Autor Wątek: "FIFA czy PES? Wybieraj!"  (Przeczytany 89657 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #280 dnia: Kwietnia 10, 2009, 16:48:37 pm »
W PESa się ciekawiej gra, bo mam wrażenie, że każda akcja w Fifie wygląda praktycznie tak samo.
To masz zle wrazenie albo grasz na najnis poziomie  :(

W 09 nie grałem, w 08 tylko w demo ale z tego co pamiętam to fifa strasznie popadała w schematyczność. W 06 wystarczyło pobiec skrzydłem wrzutka gol i to nawet na world class. W fife pograsz trochę i rozwalasz kompa jak chcesz w PES nawet komp na regularu mnie potrafi zaskoczyć i mnie dojechać :D

adriano

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-07-2007
  • Wiadomości: 6 441
  • Reputacja: 4
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #281 dnia: Kwietnia 10, 2009, 17:37:32 pm »
W PESa się ciekawiej gra, bo mam wrażenie, że każda akcja w Fifie wygląda praktycznie tak samo.
To masz zle wrazenie albo grasz na najnis poziomie  :(

W 09 nie grałem, w 08 tylko w demo ale z tego co pamiętam to fifa strasznie popadała w schematyczność. W 06 wystarczyło pobiec skrzydłem wrzutka gol i to nawet na world class. W fife pograsz trochę i rozwalasz kompa jak chcesz w PES nawet komp na regularu mnie potrafi zaskoczyć i mnie dojechać :D

Ten post tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że o nowej Fifie to Ty nie masz pojęcia.
Konami przyzwyczaiło Ciebie do praktycznie zerowych postępów w kolejnych odsłonach - ale uwierz mi na słowo, od czasu FIFA 06 w grze Elektroników zmieniło się bardzo dużo i to na plus!!

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #282 dnia: Kwietnia 10, 2009, 17:51:52 pm »
Ale czy ja napisałem coś o nowej Fifie !? Nie i zaznaczyłem to w pierwszych swoich słowach. Sam mam chęć spróbowania Fify 09 bo wierze że rzeczywiście jest postęp bo już 08 i euro 08 mi się wkręciło. Pes 2009 natomiast po paru meczach na razie mi nie podchodzi w 08 nie grałem a najwięcej w 06 czyli tak samo jak z Fifą. I konami mnie nie przyzyczaiło do zerowych zmian w PES. W PES grałem w część 5 ale to od 6 zaczęła się fascynacja PES w ogólnym rozrachunku zawsze wolałem Fife. Po prostu wysnułem wnioski na podstawie dotychczasowych moich doświadczeń.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #283 dnia: Kwietnia 11, 2009, 14:19:23 pm »
Ja jak parę tygodni temu pożyczyłem kumplowi Fifę 08 (zaznaczam, że był to fan i zdecydowany zwolennik PESa), to pierwsze wrażenie było takie: "daj spokój, ale tragedia". Pogrywał jednak codziennie po 2-3 mecze i szybko zmienił zdanie i zaczął widzieć wady PESów. Teraz z tego co widzę to gra fifę po parę godzinek dziennie :)

kumite49

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 17-11-2008
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 0
  • O ludzie!Lupi nie odpowiadaj na moje posty!Blagam
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #284 dnia: Kwietnia 11, 2009, 19:48:55 pm »
Wcale mu sie nie dziwie bo po PES5 ta seria leci w dól!Chociaż ostatnio i tak sie podniosla troche w stosunku do 08.Licze na pes10 bo w fife ja gral na poważnie nie będe 8).
Mój top 10 gier wszechczasów!
1.Metal Gear Solid
2.Shenmue,Shenmue2
3.Metal Gear Solid 3
4.Wining Eleven 4,ISS Pro Evolution 1,2
5.Tekken 3
6.Resident Evil 4
7.God of War 2
8.Metal Gear Solid 4
9.Winning Eleven 7,PES3
10.Mortal Kombat 2

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #285 dnia: Czerwca 08, 2009, 21:03:12 pm »
Wszystko co miało być powiedziane, już dawno zostało, ale trafiłem przypadkiem na recenzję porównawczą z polygamii (możliwe, że była już zamieszczana w tym temacie):
http://polygamia.pl/Polygamia/1,97394,6006003,Recenzja__FIFA_09_vs_PES_2009.html

Ogólnie zgadzam się z porównaniem, choć o paru elementach mam odmienne zdanie (np komentarz).

