Autor Wątek: Dark Souls - taktyki, spoilery  (Przeczytany 34886 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #40 dnia: Października 14, 2011, 12:39:22 pm »
Bez przedmiotu chyba nic im nie zrobisz. Można go kupić od nadgniłej sprzedawczyni za kratą na końcu długiego, zalanego korytarza, jak się idzie od Firelink do Undead Burg. Potrzebny jest klucz do otworzenia skrótu.
Nie mów mi, że ona jest w tym tunelu niedaleko pierwszego ogniska w którym znajduje się jeden szczur tylko? xD
Tak, w tym ;] Trzeba tylko otworzyć tę kratę kluczem (albo od drugiej strony). Jak wchodzisz do tego tunelu od ogniska to po lewo jest jeden szczur po prawo do końca są właśnie te zamknięte drzwi. Możesz tam też zajść od drugiej strony, przez dolne partie Undead Burg.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #41 dnia: Października 14, 2011, 13:49:00 pm »

Nie mów mi, że ona jest w tym tunelu niedaleko pierwszego ogniska w którym znajduje się jeden szczur tylko? xD

Coś czuję, że R1/R2 swędziało i nie ma już merchanta.  :lol: Spoko, możesz zrobić sobie Cursed Weapon, efekt taki sam.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #42 dnia: Października 15, 2011, 09:57:03 am »
Coś czuję, że R1/R2 swędziało i nie ma już merchanta.  :lol:
Właśnie żadnego merchanta ani neutralnej osoby nie zabijałem. :P Zaraz idę szukać tej kobity w tym tunelu.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #43 dnia: Października 15, 2011, 10:01:59 am »
Coś czuję, że R1/R2 swędziało i nie ma już merchanta.  :lol:
Właśnie żadnego merchanta ani neutralnej osoby nie zabijałem. :P Zaraz idę szukać tej kobity w tym tunelu.
Tylko ona robi przycinę na przedmiotach. Ten do walki z duchami ma za 4000 dusz... Item, który ściąga Curse z postaci ma za 6000 dusz, gdzie ten koleś w wieży z dzwonem ma o połowę taniej - za 3000. Nie pamiętam, czy on przypadkiem też nie miał tego przedmiotu na duchy?

Dzisiaj przebijam się przez szkielety i katakumby.

Elmos

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-12-2008
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 2
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #44 dnia: Października 15, 2011, 10:35:54 am »
Powiedzcie mi - co wypada z pierwszego bossa po Asylum Demonie (chyba Tower Demon, ten minotaur na moście) ? Bo walcząc z nim miałem takiego farta, że demon próbując zrobić odskok do tyłu sam wyskoczył przez most. Zgon nastąpił od razu ale nie skakałem za nim, żeby przekonać się co zostawił.... I teraz zastanawiam się czy powinienem zacząć nową postacią..?
...And voice echoed...
Power... Give me more POWER!!!


Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #45 dnia: Października 15, 2011, 11:21:03 am »
Mnie z niego nic nie wypadło, mojemu koledze Demon Greataxe (wymaga 46 siły)

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #46 dnia: Października 15, 2011, 11:36:57 am »
Tylko ona robi przycinę na przedmiotach. Ten do walki z duchami ma za 4000 dusz... Item, który ściąga Curse z postaci ma za 6000 dusz, gdzie ten koleś w wieży z dzwonem ma o połowę taniej - za 3000. Nie pamiętam, czy on przypadkiem też nie miał tego przedmiotu na duchy?
Właśnie zauważyłem. :mad: 4000 dusz za jeden przedmiot, myślałem, że maks 500 będzie kosztować. :mad:
Przy okazji znajdując ją, załatwiłem jeszcze tego Demona z dwoma mieczami.

