Autor Wątek: Ghost of Tsushima  (Przeczytany 15864 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kyokushinman

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 157
  • KRYTYK GROWY & TV SETTINGS EXPERT
Odp: Ghost of Tsushima
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 01, 2020, 21:58:44 pm »
Dziwna sytuacja na meta z ta gierka. Recenzeci 83 a gracze 93.
Ja tam jednak zawsze po stronie graczy poniewaz jak cos nie gra to po tym jada np. TLOU2
Spoiler (kliknij, by wyświetlić/ukryć)

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 212
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 02, 2020, 15:18:52 pm »
To 40/40 w przypadku Ghosta jest ciekawe z jeszcze innego powodu, bo to bodaj trzecia nie-japońska gra, która dostała taką ocenę (po Skyrimie...).

Ta ocena jest ciekawa bo większość renezentòw krytykujących ten tytuł twierdziła, że Sucker Punch nie umie w Japonię, nie czuje tematu i estetyki. A tu proszę....

Hermetyczne środowisko, ale miło, że docenili ten tytuł, bo jednak GoT, to kawał świetnej roboty i to zasadniczo pod każdym względem.
Jasne, jest tu kilka niezgodności historycznych (haiku zostało wymyślone kilka stuleci po inwazji mongołów), ale to byłoby zwykłe czepialstwo.

Gra jest piękna, znakomicie brzmi, walka to majstersztyk i gra się  bardzo, ale to bardzo przyjemnie. Piękne (dosłownie) ukoronowanie eksów na PS4.

Te wszystkie 8-9/10 wg mnie w pełni zasłużone. 10/10, nie ma mowy, ale i tak świetna gra.

piter86

• Marynarz z Potiomkina
  • Reputacja: 96
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 03, 2020, 17:47:03 pm »
Jestem gdzieś w połowie i dla mnie póki co, to takie mocne 7/10. Monotonia powoli się wkrada, ale klimat i piękno Tsushimy nie pozwala się oderwać.
 W niektórych aspektach męczą również open-worldowe archaizmy. Taki lepszy Assassin moim zdaniem.

Sylvan Wielki

• Major Hermaszewski
  • Reputacja: 212
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 03, 2020, 20:42:19 pm »
Jestem w drugim akcie. Jest mocno assasynowo. To mi akurat odpowiada, bowiem lubię tę serię. Niemniej to, jak ludzie wypierają zapożyczenia i podobieństwo do potyczek skrytobójców z templariuszami, to głowa mała.  :> Od recenzentów, do zwykłych grających. Jakby grali nierozważnie i bez większej uwagi.

Na chwilę obecną - mocne 8/10. Zobaczymy jak będzie dalej.