Autor Wątek: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect  (Przeczytany 8797 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

lupinator

  • Gość
Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« dnia: Lutego 06, 2013, 14:32:08 pm »

Microsoft’s next console will require an Internet connection in order to function, ruling out a second-hand game market for the platform. A new iteration of Xbox Live will be an integral part of Microsoft’s next console, while improved Kinect hardware will also ship alongside the unit.

Sources with first-hand experience of Microsoft’s next generation console have told us that although the next Xbox will be absolutely committed to online functionality, games will still be made available to purchase in physical form. Next Xbox games will be manufactured on 50GB-capacity Blu-ray discs, Microsoft having conceded defeat to Sony following its ill-fated backing of the HD-DVD format. It is believed that games purchased on disc will ship with activation codes, and will have no value beyond the initial user.

Our source has also confirmed that the next Xbox’s recently rumoured specs are entirely accurate. That means an AMD eight-core x64 1.6GHz CPU, a D3D11.x 800MHz graphics solution and 8GB of DDR3 RAM. As of now, the console’s hard drive capacity is said to be undecided, but Microsoft’s extended commitment to online delivery suggests that it will be the largest unit it has put inside a console to date.

Though the architectures of the next-gen Xbox and PlayStation both resemble that of PCs, several development sources have told us that Sony’s solution is preferable when it comes to leveraging power. Studios working with the next-gen Xbox are currently being forced to work with only approved development libraries, while Sony is encouraging coders to get closer to the metal of its box. Furthermore, the operating system overhead of Microsoft’s next console is more oppressive than Sony’s equivalent, giving the PlayStation-badged unit another advantage.

Unlike Nintendo, Microsoft is continuing to invest heavily in motion-control interfaces, and a new, more reliably responsive Kinect will also ship alongside the next Xbox. Sony’s next-generation console camera system is said to have a similar set of features, and is expected to be discussed at the company’s PlayStation event on February 20.

http://www.edge-online.com/news/the-next-xbox-always-online-no-second-hand-games-50gb-blu-ray-discs-and-new-kinect/


Ahahahahhahaahhhahahaha

svonston

  • Gość
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 06, 2013, 14:33:48 pm »
Mam nadzieję, że Sony nie pójdzie tą drogą. :angel:

lupinator

  • Gość
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 06, 2013, 14:36:48 pm »
Mam nadzieję, że nie. Xbox na razie jawi się tak śmiesznie, że nawet nie warto mu zakładać głównego tematu.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 06, 2013, 14:47:54 pm »
Mam nadzieję, że nie.
Jeśli M$ przez ograniczenie rynku wtórnego hajs zacznie się zgadzać, to Sony nie będzie miało wyjścia wcześniej, czy później.

To jakaś bzdura zresztą, wątpię, żeby aż tak ograniczono funkcjonalność sprzętu.

lupinator

  • Gość
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 06, 2013, 14:48:41 pm »
W dupie mam rynek wtórny, bardziej mnie bawi ALWAYS ONLINE.

svonston

  • Gość
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 06, 2013, 14:50:07 pm »
W dupie mam rynek wtórny
Ehh

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 06, 2013, 14:52:16 pm »
No ja nie mam w dupie i tego i tego, więc na tą chwilę kosa z nowym xboxem.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 06, 2013, 14:53:16 pm »
bardziej mnie bawi ALWAYS ONLINE.
Do tego się odniosłem w drugim zdaniu, wątpię, aby aż tak ograniczono funkcjonalność sprzętu.

