Autor Wątek: PlayStation 5 - Temat Główny  (Przeczytany 221214 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 2
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1160 dnia: Września 09, 2024, 11:52:51 am »
Według ploteczek, w przyszłym tygodniu będzie reveal PS5 Pro (z resztą już potwierdzili design konsoli w grafice na 30 lecie PlayStation), pewnie poprzez wpis na blogu. Pod koniec miesiąca ma być State of Play, gdzie pokażą trochę gier (ponoć będzie 1st party), a i Tokyo Game Show odbędzie się w tym czasie.
Mega mnie to ciekawi, jak do tego podejdą, bo zapowiedź mocniejszej konsoli bez chociażby jednej gry która pokaże na start moc i potrzebę nowej konsoli będzie totalnie bez sensu. Plus lada moment powinna być też zapowiedź nowej konsoli Nintendo i siłą rzeczy nie uniknie się porównań lineupów mimo, że tutaj nie nowa generacja, a upgrade.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 772
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1161 dnia: Września 09, 2024, 15:39:55 pm »
Hymm, wydaje mi się, że ciężko o to, bo jednak to upgrade i wszelkie gry muszą działać na starszej konsoli. Z PS4Pro było podobnie chyba, choć tam kilka gier dostało chyba patche na premierę, plus chyba Tomb Rider miał nową edycję (?). Sony pokazywało kilka gier (Horizon i Day's Gone) jako PS4Pro Enhanced, czyli w 4K i chyba tyle.

Teraz będzie pewnie podobnie, na blogu nic nie pokażą, może jakieś screeny dla porównania PSSR (ale to mało prawdopodobne). Potem na State of Play i podczas TGS będą prezentować nowe gry (np. Death Stranding 2) już na Pro.

Poza tym chyba w teorii większość gier już wydanych będzie korzystała w sposób "miękki" z możliwości nowego sprzętu. Teoretycznie mogą pokazać kilka tytułów, które dzięki Pro będą działały lepiej, np. Wukong.

Pro to jednak sprzęt dla entuzjastów, oni wiedzą po co to kupują. Jasne, część z nich będzie potrzebowała zobaczyć dokładnie, co poprawia/daje Pro, ale to pewnie przyjdzie z czasem.

Tak czy inaczej na sam start konsoli gier raczej nie będzie (nie wyskoczą nagle z grą-niespodzianką). W najlepszym razie Sony zrobi największe SoP z dotychczasowych i pokaże co szykują na przyszły rok i może 2026. Ploteczki są na temat Santa Monica, Naughty Dog i Sucker Punch. Ghost of Tsushima 2 pewnie jest realne, Santa Monica teoretycznie także mogłoby pokazać projekt Barloga, choć tutaj mam wątpliwości. Poza tym Insomniac ma Venoma i Wolverine'a do zaprezentowania. Reszta chyba jeszcze nie jest gotowa, choć to może być cisza przed burzą.
« Ostatnia zmiana: Września 09, 2024, 15:42:33 pm wysłana przez Zielarz »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 772
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1162 dnia: Września 09, 2024, 17:23:29 pm »
No i myk, jutro Cerny opowie o Pro.

https://blog.playstation.com/2024/09/09/tune-in-tomorrow-for-a-playstation-5-technical-presentation-hosted-by-mark-cerny/

Wykład będzie krótki, do tego pewnie blog.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 772
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1163 dnia: Września 10, 2024, 09:47:55 am »
To tak jeszcze czego można się spodziewać według plotek:

Pro wyjdzie w połowie listopada (14) tylko w wersji Digital, a trzy tygodnie później (5 grudnia) w wersji Deluxe z napędem (trochę dziwne). Pierwsza będzie w cenie prawie Ł500, czyli ok $650, ale pewnie będzie to $599, bo Europa płaci więcej €599. Deluxe to Ł590, czyli ok $770, czyli pewnie $699/€699.

Będzie odświeżony pad, który ma mieć trochę lepszą baterię i spusty.

State of Play będzie za tydzień, 19 września, ale skupi się na indykach i 3rd party, które wykorzystają Pro.

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 2
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1164 dnia: Września 10, 2024, 17:14:26 pm »
Trochę z dupy ta zapowiedź bez pada i napędu ale za to że składanka starych gier.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 772
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1165 dnia: Września 10, 2024, 17:15:02 pm »
Jednak €799 z premierą 7 listopada a nie 14.

Drogo.

Za to cała reszt się potwierdziła i nawet życzenia fanów (RT podczas rozgrywki w GT7) zostały wysłuchane. Kilka starszych gier jeszcze nie ograłem (np. Alana), więc miło byłoby zagrać z lepszą jakością obrazu (i RT?).

