Autor Wątek: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Switch/Inne...)  (Przeczytany 1986952 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Galaxy

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-10-2012
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16320 dnia: Stycznia 29, 2017, 20:21:43 pm »
@Braveheart1989

I tak to wygląda u mnie na TV a jak chce delikatnie podbić ostrość to podbijam tworzenie realizmu i mam ostrzejszy czysty obraz bez odbić i artefaktów na krawędziach. Tak to działa w TVikach Sony a procesor X-Reality PRO robi robotę. Mój model 50W829B nawet PS2 mam podłączoną do tego TV i wygląda to świetnie. Oczywiście przez złącze component :) W Fotomode w U4 można tak samo podbić ostrość itp rzeczy co w tym TV w czasie gameplayu. Już to testowałem i nie ma różnicy w grze jak w fotomode.
Tak to mniej więcej wygląda
https://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/XD9305/rc.gif


No ale piotruś wstawia rozmazane screeny i klepie że brakuje ostrości w grze. Na huk ci jeszcze większa ostrość aby obraz stracił na jakości i naturalnym przekazie. U4 ma idealny fajny obraz jeszcze też Ratchet&Clank.
A w ogóle po co z nim dyskusja jak on rzuca czy jego herbatnik(może te same konta) na benchmarku że crysis na modach goni w oprawie U4. Chcecie z nim pisać o jakości itp ech...

Jeszczę się chwali że jest grafikiem o ja pier.... i to goni U4...


piotruś lepiej pokaż swoje komentarze na benchmarku co pisałeś o U4 że to kupa graficzna ech. Panowie dajcie sobie z nim spokój bo od roku tak majaczy i pluje na konsole od Sony.

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16321 dnia: Stycznia 29, 2017, 21:00:17 pm »
Hehe, naprawdę 40 minut siedziałeś w temacie smażąc posta i tylko to wymyśliłeś? :lol: Serio porównujesz direct feeda do offscreena i twoim jedynym argumentem jest że offscreen jest gorszej jakości? :lol: Porównuje się zdjęcia robione w tych samych warunkach i jak widać w takim przypadku nie ma różnic pomiędzy twoim modem widocznym na ekranie a wersją bez moda po ustawieniach obrazu. Zostałeś zaorany, pakuj się i do widzenia, każdy widzi jak jest. EOT.

"Porównuje się zdjęcia robione w tych samych warunkach i jak widać w takim przypadku nie ma różnic pomiędzy twoim modem widocznym na ekranie"

Jakie zdjęcia ty chcesz porównywać, człowieku? Te tutaj?:
http://i.imgur.com/SVrSg7v.jpg
http://i.imgur.com/u4CXzAr.jpg
Jak to zdjęcie może sie nadawać do porównania jakiejkolwiek grafiki? Chyba jedynie dla ciebie. Każdy zdrowomyślący człowiek mający gram mózgu powie ci że na tych zdjęciach jedynych różnić jakich możesz sie doszukiwać to to, czy w ogóle one przedstawiają ta samą gre :D
A ty chcesz tu ze mną wchodzić w polemike gdzie na podstawie tych żałosnej jakosci zdjęc mamy oceniać ostrość grafiki i szczegółowość detali. No zastanów sie troche.
Ty napewno jesteś dorosły? Sory że tak pisze, ale pytałem cie we wcześniejszych komentarzach czy ty napewno rozumiesz co sie do ciebie pisze?
Ty naprawde myślisz że wziąłeś sobie pilota do ręki, poprzestawiałeś kontrast i ostrość (albo i nawet nie bo pewnie zmieniłeś tylko tryb wyświetlania obrazu na dynamiczny) i błysnąłeś przed całym światem swoim sprytem?
Przecież gdybym tam stał w pokoju obok ciebie to od razu byłoby widać na tv że po twoich zmianach pokaszanił sie obraz gdzie zrobił sie zapewne nienaturalnie ziarnisty, przepalony z wyłażacymi wszedzie artefaktami na krawędziach. Gdyby ktokolwiek potrafił takie rzeczy ustawiać pilotem od tv to juz dawno wszyscy na PS4 graliby w battlefronta w takiej jakości (obraz ostry z detalami, szczegółami bez artefaktów jak na modzie):
https://zapodaj.net/images/a1ab3e9dd3907.png
To nawet screen wulfena...
http://i.imgur.com/mqwsYjg.jpg
...sto razy bardziej na upartego nadaje się do jakiegokolwiek wypowiadania sie o jakości grafiki niż te twoje śmieszne zdjęcie. Tu przynajmniej jakieś detale widać.Choć i tak to co tu jest to parodia modu wykonana w domowych warunkach na kompie.
A poza tym jak ty w ogóle chciałeś mi udowodnić w jakiejś normalnej/zjadliwej jakości zdjeciem (żeby inni sie z ciebie nie nabijali) efekt tych swoich śmiesznych ustawień pilotem na tv? Pomyślałeś w ogóle o tym zanim sie wdałeś ze mną w dyskusje?
Bo nawet do wulfena dotarło już dawno temu że tak naprawde jedynym dowodem na pokazanie takich ustawień na tv jest zdjecie w super jakości którego w domowych warunkach nie wykona.
No chyba że bedziesz miał sprzęt i potrafił robić zdjecia obrazu na tv tak jak chłopaki z hdtvpolska:
https://hdtvpolska.com/wp-content/uploads/2016/12/bf4.jpg
 tryb fabryczny tv
https://hdtvpolska.com/wp-content/uploads/2016/12/f5.jpg
 tryb po kalibracji obrazu
https://hdtvpolska.com/wp-content/uploads/2016/12/c4.jpg
 tryb referencyjny (do niego sie dąży)
https://hdtvpolska.com/wp-content/uploads/2016/12/r3.jpg

