Autor Wątek: Szokuje???  (Przeczytany 1522412 razy)

0 użytkowników i 13 Gości przegląda ten wątek.

jay jay

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2005
  • Wiadomości: 4 740
  • Reputacja: 18
  • Terror of unexpleainable
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6280 dnia: Kwietnia 15, 2009, 14:27:03 pm »
ona ma podobno rozne oblicza , nie krytykujmy tych co maja lekko znieksztalcone jej pojecie .
''Don't take advice from anyone'' - Robert Altman.


mowafilmowa.wordpress.com
magivanga.wordpress.com
booklips.pl

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6281 dnia: Kwietnia 15, 2009, 22:04:36 pm »
Zszokowała mnie opowiastka znajomego, którego nie widziałem sporo czasu a odwiedził mnie ostatnio. Budował dom, okazało się że jakaś błahostka względem planu się nie zgadza i jego sąsiad z którym utrzymywał normalny kontakt zaczął na niego donosić. Pojawił się nadzór budowlany i ogromne kłopoty. Budowa bardzo się opóźniła, koleś stracił przez to sporo pieniędzy bo potrzebował pomieszczeń do przechowywania produktów, którymi handluje. Poszedł do tego sąsiada i zapytał czy jest mu coś winien, czy kiedyś źle postąpił wobec niego i dlaczego on tak zniszczył mu nerwy (i nie tylko) podczas budowy. Gość prosto w oczy odpowiedział mu że siedzi w Niemczech 10 lat i nie może sobie pozwolić na taki dom więc czemu niby on mógłby sobie taki wybudować. :?

Ja wiem że zagranicą Polak Polakowi wilkiem ale żal człowieka ogrania że takie mendy panoszą się wszędzie po kraju. Jak w tu ma być normalnie skoro ludzie nie potrafią sobie nie przeszkadzać a co dopiero pomagać. Jestem wyjątkowo uczulony na takie gnidy więc może dlatego tak mnie to szokuje ale okiem bym nie mrugnął gdyby takiemu chamowi krzywda się działa. 

Ciapkas

  • Gość
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6282 dnia: Kwietnia 15, 2009, 22:16:14 pm »
Dwa razy musiałem do ciotki jeździć i ścinać drzewka...bo sąsiadce przeszkadzają.
Z kolei sąsiad babci miał bzika na punkcie zatruwania drzew...
I jaki najlepszy wniosek? Nie mieć sąsiadów. Ja mam dom tak, że po jednej i po drugiej stornie 30m od płotu sąsiada.  :lol:
To tak odnośnie żółci.

Cytuj
Około 300 afgańskich kobiet zostało obrzuconych kamieniami, kiedy zebrały się, aby zaprotestować przeciwko nowemu prawu, które zdaniem krytyków legalizuje gwałt małżeński.
http://wiadomosci.onet.pl/1952639,12,item.html

Ale szanujmy ich światopogląd...


A idź pan. Ciekawe czego nie ma jakiejś silnej organizacji, która by się tym zajęła.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6283 dnia: Kwietnia 16, 2009, 19:52:00 pm »

Sora

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 18-03-2005
  • Wiadomości: 1 279
  • Reputacja: 0
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6284 dnia: Kwietnia 16, 2009, 20:52:40 pm »
Szokuje mnie to, ze sie nie ucieszyl :D

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6285 dnia: Kwietnia 16, 2009, 21:01:17 pm »
Ciekawe czy zaradni rodzice nie walną okrągłej sumki odszkodowania - 10mln $? Czemu nie, w końcu skaza na psychice do końca życia.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6286 dnia: Kwietnia 17, 2009, 21:24:20 pm »
Cytuj
Wspólne działania policjantów z Radomia i Siedlec zakończyły się zatrzymaniem 30-letniego męŻczyzny. Ogłaszając się na jednym z internetowych portali aukcyjnych, oferował on usługi polegające na przerabianiu konsoli do gier. Miało to umoŻliwić odtwarzanie na nich nielegalnych gier i filmów. Jest to juŻ druga tego typu nielegalna działalność, którą w ostatnich dniach wykryli policjanci.

http://www.policja.pl/portal/pol/1/39166/Przerabial_konsole_do_gier.html

Od kiedy przerabianie konsol jest nielegalne? Co z moim prawem do wykonania i uŻywania kopii zapasowych moich gier?