Z bloga:

- będzie Game Boost dla 8,5k gier z PS4 i PS5, co może ustabilizować frame rate
- część gier z PS4 dostanie poprawę rozdzielczości
- WiFi 7
- 2TB SSD
- napęd do kupienia osobno (ten ze slima), panele będą pasować do Slima
- pre-ordery ruszają 26 września
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2024, 17:23:03 pm wysłana przez Zielarz »

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 2
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1166 dnia: Września 10, 2024, 17:19:10 pm »
Ok na blogu jest info i zdjęcia ze napęd kupuje się osobno. Mogli to pokazać xd

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 853
  • Reputacja: 82
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1167 dnia: Września 10, 2024, 17:26:30 pm »
Napęd osobno do kupienia? Czyli 800 E + ileś tam za napęd? Ostro odlecieli.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 772
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1168 dnia: Września 10, 2024, 17:27:16 pm »
Przy tej cenie już wiadomo czemu nie będzie zestawu z napędem, choć w sklepach mogą pojawić się takie bundle. Ja zamówiłem tuż przed pokazem napęd po niższej cenie, bo chyba skoczyła w sieciówkach ;).

Trochę za mało pokazali, mają jeszcze czas się zreflektować w najbliższych tygodniach. Tajemnicy już nie ma, więc może będzie więcej informacji. Mnie ciekawi, co dostaną gry w patchach, czy będzie wśród nich Wukong i na jaką poprawę obrazu mogą liczyć gry z PS4.

Napęd osobno do kupienia? Czyli 800 E + ileś tam za napęd? Ostro odlecieli.

I tak i nie. Generalnie jest drogo, to nie ulega dyskusji. Konsole tyle nie kosztują. Ale Pro to konsola dla entuzjastów to raz, więc jej zasięg nie będzie duży. Po drugie, może w ten sposób badają rynek (w końcu są plotki o tym, że nowy Xbox może kosztować $1000). Trzy - przewidywania w ostatnich miesiącach były takie, że będzie bardzo drogo. PS5 Slim nie tanieje, a koszt nowych technologi jest drogi. Niestety, ale w przypadku nowej generacji może być ciężko, bo konsola za $500 nie będzie mogła liczyć na super techa. To nie są czasy, że producent dokłada nawet po kilkaset dolarów do sprzętu (M$ chyba tak zrobił z XSX, ale oni sobie na to jeszcze mogli pozwolić).
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2024, 17:33:05 pm wysłana przez Zielarz »

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 994
  • Reputacja: 132
PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1169 dnia: Września 10, 2024, 19:08:34 pm »
Wspaniały pokaz możliwości konsoli pro. Gra z ps4 i Harry Potter w 30fps, porównania w małych oknach niczym w df. Cenowo też odlecieli ładnie, brak napędu i „podstawka do kupienia osobno” to dobra wisienka na torcie.

Jak zawsze czekałem na nowe sprzęty, tak tutaj totalnie na chłodno i nie wiem po co ten sprzęt aktualnie istnieje, zobaczymy z czasem. Nie sądzę na dużą sprzedaz.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 329
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1170 dnia: Września 10, 2024, 20:01:20 pm »
No po pokazie to brzmi jak urządzenie do grania w fidelity mode tylko w 60 fps za 800 ojro. Sony nadal z głową w dupie.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 2
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1171 dnia: Września 10, 2024, 20:02:31 pm »
Czaicie że nie tylko czytnik jest do dokupienia oddzielnie ale i podstawka? je**ne Sony wtf

