Ankieta

Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?

WiiU to ostatnia konsola stacjonarna Nintendo
za jedną generację konsol
za dwie generacje konsol
za trzy generacje konsol
Nintendo nigdy nie zrezygnuje z konsol stacjonarnych lub będzie to bardzo odległa przyszłość

Autor Wątek: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?  (Przeczytany 24982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« dnia: Grudnia 05, 2013, 21:40:55 pm »
Czarny piątek za nami. WiiU nie radzi sobie tak źle, ale nadal wyraźnie gorzej niż Ps3 i X360 (ok 200 tys. do ponad 310 i 420 tys.) Za to 3DS okazał się wielkim sukcesem (800 tys. konsol w samym USA w ciągu ostatniego tygodnia, a w Europie i Japonii ma się również świetnie):
http://www.vgchartz.com/

Naszła mnie myśl. Skoro Nintendo tak dobrze radzi sobie na rynku konsol przenośnych (i to nawet mimo boomu na tablety i smartfony), to jak długo jest sens kontynuować produkcję konsol stacjonarnych? Wii oczywiście przyniosło ogromne zyski, a i WiiU może też w ogólnym rozrachunku w końcu wyjść na plus. Ale nie lepiej byłoby wydać konsolę przenośną, którą można podłączyć do telewizora? Technologia i tak poszła ostro do przodu, co widać chociażby patrząc na grafikę gier na Vitę. Czy jest sen się bawić w wydawanie dwóch konsol, skoro można by skupić całą energię na jednej? Jak myślicie?

Ja uważam, że Nintendo wyda jeszcze jedną dużą konsolę stacjonarną. Może nawet dwie. Ale w końcu przeniesie się wyłącznie na rynek handheldów. Czym szybciej to uczynią, tym lepiej na tym wyjdą.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 05, 2013, 21:47:16 pm »
Stworzą dla siebie poważną lukę na rynku. Skoro wychodzą na plus, to patrząc tylko z punktu widzenia biznesowego zawsze jest sens wydawać sprzęt stacjonarny. Bardzo wysoko oceniane tytuły, choć jest ich mało - to spory potencjał. Poza tym podejście Ninny jest jasne - duże NIE dla tytułów Nintendo na sprzętach innych producentów. Cały brand dużego N tylko na handheldach? Nie wierzę. I nie przy takiej ilości mamony, jaką dysponują.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2013, 21:49:22 pm wysłana przez Kert »

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 05, 2013, 21:52:52 pm »
Właściwie to miałem tu na myśli, aby Nintendo połączyło obydwa sektory. Konsola byłaby przenośna, ale w zestawie byłby kabel HDMI, dzięki czemu dałoby się ją bez problemu podłączyć pod każdy tv. A wydawanie gier na jeden sprzęt ma ogromne plusy. Już nie byłoby narzekania, że jest mało gier.

svonston

  • Gość
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 05, 2013, 21:56:17 pm »
Ja myślę, że następna konsola znów będzie hitem, o ile nie zrobią WiiU2. Dziwię się, że 3DS się sprzedaje, choć tak naprawdę można uznać, że to upgrade DSa, a WiiU ma problem z przebiciem się, bo jest kojarzony jako nowsza wersja Wii. Fakt, na 3DSa jest więcej ciekawych gier i jest to naprawdę tania konsola, ale nadal sytuacja z hardwarem jest bardzo podobna.

Poza tym nie trafia do mnie sterowanie na Wii, a sterowania na WiiU nie jestem jakoś zbytnio ciekaw. Tam jest chyba już normalne sterowanie, tj. gałki, guziki i smyranie tabletopada, tak? Jeżeli tak, to ok, bo na Wii odrzucało mnie machanie pilotem i gruchą, w ogóle sterowanie było dla mnie nieintuicyjne i nie umiałem grać w strzelanki.

Mam nadzieję, że nigdy nie przestaną robić konsol stacjonarnych, bo na rynku pozostanie już tylko dwójka graczy. X1 idzie w złym kierunku, może kiedyś będzie to po prostu dekoder telewizyjny i "centrum" (bez nowinek technologicznych i obsługi MP3 albo popularnych rozszerzeń dla filmów :lol:) rozrywki, więc zostanie tylko Sony, a wtedy będzie kicha.