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6287 dnia: Kwietnia 17, 2009, 21:27:33 pm »
Polskie prawo tak ssie parówę w kwestii piracenia, że można je interpretować na wiele sposobów. Takie akcje są wymuszone przez producentów "kultury" (gier/muzyki/filmów etc.).

Problem jest tak trudny do rozwiązania, że już od dawna nim sobie głowy nie zawracam i przyjąłem postawę - kupiłem film/muzykę/grę, to mogę robić z tym co chcę, pod warunkiem, że nie zarabiam na tym lub nie mnożę ilości, tj. nie daję kolegom nagranej płyty, co najwyżej pożyczam. Chyba najzdrowsza postawa jaką można przyjąć (najrozsądniejsza).

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6288 dnia: Kwietnia 17, 2009, 21:33:43 pm »
Żadne prawo nie zabrania mi modyfikować sprzętu. Nie wiem jak trzeba interpretować, żeby do takich wniosków dojść.

Pomijając wszystkie kwestie moralne, jestem zagorzałym zwolennikiem całkowitej legalizacji piractwa. Niech każdy robi co chce i co mu sumienie podpowiada. Piractwa i tak się nie zlikwiduje, a społeczna szkodliwość jest tak niska, że zwyczajnie szkoda pieniędzy podatników na takie akcje. Tym bardziej, że firmy coraz częściej wykorzystują policję i prokuraturę do własnych rozgrywek.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6289 dnia: Kwietnia 17, 2009, 21:44:43 pm »
Ale pomyśl szerzej - powstaną legalne serwisy na bieżąco wrzucające nową muzykę, filmy, gry do ściągnięcia za darmo. Zyski z reklamy, bo serwis mega popularny. Polska zupełnie nie istnieje dla wydawców, bo nikt nie kupi. Nic po polsku, zostają tylko pirackie źródła (czyli ten legalny serwis). Ktoś chcący mieć film w pudełku musi importować itd. Najczarniejszy scenariusz. Fajnie, ale za Polską pójdą Niemcy, Francja, USA i kultury tworzyć nie będzie komu.

Już lepszym sposobem jest CAŁKOWITE zblokowanie piratów, zero piracenia - co prawda bylibyśmy zniewoleni przez korporacje wydawnicze, ale do życia gry/filmy niezbędne nie są.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6290 dnia: Kwietnia 17, 2009, 22:11:21 pm »
Nie wiem set... Tak źle i tak niedobrze. Obecnie i tak jesteśmy białą plamą na mapie Europy - tyle że nie przez piractwo, a dzięki ZAiKS. Płyty drogie, bez szans na iTunes, nawet YouTube blokuje nam dostęp do teledysków. Dużo gorzej może by nie było, a przynajmniej policja zajęłaby się przestępcami. Teraz masz wrzuta.pl - też ściągniesz z niej całą muzykę. Na pewno byłoby trzeba regulować to na tyle, żeby uniemożliwić czerpanie jakichkolwiek zysków - z reklam, z funkcjonowania takich serwisów, etc. Nikt za darmo by ich nie prowadził, więc może by się to aż tak nie rozrosło. Zbytnio nie ułatwiać, ale również nie ścigać Jasiów wymieniających się plikami w sieci.

blancjaone

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 10-12-2004
  • Wiadomości: 2 946
  • Reputacja: 1
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6291 dnia: Kwietnia 17, 2009, 22:12:44 pm »
Cytuj
Ale pomyśl szerzej - powstaną legalne serwisy na bieżąco wrzucające nową muzykę, filmy, gry do ściągnięcia za darmo. Zyski z reklamy, bo serwis mega popularny. Polska zupełnie nie istnieje dla wydawców, bo nikt nie kupi. Nic po polsku, zostają tylko pirackie źródła (czyli ten legalny serwis). Ktoś chcący mieć film w pudełku musi importować itd. Najczarniejszy scenariusz.
Piractwo nie powinno być legalne, ale jednocześnie osobie ściągającej pliki z internetu nie powinno NIC grozić, nawet potencjalnie.
Teraz w praktyce prawie nic nie grozi, a mimo wszystko kupuję całkiem sporo filmów, gier czy płyt. Czemu?
Cytuj
Fajnie, ale za Polską pójdą Niemcy, Francja, USA i kultury tworzyć nie będzie komu.
Na początku tak właśnie było - sztuka nie była tworzona w celu zarobkowym. Są zresztą tacy, którzy burzą się na nazywanie sztuką czegoś, co zostało wydane w celu osiągnięcia zysku.
Cytuj
Już lepszym sposobem jest CAŁKOWITE zblokowanie piratów, zero piracenia - co prawda bylibyśmy zniewoleni przez korporacje wydawnicze, ale do życia gry/filmy niezbędne nie są.
Nie pi***. ;)