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 853
  • Reputacja: 82
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1172 dnia: Września 10, 2024, 21:00:06 pm »
Niesione na fali sukcesu PS4 Sony, w tej generacji jest mocno pogubione. Nieadekwatna do oferty sprzedaż PS5, dość mocno zaburzyła ogląd rzeczywistości, a zarazem zaskoczyła najważniejsze persony w Sony. Dodatkowa chęć zadowolenia akcjonariuszy - słowo klucz w każdej korporacji notowanej na giełdzie od jakiegoś czasu - doprowadza do oderwanych od realiów decyzji, które są nastawione jedynie na zysk, bez nawet udawanej chęci zadowolenia wiernych i długoletnich fanów. Porażka wizerunkowa, goni porażkę. Chcieli szybko zmazać plamę po Concord, ale czytając opinie ludzi na różnych forach, nie wyszło im zbytnio, czyli nic nowego od kilku lat. Jak nie gaasy, których nikt nie chciał, jak nie remastery i porty na blachy, tak teraz jedna z najdroższych w historii konsol - uwzględniając inflację - za to bez napędu (sic!). Nie zapominajmy też o podwyżkach za gry, akcesoria czy samą konsolę. Mało, mało i mało. Trochę się bagienko wylewa.
To już nawet nie chodzi o 799 E za tę konsolę, ale o 799 za golasa, bez napędu i jakiejś podstawki za 1 dolara w Chinach. Krawaciarze w Sony za bardzo zaczynają spoglądać z zazdrością na rynek telefonów, gdzie co roku miliony wesołych biznesmenów, wymienia modele na nowe, za kilka tysięcy. Tylko niekoniecznie będzie to miało przełożenie na konsole i gierki.
Być może jest to również sondowanie rynku przed premierą PS6 i weryfikacja ile da się wycisnąć z ludzi. Sony w najwyższej i najbardziej bezczelnej formie od czasu premiery PS3.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 772
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1173 dnia: Września 10, 2024, 22:26:24 pm »
No po pokazie to brzmi jak urządzenie do grania w fidelity mode tylko w 60 fps za 800 ojro.

Bo tym właśnie jest i to wynikało z przecieków - jak sprytnie połączyć oba tryby w jeden, tak aby nie trzeba było iść na kompromisy (teoretycznie).

Nie chcę robić za adwokata diabła, bo np. wspomniana podstawka to jest skok na kasę (swoją drogą, ciekawe ile im tego schodzi, bo zakładam, że głównie casuale to kupują). I tak, Sony w tej generacji jest cieniem firmy, którą bardzo lubiłem przez lata. Ba, raczej lepiej nie będzie, bo ubywa ludzi, którzy pracowali w firmie w jej złotym okresie. Dlatego powoli oswajam się z tym, że pewne rzeczy już nie wrócą, i tyczy się to całej branży (ale lubię być miło zaskakiwany ;) ).

Niemniej cena konsoli najprawdopodobniej wynosi te $699, tudzież jest bliska niej, podobnie jak było z PS5. Pewnie pojawi się w końcu ktoś, kto będzie miał wiedzę na ten temat i poda wyliczenia. Dlatego, nie dziwię się, że nie dokładają napędu, bo już 700 stów wygląda źle (w przypadku Slima to jednak inny przedział psychologiczny, więc były dwie wersje).

Oni wiedzą, że to drogo, wiedzą też, że sprzedaż nie będzie duża. Mają swoje estymacje i wyliczenia, wiedzą , że PS4Pro to ok 20% wszystkich Czwórek. Wiedzą, że tym razem będzie jeszcze mniej, ale jakiś procent to kupi i widać jest to dla nich ok. Oni naprawdę chcą sprzedać więcej PS5 i wiedzą, że gdyby obniżyli cenę, to zniwelowali by w ten sposób spadek zainteresowania (które i tak było duże i nadal nieźle się trzyma). Jedyne co mogliby zrobić, to nie wypuszczać w ogóle Pro, tak jak większość zakładała, bo w tym wypadku nie ma to dobrego uzasadnienia i sensu ekonomicznego.

Sony jednak postanowiło inaczej, kto wie, może nawet brak konkurencji im to ułatwił (choć MS by tego taniej pewnie nie zrobił, ale oni także może by dopłacili do sprzętu).

Przy okazji na pewno będzie to test odnośnie ceny, bo za te trzy-cztery lata nie będzie lepiej. Jeśli będą chcieli trzymać się $500 to podzespoły nie będą wcale zbytnio lepsze od tego co teraz wypuszczą (no, CPU będzie i trochę więcej RAMu).

Inną kwestią jest ich kretyński przelicznik na euro. Kiedyś było 1:1 co też nie było w pełni sprawiedliwe, ale mimo wszystko bliższe. Teraz to jest niedorzeczne…

Może jestem naiwny, w końcu sam się przekonuje, jak bardzo destruktywna dla samej siebie potrafi być korporacja. Że może nie kierować się logiką, wiedzą i doświadczeniem, a decyzje często zależą od ego ludzi na wyższych stanowiskach. Czas pokaże, bo jestem naprawdę ciekaw, ile wynosi BOM PS5Pro.

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 853
  • Reputacja: 82
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1174 dnia: Września 10, 2024, 22:49:01 pm »
Nie jestem ekspertem od cen w usa, ale ta różnica 100E podobno wynika z tego, podkreślam podobno, że to jest cena bez podatku, a w każdym stanie są inne stawki. Czyli w NY może wyjść 759$, a w Iowa 995$.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 741
  • Reputacja: 74
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1175 dnia: Września 10, 2024, 22:55:23 pm »
Czy to drogo? Ja kompa o takiej wydajności złożyłem dopiero co za 6k.
700 euro też nie jest tyle warte co jeszcze  4 lata temu. Pieniądz stracił 1/4 wartości.Czyli taki odpowiednik 525 euro w 2020...