Dzisiaj przebijam się przez szkielety i katakumby.
Ja poszedłem z tym mieczem co wypada ze smoka na szkielety i teraz to tam przeprawa jest w miarę gładka, giną szybko ale i tak trzeba się pilnować.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #47 dnia: Października 15, 2011, 12:26:45 pm »
Ja poszedłem z tym mieczem co wypada ze smoka na szkielety i teraz to tam przeprawa jest w miarę gładka, giną szybko ale i tak trzeba się pilnować.
Toporem je naginam to od razu się rozsypują.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #48 dnia: Października 15, 2011, 14:10:32 pm »
Katakumby są całkiem proste, a boss na końcu banalny (podpowiem Wam tylko abyście od razu bez strachu parli na niego i walili najcięższym atakiem). Ma mało hp, ale skurczybyk kopiuje się (pamiętacie pewnego boss'a z Demon's Souls? Tamten był o wiele trudniejszy!), dlatego trzeba go szybko wykończyć. Po boss'sie mamy następną lokację, ale nie polecam tam iść bez jakiegoś źródła światła.

Hydra - wielka i straszna. Brrrr można umrzeć ze strachu, nie??? A takiego! Najpierw wybijamy kryształowe stworki (trzeba uważać żeby nie dostać strzała od Hydry). Następnie biegniemy do przodu w miarę możliwości wykorzystując drzewa i kamienie jako osłonę. Trzymamy się prawej strony. Gdy już dobiegniemy Hydra przestanie strzelać i zacznie atakować nas uderzając głowami. Co ciekawe nie są to jakieś potężne ataki i wystarczy trzymać blok. Po każdym uderzeniu głowy zatrzymują się bądź wbijają w glebę - to czas aby je uderzać (mój Drakes Sword +2 potrzebował po dwa uderzenia na głowę). Banał!

Castor, pytałeś o pierścień. Wczoraj udało mi się go zdobyć. Wystarczy zabić ninjasa stojącego zawsze z Shivą. Gość jest "eteryczny" więc ciężko go zauważyć.

Potem napiszę Wam jak jednym uderzeniem zabić Ceasless Discharge. Teraz czas walić do tyrki....
« Ostatnia zmiana: Października 15, 2011, 17:42:52 pm wysłana przez kun »

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #49 dnia: Października 15, 2011, 14:54:15 pm »
Katakumby są całkiem proste, a boss na końcu banalny (podpowiem Wam tylko abyście od razu bez strachu parli na niego i walili najcięższym atakiem). Ma mało hp, ale skurczybyk kopiuje się (pamiętacie pewnego boss'a z Demon's Souls? Tamten był o wiele trudniejszy!), dlatego trzeba go szybko wykończyć. Po boss'sie mamy następną lokację, ale nie polecam tam iść bez jakiegoś źrudła światła.
Też go dzisiaj ubiłem. Chciałem iść dalej i właśnie wpadłem w przepaść :mad: Cały czas też zapominam, że mogę wyłączyć grę w dowolnym momencie i po jej ponownym odpaleniu zacznę dokładnie z tego samego miejsca.

Teraz muszę się zastanowić, gdzie dalej uderzać.

źrudła

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #50 dnia: Października 15, 2011, 17:41:24 pm »
Hehe telefon mi to słowo wpisał.... ;(

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #51 dnia: Października 16, 2011, 08:49:23 am »
Ja wczoraj ubiłem pajęczyce i zaraz po tym Discharge. Z pająkiem miałem ogólnie łatwo bo wystarczyło blokować i unikać, a miałem do pomocy Maneatera (to jest NPC?) i jakiegoś innego kolesia. Zadzwoniłem dzwonem i poszedłem sprawdzać dalsze ruiny.

Miałem niezłe zdzwiko że Discharge się na mnie nie rzucił i dopiero po strzeleniu z kuszy mnie zauważył :D Zginąłem od strzała i nie wiedziałem jak go wyminąć biegnąc na samym początku, ale jak dołączyłem się do gry jako phantom to jeden koleś mi banalny sposób na niego sprzedał. Wystarczy go zwabić od strony schodów i schować się w szczelinie, potem wystarczy się wychylić by nas zobaczył i jak zacznie zamach schować się za rogiem. Wówczas macki spadają na ziemię i możemy je spokojnie bić, a ich długość idealnie pasuje na długość szczeliny aż do zakrętu, więc jesteśmy bezpieczni. Trzeba tylko pilnować by zawsze atakował od strony schodów. Czynność powtarzamy do skutku. Banał! Creditsy dla tego co mnie przyzwał i pokazał :) Te szmatki leżące za nim są póki co najlepsze jakie znalazłem, teraz jestem chodząca śmierć :D