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6292 dnia: Kwietnia 17, 2009, 22:17:30 pm »
Swoją drogą siostra, chcą puszczać w lokalu gastronomicznym publiczne radio, musi co miesiąc płacić trzem organizacjom kilkaset złotych.

Paranoja.

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6293 dnia: Kwietnia 17, 2009, 22:20:22 pm »
Odnośnie piractwa, autorzy The Pirate Bay dostali karę w wysokości 4.5 mln $ oraz rok więzienia o_O.
Wprawdzie nie interesowałem się samym przebiegiem rozprawy, ale z komentarzy ludzi, którzy ją śledzili wynika, że werdykt sądu jest z dupy wzięty, gdyż oskarżyciele w ogóle nie zdawali sobie sprawy, na czym w ogóle polega "torrent", i ogólnie byli do dupy; przez cały czas ponoć to właśnie TPB było górą w sprawie... aż do wyroku.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

setezer

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 08-05-2005
  • Wiadomości: 3 469
  • Reputacja: 1
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6294 dnia: Kwietnia 17, 2009, 22:22:55 pm »
Cytuj
Nie wiem set... Tak źle i tak niedobrze. Obecnie i tak jesteśmy białą plamą na mapie Europy - tyle że nie przez piractwo, a dzięki ZAiKS. Płyty drogie, bez szans na iTunes, nawet YouTube blokuje nam dostęp do teledysków. Dużo gorzej może by nie było, a przynajmniej policja zajęłaby się przestępcami. Teraz masz wrzuta.pl - też ściągniesz z niej całą muzykę. Na pewno byłoby trzeba regulować to na tyle, żeby uniemożliwić czerpanie jakichkolwiek zysków - z reklam, z funkcjonowania takich serwisów, etc. Nikt za darmo by ich nie prowadził, więc może by się to aż tak nie rozrosło. Zbytnio nie ułatwiać, ale również nie ścigać Jasiów wymieniających się plikami w sieci.
A pamiętacie czasy gdy nie istaniało youtube i wszystko trzeba było sobie wyszarpywać, a teraz patrzę we wora, a tam wklejanie linków: o tego słucham - to lepiej zobacz to: itd. W dupach się ludziom od dobrobytu przewraca. Jak napisałeś - i tak źle, i tak niedobrze.

Cytuj
Piractwo nie powinno być legalne, ale jednocześnie osobie ściągającej pliki z internetu nie powinno NIC grozić, nawet potencjalnie.
Teraz w praktyce prawie nic nie grozi, a mimo wszystko kupuję całkiem sporo filmów, gier czy płyt. Czemu?
A tej udostępniającej? Zasłanianie się: było w internecie, nie wiedziałem, że to nielegalne, też jest słabe.

Cytuj
Na początku tak właśnie było - sztuka nie była tworzona w celu zarobkowym. Są zresztą tacy, którzy burzą się na nazywanie sztuką czegoś, co zostało wydane w celu osiągnięcia zysku.
Ale my nie mówimy o sztuce, ale o komercyjnej rozrywce. Gry to nie sztuka, muzyka w większości też nie, proste łubudu ku uciesze ucha, filmy także. Bo ile osób ściąga Bergmana, a ile SZYBCY I WŚCIEKLI?

Wszedłem ostatnio do wora i taki tekst: "ale te losty [zgaduję - zagubieni] się wolno ściągają" - W DUPACH SIĘ POPRZEWRACAŁO, DO ROBOTY I NIE PIRACIĆ!

Cytuj
Swoją drogą siostra, chcą puszczać w lokalu gastronomicznym publiczne radio, musi co miesiąc płacić trzem organizacjom kilkaset złotych.