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1176 dnia: Września 11, 2024, 07:33:38 am »
Początkowo byłem zachwycony, to jest to, czego oczekuję, RT, wysoka rozdzielczość, konsolowy odpowiednik DLSS, który z pewnością zapewni większą długowieczność sprzętu i bardziej płynną rozgrywkę, boost dla gier PS5 i PS4 a La to, co MS miał od samego początku generacji - bajka. Chwili namysłu uświadomiła mnie jednak - 800€ na konsolę, 200€ na napęd - fortuna. Może gdybym pracował w IT, to nie byłoby dla mnie problemem, no ale nie pracuję w IT... :lol: :cry_anim:

Ciekaw jestem, czy ten boost gier PS4 pojawi się również na zwykłej PS5, bo przecież moce przerobowe są, jak pokazał to hombrew deweloper Illusion.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 994
  • Reputacja: 132
PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1177 dnia: Września 11, 2024, 08:12:02 am »
Nie pojawi, w pro jest specjalny hardware do tego.
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2024, 08:37:17 am wysłana przez Moldar »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 329
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1178 dnia: Września 11, 2024, 09:40:07 am »
Czaicie że nie tylko czytnik jest do dokupienia oddzielnie ale i podstawka? je**ne Sony wtf
A wiesz co jest najśmieszniejsze? Że na większości materiałów promocyjnych w takiej pozycji ją właśnie pokazują xD

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 772
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1179 dnia: Września 11, 2024, 10:32:59 am »
Nie jestem ekspertem od cen w usa, ale ta różnica 100E podobno wynika z tego, podkreślam podobno, że to jest cena bez podatku, a w każdym stanie są inne stawki. Czyli w NY może wyjść 759$, a w Iowa 995$.

Tak, ale dolar jest tańszy w stosunku do euro i dlatego kiedyś mieliśmy parytet. Co prawda teraz dolar jest mocniejszy, ale wciąż jest różnica na korzyść euro. Niemniej może mieć to ostatecznie sensowne wytłumaczenie, ale wygląda tak czy siak źle. Tym bardziej, że Sony czasem stosuje ceny 1:1 (chyba PS5 Digital Slim?), albo części akcesoriów.

Czy to drogo? Ja kompa o takiej wydajności złożyłem dopiero co za 6k.
700 euro też nie jest tyle warte co jeszcze  4 lata temu. Pieniądz stracił 1/4 wartości.Czyli taki odpowiednik 525 euro w 2020...

Biorąc pod uwagę inflację, to PS3 było chyba nawet droższe. Ale tak, sprzęt kosztuje, PS5Pro w momencie swojej premiery będzie miało jedyne GPU od AMD, z lepszym RT i ML. U Nvidii to jest i jest wydajniejsze (albo było, bo AMD powoli ich goni), ale jednocześnie droższe, bo Nvidia rozgościła się w swoim monopolu na rynku PC.

200€ na napęd

Oficjalnie cena w Europie to €129 ($79). Ale teraz ceny pójdą w górę, już wczoraj jak kupowałem tuż przed prezentacją, to tylko Ultima miała po starej cenie jedną sztukę (dzień wcześniej były trzy), a sieciówki już po 200+. Dziś większość sklepów nie ma, więc pytanie co będzie za jakiś czas...

Ciekaw jestem, czy ten boost gier PS4 pojawi się również na zwykłej PS5, bo przecież moce przerobowe są, jak pokazał to hombrew deweloper Illusion.

Musiałoby to być rozwiązanie software'owe, a tak nie jest. Ja myślałem, że większa moc GPU będzie za to odpowiedzialna (i tak pewnie będzie w przypadku gier z dynamiczną rozdzielczością i spadkami fps'ów), ale tutaj chodzi o PSSR. Ciekawe, ale wygląda na to, że będzie to działało systemowo, ale sprzęt do ML jest potrzebny, a tego nie ma poza Pro.
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2024, 10:35:48 am wysłana przez Zielarz »

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 2
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1180 dnia: Września 11, 2024, 10:33:32 am »
Czaicie że nie tylko czytnik jest do dokupienia oddzielnie ale i podstawka? je**ne Sony wtf
A wiesz co jest najśmieszniejsze? Że na większości materiałów promocyjnych w takiej pozycji ją właśnie pokazują xD
Ja myślałem, że to metalowe to zamiennik podstawki, a dokupić można jakąś masywniejszą, a tu jednak ten krążek metalowy to jest ta płatna za 100-150 zł  xd

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 772
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1181 dnia: Września 11, 2024, 10:37:58 am »
Ale czy PS5 naprawdę potrzebuje podstawki? Wiem, że dyskusja nie jest na ten temat i zgadzam się, że to powinno być w zestawie, tak jak z dużą PS5. Niemniej podstawki do konsoli były płatne od czasów PS2. Nie miałem żadnej podstawki dokupywanej, a konsola i tak stała bez problemu ;).

