Autor Wątek: "FIFA czy PES? Wybieraj!"  (Przeczytany 89678 razy)

0 użytkowników i 12 Gości przegląda ten wątek.

LoNdEk

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 23-10-2007
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 15
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #200 dnia: Października 21, 2008, 16:24:25 pm »
Nie wiem jak można chwalić grę która hula na tak beznadziejnym engine..owszem gra się miło ale wg. jak ktoś twierdzi że ten pes jest lepszy niż pes5. To chyba nie gra w pesa :/ Co do fify, to każdy swoje zdanie ma, dla mnie to świetna piłka z większym sim niż obecne pes'y floresy na obecną generację.

Ja tam ciagle mam swoja kopie starego dobrego PES'a na pierwszego Xboxa, czasem to odpalam i gram sobie lige :) mimo ze przewinely sie przez "moje" czytniki Fifa i kolejne czesci PES'a

tjeRy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-04-2008
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: 0
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #201 dnia: Października 21, 2008, 16:41:38 pm »
MGS mam Ci zaczac przytaczac opinie o Fifie ? co Ty chcesz osiagnac takim czyms ?
co do sprzedazy to Fifa królowała na kazdej liscie przez cały miesiac, takze nie dziwne ze PES ja wyprzedzil w pierwszym tygodniu po premierze, bo wiekszosc tych co mieli kupic Fifie juz kupiła...dokladnie jak mowi Unli-Pes na konsolach nowej generacji nie istnieje, moim zdaniem juz sie calkowicie ta seria skonczyla, bo poki nie mieli konkurencji jakos ciagneli, ale teraz juz sie skonczyly dobre czasy. Japoncy nie maja zielonego pojecia o pilce noznej co bardzo wyraznie widac np. w statach zawodnikow, gdzie tylko najbardziej znani maja wysrubowane w kosmos noty, a reszta to przecietniaki, mimo tego, ze czesto te "przecietniaki" sa o wiele lepsi niz ci znani.

A o online w Fifie...BAJKA :)

Spidey^

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #202 dnia: Października 21, 2008, 17:23:32 pm »
MGS mam Ci zaczac przytaczac opinie o Fifie ? co Ty chcesz osiagnac takim czyms ?
co do sprzedazy to Fifa królowała na kazdej liscie przez cały miesiac

jaki miesiąc jak 2,5 tygodnia temu była premiera <roll>

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #203 dnia: Października 21, 2008, 17:45:12 pm »
MGS mam Ci zaczac przytaczac opinie o Fifie ? co Ty chcesz osiagnac takim czyms ?
Czolowka polskiej sceny PESa komentuje fife mniej wiecej tak: "Nie wiem co w tej grze takiego fajnego". Dla mnie ich opinia bardziej sie liczy niz recenzje przekupionych pismakow.

Cytuj
bo poki nie mieli konkurencji jakos ciagneli
Daj spokoj.

Cytuj
Japoncy nie maja zielonego pojecia o pilce noznej
A cwaniaki z Kanady maja? Gdyby Konami im oczu nie otworzylo to dalej fifa przypominal by NHL :]
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #204 dnia: Października 21, 2008, 18:26:43 pm »
Tu jest moja opinia o Fifie (http://www.gameonly.pl/forum/index.php?topic=5615.180):
Cytuj
Fifa 09

Grafika: 9+
Dźwięk: 8
Długość: 10
Grywalność: 9
Całość: 9+

+ tryb menadżerski i tryb zostań gwiazdą sezony
+ świetne animacje i fizyka
+ bardzo rozbudowana i sprawnie działająca usługa online (kluby, ligi, mecze, sporo tego Very Happy)
+ aktualne składy (nie liczę reprezentacji Wink)
+ polska liga
+ polski komentarz (trochę lepszy niż w edycji 08)
+ mnóstwo lig i licencji
+ dużo poprawek względem poprzedniczki (np dużo częstsze żółte kartki przyznawane przez sędziów)
+ gra bardzo przypomina prawdziwy mecz piłkarski

- czasem zbyt dobrzy bramkarze, a zbyt słaba obrona (choć jest lepiej niż w fifie 08)
- zbyt szybkie pakowanie się postaci w trybie menadżerskim (powinno być dostosowane do wieku, a nie jest)
- w trybie menadżerskim zdecydowanie za łatwo zrobić ze słabej drużyny potęgę (powinno być nałożone więcej ograniczeń)
- za trudne w wykonaniu (efektywnym) strzały z daleka i rzuty wolne

Nową Fifkę jak najbardziej wszystkim polecam. IMO jest to najlepsza gra piłkarska jaka do tej pory wyszła Cool Very Happy
Wiem, że nie każdy wchodzi i czyta wszystkie tematy w dziale Xa, więc ją tutaj daję.