I w takiej jakosci zdjecia możemy sobie oceniać czy ci się udało czy nie. A ty zamiast tego dowaliłś coś takiego
http://i.imgur.com/SVrSg7v.jpg
i chcesz żeby ludzie (bo zakładam że inni też mogliby wtedy się wypowiedzieć) na tym zobaczyli coś takiego
https://zapodaj.net/images/a1ab3e9dd3907.png

i jeszcze się dziwisz że się zbłaźniłeś.
Jak chcesz mogę ci zaraz porobić zdjęcia telefonem na gierkach z PS4Pro z exów i będziemy sobie oceniać grafikę na takiej samej żałosnej jakości zdjęciach jak ty zamieściłeś. Tylko pewnie ty jedyny nie zrozumiesz że przy takiej jakości zdjęcia jakakolwiek ocena nie ma sensu.
Także dajesz w końcu jakieś porządne zdjęcia albo trzeba będzie uznać że wdał się ze mną w dyskusje kolejny przechwalający się "konsolowy moder od siedmiu boleści" który dużo krzyczał a nic nie potrafił udowodnić, nawet jednym porządnym zdjeciem.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2017, 21:05:55 pm wysłana przez piotr8642 »

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16322 dnia: Stycznia 29, 2017, 21:01:56 pm »
piotrek ale dlaczego uciekasz od dyskusji z becetem? Może odniósł byś się do postów beceta, a nie uciekasz i do mnie coś bełkoczesz bez sensu. Czy będziesz jeszcze  walczył czy przepraszasz i wracasz bajdurzyć skąd przybyłeś?

Bo ten żarcik zapewne przejdzie do historii "konsolowych modów":D

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16323 dnia: Stycznia 29, 2017, 21:16:42 pm »
@Galaxy

W jaki sposób miałbym wstawiać rozmazane sceeny wykonane przyciskiem share i zapisane w PNG. Taki screeen to bezposrednia zrzutka obrazu jaki generuje konsola.
Zresztą tradycyjnie jak chcesz to wrzuć swoje screeny w tych samych miejscach w grze w których ja robiłem, albo wrzuc jakieś screeny z poczatku gry (żeby nie musiał przełazić niewiadomo ile) a ja ci wrzuce screen w tym samym miejscu wykonany w trybie gameplay i fotomode. Oczywiście jak znam życie nigdy nie doczekam sie od ciebie żadnych screenów bo juz niejednego chwalipięte takiego jak ty odprawiałem tym argumentem i nigdy nie doczekałem się żadnych screenów od takiej osoby. Bo oczywiście wyszłoby że more screeny sa dokładnie takie same tylko nie robione w trybie fotomode.
A co do ostrości...choćby dlatego powienna być większa żeby na dużym tv (50,55") ta grafika nie wydawała się taka rozpaćkana. Bo rozpaćkanie (brak ostrości, nie widac wtedy dobrze szczegółow) to tacy jak ty, z tego co czytam, lubią widzieć na XO a udaja że nie widza na PS4. Więc jak już oceniasz grafike to przynajmniej nie kituj ze nie widzisz pewnych rzeczy na jednej konsoli a dostrzegasz na innej.