A tak swoją drogą - jest taki procent graczy, co mówi, że konsole powinny być droższe, aby miały lepsze bebechy. Podają tu jako przykład sytuację ze smartfonami, nawet chyba tutaj na forum byli. Ciekawe, czy są zadowoleni, bo na zagranicznych forach to chyba tak pół na pół ;).
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2024, 10:40:25 am wysłana przez Zielarz »

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 2
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1182 dnia: Września 11, 2024, 10:52:29 am »
Zakładałem, że podstawka jest niezbędna do stabilnego postawienia konsoli w pionie skoro ją dodawali do zestawu. Nie wygląda to jakoś mega stabilnie, szczególnie w wersji bez napędu. Mi cena osobiście nie przeszkadza i wole droższe, ale mocniejsze konsole, ale irytują mnie ukryte koszty jak właśnie osobny napęd, czy durna podstawka. Mam PTSD po kartach pamięci do Vity.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 772
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1183 dnia: Września 11, 2024, 11:56:14 am »
Zakładałem, że podstawka jest niezbędna do stabilnego postawienia konsoli w pionie skoro ją dodawali do zestawu. Nie wygląda to jakoś mega stabilnie, szczególnie w wersji bez napędu. Mi cena osobiście nie przeszkadza i wole droższe, ale mocniejsze konsole, ale irytują mnie ukryte koszty jak właśnie osobny napęd, czy durna podstawka. Mam PTSD po kartach pamięci do Vity.

Niezbędna raczej nie, ale też pewnie masz rację z tym, że Digital jest mniej stabilny, bo to jednak mniejsza powierzchnia. Dla mnie słabe jest to, że PS5 miało podstawkę w zestawie, czym się wyłamali po poprzednich konsolach i ze Slimem znowu do tego wrócili...

A do do porównywania - słyszałem, że PSSR może nie być takie dobre, ale brzmi to trochę dziwnie, więc to może być problem konkretnego studia i talentu.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 329
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1184 dnia: Września 11, 2024, 12:07:48 pm »
Ale czy PS5 naprawdę potrzebuje podstawki?
Fata bałbym się przy 2 dzieci i psie stawiac bez podstawki a co dopiero taką pro bez napędu, która chyba u podstawy jest cieńsza.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 329
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1185 dnia: Września 11, 2024, 12:09:34 pm »
Dla mnie słabe jest to, że PS5 miało podstawkę w zestawie, czym się wyłamali po poprzednich konsolach i ze Slimem znowu do tego wrócili...

A to nie jest tak, że się wyłamali, bo to bylo potrzebne jednocześnie, żeby konsola mogła leżeć? A teraz dali jakaś smieszną nóżkę za 20 centów więc podstawki do stania znowu nie dodaja?

lupinator

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 14-06-2023
  • Wiadomości: 266
  • Reputacja: 2
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1186 dnia: Września 11, 2024, 12:14:45 pm »
Oficjalnie cena w Europie to €129 ($79). Ale teraz ceny pójdą w górę, już wczoraj jak kupowałem tuż przed prezentacją, to tylko Ultima miała po starej cenie jedną sztukę (dzień wcześniej były trzy), a sieciówki już po 200+. Dziś większość sklepów nie ma, więc pytanie co będzie za jakiś czas...
Na ceno wyjebało już cenę do 920 zł .................

andryush

  • Major Hermaszewski
  • *****
  • Rejestracja: 18-04-2010
  • Wiadomości: 10 987
  • Reputacja: 120
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1187 dnia: Września 11, 2024, 12:19:36 pm »


200€ na napęd

Oficjalnie cena w Europie to €129 ($79). Ale teraz ceny pójdą w górę, już wczoraj jak kupowałem tuż przed prezentacją, to tylko Ultima miała po starej cenie jedną sztukę (dzień wcześniej były trzy), a sieciówki już po 200+. Dziś większość sklepów nie ma, więc pytanie co będzie za jakiś czas...

Ciekaw jestem, czy ten boost gier PS4 pojawi się również na zwykłej PS5, bo przecież moce przerobowe są, jak pokazał to hombrew deweloper Illusion.