W dupie mam rynek wtórny
Mocne słowa. Gdyby nie rynek wtórny, to wielu graczy, w tym i ja chu** by pograli w tej generacji. Jeszcze mnie nie poj**ało, żeby wydawać cenę sklepową za premierową gierkę, której potem nie będę mógł puścić w obieg i sfinansować sobie kolejnego tytułu. Chyba, że zaczną rozdawać gierki w ramach abo, jak w PS+, to przeżyjem.

lupinator

  • Gość
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 06, 2013, 14:56:50 pm »
Jeśli chodzi o moje zdanie - coraz więcej gierek będzie sprzedawanych cyfrowo, mam nadzieję, że powoli będzie zbliżać się to wszystko na PS Storze do steama, już Sony coraz większe promocje daje, więc idzie w dobrym kierunku. W dodatku w plusie - obecnie dają tyle gier, że nie jestem w stanie ograć, a to co powychodziło (np. Dishonored). Staniało z 229 do stówki i będę mógł spokojnie sobie zainwestować w nią za jakiś czas za jeszcze mniejsze pieniądze. Pozostaje kwestia odsprzedawania, ja tego nigdy nie robiłem, więc nijak może mnie to boleć. Lubię zbierać gry.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 06, 2013, 15:33:39 pm »
. Pozostaje kwestia odsprzedawania, ja tego nigdy nie robiłem, więc nijak może mnie to boleć.

Ja też tego nie robiłem, za to kupowałem używki, z racji tego, że w online i tak nie gram w ogóle. Dla mnie Xbox w formie "always online" to jakieś nieporozumienie i o ile gry w cyfrowej dystrybucji nie będą kosztować nówki 50% co kosztują w sklepach tak jak kupię xklocka to go spirace na wstępie i będę jak Kyokomashi.

Mrocz

  • Gość
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 06, 2013, 15:46:45 pm »
Jeżeli Wiedźmin 3 wyjdzie na PS4 (a na to wygląda) i jeżeli ta gra wyścigowa od Evolution Studia okaże się czymś tak zajebistym jak PGR czy Forza to przy nowym Xboxie trzymałoby mnie tylko Halo... A to za mało by go kupić.

Póki co Playstation rozp**rdala xboxa pod każdym względem. Wkurza mnie, że Xbox idzie w kierunku casual gamingu... No ale zobaczymy jak to będzie po oficjalnych zapowiedziach, ale coś czuje w kościach, że MS zaliczy sporego faila.

lupinator

  • Gość
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 06, 2013, 15:48:30 pm »
+ przypominam nowa gra Bungie jest multiplatformowa ;)

Mrocz

  • Gość
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 06, 2013, 15:52:31 pm »
+ przypominam nowa gra Bungie jest multiplatformowa ;)

Ale Halo 5 i 6 od 343 Industries nie ;)

Właściwie to poradzili sobie dużo lepiej ze światem Halo od Bungie... Zobaczymy jak Bungie poradzi sobie z nową serią.

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 06, 2013, 17:05:32 pm »
Kurde Sony co rusz daje nowe IP, a Xbox ma do końca życia tylko na Halo lecieć?  :lol:

Mrocz

  • Gość
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 06, 2013, 17:15:27 pm »
Kurde Sony co rusz daje nowe IP, a Xbox ma do końca życia tylko na Halo lecieć?  :lol:

Póki co nic innego równie dobrego nie wymyślili...

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 06, 2013, 17:16:34 pm »
Moim zdaniem taki sam bullshit jak wiekszosc plot dotyczacych next genow :)

Gerro31

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-02-2006
  • Wiadomości: 4 700
  • Reputacja: 35
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 06, 2013, 17:18:17 pm »
U mnie też kosa z nowym Xboxem. Raz, że wszystkie gry sprzedaję, bo szkoda mi tyle siana, żeby gry leżały na półce, a dwa, że w obecnym mieszkaniu mam neta z komórki, więc też nie wyobrażam sobie być nonstop online.


Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 684
  • Reputacja: 194
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 06, 2013, 18:02:25 pm »
Ale wtedy do premiery PS4 jeszcze dużo czasu było. A Xbox 3 jak i PS4 będzie za chwileczkę ogłaszane oficjalnie, więc i ploty są dużo bardziej prawdopodobne.

lupinator

  • Gość
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 06, 2013, 18:02:51 pm »
piszecie tak jakby to wszystko bylo oficjalne i jakby podobnych plotek odnosnie ps4 nie bylo

Każdy kto ma mózg widzi, że to nieoficjalne i nie trzeba tego dodawać w każdym poście :) Prawdopodobieństwo plotek rośnie wraz ze zbliżającymi się zapowiedziami / premierami.