No i podsumowanie:
Cytuj
W zasadzie mógłbym pisać tak o FIFA 09 jeszcze długo, ale nie chcę już Was męczyć. Po prostu moim zdaniem prawdziwi fani futbolu powinni w tym roku bez namysłu sięgnąć po grę EA Sports. Pierwsze chwile mogą być szokiem, ale warto dać jej szansę i odkryć wielopoziomowość rozgrywki. Laicy, którzy chcą od czasu do czasu rozegrać kilka spotkań również powinni sięgnąć po FIFA 09. Do nich przemówi efektowność tej gry (jest dużo szybsza od FIFA 08, nawet na standardowych ustawieniach) i oprawa. A PES 2009 cóż, po niego powinni sięgnąć niereformowalni fani serii, którzy mają uczulenia na logo EA Sports - smutne (ta seria jest mi naprawdę bardzo bliska), ale prawdziwe.
Specjalnie pogrubiłem to zdanie, bo wkurza mnie jak ktoś zagra jeden mecz w fifkę, nie będzie umiał grać, i zjedzie ją, że drętwa i w ogóle. Czasy się zmieniły i obecnie PES jest dużo przystępniejszy od fify, ale to ta druga oferuje bardziej realistyczną rozgrywkę.

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #286 dnia: Czerwca 08, 2009, 21:09:37 pm »
Ostatnie zdanie z tekstu, który zacytowałeś jest prawdziwy jak uj.

Zresztą pod całym Twoim postem mogę się podpisać :) Kto idzie do przodu - gra w Fifę.

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #287 dnia: Czerwca 08, 2009, 21:23:42 pm »
Też się mogę podpisać, no to się podpisuję.
 Unlimited również się zgadza.

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #288 dnia: Lipca 23, 2009, 16:33:16 pm »
Zrobilem to o co prosiliscie. Zagralemn w pelna wersje fify :]. Moje zdanie sie nie zmienilo a nawet ocena gry jeszcze spadla :lol:.
Nie gralem z manualnymi ustawieniami bo do tego trzeba analoga, a dla mnie granie na analogu jest niewygodne i bez sensu.
Polski komentarz jest marny. Gadaja glupoty prawie jak w PES6.
Rzeczywiscie w pelnej wersji zagrania L1+trojkat oslably. Tzn obroncy lepiej sobie z tym radza. Ale teraz "genieszu" z EA przegieli w druga strone. Czesto mimo sporej przewagi napastnika w starcie do pilki obronca odbiera mu pilke jak dziecku lizaka.

http://w507.wrzuta.pl/film/3hl744wYfYs/obraz_008c
http://w507.wrzuta.pl/film/2vVvBfQIikw/obraz_010c

Mimo to dalej wrzutki za plecy obroncow sa bardzo skuteczne i mozna jest stosowac w roznych czescia boiska. Kwestia ogrania i mozna to klepac do znudzenia...

http://w507.wrzuta.pl/film/7LeEIsqfDA4/obraz_009c
http://w537.wrzuta.pl/film/0h7DHZkIu4l/obraz_011a
http://w80.wrzuta.pl/film/6BTJ7HLzdcV/obraz_012c


Po rozegraniu paru meczy offline postanowilem sprawdzic co sie dzieje online. Wyszukalo mi jakiegos typa, wybral Hiszpanie, ja Barce. Bylem gospodazem wiec to ja moglem rozpoczac. Nie zastanawiajac sie zbyt dlugo podalem do Eto i...

http://w80.wrzuta.pl/film/aoTTPonPlrn/obraz_014c

Szkoda ze nie gralem z blach0r. Jakbym mu tak na dzien dobry strzelil gola to tarzal bym sie po ziemi przez pare minut  :lol:. Przeciwnik z ktorym gralem w przeciwienstwie do konsoli kompletnie nie radzil sobie z zagraniami L1+/\, a caly mecz to kompletny chaos.
Po tym co zobaczylem grajac w sieci moja ocena fify 09 spadla z 7/10 na 6/10  :lol:

Na koniec komedia :)

http://w80.wrzuta.pl/film/85nk6IVKYwZ/obraz_013c
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #289 dnia: Lipca 23, 2009, 17:37:51 pm »
Jutro nie idę do pracy, to możemy pyknąć. O której byś juto mógł? Dziś nie dam rady, bo zaraz idę grać w piłeczkę.

