Autor Wątek: "FIFA czy PES? Wybieraj!"  (Przeczytany 89580 razy)

0 użytkowników i 17 Gości przegląda ten wątek.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 293
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #440 dnia: Października 15, 2009, 22:22:21 pm »
Grałeś w demo nowej fify i nie grało Ci się super drętwo i archaicznie? Albo się przyznaj, ze chcesz pograć w końcu normalnie online bo nie masz kolegów.
A nie może mieć swojego zdania?

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #441 dnia: Października 15, 2009, 22:31:31 pm »
A ja dalej obstaje ze EA daje TAKA kase ze...oceny musza takie byc!!!!!

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #442 dnia: Października 15, 2009, 22:35:04 pm »
Zdziwiłem się jak bardzo bolała mnie (i kilku moich "współgraczy") przesiadka na PES '09 po długim ogrywaniu Fifa '09. Jak strasznie sztywne i sztuczne wydaje się prowadzenie zawodnika w Pro Evo. Zawodnicy biegają jak automaty, a mecz przypomina prowadzony "po szynach". Zaiste, nie wiem co nadal trzyma ludzi przy tej grze.  

Ma_niek

  • Kapitan Żbik
  • *****
  • Rejestracja: 25-03-2008
  • Wiadomości: 1 168
  • Reputacja: 14
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #443 dnia: Października 15, 2009, 22:37:08 pm »
Oczywiście że daje,ale nie tylko recenzentom,masa ludzi którzy wyrazili pozytywna opinie o tej grze tez jest opłacana przez Ea.Spisek normalnie.

Cytuj
Grałeś w demo nowej fify i nie grało Ci się super drętwo i archaicznie? Albo się przyznaj, ze chcesz pograć w końcu normalnie online bo nie masz kolegów.

Żenada...

Ciapkas

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #444 dnia: Października 15, 2009, 22:37:10 pm »
A ja dalej obstaje ze EA daje TAKA kase ze...oceny musza takie byc!!!!!

A co może o piłce wiedzieć przeciętny recenzent- nerd, który ostatni raz balon kopał w podstawówce na wfie, w liceum miał już zwolnienie bo przeciez musiał wracać grać.

Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #445 dnia: Października 15, 2009, 22:44:43 pm »
A co może o piłce wiedzieć przeciętny recenzent- nerd, który ostatni raz balon kopał w podstawówce na wfie, w liceum miał już zwolnienie bo przeciez musiał wracać grać.

Widzisz, mnie wydaje się, że to ciągłe obstawanie przy zzombifikowanym PES'ie jest objawem całkowitego braku ogrania w piłkę "na żywo". ;)

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #446 dnia: Października 15, 2009, 22:52:44 pm »
A co może o piłce wiedzieć przeciętny recenzent- nerd, który ostatni raz balon kopał w podstawówce na wfie, w liceum miał już zwolnienie bo przeciez musiał wracać grać.

Widzisz, mnie wydaje się, że to ciągłe obstawanie przy zzombifikowanym PES'ie jest objawem całkowitego braku ogrania w piłkę "na żywo". ;)
no ja to tylko w okręgówce gole strzelałem :???:

nakimushi

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #447 dnia: Października 15, 2009, 23:11:51 pm »
Zdziwiłem się jak bardzo bolała mnie (i kilku moich "współgraczy") przesiadka na PES '09 po długim ogrywaniu Fifa '09. Jak strasznie sztywne i sztuczne wydaje się prowadzenie zawodnika w Pro Evo. Zawodnicy biegają jak automaty, a mecz przypomina prowadzony "po szynach". Zaiste, nie wiem co nadal trzyma ludzi przy tej grze. 

haha dokladnie - jestem maniakiem pesa ale juz az tak nie osleplem zwlaszcza po demie Fify09/10 by nie zauwazyc ze ta gra wyglada jak bieganie po 4 kierunkach + ukosy / pilka zawsze klei sie do nogi / i dziwnie odbija od zawodnikow =  tak jak kiedys pisalem ze w Pesie kazda akcja jest inna tak grajac z kumplem ostatnio zauwazylem ze wszystkie bramki padaja podobnie a wlasnie w Fifie wszsysko jest bardziej oparte na fizyce i taktyce i mecz wyglada jak prawdziwy

amen
umarla kolejna legenda  :lol:

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #448 dnia: Października 16, 2009, 08:18:37 am »
Grałeś w demo nowej fify i nie grało Ci się super drętwo i archaicznie? Albo się przyznaj, ze chcesz pograć w końcu normalnie online bo nie masz kolegów.
A nie może mieć swojego zdania?
Widzisz ten pytajnik na końcu, detektywie? Każdy ma prawo do własnego zdania nawet hipokryci i debile.
Yeahh, me and hate that's an odd couple

cappo

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-12-2003
  • Wiadomości: 2 505
  • Reputacja: 17
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #449 dnia: Października 16, 2009, 09:45:38 am »
umarla kolejna legenda  :lol:
Niestety :( przez granie długie lata w pesa trochę mnie ten stan rzeczy smuc :sad:

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #450 dnia: Października 16, 2009, 15:10:34 pm »
Fakt, tyle czasu razem z ISS (ja zaczynałem jeszcze na SNES'ie) potem PES. W gronie moich znajomych graczy Fifa stała się wręcz synonimem growego niepowodzenia, non stop wyśmiewana, heh. Sam jestem zszokowany jak role potrafią się odwrócić! Fajne jest to jednak, że gołym okiem widać jak pewne tytuły ewoluują z hmmm wiekiem. Jestem pewien, że panowie odpowiedzialni za PES'a pójdą w końcu po rozum do głowy i stworzą grę wartą nazwy Pro Evolution Soccer.

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #451 dnia: Października 16, 2009, 17:25:24 pm »
Pozwole sobie zacytowac fragment recenzji fify z neo+

"Tworcy fify10 przekonuja, ze wiedza bardzo duzo nie tylko o samej pilce noznej, ale tez o tym, jak symulatro pilkarski powinien wygladac i dzialac. Bo nie ma chyba watpliwosci co do tego, ze gra, aby sprawiac radosc, nie moze wygladac jak prawdziwy mecz pilki noznej"
 :-?
I w tym jest caly problem. Fifa moze jest dobra gra. Ale moim zdaniem jako symulator poprostu sie nie sprawdza. Ja w ogole nic nie czuje jak w to gram. Zero emocji. Tylko nawalania w przyciski. Dla mnie rownie dobrze pilkarze w fifie moga dostac kije i grac w hokeja na trawie.
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

nakimushi

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #452 dnia: Października 16, 2009, 19:07:50 pm »
Pozwole sobie zacytowac fragment recenzji fify z neo+

"Tworcy fify10 przekonuja, ze wiedza bardzo duzo nie tylko o samej pilce noznej, ale tez o tym, jak symulatro pilkarski powinien wygladac i dzialac. Bo nie ma chyba watpliwosci co do tego, ze gra, aby sprawiac radosc, nie moze wygladac jak prawdziwy mecz pilki noznej"
 :-?
I w tym jest caly problem. Fifa moze jest dobra gra. Ale moim zdaniem jako symulator poprostu sie nie sprawdza. Ja w ogole nic nie czuje jak w to gram. Zero emocji. Tylko nawalania w przyciski. Dla mnie rownie dobrze pilkarze w fifie moga dostac kije i grac w hokeja na trawie.

to moze cytat z videogmaera o Pesie ;)

"It's an improvement on last year's effort, and fans of the more arcadey virtual football will find plenty to enjoy, but as a simulation it pales in comparison. PES 2010 is a return to form, but it is not a return to past glories"

 :grin:

jak ktos lubi odlschoolowe arcade niech sobie gra w nowego Pesa

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #453 dnia: Października 16, 2009, 19:46:17 pm »
Czy tylko ja nie widzę w PES'ie oldschoolowej gry tylko coś co przypomina prawdziwy futbol nie licząc animacji i inteligencji graczy? :-(
Yeahh, me and hate that's an odd couple