PS. Dawanie tej samej informacji z różnych serwisów, żeby wydawało się więcej jest bardziej niż klawe.

pankracy

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 18-03-2010
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: -11
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 06, 2013, 18:13:31 pm »
Cytuj
Każdy kto ma mózg widzi, że to nieoficjalne i nie trzeba tego dodawać w każdym poście

nie przeszkadza to wam jednak w wydawaniu wyrokow.

inna sprawa ze w przypadku ms to nadal sa tylko plotki, a sony przeciez opatentowalo jakas technologie zwiazana z blokada uzywek.

ale jesli juz mialaby wejsc w zycie blokada uzywek to nie ma mowy bo zrobil to tylko ms albo tylko sony. wydawcy i producenci gier sklonia sie bardziej ku sprzetowi ktory ma ta blokade, na co konkurencja sobie nie moze pozwolic.

ale bardziej niewiarygodne jest info o "always online", ktory jest bezsensowny przy posiadaniu bluraya i dobrych zabezpieczen (a zapewne to o piractwo tu chodzi), wg badan 1/3 amerykanow nie ma dostepu do szybkiego internetu a 20% nie ma go w ogole.
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2013, 18:17:52 pm wysłana przez pankracy »

lupinator

  • Gość
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 06, 2013, 18:16:06 pm »
nie przeszkadza to wam jednak wydawaniu wyrokow.
Czujesz przez to ból w klatce piersiowej?

Mrocz

  • Gość
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 06, 2013, 18:19:45 pm »
nie przeszkadza to wam jednak wydawaniu wyrokow.
Czujesz przez to ból w klatce piersiowej?

Zawsze to może być zgaga. Polecam Rennie.

pankracy

  • ZMP-owiec
  • ****
  • Rejestracja: 18-03-2010
  • Wiadomości: 315
  • Reputacja: -11
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 06, 2013, 18:26:15 pm »
nie przeszkadza to wam jednak wydawaniu wyrokow.
Czujesz przez to ból w klatce piersiowej?

po prostu nie patrze przez rozowe okulary na wszelkie poczynania sony jak niektorzy z morda kaza w sygnaturce tutaj i nie neguje wszystko co zwiazane z nowa konsola microsoftu

obie firmy sa tak samo chetne na hajs graczy, jednoczesnie nie wierze by jakakolwiek z nich wprowadzila w zycie blokade uzywek albo "always online"

a edge dorzucajac do tej plotki info o specyfikacji, ktora przewija sie juz od tygodni po roznych serwisach, probuje dodac sobie wiarygodnosci

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 338
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 06, 2013, 18:49:12 pm »
nie przeszkadza to wam jednak wydawaniu wyrokow.
Czujesz przez to ból w klatce piersiowej?

po prostu nie patrze przez rozowe okulary na wszelkie poczynania sony jak niektorzy z morda kaza w sygnaturce tutaj i nie neguje wszystko co zwiazane z nowa konsola microsoftu

obie firmy sa tak samo chetne na hajs graczy, jednoczesnie nie wierze by jakakolwiek z nich wprowadzila w zycie blokade uzywek albo "always online"

a edge dorzucajac do tej plotki info o specyfikacji, ktora przewija sie juz od tygodni po roznych serwisach, probuje dodac sobie wiarygodnosci

Mrocz

  • Gość
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 06, 2013, 18:59:34 pm »
:lol: :lol:

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 06, 2013, 19:06:05 pm »
CO to wogole za typ na tych wszystkich gifach? :P

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 06, 2013, 19:07:33 pm »
Kaz Hirai

Wulfen

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 3 312
  • Reputacja: 49
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 06, 2013, 19:19:03 pm »
to ten pankracy jest tym mega xbotem co wszystkich nazywał sonoklapami ?

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 06, 2013, 19:23:39 pm »
Tak, to on. Forum PE padło i wstać nie chce, więc może ich jeszcze więcej przywiać.

svonston

  • Gość
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 06, 2013, 19:24:20 pm »
Jak patrzyłem po wiadomościach, to chyba tak.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 06, 2013, 19:25:05 pm »
Jeśli te plotki się potwierdzą, to beczunia. Ciekawe jak wtedy xboty będą bronić M$. Chcę to zobaczyć. :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 06, 2013, 19:28:31 pm »
Do tematu - always online to przegięcie, ale na gry z drugiej ręki na PS4 bym nie liczył.