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #290 dnia: Lipca 23, 2009, 17:46:46 pm »
Jak bedzie taki upal jak dzisiaj to caly dzien siedze w domu :]
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #291 dnia: Lipca 23, 2009, 18:32:48 pm »
Jak bedzie taki upal jak dzisiaj to caly dzien siedze w domu :]
podaj psnid, musze wrzucic Cie na liste zablokowanych, bo nie mam zamiaru grac z osobami wykorzystujacymi bledy gry
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #292 dnia: Lipca 23, 2009, 18:59:58 pm »
Nie boj sie. Pomecze tylko blach0r a zaraz pozbywam sie fify ;)
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #293 dnia: Lipca 23, 2009, 21:35:51 pm »
Jak nie grasz na manualu to hmm..średnio odkrywasz tą grę ;)

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #294 dnia: Lipca 23, 2009, 21:55:34 pm »
Teraz obejrzałem filmiki MGSa i zachodzę w głowę co jest w nich takiego nadzwyczajnie dziwnego? O wiele silniejszy obrońca przepycha Eto'o, no i co w związku z tym? Strzał z połowy... no to jest przejaw buractwa, ale ja bardzo dawno nie straciłem takiej bramki :) Podpowiem Ci, że po rozpoczęciu gry od razu grzej na ukos w stronę bramki - to taki zamiennik strzału z połowy ;) Zagrania L1+trójkąt to domena Barcelony i tutaj też bym się nie doszukiwał kanadyjskiego spisku :) Zagraj Ruchem Chorzów i zobaczymy czy Ci to wyjdzie :) A jutro owszem, gramy.

dark Templarze - masz Fifę? Dodaj mnie do friendsów :)

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #295 dnia: Lipca 23, 2009, 22:38:52 pm »
Jak nie grasz na manualu to hmm..średnio odkrywasz tą grę ;)
W PESie byly kiedys (nawet nie wiem czy dalej sa) manualne podania z galki. Ale nikt z tego nie korzystal. Bo jest drudne do opanowania i w sumie niepraktyczne.
Zreszta jak sobie utrudnie to raptem zacznie mi sie lepiej grac :>? Nie. Bo nie w tym problem.

Teraz obejrzałem filmiki MGSa i zachodzę w głowę co jest w nich takiego nadzwyczajnie dziwnego? O wiele silniejszy obrońca przepycha Eto'o, no i co w związku z tym?
Moze fizycznie jest slabszy od srodkowych obroncow ale napewno nie jest od nich wolniejszy. Jak juz jest metr przed nimi i spada mu pilka pod nogi to zazwyczaj konczy sie to golem :].
A w fifie za kazdym razem przegrywa takie pojedynki :shock:. Absurd.

Cytuj
Zagraj Ruchem Chorzów i zobaczymy czy Ci to wyjdzie :)
Sprawdze to :].
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 05, 2009, 16:26:22 pm wysłana przez MGS »
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #296 dnia: Lipca 23, 2009, 22:54:09 pm »
@ MGS

Nie chodzi o to by sobie utrudniać, po prostu auto jest dla nidzielnych graczy, ustaw sobie strzały i podania na semi-auto. Zyskasz większą kontrolę i precyzję strzałów i podań. :cool:

Edit: apropo Twoim filmików, widać że mało masz doświadczenia i skilla w tą grę.
W pierwszych sytacjach, wystarczyło użyć prawego analoga w prawo i obrońcy są w tyle.