PS
Nie jestem żadnym grafikiem, a jeśli  twierdzisz inaczej to udowodnij (gdzie tak napisałem) bo  kłamiesz.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2017, 21:21:42 pm wysłana przez piotr8642 »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16324 dnia: Stycznia 29, 2017, 21:21:51 pm »
Panie piotrze, naucz sie Pan wklejać fotki na forumku, bo klikanie w te linki to mordęga.

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16325 dnia: Stycznia 29, 2017, 21:25:26 pm »
@Master_666

Moge wklejać, nie ma tematu. Tylko wyszedłem z założenia że lepiej mieć link i jesli ktoś chce to go otworzy, a komentarz nie ma wtedy długości kilku ekranów  ;)

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16326 dnia: Stycznia 29, 2017, 21:31:09 pm »
Moge wklejać, nie ma tematu. Tylko wyszedłem z założenia że lepiej mieć link i jesli ktoś chce to go otworzy, a komentarz nie ma wtedy długości kilku ekranów 

Prosta sprawa. Daje się obrazek w znacznik "spoiler". Wtedy się otwiera to co się chce.

Galaxy

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-10-2012
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16327 dnia: Stycznia 29, 2017, 21:37:32 pm »
piotruś jak ty na dużym ekranie masz rozpaćkowaną oprawę z U4 to gratuluję super maszynki do wyświetlania obrazu.
A może ty masz przez eurozłącze podłączoną konsole a może ty w ogóle nie masz TV tylko monitor z biedronki.

Na moim ekranie jest ładny ostry czysty obraz z U4 i nie ma różnicy czy w fotomode podbije ostrość czy w gameplayu.
Wyjaśniłem wyżej co można zrobić na takim TV i te twoje screeny ni jak się mają do tego co ja mam na ekranie TV.
Masz tu album i mogę ci tylko potwierdzić że na ekranie mojego TV w gameplayu wygląda to jeszcze lepiej i ostrzej. I nie wstawiaj tych swoich rozmazanych zdjęć do jasnej ciasnej.

https://goo.gl/photos/BsBXCLNrfVjybwcz7

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16328 dnia: Stycznia 29, 2017, 21:37:54 pm »
@Master_666

To ok. Tylko jakby coś nie wypaliło czasem, to od razu mówie że mam drobne problemy z wyświetlaniem pewnych rzeczy na tym forum (czasem nie wczytuje mi sie np cytuj, czasem jakiś koment itp) i w sumie dziwne bo na innych portalach jest wszystko ok.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16329 dnia: Stycznia 29, 2017, 21:41:07 pm »
Mogliby Ci z U4 zrobić filtr z całkowitą likwidacją ziarna, tak jak sa te śmieszne pixelowe itp filtry i byłoby po problemie.

To ok. Tylko jakby coś nie wypaliło czasem, to od razu mówie że mam drobne problemy z wyświetlaniem pewnych rzeczy na tym forum (czasem nie wczytuje mi sie np cytuj, czasem jakiś koment itp) i w sumie dziwne bo na innych portalach jest wszystko ok.

Po prostu można wtedy dany obrazek zobaczyć do danego zdania i łątwiej ogarnąć, nie skacząc po zakładkach.

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16330 dnia: Stycznia 29, 2017, 21:42:58 pm »


@Galaxy


Nie pokazuj mi albumu wulfena. Chyba że ty i wulfen to ta sama osoba.
Chcesz błysnać...zrób zdjecie, ja wrzuce swoje , porównamy. Nie? To po co bezproduktywnie sie wcinasz i opowiadasz bajeczki o swoim tv, a żadnej z nich nie potrafisz udowodnić choćby jednym screenem wykonanym na swojej konsoli.

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 979
  • Reputacja: 120
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16331 dnia: Stycznia 29, 2017, 21:50:40 pm »
Problemem U4 jest temporal AA, a nie żaden filtr. Chociaż trudno to uznać za problem, bo jest to świetna technika wygładzania obrazu, używana w co raz to większej ilości tytułów.

