison" ;]

Zdobyłem ten miecz z ogona smoka. Dobra rzecz, nawet silniejszy niż mój ulepszony topór (Raw Battle Axe). Poszedłem w las od kowala w dół, za tym bossem co kun pisał. Zobaczymy jak tam będzie.

Gaping Dragon padł wyjątkowo łatwo i to za pierwszym razem. Wystarczyło trzymać go na dystans i lać od tyłu przy okazji ucinając ogon
Boss banalny. Wystarczy poznać jego ataki i załatwione. Nie pamiętam, czy ogon mu odciąłem. Z tą zbroją, o której wspominasz, zaczynałem przygodę. Teraz noszę Balder Armor, która wypadła z kolesia w Undead Church.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #17 dnia: Października 12, 2011, 23:54:40 pm »
Boss banalny. Wystarczy poznać jego ataki i załatwione. Nie pamiętam, czy ogon mu odciąłem. Z tą zbroją, o której wspominasz, zaczynałem przygodę. Teraz noszę Balder Armor, która wypadła z kolesia w Undead Church.

Wiesz, ja zaczynałem z drewnianą pałką i tarczą pozbijaną z desek, więc ta zbroja to póki co absolutny wypas. No i nie brzdęka jak ta moja stara kolczuga :P
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2011, 23:58:53 pm wysłana przez tytacz »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #18 dnia: Października 12, 2011, 23:55:41 pm »
Wiesz, ja zaczynałem z drewnianą pałką i tarczą pozbijaną z desek  Very Happy
No pamiętam :)

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #19 dnia: Października 12, 2011, 23:58:58 pm »
Btw zabił ktoś tego jegomościa?

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Mi się wydawał za bardzo podejrzany i go zaciukałem jak się tylko pojawił przy startowym ognisku. Fajny pierścionek wyrzucił (zwiększa HP, staminę i udźwig, ale się niszczy przy ściągnięciu).

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #20 dnia: Października 13, 2011, 00:22:48 am »
Btw zabił ktoś tego jegomościa?

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Mi się wydawał za bardzo podejrzany i go zaciukałem jak się tylko pojawił przy startowym ognisku. Fajny pierścionek wyrzucił (zwiększa HP, staminę i udźwig, ale się niszczy przy ściągnięciu).
No właśnie też nad tym myślałem. Od razu po pierwszej gadce skojarzył mi się z Yurtem. Nie wiem, boję się, że powoli będzie wykańczał wszystkich przy ognisku. Zaryzykuję i zostawię go w spokoju.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2011, 00:25:05 am wysłana przez Ryo »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #21 dnia: Października 13, 2011, 00:37:02 am »

No właśnie też nad tym myślałem. Od razu po pierwszej gadce skojarzył mi się z Yurtem. Nie wiem, boję się, że powoli będzie wykańczał wszystkich przy ognisku. Zaryzykuję i zostawię go w spokoju.

Ten gość jest jak Yurt, ale go zostaw, to będziesz potem miał fajnego questa.

Wbiłem tam trochę ale wylazłem. Nienawidzę tego typu lokacji (a'la 5 świat w DarS). Dodatkowo poison i mega przycinki gry. Poza tym chyba do Blighttown można też wejść od drugiej strony, jak się zjedzie windą w dół przy Firelink. Kiedyś tam na pozątku wszedłem na rozeznanie ale od razu zwiałem, jak przeczytałem napisy graczy "strong poison" ;]

Zdobyłem ten miecz z ogona smoka. Dobra rzecz, nawet silniejszy niż mój ulepszony topór (Raw Battle Axe). Poszedłem w las od kowala w dół, za tym bossem co kun pisał. Zobaczymy jak tam będzie.


Dotarłem do pierwszego Bonfire w tym Blighttown. 5FPS i tragiczne stworki, dzieki From Software. Ale cóż, trzeba być, tylko to mi zostało (no i katakumby i New Lando, ale tam nie mam nic na duchy).

O jaki miecz chodzi? Z Gaping Dragon wypada niesamowity Axe, tylko że wymaga 50Str. Sif'a rozwaliłem, jak miałbym trochę Large Titanite, to być zrobił Sword of Astora.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2011, 00:39:30 am wysłana przez Castor Krieg »

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #22 dnia: Października 13, 2011, 00:44:24 am »
Eee...Przypadkiem pobiłem się z kowalem no i umarł... New game?

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #23 dnia: Października 13, 2011, 00:46:02 am »
O jaki miecz chodzi?
Drake Sword z ogona czerwonego smoka na moście w Udead Burg/Parish.

