Ankieta

Kto zostanie prezydentem?

Maciej Giertych
2 (2.7%)
Andrzej Lepper
7 (9.5%)
Lech Kaczyński
12 (16.2%)
Donald Tusk
32 (43.2%)
Zbigniew Religa
1 (1.4%)
Tomasz Lis
6 (8.1%)
Ojciec Rydzyk ^^
3 (4.1%)
Jakiś inny złodziej...
11 (14.9%)

Głosów w sumie: 65

Głosowanie skończone: Marca 20, 2005, 23:07:19 pm

Autor Wątek: Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005  (Przeczytany 32458 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #200 dnia: Października 23, 2005, 21:49:24 pm »
McJohn ma rację, będzie Polska solidarna - wszyscy będą biedni.

Zasada jest prosta: ludzie nie chcą się przyznać, że ich los zależy od nich. To mechanizm samo-zaprzeczenia, znany z psychologii. To nie ja jestem winien, to inni. I Lech Kaczyński dobrze to wykorzystał, powiedział ludziom bez pracy, bez perspektyw to co chcieli usłyszeć: "To nie wasza wina. Państwo o was zadba."

Rodzice pracowali w przedsiębiorstwie państwowym w Lublinie. W 1995 roku powiedzieli sobie dość. Przeprowadzka do Warszawy, gdzie nikogo nie znali, kredyt na mieszkanie, który miał być spłacany przez 25 lat - zaryzykowali wszystko. Ale takie coś świadczy o człowieku. Udało się, ponieważ świat należy do odważnych, who dares - wins. Powiedzmy sobie szczerze, chcecie bezstresową i bezpieczną pracę? Przy kopaniu rowów zawsze znajdzie się zajęcie. Chcecie dużo zarabiać? To przygotujcie się na stres, na nerwy, pracę po 10-12 h na dobę. Nagroda to duże pieniądze i satysfakcja z wykonywanej pracy. Kto nie ryzykuje, ten nigdy nic nie zyska. I za taką Polską był Tusk - kiedy człowiek może decydować o sobie. Nie był kandydatem idealnym, ale on przynajmniej dawał ludziom wybór. Kaczyński będzie tylko zabraniał.

Co do "złych liberałów". Kim byli pierwsi imigranci do USA? To pierwsi przedsiębiorcy, ludzie którzy ryzykowali wszystko, których ciągneła za ocean chęć poznania. Gospodarkę USA zbudowali w całości liberałowie, bo tylko tacy ludzie mają pojęcie o wzroście gospodarczym. Liberał nie równa się bogacz, który pomiata biednymi. Liberał to człowiek, który nie boi się podejmować decyzji.

Robson

  • Obywatel
  • **
  • Rejestracja: 03-11-2003
  • Wiadomości: 57
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #201 dnia: Października 23, 2005, 21:51:00 pm »
Cytat: "Tarniak"
A ja liczę, że jednak rano obudzę się wejdę, na onet i stwierdzę, że jednak jestem w IV RP liberalnej :roll:


Moge Cie juz dzisiaj sciagnac na ziemie?

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #202 dnia: Października 23, 2005, 21:51:13 pm »
Cytat: "Cosmaty"
A teraz nie możesz iść…


Jeśli cytujesz, to cały fragment, a nie jego część.

Cytat: "Cosmaty"

Co do pomysłu na gospodarkę… sam prezydent sobie może, nie zapominajmy iż to głównie sejm ma na ten aspekt wpływ, a póki co to platforma jest drugą siłą w sejmie i jest tym hamulcem bezpieczeństwa…


Platforma to tygrys, ale papierowy. Zobacz kto popiera Kaczyńskiego - LPR, Samoobrona, Radio Maryja, PSL. Teraz policz wszystkie głosy i porównaj do PO i SLD (z którym Platforma nawiasem mówiąc nie chce współpracować). Co otrzymamy? No właśnie...
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

Splender

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 08-11-2003
  • Wiadomości: 184
  • Reputacja: 0
  • shiny
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #203 dnia: Października 23, 2005, 21:53:08 pm »
Chcialem zaglosowac dzisiaj ponownie na Tuska, ale w komisji wyborczej powiedzieli mi ze mam zle zaswiadczenie o prawie do glosowania...a przy pierwszej turze jakos dobre bylo...a teraz lipa i Kaczynski wygra...
chociaz jak mowi przedmowca, moze byc tylko lepiej...chyba
"Who's the more foolish, the fool, or the fool who follows him?" - Obi-Wan Kenobi

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #204 dnia: Października 23, 2005, 22:01:41 pm »
Castor, z tym, że większość Polaków jest

a)biedna
b)tchórzliwa
c)bojąca się zmian
d)kruchtowa, zamknięta w sobie, ksenofobiczna

Dzięki takim ludziom, nie mamy co myśleć o silnym, nowoczesnym państwie, działającym tak, jak powinno. Staniemy się jak Francja i Niemcy...
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #205 dnia: Października 23, 2005, 22:06:37 pm »
Ja jestem wściekły. Po raz kolejny w polsce wygrał socjalista, populista i w dodatku takki, co to rządzi twardą ręką - wszędzie, gdzie taki człowiek dochodził do władzy, tam następuje zahamowanie wzrostu gospodarczego, paradoksalnie też wzrost korupcji. W dodatku tym razem doszedł człowiek z kompleksami do władzy - ludzie powyżej 180cm wzrostu, z IQ powyżej 120pkt., bogacze, geje i wielu innych może spodziewać się rozstrzelania - w końcu nikt nie może być lepszy lub inny od naszego wspaniałego prezydenta.

Tarniak

  • Gość
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #206 dnia: Października 23, 2005, 22:10:33 pm »
Hmm zacząłem zauważać analogię między Lesiem Bublem a Lesiem Kaczyńskim  (i nie mówię tutaj o imionach). Skoro teraz będziemy mieli w polsce Wielki Zakon to i bez Wielkiego Mistrza się nie obejdzie. A to obu Lesiom się spodoba :)

Cosmaty

  • Gość
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #207 dnia: Października 23, 2005, 22:15:41 pm »
Cytat: "McJohn"
Platforma to tygrys, ale papierowy. Zobacz kto popiera Kaczyńskiego - LPR, Samoobrona, Radio Maryja, PSL. Teraz policz wszystkie głosy i porównaj do PO i SLD (z którym Platforma nawiasem mówiąc nie chce współpracować). Co otrzymamy? No właśnie...


Jeżeli ty od razu bierzesz pod uwagę to iż PiS wejdzie w koalicję z Samoobroną i LPR… i od kiedy Radio Rydzyka jest w sejmie? Od razu zakładasz iż PO - druga siła w sejmie - będzie w opozycji…

Jak byś wcześniej nie doczytał to sam głosowałem na Tuska… i szkoda mi go bardzo… jedynie mi Twoja postawa nie pasi… ale to już Twój problem co zamierzasz zrobić.

Tarniak

  • Gość
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #208 dnia: Października 23, 2005, 22:21:12 pm »
Cytat: "Cosmaty"
i od kiedy Radio Rydzyka jest w sejmie?

Nie w tym rzecz. Radio Rydzyka jako skupisko propagandy wszelakiej otwarcie powiedziało: "Zatopić Platformę". Myślisz, że ile leguminowych mózgów emerytów i rencistów podążyło za mesjańskim przekazem Ojca Dyrektora?

Walker

  • Pontifex Maximus
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2004
  • Wiadomości: 2 158
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #209 dnia: Października 23, 2005, 22:24:28 pm »
jedyne lekarstwo dla Polski to wybic wszystkich politykow, i stworzyc zupelnie nowy rzad...tak mi powiedzial znajomy...cos w tym jest...

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #210 dnia: Października 23, 2005, 22:26:10 pm »
za zydem nie byłem. A sam jestem za biedniejszymi, ciesze sie ze lesiu wygral.

Kto da, kto? Pis da! :D

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #211 dnia: Października 23, 2005, 22:31:54 pm »
Cytat: "Ako"
za zydem nie byłem.

To miał być żart czy prowokacja? Bo ja bardzo chciałbym, aby Polacy byli podobni do Żydów. Cudowny naród i wspaniali ludzie. Jak nie masz znajomych Żydów to się antysemito nie odzywaj.

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #212 dnia: Października 23, 2005, 22:37:16 pm »
Cytat: "Ako"
za zydem nie byłem. A sam jestem za biedniejszymi, ciesze sie ze lesiu wygral.

Kto da, kto? Pis da! :D


Ostrzezenie za zlamanie regulaminu forum.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #213 dnia: Października 23, 2005, 22:37:30 pm »
Cytat: "Cosmaty"

Jak byś wcześniej nie doczytał to sam głosowałem na Tuska… i szkoda mi go bardzo… jedynie mi Twoja postawa nie pasi… ale to już Twój problem co zamierzasz zrobić.


W czym ci cholera moja postawa nie pasuje? Że mówię, że PO może nie być w stanie zablokować ewentualnych zmian PiSu? Że prezydentem został ksenofob-populista? Że mam nadzieję stąd wyjechać?


Cytat: "Cosmaty"
Jeżeli ty od razu bierzesz pod uwagę to iż PiS wejdzie
w koalicję z Samoobroną i LPR… i


Oficjalną może nie. Ale popatrz dlaczego nie wybrano marszałka sejmu? Bo przegłosowano to głosami PIS i Samoobrony. Jest mała szansa aby ta koalicja z PO - jeśli w ogóle powstanie - utrzymała się na długo. A do kogo zwróci się PiS w ważnych głosowaniach, jeśli nie będzie PO?
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #214 dnia: Października 23, 2005, 22:38:51 pm »
Cytat: "Castor Krieg"
Cytat: "Ako"
za zydem nie byłem.

To miał być żart czy prowokacja? Bo ja bardzo chciałbym, aby Polacy byli podobni do Żydów. Cudowny naród i wspaniali ludzie. Jak nie masz znajomych Żydów to się antysemito nie odzywaj.

pff, sam sie nie odzywaj, mam prawo do wlasnej opini. Nie mysl sobie, ze wiesz najlepiej, bo nikt nie wie tak na prawde jak bedzie pod wodzą tuska, lub lecha... :? mozesz sobie znac i stu zydów. Nie wiem czemu myslisz, ze ja prowokuje, moze dlatego ze słowo Zyd jest obrazliwe? nie mam zamiaru ich obrazac, nie rozumiem.

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #215 dnia: Października 23, 2005, 22:39:31 pm »
Oczywiście, że koalicja z Samoobroną jest możliwa. Przecież pierwsze targi już były - Balcerowicz i wicemarszałek (głosowanie blokami). PO w takiej sytuacji nie powinno zawiązywać koalicji, praktyka pokazuje, że za 4 lata obecny rząd będzie na samym dnie. Prezydent poprze każdy projekt PiS, z projektami PO może być różnie.

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #216 dnia: Października 23, 2005, 22:56:01 pm »
Pełna liberałka, propagowana przez PO, nie jest za dobrym rozwiązaniem. Widzę, że totalnie narzekacie na PIS i Kaczyńskiego. A ja już z ich dwojga (Tusk i Kaczyński) wolę właśnie Lecha.

Castor Krieg

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 4 450
  • Reputacja: 26
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #217 dnia: Października 23, 2005, 22:58:33 pm »
Cytat: "djprodigy"
Pełna liberałka, propagowana przez PO, nie jest za dobrym rozwiązaniem. Widzę, że totalnie narzekacie na PIS i Kaczyńskiego. A ja już z ich dwojga (Tusk i Kaczyński) wolę właśnie Lecha.

Na początku, aby dyskutować, poproszę o wytłumaczenie pojęcia "pełna liberałka".

_Music

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 07-07-2005
  • Wiadomości: 7 703
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #218 dnia: Października 23, 2005, 23:09:49 pm »
No i źle się dzieje w państwie Polskim...
Nie ma teraz kto vetować socjalistycznych pomysłów PiS'u... choć mam nadzieję że Kaczory się opamiętają i Platforma sporo własnych pomysłów wprowadzi.

lesiu

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 17-01-2004
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #219 dnia: Października 23, 2005, 23:17:26 pm »
Cytat: "Ako"
ciesze sie ze lesiu wygral.


Tia dzięki  :lol:

Don

  • Gość
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #220 dnia: Października 24, 2005, 08:24:16 am »
Cytat: "djprodigy"
Pełna liberałka, propagowana przez PO, nie jest za dobrym rozwiązaniem. Widzę, że totalnie narzekacie na PIS i Kaczyńskiego. A ja już z ich dwojga (Tusk i Kaczyński) wolę właśnie Lecha.


Tak się składa, że jak to określasz  "pełna liberałka" nie istniała w żadnym systemie politycznym. Możemy raczej mówić o trendach. A szczerze wolałbym, aby państwo Polskie było tolerancyjne [a może się okazać, że znajdziesz się w jakiejś mniejszości, której zabronią manifestacji... dla przykładu: ruszy nagonka PiS'u na gry video (brutalośc etc.) Myślisz, że z Kaczyńskim jako ich ewentualym nieprzejednanym wrogiem mógłbyś o czymś negocjować? Nie, wprowadziłby zakaz i miałby kłopot z głowy - taki jest własnie styl kaczek], aby panowała wolnośc gospodarcza (realizowana w interesie także pracowników - bo teksty o bogaceniu się burżuazji i wykorzystywaniu klasy robotniczej to bajki Marksa z XIX wieku...). Tak więc nie wiem gdzie by ta "pełna liberałka" miała istnieć. No chyba, że naoglądasz się tych żałosych spotów PiS'u ze znikającym mlekiem w lodówce - wtedy liberalny program PO przy ultra socjalnym PiS wygląda rzeczywiście jak myśl Adama Smitha.

Kiedyś usłyszałem bardzo mądrze opisujące polską scenę polityczną hasło:

"W Polsce istnieje podział na lewicę laicką (lewe skrzydło) oraz lewicę pobożną (prawa część sceny politycznej)".

Niestety - w wyniku takich, a nie innych zaszłości - w Polsce nie mamy zdrowego podziału na: socjalistów (państwo opiekuńcze, liberalizm  obyczajowy), konserwatystów (liberalna ekonomia, tradycyjne wartości społeczne) oraz liberałów (w kwestiach zarówno światopogladu jak i gospodarki).

Akai

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 10-07-2005
  • Wiadomości: 216
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #221 dnia: Października 24, 2005, 11:25:32 am »
Dlaczego? Tak wierzylem ze moze sie nareszcie cos w polskiej gospodarce  zmieni na lepsze, ale nie, to by bylo zbyt piekne.
W sumie mam niedaleko do Szwecji. Teraz sie dopiero zacznie emigracja wyksztalconej i pragnacej sukcesu mlodziezy.
Czy wy naprawde wiecie co wybraliscie?



PSPower!!!

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #222 dnia: Października 24, 2005, 14:31:38 pm »
Rozumiem, że może wam się nie podobać program PISu, ale z tego, co czytam, wynika, że wczorajsze zjawisko uważacie za początek jakiejś apokalipsy.

Bez przesady... Nie wydaje mi się, że od razu nastąpi lawina totalnych, radykalnych, rewolucyjnych zmian.

Co do Szwecji... W kraju tym jest wiele socjalistycznych rozwiązań, a kraj ma się świetnie.

Mi się wydaje, że każdy system jest dobry, o ile jest umiejętnie zarządzany. Zadałem pytanie mojemu nauczycielowi od gegry kiedyś, czy państwo socjalistyczne może być bogate i wysoko rozwinięte. Odpowiedział twierdząco, dając mi niezły wykład.

To tak apropo było.

Zresztą co tu może być gorzej... Jak prezesi jakichś państwowych instytucji zarabiają po 90 000 na miesiąc, na utrzymanie wszystkiego, co związane z polityką, wydaje się myliony, no to jak tu ma być dobrze?

Może chociaż zmienią prawo na oooostre. Niech się bandyci zaczną w końcu bać.

Hubi

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-03-2005
  • Wiadomości: 5 104
  • Reputacja: 0
  • Poznasz głupiego po czynach jego.
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #223 dnia: Października 24, 2005, 15:03:33 pm »
Cytat: "lesiu"
Cytat: "Ako"
ciesze sie ze lesiu wygral.


Tia dzięki  :lol:

W sumie ja tez. Ja sie ich planami wyborczymi nie interesowalem, ale rodzice mowia, ze teraz lepiej bedzie :)
Ciekawe ile czasu tym razem Lepper bedzie wice marszałkiem  :wink:

lewik

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 02-11-2003
  • Wiadomości: 806
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #224 dnia: Października 24, 2005, 15:08:18 pm »
To sie zainteresuj a potem sie ciesz. Bedzie tylko gorzej.

Na niektórych stronach 50 % redaktorów się obija, a drugie 50 % ciężko pracuje. Na szczęście u nas jest odwrotnie - www.neogo.pl

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #225 dnia: Października 24, 2005, 15:08:36 pm »
Cytuj
Co do Szwecji... W kraju tym jest wiele socjalistycznych rozwiązań, a kraj ma się świetnie.

Mi się wydaje, że każdy system jest dobry, o ile jest umiejętnie zarządzany. Zadałem pytanie mojemu nauczycielowi od gegry kiedyś, czy państwo socjalistyczne może być bogate i wysoko rozwinięte. Odpowiedział twierdząco, dając mi niezły wykład.

To tak apropo było.

Zresztą co tu może być gorzej... Jak prezesi jakichś państwowych instytucji zarabiają po 90 000 na miesiąc, na utrzymanie wszystkiego, co związane z polityką, wydaje się myliony, no to jak tu ma być dobrze?

Może chociaż zmienią prawo na oooostre. Niech się bandyci zaczną w końcu bać.


W czasie gdy przez Polskę przechodziła niemiecko-radziecka nawałnica, Szecja sobie spokojnie sprzedała III Rzeszy swoje żelazo, w czasie gdy my miliśmy to szczęście znaleźć się w bloku radzieckim, Szwecja mogła się rozwijać spokojnie i nawet przy założeniu, że był tam taki rozwój jak przez ostatnie 15 lat w Polsce (a był on mimo wszystko spory), to w 89' startowali w dużo lepszej pozycji niż my.

Mógłbyś nam wyłożyć to, co ci powiedział nauczyciel od geografii. On siłą rzeczy nie jest dla nas żadnym guru. Praktycznie kazdy socjalistyczny kraj (Irlandia, Nowa Zelandia, Słowacja), który zdecydował się na liberalizm, rozwija się dzisiaj prężnie i szybko. Polska cały czas jest socjalistyczna i mimo że mamy jakiś tak progres, to nie jest to czego bym oczekiwał. Jeżeli zaś Kaczyński stwierdza, że to co mamy obecnie to liberalizm, to mamy niewątpliwy powód do obaw.

Jakby koszty utrzymania państwa szły w milionach, nie byłoby żadnego problemu, bo to są naprawdę grosze w porównaniu do tego, co rzeczywiście się marnuje w administracji.

Nie ma potrzeby zaostrzać prawa karnego, jedynie należałoby usprawnić sądownictwo.

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #226 dnia: Października 24, 2005, 15:13:41 pm »
No ja nie neguję tego, że Szwecja miała "lżejsze" czasy niż Polska. To fakt.

U nas w ogóle należałoby zrobić jakiś porządek z tym wszystkim, bo kupa kasy jest marnowana po prostu na byle co.

Nie no, prawo karne trzeba zaostrzyć. Czy kara śmierci powinna być, czy nie, to temat na inną dyskusję. Natomiast powinny być dożywocia za każde zabójstwo. Co najmniej. Połączone z pracą darmową na rzecz zwykłych obywateli.

Xellos... Zdrajca jesteś. Jak możesz krytykować socjalizm, skoro sam go budujesz? <żart>

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #227 dnia: Października 24, 2005, 15:23:26 pm »
No to kaczorki mają wybór - albo unia europejska albo kara śmierci. Znająć tych ludzi, gotowi są wystąpić z Unii, żeby udowodnić jacy oni są wielcy.

Co do pracy w więzieniach - nie orientuję się dokładniem, ale chyba jakaś tam międzynarodowa konwencja praw człowieka chyba zabrania przymusowej roboty w więzieniach.

cheeko

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-08-2005
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #228 dnia: Października 24, 2005, 15:28:37 pm »
Niestety nie jestem zadowolony z wyniku wyborów prezydenckich. Uważam, że program Lecha Kaczyńskiego i PISu jest nie możliwy do zrealizowania, bo jak łożyć na wszytko z kasy państwowe skoro kasa jest pusta. Według mnie jedynym wyjściem z sytuacji jest prywatyzacja, którą chciał wprowadzić Tusk. Nie wiem czemu ludzie się boją się prywatyzacji, która z dobrym rezultatem sprawdziła się w wielu krajach. Gdy nie armia Rydzyka, Leppera i Giertycha wynik wyborów był by zupełnie inny.

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #229 dnia: Października 24, 2005, 15:29:17 pm »
Cytat: "xelloss"
No to kaczorki mają wybór - albo unia europejska albo kara śmierci. Znająć tych ludzi, gotowi są wystąpić z Unii, żeby udowodnić jacy oni są wielcy.


Z tym wystąpieniem z Unii przesadzasz. Jak większość, którzy krytykują PIS w taki sposób.


Cytat: "xelloss"
Co do pracy w więzieniach - nie orientuję się dokładniem, ale chyba jakaś tam międzynarodowa konwencja praw człowieka chyba zabrania przymusowej roboty w więzieniach.


Chyba czy na pewno? Tutaj to odgrywa kluczową rolę. Ale nawet jeśli... To bez sensu takie prawo... O_o

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #230 dnia: Października 24, 2005, 15:39:25 pm »
Cytat: "djprodigy"
Nie no, prawo karne trzeba zaostrzyć. Czy kara śmierci powinna być, czy nie, to temat na inną dyskusję. Natomiast powinny być dożywocia za każde zabójstwo. Co najmniej. Połączone z pracą darmową na rzecz zwykłych obywateli.


Ja sam jestem zwolennikiem zasady dura lex, sed lex, czyli twarde prawo, ale prawo; ale nie powinno się na równi traktować np. seryjnego mordercy, czy żony która zabiła w szale męża-dręczyciela. Natomiast już zupełnym absurdem byłoby wprowadzenie w demokratycznym kraju ciężkich robót za popełnione przestępstwa. Po prostu zabrania tego międzynarodowa konwencja praw człowieka, o ile pamiętam. Co kary śmierci - o ile pamiętam, to podpisując deklarację wstąpienia do Unii, Polska uznała, że nie wprowadzi kary śmierci. Wniosek - myślę, że akurat tego punktu programu, bać się zbytnio nie musimy.
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #231 dnia: Października 24, 2005, 15:55:53 pm »
Cytuj
Chyba czy na pewno? Tutaj to odgrywa kluczową rolę. Ale nawet jeśli... To bez sensu takie prawo... O_o

Powiedz, że to prawo jest bez sensu tym, co byli zakatowani w łagrach choćby.o_O
Cytuj
Z tym wystąpieniem z Unii przesadzasz. Jak większość, którzy krytykują PIS w taki sposób

ten facet pokazał, że musi postawić na swoim, jak z zabklokowaniem parady gejów, więc obawiam sie każdeego głupiego pomysłu PiSu

Spike

  • Gość
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #232 dnia: Października 24, 2005, 15:58:41 pm »
Kaczor wygral lol boze co za zacofany kraj z tej Polski. Jak widac polacy niezdolni sa do racjonalnego myslenia z reszta czy to jest dziwne??Witamy w IVRP panstwie socjalistycznym w ktorym sa swiete krowy biju888888888 :mrgreen:

cheeko

  • Pionier
  • *
  • Rejestracja: 19-08-2005
  • Wiadomości: 24
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #233 dnia: Października 24, 2005, 15:59:09 pm »
Aha. Zapomniałem dodać, że Donald Tusk zaproponował jedyny sensowny program wyjscia z bezrobocia czyli sprzyjanie przedsiębiorczości. A skoro będą powstawać nowe przedsiębiorstwa, to będą nowe miejsca pracy, a skorą będą nowe miejsca pracy to ludzie zaczną zarabiać, a jak ludzie będą mieć pieniądze to wzrośnie popyt na różne towary i usługi, a jak wzrośnie popyt to wzrośnie podaż, czyli powstawały by kolejne miejsca pracy i tak jakoś nakręcała by się gospodarka. A jak ktoś ma smykałke do biznesu to nic nie stało by na przeszkodzie w założeniu własnej firmy nawet jedno osobowej. Natomiast Kaczyński w temacie walki z bezrobociem nic konkretnego nie zaproponował, oprócz tego, że trzeba z nim walczyć. Ale pożyjemy zobaczymy.

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #234 dnia: Października 24, 2005, 15:59:31 pm »
Dlaczego zupełnym absurdem? Gościu zrobiłby coś pożytecznego dla społeczeństwa, sam zarobiłby na siebie, na swoje utrzymanie, które jest droższe, niż utrzymanie wychowanków domu dziecka. Czy to nie jest nienormalne?

No fakt, co innego seryjny morderca, a co innego zbrodnia popełniona np. w obronie własnej. Wiadomo, nie traktuj mnie jak ułomnego, który nie rozróżnia tych dwóch pojęć :]

xelloss

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 22-12-2004
  • Wiadomości: 1 910
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #235 dnia: Października 24, 2005, 16:02:03 pm »
Cytuj
Dlaczego zupełnym absurdem? Gościu zrobiłby coś pożytecznego dla społeczeństwa, sam zarobiłby na siebie, na swoje utrzymanie, które jest droższe, niż utrzymanie wychowanków domu dziecka. Czy to nie jest nienormalne?

No fakt, co innego seryjny morderca, a co innego zbrodnia popełniona np. w obronie własnej. Wiadomo, nie traktuj mnie jak ułomnego, który nie rozróżnia tych dwóch pojęć :]

1.Gułag pokazał, że twój pomysł jest zły. Po prostu prewencyjnie się zabrania, żeby nie powtarzało się coś takiego w innych krajach.
2.Napisałeś, że każde zabójstwo należy karać dożywociem.

McJohn

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 10-04-2004
  • Wiadomości: 840
  • Reputacja: 1
  • Gdzie jest Dickinson?!
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #236 dnia: Października 24, 2005, 16:05:20 pm »
Cytat: "djprodigy"
Natomiast powinny być dożywocia za każde zabójstwo

 
No cóż...każde oznacza, że te dwa wspomniane przeze mnie przypadki stawiasz obok siebie...Enyłej, chyba zaczyna się robić offtop.;]
War, war never changes. Waiting for Fallout 3.

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #237 dnia: Października 24, 2005, 17:12:46 pm »
Każde z premedytacją. A nie w związku z obroną życia przed napastnikiem. Bo karanie za to jest śmieszne. W ogóle policja powinna mieć większe uprawnienia, jeśli chodzi o podejmowanie akcji ofensywnych czy defensywnych. Policjant musi krzyknąć, potem dać strzał ostrzegawczy, a tymczasem bandyta może go zabić, zanim on to zrobi.

Offtop? W końcu dyskutujemy o naszym państwie... O jego ewentualnej przyszłości i różnych sposobach na jego funkcjonowanie. No ale możemy to zakończyć, nie ma problemu.

Ako

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 15-07-2004
  • Wiadomości: 2 652
  • Reputacja: 1
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #238 dnia: Października 24, 2005, 19:48:15 pm »
Cytat: "lewik"
To sie zainteresuj a potem sie ciesz. Bedzie tylko gorzej.

To ja juz wiem dlaczego ostrzezenie dostałem, lewik jest za Tuskiem :wink:

Renshu Clan

Renshu Clan Ako, UFO, Gawlisz, Zgieru, Gutek, Filo, Mysza, Tsubasa, Sheva, Luki_k

electronic_punk

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 15-05-2004
  • Wiadomości: 732
  • Reputacja: 0
Giertych czy giertamych czyli Wybory prezydenckie 2005
« Odpowiedź #239 dnia: Października 24, 2005, 19:50:23 pm »
Ako, chyba tylko my dwaj wolimy Kaczyńskiego...