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #454 dnia: Października 16, 2009, 20:14:12 pm »
MGS - co do emocji, to nieważne czy gram w Pro Evo, Fife, czy jakąś popierdułkową piłkę na iPhona, tak długo jak trwa rywalizacja z żywym przeciwnikiem, trwają i emocje... Pamiętam dawne czasy moich bojów z kuzynem w którymś tam z kolei PES'e. Z mieszkania dochodziły takie ryki, że sąsiedzi wzywali policję. To są emocje!  :lol:

nakimushi

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #455 dnia: Października 16, 2009, 20:36:23 pm »
Czy tylko ja nie widzę w PES'ie oldschoolowej gry tylko coś co przypomina prawdziwy futbol nie licząc animacji i inteligencji graczy? :-(

dla mnie to ze pilka przenika przez nogi - odbija sie dziwnie pod innym katem niz powinna od zawodnikow (sprawdzalem na replayach czasem ze pilka powinna sie odbic od nogi pod katem ale odbila sie spowrotem) dziwne kolizje zawodnikow ... moglbym tak wymieniac dlugo
kiedys jak nie bylo konkurencji to wygladalo jak prawdziwy football
teraz ta gra to mi przypomina sensible soccer -  :sad:
smutne ale prawdziwe

i rozumiem ludzi co nie moga sie przesiasc na fife - jest to bardzo ciezkie jak sie gralo kilka albo kilkanascie lat w pesa /

Ciapkas

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #456 dnia: Października 16, 2009, 20:37:12 pm »
To prawda. Jak tak policzyłem to gram z bratem na versusie właściwie od trzeciej edycji do 2009 to stoczyliśmy maaasę pojedynków(w samą "5" wg statystyk coś koło tysiąca). Teraz odpoczywam od piłki. Do czasu aż nie wyjdzie godny PES.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #457 dnia: Października 16, 2009, 20:56:38 pm »
Czy tylko ja nie widzę w PES'ie oldschoolowej gry tylko coś co przypomina prawdziwy futbol nie licząc animacji i inteligencji graczy? :-(

dla mnie to ze pilka przenika przez nogi - odbija sie dziwnie pod innym katem niz powinna od zawodnikow (sprawdzalem na replayach czasem ze pilka powinna sie odbic od nogi pod katem ale odbila sie spowrotem) dziwne kolizje zawodnikow ... moglbym tak wymieniac dlugo
kiedys jak nie bylo konkurencji to wygladalo jak prawdziwy football
teraz ta gra to mi przypomina sensible soccer -  :sad:
smutne ale prawdziwe

i rozumiem ludzi co nie moga sie przesiasc na fife - jest to bardzo ciezkie jak sie gralo kilka albo kilkanascie lat w pesa /

Ale nie można robić z fify prawdziwego symulatora piłki nożnej ludzie!
Yeahh, me and hate that's an odd couple

mateo

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #458 dnia: Października 16, 2009, 21:14:41 pm »
Czy tylko ja nie widzę w PES'ie oldschoolowej gry tylko coś co przypomina prawdziwy futbol nie licząc animacji i inteligencji graczy? :-(

dla mnie to ze pilka przenika przez nogi - odbija sie dziwnie pod innym katem niz powinna od zawodnikow (sprawdzalem na replayach czasem ze pilka powinna sie odbic od nogi pod katem ale odbila sie spowrotem) dziwne kolizje zawodnikow ... moglbym tak wymieniac dlugo
kiedys jak nie bylo konkurencji to wygladalo jak prawdziwy football
teraz ta gra to mi przypomina sensible soccer -  :sad:
smutne ale prawdziwe

i rozumiem ludzi co nie moga sie przesiasc na fife - jest to bardzo ciezkie jak sie gralo kilka albo kilkanascie lat w pesa /

Ale nie można robić z fify prawdziwego symulatora piłki nożnej ludzie!