Musiałoby to być rozwiązanie software'owe, a tak nie jest. Ja myślałem, że większa moc GPU będzie za to odpowiedzialna (i tak pewnie będzie w przypadku gier z dynamiczną rozdzielczością i spadkami fps'ów), ale tutaj chodzi o PSSR. Ciekawe, ale wygląda na to, że będzie to działało systemowo, ale sprzęt do ML jest potrzebny, a tego nie ma poza Pro.

Napęd u Niemca 119€ nawet w marketach, może warto zamówić już teraz, zanim i tam wybuchnie panika ?  :lol:

Co do Boost mode, skąd założenie, że chodzi o PSSR? Na blogu piszą głównie o lepszym framerate, a rozdzielczość będzie tylko w wybranych tytułach. PSSR chyba nie ma nic do ilości FPS? Na złamanej PS5 już od jakiegoś czasu gość publikuje łatki odblokowujące klatkaż, imo jeśli Sony nie da tego bajeru w nowym sofcie również dla zwykłej PS5, to będzie to zwykły skok na kasę i po raz kolejny pokazanie jaki jest ich stosunek do graczy.
« Ostatnia zmiana: Września 11, 2024, 12:29:03 pm wysłana przez andryush »

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 772
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1188 dnia: Września 11, 2024, 12:33:53 pm »
Fata bałbym się przy 2 dzieci i psie stawiac bez podstawki a co dopiero taką pro bez napędu, która chyba u podstawy jest cieńsza.

W takich warunkach ja bym nie postawił tak czy siak :D.

A to nie jest tak, że się wyłamali, bo to bylo potrzebne jednocześnie, żeby konsola mogła leżeć? A teraz dali jakaś smieszną nóżkę za 20 centów więc podstawki do stania znowu nie dodaja?

Masz rację, zapomniałem już o tym. Choć i na to było rozwiązanie, lekko przemodelować, albo właśnie dać tę podpórkę. Widać jednak wcześniej tego nie przemyśleli, ale i wola była. Teraz już nie.

Na ceno wyjebało już cenę do 920 zł .................

Tak, uroki wolnego rynku. Ja przed streamem miałem nie kupować, ale jak zobaczyłem właśnie Ceneo, i że tylko Ultima ma jedną sztukę po staremu za 530, a reszta 700-900, to jednak zaryzykowałem. Tzn. jeśli jednak nie wezmę Pro, bo wciąż się waham, to sprzedam za tyle co kupiłem.

Co do Boost mode, skąd założenie, że chodzi o PSSR? Na blogu piszą głównie o lepszym framerate, a rozdzielczość będzie tylko w wybranych tytułach. PSSR chyba nie ma nic do ilości FPS?

Tutaj Sony musi jeszcze doprecyzować, ale ja to widzę tak - tam gdzie rozdzielczość i frame rate jest "płynny", wystarczy sama moc podzespołów do podniesienia jakości. PS5 już to chyba robiło tam gdzie mogło. Wszelkie inne upgrade'y wymagają albo patcha (o czym mowy w przypadku PS4 nie ma), albo właśnie działania systemowego, a to będzie wymagało PSSR. A PSSR ma wpływ na rozdzielczość, bo można np. obniżyć rozdzielczość renderowanych klatek (co daje nam już lepszy fps), a potem podnieść ją za pomocą PSSR, co może dać efekt podobny/taki sam a nawet lepszy niż poprzednio. Jest jeszcze możliwość generowania klatek (to akurat już się odbywa, ale PS5Pro dzięki AI może to robić lepiej), ale z 30 do 60 to raczej za daleka droga ;).

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 329
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1189 dnia: Września 11, 2024, 12:35:52 pm »
W takich warunkach ja bym nie postawił tak czy siak .
Stoi tak prawie od premiery (bo przez jakiś czas ją gotowałem w szafce xD) i żyje xD

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 772
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1190 dnia: Września 11, 2024, 12:48:24 pm »
To życzę aby tak pozostało :).