Dalej: Widać to że grasz na AUTO, za łatwo to wchodzi, poza tym jaki to poziom trudności, bo na moje oko, to na bank nie najtrudniejszy. 8)
: Lipiec 23, 2009, 22:47:52 pm
Także wpierw trochę pograj, naucz się mechaniki tej gry, a potem wydawaj takie werdykty. Balch0r mam nadzieje że pokażesz online co znaczy doświadczenie i skill w fifie ;)

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #297 dnia: Lipca 24, 2009, 11:58:33 am »
@ MGS

Nie chodzi o to by sobie utrudniać, po prostu auto jest dla nidzielnych graczy, ustaw sobie strzały i podania na semi-auto. Zyskasz większą kontrolę i precyzję strzałów i podań. :cool:
Zeby miec wieksza pecyzje od auto to trzeba naprawde sporo potrenowac. Ale po co? Jakbym chcial miec wieksza kontrole nad tym co sie dzieje na boisku to bym gral na wii  :lol:
Cytuj
Edit: apropo Twoim filmików, widać że mało masz doświadczenia i skilla w tą grę.
W pierwszych sytacjach, wystarczyło użyć prawego analoga w prawo i obrońcy są w tyle
Nie gralem tyle co Ty :). Chodzi o wypuszczenie pilki przed siebie? W jednej sytuacji pilke trace zaraz po przyjeciu wiec nie bylo czasu na cokolwiek.
Cytuj
Dalej: Widać to że grasz na AUTO, za łatwo to wchodzi, poza tym jaki to poziom trudności, bo na moje oko, to na bank nie najtrudniejszy. 8)
No to jak wkoncu jest z tym auto. Raz napisales ze jest mniej precyzyjne a terz ze to ulatwia. Zdecyduj sie  :lol:. Poziom trudnosci najzwyzszy  :x

Cytuj
Także wpierw trochę pograj, naucz się mechaniki tej gry, a potem wydawaj takie werdykty. Balch0r mam nadzieje że pokażesz online co znaczy doświadczenie i skill w fifie ;)
Tu wystarczy nauczyc sie dwoch zagran i wszsytkich mozna jechac. W tej grze nie ma zadnej glebi...
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Pysiu14

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 19-07-2009
  • Wiadomości: 74
  • Reputacja: 1
  • Ten dzień się zbliża!
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #298 dnia: Lipca 24, 2009, 12:10:36 pm »
Ja wybieram PESA
Pysiu14
Xbox 360 - Pysiu13

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #299 dnia: Lipca 24, 2009, 13:10:39 pm »
MGS, jaki masz PSNid? Jak będziesz online to mnie dodaj, jak nie to ja Cię dodam do friendlist i jakoś się złapiemy :)

grami

  • Pawka Morozow
  • *****
  • Rejestracja: 08-11-2007
  • Wiadomości: 972
  • Reputacja: 0
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #300 dnia: Lipca 24, 2009, 13:42:37 pm »
Nie gram/nie grałem w Fife, natomiast PES skończył się na starej generacji, w nowej to jest jakieś nieporozumienie, gram w tą serię od początku, ale nie dzierżę wersji next genowej. Rozgrywka ssie, grafika ssie, tnie się (sic!, przynajmniej na PS3, nie widziałem na X'a). Seria przeżywa ciężkie chwile, i jeżeli ich nie przełamie, to może zyskać miano tasiemca (takiego jak niegdyś Fifa).

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #301 dnia: Lipca 24, 2009, 13:58:12 pm »
MGS, jaki masz PSNid?
Jak gram w fife to "fifasucks_"... "fifasuck" bylo juz zajete ;p
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #302 dnia: Lipca 24, 2009, 14:07:28 pm »
No ja już jestem online i czekam.

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #303 dnia: Lipca 24, 2009, 15:24:39 pm »
@ MGS

Nie chodzi o to by sobie utrudniać, po prostu auto jest dla nidzielnych graczy, ustaw sobie strzały i podania na semi-auto. Zyskasz większą kontrolę i precyzję strzałów i podań. :cool:
Zeby miec wieksza pecyzje od auto to trzeba naprawde sporo potrenowac. Ale po co? Jakbym chcial miec wieksza kontrole nad tym co sie dzieje na boisku to bym gral na wii  :lol:
Cytuj
Edit: apropo Twoim filmików, widać że mało masz doświadczenia i skilla w tą grę.
W pierwszych sytacjach, wystarczyło użyć prawego analoga w prawo i obrońcy są w tyle
Nie gralem tyle co Ty :). Chodzi o wypuszczenie pilki przed siebie? W jednej sytuacji pilke trace zaraz po przyjeciu wiec nie bylo czasu na cokolwiek.
Cytuj
Dalej: Widać to że grasz na AUTO, za łatwo to wchodzi, poza tym jaki to poziom trudności, bo na moje oko, to na bank nie najtrudniejszy. 8)
No to jak wkoncu jest z tym auto. Raz napisales ze jest mniej precyzyjne a terz ze to ulatwia. Zdecyduj sie  :lol:. Poziom trudnosci najzwyzszy  :x

