Autor Wątek: Top 5 gier na WiiU  (Przeczytany 3864 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Top 5 gier na WiiU
« dnia: Października 22, 2016, 16:14:05 pm »
Z exów została już tylko nowa Zelda, którą i tak większość osób będzie wolała ograć na NS, więc myślę, że można założyć wątek.
Oczywiście w sporo tytułów i tak nie ograłem (np. Paper Mario: Color Splash, Bayonetta 2, Xenoblade Chronicles X), a w inne grałem zbyt krótko, by je ocenić (np. Splatoon czy Star Fox Zero), ale chyba nie ma co zwlekać. Ewentualnie można uaktualnić temat.

Jeśli ktoś ograł na WiiU tylko kilka gier, to też może je wpisywać. Chętnie zobaczę, co lubią ci nieliczni forumowicze, którzy grali na WiiU :)

Zatem jedziemy:

1. Super Mario 3D World


Może z początku jest za łatwa i brakuje tego klimatu, co w grach Super Mario 3D z bardziej otartym światem, ale miód wręcz wylewa się z ekranu! Do tego należy dodać masę bonusów i dodatkowych poziomów. Niezwykle grywalna pozycja.

2. Pikmin 3


Zastanawiałem się nawet, czy Pikmin 3 nie powinien się znaleźć na pierwszym miejscu. Gra posiada bardzo dobry tryb story, a w dodatku oferuje także dużo pomniejszych poziomów (warto zainwestować w DLC) do przechodzenia na czas i zdobywania medali. Do tego ma naprawdę świetne lokalne multi (można grać w coopie lub przeciwko).

3. Super Mario Maker



Do gry podchodziłem sceptycznie, a spędziłem przy niej chyba ponad 80 godzin. Nintendo dało nam do dyspozycji niezwykle intuicyjny edytor poziomów, w którym wszystko działa szybko i wygodnie. Więcej opisałem w stosownym temacie, więc nie będę się powtarzał. Powiem tylko, że nie jest to kolejny Super Mario 2D, ale coś naprawdę świeżego. Aż dziw bierze, że Nintendo potrafi jeszcze tyle wyciągnąć z tej wałkowanej na wszystkie możliwości marki.

4. Mario Kart 8


Chyba najładniejsza gra na WiiU. Kto grał kiedyś w Mario Kart, ten wie, czego się spodziewać. MK8 zaś jest chyba najlepszą i najbardziej dopracowaną odsłoną serii. Brakowało mi tylko trybu story, choć bardzo dobre DLC pozwalają nieco wydłużyć zabawę.

5. The Legend of Zelda: The Wind Waker HD



Niby to tylko remaster gry z GCNa, ale w 1080p i z nowymi efektami i tak wygląda czasem prześlicznie. Poza tym to nadal długa i ogromnie grywalna pozycja.

Top 5 to trochę mało, dlatego na wyróżnienie na pewno zasługują jeszcze Super Smash Bros., New Super Mario Bros. U, Donkey Kong Country: Tropical Freeze, FAST Racing NEO, Captain Toad: Treasure Tracker,
ZombiU, Nintendo Land (za znakomite lokalne multi) i Yoshi's Woolly World. Wszystkim tym tytułom dałbym mocne 8/10.

Ogólnie mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z WiiU. Może nie była to konsola tak dobra jak N64 czy GCN, ale przynajmniej dla mnie okazała się znacznie lepsza od Wii i dała kilkaset godzin gry na bardzo wysokim poziomie. Zresztą jeszcze planuję grać na WiiU. Niedługo pewnie zabiorę się za Star Fox Zero :)

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Top 5 gier na WiiU
« Odpowiedź #1 dnia: Października 22, 2016, 22:24:40 pm »
1. Bayonetta 2
2. Tokyo Mirage Sessions
3. Monster Hunter 3 Ultimate
4. The Wonderful 101
5. Mario Kart 8

I wyróżnienie dla portu Deus Ex: Human Revolution - za, w mojej opinii, najlepsze wykorzystanie gamepada.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Top 5 gier na WiiU
« Odpowiedź #2 dnia: Października 23, 2016, 01:28:13 am »
Widać, że masz zupełnie inne gusta, niż ja (choć przyznam, że w pierwsze trzy pozycje z Twojej listy nie grałem). Jedynie MK8 wypadło w tym samym miejscu (zaebałem się ;)) załapało się do obydwu zestawień. Dziwi mnie tylko, że Xenoblade nie załapało się u Ciebie do pierwszej piątki.

Ciekawie wypada porównanie sprzedaży gier w naszych top (w milionach według VGChartz):

Pok:

1. Super Mario 3D World - 4.25
2. Pikmin 3 - 1.11
3. Super Mario Maker - 3.18
4. Mario Kart 8 - 6.96
5. The Legend of Zelda: The Wind Waker HD - 1.77

Mnichu:

1. Bayonetta 2 - 1.01
2. Tokyo Mirage Sessions - 0.22
3. Monster Hunter 3 Ultimate - 0.72
4. The Wonderful 101 - 0.41
5. Mario Kart 8 - 6.96

Nowe marki na konsolach Nintendo mają na ogół ciężkie życie... Dobrze chociaż, że Splatoon odniósł taki sukces. Swoją drogą widziałem Mnichu, że grałeś w Splatoon. Jak Ci się podobało?
« Ostatnia zmiana: Października 23, 2016, 12:21:56 pm wysłana przez POK »

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Top 5 gier na WiiU
« Odpowiedź #3 dnia: Października 23, 2016, 22:59:02 pm »
Xeno X prawie się załapało, podobnie jak Smash Bros, obie gry praktycznie ex aequo z MK8.
Splatoon mi się bardzo podoba, pogrywam sobie od czasu do czasu. To jedyny online shooter, obok Battlefieldów, który daje mi radochę.

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Top 5 gier na WiiU
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 02, 2016, 15:14:57 pm »
Życie WiiU zbliża się niechybnie ku końcowi, postanowiłem więc zakupić drugą Bayonettę :) No, przekonałeś mnie Mnichu ;) Zobaczymy, jak mi giera podejdzie. W pierwszą część nie grałem, ale demko dwójki było spoko.