Po demie PESa uważam za słabiznę, ale każdy ma własne zdanie. Jeśli komuś lepiej gra się w demo PESa to i w pełną wersję pewnie będzie mu się lepiej grać.
Mimo wszystko, to Fifa jest obecnie uznawana za najlepszą grę piłkarską i tak zostanie przynajmniej do następnego roku.

tjeRy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-04-2008
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: 0
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #205 dnia: Października 22, 2008, 16:26:01 pm »
hehe MGS rozbrajasz mnie swoim tokiem myslenia :D "czolowka polskiej sceny PESA" a więc jak sam zauwazyles sa tu ludzie bardzo zwiazani z Pesem, takze napewno ich opinia jest o wiele bardziej subiektywna niz "przekupionych pismaków" i to raczej "przekupieni pismacy", ktorzy traktuja na rowni obie gry, sa bardziej obietkywni w swoich ocenach(poki Pes byl lepszy, dostawal lepsze oceny, wtedy pewnie nie mowiles o wszystkich "przekupieni pismacy", ale kiedy wszyscy zauwazyli ze nowa Fifa jest lepsza to nagle sa a fe...)

co do premiery to Fifa ja miala 3 tygodnie temu+te kilka dni sprzedazy przed premierą to podciągnąłem do miesiaca :P

POK zupełnie sie nie zgadzam z Twoim ostatnim minusem...strzały z daleka sa swietne, tylko potrzeba troche czasu zeby je opanowac, bo na celnosc strzalu i sile sklada sie bardzo wiele czynnikow, ale jak sie juz zalapie o co chodzi to wchodza takie bomby z daleka ze micha sie sama cieszy :D
a co do wolnych to dla mnie sa nawet troche łatwiejsze niz w Pesie. tez kwestia opanowania, ja przy kazdym strzale trzymam L1, no i duzo zalezy od tego kim strzelasz, bo zupelnie inaczej sie strzela np. Henrym niz Ronaldo.
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2008, 16:35:01 pm wysłana przez tjeRy »

paprot

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 11-08-2005
  • Wiadomości: 1 372
  • Reputacja: 0
  • PSN ID: paprotPL
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #206 dnia: Października 22, 2008, 16:38:43 pm »
tylko ze w tej czołówce trochę osób mimo ze gra w PEsa mowi ze to lipa wymieniając z ksyw  Margiela czy Mysze a juz nie wspominając ze Whan gra teraz w Fife .

Ty moze i jeździsz na tury MGS aczkolwiek ja czytam i pisze na tym forum od początku istnienia scenowego forum i wiem kto co pisze o PESie.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #207 dnia: Października 22, 2008, 16:55:18 pm »
Zagrałem jeden mecz online i stwierdzam, że troche te małe lagi wypaczają wynik meczu, najgorzej jest w obronie niektórzy piłkarze lecacy na bramke są nie do zatrzymania :shock:.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #208 dnia: Października 22, 2008, 16:55:19 pm »
Margiela jechal po PESie ale nie przypominam sobie zeby chwalil fife :]

hehe MGS rozbrajasz mnie swoim tokiem myslenia :D "czolowka polskiej sceny PESA" a więc jak sam zauwazyles sa tu ludzie bardzo zwiazani z Pesem, takze napewno ich opinia jest o wiele bardziej subiektywna niz "przekupionych pismaków"
Maja wiecej doswiadczenia niz typki ktorzy graj we wszystkie gry pokolei, a recezje pisza na podstawie tygodnia grania :].