Cytuj
Także wpierw trochę pograj, naucz się mechaniki tej gry, a potem wydawaj takie werdykty. Balch0r mam nadzieje że pokażesz online co znaczy doświadczenie i skill w fifie ;)
Tu wystarczy nauczyc sie dwoch zagran i wszsytkich mozna jechac. W tej grze nie ma zadnej glebi...
Ad.1
Tryb semi-auto daję Ci większe pole manewru, większą kontrolę nad tym gdzie chcesz posłać piłkę czy gdzie chcesz strzelić i jak(lob, technicznie, normalnie czy torpede).
Ad.2
Nawet przed przyjęciem, jak klepniesz w prawo analogiem to zawodnik inaczej piłkę przyjmnie, tak samo jak klepniesz w lewo, czy do góy lub do dołu. Do tego dochodzi jeszcze nie przyjmowanie piłki, czy przyjęcie ją w sposób techniczny(bezpieczny) nie odskoczy Ci piłka tak bardzo.
Ad.3
Przeczytaj jeszcze raz Ad.1
Ad.4
Nie ma takiej głębi jak w Pes(nie jest tak fajnie wyważona jak Pes5 czy choćby 2009), jednak głębia jest, szczególnie jak pograsz na semi auto i trochę dłużej w tą grę. Do tego nauczysz się zwodów, kombinowaniem z akcjami czy preferencji pozycji pewnych zawodników itd. 8)
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2009, 15:26:26 pm wysłana przez Unlimited »

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #304 dnia: Lipca 24, 2009, 15:42:15 pm »
Za duzy balaga na boisku, za duzo bledow i przegieta sila kilku zagran powoduje ze nie chce sie w to grac :]. I uczenie sie gry nic tu nie pomoze...
Czy mi sie wydaje czy nie mozna zapisywac powtorek ? :lol:. Jest tylko opcja uploadu na serwer EA :?. Gdzie to mozna odtworzyc?
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #305 dnia: Lipca 24, 2009, 15:44:05 pm »
Fifa 2010, ma być bardziej wyważona :) Także tej grze to wyjdzie tylko na dobre :) Świetny Engine już jest 8-)

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #306 dnia: Lipca 24, 2009, 16:01:05 pm »
Tej grze moze tylko pomoc zmiana wydawcy :]. Dopoki bedzie to EA zawsze wiekszy nacisk bedzie na efekciarstwo. W sumie sluszna droga. Celem EA nie jest zrobienie dobrej gry tylko zarabianie kasy.
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2009, 16:56:00 pm wysłana przez MGS »
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #307 dnia: Lipca 24, 2009, 16:21:13 pm »
Tej grze moze tylko pomuc zmiana wydawcy :]. Dopoki bedzie to EA zawsze wiekszy nacisk bedzie na efekciarstwo. W sumie sluszna droga. Celem EA nie jest zrobienie dobrej gry tylko zarabianie kasy.
Temu uzytkownikowi moze tylko pomoc zmiana slownika ortograficznego :].
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #308 dnia: Lipca 24, 2009, 17:21:37 pm »
Zdarza sie najlepszym :]
Gralem blach0r. Przegralem oba mecze ale gola z polowy strzelilem  :lol:. Nie wiem jak w to mozna grac i miec z tego przyjemnosc :?
Mam dosc wieczorem wystawiam na allegro :]
: Lipiec 24, 2009, 17:00:40 pm
Zagraj Ruchem Chorzów i zobaczymy czy Ci to wyjdzie :) A jutro owszem, gramy.
LEGIA WARSZAWA vs FC SCHALKE 04

http://www.eafootballworld.com/en_GB/video/7786026

I w pierwszej akcji meczu jak gralismy to dziki temu zagraniu znalazles sie sam na sam wiec sam tak grasz ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2009, 18:05:47 pm wysłana przez MGS »
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #309 dnia: Lipca 24, 2009, 17:42:05 pm »
No i co w związku z tym? W PESie robiłem podobne akcje, bo takie lubię najbardziej, i też mi wychodziły :) Nie wiem co Ci w tym przeszkadza. Jakoś Tobie żadna z akcji, którymi się chełpiłeś, że 'każdego można pyknąć', nie wchodziła. Nawet gola mi nie strzeliłeś (nie licząc bubla z połowy, gdzie się zagapiłem), a grałem Juventusem, który nie ma jakichś kosmicznie szybkich piłkarzy (oprócz Molinaro, który jest stworzony do powstrzymywania Messiego).

PS. Legia to nie Ruch, kombinujesz :) 'Mała' różnica klas :cool:

PS. 2. No nie dziwne, że nie miałeś przyjemności z gry, skoro cały czas próbowałeś wykorzystywać bugi gry, m. in. strzelając zawsze na początku z połowy (no wpadło jeden raz, na bodajże 6 prób - dobrze to wyćwiczyłeś), i próbując zagrań, które w demie zawsze działały...
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2009, 17:50:11 pm wysłana przez blach0r »

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #310 dnia: Lipca 24, 2009, 18:27:05 pm »
No i co w związku z tym? W PESie robiłem podobne akcje, bo takie lubię najbardziej, i też mi wychodziły :) Nie wiem co Ci w tym przeszkadza. Jakoś Tobie żadna z akcji, którymi się chełpiłeś, że 'każdego można pyknąć', nie wchodziła. Nawet gola mi nie strzeliłeś (nie licząc bubla z połowy, gdzie się zagapiłem), a grałem Juventusem, który nie ma jakichś kosmicznie szybkich piłkarzy (oprócz Molinaro, który jest stworzony do powstrzymywania Messiego).
Mi te zagrania nie wychodzila ale za to Tobie tak ;). I nic nie moglem zrobic :]. I niby co mogles zrobic przy golu z polowy ?:lol:.

Cytuj
PS. Legia to nie Ruch, kombinujesz :) 'Mała' różnica klas :cool:
Daj spokoj. Legia nie jest potega, a chyba o to Ci chodzili piszac ze graczom Barcy to czesto wychodzi.

Cytuj
PS. 2. No nie dziwne, że nie miałeś przyjemności z gry, skoro cały czas próbowałeś wykorzystywać bugi gry, m. in. strzelając zawsze na początku z połowy (no wpadło jeden raz, na bodajże 6 prób - dobrze to wyćwiczyłeś),
Nie mam jeszcze wyczucia ile trzeba naladowac pasek sily strzalu. Jakbym to wytrenowal to dopiero bylby sajgon :].

Cytuj
i próbując zagrań, które w demie zawsze działały...
Probowalem roznych akcji. Moglem zdobyc gola ale w dwoch sytuacjach strzelalem prosto w bramkarza :]. W sumie gralem normalnie czsami probujac wrzutek za plecy obrony.
Nie wiem czy zauwazyles jaki chaos panowal na boisku :]. Sam raz podales tam gdzie nikogo nie bylo, a ja podalem do Ciebie bramkarze po czym strzeliles mi gola :lol:. Rogi te byly z dupy bo nie moglem tego wybronic i stracilem dwa gole  :?
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

blach0r

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 26-06-2007
  • Wiadomości: 5 558
  • Reputacja: 26
  • PSN id: purePwnerer
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #311 dnia: Lipca 24, 2009, 19:06:43 pm »
No ja nie gram na asyście i często moje podania nie dochodzą do celu, i co zauważyłeś, lubię grać szybkimi podaniami w ofensywie i czasami (a miejscami często) nie trafiają do celu.

A przy strzale z połowy wciskam z wyczuciem trójkąt i gol nie wpada :)

Gram często Juve i Interem, których siłą są stałe fragmenty gry (czyt. wysocy napastnicy), ale szczerze mówiąc szybka gra nimi mi nie wychodzi, więc akcje są często chaotyczne. Ale zagraj sobie z kimś mecz Francja - Włochy/Hiszpania, te drużyny są tak poustawiane, że trzeba mieć refleks Koreańczyka, żeby to opanować.

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #312 dnia: Lipca 24, 2009, 19:46:38 pm »
Mhm :].
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #313 dnia: Lipca 24, 2009, 20:31:31 pm »
Po tym co piszę MGS, widać jaki z niego lamer. Kupił grę by tylko ją oczernić, nie dostrzega plusów. MGS powiem CI że Pes 2009(o Pes 2008 nie mówię bo ta gra to jeden wielki BUG) ma nie mniej 100% akcji i bugów(na Youtube jest tego od groma). Myślę że w Pes'ie dostałbyś sromotne lanie ode mnie. Co do fify, to nie ma dziwne, że gracz który ma obycie z tą grą i skilla pokonał Cię bez problemów. Wierz mi, że fifa też nagradza graczy którzy poświęcili tej grze trochę czasu na nauczenie się jej, a nie tylko wyłapywaniem bugów. Tyle ode mnie.

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #314 dnia: Lipca 24, 2009, 21:35:15 pm »
... Kupilem pelna wersje bo miala byc znacznie lepsza od dema. Dla mnie nie jest. Uargumetowalem to najlepiej jak potrafilem.
Blach0r jakiejs wielkiej przewagi nie mial. Wygral 2-0 i 2-1. :p. To chyba niezbyt duzo na tyle miesiecy treningu :>?
Jezeli chcesz sie ze mna zmierzyc w PESie to zapraszam na nieoficjalny serwer

http://www.pes6j.net/forum/index.php

Gram prawie codziennie :]
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2009, 00:09:31 am wysłana przez MGS »
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #315 dnia: Lipca 24, 2009, 23:21:48 pm »
Unlimited, ja gram strasznie krotko w FIFE, a ostatnio wygralem mecze z ludzmi, ktorzy mieli po 150k, 500k.
Fakt mialem troche szczescia, ale taki osobnik, jak ja, ktory w Fife dopiero co zaczyna grac, powinien dostac ostro w dupe.
Staram sie grac, tak jak w Pro Evo: szybko, wiekszosc podan na jeden kontakt i czasami wykorzystac umiejetnosci danego pilkarza(kiwka etc.) i ludzie sie gubia.
Mowie - ja w to grac jeszcze nie potrafie, ale jezeli typ ma rozegranych ponad 1000 spotkan online i przegrywa ze mna, to troche smieszne.

Od razu tez wrzucam na BL ludzi, ktorzy uzywaja bugow gry, albo ktorzy wychodza, jak przegrywaja, takie chujki to tylko offline powinny grac.
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Unlimited

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #316 dnia: Lipca 25, 2009, 08:33:47 am »
@ Dark

Wiesz to nie jest tak że koleś który ma od razy ileś tam rozegranych meczy musi być od razu dobry. Tak było w Pes, tak jest choćby w CoD4 itd. Zgadzam się że tacy gracze których wymieniłeś na końcu swoje wypowiedzi powinni grać tylko i wył. offline. :cool:

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #317 dnia: Lipca 25, 2009, 09:07:40 am »
Zdecydowanie PES. Nie ma lepszej gry o piłce nożnej. Mimo swoich archaizmów i tak odstawia konkurencję o parę długości a PES2010 zapowiada się na tytuł, który powiększy tą przewagę jeszcze bardziej.

Tarniak

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #318 dnia: Lipca 25, 2009, 09:11:36 am »
@ Dark

Wiesz to nie jest tak że koleś który ma od razy ileś tam rozegranych meczy musi być od razu dobry. Tak było w Pes, tak jest choćby w CoD4 itd. Zgadzam się że tacy gracze których wymieniłeś na końcu swoje wypowiedzi powinni grać tylko i wył. offline. :cool:
Zresztą punkty można nabijać offline.  8)

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #319 dnia: Lipca 25, 2009, 12:22:39 pm »
@ Dark

Wiesz to nie jest tak że koleś który ma od razy ileś tam rozegranych meczy musi być od razu dobry. Tak było w Pes, tak jest choćby w CoD4 itd. Zgadzam się że tacy gracze których wymieniłeś na końcu swoje wypowiedzi powinni grać tylko i wył. offline. :cool:
Zresztą punkty można nabijać offline.  8)
ale tez przy kazdym meczu offline cwiczy
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.