Paranoja.
Nie chce mi się wierzyć, że aż kilkaset. Jeżeli tak, to paranoja. Ale sumka - jaką sobie wyobrażałem - rzędu 50-100zł jest chyba uczciwa? W końcu dzięki radyjku grającemu w tle klienci mają milszą atmosferę itd. Zresztą wszyscy i tak puszczają bez pozwolenia, pech gdy ktoś podpieprzy.

Cytuj
Odnośnie piractwa, autorzy The Pirate Bay dostali karę w wysokości 4.5 mln $ oraz rok więzienia o_O.
Wprawdzie nie interesowałem się samym przebiegiem rozprawy, ale z komentarzy ludzi, którzy ją śledzili wynika, że werdykt sądu jest z dupy wzięty, gdyż oskarżyciele w ogóle nie zdawali sobie sprawy, na czym w ogóle polega "torrent", i ogólnie byli do dupy; przez cały czas ponoć to właśnie TPB było górą w sprawie... aż do wyroku.
Czyli typowa pokazówka, coś jak krzyżowanie ludzi - i tak wszystkich rzezimieszków się nie ukrzyżuje, ale jak kilku, to reszta się przestraszy i wyluzuje z niecnymi uczynkami.

Mnie irytuje IDEOLOGIA bycia piratem, BO MI SIĘ NALEŻY. Partia piratów i inne oszołomy niech lepiej się za robotę weźmie, a nie za szerzenie takich idiotyzmów.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 17, 2009, 22:28:57 pm wysłana przez setezer »

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6295 dnia: Kwietnia 17, 2009, 22:27:49 pm »
Cytuj
DO ROBOTY I NIE PIRACIĆ!

Robi to robol z łopatą :P.

Trzymajmy się łagodnego określenia "praca" :D.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6296 dnia: Kwietnia 17, 2009, 22:57:42 pm »
Nie chce mi się wierzyć, że aż kilkaset. Jeżeli tak, to paranoja. Ale sumka - jaką sobie wyobrażałem - rzędu 50-100zł jest chyba uczciwa? W końcu dzięki radyjku grającemu w tle klienci mają milszą atmosferę itd. Zresztą wszyscy i tak puszczają bez pozwolenia, pech gdy ktoś podpieprzy.

Policzmy:

- dla ZAiKS 61,50 za lokal w którym jest 20 miejsc siedzących + 1,03 za każde kolejne miejsce - u siostry stołków będzie ze 120 (dwie sale, dwa tarasy, siedem altanek);
- dla Stoartu (Związek Artystów Wykonawców) za lokal powyżej pięćdziesięciu miejsc 280,10 lub 0,2% wpływów;

Jest jeszcze ZPAV (Związek Producentów Audio Video) - musieliby im bulić, gdyby chcieli postawić w lokalu telewizor - był taki zamiar, ale z tego przynajmniej na razie zrezygnowali.

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6298 dnia: Kwietnia 20, 2009, 22:52:55 pm »
Co chwile jakaś zapowiedź filmu z Stevenem Seagalem w TV. Ile on tych crapów nakręcił?  :shock:

Obejrzałem na filmweb. Mniej więcej 2 rocznie jako aktor i nawet 4 jako producent. Ja pier**lę  :lol:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 20, 2009, 22:55:09 pm wysłana przez Chris »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6299 dnia: Kwietnia 21, 2009, 11:55:57 am »
Stare ale nadal rozpier...a. IMO ten koleś zamiata jeśli chodzi o beatbox.


Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6300 dnia: Kwietnia 22, 2009, 21:37:59 pm »
"Anioły i demony" - czas na kontrowersje

Na ekrany wchodzi kolejna ekranizacja powieści Brown'a, a ludzie Kościoła, niczym idioci, po raz kolejny robią mu darmową reklamę :/. Czy naprawdę tak trudno jest im zamknąć jadaczki i przemilczeć to filmidło?

"Kod Leonarda Da Vinci" był słaby: był nudny, przegadany, aktorsko drętwy i w ogóle do kitu (na Metacritic średnia 46/100 i naprawdę sporo negatywnych ocen). KsiąŻka nie była taka zła - mocno przegadana (nie ma to jak przerywać akcję i przez kilkanaście stron opisywać jakieś ciekawostki dotyczące symboliki czegośtam), opierająca się głównie na kontrowersyjnych pogłoskach odnośnie małŻeństwa Jezusa i Marii Magdaleny oraz wielkiej teorii spiskowej dziejów itp. itd., ale mimo wszystko jak na ksiąŻkę pseudo-detektywistyczną była nawet fajna i szybko moŻna bylo przez nią przelecieć. Z całą jednak pewnością nie zasługiwała na miano hitu i przeboju. JednakŻe, ze względu na rozgłos, jaki zyskała swoją kontrowersyjnością, bestsellerem się stała; to samo z filmem - Kościół go potępiał ile tylko mógł, wszędzie o tym było głośno, to i ludzie szli zobaczyć, o co tyle hałasu.

