Autor Wątek: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots  (Przeczytany 626450 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5920 dnia: Stycznia 04, 2009, 17:23:09 pm »
Kurde, aż mi głupio że nie mogę się przekonać do tej serii. Ja po prostu nie umiem w to grać. FAIL! Żeby nie mieć najlepszej gry 2008 roku w kolekcji. Skoro już tyle serwisów dało główną nagrodę i nagrodę za najlepszą oprawę dla MGS4, to sam sobie się dziwię że nie zagrałem w pełną wersję.
Akurat myślę, że MGS4 możesz spokojnie uderzać, bo jest grą znacznie bardziej przystępną od poprzednich części. Z pewnością nie spodoba Ci się tak bardzo jak fanom serii, ale jako dobra gra akcji spełni swoje zadanie :)

aphelion

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 24-09-2006
  • Wiadomości: 4 977
  • Reputacja: 25
  • PSN ID: aph
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5921 dnia: Stycznia 04, 2009, 17:31:07 pm »
Moja 4 nadal lezy. Poczeka az kupie gdzies mgs3 subsistence (mam nadzieje, ze gdzies ja znajde).
Thou know'st 'tis common: all that lives must die, Passing through nature to eternity.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5922 dnia: Stycznia 04, 2009, 17:58:13 pm »
Kurde, aż mi głupio że nie mogę się przekonać do tej serii. Ja po prostu nie umiem w to grać. FAIL! Żeby nie mieć najlepszej gry 2008 roku w kolekcji. Skoro już tyle serwisów dało główną nagrodę i nagrodę za najlepszą oprawę dla MGS4, to sam sobie się dziwię że nie zagrałem w pełną wersję.
Akurat myślę, że MGS4 możesz spokojnie uderzać, bo jest grą znacznie bardziej przystępną od poprzednich części. Z pewnością nie spodoba Ci się tak bardzo jak fanom serii, ale jako dobra gra akcji spełni swoje zadanie :)
Tylko, że jak nie jest fanem serii, bądź nie grał w poprzednie części to może mieć problemy ze zrozumieniem fabuły. Czyli jednego z najważniejszych elementów w MGSie. Jako dobra gra akcji - ok, ale jak się nie wie po co i dlaczego się strzela to fun może być już nieco mniejszy ;-)

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5923 dnia: Stycznia 04, 2009, 18:37:02 pm »
Kurde, aż mi głupio że nie mogę się przekonać do tej serii. Ja po prostu nie umiem w to grać. FAIL! Żeby nie mieć najlepszej gry 2008 roku w kolekcji. Skoro już tyle serwisów dało główną nagrodę i nagrodę za najlepszą oprawę dla MGS4, to sam sobie się dziwię że nie zagrałem w pełną wersję.
Akurat myślę, że MGS4 możesz spokojnie uderzać, bo jest grą znacznie bardziej przystępną od poprzednich części. Z pewnością nie spodoba Ci się tak bardzo jak fanom serii, ale jako dobra gra akcji spełni swoje zadanie :)
Tylko, że jak nie jest fanem serii, bądź nie grał w poprzednie części to może mieć problemy ze zrozumieniem fabuły. Czyli jednego z najważniejszych elementów w MGSie. Jako dobra gra akcji - ok, ale jak się nie wie po co i dlaczego się strzela to fun może być już nieco mniejszy ;-)
Z tego co wiem, to Marcepan widział fabułę pozostałych części na YouTube, więc powinien się jakoś orientować ;)

BoBaN

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 09-12-2006
  • Wiadomości: 26 004
  • Reputacja: 309
  • Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem.
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5924 dnia: Stycznia 04, 2009, 18:38:07 pm »
Fabułę akurat znam (dokładnie tak jak napisał POK, skorzystałem w YT). Natomiast chodzi mi dokładnie o to co napisał Mr_Zombie...

Cytuj
*Tzn. nigdy nie udało mi się przejść gry w ogóle nie zauważonym (sukcesem było dla mnie przejście Tankera z MGS2, do walki z Olgą, bez zauważenia). A gry na poziomie wyższym niż Normal nigdy nie brałem pod uwagę.