Cytuj
i to raczej "przekupieni pismacy", ktorzy traktuja na rowni obie gry, sa bardziej obietkywni w swoich ocenach(poki Pes byl lepszy, dostawal lepsze oceny, wtedy pewnie nie mowiles o wszystkich "przekupieni pismacy", ale kiedy wszyscy zauwazyli ze nowa Fifa jest lepsza to nagle sa a fe...)
Oceny PESa czesto byly dla mnie dyskusyjne. Np Koso dal 8+ dla PES1...
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #209 dnia: Października 22, 2008, 17:15:14 pm »
Zagrałem jeden mecz online i stwierdzam, że troche te małe lagi wypaczają wynik meczu, najgorzej jest w obronie niektórzy piłkarze lecacy na bramke są nie do zatrzymania :shock:.
Wszystko zależy od tego z kim grasz (i na jakich łączach). Ja jak grałem przez neta, to tylko raz trafiły mi się koszmarne lagi.  Ogólnie jednak jak grałem to nie spotykałem się z tym, aby lagi psuły mi obronę.

Ps. Najlepiej jest grać z polakami, bo wtedy lagi prawie nie istnieją.

tjeRy

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 07-04-2008
  • Wiadomości: 147
  • Reputacja: 0
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #210 dnia: Października 22, 2008, 18:02:26 pm »
ale co mnie obchodzi ich doswiadczenie w Pesa? spytaj ludzi ktorzy graja w CS, czy jest jakas lepsza strzelanka powiedza ze nie, spytaj fanow UT, powiedzą to samo...dla starych wyjadaczy CSa KZ2, Halo 3, COD4, Far Cry 2 to shit przy starym CSie, takze zdanie czolowki Pesa o Fifie mam gleboko...

Bobi

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2007
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 0
  • PSN ID | Gamertag: Fifi1101
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #211 dnia: Października 22, 2008, 18:40:37 pm »
ale co mnie obchodzi ich doswiadczenie w Pesa? spytaj ludzi ktorzy graja w CS, czy jest jakas lepsza strzelanka powiedza ze nie, spytaj fanow UT, powiedzą to samo...dla starych wyjadaczy CSa KZ2, Halo 3, COD4, Far Cry 2 to shit przy starym CSie, takze zdanie czolowki Pesa o Fifie mam gleboko...
True.

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #212 dnia: Października 22, 2008, 19:49:39 pm »
Tylko ze PES ma powazna scene... a fifa niedzielnych graczy podjaranych niewiadomo czym :]
Nie wyobrazam sobie ludzi ktorzy mogliby jezdzic pare razy w miesiacu, po calej Polsce na turnieje fify :lol:
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2008, 19:52:46 pm wysłana przez MGS »
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

mateo

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #213 dnia: Października 22, 2008, 19:59:29 pm »
niedzielnych graczy podjaranych niewiadomo czym :]
a grałeś w FIFE 2009 na PS3, bądź X360, a żeby snuć takie poważne 'nie wiadomo co' ;)
ja się jeszcze zastanawiam  :roll:

ps.że ja myślę o zakupie/w ogóle o grze EA to jakieś nieporozumienie :] kiedyś bym wyśmiał takie stwierdzenie :/

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #214 dnia: Października 22, 2008, 20:02:44 pm »
niedzielnych graczy podjaranych niewiadomo czym :]
a grałeś w FIFE 2009 na PS3, bądź X360, a żeby snuć takie poważne 'nie wiadomo co' ;)
ja się jeszcze zastanawiam  :roll:
Tak. Moje wrazenia opisalem gdzies w temacie o PES2009.
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Ciapkas

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #215 dnia: Października 22, 2008, 20:09:12 pm »
Mówię wam najlepiej oblukac obydwa demka is sprawdzić co dla danej osoby jest lepsze. Te dwie gry są zupełnie inne i chyba mają za zadanie dostarczać innych emocji graczowi. Ja moje odczucia już opisałem i myślę, że o gustach niewarto dyskutować ;-)

wsciekly_blondyn

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2004
  • Wiadomości: 4 054
  • Reputacja: 25
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #216 dnia: Października 22, 2008, 20:26:46 pm »
PES

Ciapkas

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #217 dnia: Października 22, 2008, 21:18:36 pm »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #218 dnia: Października 22, 2008, 21:42:18 pm »
Dziś w pracy kumpel odpalił swojego lapka i miał tam FIFE 09 i PES'a 2009. Pograliśmy trochę razem i jednak dużo większą satysfakcję daje PES. Tam naprawdę trzeba się natrudzić żeby strzlić upragnionego gola. To daje tej grze przewagę nad FIFĄ. Szkoda tylko że online to kiszka. :?