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 329
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1191 dnia: Września 11, 2024, 13:25:36 pm »
Szczęśliwie, już chyba ten etap, że się boje o takie rzeczy, za mną :D

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 741
  • Reputacja: 74
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1192 dnia: Września 13, 2024, 08:44:40 am »
Odnośnie ceny - jak ktoś zauważył słusznie na Twitter - jeżeli sprzedasz PS5 i dołożysz - PS5 PRO nie jest wcale takie drogie  ;)

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 329
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1193 dnia: Września 13, 2024, 09:38:12 am »
Odnośnie ceny - jak ktoś zauważył słusznie na Twitter - jeżeli sprzedasz PS5 i dołożysz - PS5 PRO nie jest wcale takie drogie  ;)
A jak jeszcze sprzedasz 2 krzesła od stołu i 3 pary spodni na Vinted to już w ogóle prawie darmo.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 772
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1194 dnia: Września 13, 2024, 10:22:23 am »
:D

Jest drogo, zwłaszcza jak porównujemy do poprzednich generacji (ale bez uwzględniania wartości pieniądza) i do sytuacji z PS4 a PS4Pro. Tylko nie jesteśmy już w tym samym miejscu, ceny sprzętu są wysokie, a Sony nie chce obciążać się kosztami dokładania do sprzętu (postawienie firmy na nogi trochę im zajęło, a i tak jest to za mało, ale to akurat inny temat).

PS5Pro to sprzęt z wyższej półki, coś dodatkowego, podobnie jak karty graficzne za $1000+ - kupuje go mały procent graczy, reszta bierze tańsze i jest zadowolona, bo nie potrzebuje więcej. Wciąż to PS5 będzie bazą dla wszystkich gier. Pro może zejdzie w całości w ilości 10 mln sztuk, chyba, że będzie długo w produkcji i w okolicach premiery PS6 ceny spadną. Wtedy będzie alternatywą, zwłaszcza jeśli trend z crossgenami się powtórzy.

Spodziewam się, że PS6 będzie sprzedawane za $599/€599, pytanie, czy z dyskiem (możliwe, że nie). Gdyby Sony zarabiało na grach więcej, wtedy pewnie wróciliby do dopłacania za sprzęt, bo to daje im więcej użytkowników grających w ich gry. Jestem przekonany, że im zależy na obniżce ceny PS5, tylko na razie nie jest to łatwe. Nawet M$ sobie z tym nie radzi (choć ich sytuacji bardzo by to nie zmieniło, ale na pewno chcieliby mieć tańszy sprzęt od konkurencji).

Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 741
  • Reputacja: 74
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1195 dnia: Września 14, 2024, 22:55:28 pm »
Nie jest drogo. Narzekacz z wam się włączył i tyle. Wszystko podrożało, pieniądz jest mniej wart a my więcej (nominalnie)zarabiamy. Pamiętam jak kupowałem PS2 na premierę to były moje 3 miesięczne pensje. No mimo wszystko teraz jest łatwiej

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 772
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1196 dnia: Września 15, 2024, 10:54:31 am »
Tak, jak się to zacznie racjonalizować to wychodzi, że to nawet nie najdroższa konsola, a do tego, co trzeba podkreślać, to nie wersja bazowa, tylko premium (dla małej części graczy). Do tego jak się zacznie składać porównywalny sprzęt (nowy bo niektórzy lubią tutaj stosować podzespoły używane) to będzie on droższy. Problemem jest jednak zestawienie ceny z innymi konsolami, czy nawet nawet samym PS5. W takiej sytuacji nie wygląda to dobrze. A jak jeszcze przywoła się zeszłą generację to już w ogóle koniec.

Sony jest trochę ofiarą własnego sukcesu, a także źle zaplanowali całe ogłoszenie. O PlayStstion jest głośno, gdy wychodzi nowy sprzęt to wzbudza ekscytację. Według mnie, w świadomości graczy to jest tak, że patrzą na to trochę jak na następną konsolę dla mas, a nie coś dodatkowego dla graczy, którzy chcą mieć coś ekstra i płacą za to więcej. Pomijam fakt, że wypowiada się też sporo osób, które nie są zainteresowane nowszą wersją, ale pojawiły się dla samego hate’u lub naśmiewania się.

Sam pokaz byłby lepszy, gdyby Sony pewne rzeczy lepiej wytłumaczyło i pokazało. Lepsze porównania, do tego powinni byli sypnąć groszem kilku developerom, aby przygotowali dopieszczone wersje gier. Wiadomo, że ostatecznie tak nie będzie z większością tytułów (patrz PS4Pro i XOX), ale na cele pokazu sprawdziło by się. Do tego sama zawartość zestawu. Nie uwydatnili odpowiednio większego dysku. Po co pokazują podstawkę, której nie ma w zestawie?! Albo jest i ją pokazujecie, albo nie ma i już. Co prawda to chyba także jest psychologia reklamy, bo nieświadomy konsument potem ma potrzebę zakupu, bo mu czegoś brakuje.

Pomijam już fakt, że podstawkę powinni byli dorzucić i już. Napęd to co innego (choć jeśli jednak BOM wynosi mniej niż cena rynkowa, to wtedy można było przyjąć inną strategię), ale nawet tutaj mogli zapowiedzieć zestaw droższy o $50-100 z napędem. W sumie plotka głosiła, że taki zestaw będzie później, więc może tak jest.