Konsola byłaby przenośna, ale w zestawie byłby kabel HDMI, dzięki czemu dałoby się ją bez problemu podłączyć pod każdy tv.
Gdyby to tak wyglądało, to jestem za to dać do tysiąca złotych. Tylko niech do cholery standardem będzie 720p, a gierki to nie tylko Mario i Zelda. Chcę fajnych, klimatycznych gier w dobrej oprawie i mnie mają. Teraz ja ich mam, ale w zadzie.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 05, 2013, 22:03:50 pm »
więc zostanie tylko Sony, a wtedy będzie kicha.
O ile pamiętam Iras jest zwolennikiem takiego rozwoju sytuacji, więc może wysunie sensowne argumenty "za".

I jeśli Ninny miałoby stworzyć hybrydę, to ok, ale np. coś w stylu pada bezpośrednio wpinanego do tv + przystawka z ekranem (i mamy handheld) - to mogłoby być ciekawe. I nie dostalibyśmy potworka w stylu Ouyi, czy nVidia Shield. Jeśli mieliby się wycofać, to byłoby smutno, bo SNES/N64/GC to były świetne sprzęty, które wpłynęły na całą branżę.

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 05, 2013, 22:04:20 pm »
Niech w ogóle przestaną produkować konsole i zajmą się grami. Mario na Vicie wyglądałby lepiej niż na 3DS, a na komórkach cena byłaby bardziej adekwatna do zawartości. Istnienie konsol stacjonarnych Nintendo z punktu widzenia konsumenta jest zupełnie bezcelowe, bo kupowanie ich dla trzech exów na krzyż się nie opłaca.

svonston

  • Gość
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 05, 2013, 22:10:04 pm »
SNES/N64/GC to były świetne sprzęty, które wpłynęły na całą branżę.
Wii poniekąd też. Ogólnie Wii nie jest dupiastą konsolą, sporo osób nawet kręci to machanie rękami przed tv. Mnie to totalnie nie siadło, a konsolkę miałem od premiery. Poza tym paćka na ekranie LCD i jak dla mnie aktualnie można ją skreślić. Grałem w kilka gierek na dużym ekranie LCD i to jest gwałt na oczach.


POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 05, 2013, 22:12:15 pm »
Gdyby to tak wyglądało, to jestem za to dać do tysiąca złotych. Tylko niech do cholery standardem będzie 720p, a gierki to nie tylko Mario i Zelda. Chcę fajnych, klimatycznych gier w dobrej oprawie i mnie mają. Teraz ja ich mam, ale w zadzie.
Miałem na myśli nawet standard 1080p. W końcu taka potencjalna konsola nie ukazałaby się szybciej niż za 4-5 lat (3DS ma się świetnie, zaś WiiU wyszło zaledwie rok temu). Technologia nie stoi w miejscu.

Chociaż za 4-5 lat chyba nie byłoby co jeszcze liczyć na 1080p w przypadku takiej hybrydy. Ale za około 10 lat (czyli po następcy WiiU), jest to już jak najbardziej prawdopodobna opcja. Konkurencja co prawdą będzie posiadała już standard 4k (lub niepełny 4k), ale mi 1080p wystarczy do szczęścia. Szczególnie w przypadku typowych gier Nintendo.

svonston

  • Gość
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 05, 2013, 22:17:37 pm »
Żeby 720p było standardem to i tak byłoby dobrze, o 1080p nie marzę. Chyba, że faktycznie za 10 lat. :lol:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 05, 2013, 22:22:38 pm »
W WiiU 720p już jest standardem (i to przy 60 fpsach), a konsola wcale nie jest gigantyczna. Stawiam, że następca 3DSa będzie mniej więcej o tyle mocniejszy od Vity, ile był 3DS od PSP. (Jaka jest standardowa rozdziałka w Vicie?)

Poza tym już na WiiU da się grać, jak na konsoli przenośnej. Fakt, że tylko na niewielką odległość, ale może pokazuje to pewną tendencję, w jakim kierunku Nintendo zamierza podążać.

svonston

  • Gość
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 05, 2013, 22:25:12 pm »
W WiiU 720p już jest standardem (i to przy 60 fpsach)
O tym nie wiedziałem, bo średnio się tą konsolą interesuję. Kiedyś ją kupię, fajnie, że gry nie będą już paćką na ekranie.

Poza tym już na WiiU da się grać, jak na konsoli przenośnej. Fakt, że tylko na niewielką odległość, ale może pokazuje to pewną tendencję, w jakim kierunku Nintendo zamierza podążać.
I ja jestem za. Cena do tysiąca złotych, premiery nowych IP i lecę do sklepu po swoją sztukę.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 05, 2013, 22:34:18 pm »
Ja też jestem za :)

Chciałbym aby wszystkie gry Nintendo były na jednej konsoli, bo 3DS ostatnio strasznie kusi.