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #219 dnia: Października 22, 2008, 22:40:06 pm »
Uwazaj bo zaraz "specjalisci" od fify Cie zjada ze smiales w ogole pisac o fifie na PC :lol:
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

kara99

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 02-10-2008
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #220 dnia: Października 22, 2008, 22:46:12 pm »
Fifa 2009 to jak dobrze jeden z nas na tym forum napisal NHL na boisku,z czym w 100% sie zgadzam.Myslalem,że nic nie przebije oceny 8- dla MGS2 w Extreme(gdzie autor w wielu przypadkach mial racje),tak  recenzja pes2009(nie biore już pod uwage nawet oceny) to jakaś masakra :xZero profesjonalizmu,totalne zjechanie gry,wychwalanie fify(która zrobila znaczny postęp ale jesli chodzi o gameplay to jest jakies 100 gorsza od pes).Nie rozumie tego jak ktoś taki zabiera sie za recenzowanie gier!A dająć fifie 9 za grywalnosć przeszedl samego siebie(tam powinno byc w porównaniu z pes2009 max 6).

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #221 dnia: Października 22, 2008, 22:51:02 pm »
MGS specjaliści od Pesa proszę Cie, tacy specjaliści którzy jarali się pes4, 6 itd. czyli arcadem :P swoją drogą nawet doszło do rozłamu swego czasu kiedy mniejsza część czołówki grała w pes3, oczekując pes5, a reszta "ta lepsza" grała w pes4. Więc mając na myśli specjalistów nie przekonujesz mnie w 100% bo tak naprawdę niewielu z nich wie co to znaczy realistyczny Pes. W pes 2009 dość łatwo można strzelić bramkę, akcja w trójkącie potem podanie na skrzydło, ta sama zabawa i już się jest pod polem karnym.  8-) Czekam aż się zmieni engine, aż zobaczę next genową animację, więcej licencji, zobaczę wreszcie rozgrywkę którą będę mógł nazwać kontynuacją pes3,5 w next genowej edycji. Póki co odpuszczam, ciesząc się fifą. Co lepsze dla mnie hypem i rozbudowaniem obie gry przegoniła edycja 2009 kosza z 2k sports.  :cool:

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #222 dnia: Października 22, 2008, 23:08:15 pm »
Fifa 2009 to jak dobrze jeden z nas na tym forum napisal NHL na boisku,z czym w 100% sie zgadzam.Myslalem,że nic nie przebije oceny 8- dla MGS2 w Extreme(gdzie autor w wielu przypadkach mial racje),tak  recenzja pes2009(nie biore już pod uwage nawet oceny) to jakaś masakra :xZero profesjonalizmu,totalne zjechanie gry,wychwalanie fify(która zrobila znaczny postęp ale jesli chodzi o gameplay to jest jakies 100 gorsza od pes).Nie rozumie tego jak ktoś taki zabiera sie za recenzowanie gier!A dająć fifie 9 za grywalnosć przeszedl samego siebie(tam powinno byc w porównaniu z pes2009 max 6).
:lol:
Najwidoczniej nie rozumiesz znacznej większości recenzentów na świecie :lol: Koso ocenił Fifę na poziomie średniej światowej, a Pesa nawet powyżej średniej. Poza tym Koso na pewno grał więcej w tegoroczne piłeczki od ciebie. Acha, ja też oceniam grywalność w nowej Fifie na 9 :) W PESa nie grałem więc się nie wypowiadam (jedynie w demo, które było imo beznadziejne :P).

Porównanie średnich:
Fifa 09:  88/100 (http://www.metacritic.com/games/platforms/xbox360/fifasoccer09)
Pes 2009:  74/100 (http://www.metacritic.com/games/platforms/xbox360/proevolutionsoccer2009)

Jeśli tak jedziesz Kosa, to co powiesz na gościa, który wystawił Pesowi 60/100 :lol: (najniższa ocena dla fify to 80/100 :)).

