Autor Wątek: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots  (Przeczytany 625682 razy)

0 użytkowników i 11 Gości przegląda ten wątek.

nakimushi

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1360 dnia: Lipca 25, 2007, 09:19:36 am »
ja jestem na nie
 i nawet nie chce mi sie wypisywac czemu - nawet gdybym nie gral w CoD3 - GoW - Lost PLanet - Ghost Recony i inne gry ostatnio to mysle ze i tak gra by mnie troche zawiodla/ jest bardzo dobra ale nie wnosi prawie nic nowego oprocz fajnego kamuflazu
podobala mi se walka na koncu - duzo wybuchów i pocisków/ nawet animacja mi jakos nie przeszkadzala o dziwo -
ale zadnego podniecenia nie mam ogladajac te nowe trailery/
 :-x

a wybuchy sa takie same slabe jak w Killzone czy Uncharted... czy to jakas kolejna bolaczka ps3 po slabych teksturach  :???:


Opublikowane: Lipiec 25, 2007, 08:17:38
ps - jeszcze tylko dodam ze na zachodnich stronach ludzie tez maja mieszane odczucia a przewaznie sa bardziej optymistyczni od polaków i podoba im sie prawie wszystko

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1361 dnia: Lipca 25, 2007, 09:30:25 am »
Ja powiem tylko tyle że do tej pory niespecjalnie interesowałem się nadchodzącym MGS4 ale po zobaczeniu tego filmiku po prostu oniemiałem!!! Czułem się jak bym oglądał film! Niesamowity klimat pola walki i wojna ukazana tak że wszystkie gierki wojenne mogą się schować!

Co do grafy to mogliby troche teksturki poprawić bo tak to jest wszystko jest OK. Jak będę chciał sobie popatrzeć na najpiękniejsze teksturki to odpale Uncharted. Swoją drogą, ciekawe w czym tkwi sekrtet Naughy Dog że oni jednak potrafią przepięknie oteksturować otoczenie.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 123
  • Reputacja: 6
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1362 dnia: Lipca 25, 2007, 09:41:19 am »
Zgadzam sie. Niesamowity klimat wojny ludzi-idiotow z latajacymi kormoranami, muuczacymi krowo-robotami, beczka w kieszeni i chowaniem sie pod nogami przeciwnika.
Takie Call of Duty czy Brothers in Arms powinny sie uczyc na MGS4 jak tworzyc prawidziwa wojne i realizm pola walki! i Basta!

ps. Ciekawa gazetka z babeczkami w grze, ciekawe czy bedzie gdzies takze do poczytania PSM Magazine :) aha i chyba ten maly robocik sterowany byl przes Snake padem od PS3? Czy moze zle widzialem?
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2007, 09:43:29 am wysłana przez siudym »

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1363 dnia: Lipca 25, 2007, 09:46:50 am »
Osobiscie jestem...oczarowany tym gameplayem :) Skok pod tym wzgledem jezeli porównamy tą czesc do MGS3 jest OGROMNY. Kojima swietnie oddał konflikt dwóch stron, koncowe minuty filmiku to pokazuja. Snake (gracz) decyduje sie pomóc jednej ze stron, swietny patent ktorego prózno szukac w innych grach. Poza tym sporo sie dzieje (koncówka filmiku) cały czas coś wybucha, jest czołg, który po chwili staje w płomieniach, ktos wali z karabinów...klimat konfliktu oddany swietnie!  8)
Jak sobie przypomne gameplay z MGS3 to ten przy tych 15 minutach wypada bladziutko.
Dodatkow ruiny tego miasta daja mase mozliwosci do likwidowanie przeciwnikow, plus KLIMAT tego miejsca (ciekawe jakie inne miejscówki znajda sie w grze)
Widac ze Otocamo to bedzie swietna sprawa, Snake jako posągu czy wtapianie sie w podłoge i udawanie martwego, daje rade :)
Metal Gear MKII - fajny patencik, na pewno lekko urozmaici rozgrywke (razenie prądem rox i stereowanie za pomoca sixaxisa przez Węża ROX! :) )
http://www.enregistrersous.com/images/98873748420070724181056.jpg
;D

Nowe ruch Snake całkiem ok, rzucanie granatów lezac na plecach, turlanie sie w beczcie (czemu nie pokazali kartonu!?) czy to...
http://i11.tinypic.com/662xr2d.gif
tu juz Kojima lekko przesadził :lol:

Podsumowując po tym pokazie widac gołym okiem ze gameplay jest znacznie bogatszy niz w poprzednich czesciach. To były pierwsze minuty gry, a co bedzie gdy spotkamy dwie walczace grupy plus Metal Geary?....miazga! ^^

PS. Kilka gifów
http://i13.tinypic.com/54cx7jr.gif
http://i10.tinypic.com/663h9iw.gif
http://i16.tinypic.com/4kw163k.gif
http://i12.tinypic.com/4kwlixy.gif

Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1364 dnia: Lipca 25, 2007, 09:51:50 am »
w ogole narzekanie jest teraz w modzie ...

w ogóle ostatnio w modzie jest mówienie "coś jest w modzie", gdy się z czymś nie zgadzamy i brak nam jakichś sensownych arguementów... >_>
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1365 dnia: Lipca 25, 2007, 10:01:49 am »
@ Siudym
Wiesz co jest najbardziej zabawne? To że w MGS4 wystarczy garstka żołnierzy ostrzeliwujących się i prowadzących ze sobą walke by oddać niesamowity klimat wojenny podczas gdy w grach typu COD czy BiA całe hordy walczących wojaków generują jakąś sztuczną wojenke. Dla mnie to co pokazano w MGS4 jest znacznie bardziej sugestywne niż jakiekolwiek próby ukazania wojny w innych grach.
A co śmieszniejsze to kosmiczne zabawki Snake'a są jednym z elementów budujących ten klimat podczas gdy można by pomyśleć że popsują one całą otoczkę. To jest właśnie geniusz Kojimy. Nie wiem jak on to robi ale każde kolejne zapowiedzi następujących po sobie MGS'ów powodują szczękopad a to co się dzieje gdy już dostajemy w swoje ręce produkt gotowy to jakiś fenomen świata gier video.

@Pokrytyśniegiem
Podpisuje się pod wszystkim co napisałeś. Ta gra będzie genialna i już teraz to widać. Napewno w MGS4 znadzie się dodaktowo masa smaczków, które jeszcze bardziej spotęgują gameplay.

@All
To tak odnośnie animacji:
http://i11.tinypic.com/662xr2d.gif
Ktoś nadal uważa że jest słaba?  :cool: :cool: :cool:

nakimushi

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1366 dnia: Lipca 25, 2007, 10:07:12 am »
no ja sie kompletnie z toba niezgadzam Marcepan ;) i uwarzam ze w sprawach wojennych gra przypomina bardziej jakas japonska karcianke z dziwnym poczuciem humoru/

wogóle juz pomine ze przy ostrzale Snake ustal sobie na srodku placu i zaczal bawic sie rakietnica gdy w kazdej innej grze czy prawdziwej wojnie takie cos oznacza kulke w leb/

co do animacji mysle ze kilka animacji nie jest zlych ale calosc jest troche dretwa/

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 123
  • Reputacja: 6
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1367 dnia: Lipca 25, 2007, 10:09:37 am »
podczas gdy w grach typu COD czy BiA całe hordy walczących wojaków generują jakąś sztuczną wojenke. Dla mnie to co pokazano w MGS4 jest znacznie bardziej sugestywne niż jakiekolwiek próby ukazania wojny w innych grach

Oj marcepan... Chyba malo wiesz o historii i o drugiej wojnie swiatowej.. Albo jestes baaardzo mlody jeszcze..;)

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1368 dnia: Lipca 25, 2007, 10:12:42 am »


a wybuchy sa takie same slabe jak w Killzone czy Uncharted... czy to jakas kolejna bolaczka ps3 po slabych teksturach  :???:
:lol:
Poczytaj sobie nowy PSXE, Lair, Uncharted, HS, dowiesz sie ze takich jakosci tekstur (oprawy) panowie z redakcji jeszcze nie widzieli na X360

A tu masz słabe wybuchy :lol:

1:29
PS. W najnowszym trailerze Uncharted wybuchy juz zostały znacznie poprawione.
...wiec nie pisz głupot


Zgadzam sie. Niesamowity klimat wojny ludzi-idiotow z latajacymi kormoranami, muuczacymi krowo-robotami, beczka w kieszeni i chowaniem sie pod nogami przeciwnika.
Takie Call of Duty czy Brothers in Arms powinny sie uczyc na MGS4 jak tworzyc prawidziwa wojne i realizm pola walki! i Basta!
lol czlowieku to jest MGS specyficzny klimat. Wydaje mi sie ze w ogole nigdy nie grałes w zadna czesc MGS. Oburzasz sie bo Snake wyciąga beczke z kieszeni, nie lepiej gdyby nosił ja cały czas na plecach :lol:. Pamietasz cos takiego jak kartonowe pudełko z poprzednich czesci? (tu tez ma byc)
Wiec nie rozumiem twoje "zniesmaczenia"

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 123
  • Reputacja: 6
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1369 dnia: Lipca 25, 2007, 10:17:37 am »
Gdybys pomyslal nieco wiecej (polecam), to bys zobaczyl, ze odpisalem tym postem na komentarz Marcepana o realizmie pola walki i porowniania go do innych gier wojennych.... Panie czlowieku (jak w Little Britain prawie :lol:) I nie chodzilo mi ogolnie o sens MGS'a..
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2007, 10:19:19 am wysłana przez siudym »

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1370 dnia: Lipca 25, 2007, 10:19:42 am »
@Siudym
A gdzie ja niby pisałem o II wojnie światowej? Mi nie chodzi o klimat II wojny światowej tylko ogólnie wojny. Mimo tych wszystkich dziwactw (właściwie to dzięki nim) MGS4 buduje niesamowity klimat. Każdy ma prawo do własnego zdania a moje jest takie że jak oglądałem ten gameplay to momentami wczułem się jak w film wojenny.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 123
  • Reputacja: 6
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1371 dnia: Lipca 25, 2007, 10:22:25 am »
@Siudym
A gdzie ja niby pisałem o II wojnie światowej? Mi nie chodzi o klimat II wojny światowej tylko ogólnie wojny.

COD czy BiA całe hordy walczących wojaków generują jakąś sztuczną wojenke

Czyli nie wiesz, ze COD i BIA sa wlasnie o II WS...;) (A tak kiedys bylo wlasnie "hordy wojakow" walczacych w chaosie za wolnosc..."

Każdy ma prawo do własnego zdania a moje jest takie że jak oglądałem ten gameplay to momentami wczułem się jak w film wojenny.
Nie mowie, ze nie :)

Ok. Powiedzmy - Swietny Klimat Wojny wg. Japonczykow ;)
(hmmm... Patrzac z innej strony...To tak SPORY realizm, skoro w wiekszosci japonskich gier na wojnych chodza 13-14 latkowie i male dziewczynki :lol: Wiec zwracam honor :) )
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2007, 10:30:32 am wysłana przez siudym »

RyoHazuki

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 17-05-2006
  • Wiadomości: 2 855
  • Reputacja: 82
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1372 dnia: Lipca 25, 2007, 10:28:36 am »
Nie no bajer. Porównują II W.Ś. do japońskiej gry action. Spadłem z krzesła. :lol:
siudym problem jest taki, że nikt nigdy nie mówił o tym, że seria MGS ma nawiązywac realizmem do drugowojennych shooterów. Ty w ogóle grałeś w jakąś częśc, że wyskakujesz z tą beczką? Jeśli grałeś to przypomnij sobie "realizm" wyciągania kartonów, bijatyki z Vampami, Ocelotami, Psycho Mantisem, ze ślepym dziadkiem, który gania nas po lasie ze snajperką, a dopiero potem przytaczaj porównania do shooterów z II W.Ś. MGS to saga, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Tutaj gra historia i emocje, a nie grafika czy podrzędna strzelanka do nazistów. Japońskie gry mają to do siebie, że opowiadają zwykle zmyślone historie, pełne bajek, baśniowe, nawet patetyczne i chwała im za to. Realizm to ja mam na codzień.

3DS Friend Code: 3926-8253-1279
http://backloggery.com/marcinczpl

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 123
  • Reputacja: 6
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1373 dnia: Lipca 25, 2007, 10:32:10 am »
No i kolejny..... Czy nikt nie widzi, ze moje nawiazanie do II WS bylo TYLKO komentarzem na POST MarcePana o COD i BIA ??....
Chyba nie... :lol:

Nie no bajer. Porównują II W.Ś. do japońskiej gry action. Spadłem z krzesła. :lol:
I dlaczego do mnie "pijesz" kolego?
To nie ja napisalem "podczas gdy w grach typu COD czy BiA całe hordy walczących wojaków generują jakąś sztuczną wojenke. Dla mnie to co pokazano w MGS4 jest znacznie bardziej sugestywne niż jakiekolwiek próby ukazania wojny w innych grach"
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2007, 10:34:33 am wysłana przez siudym »

Tarniak

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1374 dnia: Lipca 25, 2007, 10:34:01 am »
Ja wiem o co chodzi siudymowi. Swoją drogą nie ujmując nic, niektórym patentom z MGSa, to porównanie rozmachu walk w COD czy BiA z rozmachem walki w MGS  to jawna kpina. 10 wojaków i jakieś latające kormorany przeciwko rozpierdzielowi z każdej strony... enyłej gdyby nie te "patenty" z gazetką OctoCamo i beczkami to całkiem fajnie się to prezentuje.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 123
  • Reputacja: 6
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1375 dnia: Lipca 25, 2007, 10:35:26 am »
O! Sa jeszcze na forum ludzie, czytajacy posty z sensem ;)

Jak dla mnie: Jako MGS - swietna gra bedzie, fajny klimacik (no i fabula), ale bez porownan w stylu "COD czy BiA nie maja takiego klimatu wojny jak MGS4". Fine.

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1376 dnia: Lipca 25, 2007, 10:40:59 am »
@Siudym
Widze że Ty nie rozumiesz tego co pisałem. Owszem pisałem o COD i BiA ale wcale nie odnosiłem klimatu II wojny światowej do ogólnego klimatu wojny. Dla mnie w tych grach jest to zbyt jałowo przekazane. W serii od Kojimy jest w tym jakieś drugie dno, głębia i co najważniejsze EMOCJE! Najzwyczajniej MGS4 bardzo konkretnie oddaje klimat wojny (nie II WŚ tylko po prostu wojny).

@Tarniak
O tym właśnie pisałem wcześniej. W MGS wystarczy garstka żołnierzy żeby bardziej oddać klimat pola walki niż w innych grach gdzie strzelają do siebie znacznie większe ilości wojaków. Jak to się dzieje? Mnie nie pytaj. Zapytaj Hideo.

Nie no bajer. Porównują II W.Ś. do japońskiej gry action. Spadłem z krzesła. :lol:
siudym problem jest taki, że nikt nigdy nie mówił o tym, że seria MGS ma nawiązywac realizmem do drugowojennych shooterów. Ty w ogóle grałeś w jakąś częśc, że wyskakujesz z tą beczką? Jeśli grałeś to przypomnij sobie "realizm" wyciągania kartonów, bijatyki z Vampami, Ocelotami, Psycho Mantisem, ze ślepym dziadkiem, który gania nas po lasie ze snajperką, a dopiero potem przytaczaj porównania do shooterów z II W.Ś. MGS to saga, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Tutaj gra historia i emocje, a nie grafika czy podrzędna strzelanka do nazistów. Japońskie gry mają to do siebie, że opowiadają zwykle zmyślone historie, pełne bajek, baśniowe, nawet patetyczne i chwała im za to. Realizm to ja mam na codzień.

Nic dodać, nic ująć.

Tarniak

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1377 dnia: Lipca 25, 2007, 10:44:56 am »
@Tarniak
O tym właśnie pisałem wcześniej. W MGS wystarczy garstka żołnierzy żeby bardziej oddać klimat pola walki niż w innych grach gdzie strzelają do siebie znacznie większe ilości wojaków. Jak to się dzieje? Mnie nie pytaj. Zapytaj Hideo.
Pooglądaj jakieś archiwalne filmy z IIWŚ, zobacz jak wygląda "klimat pola walki", a potem włącz filmik z MGSa i Call Of Duty 3... Wyskoczył na środek pola walki z RPG i nawet kulki nie dostał, przy normalnej wojnie już miałby serię w plecy, lub zabłąkany granat pod nogami.

PS. Pomijając fakt, to już w Gearsach jakby tak wyszedł beztrosko miałby serię w twarz i "Load last checkpoint" :lol:
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2007, 10:46:33 am wysłana przez tarniak »

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 123
  • Reputacja: 6
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1378 dnia: Lipca 25, 2007, 10:47:04 am »
@Siudym
Widze że Ty nie rozumiesz tego co pisałem. Owszem pisałem o COD i BiA ale wcale nie odnosiłem klimatu II wojny światowej do ogólnego klimatu wojny.
... Starasz sie przeczyc temu co napisales... Jak mozna pisac "podczas gdy w grach typu COD czy BiA całe hordy walczących wojaków generują jakąś sztuczną wojenke." i twierdzic, ze nie chodzi o II WS ?... To o co? Jest jakis inny ogolny klimat wojny? :D Chyba, ze piszac o COD i BiA miales na mysli Star Wars.... :lol:

No ale ok.... Niech ci bedzie.. Wygrales, poddaje sie ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1379 dnia: Lipca 25, 2007, 10:48:36 am »
Co żeście się tak uczepili II wojny światowej? Żyje w czasach kiedy na bliskim wschodzie panują konflikty więc to właśnie ta wojna jest mi najbardziej znajoma (o ile można tak napisać). Myślę więc że MGS4 jest tutaj idealnym przykładem jak należy pokazać zbrojny konfikt dwóch stron.

@Siudym
Zrozum wreszcie że gdyby nawet COD czy BiA był obsadzone w realiach innej wojny (np. tej na Bałkanach) to w porównaniu do MGS4 nie oddawały by obrazu tak dosadnie i klimatycznie. O to właśnie mi chodziło kiedy pisałem o COD i BiA. Nie odnosiłem się do II WŚ tylko ogólnie do przedstawienia w tych grach konfliktów zbrojnych. Po prostu IMO w MGS4 jest to lepiej zrobione. Kapisz?
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2007, 10:53:22 am wysłana przez MarcePan »

Tarniak

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1380 dnia: Lipca 25, 2007, 10:53:06 am »
Żyje w czasach kiedy na bliskim wschodzie panują konflikty więc to właśnie ta wojna jest mi najbardziej znajoma (o ile można tak napisać).
Umknęło mi gdzieś, że mieliśmy wojnę :D. Co nie zmienia faktu, że nawet przy konflikcie na Bliskim Wschodzie:
Cytuj
Wyskoczył na środek pola walki z RPG i nawet kulki nie dostał, przy normalnej wojnie już miałby serię w plecy, lub zabłąkany granat pod nogami.

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1381 dnia: Lipca 25, 2007, 10:53:55 am »
w ogole narzekanie jest teraz w modzie ...

w ogóle ostatnio w modzie jest mówienie "coś jest w modzie", gdy się z czymś nie zgadzamy i brak nam jakichś sensownych arguementów... >_>

Ty chyba sobie zartujesz ... gdzie nie spojrzec to widac a to mi sie nie podoba, a to jest do bani, a animacja jest zla ... ja sie zastanawiam czego wy oczekujecie od tych gier ... Polowa, nie co ja mowie 3/4 oczekuje idealnego oddania swiata przedstawionego w grach ... Ponadto znowu ktos sie przyczepil do do tego latajacego czegos ... czy ta osoba miala ten sam problem z Vampem albo obecnoscia MGRexa czy tez tego goscia z 3 co byl oblepiany osami? ...
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Coiler

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-05-2004
  • Wiadomości: 284
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1382 dnia: Lipca 25, 2007, 11:09:03 am »
poza tą nieszczęsną beczką i bronią wyciąganą z zadu nie ma sie do czego przyczepić, superancka giera, octo camo, bronie itd wymiatają
I can see what you see not visions milky then eyes rot. When you turn they will be gone,wisphering their hidden song. Then you see what can not be shadows move where light should be. Out of darknees out of mind cast down into the Halls of The Blind!

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 123
  • Reputacja: 6
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1383 dnia: Lipca 25, 2007, 11:11:19 am »
Obejrzalem drugi raz trailer i dwie rzeczy jeszcze strasznie psuja caloksztalt, wszystko detale, ale powinny byc poprawione:
- ludzie na dachu, gdy snake w nich strzelal z ziemi...(11:38 czasu trailera) Po strzale lapia sie za serca stoja chwile i po 2 sekundach skacza z dachu smiesznie (podskok i za barierke...zamiast upasc na glebe - komicznie to wyglada, chyba tak finalnie nie zostawia tego)
- granat rzucony za barykady workow z piaskiem (13:18) - granat wybucha, a worki nawet nie drgna... Na next-genie tego nie powinno byc. Pewnie inne gry tez tak maja? Czy sa wyjatki juz? (malo gram, wiec nie wiem) Czas to zmienic chyba  :)

Tylko bez "glupich" komentarzy, zadnego fana MGS nie mam zamiaru obrazac tym... :? To tylko moje uwagi...
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2007, 11:18:12 am wysłana przez siudym »

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1384 dnia: Lipca 25, 2007, 11:21:13 am »
Co do tych workow ... Jest taka gra wojenna na UE3 (niestety nie pamietam tytulu ale tematyka powiazana jest z 2 WS, a i to cos jeszcze nie wyszlo) i tam jest podobnie gosciu z wyrzutnia rakiet tez ma z tym problem ... wiec jak widac na taki "bajer" musimy jeszcze troche poczekac ...
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 123
  • Reputacja: 6
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1385 dnia: Lipca 25, 2007, 11:25:17 am »
Widocznie worki to typowa wymodelowana sciana w grze, powinni zrobic to z obiektow i dodac im fizyke. :)
Fajnie by wygladaly ciala przeciwnikow przywalone workami ;)

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1386 dnia: Lipca 25, 2007, 11:28:35 am »
Widocznie worki to typowa wymodelowana sciana w grze, powinni zrobic to z obiektow i dodac im fizyke. :)
Fajnie by wygladaly ciala przeciwnikow przywalone workami ;)
"Za rok moze dwa ..." albo przy nowszej generejszyn ...
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

siudym

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 07-05-2005
  • Wiadomości: 3 123
  • Reputacja: 6
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1387 dnia: Lipca 25, 2007, 11:33:09 am »
Raczej kiedy zachce sie komus nad tym popracowac ;)

Coiler

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 24-05-2004
  • Wiadomości: 284
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1388 dnia: Lipca 25, 2007, 11:37:58 am »
z tym jest zawsze lipa,kupa wybuchów , granaty rakiety a otoczenie całe :|
I can see what you see not visions milky then eyes rot. When you turn they will be gone,wisphering their hidden song. Then you see what can not be shadows move where light should be. Out of darknees out of mind cast down into the Halls of The Blind!

mateo

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1389 dnia: Lipca 25, 2007, 11:54:39 am »
A ogroma budowla po zbombardowaniu ?? (smaczek..ale jak to wyglądało!)
Zgadzam sie...w tym demie praktycznie brak modelu zniszczeń(na pewno w pełenj wersji uświadczymy nie raz dozy destrukcji).Inteligencja na najmniejszym poziomie 
(z pewnością jest to związane z dokładną prezentacją nowego MGS'a na tej że imprezie)
Ale to wszystko nie zmienia faktu, że gra urywa łeb! (atmosfera i grafika od 12:40 minuty .....powlalające)
Tyle.



Mr_Zombie

  • Global Moderator
  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 05-11-2005
  • Wiadomości: 5 999
  • Reputacja: 15
  • Press a button and something awesome happens...
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1390 dnia: Lipca 25, 2007, 12:21:07 pm »
Ty chyba sobie zartujesz ...
Chodziło mi o ogólne zjawisko "ostatnio [wpisz nazwę] jest w modzie...", które jest po prostu wkurzające; wystarczy mieć inne zdanie niż wszyscy i już "ostatnio ... jest w modzie".

Ja nie oczekuję idealnej gry. Po prostu tylko stwierdzam fakt, że wiele rzeczy zaczęło mnie drażnić (proszę, takie drobnostki jak animacja zmiany broni czy chociażby podnoszenia przedmiotów to się da chyba wygenerować na PS3?). Również głupota żołnierzy jest dobijająca - chociaż może być faktycznie, jak ktoś wspomniał na innym forum - że takie AI zostało ustawione, by łatwo pokazać wszelkie patenty w grze.

Nie czepiam się rzeczy typowo MGS-owych, jak gwiazdki nad głową, Zzzz, jakieś gagi sytuacyjne czy też latających mecho-cośtam, bo to mimo wszystko MGS a nie Splinter Cell. (chociaż pisemko, które "ma teraz więcej stron" czy też obmacywanie po jajach - WTF?)
Always code as if the person who will maintain your code
is a maniac serial killer that knows where you live.

Tarniak

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1391 dnia: Lipca 25, 2007, 12:47:28 pm »
z tym jest zawsze lipa,kupa wybuchów , granaty rakiety a otoczenie całe :|
Nowy Battlefield i Mercenaries 2 mają mieć otoczenie ulegajace zniszczeniu. Budynki, barykady ponoć ma się ładnie rozpierdzielać. Więc, da się.

Co do broni, to jestem w stanie zrozumieć, szczególnie, że gdyby wszystko co Snake nosi było widoczne "na nim" to wyglądałby jak 3 Marcusy.

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1392 dnia: Lipca 25, 2007, 12:50:26 pm »
Przy tym jak koleś turlał się w beczce a potem schował ją do kieszenie wybuchnąłem śmiechem. Trochę realizmu, anyone? :lol:

Cytuj
Nowy Battlefield i Mercenaries 2 mają mieć otoczenie ulegajace zniszczeniu. Budynki, barykady ponoć ma się ładnie rozpierdzielać. Więc, da się.
Ale to MGS, tutaj to jest nie potrzebne bo to przecież MGS. MGS może być ch**.owy ale to MGS więc tak czy siak wszyscy będą mówili że gra jest zajebista. Bo to MGS
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2007, 12:52:32 pm wysłana przez Mikes »

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1393 dnia: Lipca 25, 2007, 12:59:40 pm »

Ale to MGS, tutaj to jest nie potrzebne bo to przecież MGS. MGS może być ch**.owy ale to MGS więc tak czy siak wszyscy będą mówili że gra jest zajebista. Bo to MGS
ONLY SNAKE IS THE TRUE HERO...jak głosił napis w trailerze MGS3
Chyba zapomnieliscie o pewnej istotnej rzeczy, potęga tej serii to...fabuła, postacie, dialogi.
Za to miliony kochają tą serie :)
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2007, 13:01:18 pm wysłana przez pokrytyśniegiem »

Mikes

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 30-08-2005
  • Wiadomości: 7 687
  • Reputacja: 0
  • Ej.
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1394 dnia: Lipca 25, 2007, 13:03:07 pm »

Ale to MGS, tutaj to jest nie potrzebne bo to przecież MGS. MGS może być ch**.owy ale to MGS więc tak czy siak wszyscy będą mówili że gra jest zajebista. Bo to MGS
ONLY SNAKE IS THE TRUE HERO...jak głosił napis w trailerze MGS3
Chyba zapomnieliscie o pewnej istotnej rzeczy, potęga tej serii to...fabuła, postacie, dialogi.
Za to miliony kochają tą serie :)
No o tym właśnie pisałem, ta gra może miec animację czy grafę z PS2 a i tak wszyscy ją kupią i wszyscy będą w nią grali, dzięki fabule, postaciom i dialogom

Bo to MGS :lol:

mateo

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1395 dnia: Lipca 25, 2007, 13:05:12 pm »
Rozumie te wszytskie wytykane wady..ale czy naprawdę ten pokaz nie wywarł na was odrobiny emocji ?
Klimat wojny w MGS4 jest wspaniały. :mad:

pokrytyśniegiem

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-08-2006
  • Wiadomości: 4 163
  • Reputacja: 4
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1396 dnia: Lipca 25, 2007, 13:11:08 pm »
http://i16.tinypic.com/4kw163k.gif
wybuch granatu, ciało zabitego żołnierza stacza sie


pierwsze sekundy filmiku i walący sie cały budynek w oddali :shock:

Mejs

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 12-04-2007
  • Wiadomości: 1 882
  • Reputacja: 49
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1397 dnia: Lipca 25, 2007, 13:19:11 pm »
Ten trailer był piękny, jako fan serii mówie że to będzie taki hit że głowa boli. Megaśnie się nakręciłem, zakup Ps3 wkońcu wchodzi w gre. Idę pograć w MGS3.

dk75

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1398 dnia: Lipca 25, 2007, 13:20:31 pm »
@ Siudym
Wiesz co jest najbardziej zabawne? To że w MGS4 wystarczy garstka żołnierzy ostrzeliwujących się i prowadzących ze sobą walke by oddać niesamowity klimat wojenny podczas gdy w grach typu COD czy BiA całe hordy walczących wojaków generują jakąś sztuczną wojenke. Dla mnie to co pokazano w MGS4 jest znacznie bardziej sugestywne niż jakiekolwiek próby ukazania wojny w innych grach.

Sorry MarcePan, grałeś w BiA? Bo coś mi się nie wydaje skoro porównujesz ją do CODa... to tyle co chciałem dodać.

Ogólnie ruchy trochę sztywne a i ślepota kolegów z oddziału PMC którzy podczas przeszukiwania ruin włażą prawie na zwłoki kolegów i nic nie widzą trochę razi. Ale i tak brak "popędzanej masakry" obecnej w innych grach FPP sprawi, że kupię tą grę - w końcu dla BiA:HH i MGS4 kupiłem PS3 (a teraz doszedł jeszcze AC i LBP)

Supersonic

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #1399 dnia: Lipca 25, 2007, 19:28:52 pm »
Cytuj
w ogóle ostatnio w modzie jest mówienie "coś jest w modzie", gdy się z czymś nie zgadzamy i brak nam jakichś sensownych arguementów... >_>
Święta racja panie.

Co mi się podoba w MGS4 to te elemnety które akurat większości nie przypadły do gustu. Beczki wymiotowanie, gazetki, łapania za krocze. Absolutnie nierealistyczne i nie pasuujące do wojny. Typowo MGSowe.  :lol: Szkoda że oprawa jest cienka ale przeboleję to.

Cytuj
Rozumie te wszytskie wytykane wady.
Ja nie bardzo  :wink:
« Ostatnia zmiana: Lipca 25, 2007, 19:32:29 pm wysłana przez Supersonic »