Po prostu jak gram w tą grę i nie uda mi się pozostać niezauważonym, to odczuwam że nie tak powinienem to przechodzić i cała frajda pęka. A że praktycznie non stop mam z tym problemy, to się frustruję. Nie umiem w to grać i tyle.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5925 dnia: Stycznia 04, 2009, 18:46:08 pm »
Fabułę akurat znam (dokładnie tak jak napisał POK, skorzystałem w YT). Natomiast chodzi mi dokładnie o to co napisał Mr_Zombie...

Cytuj
*Tzn. nigdy nie udało mi się przejść gry w ogóle nie zauważonym (sukcesem było dla mnie przejście Tankera z MGS2, do walki z Olgą, bez zauważenia). A gry na poziomie wyższym niż Normal nigdy nie brałem pod uwagę.

Po prostu jak gram w tą grę i nie uda mi się pozostać niezauważonym, to odczuwam że nie tak powinienem to przechodzić i cała frajda pęka. A że praktycznie non stop mam z tym problemy, to się frustruję. Nie umiem w to grać i tyle.
MGS4 jest pod tym względem bardziej przystępny niż pozostałe części i granie "na chama" tak nie wkurza. MGSy mają bardzo specyficzny gameplay, ale czwórka stoi pomiędzy wcześniejszymi częściami, a standardowymi grami tpp i dzięki temu nie powinno Cię to tak odrzucać.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5926 dnia: Stycznia 04, 2009, 18:49:04 pm »
Fabułę akurat znam (dokładnie tak jak napisał POK, skorzystałem w YT). Natomiast chodzi mi dokładnie o to co napisał Mr_Zombie...

Cytuj
*Tzn. nigdy nie udało mi się przejść gry w ogóle nie zauważonym (sukcesem było dla mnie przejście Tankera z MGS2, do walki z Olgą, bez zauważenia). A gry na poziomie wyższym niż Normal nigdy nie brałem pod uwagę.

Po prostu jak gram w tą grę i nie uda mi się pozostać niezauważonym, to odczuwam że nie tak powinienem to przechodzić i cała frajda pęka. A że praktycznie non stop mam z tym problemy, to się frustruję. Nie umiem w to grać i tyle.
Wszystkiego można się nauczyć, zacznij na Easy, trochę cierpliwości, powoli, powoli i jakiś pójdzie ;-) Zawsze jest pistolet usypiający - celny headshot, kolo śpi a Ty przebiegasz niezauważony. MGS 4 oferuje także największy arsenał z całej serii, tak więc jest to niejako zachęta do gry "na Rambo" :P

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5927 dnia: Stycznia 04, 2009, 19:08:18 pm »
Cytuj
Po prostu jak gram w tą grę i nie uda mi się pozostać niezauważonym, to odczuwam że nie tak powinienem to przechodzić i cała frajda pęka. A że praktycznie non stop mam z tym problemy, to się frustruję. Nie umiem w to grać i tyle.
o rany stary, mi też często zdarza włączać alarm, sęk w tym aby starać robić się to najmniej. Wprawa przyjdzie z czasem i pamiętaj że to tylko gra więc są jakieś schematy, odnajdziesz schemat--rozwiąże się problem skradania.
Najprostszy jest taki, widzisz przeciwnika--czołgasz się, słyszysz że chyba cię zauważył ale pojawia się teks: I'm just seeing thinks albo Just my imagiantion to wiesz że możesz iść dalej. Ale jeśli słyszysz: It's someone there? to szukasz szybko schronienia.

A i za pierwszym, drugim czy nawet trzecim razem nie martw się o alarmy. Jak nabierzesz wprawy to SAM będziesz chciał wczytywać grę tylko dlatego że ktoś cię zauważył.

POK

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 03-10-2006
  • Wiadomości: 14 345
  • Reputacja: 171
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5928 dnia: Stycznia 04, 2009, 19:14:22 pm »
Mi też (tj Marcepanowi) nie podobał się gameplay w poprzednich MGSach i to skradanie mnie strasznie denerwowało i po prostu mi się nie podobało. Za to w MGS4 gameplay mi się podobał i nie musiałem się krzywić na popieprzone sterowanie. Dlatego myślę, że nawet jeśli wcześniejsze części komuś nie przypasowały, tak z czwórką może być inaczej.

Dlatego Marcepan, kupuj MGS4 bo warto :D

Devilek

  • Łajka
  • *****
  • Rejestracja: 05-07-2005
  • Wiadomości: 8 220
  • Reputacja: 73
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5929 dnia: Stycznia 04, 2009, 19:15:46 pm »
Mi zawsze brakowało opcji replay w serii MGS, jak coś chcesz powtórzyć to musisz czekać aż te ofermy Cie zabiją a to troche trwa...
Yeahh, me and hate that's an odd couple

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5930 dnia: Stycznia 04, 2009, 19:21:40 pm »
Mi zawsze brakowało opcji replay w serii MGS, jak coś chcesz powtórzyć to musisz czekać aż te ofermy Cie zabiją a to troche trwa...
a i na to zawsze jest sposób
w poprzednich częściach wciskało się na raz L1, L2, R1, R2, Start i select i to resetowało grę, w MGS4 masz opcję exit czy coś.

Ryo

  • Global Moderator
  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 25-10-2005
  • Wiadomości: 31 259
  • Reputacja: 535
  • "Using no way as way, having no limitation..."
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5931 dnia: Stycznia 04, 2009, 19:25:12 pm »
Cytuj
w poprzednich częściach wciskało się na raz L1, L2, R1, R2, Start i select i to resetowało grę
Tak zwany 'soft reset'.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5932 dnia: Stycznia 04, 2009, 19:27:01 pm »
A Marcepan na 400 stronie napisze że kupuje MGS4, albo lepiej: zakochał się w serii :)

Agst07

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 21-03-2006
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 0
  • Visca el Barca!
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5933 dnia: Stycznia 04, 2009, 19:31:58 pm »
Marcepan - Kupuj MGS4. Nie pożałujesz, bo to najlepsza obok LBP gra na PS3 obecnie.
A skradać, prędzej czy później nauczysz się  tak dobrze, że może nawet się pokusisz o przejście gry bez alarmów. Wszystko to kwestia wprawy(ja np. w każdym MGSie skradania uczę się niemal od nowa, bo zawsze coś jest zmienione - a to brak radaru, inna kamera itp.) i wyczajenie mechanizmów gry - tak jak już zresztą napisał SS1989.

« Ostatnia zmiana: Stycznia 04, 2009, 19:36:41 pm wysłana przez Agst07 »

kumite49

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 17-11-2008
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 0
  • O ludzie!Lupi nie odpowiadaj na moje posty!Blagam
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5934 dnia: Stycznia 05, 2009, 07:24:42 am »
Dalbym Mgs 4 ocene 10 ale jest w tej grze jedna rzecz która mnie niedosć ze wkurza to jeszcze ulatwia gre i nie da sie tego nawet wylączyc,chodzi mi o threat ring!Dlatego ocena pozostaje 10-
Mój top 10 gier wszechczasów!
1.Metal Gear Solid
2.Shenmue,Shenmue2
3.Metal Gear Solid 3
4.Wining Eleven 4,ISS Pro Evolution 1,2
5.Tekken 3
6.Resident Evil 4
7.God of War 2
8.Metal Gear Solid 4
9.Winning Eleven 7,PES3
10.Mortal Kombat 2

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5935 dnia: Stycznia 05, 2009, 10:22:45 am »
Metal Gear Solid Cast Improv


Snake_Plissken

  • PIERESTROJKA
  • *****
  • Rejestracja: 31-12-2006
  • Wiadomości: 17 240
  • Reputacja: 104
  • Who Dares Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5936 dnia: Stycznia 05, 2009, 10:25:02 am »
Metal Gear Solid Cast Improv

Było 2 strony wcześniej.

Malutki

  • J-23
  • *****
  • Rejestracja: 18-05-2006
  • Wiadomości: 1 447
  • Reputacja: 18
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5937 dnia: Stycznia 05, 2009, 10:27:22 am »
Cytat: Snake_Plissken
Było 2 strony wcześniej.
Sorry , nie zauważyłem  :-) .

theHuLk

  • Proletariusz
  • *****
  • Rejestracja: 06-11-2008
  • Wiadomości: 378
  • Reputacja: 0
  • PSN: Calrsberg
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5938 dnia: Stycznia 15, 2009, 11:53:56 am »
         

kumite49

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 17-11-2008
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 0
  • O ludzie!Lupi nie odpowiadaj na moje posty!Blagam
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5939 dnia: Stycznia 16, 2009, 13:27:39 pm »
Hej nie rozumie paru rzeczy w Mgs 4.Dlaczego Eva rzucala sie na cialo Soldiusa skoro wiedziala ze to nie Big Boss,ponieważ wcześniej zrekonstruowala go z pozostalaści Liquida i Soldiusa a wiemy jak wygląda on na końcu i nie jest to póltrup.O co chodzilo tak naprawde Ocelotowi,po co walczyl z Solidem(jesli to by byl Liquid to bym sie nie dziwil)?Za informacje z góry dzięki.
Mój top 10 gier wszechczasów!
1.Metal Gear Solid
2.Shenmue,Shenmue2
3.Metal Gear Solid 3
4.Wining Eleven 4,ISS Pro Evolution 1,2
5.Tekken 3
6.Resident Evil 4
7.God of War 2
8.Metal Gear Solid 4
9.Winning Eleven 7,PES3
10.Mortal Kombat 2

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5940 dnia: Stycznia 16, 2009, 18:25:57 pm »
Hej nie rozumie paru rzeczy w Mgs 4.Dlaczego Eva rzucala sie na cialo Soldiusa skoro wiedziala ze to nie Big Boss,ponieważ wcześniej zrekonstruowala go z pozostalaści Liquida i Soldiusa a wiemy jak wygląda on na końcu i nie jest to póltrup.O co chodzilo tak naprawde Ocelotowi,po co walczyl z Solidem(jesli to by byl Liquid to bym sie nie dziwil)?Za informacje z góry dzięki.
Zagrała by oszukać Snake'a, Patriotów i Ocelota, który również zagrał Liquida by oszukać Patriotów i doprowadzić do tego aby Patrioci nie interesowali się poczynaniami Snake'a, który jak wiadomo zniszczył system, a to dzięki pomocy Ocelota. Eva jak i Ocelot nie byli w zmowie i dlatego Eva liczyła że Ocelot podniesie jabłko w 3 akcie, jednak ten je zgniótł.  Ocelot chciał ziścić marzenie Big Bossa o wolnym kraju i dlatego "grał Liquida" by zatrzeć wszelkie ślady jego prawdziwych zamiarów oraz oszukać Snake, któremu utrudniał drogę (no musiał Patrioci patrzeli), ale jednocześnie pomagał. Jak grałeś w MGS3 to wiesz że Ocelot to gościu który pracował dla KGB, a był agentem CIA. W mgs4 także miało to miejsce ;) I ostatecznie był dobrym bohaterem ;)

Soul

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 28-04-2007
  • Wiadomości: 3 496
  • Reputacja: 16
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5941 dnia: Stycznia 17, 2009, 00:50:24 am »
Właśnie co skończyłem drugi raz MGS4 ,nieco go sobie odświeżyłem i jestem zdania że bez wątpienia jest to gra tamtego roku cool.gif Po przejściu mam taką cholerną ochotę zagrać w MGS 1 ,2 i 3 że to szok !!! Teraz pytanko jak zacząć tą sagę ? MGS3 ,1,2,4 ? ta kolejność wydaje się ok ;)

Co do samego MGS4 :

Grafika ? pierwsze dwa akty bez szału ,trzeci to już dzieło sztuki  :cool: czwarty ciut lepiej od pierwszego i drugiego ,piąty ciut gorzej od trzeciego ;)Postacie wykonane są super choć nie wszystkie  ;)
Muzyka ? dobra ale jeżeli chodzi o całość w poprzednich częściach było dużo lepiej.
Gameplay tak samo dobry jak zawsze :) choć myślałem że CQC będzie stało na dużo wyższym poziomie niż to które było w MGS3.Bossowie fajni ale na pałę (nie wszyscy) spodziewałem się czegoś lepszego:)

za całość 9 jak nic :)

piou

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 05-06-2008
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 0
  • BROTHER!!!
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5942 dnia: Stycznia 17, 2009, 01:00:45 am »
@above89 - lepiej bym tego nie ujął  8)

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5943 dnia: Stycznia 17, 2009, 16:50:33 pm »
Mi też (tj Marcepanowi) nie podobał się gameplay w poprzednich MGSach i to skradanie mnie strasznie denerwowało i po prostu mi się nie podobało. Za to w MGS4 gameplay mi się podobał i nie musiałem się krzywić na popieprzone sterowanie. Dlatego myślę, że nawet jeśli wcześniejsze części komuś nie przypasowały, tak z czwórką może być inaczej.

Dlatego Marcepan, kupuj MGS4 bo warto :D

ta, to samo tutaj, mimo ze lubie motyw skradania to i tak w poprzednich mgsach mi sie w ogole nie podobal,
mgs4 sciagnalem z nudow, bylem pewien, ze nie warto w to grac, a tu niespodzianka; naprawde gra mi podeszla
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5944 dnia: Stycznia 17, 2009, 21:11:17 pm »
@above89 - lepiej bym tego nie ujął  8)

Heh jak ktoś bez pogrania przeczyta te moje wywody to stwierdzi że ta gra jest fabularnie dla niego za trudna ;P Bo co by nie patrzeć to masakra ;P

Jednak najfajniejsze w MGS jest odkrywanie fabuły i wszelkie przemyślenia po przejściu ;)

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5945 dnia: Stycznia 17, 2009, 21:43:43 pm »
A czy uważacie, że MGS4 jest trudniejszy do zrozumienia jeśli chodzi o fabułę, niż np. MGS2 lub MGS3?


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Agst07

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 21-03-2006
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 0
  • Visca el Barca!
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5946 dnia: Stycznia 17, 2009, 21:56:05 pm »
Od MGS3 jest na pewno trudniejszy do zrozumienia. Natomiast od MGS2 jest według mnie łatwiejszy.

Kresq

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 16-06-2004
  • Wiadomości: 4 746
  • Reputacja: 8
  • Hokus pokus, czary mary, twoja stara to twój stary
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5947 dnia: Stycznia 17, 2009, 21:57:49 pm »
No to git. Bo prawdę mówiąc, to nie wiem dlaczego ludzie tak narzekali, że nie mogli w ogóle zrozumieć fabuły MGS2. Fakt, jedyną rzeczą, która gmatwała to wszystko, było nagromadzenie różnych wątków, ale nie miałem jakiegoś wielkiego problemu ze zrozumieniem historii i powiązaniem faktów.


"Fruwać jest generalnie nieroztropnie,
więc nie pijcie przy otwartym oknie."

Agst07

  • Człowiek dobrej roboty
  • *****
  • Rejestracja: 21-03-2006
  • Wiadomości: 708
  • Reputacja: 0
  • Visca el Barca!
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5948 dnia: Stycznia 17, 2009, 22:04:05 pm »
No to git. Bo prawdę mówiąc, to nie wiem dlaczego ludzie tak narzekali, że nie mogli w ogóle zrozumieć fabuły MGS2. Fakt, jedyną rzeczą, która gmatwała to wszystko, było nagromadzenie różnych wątków, ale nie miałem jakiegoś wielkiego problemu ze zrozumieniem historii i powiązaniem faktów.
No bo MGS2 mimo wszystko był chyba jednak tą częścią, która była(przynajmniej dla mnie) najbardziej zakręcona. I tam rzeczywiście musiałem bardziej pomyśleć nad fabułą aby ją zrozumieć.
A w MGS4 moim zdaniem jest wszystko bardzo ładnie wytłumaczone, i połączone z poprzednimi częściami. Więc jeśli dobrze znasz fabułę poprzednich części, to raczej nie będziesz mieć problemu ze zrozumieniem "czwórki".

kumite49

  • Przodownik pracy
  • *****
  • Rejestracja: 17-11-2008
  • Wiadomości: 464
  • Reputacja: 0
  • O ludzie!Lupi nie odpowiadaj na moje posty!Blagam
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5949 dnia: Stycznia 19, 2009, 11:49:34 am »
Dzięki above za informacje!Mam jeszcze pare pytan?Skoro Ocelot chcial oszukac Patriotów do dlaczego już po zniszczeniu Systemu,stanąl do walki z Snakem(przecież mógl sobie to darowac).Kto stal za Patriotami w 2014 roku?Jeden czlowiek roslinka Zero?
Mój top 10 gier wszechczasów!
1.Metal Gear Solid
2.Shenmue,Shenmue2
3.Metal Gear Solid 3
4.Wining Eleven 4,ISS Pro Evolution 1,2
5.Tekken 3
6.Resident Evil 4
7.God of War 2
8.Metal Gear Solid 4
9.Winning Eleven 7,PES3
10.Mortal Kombat 2

Krzysiu

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 13-06-2008
  • Wiadomości: 14 544
  • Reputacja: 174
  • Stać! Policja!
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5950 dnia: Stycznia 19, 2009, 11:55:52 am »
Dzięki above za informacje!Mam jeszcze pare pytan?Skoro Ocelot chcial oszukac Patriotów do dlaczego już po zniszczeniu Systemu,stanąl do walki z Snakem(przecież mógl sobie to darowac).Kto stal za Patriotami w 2014 roku?Jeden czlowiek roslinka Zero?

I miałaby nas ominąć najpiękniejsza walka wszech czasów ? I jeszcze ta muzyka. NIGDY!! :D

above89

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 25-06-2007
  • Wiadomości: 2 023
  • Reputacja: 0
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5951 dnia: Stycznia 19, 2009, 12:28:22 pm »
Dzięki above za informacje!Mam jeszcze pare pytan?Skoro Ocelot chcial oszukac Patriotów do dlaczego już po zniszczeniu Systemu,stanąl do walki z Snakem(przecież mógl sobie to darowac).Kto stal za Patriotami w 2014 roku?Jeden czlowiek roslinka Zero?
Ciężko powiedzieć dlaczego na pewno chciał się z nim spotkać i mu wyjaśnić to i owo np. dlaczego go nie zabił i dlaczego mu pozwolił zniszczyć system. Ponadto chciał uświadomić Snake'owi że Liqiud Ocelot to w rzeczywistości Ocelot i ostatnie słowa Ocelota przed śmiercią (you're pretty good) czy jakoś tak, a ja wiadomo w MGS3 Ocelot usłyszał te słowa od Naked Snake'a aka Big Boss ;)

Za Patriotami nikt nie stał to był z tego co pamiętam system, sztuczne AI, które stworzył ZERO i które wymknęło się spod kontroli i to właśnie ONO zapoczątkowało cały ten konflikt, który miał na celu wprowadzenie systemu Sons of the Patriot, który zaś pozwalał na kontrolowaniu ludźmi najpierw żołnierzami, a potem całym narodem usa.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 19, 2009, 12:31:16 pm wysłana przez above89 »

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5952 dnia: Stycznia 19, 2009, 16:15:10 pm »
A ja mam trochę inną teorię, wydaje mi się że poprzez nanomaszyny i hipnozę "przeszczepiono" świadomość Liquida do Ocelota, tyle że on nigdy nie odzyskał kontroli (stąd brak reakcji na jabłko Evy). Dopiero kiedy Snake go pokonał an OH świadomość Liquida umarła i został Ocelot.

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5953 dnia: Stycznia 19, 2009, 16:16:36 pm »
A ja mam trochę inną teorię, wydaje mi się że poprzez nanomaszyny i hipnozę "przeszczepiono" świadomość Liquida do Ocelota, tyle że on nigdy nie odzyskał kontroli (stąd brak reakcji na jabłko Evy). Dopiero kiedy Snake go pokonał an OH świadomość Liquida umarła i został Ocelot.
jaka teoria spiskowa  :eek:
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5954 dnia: Stycznia 19, 2009, 16:19:47 pm »
A ja mam trochę inną teorię, wydaje mi się że poprzez nanomaszyny i hipnozę "przeszczepiono" świadomość Liquida do Ocelota, tyle że on nigdy nie odzyskał kontroli (stąd brak reakcji na jabłko Evy). Dopiero kiedy Snake go pokonał an OH świadomość Liquida umarła i został Ocelot.
jaka teoria spiskowa  :eek:
nio, sam byś na taką nie wpadł.

svonston

  • Gość
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5955 dnia: Stycznia 19, 2009, 16:20:48 pm »
A ja mam trochę inną teorię, wydaje mi się że poprzez nanomaszyny i hipnozę "przeszczepiono" świadomość Liquida do Ocelota, tyle że on nigdy nie odzyskał kontroli (stąd brak reakcji na jabłko Evy). Dopiero kiedy Snake go pokonał an OH świadomość Liquida umarła i został Ocelot.
jaka teoria spiskowa  :eek:
nio, sam byś na taką nie wpadł.
nio

Solid Snake 1989

  • MIR
  • *****
  • Rejestracja: 06-09-2006
  • Wiadomości: 14 782
  • Reputacja: 101
  • Who Dares. Wins
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5956 dnia: Stycznia 19, 2009, 16:22:18 pm »
A ja mam trochę inną teorię, wydaje mi się że poprzez nanomaszyny i hipnozę "przeszczepiono" świadomość Liquida do Ocelota, tyle że on nigdy nie odzyskał kontroli (stąd brak reakcji na jabłko Evy). Dopiero kiedy Snake go pokonał an OH świadomość Liquida umarła i został Ocelot.
jaka teoria spiskowa  :eek:
nio, sam byś na taką nie wpadł.
nio
nio to było specjalnie

dark\

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 06-05-2006
  • Wiadomości: 4 529
  • Reputacja: 20
  • Play hard go pro !
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5957 dnia: Stycznia 19, 2009, 16:23:38 pm »
A ja mam trochę inną teorię, wydaje mi się że poprzez nanomaszyny i hipnozę "przeszczepiono" świadomość Liquida do Ocelota, tyle że on nigdy nie odzyskał kontroli (stąd brak reakcji na jabłko Evy). Dopiero kiedy Snake go pokonał an OH świadomość Liquida umarła i został Ocelot.
jaka teoria spiskowa  :eek:
nio, sam byś na taką nie wpadł.
nio
nio to było specjalnie
nio, jasnie
Jedna awaria PS3 to tragedia, milion awarii x0 to statystyka.

Zielarz

  • Marynarz z Potiomkina
  • *****
  • Rejestracja: 14-07-2005
  • Wiadomości: 6 775
  • Reputacja: 75
  • KILLZOWN3D
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5958 dnia: Stycznia 19, 2009, 16:28:00 pm »
A ja mam trochę inną teorię, wydaje mi się że poprzez nanomaszyny i hipnozę "przeszczepiono" świadomość Liquida do Ocelota, tyle że on nigdy nie odzyskał kontroli (stąd brak reakcji na jabłko Evy). Dopiero kiedy Snake go pokonał an OH świadomość Liquida umarła i został Ocelot.

Mniej więcej tak było. Z resztą podczas walki dokładnie pokazano przejście Liquida w Ocelota.

piou

  • Towarzysz
  • ***
  • Rejestracja: 05-06-2008
  • Wiadomości: 186
  • Reputacja: 0
  • BROTHER!!!
Odp: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots
« Odpowiedź #5959 dnia: Stycznia 19, 2009, 17:03:18 pm »
A ja mam trochę inną teorię, wydaje mi się że poprzez nanomaszyny i hipnozę "przeszczepiono" świadomość Liquida do Ocelota, tyle że on nigdy nie odzyskał kontroli (stąd brak reakcji na jabłko Evy). Dopiero kiedy Snake go pokonał an OH świadomość Liquida umarła i został Ocelot.
To właściwie to samo co napisano powyżej, tylko ujęte w inny sposób