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16332 dnia: Stycznia 29, 2017, 21:52:06 pm »
Mogliby Ci z U4 zrobić filtr z całkowitą likwidacją ziarna, tak jak sa te śmieszne pixelowe itp filtry i byłoby po problemie.
no szkoda ze naughty dog nie dało możliwości przeniesienia ostawień z photomode do gameplaya tak jak dało się to zrobić w the order 1886. W orderze właśnie ziarno jest domyślnie włączone, ale wchodząc w ustawienia photomode dało się je wyłączyć.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2017, 22:06:05 pm wysłana przez Wulfen »

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16333 dnia: Stycznia 29, 2017, 21:53:32 pm »
/quote]
Mogliby Ci z U4 zrobić filtr z całkowitą likwidacją ziarna, tak jak sa te śmieszne pixelowe itp filtry i byłoby po problemie.


Tak byłoby pewnie najlepiej, ale mi się wydaje że PS4 jest po prostu za słaba wydajnościowo do "takiej operacji". Na analizie Digital Foundry pokazywali że w trybie foto fpsy spadają do 24-25 i to przy statycznym obrazie (bo to tryb foto) gdzie konsola nie musi liczyc żadnej fizyki itd. Gdyby mieli to samo osiągnąć w gameplayu myśle że fpsy zapikowałyby do niegrywalnych wartości na PS4. Więc wybrali po prostu mniejsze zło (więcej fps).

 

Galaxy

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-10-2012
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16334 dnia: Stycznia 29, 2017, 21:54:22 pm »
piotrusiu
Nic więcej nie będę wrzucał bo wszystko co do sieci wrzucasz to traci na jakości i ni jak się ma to do tego jak to na prawdę wygląda na TV prosto z konsoli. A ty jeszcze dokładasz do tego wrzucając jak najgorszej jakości screeny.
Teraz czaisz bazę kumasz czaczę :)

Nie wciskaj kitu że tak wygląda gra na ekranie TV bo u mnie to jest świetny ostry czysty obraz a jak podbije w TV tworzenie realizmu "ostrość" (nie mylić ze standardową regulacją ostrości co każdy TV ma)  to mam obraz tak ładny i ostry jak w tym fotomode koniec kropka. Zmień TV to może przejrzysz na oczy.

Już wrzucałem mniej więcej tak to działa

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16335 dnia: Stycznia 29, 2017, 21:57:36 pm »
Mogliby Ci z U4 zrobić filtr z całkowitą likwidacją ziarna, tak jak sa te śmieszne pixelowe itp filtry i byłoby po problemie.


Tak byłoby pewnie najlepiej, ale mi się wydaje że PS4 jest po prostu za słaba wydajnościowo do "takiej operacji".
Jest za słabe do wyłączenia filtru, który dodatkowo obciąża sprzęt?  :lol:
Cytuj
Na analizie Digital Foundry pokazywali że w trybie foto fpsy spadają do 24-25
bo w photomode czasem minimalnie zwiększa się zasięg widzenia. Sama ingerencja w natężenie szumu, wyostrzenia itd nie ma wpływu na wydajność, a wyłączenie efektów nawet mogłoby podwyższyć fps.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2017, 22:08:17 pm wysłana przez Wulfen »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16336 dnia: Stycznia 29, 2017, 21:59:00 pm »
Tak byłoby pewnie najlepiej, ale mi się wydaje że PS4 jest po prostu za słaba wydajnościowo do "takiej operacji".


Czyli mówisz, że odjęcie danego efektu wymaga więcej mocy?

To jakby tak odjęli AA, blurr, bokeh czy co tam jeszcze to by już totalnie mocy nie starczyło?

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 288
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16337 dnia: Stycznia 29, 2017, 22:20:36 pm »
Panie piotrze, naucz sie Pan wklejać fotki na forumku, bo klikanie w te linki to mordęga.
I do tego bezakapitowa forma posta, czytac sie tego nie da :/

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16338 dnia: Stycznia 29, 2017, 22:53:26 pm »
@Galaxy
Czyli nie doczekam sie twoich screenów? Tak myślałem, czemu sie nie dziwie...
Druga kwestia...nie ośmieszaj sie już wiecej tymi swoimi zachwytami nad tym twoim tv Sony 50w828 i cudami jakimi to on nie potrafi zrobić z obrazu w grze. Wrzucasz gifa...
https://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/XD9305/rc.gif ...i wmawiasz sobie że masz skaler obrazu taki jak w modelach Sony 4K z układem X1, a wcale tak nie jest, bo twój model jest FullHD z układem xreality. Tym bardziej że to zdjecie porównawcze które masz w gifie pochodzi z hdtv polska , gdzie chłopaki wprowadzili je przy porównaniach telewizorów Sony z układem X1 (modele z 4K) ,  a nie przy twojej starej sonówce z FullHD.
Poza tym skalery obecne w modelach 4K wszystkich producentów działają podobnie o czym niemal w każdym teście pisza chłopaki z hdtv. Oto cytaty:

"będę do znudzenia powtarzał, że w dzisiejszych czasach rezultaty skalowania wyglądają niemal identycznie na wszystkich telewizorach"

"Zwracam też uwagę, że skalowanie nie jest procesem podnoszącym jakość obrazu i materiał HD czy nawet SD generalnie wygląda bardzo podobnie czy to na wyświetlaczu Ultra HD, czy na Full HD. Dopiero treść natywna o wysokiej rozdzielczości pozwala odczuć wyraźną różnicę"

Poza tym nawet w topowym modelu Sony ZD9 skaler też niczym nie odbiega od innych tv.
Cytat z testu:
"procesor Sony w zasadzie nie wnosi niczego do jakości obrazu."

A ty starasz sie dać do zrozumienia tutaj wszystkim, że masz w swoim starym tv taki procesor obrazu (jak w nowych modelach) który powoduje jakąś cudowną poprawe w jakości obrazu. Jeszcze dowalasz gifa który pokazuje bardzo duże zbliżenie na ekran 4K i twierdzisz że na twoim ekranie FullHD bedzie podobnie...No po prostu kolejne żenujące samozaoranie.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2017, 01:10:00 am wysłana przez piotr8642 »

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16339 dnia: Stycznia 29, 2017, 22:54:56 pm »
Poza tym nawet w topowym modelu Sony ZD9 skaler też niczym nie odbiega od innych tv.


No raczej nie daje. 1080p bardzo dobrze wygląda na 4k, bo 1 pixel = 4 pixele i to po prostu jest idealne rozszerzenie "kwadracików" jakim są px.

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16340 dnia: Stycznia 29, 2017, 23:06:44 pm »
Tak byłoby pewnie najlepiej, ale mi się wydaje że PS4 jest po prostu za słaba wydajnościowo do "takiej operacji".


Czyli mówisz, że odjęcie danego efektu wymaga więcej mocy?

To jakby tak odjęli AA, blurr, bokeh czy co tam jeszcze to by już totalnie mocy nie starczyło?

Mówie raczej że uzyskanie tak ostrej i szczegółowej grafiki (jak w trybie fotomode) w gameplayu przy 30fpsach jest niemożliwe na PS4. Gdyby było możliwe to ND na pewno by taką zrobili.
Nie wnikam jakie efekty graficzne czy AA (możliwe że tak jak ktoś napisał o TAA) są stosowane w gameplayu, a jakie w fotomode. 

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16341 dnia: Stycznia 29, 2017, 23:23:32 pm »
Poza tym nawet w topowym modelu Sony ZD9 skaler też niczym nie odbiega od innych tv.


No raczej nie daje. 1080p bardzo dobrze wygląda na 4k, bo 1 pixel = 4 pixele i to po prostu jest idealne rozszerzenie "kwadracików" jakim są px.
Gdzieś słyszałem, że w praktyce to niestety tak nie wygląda i TV skalują po swojemu, niestety nie pamiętam gdzie o tym czytałem :(

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16342 dnia: Stycznia 29, 2017, 23:40:35 pm »
Poza tym nawet w topowym modelu Sony ZD9 skaler też niczym nie odbiega od innych tv.


No raczej nie daje. 1080p bardzo dobrze wygląda na 4k, bo 1 pixel = 4 pixele i to po prostu jest idealne rozszerzenie "kwadracików" jakim są px.
Gdzieś słyszałem, że w praktyce to niestety tak nie wygląda i TV skalują po swojemu, niestety nie pamiętam gdzie o tym czytałem :(

To jeszcze wyjasnij to koledze @Galaxy bo jemu się chyba wydaje że ma w swojej paroletniej sonówce z FullHD, skaler i procesor jak w ZD9 z 4K:D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 29, 2017, 23:48:53 pm wysłana przez piotr8642 »

Galaxy

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-10-2012
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16343 dnia: Stycznia 30, 2017, 04:00:12 am »
Podałem przykład jak działa funkcja tworzenie realizmu który poprawia ostrość obrazu który jest w tym modelu w opcjach Rozdzielczość - tworzenie realizmu. I gif jest tego przykładem a że pochodzi z testowanego modelu 4K to co z tego jak ten mój model ma to samo tylko w 1080p.