Wiadomość scalona: Października 13, 2011, 00:47:56 am
Eee...Przypadkiem pobiłem się z kowalem no i umarł... New game?
:lol:

Nie wiem co odpowiedzieć. Jak nie miałeś za dużego progresu to chyba New Game.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2011, 00:47:56 am wysłana przez Ryo »

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #24 dnia: Października 13, 2011, 01:05:55 am »
Mam 17 level, jestem po pierwszym dzwonie. Przynajmniej wypadł z niego medalion do otwarcia drzwi w lesie i 3 sztuki człowieczeństwa :roll:

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #25 dnia: Października 13, 2011, 01:17:44 am »
Mam 17 level, jestem po pierwszym dzwonie. Przynajmniej wypadł z niego medalion do otwarcia drzwi w lesie i 3 sztuki człowieczeństwa :roll:

Ale nie będziesz mógł dać mu Flame i Divine Ember aby ci zrobił lepszą broń. Restart, 2-3 godzinki i będziesz w tym samym punkcie.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #26 dnia: Października 13, 2011, 11:26:34 am »
Doszedłem dzisiaj do cipko-smoka w Depths i zdjął mnie jednym ciosem, ale to z winy tego, że mnie wcześniej żabki klątwą potraktowaly i miałem połowe hp ;/ no i chciałem się przy okazji pobawić nowo zdobytym fireballem z pyromancy, przez co nie miałem założonej tarczy xD

Takie pytanie, ubił go ktoś już? Wypada z niego coś fajnego i czy ogon też mu warto odcinać :)?
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2011, 11:29:17 am wysłana przez Morfi »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #27 dnia: Października 13, 2011, 11:30:05 am »
Większość tutaj go ubiła ;)

Z ogona mu wypada toporek, ale potrzeba 50 siły. Z cielska chyba tylko klucz do Blighttown, ale może coś tam jeszcze dropi jak się ma wysokie humanity :P.

Co do warto/nie warto ucinać ogon, to i tak go odetniesz, bo chyba jedyny sensowny sposób to walić go od tyłu :).

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #28 dnia: Października 13, 2011, 12:00:52 pm »
Co do warto/nie warto ucinać ogon, to i tak go odetniesz, bo chyba jedyny sensowny sposób to walić go od tyłu Smile.
Dobry sposób to też uderzenie w jego 'trąbę' z przodu. Jest to jego słaby punkt, który wystawia na ciosy po ataku, w którym wbija zęby w ziemię i jest nieruchomy przez chwilę (tym zaczyna też walkę jak biegniemy w jego stronę). Wtedy 2 ciosy i szybka zawijka na bok, bo zaraz po tym ataku boss biegnie przed siebie, tratując nas zarazem. Dlatego unik w bok, podejście od tyłu i lejemy. Ja chyba nie odciąłem ogona, bo uderzałem tak bardziej przy nodze/tułowiu.

Podoba mi się ta miejscówka w lesie nocą, do niej też chyba kiedyś w szedłem z drugiej strony - z tej wieży co się wchodzi do walki z Taurus Demonem (pierwszy minotaur) zejść na sam dół. Jest tam też szary, 'betonowy' rycerz. Tak więc to chyba te rejony.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #29 dnia: Października 13, 2011, 12:32:45 pm »

Podoba mi się ta miejscówka w lesie nocą, do niej też chyba kiedyś w szedłem z drugiej strony - z tej wieży co się wchodzi do walki z Taurus Demonem (pierwszy minotaur) zejść na sam dół. Jest tam też szary, 'betonowy' rycerz. Tak więc to chyba te rejony.

Ta konserwa wyrzuca świetny pierścień, więc polecam go zabić. Ja zabiłem Sif'a (50% HP bez Estusa, z 15 minut mi zeszło), Stray Demon'a w Asylum, i chyba zaraz do Blight Town idę.


Takie pytanie, ubił go ktoś już? Wypada z niego coś fajnego i czy ogon też mu warto odcinać :)?

Z ogona wypada bardzo duży topór, tyle że wymaga 50 Str, i nie wzrasta wraz z innymi statystykami (tak samo jak Drake Sword). Dla fun'u warto wziąść, ale używać nie ma potrzeby.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2011, 12:42:49 pm wysłana przez Castor Krieg »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #30 dnia: Października 13, 2011, 22:11:54 pm »
Motylek wącha kwiatki od spodu  :troll:

Jest coś ciekawego w tej miejscówce w lesie z golemami? Oprócz zbroi i włóczni oczywiście :P. Nie chce mi się ich już ubijać bo długo schodzi.

Ukryte przejście po prawej już obczaiłem ;)
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2011, 22:13:41 pm wysłana przez tytacz »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #31 dnia: Października 13, 2011, 22:54:08 pm »
Motylek wącha kwiatki od spodu  :troll:

Jest coś ciekawego w tej miejscówce w lesie z golemami? Oprócz zbroi i włóczni oczywiście :P. Nie chce mi się ich już ubijać bo długo schodzi.