Teraz pewnie będzie to samo. Kolejny słaby film który stanie się najpopularniejszym filmem roku :/.
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6301 dnia: Kwietnia 22, 2009, 22:02:50 pm »
"Anioły i demony" - czas na kontrowersje

Na ekrany wchodzi kolejna ekranizacja powieści Brown'a, a ludzie Kościoła, niczym idioci, po raz kolejny robią mu darmową reklamę :/. Czy naprawdę tak trudno jest im zamknąć jadaczki i przemilczeć to filmidło?

"Kod Leonarda Da Vinci" był słaby: był nudny, przegadany, aktorsko drętwy i w ogóle do kitu (na Metacritic średnia 46/100 i naprawdę sporo negatywnych ocen). Książka nie była taka zła - mocno przegadana (nie ma to jak przerywać akcję i przez kilkanaście stron opisywać jakieś ciekawostki dotyczące symboliki czegośtam), opierająca się głównie na kontrowersyjnych pogłoskach odnośnie małżeństwa Jezusa i Marii Magdaleny oraz wielkiej teorii spiskowej dziejów itp. itd., ale mimo wszystko jak na książkę pseudo-detektywistyczną była nawet fajna i szybko można bylo przez nią przelecieć. Z całą jednak pewnością nie zasługiwała na miano hitu i przeboju. Jednakże, ze względu na rozgłos, jaki zyskała swoją kontrowersyjnością, bestsellerem się stała; to samo z filmem - Kościół go potępiał ile tylko mógł, wszędzie o tym było głośno, to i ludzie szli zobaczyć, o co tyle hałasu.

Teraz pewnie będzie to samo. Kolejny słaby film który stanie się najpopularniejszym filmem roku :/.

Żenada, tym bardziej że nawet osoby z mojego dość bliskiego otoczenia zaczęły się zastanawiać, czy ta książka nie ma w sobie przypadkiem kilku ziarenek prawdy.

Diuk

  • Gość
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6302 dnia: Kwietnia 22, 2009, 22:06:58 pm »
A mnie tam się podobał "Kod Da Vinci". Miło wspominam.

Ciapkas

  • Gość
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6303 dnia: Kwietnia 22, 2009, 22:11:21 pm »
Dla mnie książka była powalona i nudna, a film jeszcze gorszy. Ale z tą reklamą to fakt- to kler wyhype'ował owy film.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6304 dnia: Kwietnia 22, 2009, 22:12:44 pm »
Prawda czy nie - ksiazke się przyjemnie czyta. Film wcale aż tak zły nie był. Spadajcie pseudointelektualiści!!111shiftone

Ciapkas

  • Gość
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6305 dnia: Kwietnia 22, 2009, 22:14:38 pm »
Może dobrych książek po prostu nie czytałeś. :P

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6306 dnia: Kwietnia 22, 2009, 22:18:43 pm »
Pratchett to mój idol.


Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6307 dnia: Kwietnia 23, 2009, 01:23:50 am »
Chodziło o dobre książki.
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Nie mówię, że "Kod..." był złą książką, nie był jednak na pewno aż tak dobrą książką, jaką z niego zrobiono - to zwykłe czytadło, które się przeczyta i rzuci w kąt; gdyby nie cała ta kontrowersyjna otoczka, chęć Kościoła do zbanowania książki itp. itd., pewnie sporo osób by nawet po tą książkę nie sięgnęła.

Swoją drogą, śmieszne wydaje mi się to, że Gabriel Knight 3, gra, w której pisarz-amator i "Łowca Cieni" w jednym walczy z wampirami, o wiele subtelniej, w sposób bardziej interesujący i przede wszystkim wierniej przedstawia te same informacje i motywy poruszane w "Kodzie...".
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6308 dnia: Kwietnia 25, 2009, 20:48:59 pm »
http://wyborcza.pl/1,76842,6538081,W_Iraku_trwa_koszmarne_polowanie_na_gejow.html

Cytuj
Samozwańcze milicje religijne od kilku lat polują na irackich gejów, ale dopiero wymyślne tortury, jakie serwują im w ostatnich czasach, biją wszelkie rekordy okrucieństwa. W okrucieństwach celują Rycerze Prawdy, nieznana dotąd grupa szyickich bojowników, którzy postanowili rozwiązać kwestię homoseksualizmu w Iraku.
Rycerze sklejają odbyt schwytanego geja, po czym podają mu środki na przeczyszczenie. Ofiara umiera w straszliwych cierpieniach. Tysiące Irakijczyków obejrzało już filmik z takiej egzekucji rozpowszechniany na telefonach komórkowych.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6309 dnia: Kwietnia 25, 2009, 21:03:59 pm »
A podobno u nas homofobia i nietolerancja  :lol:

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6310 dnia: Kwietnia 25, 2009, 21:10:11 pm »
Na kiuma.com jest filmik z egzekucji pary gejów w Iranie. Zostali powieszenie na szubienicy w centralnej części miasta.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6311 dnia: Kwietnia 25, 2009, 21:13:16 pm »
Na kiuma.com jest filmik z egzekucji pary gejów w Iranie.

Fajna strona. Naprawdę  :?

jozef

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 22-12-2005
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6312 dnia: Kwietnia 25, 2009, 21:49:55 pm »
Na kiuma.com jest filmik z egzekucji pary gejów w Iranie. Zostali powieszenie na szubienicy w centralnej części miasta.

Ja pier...co za strona  :shock: :???:
o czym nie można mowic o tym nalezy milczec

Wojtq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 01-09-2006
  • Wiadomości: 4 855
  • Reputacja: 42
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6313 dnia: Kwietnia 26, 2009, 00:05:37 am »
http://www.joemonster.org/art/11385/Przerazajace_rosyjskie_place_zabaw_dla_dzieci

Niektóre "atrakcje" porażają :shock: . Psychodelia na całego.
PSN ID: WojtqGO

juve26

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-12-2006
  • Wiadomości: 2 613
  • Reputacja: 20
  • 04.12.2006 - 16.08.2010 †
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6314 dnia: Kwietnia 26, 2009, 00:43:47 am »
Na kiuma.com jest filmik z egzekucji pary gejów w Iranie. Zostali powieszenie na szubienicy w centralnej części miasta.
Dałbyś dokładny link? Nie chcę przewijać przez te 38 stron, bo słabo mi się od takich rzeczy robi, ale wspomniany filmik bym sobie obejrzał :)

Johnny B. Goode

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-11-2007
  • Wiadomości: 1 838
  • Reputacja: 17
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6315 dnia: Kwietnia 26, 2009, 00:57:35 am »
Ktoś kto wrzuca tam zdjęcia to musi mieć najebane w bani :shock:

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6316 dnia: Kwietnia 26, 2009, 11:09:30 am »
Na tej stronie kiuma.com to i tak najlepsze są komentarze :lol: . Wydaje się jakby tam pisali sami nekrofile i inni dziwacy, którzy walą gruchę przy tych fotach :lol:

marcingt

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-08-2007
  • Wiadomości: 4 970
  • Reputacja: 58
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6317 dnia: Kwietnia 26, 2009, 21:47:38 pm »
Na kiuma.com jest filmik z egzekucji pary gejów w Iranie. Zostali powieszenie na szubienicy w centralnej części miasta.
Dałbyś dokładny link? Nie chcę przewijać przez te 38 stron, bo słabo mi się od takich rzeczy robi, ale wspomniany filmik bym sobie obejrzał :)
Bitte 8-)
Fajne mają w Iranie rozrywki.

ubol

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 1 537
  • Reputacja: 16
  • PSN: urytuPL
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6318 dnia: Kwietnia 26, 2009, 21:58:37 pm »
Fajne mają w Iranie rozrywki.
Ja nie mogę konkretnie się tam mają, jeszcze za samą akcję odpowiedzialna była lokalna władza :shock:

svonston

  • Gość
Odp: Szokuje???
« Odpowiedź #6319 dnia: Kwietnia 26, 2009, 22:00:52 pm »
Daj taką moŻliwość, a 3/4 katoli zrobi z homoseksualistami to samo u nas.