O tym nie wiedziałem, bo średnio się tą konsolą interesuję. Kiedyś ją kupię, fajnie, że gry nie będą już paćką na ekranie.
Rayman Legends i Wind Waker HD są nawet w 1080p. Bayonetta 2 i Super Smash Bros. też mają być wydane w 1080p.

Poza tym takie gry Nintendo jak Pikmin 3 czy NSMBU już w 720p wyglądają bardzo dobrze i ostro (pewnie jest to zasługa dodania jakiegoś AA i ogólnego designu tych gier).

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 24, 2014, 20:54:25 pm »
Shigeru Miyamoto Discusses Future Cross-Platform Development as an "Opportunity" for Nintendo
http://www.nintendolife.com/news/2014/06/shigeru_miyamoto_discusses_future_cross_platform_development_as_an_opportunity_for_nintendo

Czyli coś jest na rzeczy :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 18, 2015, 10:42:28 am »
Gdyby ktoś jeszcze nie słyszał:

Gry z logiem Nintendo niedługo na smartfonach i tabletach! Trwają prace nad nową konsolą
Cytuj
Zatwardziali fani Wielkiego N mogą przeżyć dzisiaj niemałe zaskoczenie. Nintendo w końcu się poddało. Po latach zapewnień, że firma nie będzie wydawać pełnych gier na smartfony i tablety, japoński gigant w końcu się złamał i podpisał umowę o współpracy z zajmującą się produkcjami mobilnymi studiem DeNA. Nintendo zapowiedziało jednak, że nie będzie przenosić pełnych wersji konsolowych gier. Zamiast tego na smartfonach i tabletach pojawią się całkowicie nowe pozycje oparte o słynne marki, przygotowane z myślą o nowych systemach.

W związku z nawiązaną współpracą japoński gigant wykupił 10% udziałów firmy DeNa, DeNa natomiast wykupiło 1,24% udziałów w Nintendo.

Firma potwierdziła również, że trwają już prace nad nową konsolą, która chwilowo kryje się pod nazwą Project NX. Prezes Nintendo, Satoru Iwata, stwierdził jednak, że chwilowo jest zbyt wcześnie, by móc powiedzieć coś konkretnego o nowym sprzęcie. Więcej informacji ma nadejść w przyszłym roku.

Nintendo przygotowuje również nowy sieciowy serwis, który pojawi się na tabletach, smartfonach, PC, a także 3DSach i Wii U. Dokładne informacje na ten temat zostaną dopiero ujawnione, choć może tu chodzić o następcę Nintendo Club, które ma być oficjalnie zamknięte 30 września.
http://www.gram.pl/news/2015/03/17/gry-z-logiem-nintendo-niedlugo-na-smartfonach-i-tabletach.shtml

Guide: Everything We Know So Far About Nintendo's Deal With DeNA, Smart Device Plans and More
http://www.nintendolife.com/news/2015/03/guide_everything_we_know_so_far_about_nintendos_deal_with_dena_smart_device_plans_and_more

Reaction: The Nintendo 'NX', and Why We Think a Unified Platform is the Future
http://www.nintendolife.com/news/2015/03/reaction_the_nintendo_nx_and_why_we_think_a_unified_platform_is_the_future

Co o tym sądzicie? Czyżby nowa konsola rzeczywiście miała być mocno zintegrowana ze smartfonami oraz łączyć cechy WiiU oraz 3DSa? Czy Nintendo pragnie stworzyć coś więcej niż "zwykłą" konsolę do gier?

Sam na razie nie wiem, co o tym myśleć. Zależy jak uda im się zrealizować pomysły. Może być ciekawie. Pełna zapowiedź w przyszłym roku dopiero, więc z premierą poczekamy pewnie do 2017.

s00s

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 04-11-2007
  • Wiadomości: 10 368
  • Reputacja: 155
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 18, 2015, 14:09:29 pm »
konsole to nie jest ich pierwszy biznes, więc możliwe, że nie ostatni. dla mnie bardzo prawdopodobne, że się odrobinę "przebranżowią".

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 18, 2015, 15:57:21 pm »
konsole to nie jest ich pierwszy biznes, więc możliwe, że nie ostatni. dla mnie bardzo prawdopodobne, że się odrobinę "przebranżowią".
W sumie racja, nawet love hotele kiedyś mieli ;)

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 18, 2015, 16:44:37 pm »
Jak zobaczą zyski z gier na komórki to podejrzewam, że za 2-3 lata będą się pojawiać plotki o porzuceniu konsol :troll:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 18, 2015, 21:06:54 pm »
konsole to nie jest ich pierwszy biznes, więc możliwe, że nie ostatni. dla mnie bardzo prawdopodobne, że się odrobinę "przebranżowią".
Z gier nie zrezygnują, ale na pewno mają szerokie plany z gadżetami prozdrowotnymi. Jeśli do tego dołożymy słabiutką sytuację WiiU, to można oczekiwać naprawdę dużych zmian w najbliższych latach w polityce firmy (oby na lepsze).