Jak zobaczyłem Bull demony i te drugie z obu stron to się wróciłem, musze jeszcze ubić gargulce bo dalej tego nie zrobiłem xD
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2011, 08:55:03 am wysłana przez Morfi »

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #52 dnia: Października 16, 2011, 15:57:24 pm »
Discharge'a można zabić jednym ciosem! Do tego musimy wywabić go pod samo przejście zablokowane mgłą. Stworek walnie w nas macką, która zablokuje się na glebie. Jeden cios w nią i po boss'ie.

Taktyka na wężowatych w Sen's Fortress: goście są tak powolni, że nie musicie się bać zachodzić ich od tyłu. Nie trzeba nawet skakać.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #53 dnia: Października 17, 2011, 10:02:02 am »
Discharge'a można zabić jednym ciosem! Do tego musimy wywabić go pod samo przejście zablokowane mgłą. Stworek walnie w nas macką, która zablokuje się na glebie. Jeden cios w nią i po boss'ie.

Nie radzę, może nie podejść. Jego atak ogniem używany jest kiedy jesteś za daleko od niego, ignoruje LoS (Line of Sight) i oberwiesz z drugiego końca mapy.

Najlepiej podbiec do niego jak najbliżej, wtedy nie użyje ataku ogniem, a będzie jedynie walić macką co pbardzo łatwo uniknąć.

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #54 dnia: Października 17, 2011, 10:25:17 am »
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Mi się wydawał za bardzo podejrzany i go zaciukałem jak się tylko pojawił przy startowym ognisku. Fajny pierścionek wyrzucił (zwiększa HP, staminę i udźwig, ale się niszczy przy ściągnięciu).

Ja go nie zabiłem i po powrocie z ubijania Discharge koleś znikł (chyba ogólnie chodzi o zadzwonienie pierwszy raz dzwonem), a firekeeper był martwy i nie mogłem już ulepszać estusków ;/ Pod kratami leżał tylko set ciuszków od firekeepera. Dopiero potem się skapnąłem, że razem z nim podniosłem item, którym mogę zrobić invade na świat tego npc i odzyskać duszę firekeepera. Dobrze, bo myślalem, że już do końca gry nie będę mógł ulepszać potków.

Ogólnie po ubiciu Discharge wróciłem, żeby zająć się wreszcie gargulcami na dachu kościoła i tym razem padły na 5 ciosów ;] Potem wyprawa w las i motylek ubity za pierwszym razem (fireballe dobrze sobie z nim radzą). Co jest teraz lepiej eksplorować? Darkwood Basin czy Valley of Drakes?

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #55 dnia: Października 17, 2011, 14:28:42 pm »
Wróciłem dzisiaj do undead asylum. Można tam znaleźć kilka fantów i ubić po raz kolejny pierwszego boss'a. Tym razem jest o wiele trudniej, ale obmyśliłem nań sposób. Trzeba go  non stop zachodzić i naparzać w zad (najlepiej nie lock'ować się) . Gdy wali atakiem obszarowym odchodzimy i po chwili możemy kontynuować. Stwór jest strasznie wolny i nigdy nie zdąży odwrócić się do nas przodem, a 20 tysięcy dusz drogą nie chodzi.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #56 dnia: Października 19, 2011, 18:34:15 pm »
Bonusowy boss w Undead Asylum ubity. Jeśli ktoś nie wie jak się wrócić do lokacji z tutoriala to tutaj można sobie zobaczyć

Sam boss nie jest trudny, choć czasochłonny. Wystarczy trzymać dystans i trzymać się jego tyłka to będzie sukces :).

Za ubicie go dostajemy 20k dusz i jakiś kamyk. Dodatkowo w tej lokacji pojawiło się paru Black Knightów, więc warto się porozglądać i przy okazji użyć wreszcie klucza, który znajdujemy podczas normalnej gry ;).


kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #57 dnia: Października 24, 2011, 06:01:34 am »
Jeśli komuś nie chce się farmić to:


Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #58 dnia: Października 24, 2011, 11:26:45 am »
Masakra z czymś takim, niezły czit. Już wiem jak niektórzy mają w grze 450lv już.

Ja się przez weekend strasznie męczyłem z dwoma bosami w Anor Londo- Oswaldem i Osmought. W końcu musiałem się wrócić spory kawałek by zdropić parę humanity z szczurów i dopiero jak przyzwałem dwóch kolesi do pomocy to poszło bardzo gładko ;). Potem padła Priscilla w malowanym świecie, a wczoraj w końcu pozamiatałem w New Londo Ruins i ubiłem Four Kings w the Abyss ;).

Teraz wyprawa do Duke's Archives. Wiecie może gdzie mogę zrobić sobie broń z typem fire?

Byłem jeszcze w Ash lake i pogadałem z Smokiem. Miałem też niezłe zdziwko jak próbowałem bić się z hydrą która tam się pląta i nie mogąc jej ubić przebiegłem na koniec mapy, gdzie siedział ten smok, a jak się od niego wracałem to jakimś dziwnym sposobem hydra się przywiesiła (chyba podczas przeskakiwania nad kawałkiem lądu) i gdy wyszedłem z zza zakrętu myśląc że ona na mnie czeka widziałem tylko przez chwile jak próbuje wpłynąć na drzewo, a w następnej chwili bum zginęła i 10k dusz plus dragon scale wpadło ;). Cóż, nie chciałem tego, no ale jak samo się stało to cóż poradzić :p

Ogólnie w ash lake można pozbierać z 5 dragon scale, a muszelki które tam łażą dropią itemek do zdejmowania curse, więc opłaca się wyprawa ;). Potem można tam się teleportować mając lordvessel jeśli siądziecie przy bonfire pod smokiem.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2011, 11:37:00 am wysłana przez Morfi »

Elmos

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-12-2008
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 2
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #59 dnia: Października 24, 2011, 11:38:03 am »
Prośba pomóżcie!! Jak mam się uleczyć z klątwy, którą obdarzył mnie bazyliszek w Depthsach? Na wiki wyczytałem, że mam kupić jakiegoś stone'a od undead merchanta w tunelu między Firelink Shrine, a Undead Burg, ale w jego przedmiotach tego u mnie nie ma! Czy on mi pokaże ten przedmiot dopiero jak uzbieram 6000 dusz? Gargulca też mam nie ubitego, bo podobno po nim też jakiś merchant tym handluje, ale z połową hp nie bardzo widzę swoje szanse z nim....
...And voice echoed...
Power... Give me more POWER!!!


Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #60 dnia: Października 24, 2011, 11:59:06 am »
Tu masz miejsca gdzie kupisz :)

http://darksoulswiki.wikispaces.com/Purging+Stone

Tamta babka na bank ma ten item w sprzedaży. Spróbuj uzbierać 6 tysięcy dusz to kupisz u niej. Wiem jak to upierdliwe jest z tą klątwą. Gdy się przebijasz przez miejsca gdzie są te bazyliszki to najlepiej ubieraj armor z największym plusem do Curse resist, bardzo to pomaga.

Póki co najlepszym armorem przeciw Curse jest bodajże set ciuszków od firekeepera, lub ten czerwony znaleziony w Blightown.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2011, 12:02:33 pm wysłana przez Morfi »

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #61 dnia: Października 24, 2011, 12:09:28 pm »
Masakra z czymś takim, niezły czit. Już wiem jak niektórzy mają w grze 450lv już.
Po chooja tacy ludzie kupują DS.
Cytuj
Ja się przez weekend strasznie męczyłem z dwoma bosami w Anor Londo- Oswaldem i Osmought. W końcu musiałem się wrócić spory kawałek by zdropić parę humanity z szczurów i dopiero jak przyzwałem dwóch kolesi do pomocy to poszło bardzo gładko ;).
Najtrudniejsi bossowie w grze. Podchodziłem do nich wiele razy, aż w końcu wpadłem na pomysł, aby zabić najpierw tego małego (na to wpadłem na samym początku :)), a z tym dużym manewrować koło jednej z rozwalonych kolumn. Dobrze blokowała jego ataki z ,,byczka", a ja, gdy koleś się odsłaniał, spokojnie dzgałem sobie go dzidą. 


kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #62 dnia: Października 24, 2011, 16:02:33 pm »
Elmos, w New Londo Ruins jest gość, kóry może wyleczyć Cię z klątwy. Do tego klątwa sprawi, że będziesz mógł zabijać duchy bez używania żadnych item'ów.

Jak na razie najtrudniejszy level dla mnie to Tomb of The Giants. Ciemno, można spaść, pełno mocnych wrogów (czworonożne szkielety!!!!), itp.

Co ciekawe w walce z końcowymi boss'ami w Anor Londo można nałapać pełno Leo's Ring'sów. Rycerz będzie upuszczał go po każdym zgonie. Ot ciekawostka. :)

Elmos

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 29-12-2008
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 2
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #63 dnia: Października 24, 2011, 17:32:40 pm »
Spoko, dzięki za porady! Już się doczytałem o tych duchach w Londo Ruins więc teraz tam obieram kierunek. Ale ta Undead Merchant napewno tego u mnie nie ma - lista jej itemów kończy się na humanity, może trzeba mieć te 6k dusz.
...And voice echoed...
Power... Give me more POWER!!!


kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #64 dnia: Października 24, 2011, 17:36:12 pm »
Powinna mieć. U mnie zawsze miała. Niestety ma tylko jedną sztukę.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #65 dnia: Października 24, 2011, 17:38:11 pm »
Siemka Panowie, nie było mnie jakiś czas i mam pytanie- skończył już ktoś z Was grę?

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #66 dnia: Października 24, 2011, 18:06:25 pm »
Ja skonczylem

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #67 dnia: Października 24, 2011, 20:08:47 pm »
Pewnie gdybym przycisnął to też już bym skończył. Nie spieszy mi się jednak. Smakuję DS'a jak dobre, mocne wino. Staram się jak najwięcej zrobić przy pierwszym przejściu gry. Dante, z którym level'em skończyłeś?

dante0

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 22-07-2008
  • Wiadomości: 1 323
  • Reputacja: 26
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #68 dnia: Października 24, 2011, 20:28:40 pm »
Grę kończyłem mając 80 level. Lizałem ściany, ale nie bawiłem się w ulepszanie broni, więc na pewno w grę można grać o wiele dłużej. Ja miałem tylko na maksa ulepszonego Raw Broadsworda. Nawet nie miałem porządnego łuku, a z magii to tylko tę, co podnosiła siłę broni (średni poziom - nie pamietam nazwy).

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #69 dnia: Października 26, 2011, 20:51:08 pm »
Skończyłem dzisiaj (na ponad 70%). Już widzę, że zrobienie calaka będzie dużo łatwiejsze niż w Demon's Souls.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #70 dnia: Listopada 03, 2011, 10:11:34 am »
Czy jest jakiś sposób na namierzanie tych "widmowych" postaci w Dark Root Garden? Chodzi mi konkretnie o tych co są obok tej zablokowanej bramy.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #71 dnia: Listopada 03, 2011, 10:14:30 am »
Nie. Jedyne co ich namierza, to czar Homing Soulmass, ale ten robi to automatycznie. Efekt tej eteryczności osiągniesz zakładając Ring of Fog.

Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #72 dnia: Listopada 03, 2011, 10:20:22 am »
Dzięki za info. Dużo dusz się za nich dostaje, ale bez namierzenia to trzeba pilnować pleców, szczególnie przy tym zabójcy. :)
Znowu jak poszedłem na wilka to stwierdzam, że muszę znaleźć nową broń, bo z obecną to trochę za mało mu biorę. :(

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #73 dnia: Listopada 03, 2011, 10:34:22 am »
Sposób na nich jest prosty. Biegasz dookoła zbierając wszystkich przeciwników i biegniesz za schody po prawej stronie. Oni będą próbowali skakać na Ciebie ze schodów, a w efekcie polecą w przepaść  :troll:

Nawet nie mówię ile można expa z tego zgarnąć  :whistle:

Na początku wzbraniałem się nad tym trochę nieuczciwym zbieraniu expa, ale jak raz spróbowałem to potem 20 lvli wbiłem  :lol:

Morfi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 21-12-2009
  • Wiadomości: 3 904
  • Reputacja: 82
  • Bend the Universe!
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #74 dnia: Listopada 03, 2011, 10:53:49 am »
No wreszcie po miesiącu i krótkiej przerwie na powtórzenie Batmana Arkham Asylum ukończyłem DSa. Szkoda troche, że zakończenie takie a nie inne, mogli coś tam dodać więcej od siebie. No i zdziwienie miałem, że grę zacząłem od razu na nowo. Napewno sobie jeszcze raz przejdę żeby pozbierać wszystko, ale póki co przesiadka na inne gry czeka :]

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #75 dnia: Listopada 03, 2011, 13:01:18 pm »
Ja mam już 150 godzin za sobą. Jestem na NG++ i choroba zostały mi jeszcze dwa dzbanki. Zrobienie Dark Souls na 100% jest dużo mniejszym wyzwaniem niż w poprzedniczce. Dla tych, których kusi nabijanie level'i sztuczką z dragon stone'm - nie polecam. Dużo stracicie. Gra robi się nudna. Zrobiłem sobie bohatera na lvl 614, tak dla sprawdzenia jak się gra i: nie mogę zrobić nikomu "inwazji" w żaden sposób (nawet używając kamieni dostępnych dla poszczególnych covenant'ów). Czasem tylko jestem napadany. Co ciekawe będąc na tak wysokim SL'u nadal napadać nas mogą nisko poziomowi gracze, co jest po prostu niedorzeczne. Najlepszy poziom doświadczenia według mnie (i nie tylko mnie) to tak jak w Demon's Souls 120-150. Można wtedy czerpać całą przyjemność z PvP, zadań dla poszczególnych frakcji i starć z mocnymi monster'kami. Niestety możliwość trafienia na gracza z maksymalnym SL (711) może nieco ostudzić nasz zapał.

Straszakq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-02-2006
  • Wiadomości: 2 831
  • Reputacja: 111
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #76 dnia: Marca 23, 2012, 19:56:18 pm »
Odkopuje :) Ktoś może wytłumaczyć, jak choć trochę rozświetlić sobie drogę w tomb of giants ?

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #77 dnia: Marca 23, 2012, 21:07:17 pm »
Odkopuje :) Ktoś może wytłumaczyć, jak choć trochę rozświetlić sobie drogę w tomb of giants ?
Da się drogę rozświetlić pewnym czarem, hełmem który świeci, oraz lampą. Te ostatnie da się zdobyć podczas ukatrupienia tych ubeków co fireballami w ciebie nawalają.
« Ostatnia zmiana: Marca 23, 2012, 21:09:13 pm wysłana przez ubol »

Juras

  • Sonoklap
  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-10-2008
  • Wiadomości: 9 257
  • Reputacja: -9967
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #78 dnia: Marca 23, 2012, 21:21:01 pm »
Czar "Cast Light" z puli "Sorcery", wymagane 14INT-
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Skull Lattern-
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Sunlight Maggot-
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Straszakq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-02-2006
  • Wiadomości: 2 831
  • Reputacja: 111
Odp: Dark Souls - taktyki, spoilery
« Odpowiedź #79 dnia: Marca 23, 2012, 23:48:36 pm »
Ok jakoś sobie poradziłem z tą czaszką.  :) Doszedłem do bossa Nito, ale pokonać go w pojedynkę, to zadanie nie wykonalne z jego obstawą. Jest jakiś sposób na to bydle ?   :lol: