Autor Wątek: Podsumowanie E3 2019  (Przeczytany 1098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Podsumowanie E3 2019
« dnia: Czerwca 14, 2019, 17:56:36 pm »
Zapraszam wszystkich forumowiczów do głosowania w następujących kategoriach:

1. Najlepsza firma (czyli kto całościowo zaprezentował się z najlepszej strony)
2. Najlepsza nowa zapowiedź (niekoniecznie musi chodzić o grę)
3. Najlepsza gra
4. Największy zawód targów

W każdej kategorii można oddać dwa głosy, przy czym pierwsza pozycja dostaje 2 punkty, a druga jeden.


To zaczynam:

Najlepsza firma
1. Nintendo
Nintendo zaprezentowało bardzo dobry Direct, a potem przez kolejne dni rozwijało go długimi pokazami gier oraz wywiadami z twórcami. Inne firmy powinny brać przykład z Nintendo (w tym konkretnym przypadku ;)).
2. CD Projekt Red
Cyberpunk zrobił furorę, mimo że pokazano niewiele (przynajmniej nam). Do tego Wiedźmin 3 na Switcha też zrobił sporo zamieszania, bo nikt nie sądził, że ktoś będzie tak szalony, by grę tego rodzaju wydać na konsoli Nintendo. A jednak.

Najlepsza nowa zapowiedź
1. Sequel BotW
Nintendo zaskoczyło mnie totalnie, a mroczny klimat trailera wypadł znakomicie 8) Nie był to też kolejny render, dlatego można oczekiwać, że gra jest już w produkcji od dłuższego czasu.
2. Keanu Reeves w Cyberpunku.
I to jako jedna z najważniejszych postaci w grze!

Najlepsza gra
1. Cyberpunk 2077
Pokazano niewiele, jednak coraz więcej znaków na niebie wskazuje, że gra będzie wspaniała. Do tego znamy już datę premiery (przynajmniej na obecną generację).
2. Luigi's Mansion 3
Gra wygląda się i zapowiada rewelacyjnie. Więcej nie trzeba dodawać :)

Największy zawód targów
1. Konferencja Microsoftu
Nie była zła, co więcej, była nawet niezła, szczególnie przez pierwsze pół godziny. Zabrakło jednak większej dawki informacji o przyszłej konsoli oraz świeżych zapowiedzi. Do tego zamiast pokazu gier otrzymaliśmy rendery. Można to było zrobić dużo lepiej.
2. Brak Pikmina 4
Razem z siostrzeńcem czekamy na tę grę i nie możemy się doczekać. Trójeczka to jedna z najlepszych gier na WiiU, a podobno prace nad czwórką zaczęły się już dawno temu. Tymczasem ani widu ani słychu. Mam nadzieję, że Nintendo nie porzuci tej znakomitej serii...

Moldar

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 29-12-2005
  • Wiadomości: 7 978
  • Reputacja: 132
Podsumowanie E3 2019
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 14, 2019, 18:24:21 pm »
1. Microsoft. Niby nie było bomby, ale ogółem mieli najciekawszą konferencję i gry dla mnie.

2. John kwik w cyberpunk

3. Cyberpunk

4. Brak sony.

Generacja już się kończy więc i mamy chyba najsłabsze e3 od lat.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 14, 2019, 18:27:39 pm wysłana przez Moldar »

gnysek

  • Młody Padawan
  • Administrator
  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 23-08-2005
  • Wiadomości: 1 382
  • Reputacja: 17
  • Kuwabara! Kuwabara!
Odp: Podsumowanie E3 2019
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 14, 2019, 19:25:26 pm »
1. Microsoft. Mało gadania, dużo pokazywania (Ubisoft pokazywał za długo i za dużo gadali o byle czym), chociaż Nintendo gdyby nie rozdzieliło części trailerów na Treehouse, to by może wygrało. Nintendo zatem drugie.

2. Zelda: Breath of the Wild 2.

3. Wiadomo, Cyberpunk. Sezony w Crashu Team Racing z nowymi trasami :D

4. Brak Sony i brak daty premiery The Last of Us 2. No i brak Splinter Cella jako osobnej gry, czy Soul Reavera o którym też co jakiś czas się plotkuje (albo tylko pisze, żeby coś pisać).