"nie wnosi niczego do jakości obrazu"
Ale reszty to ci się już nie chciało za cytować manipulatorze.

"daje jednak kilka ciekawych funkcji, ujętych w menu jako „tworzenie realizmu”. Składają się na nie  „rozdzielczość”
 Funkcje te pozwalają uwypuklić niektóre walory obrazu i zamaskować niedoskonałości przy słabym sygnale. Suwak „rozdzielczość” działa w znacznie lepszy sposób niż klasyczny suwak „ostrość” i poprawia wizualnie obrazu poprzez manipulację lokalnym kontrastem. Nie powoduje przy tym artefaktów w postaci podwójnych konturów. Bowiem działa wtedy bardziej selektywnie – uwypukla jedynie elementy obrazu na których efekt będzie korzystny"
Z tą różnicą że jest tam podane dla 4K a w moim jest dla 1080p proste jak budowa cepa.
I w takim U4 wystarczy że suwaczek podciągniesz do 50 i masz piękny ostry obraz bez artefaktów podwójnych konturów jak w fotomode. Skala jest od 0 do 100. 

Kąsasz grypsa :)
 
 
A tak po za tym niech ci Kyo potwierdzi ma ten sam model TV W829B. Tylko z tą różnicą że Kyo lubi mieć wszystko wyje.... na maxa a ten TV mozna pieknie ustwić aby obraz był nie przejaskrawiony plastyczny ze świetną ostrością (niebieskie zęby Kyo)  :grin:

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16344 dnia: Stycznia 30, 2017, 05:17:43 am »
Podałem przykład jak działa funkcja tworzenie realizmu który poprawia ostrość obrazu który jest w tym modelu w opcjach Rozdzielczość - tworzenie realizmu. I gif jest tego przykładem a że pochodzi z testowanego modelu 4K to co z tego jak ten mój model ma to samo tylko w 1080p.

"nie wnosi niczego do jakości obrazu"
Ale reszty to ci się już nie chciało za cytować manipulatorze.

"daje jednak kilka ciekawych funkcji, ujętych w menu jako „tworzenie realizmu”. Składają się na nie  „rozdzielczość”
 Funkcje te pozwalają uwypuklić niektóre walory obrazu i zamaskować niedoskonałości przy słabym sygnale. Suwak „rozdzielczość” działa w znacznie lepszy sposób niż klasyczny suwak „ostrość” i poprawia wizualnie obrazu poprzez manipulację lokalnym kontrastem. Nie powoduje przy tym artefaktów w postaci podwójnych konturów. Bowiem działa wtedy bardziej selektywnie – uwypukla jedynie elementy obrazu na których efekt będzie korzystny"
Z tą różnicą że jest tam podane dla 4K a w moim jest dla 1080p proste jak budowa cepa.
I w takim U4 wystarczy że suwaczek podciągniesz do 50 i masz piękny ostry obraz bez artefaktów podwójnych konturów jak w fotomode. Skala jest od 0 do 100. 

Kąsasz grypsa :)
 
 
A tak po za tym niech ci Kyo potwierdzi ma ten sam model TV W829B. Tylko z tą różnicą że Kyo lubi mieć wszystko wyje.... na maxa a ten TV mozna pieknie ustwić aby obraz był nie przejaskrawiony plastyczny ze świetną ostrością (niebieskie zęby Kyo)  :grin:

O rany...tak twój suwaczek podciagniety do 50 usunął nieostry obraz i wyglada on teraz jak w trybie fotomode. A były w tej bajce krasnoludki?
Albo inaczej....ludzie kupujcie telewizory Sony (i to te z najwyższej pólki) jak chcecie żeby telewizor usuwał wam TAA w grach i w cudowny sposób wyostrzał obraz. I wtedy będziecie mieli tryb fotomode nawet go nie właczając. A jak go właczycie to nawet nie śmię pytać jaki obraz będzie wtedy wyostrzony (bo wtedy to juz będzie chyba jak w 4K). Oczywiście na innych telewizorach nie ma takich cudownych suwaczków więc ci nieszczęśliwcy którzy mają nieszczęście grania na najwyższych i najdroższych modelach Samsunga,Panasonica, LG, Philipsa musza obejśc sie smakiem. O "gorszych" i tańszych telewizorach tych producentów nawet nie wspominam. Dziękuję. Wszystko w temacie.