Fifa w tym roku została uznana za najlepszą piłkę na świecie i nic na to nie poradzicie. Taka prawda.

Tarniak

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #223 dnia: Października 22, 2008, 23:20:27 pm »
Ja nie rozumiem, jak ktoś zabiera się za pisanie na forum bez elementarnych zasad języka polskiego albo słownika w przeglądarce... Swoją drogą rozmawiałem dziś ze znajomym, który raczej nie siedzi w konsolach (grywał u mnie w demo FIFY) i stwierdził, cytuję: "ty, zainstalowałem wczoraj na kompie FIFE i to jest jakaś bida, całkiem inna niż na Xboksie", stwierdził nawet, że się "dołoży" jeśli kupię. Nie powiem intratna propozycja, ale abstrahując to jednak z tą Fifą na kompa, rzeczywiście jest coś nie tak, skoro gracz-laik widzi diametralną różnicę. ;/


MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #224 dnia: Października 23, 2008, 00:00:19 am »
MGS specjaliści od Pesa proszę Cie, tacy specjaliści którzy jarali się pes4, 6 itd. czyli arcadem :P swoją drogą nawet doszło do rozłamu swego czasu kiedy mniejsza część czołówki grała w pes3, oczekując pes5, a reszta "ta lepsza" grała w pes4. Więc mając na myśli specjalistów nie przekonujesz mnie w 100% bo tak naprawdę niewielu z nich wie co to znaczy realistyczny Pes.
Opowiadasz jakie niestworzone rzeczy :]. PES4 byl sporym krokiem na przod. Oczywiscie atak mial przewage nad obrona ale generalnie gra byla zdecydowanie na plus. Dobrze pamietam te czasy bo pierwszy turniej na jakim bylem byl w PES4. Ludzi bylo duzo i nikt nie narzekal.

Nie powiem intratna propozycja, ale abstrahując to jednak z tą Fifą na kompa, rzeczywiście jest coś nie tak, skoro gracz-laik widzi diametralną różnicę. ;/
Ok. Nawet jezeli zalozymy ze sa to zupelnie inne gry, z czym sie nie zgodzam to chyba nie jest to na plus produkcji EA :>?
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #225 dnia: Października 23, 2008, 07:53:48 am »
MGS specjaliści od Pesa proszę Cie, tacy specjaliści którzy jarali się pes4, 6 itd. czyli arcadem :P swoją drogą nawet doszło do rozłamu swego czasu kiedy mniejsza część czołówki grała w pes3, oczekując pes5, a reszta "ta lepsza" grała w pes4. Więc mając na myśli specjalistów nie przekonujesz mnie w 100% bo tak naprawdę niewielu z nich wie co to znaczy realistyczny Pes.
Opowiadasz jakie niestworzone rzeczy :]. PES4 byl sporym krokiem na przod. Oczywiscie atak mial przewage nad obrona ale generalnie gra byla zdecydowanie na plus. Dobrze pamietam te czasy bo pierwszy turniej na jakim bylem byl w PES4. Ludzi bylo duzo i nikt nie narzekal.


Owszem był krokiem na przód w paru względach, jednak to był arcade, pierwsza gra stworzona dla mas. Atak nie miał przewagi, on miał OGROMNĄ PRZEWAGĘ, nie mówiąc że w tej serii zasłynęły "lamy". Co do turniejów, to nie gadam nie stworzonych rzeczy a prawdę. Pisali też o tym w dawnych ekstrimach, jak i wypowiadali się o tym jedni z najlepszych zawodników.

Tarniak

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #226 dnia: Października 23, 2008, 12:39:39 pm »
Cytuj
Ok. Nawet jezeli zalozymy ze sa to zupelnie inne gry, z czym sie nie zgodzam to chyba nie jest to na plus produkcji EA :>?
True, chociaż mam na to wyj... bo w końcu, konsola na biurku stoi :).