Jacek84

  • Gość
Odp: Podsumowanie E3 2019
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 14, 2019, 19:52:58 pm »
1. Najlepsza firma (czyli kto całościowo zaprezentował się z najlepszej strony)
2. Najlepsza nowa zapowiedź (niekoniecznie musi chodzić o grę)
3. Najlepsza gra
4. Największy zawód targów
1. Nintendo - Zero pierdolenia, gierki, gierki, gierki. Treehouse + Direct to najlepsza forma pokazu na ten moment. MS zaraz za. Bethesda największe gówno jakie widziałem od dłuższego czasu.

2. BotW2 - leaki było tylko o DLC, także dojebali bardziej.

3. Byłby Cyberpunk jakby był gameplay, a tak to Astral Chain.

4. Największy to na pewno FFVII remake, model dystrybucji, system walki, zmiany scenariuszowe i zmiany w designie. Brak konfy SONY, brak gameplayów z Cyberpunk,

5. Dodaję największą bekę targów: Witcher 3 na przełączniku. :lol:

Sylvan Wielki

  • Gagarin
  • *****
  • Rejestracja: 05-02-2009
  • Wiadomości: 11 553
  • Reputacja: 251
Odp: Podsumowanie E3 2019
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 16, 2019, 19:35:15 pm »
Zapraszam wszystkich forumowiczów do głosowania w następujących kategoriach:

1. Najlepsza firma (czyli kto całościowo zaprezentował się z najlepszej strony)
2. Najlepsza nowa zapowiedź (niekoniecznie musi chodzić o grę)
3. Najlepsza gra
4. Największy zawód targów

(....)

1. M$. Podobnie jak w ubiegłym roku zaprezentował się najlepiej, choć było znacznie słabiej niż się spodziewałem - liczyłem na pokaz nowej konsoli plus gry nowej generacji. Cóż nie wykorzystali braku Sony należycie. W każdym razie pokazali dużo gier, było ciekawie przy tym, a cały świat mówi o Cyberpunk 2007 i #breathtaking. Na drugim miejscu zdecydowanie Niny.



2. Podobnie jak rok temu największe BUM zapewnił Cyberpunk 2077 i tak też było w tym roku - Johnny Silverhand, to jedna z najważniejszych postaci papierowego Cyberpunk 2020 i na targach skradł szoł.



Drugie miejsce, to Zeldini II  :o Kontynuacja jednaj z najlepszych gier tej generacji, gry roku 2017 wg GameOnly, a jakże.

3. Ori and the Will of the Wisps



Kontynuacja jednej z najcudowniejszych growych przygód jakie dane było mi poznać. To nie może się nie udać.  :puppy-eyes:
Drugie miejsce, a jakże - Cyberpunk 2077.

4. Miałem tu wrzucić brak Sony, ale jakiż to zawód, skoro było o ty wiadomo od dawna. Zresztą oni mieli kapitalną konfę w 2016r. Mocno przeciętną, ocierającą się o zawód w 2017r. Bardo dobrą w ubiegłym roku, więc wychodzi na to, że znowu byłoby średnio. Może to i dobrze, że ich nie było....

Wrzucam zatem brak prezentacji Skarlet.



W ub. r. już o nowej maszynie wspominali. Liczyłem, że to będzie potężne uderzenie, szczególnie, że sami zapowiadali najlepszą konferencje od lat.
Pokaz nowej konsoli, gier nań. Szkoda.

Miejsce drugie - brak nowego Asasyna.
Orgins - rewelacja. Odyseja obok RDR II moja gra 2018r. Liczyłem na ten tytuł.

Reasumując tak jak wspomniał Moldar - najsłabsze targi od lat. Najsłabsze nie oznacza, że złe, ale można było lepiej. Z drugiej strony ta generacja wygasa. Na pocieszenie mamy pewność, że 2020r. przyniesie istne łał (a przynajmniej powinien ten rok być kapitalny). Pokażą nową generację, nowe konsole, mam też nadzieję, że Sony wystąpi na nich.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 670
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Podsumowanie E3 2019
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 17, 2019, 11:02:30 am »
1. CDP - niby mieli tylko jedną grę, niby nic wielkiego nie zostało zaprezentowane (a przynajmniej publicznie), ale wystarczył Keanu Reevs i cała uwaga świata (nie tylko growego) zwróciła się na CDP. MS powinien być im bardzo wdzięczny, gdyby nie Cyberpunk i Reevs to byłoby słabo.

2. Gra - Elden Ring. Niby nic wielkiego, trailer CGI i tyle, ale to następne nowe IP od From Software. Oni nie zawodzą. Do tego pewnie szybko zobaczymy sam gameplay, a i premiera może odbyć się w Q1 2020. Wydarzenie - Keanu. Tu nie trzeba się rozpisywać, internet eksplodował.

3. Final Fantasy VII Remake - jestem tym zaskoczony, ale prezentacja SE wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Wciąż mam swoje obawy, nie podoba mi się podział na części, ale po raz pierwszy poczułem, że to się może udać.

4. MS i E3 jako całość. MS zapowiadał destrukcję totalną, niemal wszyscy spodziewali się, iż podczas nieobecności Sony firma z Redmond zarządzi podczas imprezy. Przechwałek było wiele, ale ich efekt... jak dla mnie konfa podobna do tej z zeszłego roku, ale sam content gorszy. Nawet nie pofatygowali się aby pochwalić się swoimi sztandarowymi IP (ok. Halo miało trailer, ale nie zachwycał). Za dużo gier, które nie mają większego znaczenia (przynajmniej w kontekście show), za mało jakości. Gdyby wyciąć Cyberpunka byłoby dość nudno. Na usprawiedliwienie MS jest fakt, że całe E3 2019 było dość średnie. Należało się tego spodziewać, w końcu stoimy w przedsionku nowej generacji. Liczyłem jednak, że drzwi wejściowe będą uchylone nieco bardziej, przynajmniej jeśli idzie o gry 3rd party, coś jak zapowiedź Watch Dogs w 2012 roku. Brak Sony był także bardzo odczuwalny i jednocześnie potwierdził słuszność decyzji podjętej przez Japończyków, aby nie pojawiać się w Los Angeles. Czekamy do przyszłego roku.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Podsumowanie E3 2019
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 17, 2019, 11:45:33 am »
Najlepsza firma
1. Nintendo
Najwiecej fajnych gier, najwiecej miąska.
2. CDP Red
Byloby nr 1 gdyby byl gameplay z Cyberpunk 2077

Najlepsza nowa zapowiedź
1. Trailer Cyberpunk 2077 - Keanu pozamiatal
2. Sequel BOtW

Najlepsza gra
1. Cyberpunk 2077
2. FFVII

Najwiekszy Zawod
1. E3 calosciowo - chociaz spodziewalem sie ze bedzie slabo
2. Brak Sony.

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Podsumowanie E3 2019
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 18, 2019, 13:07:29 pm »
Najlepsza firma
1. Nintendo - masa rzeczy pokazana i zaprezentowana w grywalnej formie, shadowdropy gier do eShopa
2. CDPR - zaszaleli z Neo i brawa za odwagę z Wiedźminem na Przełącznik

Najlepsza nowa zapowiedź
1. Zdecydowanie nowa Zelda
2. No More Heroes III

Najlepsza gra
1. Astral Chain
2. Luigi's Mansion 3

Najwiekszy Zawód
1. Brak czegokolwiek o jakimkolwiek Metroidzie
2. Strasznie dużo renderków zamiast gameplayu, jakbym się cofnął 15 lat

Najlepsza nowa zapowiedź
1. Trailer Cyberpunk 2077 - Keanu pozamiatal
Technicznie to nie jest nowa zapowiedź ;) Chyba, że zapowiedź Keanu :P

Nintendo gdyby nie rozdzieliło części trailerów na Treehouse, to by może wygrało. Nintendo zatem drugie.
Wypowiedź absolutnie bez sensu, bo oceniamy tu E3 jako takie a nie samą konferencję/pokaz, to raz. A dwa, w trakcie Treehouse nie było żadnych nowych trailerów, wszystkie pokazali w trakcie Directa.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 18, 2019, 17:13:00 pm wysłana przez Mnichu »

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Mrocz

  • Gość
Odp: Podsumowanie E3 2019
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 18, 2019, 13:22:14 pm »
Najlepsza firma
1. Microsft - Mimo ogólnego zawodu i brakiem konkretów konsoli to chyba była najciekawsza konfa
2. CD Projekt - muszę ich wstawić bo reszta słaba była, ewentualnie mógłbym Nintendo bo ponoć fajna konfa, ale nie widziałem i nie jestem zainteresowany tym sprzętem po prostu.