Aha jeszcze tylko zagadka rebus...wskaż który obraz przedstawia suwaczek ustawiony na 0, a który na 50? Odpowiedź uzasadnij kilkoma zdaniami...albo nie, nie uzasadniaj. Już mam dosyć czytania twoich bredni. Domyśl sie tylko dlaczego na tak dużym powiekszeniu na tych obrazkach różnice są tak niewielkie, a różnice miedzy trybem gameplay i fotomode w U4 sa tak zauważalne nawet na zwykłych screenach bez żadnego powiększenia do takich rozmiarów.

https://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/SonyX85C/forum_rc.jpg

https://hdtvpolska.com/zdjeciamaciek/SonyX85C/forum_natural.jpg

 

Galaxy

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 05-10-2012
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16345 dnia: Stycznia 30, 2017, 10:34:53 am »
Jak tylko odnoszę się do samej ostrości i widzę co u mnie jest a teraz podeprze się przykładem Kyo ma ten sam model TV i zobacz co można zrobić abyś miał szczegółowy i czysty ostry obraz w grze.
Tylko Kyo ma i tak zle ustawiony obraz brakuje tutaj ciepłego obrazu za dużo podświetlenia i powinien pobawić się balansem bieli itp. ( niebieskie zęby)  :grin:

Normalne ustawienia


Podbicie magicznych suwaczków w Sony.


Widzisz różnicę  ;)

Masz na koniec co robi Sony LCD LED z Oledem LG
Ta cudowna biel i jasność w oledzie LG istny majstersztyk a tfu... na psa urok


A teraz zmykaj na benchmark w podskokach  :P

el becetol

  • Gość
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16346 dnia: Stycznia 30, 2017, 12:00:02 pm »
Widze po ostatnich komentarzach na różnych portalach że zaglądasz na hdtv polska wiec pewnie załapałeś już jak tam sie nabijają z ustawień obrazu na pilocie, które nijak ma się do profesjonalnej kalibracji, więc zrozumiesz żarcik...

-obraz źródłowy
http://i.imgur.com/Jy4OYRy.jpg

-obraz docelowy
http://i.imgur.com/u4CXzAr.jpg

-udokumentowany "zdjęciem" efekt pracy "modera" i jego komentarz "Ostatecznie obraz jest nawet ostrzejszy i bardziej kontrastowy niż po tym modzie"
http://i.imgur.com/SVrSg7v.jpg

Proszę poprawiłem, bo znowu pewnie przez nieuwagę lub ze zwykłego braku wiedzy porównywałeś direct feedy do offscreena. No bo przecież nie podejrzewam zwykłej zakłamanej manipulacji w obliczu zaorania. :lol:

Panie piotrze, naucz sie Pan wklejać fotki na forumku, bo klikanie w te linki to mordęga.
I do tego bezakapitowa forma posta, czytac sie tego nie da :/

I tak nie warto, miota się w panice, kilka razy na tego samego posta odpowiada (pewnie po błaganiu o pomoc kolegów z innego forum, ostatnio sporo "gosci" obserwuje ten temat :lol:) a i tak merytorycznej wartości tam żadnej nie ma.


piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16347 dnia: Stycznia 30, 2017, 12:01:45 pm »
@Galaxy



Sony 65ZD9 (20tys zł), kąty widzenia porównywalne do tv z biedronki za 1000zł.

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16348 dnia: Stycznia 30, 2017, 12:12:08 pm »



Proszę poprawiłem, bo znowu pewnie przez nieuwagę lub ze zwykłego braku wiedzy porównywałeś direct feedy do offscreena. No bo przecież nie podejrzewam zwykłej zakłamanej manipulacji w obliczu zaorania. :lol:



Ale że niby co poprawiłeś? Bo nie rozumiem. No chyba że tak sam do siebie majaczysz po wczorajszym ośmieszeniu sie.


BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16349 dnia: Stycznia 30, 2017, 12:14:04 pm »
Obstawiam, że ten gościu nie ma więcej niż 12 lat i komputer dostał na komunie. Na konsole nie udało się namówić rodziców i stąd ten płacz. Swoją drogą pięknie unika filmiku o U4, który wkleiłem.

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16350 dnia: Stycznia 30, 2017, 12:23:19 pm »
No i tym sposobem konczymy te rozmowe. Jesli pod tym postem bedzie wzmianka o Uncharted to ban na 1 dzien.

Ja moge skomentowac filmik o U4 a nawet dorzucić pare screenów od siebie, ale nie chce sie wcianać miedzy wódke a zakąske.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2017, 12:25:08 pm wysłana przez piotr8642 »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16351 dnia: Stycznia 30, 2017, 12:28:00 pm »
Nie trzeba komentować. Po prostu wstaw filmik z gry na PC, która ma to wszystko to jest pokazane na tym filmie. Czekamy.

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16352 dnia: Stycznia 30, 2017, 12:41:49 pm »
Nie trzeba komentować. Po prostu wstaw filmik z gry na PC, która ma to wszystko to jest pokazane na tym filmie. Czekamy.

Rozbawiłeś mnie... :lol: Teraz sie zastanawiam ile ty w ogóle masz lat , bo pytanie było z kategorii "wstaw filmik z gry na PS4, która ma to wszystko co warcraft 3 ":grin:

svonston

  • Gość
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16353 dnia: Stycznia 30, 2017, 13:03:58 pm »
piotr8642, przemyśl swoje życie, bo jak na razie to przyszedłeś specjalnie na niszowe forum na końcu internetu, gdzie przekonujesz wszystkich 8 aktywnych użytkowników do swojej racji. Naprawdę żyjesz w aż tak smutnej rzeczywistości?

Klosz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-03-2014
  • Wiadomości: 5 943
  • Reputacja: 44
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16354 dnia: Stycznia 30, 2017, 13:09:30 pm »
Ja tylko dodam od siebie ze kazde podkrecenie suwaka ostrosci ponad 60 to glupota w W829. Tak sie sklada ze mam ten tv.  8)
'Muzyka uzywana jest do ksztaltowania ludzkiego umysłu. Moze byc mocna jak narkotyk, lecz jest o wiele niebezpieczniejsza, gdyz nikt nie traktuje powaznie manipulowania poprzez muzyke.'

piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16355 dnia: Stycznia 30, 2017, 13:12:52 pm »
piotr8642, przemyśl swoje życie, bo jak na razie to przyszedłeś specjalnie na niszowe forum na końcu internetu, gdzie przekonujesz wszystkich 8 aktywnych użytkowników do swojej racji. Naprawdę żyjesz w aż tak smutnej rzeczywistości?

Przyszedłem tu za kłamstwami wulfena, który na PPE wypisywał że ktoś na EG wyśmiewał moje screeny. Później (gdy już sie okazało że sobie wymyślił to wysmiewanie na EG) przyparty do muru zasłaniał się jakimiś "ekspertami" z tego forum (bo nawet nie wiedziałem o jego istnieniu). Jeden z nich to chyba ten"ekspert od konsolowych modów i żelków haribo widocznych na jego zdjęciach z telefonu a udających mody"

el becetol

  • Gość
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16356 dnia: Stycznia 30, 2017, 13:20:59 pm »
No i przyszedłeś, wszyscy wyśmiali twoje screeny, czyli mówił prawdę. Możesz się spakować i wracać na ppe.




piotr8642

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 27-01-2017
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 1
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16357 dnia: Stycznia 30, 2017, 13:31:06 pm »
No i przyszedłeś, wszyscy wyśmiali twoje screeny, czyli mówił prawdę. Możesz się spakować i wracać na ppe.
 

Nie marnuj kolego energii na komentarze a postaraj się lepiej żebym do pakowanej walizki zabrał jakieś lepsze zdjęcie "konsolowego moda" niż ten "mod becethancer" który prezentuje się...ekhem...tak

http://i.imgur.com/SVrSg7v.jpg
 
A miał wygladać tak

https://zapodaj.net/images/a1ab3e9dd3907.png
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2017, 13:33:23 pm wysłana przez piotr8642 »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16358 dnia: Stycznia 30, 2017, 13:35:55 pm »
A co w tym zdjęciu jest takiego super? Bo ogrywam teraz Mad Maxa z otwartym światem i wygląda niemal identycznie.

Pytam poważnie. Na co patrzy blacharz w takiej fotce? Na jaki mikro element (który wymaga najnowszego GPU i CPU) mam zwrócić uwagę?

Na te ociosane toporkiem budynki w tle? A może niebo, na które ktoś wysypał ziarno dla gołąbków?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2017, 13:38:50 pm wysłana przez Krzysiu »

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: System Wars 2 (PS4/XOne/PC/Kyo/Inne...)
« Odpowiedź #16359 dnia: Stycznia 30, 2017, 13:37:33 pm »
A o co ogólnie tu chodzi ? Że mody na PC polepszają grafikę czy o co ?