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 06, 2013, 19:28:33 pm »
Beczunia to będzie jak i na ps4 bedzie podobny system.

_ReD_

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-12-2005
  • Wiadomości: 4 959
  • Reputacja: 49
  • It is what it is
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 06, 2013, 19:58:18 pm »
Beczunia to będzie jak i na ps4 bedzie podobny system.

Przeciez logiczne jest, ze jesli jedni wprowadza (M$) to drudzy (Sony) tez, nawet jesli nie beda chciec to wydawcy na nich wymusza, EA, Activision, UBI etc. Jesli system antyuzywkowy zostanie wprowadzony to bedzie (lub zostalo juz) to przy wspolpracy wszysctkich wiekszych wydawcow, Sony i Microsoftu. Jesli chodzi o to always online to jakas sciema jest, pewnie bedzie potrzebne polaczenie aby actywowac kod do gry i tyle.
« Ostatnia zmiana: Lutego 06, 2013, 20:00:06 pm wysłana przez _ReD_ »

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #35 dnia: Lutego 06, 2013, 20:45:08 pm »
Jezeli faktycznie wprowadza zabezpieczenia przed uzywkami to mam wyje**ne na next geny. Ewentualnie jak sprzet zostanie spiracony :P

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #36 dnia: Lutego 06, 2013, 21:23:08 pm »
Ale czy to czasem nie jest niezgodne z prawem? A może będzie to dotyczyć tylko gier sprzedawanych w cyfrowej dystrybucji? (niższe cenny, ale gra przypisana do konsoli) Albo może być też tak, że kto nie ma kodu, ten nie zagra online.

W ogóle ten news to plota, więc nie ma co się za bardzo podniecać. Z drugiej strony uznaję taką możliwość za całkiem wiarygodną, tylko nie jestem pewny czy prawnie takie coś przejdzie.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #37 dnia: Lutego 06, 2013, 21:34:23 pm »
Oczywiście w imię walki z piractwem i ostatecznie rozwiązanej kwestii regulacji rynku wtórnego wydawcy spojrzą przychylnym okiem na graczy i będą sprzedawać premierowe tytuły po promocyjnych cenach 250 zł/szt. Jasne, można przerzucić się na system e-dystrybucji zbliżony do steam, ps+, ale promocje zwykle obejmują starsze tytuły, więc pozdro dla wszystkich, którzy będą chcieli sprawdzić grę zaraz po premierze (przykładowo DmC na psn stoi za 229 zł) bez możliwości odsprzedaży. Każdy ma swój poziom tolerancji i odniesienia, ale w mojej sytuacji wydawanie ~200 zł za grę jest nie do przyjęcia.

Magik

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 16-12-2010
  • Wiadomości: 1 497
  • Reputacja: 33
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #38 dnia: Lutego 06, 2013, 22:02:49 pm »
Każdy ma swój poziom tolerancji i odniesienia, ale w mojej sytuacji wydawanie ~200 zł za grę jest nie do przyjęcia.
Dokladnie...zwlaszcza ze online na konsolach zupelnie nie interesuje.
Na premiere moge kupic taka Forze lub GT w ktore moge grac tygodniami.
Wyjatkami sa tez takie gry jak Wiedzmin 2 czy seria Mass Effect, ktore zajely mi jakies 50h i moge je przejsc ponownie dokonujac innych wyborow.
Ale w zyciu nie wydam 2 stow za takie Gearsy czy Uncharted, ktore dadza mi ok. 8 godzin zabawy.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 996
  • Reputacja: 132
Odp: Xbox 3: Always online, no second-hand games and new kinect
« Odpowiedź #39 dnia: Lutego 06, 2013, 22:03:56 pm »
To wydasz rok później jak będzie w promocji, producent i tak zarobi, bo na używce chujka dostanie