Nowy PES ma zdecydowanie posmak arcade, ale to jest w tym mimo wszystko cudne. Nie zrozumcie mnie źle, to jest moja subiektywna opinia, ale PES jako gała deklasuje Fife już na starcie (przynajmniej dziesiątka). Czucie gry, każdorazowy uśmieszek na twarzy, to coś czego FIFA nigdy nie będzie miała. Próbowałem na siłe przekonać się do piłki EA, ale no nie dało rady. KONAMI udoskonala PES'a! Nie jest to duży progres, ale zawsze z nową odsłoną IMO robią postępy.

z mojej strony only PES.,

nakimushi

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #459 dnia: Października 16, 2009, 21:50:27 pm »
Czy tylko ja nie widzę w PES'ie oldschoolowej gry tylko coś co przypomina prawdziwy futbol nie licząc animacji i inteligencji graczy? :-(

dla mnie to ze pilka przenika przez nogi - odbija sie dziwnie pod innym katem niz powinna od zawodnikow (sprawdzalem na replayach czasem ze pilka powinna sie odbic od nogi pod katem ale odbila sie spowrotem) dziwne kolizje zawodnikow ... moglbym tak wymieniac dlugo
kiedys jak nie bylo konkurencji to wygladalo jak prawdziwy football
teraz ta gra to mi przypomina sensible soccer -  :sad:
smutne ale prawdziwe

i rozumiem ludzi co nie moga sie przesiasc na fife - jest to bardzo ciezkie jak sie gralo kilka albo kilkanascie lat w pesa /

Ale nie można robić z fify prawdziwego symulatora piłki nożnej ludzie!

ja nie robie z tej gry jakiejs wielkiej symulacji - ale dzieki super fizyce pilki i animacjami zawodnikow ta gra wyglada jak prawdziwy mecz dla mnie w tv/
z checia pogram w ta edycje i zobacze jak sie bede bawil

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #460 dnia: Października 16, 2009, 22:51:50 pm »
Czy tylko ja nie widzę w PES'ie oldschoolowej gry tylko coś co przypomina prawdziwy futbol nie licząc animacji i inteligencji graczy? :-(
Ja mam odwrotnie, tyle, że z fifą. Mimo wszystko obydwie piłeczki czeka bardzo daleka droga do realizmu i oddaniu w pełni wrażeń meczowych. Może na kolejnej generacji już się tego doczekamy.

mateo

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #461 dnia: Października 17, 2009, 12:10:00 pm »
Tyle tylko, że Konami stawia na swoją własną specyfikę gry. Czy w przyszłej generacji seria zmieni się diametralnie na bardziej realne oddanie futbolu (tak jak dzisiejsza FIFA?) W to nie wątpie, ale za to pragne by gameplay/ fun stanowił esencje poprzednich i dzisiejszych edycji Pro Evo.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #462 dnia: Października 17, 2009, 13:26:51 pm »
Zagrałem w demko PES10 - nędza! Pamiętam jeden z krótkich filmików prezentowanych przez MGS'a, tam animacja i zagrywki niektórych zawodników wyglądały świetnie! W samej grze nic takiego nie uświadczyłem. Piłka nadal potrafi odbić się pod jakimś nienaturalnym, zaprzeczającym prawom fizyki kątem, animacja biegu jest śmieszna, nie czuć tej kontroli nad zawodnikiem jaką mamy w Fifce. PES coraz bardziej oddala się w stronę arcade rodem z salonu gier. Być może tam jego miejsce?

Tak w ramach ciekawostki: kumpel, stary PES'owiec po długim niegraniu w konsolowe piłeczki zagrał ze mną wczoraj w Fifa '09, następnie obadaliśmy demo PES10. Jakie wnioski?? Fifa (jak sam powiedział) była dlań zbyt trudna, a PES to już nie to samo...
« Ostatnia zmiana: Października 17, 2009, 13:28:38 pm wysłana przez kun »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #463 dnia: Października 17, 2009, 13:34:50 pm »
Cytuj
Zagrałem w demko PES10 - nędza!
Demo PES2009 było całkowicie inne od pełnej wersji, wiec pewnie bedzie podobnie.
Cytuj
kumpel, stary PES'owiec po długim niegraniu w konsolowe piłeczki zagrał ze mną wczoraj w Fifa '09, następnie obadaliśmy demo PES10. Jakie wnioski?? Fifa (jak sam powiedział) była dlań zbyt trudna, a PES to już nie to samo...
To sa oznaki starzenia sie :grin: Pewnie sie ożenił i cieszą go inne rzeczy jak granie w piłke na konsoli...nie pytaj mnie jakie bo ja NIE WIEM!!! :lol:

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #464 dnia: Października 17, 2009, 14:37:37 pm »
nie czuć tej kontroli nad zawodnikiem jaką mamy w Fifce.
O jakiej kontroli pilki w fifie piszesz? O tych trikach odpalanych po jakis kosmicznych kombinacjach przyciskow ? :lol:
W PESie wiekszosc rzeczy robisz z manual czyli zmieniajac poprostu kierunek biegu :]. I to dla mnie jest wlasciwe, a nie parodia zaprezetowana przez EA.
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #465 dnia: Października 17, 2009, 16:46:27 pm »
Nie, bratku! Mówię o tzw. "basic control" czyli po prostu o kontrolowaniu poruszania się zawodnika. W nowych PES'ach czuję jak gdyby gra oporowała i usztywniała rozgrywkę. Dziś pogram więcej, to i więcej skrobnę.

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #466 dnia: Października 17, 2009, 17:15:18 pm »
To "oporowanie" prze gre to poprostu wydluzenie czasu reakcji zwodnikow. Spowalnie cala rozgrywke i ja urealnia ale chyba troche przegieli. Zobaczymy jak bedzie w pelnej wersji.
Co do poruszania zawodnikami w fifie to:
- nie czuc masy pilkarzy
- kontrola zawodnika z pilka i bez pilki jest bardzo podobne do siebie
- czesto jest niezly kocial (garcze wpadaja na siebie albo co chwile odbieraja sobie pilke)
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #467 dnia: Października 17, 2009, 17:31:33 pm »
Cytuj
nie czuc masy pilkarzy
Jak nie czuć, jak czuć. Zagraj sobie jakimś bydlakiem z dużym wzrostem i siłą, a jakimś małym knypkiem z dużą zwinnością. Różnica jest bardzo duża (szczególnie w fifie 10).

Cytuj
kontrola zawodnika z pilka i bez pilki jest bardzo podobne do siebie
Kompletnie nie rozumiem na czym polega ten argument. Napisz dokładnie na czym powinny polegać różnice, a potem porównamy jak to wygląda w nowej fifce.

Cytuj
czesto jest niezly kocial (garcze wpadaja na siebie albo co chwile odbieraja sobie pilke)
Z początku zdarzało mi się to nawet dosyć często, ale jak już się umie grać praktycznie nie ma miejsca.

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #468 dnia: Października 17, 2009, 17:45:47 pm »
POK widziałeś Ty kiedy piłkę na oczy? :x
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #469 dnia: Października 17, 2009, 17:47:57 pm »
POK widziałeś Ty kiedy piłkę na oczy? :x
:lol: :lol: :lol:

Kyokushinman

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 17-09-2009
  • Wiadomości: 11 151
  • Reputacja: 171
  • KRYTYK GROWY
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #470 dnia: Października 17, 2009, 17:58:55 pm »
Powiem tak,jeżeli Konami zrobi animację ruchów jak w fifie i polączy to z grywalnością np.Pes 3 to mamy gale idealną!Co do Pes 2010 to mamy powrót do Pes 5 jeśli chodzi o gameplay(przynajmniej ja tak widze).Czyli jest bardzo dobrze :-).

MGS

  • Tajny współpracownik
  • *****
  • Rejestracja: 23-03-2006
  • Wiadomości: 866
  • Reputacja: 10
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #471 dnia: Października 17, 2009, 18:01:28 pm »
Kompletnie nie rozumiem na czym polega ten argument. Napisz dokładnie na czym powinny polegać różnice, a potem porównamy jak to wygląda w nowej fifce.
Ten, ktory jest przy pilce jest prawie tak samo zwrotny jak ten bez :].
Xbox  One + PS4 = two reasons to buy a PC

Ciapkas

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #472 dnia: Października 17, 2009, 18:11:28 pm »
Co mi się w fifie nie podoba. Zeby nie kombinować wpisałem na YT frazę "Fifa 10 gameplay" i wybrałem pierwszy filmik, który był normalnym gameplayem, nie z żadnej imprezy itede:


1. Od razu to jak wygląda murawa...
2. 0:26 i moje pytanie jak to wygląda? W ogóle nie widzi mi si wygląd tego wszystkiego, pikarze jacyś dziwni, baaardzo nienaturalni.
3. Za chwilę cała kacja drużyny Barcy- oł maj gad to ma być podobne do piłki nożnej? :shock:
4. Bramka Ronaldo...bez komentarza..
5. Zdecydowanie za szybko piłkarze poruszają się z piłką
6. 2:28 właściwie mi się odechciało cokolwiek pisac bo prostu ręce mi odpadają jak sobie pomyślę, że komus się to może podobac.

Ahoj.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #473 dnia: Października 17, 2009, 23:23:55 pm »
Kompletnie nie rozumiem na czym polega ten argument. Napisz dokładnie na czym powinny polegać różnice, a potem porównamy jak to wygląda w nowej fifce.
Ten, ktory jest przy pilce jest prawie tak samo zwrotny jak ten bez :].
Prawie robi wielką różnicę. Gdy poruszamy się truchtem różnica jest nieznaczna, ale podczas biegu jest już mocno zauważalna. Imo czepianie się na siłę.

POK widziałeś Ty kiedy piłkę na oczy? :x
Nie ma to jak sensowny argument.

Przeczytajcie sobie opinie pod reckami:
http://www.metacritic.com/games/platforms/xbox360/proevolutionsoccer2010
Nawet tam gdzie wysoko oceniono PESa pisze, że Fifa jest lepszą piłką:

Cytuj
Improved graphics, streamlined tactical options and a relatively robust take on the series' winning formula ensure that this is the best PES yet, though it's not quite enough to topple FIFA from its well-earned perch.

Cytuj
After putting significant hours into both games we?re more than happy to give Konami a nod of encouragement and to say ?hey, that is more like it. Now we are getting somewhere.? But that doesn?t change the fact that FIFA 10 is a superior soccer experience in pretty much every component and in a two horse race if you?re not first, you?re last.

Cytuj
Pro Evolution Soccer 2010 is immediate and playable. The problem is its attachment with its own past, leaving Konami's title many steps behind Fifa 10.

Cytuj
PES 2010 is a fast paced and frantic football game and while it lacks the polish of FIFA it's still great fun to play.

Cytuj
It's hard to imagine why gamers would opt for PES over FIFA this year unless they are such stubborn fans of the series that they'll never let go. FIFA betters Konami's offerings more or less across the board this time around, while PES' continued lack of substantial gameplay innovations (even without any comparisons to FIFA) is becoming quite worrying to say the least.

Cytuj
PES 2010's team management options are a warning sign that the Japanese developer still has some tricks up its sleeve, and people for whom the transition to another football game is simply too much to countenance will buy and enjoy this, and discover it still plays a good, grass-roots game. For everyone else though, up is still down, because FIFA wins again.

Cytuj
PES 2010 is simply not good enough to challenge FIFA's dominance. It's an improvement on last year's effort, and fans of the more arcadey virtual football will find plenty to enjoy, but as a simulation it pales in comparison.

Wszyscy ci goście grali wiele godzin w obydwie piłeczki i z pewnością są znacznie bardziej wiarygodni, niż jakakolwiek osoba na tym forum. Oczywiście każdy ma swój gust i wybierze tą grę w którą mu się przyjemniej gra, ale statystycznie Fifa jest grą lepszą (według większości opinii osób grających w obydwie gry).
« Ostatnia zmiana: Października 18, 2009, 01:57:38 am wysłana przez POK »

Leszke

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 03-11-2008
  • Wiadomości: 16 285
  • Reputacja: 142
  • Piwo jest dowodem na to, ze Bog nas kocha!!!
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #474 dnia: Października 17, 2009, 23:51:23 pm »
POK a Ty tak wierzysz we wszystko co przeczytasz?

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #475 dnia: Października 18, 2009, 01:57:03 am »
POK a Ty tak wierzysz we wszystko co przeczytasz?
Nie, dlatego napisałem, że każdy ma swój gust i sam ocenia co jest dobre, a co złe. Nie zmienia to jednak faktu, że Fifa jest powszechnie uznawana za grę lepszą. Oczywiście są pewne wyjątki, co dobitnie pokazuje to forum.

kun

  • chujek
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 6 880
  • Reputacja: 80
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #476 dnia: Października 18, 2009, 14:57:54 pm »
Myślę, że nie dojdziemy to consensussu. Każdy ma swój gust, mam i ja! ;) Ta sama sytuacja ma się z fanami: Virtua Fighter - Tekken, Forza - Gran Turismo, Killzone - Call of Duty, itd., itp...

nakimushi

  • Gość
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #477 dnia: Października 18, 2009, 21:22:31 pm »
Myślę, że nie dojdziemy to consensussu. Każdy ma swój gust, mam i ja! ;) Ta sama sytuacja ma się z fanami: Virtua Fighter - Tekken, Forza - Gran Turismo, Killzone - Call of Duty, itd., itp...

dokladnie
jest wojna konsol to teraz sie bedziecie jeszcze bili o gry ?

Soul hunter 16

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-04-2007
  • Wiadomości: 5 787
  • Reputacja: 60
  • Two different souls in one body.Which one is mine?
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #478 dnia: Października 18, 2009, 21:42:35 pm »
Dzisiaj i wczoraj pograłem troszkę intesywniej w FIFE lecz tą z numerkiem 09. Nie jestem w niej zbyt dobry, nie mam ogrania przynajmniej nie takiego jak w PES 2009 i oto moje spostrzeżenia.

+widowiskowość, animacje, żywe kolory jednym słowem grafika(nie twarze bo te to porażka), po prostu fatastiko.
+następnie tutaj, oczywiście na moje umiejętności nie wiem jak jest później, naprawdę jest walka o piłkę, nie ma czegoś takiego że messim przechodzimy 3 obrońców robiąc tylko skośne zwody czy markując strzały jak to ma miejsce w PES.
+detekcja kolizji, ostatnio w PES akurat nie w moim meczu, ale grało dwóch kumpli. Jeden wbiegł C.Ronaldo w pole karne i zmierzal do bramki po czym drugi obrońcą wjechał mu wślizgiem aby ją wybić. Jakież było nasze zdziwienie gdy okazało się, że magiczny Cristiano przenikł przez ten wlizg i oddał strzał jak gdyby nigdy nic.
-co mi się nie podoba to bramkarze i łatwość w strzeleniu bramki.
-następny minus to chore sytuacje fair play, po pierwsze jest ich za dużo, a po drugie gościu mnie faluje ale jednak inny zawodnik przejmuje piłke i biegnie do bramki, ale oczywiście przeciwnik jakimś cudem się o niego dosłownie OCIERA, a konsola bierze to za odebranie piłki chyba i sędzia dyktuje faul w sytuacji kiedy wychodzę sam na sam.
-no i dlaczego jeżeli daję górą podanie na dobieg zawodnicy czasem odwracają się tyłem WTF i truchtają do piłki ? Tak samo jak w PESie biegnie komputer w obronie, a ja przejmuję nad nim kontrolę robiąc super cancel a ten debil na chwile staje, no zajebiście.

To na razie tyle, FIFA była miłą odskocznią od PES, ba nawet powiedziałbym, że grało mi się o wiele lepiej niż w PES'a gdzie dosyć mam akcji w których Tevez przechodzi całą obronę bo nikt po pierwsze nie jest mu w stanie odebrać piłki, a po drugie nikt nie jest w stanie go dogonić, gdyż było ciężko i realistycznie, ale to zapewne wina moich umiejętności.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: "FIFA czy PES? Wybieraj!"
« Odpowiedź #479 dnia: Października 18, 2009, 22:33:04 pm »
Na jakim poziomie trudności grałeś?