Stawiam, że na smartfony z początku polecą głównie gry VC + może jakieś małe samodzielne produkcje.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 19, 2015, 12:22:47 pm »
O ile wierzyć słowom Iwaty, to aplikacje mobilne nie mają być portami istniejących już gier, więc na VC bym nie liczył.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Piter_neo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-06-2005
  • Wiadomości: 5 299
  • Reputacja: 40
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 20, 2015, 15:59:38 pm »
Ja myslę, że ogólnie porzucą rynek konsol.

Pierwsza sprawa, konsole stacjonarne są mimo wszystko w dosyć ciężkiej sytuacji (mimo, iż PS4 sprzedaje się świetnie) bo rynek PC się całkowicie odrodził i przy kolejnej generacji, ciężko będzie konsolom walczyć z PC.

Kolejna sprawa to gigantyczny rozwój rynku gier mobile. Najnowsze telefony są niesamowicie mocne i gry na nie w większości są bardzo tanie. Era konsolek przenośnych chyba się kończy, bo nie cięzko jest mi sobie wyobrazić jak i czym miałyby konkurować nowe konsolki z telefonami i tabletami.

Dlatego sądzę, że Nintendo ani nie wyda nowej konsoli stacjonarnej, ani konsolki przenosnej.

Sony i M$ wydadzą, góra jeszcze tylko jedną konsolę, a później już wszystko będzie śmigać na androidach.

Kert

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 21-01-2008
  • Wiadomości: 16 546
  • Reputacja: 255
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 20, 2015, 16:22:46 pm »


rynek PC się całkowicie odrodził i przy kolejnej generacji, ciężko będzie konsolom walczyć z PC.
/summon Becet und klapy.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 249
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 20, 2015, 17:09:21 pm »
Śmiechłem :lol:

Iras

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-04-2006
  • Wiadomości: 26 797
  • Reputacja: 204
  • Mój awatar śmieje się z Ciebie.
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 20, 2015, 18:24:00 pm »
Konsole sprzedają się lepiej niż kiedykolwiek, ale ch**, rynek zdycha  :lol:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 20, 2015, 21:16:27 pm »
Ja myslę, że ogólnie porzucą rynek konsol.
(...)
Dlatego sądzę, że Nintendo ani nie wyda nowej konsoli stacjonarnej, ani konsolki przenosnej.
Przeczytaj kilka powyższych newsów. Nintendo właśnie zapowiedziało nową konsolę, której szczegóły przedstawi w przyszłym roku.

Z konsol stacjonarnych jeszcze rozumiem gdyby zrezygnowali, ale 3DS sprzedał się już w ponad 50 milionach i nadal świetnie sobie radzi. Odsyłam zresztą tutaj:
http://www.vgchartz.com/

Master_666

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 24-07-2005
  • Wiadomości: 20 683
  • Reputacja: 194
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 22, 2015, 20:47:16 pm »
Wydaliby pokemony z mikropłatnościami na komórki ios/android i by porzucili wpizdu wszystkie konsole.

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 543
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 22, 2015, 21:21:17 pm »
Wydaliby pokemony z mikropłatnościami na komórki ios/android i by porzucili wpizdu wszystkie konsole.

Mówiłem. Jak im zaczną spływać raporty z opłacalności robienia gównianych gierek na komórki to się szybko przeniosą na mobilki, "w imię dobra graczy" :troll:

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Odp: Kiedy Nintendo zrezygnuje z konsol stacjonarnych?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 02, 2015, 06:00:03 am »
Konsole sprzedają się lepiej niż kiedykolwiek, ale ch**, rynek zdycha  :lol:

To chyba mamy nie te dane, ponieważ według prognoz konsole tej generacji będą kilkanaście milionów za PS3/X360/Wii.

Mówiłem. Jak im zaczną spływać raporty z opłacalności robienia gównianych gierek na komórki to się szybko przeniosą na mobilki, "w imię dobra graczy" :troll:

Tia, a potem po 3 latach wszystko pójdzie z dymem jak Angry Birds. Rynek premium na iOS/Androidzie nie istnieje, a F2P żyje góra 2-3 lata.