A tak już z trochę innej strony - PS5Pro to jest trochę taki test dla samego Sony. Nie chodzi mi o cenę, bo ta w przypadku PS6 byłaby za duża. To test dla sprzętu. Sony może się kontaktować ze studiami, ale to ma się nijak do wypuszczenia konsoli i obserwacji tego, co developerzy z nią robią. Jak korzystają z technologii.

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 994
  • Reputacja: 132
PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1197 dnia: Września 15, 2024, 17:41:25 pm »
Ajfony potaniały ;) a dokładniej stoją w miejscu, tylko kurs dla nas spoko.

Jest drogo, zwłaszcza dla UE, gdzie waluta wróciła do swoich poprzednich wartości względem dolara. No i nie zapominajmy, że to sprzęt ciągle bez napędu. Pro w Europie będzie po prostu dwa razy droższe niż ps5 na premierę.

Konkurencji nie mają, więc mogą sobie sprawdzić czy się sprzeda. Pamiętajmy, że konsole zawsze były tańsze względem PC, a powoli te różnice uciekają.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2024, 18:14:57 pm wysłana przez Moldar »

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 329
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1198 dnia: Września 15, 2024, 19:58:19 pm »
Tak, jak się to zacznie racjonalizować to wychodzi, że to nawet nie najdroższa konsola, a do tego, co trzeba podkreślać, to nie wersja bazowa, tylko premium (dla małej części graczy). Do tego jak się zacznie składać porównywalny sprzęt (nowy bo niektórzy lubią tutaj stosować podzespoły używane) to będzie on droższy. Problemem jest jednak zestawienie ceny z innymi konsolami, czy nawet nawet samym PS5. W takiej sytuacji nie wygląda to dobrze. A jak jeszcze przywoła się zeszłą generację to już w ogóle koniec.

Sony jest trochę ofiarą własnego sukcesu, a także źle zaplanowali całe ogłoszenie. O PlayStstion jest głośno, gdy wychodzi nowy sprzęt to wzbudza ekscytację. Według mnie, w świadomości graczy to jest tak, że patrzą na to trochę jak na następną konsolę dla mas, a nie coś dodatkowego dla graczy, którzy chcą mieć coś ekstra i płacą za to więcej. Pomijam fakt, że wypowiada się też sporo osób, które nie są zainteresowane nowszą wersją, ale pojawiły się dla samego hate’u lub naśmiewania się.

Sam pokaz byłby lepszy, gdyby Sony pewne rzeczy lepiej wytłumaczyło i pokazało. Lepsze porównania, do tego powinni byli sypnąć groszem kilku developerom, aby przygotowali dopieszczone wersje gier. Wiadomo, że ostatecznie tak nie będzie z większością tytułów (patrz PS4Pro i XOX), ale na cele pokazu sprawdziło by się. Do tego sama zawartość zestawu. Nie uwydatnili odpowiednio większego dysku. Po co pokazują podstawkę, której nie ma w zestawie?! Albo jest i ją pokazujecie, albo nie ma i już. Co prawda to chyba także jest psychologia reklamy, bo nieświadomy konsument potem ma potrzebę zakupu, bo mu czegoś brakuje.

Pomijam już fakt, że podstawkę powinni byli dorzucić i już. Napęd to co innego (choć jeśli jednak BOM wynosi mniej niż cena rynkowa, to wtedy można było przyjąć inną strategię), ale nawet tutaj mogli zapowiedzieć zestaw droższy o $50-100 z napędem. W sumie plotka głosiła, że taki zestaw będzie później, więc może tak jest.

A tak już z trochę innej strony - PS5Pro to jest trochę taki test dla samego Sony. Nie chodzi mi o cenę, bo ta w przypadku PS6 byłaby za duża. To test dla sprzętu. Sony może się kontaktować ze studiami, ale to ma się nijak do wypuszczenia konsoli i obserwacji tego, co developerzy z nią robią. Jak korzystają z technologii.
Sony to źle zapalanowalo cała ta generację, tak to wygląda niestety.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Szymku

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 04-02-2006
  • Wiadomości: 3 741
  • Reputacja: 74
Odp: PlayStation 5 - Temat Główny
« Odpowiedź #1199 dnia: Września 15, 2024, 21:22:21 pm »
Ja mam problem z ilością gier głównie, a nie cena ps pro. Steam deck droższy, iPhone droższy. Konsola jest cenie gołej karty o tej wydajności.