Ukryte przejście po prawej już obczaiłem ;)

Jak wypadnie miecz, to pod R2 masz ten sam czar jaki oni rzucają.  :grin:

Blight Town zrobione. Czy From Soft chociaż raz sprawdził tę grę? Super, że FoV ustawili niesamowite, ale co z tego, skoro tam jest 5FPS? Z dwa razy spadłem z głupiej drabiny przez to. Boss był prosty.

Zrobiłem sobie w końcu lepszą broń - Magic Halberd, znudził mi się Black Knight Sword. Teraz do Sen's Fortress, gdzie pierwsze stworki prawie mnie zabiły.  :lol:

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #32 dnia: Października 13, 2011, 22:56:27 pm »
Motylek wącha kwiatki od spodu  trollface
Same here :troll:

Tylko nie wiem gdzie użyć Watchtower key. Muszę chwilę pomyśleć, gdzie to może być.

Wiadomość scalona: Października 13, 2011, 22:59:58 pm

Podoba mi się ta miejscówka w lesie nocą, do niej też chyba kiedyś w szedłem z drugiej strony - z tej wieży co się wchodzi do walki z Taurus Demonem (pierwszy minotaur) zejść na sam dół. Jest tam też szary, 'betonowy' rycerz. Tak więc to chyba te rejony.

Ta konserwa wyrzuca świetny pierścień, więc polecam go zabić.
Dzisiaj też go ubiłem. O dziwo bał się za mną wyjść do lasu, bo właśnie od tamtej strony szedłem.
« Ostatnia zmiana: Października 13, 2011, 22:59:58 pm wysłana przez Ryo »

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #33 dnia: Października 13, 2011, 23:23:41 pm »

Tylko nie wiem gdzie użyć Watchtower key. Muszę chwilę pomyśleć, gdzie to może być.



Używasz go aby
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)
.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #34 dnia: Października 14, 2011, 08:45:10 am »
Dzięki za odpowiedź ale na razie nie zaglądam w spoiler. Spróbuję sam coś z tym wykminić ;]

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #35 dnia: Października 14, 2011, 09:53:08 am »
Wie ktoś jak zdobyć Dark Wood Grain Ring? Ludzie mówią, że należy dołączyć do Forest Covenant, a następnie zabić jakiegoś ninja co się pojawia obok. Tylko mam nadzieję, że nie spowoduje to, że stracę szansę na kupno Washing Pole?

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #36 dnia: Października 14, 2011, 11:47:00 am »
Macie jakiś dobry sposób na duchy? Załatwiłem gargulce i zadzwoniłem pierwszym dzwonem, po czym poszedłem do podziemi i przed walką użyłem przedmiotu co rzuca na mnie Curse. Niestety miałem tylko 2 i na długo mi nie wystarczyły. :(

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #37 dnia: Października 14, 2011, 11:57:06 am »
Macie jakiś dobry sposób na duchy? Załatwiłem gargulce i zadzwoniłem pierwszym dzwonem, po czym poszedłem do podziemi i przed walką użyłem przedmiotu co rzuca na mnie Curse. Niestety miałem tylko 2 i na długo mi nie wystarczyły. Sad
Bez przedmiotu chyba nic im nie zrobisz. Można go kupić od nadgniłej sprzedawczyni za kratą na końcu długiego, zalanego korytarza, jak się idzie od Firelink do Undead Burg. Potrzebny jest klucz do otworzenia skrótu.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #38 dnia: Października 14, 2011, 12:03:02 pm »
Wie ktoś jak zdobyć Dark Wood Grain Ring? Ludzie mówią, że należy dołączyć do Forest Covenant, a następnie zabić jakiegoś ninja co się pojawia obok. Tylko mam nadzieję, że nie spowoduje to, że stracę szansę na kupno Washing Pole?


Cytuj
Drops from the ninja bodyguard inDarkmoon Garden
. Follows the merchantShiva of the East
. Additionally, if for any reason you kill him and don't get to pick up his soul, or the game glitch-kills him, his soul may appear directly behind the building Alvina waits in

Ja na razie nie wiem o co chodzi, teoria powyżej pochodzi z darksoulswiki.
« Ostatnia zmiana: Października 14, 2011, 12:16:25 pm wysłana przez kun »

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #39 dnia: Października 14, 2011, 12:23:25 pm »
Bez przedmiotu chyba nic im nie zrobisz. Można go kupić od nadgniłej sprzedawczyni za kratą na końcu długiego, zalanego korytarza, jak się idzie od Firelink do Undead Burg. Potrzebny jest klucz do otworzenia skrótu.
Nie mów mi, że ona jest w tym tunelu niedaleko pierwszego ogniska w którym znajduje się jeden szczur tylko? xD