Najlepsza nowa zapowiedź
1. Flight Simulator
2. - z nowych zapowiedzi? Kompletnie nic co by mnie interesowało i ciekawiło poza powyższym zaskoczeniem.

Najlepsza gra
1. Cyberpunk 2077
2. Doom Eternal - jestem wielkim fanem Doom 2016 więc czekam na dwójkę totalnie zajarany.

Najwiekszy Zawod
1. E3 chyba najbardziej ch**owe E3 jakie pamiętam
2. Brak Sony może gdyby byli to by coś uratowali z tych targów, z drugiej strony też za bardzo nie mieliby nic do pokazania więc też bieda konfa by była pewnie.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Podsumowanie E3 2019
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 18, 2019, 14:43:41 pm »
Technicznie to nie jest nowa zapowiedź  Chyba, że zapowiedź Keanu
Chyba troche zle zrozumialem zatem zalozenie tej kategorii ;)

Mnichu

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 30-03-2006
  • Wiadomości: 4 265
  • Reputacja: 53
Odp: Podsumowanie E3 2019
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 18, 2019, 15:45:13 pm »
Mi się wydaje, ze chodzi o zapowiedź czegoś nowego, co wcześniej nie zostało zapowiedziane. Na upartego można w sumie podciągnąć zapowiedź, że Keanu wystąpi w grze ;)

3DS friendcode: 1478-6316-9345
Nintendo Network ID: Mnichu

Mrocz

  • Gość
Odp: Podsumowanie E3 2019
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 18, 2019, 16:04:00 pm »
Mi się wydaje, ze chodzi o zapowiedź czegoś nowego, co wcześniej nie zostało zapowiedziane. Na upartego można w sumie podciągnąć zapowiedź, że Keanu wystąpi w grze ;)

Yo tak samo to widzę, dlatego dla mnie nie ma żadnych nowych zapowiedzi poza FSem.

No chyba że chodzi o zapowiedzi około E3, i taki GRID by się załapał, no ale o nim wiemy od miesiąca więc sam nie wiem.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Podsumowanie E3 2019
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 18, 2019, 16:12:59 pm »
W drugiej kategorii można dawać wszystko, co zostało zapowiedzione po raz pierwszy na tym E3. Może to być gra, może być postać w grze, może być data premiery itd.

windomearl

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 08-03-2008
  • Wiadomości: 31 255
  • Reputacja: 265
  • You know Carcosa?
Odp: Podsumowanie E3 2019
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 18, 2019, 17:07:13 pm »
No to u mnie Keanu w grze w takim razie <kon>

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Podsumowanie E3 2019
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 22, 2019, 10:00:03 am »
Dziś albo jutro podliczę wyniki, więc jakby ktoś chciał jeszcze zagłosować, to zachęcam do tego :)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Podsumowanie E3 2019
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 23, 2019, 17:05:52 pm »
Czas na podsumowanie. Zamieszczam tylko odpowiedzi, które zdobyły przynajmniej 2 pkt.


Najlepsza firma:
1. Nintendo - 10 pkt.
2. Microsoft - 9 pkt.
3. CD Projekt Red - 6 pkt.

Najlepsza nowa zapowiedź
1. BotW2 - 10 pkt.
2. Keanu Reeves w Cyberpunk 2077 - 8 pkt.
3. Elden Ring - 2 pkt.
3. Flight Simulator - 2pkt.

Najlepsza gra
1. Cyberpunk 2077 - 11 pkt.
2. Astral Chain - 4 pkt.
3. Final Fantasy VII Remake - 3 pkt.
4. Luigi's Mansion 3 - 2 pkt.
4.  Ori and the Will of the Wisps - 2 pkt.

Największy zawód targów
1. Brak Sony - 7 pkt.
2. E3 całościowo - 5 pkt.
3. Konferencja Microsoftu - 4 pkt.
4. Final Fantasy VII Remake - 2 pkt.
4. Brak porządnej prezentacji Scarlett - 2 pkt.
4. Brak Metroida - 2 pkt.


Wnioski nasuwają się same. Zdecydowanie najlepiej wypadły Nintendo i CD Projekt Red, choć Microsoft też poradził sobie nieźle, mimo że nie spełnił wszystkich oczekiwań. Za to na pewno odczuwalny był brak Sony, co niestety przełożyło się na jakość całego E3.