Druchal

  • Sekretarz wojewódzki
  • *****
  • Rejestracja: 08-07-2005
  • Wiadomości: 1 523
  • Reputacja: 21
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #227 dnia: Października 26, 2008, 14:35:14 pm »
Miałem okazje przetestowac w media Fife i Pro , po jednym meczyku na dwóch. Jako wieczny wyznawca Pro po opiniach wniskowałem ze Fifa wygrywa tą batalie.. zaznaczam że zagrałem jeden meczyk i nie wiem jakie były ustawienia tv ale napewno takie same dla obu gier. Grałem z kumplem który ma blade pojęcie o grach no to jedziemy.
1. Zarówno mnie jak i kumplowi bardziej spodobało sie Pro. Lepsze kolory, murawa , ostrzejszy obraz byłem bardzo zdziwiony bo dla mnie tyle co widziałem Fifa ssie pałke ;) takie jakies to wszystko blade rozmazane.
2. Animacja tu sie zgodze w tej kwesti Pro ssie pałke:) Fifa kosi zajebiście to wygląda.
3.Gameplay w Fife grało sie spoko ale przyzwyczajenie robi swoje bardziej czuje Pro.

Podsumowując o ile po oipiniach na forum i recenzjach byłem za Fifą tak po zagraniu w dema wybieram Pro. Sorry Mateo że namawiałem Cie na Fife byłem głupcem. PRO EVO RULEZ :)

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #228 dnia: Października 26, 2008, 16:47:12 pm »
...i tak to będzie raz pes raz fifa. To i tak duży krok w przód, mając w pamięci ostatnie monopolistyczne wybory przez parę lat. Dla graczy to tylko lepiej, wreszcie jest konkurencja, a co za tym idzie miejmy nadzieje że lepsze produkty, i tak to trzeba rozpatrywać 8)

dydol

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-03-2006
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 4
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #229 dnia: Października 29, 2008, 21:30:06 pm »

Owszem był krokiem na przód w paru względach, jednak to był arcade, pierwsza gra stworzona dla mas. Atak nie miał przewagi, on miał OGROMNĄ PRZEWAGĘ, nie mówiąc że w tej serii zasłynęły "lamy". Co do turniejów, to nie gadam nie stworzonych rzeczy a prawdę. Pisali też o tym w dawnych ekstrimach, jak i wypowiadali się o tym jedni z najlepszych zawodników.


Jasne że tak było pamiętam jak na jednym  katowickim turnieju w PES4 ,masa ludzi narzekała i następny turniej odbyl się w Jaworznie w ale już PES 3 

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #230 dnia: Października 30, 2008, 20:06:56 pm »
Jasne że tak było pamiętam jak na jednym  katowickim turnieju w PES4 ,masa ludzi narzekała i następny turniej odbyl się w Jaworznie w ale już PES 3 
Wejdz na forum sceny :]. PES3 rankingowych turow mial tylko 8, a PES4 juz 14 :]
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

dydol

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 19-03-2006
  • Wiadomości: 295
  • Reputacja: 4
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #231 dnia: Listopada 01, 2008, 15:05:41 pm »
Jasne że tak było pamiętam jak na jednym  katowickim turnieju w PES4 ,masa ludzi narzekała i następny turniej odbyl się w Jaworznie w ale już PES 3 
Wejdz na forum sceny :]. PES3 rankingowych turow mial tylko 8, a PES4 juz 14 :]


I czego to ma dowodzić ?

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #232 dnia: Listopada 01, 2008, 15:57:21 pm »
dowodzi to to że MGS lubi ARCADE'OWEGO PES'A :P zresztą to jest "specjalista" i nic go nie powstrzyma. Dla niego nawet pes 4 jest lepszy od pes 3 pod względem rozgrywki i wyważenia :lol:

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #233 dnia: Listopada 01, 2008, 20:16:45 pm »
I czego to ma dowodzić ?
Poprzednio napisales ze ludzie odwrocili sie od PES4. wiec twoja teza zostala obalona:]

dowodzi to to że MGS lubi ARCADE'OWEGO PES'A :P zresztą to jest "specjalista" i nic go nie powstrzyma. Dla niego nawet pes 4 jest lepszy od pes 3 pod względem rozgrywki i wyważenia :lol:
Pod wzgledem wywazenia napewno nie. Ale rozgrywka to byl zdecydowanie krok naprzod.
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2008, 22:51:49 pm wysłana przez MGS »
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #234 dnia: Listopada 01, 2008, 21:06:49 pm »
MGS powiedz mi, przecież wiele z turniejów które się odbyły był sponsorowane, a co za tym idzie napędzały sprzedaż PES4, te nieliczne turnieje dowodzą temu że nawet po wejściu nowej odsłony wielu graczy dalej grało w PES3 i były turnieje, co de facto wcześniej nie miało miejsca i wszyscy przesiadali się na nową, zazwyczaj lepszą wersje. To właśnie brak wyważenie rozgrywki w pes4 denerwowało niemiłosiernie jak i to że niedzielny gracz z miejsca mógł pozbawić punktów tuzów gatunku którzy mieli wypracowanego skilla np. przy PES3. To tak gwoli wyjaśnienia. :cool:

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #235 dnia: Listopada 01, 2008, 22:48:09 pm »
MGS powiedz mi, przecież wiele z turniejów które się odbyły był sponsorowane, a co za tym idzie napędzały sprzedaż PES4, te nieliczne turnieje dowodzą temu że nawet po wejściu nowej odsłony wielu graczy dalej grało w PES3 i były turnieje, co de facto wcześniej nie miało miejsca i wszyscy przesiadali się na nową, zazwyczaj lepszą wersje.
Do tej pory nie ma oficjalnej ligi PESa w Polsce. Wiec trudno tu mowic o tym ze turnieje byly sztucznie napedzane przez sponsorow. Bez grupy zapalencow nic by z tego nie bylo.
Cytuj
To właśnie brak wyważenie rozgrywki w pes4 denerwowało niemiłosiernie jak i to że niedzielny gracz z miejsca mógł pozbawić punktów tuzów gatunku którzy mieli wypracowanego skilla np. przy PES3. To tak gwoli wyjaśnienia. :cool:
Gdyby tak bylo to nie dostalbym takich batow na pierwszym turnieju na jakim w zyciu bylem w PES4. Gralem wtedy glownie z konsola i bylo widac ze odstaje od reszty. W 7 meczach zdobylem 4 punkty co dalo mi ostatnie miejsce w grupie :p. Jak ktos byl dobry to wygrywal.
Za to nie mozna tego powiedziec o fifie 09. Tam mozna isc z marszu i dojsc do 1/4 jak Koza, ktory rozegral 3 sparingi przed :lol:
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2008, 22:53:52 pm wysłana przez MGS »
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #236 dnia: Listopada 02, 2008, 08:22:26 am »
Tak czy siak fifa w kwestii nowinek i innowacji oferuję na next geny więcej niż Pes. Co do rozgrywki to muszę przyznać że nowy pes nie jest zły(ot taki na 8-), taka ocena jest tylko przez archaizmy, wiesz co by wyszło gdyby KCET zrobił engine na miarę nowej fify?? Efekt WOW jak za dawnych czasów, pamiętam gdy rozegrałem swój pierwszy mecz w Pes3, animacja mnie rozwaliła, szczena na podłodze itd. Niestety teraz tego pesowi brakuję. A szkoda..

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #237 dnia: Marca 21, 2009, 20:48:41 pm »


Cala fifa :lol: Parodia footballu.
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #238 dnia: Kwietnia 07, 2009, 15:16:19 pm »


Cala fifa :lol: Parodia footballu.
To akurat też mi się nie podoba ;) ale to gadżet...


MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #239 dnia: Kwietnia 08, 2009, 19:13:26 pm »
A w Fifę trzeba umieć grać.
Mhm

http://www.wrzuta.pl/film/pkpQd46QVl/8

Cytuj
Widzę właśnie jak słabo gra wiele osób, z którymi potykam się online. Dostają baty 8-0 a potem wylewają żale na forum.
Bo w wiekszosci to dzieciaki podjarani takim akcjami jak podalem wyzej :]
Cytuj
Nie mówiąc o tych, którzy zagrali tylko w demo. Jedyna wada tej gry to dośrodkowania i strzały, których opanowanie nie przychodzi łatwo i dlatego tak wielu krytykuje te elementy tak mocno. Poza tym można grać przepiękne akcje rodem z TV/boiska, których próżno/ciężko szukać w PESie (okraszonymi na dodatek genialnymi animacjami).
Chyba gramy w inne gry :]. Bo dla mnie fifa jest schematyczna, nudna, prostacka, bez klimatu i "czucia" gry, glownie dla dzieciakow i niedzielnych graczy.
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC